Ontspannend bezig zijn et de natuur" Onderwateronderzoek krijgt basis" in wierschuur ft o/kstuinders vieren tweede lustrum Nachtcafé's AU Vernielers gepakt Eigen bijdrage voor begeleiding leerlingen? Meisje gewond bij aanrijding Lezing met dia's Prof. De Jager Zon, maan en hoog water Veel schade bij botsing op kruising Koedijkse iriscopist houdt weer lezing VERVOLG VAN PAG.1 1st DINSDAG 17 FEBRUARI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 5 s i Bezig zijn met de natuur, het contact met hobbygenoten en vol doening die het geeft om iets te produceren dat jezelf opeet, liefst het hele jaar rond. Dat zijn enkele argumenten die volkstuinders opnoemen a/s je ze vraagt wat hen ertoe drijft om elk vrij moment in hun gehuurde tuintje bezig te zijn. imen >eslb Naar goed Nederlands gebruik zijn olkstuinders tegenwoordig georgani- leerd. Een van de verenigingen is de 'olkstuindersvereniging Den Burg, die leze week tien jaar bestaat. Aan dat edenkwaardige lustrum wordt mor- lenavond tijdens de jaarvergadering, die in het Scoutinggebouw aan de and Bernhardlaan wordt gehouden (aan vang 19.30 uur) aandacht besteedt in de vorm van het schenken van een rdoc borreltje na afloop van het huishoude- L lijk gedeelte. Een wild feest zal het niet worden want volkstuinders horen tot een rustig soort mensen dat geen an o uitspattingen nodig heeft om zich lek- )eki ker te voelen, al zal er ongetwijfeld >ings een enkele uitzondering rondlopen die ientf deze regel bevestigt. Feit is in elk ge- bruó val dat tuinieren voor veel mensen i, or ontspanning is in de meest letterlijke nat* zin van het woord. Heel wat stress die I voc de dagelijkse beslommeringen met zich naa meebrengen, kan er uitstekend mee worden afgereageerd. Maar er zijn na tuurlijk ook mensen die geen werk time (hneer) hebben en mede met tuinieren ;recUhun leven nieuwe inhoud geven. De innerftieeste volkstuinders vragen zich overi gens niet af wat hun drijfveren zijn; ze etarf'Vinden het gewoon leuk. Krachten bundelen De Volkstuindersvereniging van Den Burg werd tien jaar geleden opgericht 'emcop initiatief van Dirk Terpstra en Peter jgiteco. Het bleek noodzakelijk om de ^Brachten te bundelen. Het ging erom ^■reep te houden op het volkstuincom- ^jlex tussen Den Burg en de Hoge- Tierg. De tuinders wilden tot in lengte van jaren verzekerd zijn van het ge bruik van dit gemeentelijke terrein. Ze adden het gevoel ,,op de wip" te zit- jn, want ze konden worden gelast innen een jaar hun biezen te pakken. Is je sla of bonen kweekt is dat al ervelend, maar wie bessenbomen of ardbeienplanten heeft, die pas na ver- )op van tijd volop vrucht dragen, wil iraag de zekerheid van langdurig (ebruik. Ie Volkstuindersvereniging (met als erste voorzitter de zeer deskundige indbouwvoorlichter Cor van Gronin gen) leidt een bloeiend bestaan. Het ledental heeft zich in de afgelopen tien raar meer dan verdubbeld; er zijn er precies 99. Jarenlang was er zelfs een ,vyachtlijst want de vraag naar tuin grond was groter dan het aanvankelijke aanbod. Niet duur Niet gezegd kan worden dat volkstuin iers een dure hobby hebben. Als de vele uren niet worden meegerekend (en dat moet niet omdat het tenslotte hobby is) wordt per jaar heel wat op de huishoudelijke uitgaven bespaard. Wie het met overleg aanpakt, kan vol gens een teeltplan werken, waardoor Donderdag zijn twee jongens uit De Koog gearresteerd wegens vernielingen aan een telefooncel in Den Burg, twee weken geleden. De daders (18 en 21 jaar) hebben enkele van de vernielin gen bekend. Er is proces verbaal opge maakt en een schadevergoeding wordt met de PTT geregeld. Wethouder Zegers gaf tijdens de don derdag gehouden commissievergade ring uitleg over het conflict dat gaande is inzake de bekostiging van de bege leiding bij het vervoer van leerlingen naar scholen voor buitengewoon on derwijs op het