GEKNIPT Damsimultaan Oosterend weer groot succes Texelslam uitdeBeemster atasja Koopman itisnelste meisje boscross Wi taf inst en verlies afeltennissers Verleende bouwvergunningen Trawler op sleeptouw Lange termijn agenda Cursus werken met klei Rl DINSDAG 10 FEBRUARI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 dens de door de atletiekvereni- ing georganiseerde bosloop was h«t met name bij de meisjes over twee kilometer een spannende Aangelegenheid. Een verschil van Hechts vier seconden scheidde innares Natasja Koopman van m Kooger, die voor de eerste er van de partij was. Wendy Kooger zat daar weer twee secon- j den achter. ■sBij de jongens was het ook spannend. —'Richard Stevens had concurrentie te Iden van Roald van de Slikke. Hoe- Richard met 8.40 minuten zijn jelste tijd liep, was Roald toch nog leller, nl. 8.28 minuten. Norbert Eel- n was opnieuw superieur op de 4 Ingrid van Lubek werd op 4 km. isjes duidelijk winnaar en verbeterde lar beste tijd daarbij nog met 13 se- nden. Bij de dames was het de ag of Marijke Visser de confrontatie n kon met Nel Bruining. Dat was it het geval, maar het verschil bleef !ptoch beperkt tot 23 seconden. Tilly -Eelman evenaarde haar snelste sei- l toentijd. Bij de heren over 8 km. zette André Brouwer een uitstekende tijd neer: 27.49 km. Hij realiseerde daar toe exact zijn schema. Dit seizoen was maar één keer een snellere tijd gelopen en wel door Minne Goenga I27 .40 min.l. Jan Zijm werd tweede in ffl.31 min. Kees Timmer kwam dicht- aij, want zijn eindtijd werd 28.39 min. rtpnipiiw leverde Hans Malsschaert Ben goede prestatie; hij werd zesde in 90.56 min. Bij de veteranen behield peul Verhagen zijn derde plaats in het klassement. Hij moest echter Dirk Bakker met 30.06, Wim Timmer met H.30 en Piet Bakelaar met 31.46 voor jaten gaan. let winterprogramma ziet er voor de bmende tijd als volgt uit: pg twee boscrossen op 20 februari en Amaart. De halve marathon van De jVaal op 28 februari en de open cross- ampioenschappen onder voorbehoud i 21 maart. e uitslagen van 6 februari waren als jlgt (in minuten): bngens 2 km: 1. Roald van der Slikke 28 min.; 2. Richard Stevens 8.40 lin.3. Vincent Huizinga 10.00; 4. lartijn Schrama 10.23. leisjes 2 km: 1. Natasja Koopman 1.48 min., 2. Kim Kooger 10.52; 3. Jendy Kooger 10.54; 4. Nanda Koop- tan 11.31. ongens 4 km: 1. Norbert Eelman 4.33 min.; 2. Simon P. Koopmans 7.24; 3. Jeroen Takes 19.17; 4. Jordi Het seniorenteam met Martin 'anssen, Lieuwe v.d. Veen en Fred osk speelde in Julianadorp tegen e Stolp 2. Het werd een vrij ge- akkelijke overwinning van 8—2 oor Tetak. it kwam tot stand doordat Janssen al zijn enkelspelen zeer sterk was, lijn eerste partij ging in drie sets. De eede partij won hij met 21—4 en :1—5. Ook zijn derde partij won hij in 'ee sets. Lieuwe v.d. Veen won zijn lerste partij in twee sets 21—12 en 1—13. Zijn tweede partij ging minder loed en hij verloor met 11—21, 21—19 n 20 22 in drie sets. Zijn derde partij on hij weer knap in twee sets. Mosk on zijn eerste partij in twee sets. Zijn 'eede partij won hij ook maar hier ad hij wel drie sets voor nodig: 2l 23, 22 - 20 en 17-21. In de derde partij was de motivatie niet meer aan wezig en Mosk verloor deze dan ook in twee sets. Mosk en Van der Veen speelden in het dubbelspel een goede partij. De eerste set wonnen ze met 21—18. De tweede set stonden ze ver voor, maar na een inzinking werd het 15—15. Toen herstelden zij zich en wonnen met 22 20. Jeugdteam Het jeugdteam speelde in Den Helder tegen het uit de derde klasse gedegra deerde Turnlust 1. Het werd een zware middag voor Silvio Roest, Bram Spit- zer en Alexander