iportlokaal-uitzending met Oppervlakkige interviews 1 ,,Top Gun" )8 gebruikersgroep texel VOOR AUTOMATISEREN 'errassende damzege ior v.d. Wetering M ST-p rog ra m ma Bowlen: Hotel De Weal onder nieuwe leiding Volleybal handicap-toernooi Extra SVT-lot voor iedereen Dressuurwedstrijd in overdekte manege Rl IfRIJDAG 20 FEBRUARI 1987 Stichting Lokale Omroep Texel (SLOT) die wekelijks een sportpro- jremma via „De Lichtboei" uitzendt, hield zaterdagavond in de aula van Rijksscholengemeenschap een live-uitzending over het sportgebeuren Texel. Het programma kon alleen via de bejaardenomroep worden Itvangen. Interviewers Dick Oudendag en Peter Bakker lieten dertien ttegenwoordigers van Texelse sportverenigingen aan het woord, afge- jsseld met veel top-40 muziek en live-optredens van Jaap Dros en Cees i Jong met zijn band. De sportclubs konden door deze uitzending ken- maken met de lokale omroep. TEXELSE COURANT PAGINA 11 ikker en Oudendag hielden zich bij |t interviewen aan een strak vragen- roon, waardoor soms gevraagd trd naar iets dat al gezegd was. Het jorvragen naar meer informatie na iaalde antwoorden, bleef ook ach- ege, waardoor de interviews wat (oppervlakkig werden. De tijd van ie minuten per interview was te kort een goed en reëel beeld van de chillende sporten te krijgen. )e vertegenwoordigers van de diverse rtclubs werden met een soort UR"introductie aan het publiek lorgesteld. De stemmen van Ouden ig en Bakker zijn uitermate geschikt lor een radioprogramma. Hierdoor jonden publiek en radioluisteraars alles ioed volgen. De techniek werd ver- prgd door Peter Douma en Jeroen faak. De regie van Gert Jan Moens is prima. Sportclubs t Bakelaar, vertegenwoordiger van Atletiekvereniging, legde er vooral nadruk op dat zijn vereniging meer laniseert dan alleen maar hardlopen, het terrein van de voetbalvereni- 3 Texelse Boys worden ook de on- rdelen hoogspringen, verspringen, igelstoten, speerwerpen en de korte rints gehouden door de vereniging. grootste evenementen van dit jaar in de open crosskampioenschappen, halve marathon van De Waal, de ninginneloop en verscheidene iekampen. ed Krijnen, jeugdbegeleider van de irfclub, vertelde dat bij de jeugdleden in kleine groei plaatsvond. ,,De aan- mende leden moeten in het be nstadium het surfen leren door mid- il van lessen en ze moeten zeker Ded kunnen zwemmen. Wanneer een een aantal lessen heeft gevolgd en delijk kan surfen, zal de club voor de irdere begeleiding zorg dragen", aldus ed Krijnen. lorzitter van de zweefvliegclub Hans Porto vertelde dat je binnen drie 02220-2833, los Kager 02220-2828, Adri Westerlaken 02220-4805, Co Vinke 02220-2782, Sjef Brügemann iaar je zweefvliegbrevet kunt halen, le der jaar worden er vier scholieren ge vraagd om een opleiding te volgen, zonder dat ze hun contributie hoeven te betalen. Met hun brevet kunnen de scholieren dan na drie jaar door geheel Nederland vliegen. Tineke Kooiman, aanvoerster van de dames handbalploeg vond het jammer dat zo weinig mensen interesse voor handbal hebben. Zelfs het oprichten van een herenteam blijkt onmogelijk te en het openluchtzwembad dan geslo ten is. Wel houdt TX '71 ieder jaar zwemkampen, nachtmarathons en de 5'A kilometer lange zwemprestatie- tocht van de Schans naar Dijkmanshuizen. Wielrenner en bestuurslid van de Wie lervereniging Texel, Leen van Elk, ver telde in