vasteland. Door een re geringsmaatregel worden nu alleen de kosten van een chauffeur nog maar vergoed door het Rijk. Een beroep hiertegen is door de Raad van State afgewezen. ,jDe hele bekostigingsregeling voor het vervoer van leerlingen staat op de hel ling", aldus Zegers. ,,Het heeft voor Texel ernstige financiële gevolgen als we geen Rijksvergoeding meer krijgen. Per 1 augustus zouden deze niet meer gedeclareerd kunnen worden. Er staan wel bepaalde inkomsten tegenover, maar voor Texel pakt het toch onvoor delig uit, want wij zitten met betrekke lijke hoge kosten door de boot. Mis schien zal er zelfs een eigen bijdrage van de ouders gevraagd moeten wor den. ,,Voorlopig zal de gemeente de kosten voor de begeleiding van leerlin gen naar de overkant voor eigen reke ning nemen. het hele jaar uit der eigen tuin kan worden gegeten. De kosten die er te genover staan zijn niet indrukwekkend en dank zij het verenigingsverband zelfs extra laag. Door het gezamenlijk inkopen van zaden en pootgoed genie ten de leden een flinke korting. Verder moet een luttel bedrag worden uitge geven aan mest e.d. Het lidmaatschap kost per jaar niet meer dan f7,50 en de jaarlijkse kosten van grondgebruik stellen al helemaal niets voor: 8 cent per vierkante meter. Dat is het bedrag dat via de vereniging aan de gemeente wordt afgedragen. De tuinders moeten wel een redelijke oppervlakte in ge bruik nemen, minimaal 100 m2 en maximaal 300. Ruimte genoeg De vereniging heeft totaal drie volkstuincomplexen in gebruik: een stuk van 5390 m2 achter de AOT- garage waar 24 leden actief zijn; een stuk van 6370 m2 achter het zwembad (dus er vlak naast) waar 27 leden hun hobby beoefenen en een stuk van 11.469 m2 in de Mars, waarover sinds enkele jaren wordt beschikt en waar 48 leden hun stekkie hebben gevonden. Laatstgenoemd complex heeft de wachtlijst doen verdwijnen: nieuwe le den zijn dus welkom. Momenteel liggen de volkstuincom plexen van Den Burg er nog koud en verlaten bij, maar over enkele weken zal dat drastisch veranderen. Dan is het er een drukte van belang, vooral 's avonds en in de weekenden. De tien tallen tuinders die er elkaar regelmatig ontmoeten praten heel wat af, ze leren veel van elkaar en trekken zich op aan eikaars tuinprestaties. ,,Het is erg ge zellig", vertelt secretaris Bert Buijsman. ,,Soms raken we zo aan de praat dat er van tuinieren niets komt. Ik ben zelf een tuinderszoon en weet daardoor wel het een en ander. Toch heb ik van mijn collega-tuinders in verenigingsver band erg veel geleerd". Naast het telen van de meest bekende, eenvoudige groenten, zien veel volkstuinders het als een uitdaging om ook wat moeilijker gewassen te telen, zoals komkommer, meloen, asperges en knoflook. Natuurlijk Ook zijn er tuinders die afkerig zijn van produktiemethode waarvan de groot schalige moderne tuinbouw zich be dient. Zij proberen groenten te produ ceren zonder kunstmest of bestrij dingsmiddelen. Er zijn er zelfs die aan hangers zijn van de biologisch- dynamische landbouwmethode, waar bij kunstmest en bestrijdingsmiddelen taboe zijn en waarbij rekening wordt gehouden met kosmische invloeden, zodat wordt gezaaid op bepaalde data en uren, volgens de zaaikalender van Maria Thun. Het idee om in het nieu we volkstuincomplex van De Mars een apart gedeelte in te ruimen voor be oefenaars van deze methode is echter geen succes geworden. De meeste BD-aanhangers gaven er na een tijdje de brui aan. Overigens geldt voor alle leden van de vereniging dat ze zeer te rughoudend omspringen met kunst mest en bestrijdingsmiddelen. ,,We zeggen alijd: kijk uit met wat je erop gooit want je moet die groente straks zélf eten", zegt Bert Buijsman. ,,Er wordt overwegend stalmest gebruikt maar soms is een beetje kunstmest nodig en dat wordt dan ook gegeven. We staan daar nogal nuchter tegeno ver. We willen iedereen