Bakker: een 8—2 nederlaag. Bram Spitzer, die zijn eerste competi tiewedstrijd speelde, kwam deze dag niet tot winst. Hij speelde wel goed maar deze tegenstander was toch te sterk. Zijn laatste partij verloor hij met 12 21 en 12—21. Silvio Roest had wat meer ervaring maar wist ondanks zijn goede inzet toch geen winst te boeken. Zijn laatste partij ging met 21—10 en 21—13 verloren. Samen met Alexander Bakker wist hij in het dubbelspel de eerste set te win nen met 21—19. De tweede en derde set verloren zij met 21—15 en 21—10. Alexander Bakker weerde zich goed. Zijn eerste partij verloor hij met 16—21 en 19—21. Zijn andere twee partijen Won hij beide in twee sets. Met veel inzet zit er deze competitie een goed (esultaat in. Zaterdag spelen beide teams thuis in Sportzaal De Ferrever tegen Doko uit 't Zand. ledereen die zin heeft om een balletje te slaan, kan er terecht vanaf 14.15 uur. Voor zowel leden als niet- leden is het gratis. Altijd gedacht dat Texels lam ook' half drie 's nachts was pas de laatste partij afgewikkeld. En al die tijd zei ze geen woord. Ze bleef bij de les. Tij dens het slotwoord heb ik haar behal ve haar honorarium ook een grote handdoek van Texel gegeven en me vrouw Nobbe, de vrouw van de beken de damscheidsrechter ook". Scheidsrechter Th. Nobbe was vol lof over het damevenement. ,,De damclub Oosterend mag zichzelf gerust op de borst kloppen. Iedere keer weer zo'n perfect georganiseerd gebeuren met zulke beroemde spelers en dat allemaal gefinancierd uit eigen kas zonder sub sidie, ik neem mijn petje ervoor af. De gastvrijheid van de familie Visman is enorm. En dan die paling hé, alleen al daarvoor komen we zo graag terug." Amarillis De club komt aan de benodigde finan ciën door de verkoop van amarillisbol- len. Jan Trap koopt ze in en de leden verkopen ze in Oosterend en omge ving. De rest van het benodigde geld wordt door de leden zelf bijgepast. Zo wist damclub Oosterend tot nog toe ieder jaar dit damgebeuren gratis toe gankelijk te maken, voor voor niet- leden. Winnaars: J. de Wolf, R. Brouwer, P. Kooiman, L. Boonman. Remise: J. Trap, K. Bakker, P. Bake laar, R. Vittali, J. van Heerwaarden, W. Bakker, K. Vinke, J. Heuvink (Zwolle), J. Zoetelief, B. Medema, A. Sijtsma, R. Kampstra, J. Eelman. Burgemeester en wethouders verleen den aan de volgende personen en be drijven de onderstaande bouwvergun ningen: Redespes b.v., Frans Leharlaan 69, Heemstede, voor het gedeeltelijk ver anderen van hotelkamers, Pelikaanweg, De Koog; B Segerink, Bernhardlaan 54, Den Burg, voor het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis; H. Plaatsman, Hogerend 28, De Waal, voor het gedeeltelijk veranderen van twee slaapkamers in badkamer; A. de Maesschalck-Engel, De Dageraad 45, Den Hoorn, voor het bouwen van een garage, Dageraad 43, Den Hoorn; L. J. Fokker, Trompstraat 42, Oudeschild, voor het plaatsen van een dakkapel; A. W. Bakker, Diek 37, Den Hoorn, voor het gedeeltelijk veranderen van een garagedeur; Moerbeek b.v., Ho- gerstraat 10, Den Burg, voor het ge deeltelijk veranderen van een be drijfspand, Hogerstraat/Vogelenzang, Den Burg; G. Fuhrmann, Hürth- Burbach, Duitsland, voor het gedeelte lijk vergroten van een recreatieve opstal, Kogerstraat 112a, Den Burg; W. Schellinger-Zegel, Heemskerckstraat 8, Oudeschild, voor het gedeeltelijk ver groten van een woning, Boodtlaan 22, De Koog; F. Visman, Oosterenderweg 47, Oosterend, voor het plaatsen van een garage-berging; M. Boon, Vuurto- renweg 92, De Cocksdorp, voor het plaatsen van een garage/berging; P. A. van der Vis, Dorpsstraat 36, De Koog, voor het plaatsen van een entree; Gas bedrijf Texel, Westluidensestraat 46, Tiel, voor het plaatsen van een gasre- duceerkast, nabij de Bosrandweg, De Koog; J. Koorn, Warmoesstraat 68, Den Burg, voor het plaatsen van een berging. Weverstraat, Den Burg; TESO, Pontweg 1, 't Horntje, voor het tijdelijk plaatsen van een kantoorunit; H. Mühlen, Willich 2, Duitsland, voor het gedeeltelijk vergroten van een aan bouw, Koningsweg 38, Oosterend; H. Ellen, Lieuwstraat 20, Den Burg, voor het plaatsen van een schuur/berging. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikking ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Karin van Lith in volle concentratie tijdens de damsimultaan. Eind vorig jaar sloeg de hektrawler Cornell's Vrolijk" lek toen het schip tijdens noodweer vastliep op de Ierse westkust. In de Ierse haven Galway werd de trawler van de Scheveningse vissersvloot provisorisch opgelapt en op de „Superservant 3" van de firma Wijsmuller naar Amsterdam gebracht. Daarvandaan werd het schip door de Elizabeth" van Leo Visser uit Oude schild op sleeptouw genomen naar Harlingen, waar het definitief gerepa reerd zou worden. Op bijgaande foto van Dirk Kuiter is het schip te zien tij dens een pauze aan de onderzeeboot kade in Den Helder vanwege de mist en het ontbreken van de bakens, die weggehaald zijn vanwege het ijs. Vinke 19.47. Meisjes 4 km: 1. Ingrid van Lubek 17.37 min., 2. Nicole Bakker 18.50; 3. Debbie Mosk 21.36. Dames 4 km: 1. Nel Bruining 18.40 min.; 2. Marijke Visser 19.03; 3. Tilly Eelman 19.51; 4. Netty Zijm 20.02. Heren 8 km: 1. André Brouwer 27.49 min.; 2. Jan Zijm 28.31; 3. Kees Tim mer 28.39; 4. Ron Daalder 29.12. Veteranen 8 km: 1. Dirk Bakker 30.06 min., 2. Wim Timmer 31.20; 3. Piet Bakelaar 31.46; 4. Theo Takes 33.45. Februari: 14. De Duinkanters spelen het stuk ,,ln de vergulde Os" van Jan Blaaser in de Buteriggel om 20.00 uur. 15. Wandelsportvereniging 't Gouden Boltje organiseert een wandeltocht, start 13.00-14.00 uur in De Dennen, inl. B.A. Roest tel. 4451. 16. Bond Plattel.vr. De Cocksdorp/Ei- erland in het Eierlandsche Huis om 20.00 uur Het Colout Institute, ,,De vrouw en haar uiterlijk". 19 Bond Plattenl. vr. Den Burg in de LTS kantine om 20.00 uur. ,,Hoe groot is het heelal". Prof C. de Jager. 21. Uitvoering 't Amateurtje in De Wielewaal om 20.00 uur. 27 Het Katholiek Vrouwengilde heeft een bijkomst in De Witte Burcht om 20.15 uur. J. Bakker uit Oudeschild vertoont Texelse films met een muzika le omlijsting. Het Rode Kruis houdt een bloedafna me avond in de BGM De Koninghal, 17.30 uur. 28 In de Lindeboom om 18.00 uur ,,Pop en -poëzie". Maart: 7. Winterconcert Excelsior om 20.00 uur in de Bijenkorf. 10. De Herv. vrouwenkring Texel orga niseert in de LTS een boekbespreking van Imme Dros. 14. Toneelver. Samen Een in de Linde boom met de Onbetaalde Loodgieter. In de BGM de Koninghal om 20.00 uur een winterconcert van de KTF. 16. In de Lindeboom een middag voorstelling van de toneelver. Samen Een voor de jeugd. 17. in de Witte Burcht om 20.00 uur een ruilbeurs Munten/Oude ansichtkaarten. 18. Bond Plattel, vr. De Cocksdorp/Ei- erland in het Eierlandsche Huis om 20.00 uur. Programma: Een dagbestuur. 20. ,,Comedia de la NIOZ" toneeluit voering in NIOZ 21. Rëunie INAS in de Schalm. Winterconcert van het KTF om 20.00 uur in het Eierlandsche Huis. Volksdansgroep DOD jazzgroep 1. Platte, jazzgroep K. Combo Ballet ver. 20.00 uur in BGM Koninghal. 25. Ned. Bond van Plattel, vr. afd. Den burg in de LTS kantine om 20.00 uur „Mijn geesteskinderen Toon Kor- tooms, schrijver. K.V. Gilde in de Witte Burcht om 20.15 uur dhr. Feikema komt spreken over: Als je er voor komt te staan. 