de korte tijdslimiet van drie minuten wat de wielrenclub voor de leden leden te bieden heeft. In de ge organiseerde wedstrijden op het par cours rond het Boysveld mogen de nieuwe leden enkele wedstrijden gratis meerijden om zodoende kennis te ma ken met de wielersport. Nieuwe jeugd leden kunnen een echte" racefiets voor één jaar huren, om kennis te ma ken met deze tak van sport. Buiten de clubwedstrijden organiseert de wieler vereniging nog een tiental andere eve nementen, zoals het Noordhollands kampioenschap voor recreanten, een jeugdtoernooi en de jaarlijks terugke rende fietsdriedaagse. Sportschool Sportschoolhoudster en ex-Europees kampioene powerliften Catharina Witte denkt dat het ledental van de sport school in de zomer zal afnemen. Geen OMROEP Wethouder Zegers wordt geïnterviewd door Dick Oudendag. ïjdens de onderlinge competitie list H. v.d. Wetering de moeilijk rerslaanbare W. Bakker te ver laan. Bakker had met subtiel spel aen positioneel sterke positie op gebouwd, die goede vooruitzichten bood op de winst. Een blunder deed het onverwachte echter tot Stand komen. Dros had in zijn partij tegen Boonman met een verrassende slagzet de winst naar.zich toe kunnen trekken, doch toen hij dit verzuimde, was remise de terechte uitslag. Maurice Riemens boekte zijn tweede achtereenvolgende zege, ten koste van A. Sijtsma. In zijn partij tegen P. Bakelaar raakte Frans Bos al snel in de problemen. Een „ze venklapper" maakte een eind aan zijn illusies. Tegen W. Timmer werd Bos z'n inzet beloond en behaalde hij de halve winst. W. Timmer had daarvoor door een blunder al een verliespartij tegen T. Hin moeten incasseren. De strijd om de eerste plaatsen duurt voort, want M. Vittali hervond zijn rit me en bond J. van Heerwaarden aan zijn zegekar. P. Bakelaar wees H. v.d. Wetering terug. G. Dros liet in de re vanchepartij tegen Boonman zien nog altijd over een gave techniek te be schikken als het om een klassieke par tij gaat. K. Burger en Th. Hin maakten er een boeiende partij van, die na veel spektakel tenslotte in een puntendeling eindigde. Hans de Beurs deed het lang goed tegen W. Timmer, maar dolf toch het onderspit. Uitslagen: A. Sijtsma-M. Riemens 0—2 G. Dros-L. Boonman 1 1 T. Hin-W. Timmer 2—0 P. Bakelaar-F. Bos 2—0 H. de Beurs-P. Bakelaar 0—2 H. v.d. Wetering-W. Bakker 2—0 F. Bos-W. Timmer 1—1 N. Kalis-A. Sijtsma 0—2 H. de Beurs-W. Timmer 0—2 M. Vittali-J. v. Heerwaarden 2—0 P. Bakelaar-H. v.d. Wetering 2 0 L. Boonman-G. Dros 0—2 lK. Burger-T. Hin 1 1 (Advertentie I M zijn. Ondanks het geringe ledenaantal promoveerde het dames handbalteam naar een hogere klasse. Sportraad Gert Pansier, vice-voorzitter van de Texelse Sportraad, vertelde dat de raad zich bezig houdt met het bevorderen van de sport op Texel. De Sportraad behartigt verschillende belangen van verenigingen en geeft daarover advies aan o.a. het gemeentebestuur. Ook het organiseren van evenementen zo als de Wampex en het geven van cur sussen voor bijvoorbeeld jeugdspellei- der, zijn taken van de Sportraad. Paardensportliefhebber Bernard Wolf kon terugkijken op een geslaagd paar densportseizoen, mede door de ope ning van de overdekte manege. Het belangrijkste voordeel dat de manege voor de paardenliefhebbers biedt is dat nu ook gedurende de wintermaanden getraind kan worden. Hierdoor kunnen ruiters en amazones hun wedstrijdrit