zoveel mogelijk vrijlaten in die dingen. Als bestuur houden we wel een oogje in het zeil voor het geval mensen er echt een rotzooitje van zouden maken. We kun nen ze dan aanspreken op de bepaling in het gebruikscontract dat je zorgvul dig met de grond moet omgaan. Maar we hebben eigenlijk nooit hoeven op treden; de verhoudingen zijn prima" ff Om op Texel te komen tot een be tere huisvesting van het onderwa ter archeologisch onderzoek is de mogelijkheid onderzocht ruimte in de wierschuur" bij het Maritiem museum te Oudeschild ter be schikking te stellen en deze aan te passen. De raadscommissie wel zijnsbeleid reageerde positief op dit voorstel. In de afgelopen jaren is in samenwer king met duikers van Texel door het Ministerie van WVC onderzoek gedaan aan wrakken in de Waddenzee en het Molengat. In 1986 werd door de on derzoeksgroep van Thijs Maarleveld, coördinator van het onderwater- archeologisch onderzoek van het mi nisterie, gebruik gemaakt van een pri mitieve werkplek bij de pastorie te Ou deschild. Maarleveld had directeur Jan Kuiper van de Stichting Texels Mu seum verzocht een stuk van de wier schuur bij het Maritiem museum aan zijn groep ter beschikking te stejlen. Hij is bereid deze ruimtes voor mini maal drie jaar te huren. Hoofdthema's Een nauwere samenwerking tussen on derzoeksgroep van WVC en de stich ting Texels museum is van groot be lang voor de uitbouw van het Mari tiem museum, aangezien onderwate- rarcheologie een van de hoofdthema's van de presentatie is. Ook betrokken heid van de gemeente is van belang in verband met de mogelijke vestiging van een regionaal depót ten behoeve van het onderwater-archeologisch on derzoek op Texel. In de wierschuur zijn aanpassingen noodzakelijk voordat de ruimtes ge bruikt kunnen worden. Een deel van die voorzieningen (water, electriciteit) zou in de toekomst toch ook getroffen moeten worden in verband met de museale functie die de schuur zal krijgen. Tine Krijnen van Texels Belang vroeg Zaterdag vond een aanrijding plaats op de kruising Waalderweg/Meijertebos, waarbij een 74-jarige inwoner uit Den Burg en een 16-jarig meisje uit Ooste rend waren betrokken. Het meisje was op haar brommer op weg naar huis, toen haar geen voorrang verleend werd door de in de Meijertebos draaiende automobilist. De auto en de brommer liepen schade op en het meisje raakte gewond aan haar arm. Volkstuinders worden zeer aangemoedigd door eikaars kweekprestaties. De superkool van 14.5 kg die vorig jaar werd gekweekt door de heer J Bas trok dan ook aller aandacht. Op de foto volkstuiner Bas met secretaris Bert Buijsman. Professor C. de Jager komt donderdag naar Texel om voor de Plattelandsvrou wenbond, afdeling Texel, een lezing te houden met de titel: „Hoe groot is het heelal?" Ook zullen er dia's wor den vertoond. Professor De Jager, die Texelaar van geboorte is, staat in binnen- en buitenland bekend als sterren- en ruimtevaartdeskundige. Van hem is bekend dat hij de vaak inge wikkelde theorieën op simpele wijze kan uitleggen, waardoor de avond voor velen interessant zal kunnen zijn. De lezing wordt gehouden in de kanti ne van de LTS en begint om 20.00 uur. Belangstellenden (ook heren) zijn van harte welkom. De zon komt 21 februari op om 7.44 uur en gaat onder om 18.03 uur. Maan: 21 febr. L.K.; 28 febr. N.M. Doodtij: 23 febr.; springtij: 2 maart. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 20 februari 11.41 en Zaterdag 21 februari 0.31 en 12.09 Zondag 22 februari 1.11 en 12.50 Maandag 23 februari 2.08 en 14.18 Dinsdag 24 februari 3.33 en 16.00 Woensdag 25 februari 5.35 en 18.03 Donderdag 26 februari 7.01 en 19.16 Vrijdag 27 februari 8.19 en 20.21 Zaterdag 28 februari 9.22 en 21.19 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. zich af of puur wetenschappelijk on derzoek bekostigd moet worden door de gemeente. Wethouder Zegers zei daarover: ,,WVC heeft ons een brief gestuurd, waarin duidelijk naar voren komt dat zij heel sympathiek tegenover het onderwater archeologisch onder zoek staan, maar dat ze geen geld be schikbaar stellen, althans voorlopig. Ik vermoed dat het in de komende jaren wel het geval zal zijn, want zulk on derzoek is in opkomst bij WVC. Het kost ons nu maar weinig en in de toe komst kunnen we hiermee bepaalde dingen uit historisch oogpunt naar Texel halen, wat onder meer de werk gelegenheid zal bevorderen". Erna Eel- man (VVD) vroeg of er schriftelijke af spraken met WVC over de huurin komsten waren. Wethouder Zegers nam aan van wel. Op de vraag van Nel Eelman van het CDA of verlenging van het huurcontract na drie jaar mo gelijk is, antwoordde hij bevestigend. Zegers verklaarde dat het geen extra belasting voor het personeel van het Maritiem museum zal betekenen, maar de basis en de waarde van het mu seum zal erdoor versterken. ,,Het huurcontract is er nog niet, dus er is nog niet begonnen met de aan passingen?" vroeg G. van der Kooi (PvdA). Inderdaad", luidde het ant woord van Zegers. ,,Zo is het stand punt van B8W. Eerst het huurcontract en dan pas bouwen". De auto's van een 69-jarige Texelse vrouw en een 26-jarige inwoner van Den Burg raakten maandagmiddag op de kruising Gasthuisstraat/Beatrixlaan met elkaar in botsing en liepen beide veel schade op. Beide bestuurders ble ven ongedeerd. Het ongeluk werd ver oorzaakt doordat de vrouw de kruising opreed, maar daarbij de van links ko mende Citroën niet opmerkte. Op dinsdag 24 februari houdt de iris copist Jeroen van der Kruif uit Koedijk een lezing voor de Vrouwenbond F.N.V. Iriscopie is via bestudering van de iris van het oog afwijkingen van de gezondheid (en de ontwikkelingsfase daarvan) vaststellen. De heer Van der Kruif heeft al enige malen met veel succes een lezing op Texel gehouden. De avond is in De Buureton en begint om 20.00 uur. Geïnteresseerde niet-leden (ook man nen zijn welkom) betalen ƒ2,50 entree. dit beleid, dat enkele jaren gelegen stagneerde, opnieuw op te pakken. Dat houdt onder meer in dat scherper zal worden gelet op het aantal gasten dat zich in een bedrijf bevindt en op het vrij beschikbaar zijn van de voor geschreven vluchtwegen. Schipper sprak in dit verband van een „actie plan" dat zonder het maken van uit zonderingen zal worden uitgevoerd. Van alle kanten werd instemming be tuigd met het nieuwe sluitingstijdstip van 02.00 uur, hoewel Peter Bakker van de PSP iets voelde voor sluiting om 03.00 uur in de weekends. Burgemeester Schipper wees erop dat de zaken dan ook echt precies om twee uur dicht moeten zijn en er dus geen kwartiertje meer kan worden bij- gesmokkeld. Dat vraagt om extra con trole door de politie; van die kant is medewerking toegezegd. Alcoholtoerisme Bij het begin van de discussie over het voorstel om alle nachtvergunningen gedurende acht weken buiten werking te stellen gaf de burgemeester toe dat vooral de toestand in De Koog aanlei ding is geweest voor deze maatregel Dat de maatregel ook geldt voor de nachtcafé's in andere dorpen is ter wil le van de uniformiteit en duidelijkheid, maar vooral om „alcoholtoerisme" te voorkomen, dus het heen en weer rij den tussen de café's in de verschillen de dorpen. Mans Segers betoogde dat het slui tingstijdstip van 02.00 uur voldoende verbetering van de openbare orde zal geven en dat de nachtcafé's dus niet hoeven te worden aangepakt. Hij leg de uit dat de betrokken bedrijven veel hebben geïnvesteerd en zich op nacht exploitatie hebben ingesteld. Je kunt van zo'n zaak niet zomaar even een goed lopend dagbedrijf maken. Segers schatte dat zich tegelijkertijd niet meer dan 400 mensen in de gezamenlijke nachtcafé's kunnen ophouden. Gezien de uiteenlopende ligging van die café's zag hij daarin geen gevaar voor de openbare orde. Overval Ed