28 Toneeluitvoering UDI. ATV veiling. April: 2. Bond Platten, vr. De Cocks- dorp/Eierlana in het Eierlandsche Huis om 20.00 uur: Noorse avond met mu ziek van Peer Gynt en dia's van Noor se landschap. 11. Balletuitvoering in de BGM Koninghal. St. Jan de Lindeboom 20.00 uur Blijspel. 23. Blijspel „Drie is te veel" in de schouwburg Den Helder om 20.15 uur er vaart een extra boot. 29. Ned. Bond Plattel, vr. afd. Den burg (In de Vergulde Kikkert) 20.00 uur Gezamelijke avond met het Gilde Piet Steltman, van TV programma „Ja Natuurlijk" Bijgaand artikel is geknipt uit het februarienummer van het maand blad Nouveau. Het was opgeno men in de rubriek „Emmy's", van freelance journaliste Emmy Huf. echt uit Texel kwam. Maar een be- jzoekje aan een lammerenboerderii in het Noordhollandse leerde mij dat dat Imaar gedeeltelijk waar is. Texels lam I of Texelaar is de naam van een soort len de lammeren en schapen daarvan I blijken uitstekend te gedijen in bij I voorbeeld de Beemsterpolder. De pol- dergrond maakt ze met minder „Texels" dan hun soort- (en lot-)ge- I noten van het Waddeneiland. Ija, een beetje moeite had ik er wel Imee toen ik die wolbaaltjes rlaar vre- Idig zag grazen, maar ze hebben in lieder geval tot aan hun onvermijdelijk leinde een lamswaardig bestaan. En dat Ikan bepaald niet van alle diersoorten |gezegd worden tegenwoordig. Het deed me overigens goed om van de I echtgenote van de lamsslager te horen I dat zij dergelijke gevoelens kent. Maar 1 ze is nu eenmaal met een slager ge- I trouwd. Daardoor werd zij ook gecon Ifronteerd met het feit dat restaurants I alleen maar ruggen afnemen, waar I door zij en haar man met de rest van| van honderden lammeren bleven zit ten. Zo kwam zij op het idee om del J bouten te gaan roken en na intensief| I overleg met een paar chefs van top- I restaurants is die rokerij inmiddels vermaard om z'n uiterst verfijnde be- Iwerking, waarvan de resultaten in de' Ibeste restaurants van Nederland te' I proeven zijn. Als voorgerecht met een I salade of met asperges. Voor particu- I lieren is het wat ingewikkelder oml Izo'n ham te bemachtigen. Wie in del I buurt woont van bijvoorbeeld Huisl Iter Duin, het Kurhaus, de Hilton-ho-l Itels, het Amstelhotel, de Bokkedoorns, Irestaurant Chagall of restaurant Del 1 Kikker in de Amsterdamse Jordaan,l I maakt nog een redelijke kans op bc-l I zorging. Maar ze kunnen natuurlijk k lwél worden afgehaald. Dat levert bo-l I vendien een mooi ritje door hetl I Noordhollandse polderlandschap op. [Voor meer informatie: Dono, Mijzer- Iweg 5, Noord-Beemster, tel. 02990- |271. Voor de dertiende keer (en niet de twaalfde zoals eerder in deze krant abusievelijk vermeld) is de damsi multaan, georganiseerd door dam club Oosterend, een daverend suc ces geworden. Karin van Lith bond de strijd aan met 43 deelnemers en speelde 13 partijen remise, won er 26 en verloor er vier. Burgemeester Schipper verrichte de openingszet. De Rosmalense Karin van Lith begon om kwart over acht, na een reeks toespraken en de openingszet door burgemeester Schipper. De burge meester verklaarde dat hij voor de eerste maal in De Bijenkorf aanwezig was en dat hij nog niet eerder in zijn 8-jarige loopbaan als burgemeester een openingszet had verricht. „Eigenlijk is dat maar een vreemde zaak, want Mei: 1. Ned. bond Plattel, vr. Den Burg in mei excursies LTS kantine om 20.00 uur. Uitvoering ,,De Kleine Parade". Musicalvereniging Geen C te hoog. Om 20.00 uur in de Lindeboom. 2. Idem: Musicalvereniging. 6. K.V. Gilde in de Witte Burcht om 20.15 uur Dhr. W. Roeper, kok van 't Haven restaurant vertelt over zijn werk en er mag geproeft worden van zijn produkten. 