me het gehele seizoen behouden als zij dat willen. De abonnees van de manege kunnen er voor 190 gulden per jaar onbeperkt paardrijden, mits de manege niet verhuurd is voor andere doeleinden. De Stichting Overdekte Manege houdt tevens iedere vrijdag paardrijles voor gehandicapten. TX 71 Voorzitter Dirk Haker van de ZPC TX '71 vertelde dat het onmogelijk was om voor de waterpololeden van TX '71 wedstrijden te houden omdat deze uit sluitend 's winters worden gehouden schrikbarende conclusie als je bedenkt dat veel zomersporters, zoals wielren ners, voetballers en dergelijke in de sportschool hun conditie in de winter op peil houden. In de sportschool wordt behalve het oefenen met kracht toestellen ook aan conditietraining, aerobic en kickboksen gedaan. Speci fieke sporttrainingen in de vorm van van gewichtheffen of „deadlift" wor den op Texel niet gehouden. Dat zou te kostbaar worden in verband met een goede trainer die hiervoor naar het eiland gehaald zou moeten worden. De honkbalvereniging Texla bestaat in middels zes jaar en kan nu over een goede accommodatie in de vorm van de ijsbaan in Den Burg beschikken. Voorzitter Peter Agter sprak namens de vereniging zijn dankbaarheid uit voor het hoge hek dat de gemeente heeft geplaatst. „Het hek biedt een goede uitkomst, want per wedstrijd verspeelden wij gemiddeld twee honk ballen van 712,50 per stuk", was het commentaar. In april start de vereni ging met training en wedstrijden. Om dat de ijsbaan rond deze periode nog niet geheel opgedroogd is, wordt dan meestal met natte voeten gespeeld. De leeftijd waarmee de kinderen met de honkbalsport in aanraking kunnen komen is ongeveer zes jaar. Deze jon ge kinderen spelen „peanutbal", een soort honkbal met een zachte bal. M.S.T. Meersportenvereniging Texel werd uit gelegd als een overkoepelend orgaan van elf afdelingen (sporten) zoals judo, basketbal, tafeltennis en nog veel meer. Betsy Verhoeven, secretaresse van MST vertelde dat zij streven naar verschillende doelen. Allereerst wil de MST zoveel mogelijk leden (op het moment telt MST 869 leden) zo goed koop mogelijk, minstens één uur in de week laten trainen. Verder bemiddelen zij bij het inhuren van zalen en zorgen voor vervanging, wanneer een zaal bij voorbeeld voor een toernooi gereser veerd is. De twee vaste medewerkers, die veelal in de avonduren de lessen in de verschillende takken van sport ge ven, zijn Peter de Hoogh en Nico Sto ter. Een afdeling van de MST, de judoclub Shima getraind door Peter de Hoogh, probeert de judoka's met extra training op regionaal niveau te brengen. Door dat de judoploegen van de vaste wal niet naar Texel willen komen, heeft de judovereniging Shima een samenwer kingsverband met de Helderse judo club Zeemacht, waardoor de Texelse judoka's op hoger niveau hun sport kunnen uitoefenen. „Een vooruitgang voor de Texelse judosport, omdat vooral in de regionale klassen veel meer wedstrijden worden georgani seerd", vindt voorzitter Gerrit Visch. Duiken Jan van der Vis, secretaris van de duikclub, vindt dat het duiken een ont spannen bezigheid is, waarbij je onder water in een geheel andere wereld te recht komt. Vooral het duiken naar ou de wrakken vindt Van der Vis een bij zondere ervaring. De duikclub geeft een opleiding waarbij de leerlingen de basistechnieken worden aangeleerd, pm verantwoord te kunnen duiken. „Want