Stiekema van nachtbar Casino in Den Burg vindt het zeer onbillijk dat zijn nachtexploitatie moet worden gestopt als gevolg van problemen die zich in de eerste plaats in De Koog voordoen. Hij had de jurist mr. P. van den Berg uit Utrecht in de arm geno men die namens hem een verweer schrift voor de gemeenteraad had op gesteld. In dat stuk werden enkele harde noten gekraakt. Het verwijt werd geuit dat de maatregel met onvoldoen de inspraak van betrokkenen tot stand is gekomen en dat de gemeente zich zelfs van een „overvaltactiek" heeft bediend. Stiekema heeft een langduri ge strijd met onder andere de buurtbe woners moeten voeren om zijn nacht vergunning te krijgen. De verbouwing en inrichting van het nachtbedrijf verg de meer dan ƒ400.000—Stiekema heeft destijds dan ook nadrukkelijk ge vraagd of hij op ongewijzigd beleid kon rekenen wat de nachtontheffingen betreft. Pas toen hij hierop een be vestigende reactie kreeg durfde hij de stap te wagen. De financiële conse quenties van het stoppen van het nachtbedrijf zijn aanzienlijk: de helft van de totale omzet wordt bereikt in de zomerpiek tijdens de nachtelijke uren. Geen alternatief Stiekema voegde aan het betoog van zijn raadsman toe dat er voor hem geen alternatief is Als dagbedrijf func tioneert Casino op deze plaats niet dat is in het verleden genoegzaam ge bleken. Stiekema legde uit dat de openbare orde- problematiek en de rol die de horecabedrijven daarbij zouden spelen in Den Burg heel anders is dan in De Koog. In Den Burg waar weinig verblijfsaccommodatie is, komen de cafébezoekers van grote afstand en maken bij terugkeer van auto, brom mers of fiets gebruik. Ze komen daar door onderweg niet zo makkelijk tot straatschenderij. In De Koog is dat heel anders; daar gaan grote drommen mensen na het sluitingsuur te voet naar hun overnachtingsplaats. De aan tallen cafébezoekers in Den Burg en De Koog verschillen niet zoveel. Stie kema schatte dat zich in de horecabe drijven van Den Burg zo'n 1300 tot 1700 mensen tegelijk ophouden. Om genoemde redenen mek je daarom van zoveel als in De Koog. Stiekema - die ook nog wees op de tamelijk succes volle inspanningen die hij zich heeft getroost om „zijn" publiek tot ordelijk gedrag op straat te bewegen - wilde daarmee zeggen hoe onbillijk het is dat zijn bedrijvigheid wordt belemmerd als gevolg van ordeproblemen die vooral in De Koog spelen. Frits Langeveld had een uitgebreid be toog voor de commissie op papier ge zet. Hij wees daarbij op het onlangs uitgebrachte Toeristisch actieplan Texel waarin onder andere wordt gewezen op wenselijkheid om Texel voor jonge ren aantrekkelijk te maken of te hou den. Die jongeren zijn geïnteresseerd in vertier, ontspanning en uitgaan. Een later sluitingsuur verruimt de uit gaansmogelijkheden en wordt dus toe gejuicht. Ook de beschikbaarheid van nachtbedrijven is in deze van belang. Langeveld wees op het vele geld dat in zijn nachtbedrijven is gestoken. Toen hij 2 Vi jaar geleden het Galjoen kocht, kreeg bij de verzekering dat die zaak door hem als nachtbedrijf geëx ploiteerd mocht blijven worden en dat had gevolgen voor de aankoopprijs. Voor het voornemen van de burge meester om de nachtzaken gedurende maar liefst acht seizoenweken gelijk te schakelen met de dagzaken, had hij dan ook geen goed woord over, te meer daar hij er voor de openbare or de geen enkel positief effect van verwachtte. RST Hij vond het maar vreemd dat de ex ploitanten hier blijkbaar genoegen mee moeten nemen, terwijl de gemeente het kennelijk accepteert dat van ande re zijden niet wordt meegewerkt aan een betere situatie wat de openbare orde betreft. Frits Langeveld doelde daarbij onder meer op de weigering van de Recreatiestichting om de jon- gerencamping te verplaatsen, waar door niet langer groepen kampeerders 's nachts dwars door het dorp trekken. Hij deed de