8. Uitvoering De Kleine Parade Musi calvereniging „Geen C te hoog" 20.00 uur in de Lindeboom. 16. Historische fly-inn 50 jarig bestaan vliegveld. 17. Historische fly-inn 50 jarig bestaan vliegveld. 22. Feestavond S.V. De Koog 40 jarig bestaan rëunie voor oud leden. 23. Toernooi S.V. De Koog voor het 1e team van de Koog. Wielerver. N.H. Kampioenschap voor recreanten op de wielerbaan start 13.45 uur. S.V. De Koog in feesttent disco-avond. Juni: 7. S.V. De Koog org. crossloop van V/2, 4 en 8 km en V2 marathon (21 km) in samenwerking met Atletiekver. Texel om 16.00 uur. 24. Taptoe Texel. 25. Uitwijkdatum Taptoe Texel Juli 1987: 1. Kermis Den Burg 2. Kermis Den Burg 3. Kermis Den Burg 4. Kermis Den Burg 13. Ronde Om Texel voor catamarans. 26. Autocross. dammen is een oude sport met veel beoefenaars in Nederland. De meeste van hen zijn zondagsdammers, maar gelukkig wordt dammen ook in wedstrijdverband gedaan, zoals hier bij de damclub in Oosterend", aldus Schipper. Hij sprak zijn lof uit over het feit dat de club haar leden en andere dammers in staat stelt eenmaal per jaar een „topper" te spelen. Damclub nestor Jacob Visman richtte zich in zijn openingswoord speciaal tot twee nieuwelingen in het gezelschap, nl. de burgemeester en Karin van Lith. "Hij hoopte dat Karin de uitdaging om het tegen 43 mannen op te nemen zou kunnen waarmaken en dat Oosterend op de burgemeester een goede indruk zou maken. Voorzitter Jos de wolf nam de technische uitleg voor zijn re kening, waarna de burgemeester de si multaan mocht openen. Hij deed dit aan het bord van NMB-directeur Hans de Leeuw, als beloning voor diens trouw aan de damsport ondanks een druk bestaan. De Nederlandse dam- kampioene nam Schippers handeling over en maakte in gestaag tempo rondjes langs de borden. Het aantal toeschouwers werd minder naarmate de avond vorderde. Burge meester Schipper is tot het einde ge bleven. „Een fantastische man", vond Visman. Onder de deelnemers was ook Johan Heuvink uit Zwolle, leder jaar komt hij speciaal voor dit evene ment naar Texel. Hij speelde remise te gen Karin van Lith. Het eerste slacht offer viel zeven kwartier na aanvang. Oud-bestuurslid van de dambond Van de Wetering was op onverklaarbare wijze een schijf achtergekomen. Ook bij latere reconstructie kon niet achter haald worden hoe die schijf van het bord was geraakt. Hij gaf de partij op. Toen om half drie de laatste partij af gewikkeld was, bleek Karin van Lith er vier verloren te hebben, tegen 26 winstpartijen en 13 remise. Jacob Visman, erevoorzitter van de damclub Oosterend had als vanouds weer een maaltijd van gebakken paling volgens eigen geheim recept voor de simultaanspeelster en haar vriendin Pe tra. „Ze hebben gesmuld", vertelde Visman later. „Het was een geweldig leuke meid. Ze kon goed dammen, maar het ging wel langzaam. Tegen Augustus: 1. Visserijdagen te Oudeschild. 's Middags 12.00 uur markt en 's avonds dansen e.d. 2. Visserijdagen te Oudeschild. 's Middags worden er kinderevene menten georgiseerd. 16. Autocross September: 12.Traiathlon start 13.30 uur. December: 15. 50 jr. bestaan Plattel, vr. Feesta vond „Lindeboom". Donderdag 19 februari begint de cur sus „Werken met klei" van Nesrin Du ring. Er zullen verschillende technieken aan de orde komen, glazuur bereiden, een eenvoudige houtoven bouwen en ermee stoken. De cursus omvat tien lessen, iedere donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur in het atelier van Jan Pelgrim in Den Burg. Kosten in clusief materiaal bedragen f100,—Voor inlichting en opgave bellen naar Nesrin During 02223-879.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9