duiken is niet gevaarlijk, wan neer de regels goed in acht worden genomen", aldus Jan van der Vis. Verdeelsleutel Het laatste interview van deze avond werd gehouden met wethouder Ze gers. Hij vertelde dat de subsidies voor de sportverenigingen volgens een be paalde verdeelsleutel worden verstrekt. De benodigdheden van de ene vereni ging zijn groter dan van een andere vereniging en daarom krijgt niet iedere club evenveel subsidie. De subsidies worden voor een groot deel opge bracht door de pachtprijs van 745.000,— die de beheerders van de kermisattracties moeten voldoen om een standplaats op de Groeneplaats te krijgen. „Een pas opgerichte sportve reniging dient met de begroting op twee punten te letten: ten eerste moe ten zij zichzelf kunnen redden en ten tweede kunnen zij rekenen op subsi die", aldus de wethouder. Hij conclu deerde dat op dit moment weinig ^sportverenigingen in financiële nood verkeren, omdat zij jaarlijks hun ver plichte aflossingen voldoen. Afdeling Volleybal: Zaterdag 21 februari: Sporthal Trefpunt, Julianadorp: 13.30 u. heren Juvoc 3-Tevoko 3 Sporthal Wieringen: 16.45 u. dames Wieringen 1-Tevoko 1 Sporthal De Groet, Tuitjenhorn: 18.45 u. heren De Boemel 1-Tevoko 1 Sporthal Molentocht, Schagerbrug: 16.30 u. meisjesasp. Harpoen 1-Tevoko Maandag 23 februari: Sporthal Sportlaan, Den Helder: 18.00 u. mini's Tevoko 2-WSOV 2 18.25 u. mini's Turnlust 1-Tevoko 2 18.45 u. heren Gruna Seahawks 1- Tevoko 1 18.50 u. dames HCSC 4-Smash '68 Afdeling Handbal Zondag 22 februari: Sporthal „Ons Genoegen" Den Burg- 12.45 uur MST 1-Nieuwe Niedorp Woensdag/donderdagleague: Hotel De Weal stond deze week onder nieuwe leiding. Janny de Zwart had het team onder strenge controle staan en dankzij deze bezielende coaching wisten de drie heren met o.a. een schitterende 806 serie van Rob Beum- kes en een bijna net zo mooie 755 se rie van Henk Plaatsman alle punten bij de concurrenten van Strandplevier 1 over te nemen. Bij Tabakshop 't Cen trum was het Anneriet Keijzer met een 208 game die de heren van CBK in het stof liet bijten. Reisburo Texel haalde een kleine overwinning op team 24 waar Angeline Dekker overigens een schitterende 191 game liet noteren. Chris Otten wist het verlies voor de Schuimkragen tegen het met twee da mes spelende THT dankzij constant spel nog enigszins te beperken. Dub bel El die de laatste tijd duidelijk in opmars zijn, maakte dankzij schitte rend spel van Hans Lobato met een 233 game korte metten met het Kwar tet. Eldorado wist, ondanks ups en downs, toch de winst op het Z Team binnen te halen. De leden van IBS hadden de spanning van het kam pioenschap nog in hun benen zitten en zagen met lede ogen toe hoe de dames van Cocky's kapsalon met een sterke Henriëtte de Wit en Thera Zon dag die een stevige 154 game op pa pier zette de winst naar zich toe haal de. De dames van Dx11 stonden ge motiveerd te gooien tegen de Wiele waal, vooral Anneke Visman stond sterk te gooien met een serie van 656 en toen Janny Mets er nog een 209 game bij gooide, konden de heren on danks de 176 game van Sieme Plaats man wel inpakken. Graaf Spuiterij die op de tweede plaats stond, moest het opnemen tegen de koploper JPK. De Spuitgasten gingen sterk van start en Hoofdspuiter Kees Graaf gooide een ^tevige 198 game en kon zo een punt pakken maar de leden van JPK kwa men daarna sterk