suggestie om in het artikel 11 gebied een jongerencamping te ma ken. „Een prima plek. Controleerbaar en niemand tot last". Langeveld pleitte voor voortzetting van het over het het algemeen toch wel vruchtbare overleg dat er steeds is geweest tussen horeca en gemeentebestuur en wilde daaraan zijn bijdrage leveren door het genoem de compromis bij wijze van proef. Vol gens hem zou het mogelijk zijn met medewerking van de horeca- exploitanten „alcoholtoerisme" te voorkomen en verder vond hij dat het sluitingsuur van de nachtbedrijven op 05.00 uur moet worden gebracht ge durende het hele jaar De commissieleden reageerden nogal terughoudend op wat naar voren was gebracht. Tine Krijnen bleek persoon lijk tegenstander van nachtcafé's te zijn en het voorstel van de burge meester vond ze dan ook zinvol. Wat de andere leden van de Texels Belang fractie ervan denken, wist ze niet. Haar angst voor alcoholtoerisme was niet weggenomen. Als voorbeeld welke ernstige gevolgen het racen tus sen de dorpen onderling kan hebben, noemde ze het ongeluk van drie op- weg naar De Koog zijnde jongens, waarvan er één om het leven kwam. Erna Eelman (WD) zag als nadeel van uniforme sluiting op heel Texel dat de taxi's het passagiersaanbod niet kun nen verwerken. Henk Beumkes (PvdA) ging aarzelend akkoord met het infor- me sluitingstijdstip van 02.00 uur al zag hij in dat de betrokken bedrijven grote investeringen hebben gedaan en dus schade zullen lijden. Omturnen Riet Huitema (CDA) vond het idee van Langeveld het bespreken in haar fractie waard. Ze voelde echter veel voor een uniforme sluitingsregeling ter vermij ding van „alcoholpendel". Ze gaf toe dat in de nachtcafé's veel is geïn vesteerd, maar er is ook veel in ver diend en volgens haar moest „omtur nen" van een nachtbedrijf mogelijk zijn. Staken van nachtexploitatie gedu rende acht weken vond ze wel erg lang. Ook Peter Bakker meende dat de ex ploitanten van nachtbedrijven de mo gelijkheid hebben compenserende in komsten te verwerven. Hij toonde zich echter beducht voor de juridische en financiële consequenties voor de ge meente voor het geval de maatregel bij de rechter aangevochten zou worden. Mede om die reden moest het com promis Langeveld maar eens worden bekeken. Hij betwijfelde of het juist is de nachtcafé's van heel Texel aan te pakken maar erkende tevens dat alco holtoerisme een probleem is. Failliet Frits Langeveld ontkende dat alle be trokken nachtexploitanten compensatie kunnen vinden voor hun omzetverlies. Exploitant Ton Swiers van 't Steigertje zou er volgens hem failliet door gaan Dat werd min of meer bevestigd door Willem Ham, eigenaar van 't Steigert je. Burgemeester Schipper betoogde dat zijn maatregelen waren ingegeven door het streven om Texel aantrekkelijk te houden voor alle toeristen, zowel rust- als vermaakzoekers. Het mag waar zijn dat de klachten niet van van daag of gisteren zijn, dat hoeft niet in te houden dat aan die klachten niets moet worden gedaan. Schipper ont kende dat er geen behoorlijk voorover leg is geweest met de betrokkenen. Ie dereen is geraadpleegd. Er is uiteinde lijk een conclusie getrokken en die is meegedeeld aan de horeca, later ook nog aan de exploitanten van de nacht bedrijven apart. De meningsvorming is nog in volle gang; de raad moet zijn oordeel nog vellen. Burgemeester Schipper zei blij te zijn met het door Langeveld voor gestelde compromis maar of het zou worden overgenomen kon hij nog niet zeggen. Hij wilde het mede laten af hangen van het oordeel van commissie en raad. Dat het staken van de nacht exploitatie in de zomer financiële ge volgen heeft voor de betrokken exploi tanten erkende hij, maar het gaat hier om het afwegen van het particuliere zakelijke belang tegen het algemene belang. De gemeenteraad neemt in maart een beslissing.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5