terug; Klaas Veld man met een serie van 698 en Johan van Schaik gooide een serie van 750 en zo wisten ze de eerste plaats te be houden. De Koogel en de Sommeltjes stonden deze week beide met twee man op de baan en dat deed de Som meltjes de das om, want zij zagen hoe de Kogelaare met gemak alle punten konden pakken. Ook bij de Metro en de Luwe Boshoek stonden ze met twee man op de baan en Cor Zutphen kon zo in zijn ritme blijven met twee knappe 160 games en de winst veilig stellen. Dinsdagleague Op de dinsdag was Reina van Hoorn de grote ster. Tot twee keer toe verbe terde zij haar hoogste serie en drie keer haar hoogste game. Gelukkig voor Hordifood was Dinie Nicolasen in goede vorm. Met een stevige 179 ga me wist zij toch de winst nog te pak ken. De Strijkers konden het na hun Dinsdag 24 februari en 3 maart wordt een volleybal-handicaptoernooi gehou den. Dit staat los van de competitie en iedereen doet er aan mee. Een han- dicaptoernooi wil zeggen dat de hoger geplaatste teams een achterstand in punten krijgen bij aanvang van de wedstrijd. Deze punten staan vermeld in het programma. Door loting werd bepaald wie tegen wie speelt. De wedstrijden duren 20 minuten (één set). Er mogen twee wissels worden aangevraagd en geen time-outs. Een team dat een keer verliest, speelt niet meer mee. De tweede helft van dit toernooi is dinsdag 3 maart. De winnaars gaan door tot de finale (dus eventueel meerdere wedstrijden). Het valt samen met carnaval en elk team dat verkleed komt, krijgt een paar punten erbij. Na de finale is er groot feest in de kantine. Programma 24 februari: Veld A mannen: 18.30 u. Paal 28-Smash 2 +9 Molenk. 18.55 u. Teso 3-Graaf Spuiterij Paal 28 19.20 u. Mantje Sport-Seg./Eelman 6 Theodorahoeve 19.45 u. 40 Plus-Pilaar +9 Mantje Sp. 20.10 u. Panorama+15-v. Wijngaarden 1 40 Plus 20.35 u. DGM-Timmers Bakkerij +15 v. Wijngaarden 1 21.00 u. Paal 9 +9-De Krim DGM 21.25 u. Autocentrale-St. v.dWoude+3 De Krim Niet slechts personen die in het bezit zijn van een lot voor de jubileumloterij van S.V. Texel kunnen een extra lot krijgen, waarmee zij kunnen meedin gen naar een grote extra prijs, die vrij dagavond tijdens de eerste trekking wordt verloot. Alle aanwezigen maken hierop kans, mits zij vóór half tien in de SVT-kantine zijn gearriveerd. Voorts is het voor iedereen (dus niet alleen le den en lothoudere) mogelijk om de feestavond bij te wonen. De extra prijs, een vakantiereis van ca. 7750,— is mede aangeboden door de Amro Bank Den Burg. bezoek aan meneer Heineken niet echt vinden en de Pindrillere maakten daar dankbaar gebruik van met Johan Dan- kaard die een stevige serie neerzette en Angeline Dekker, die ook op dins dag sterk stond te bowlen. De Top Ol dies wisten niet wat hun overkwam toen de heren van Cocky's Kapsalon onder aanvoering van Albert Keijser met een knappe 631 serie de winst in hun zak staken. Damestrioleague Trui Mets was goed op dreef voor de T-Fords. Met een serie van 447 wist zij alle punten bij de Lollipops vandaan te halen. De Pins waren niet opgewassen tegen de sterk gooiende leden van Ta baksshop Mets. Corry van der Slikke kwam zeer goed voor de dag met een game van 209 en een serie van 524 wist zij de winst voor CCM op Klaver vier zeker te stellen. Jeugdleague Bij de jeugd was het Marco Koorn die de winst zeker wist te stellen. Met een game vanb 153 bezorgde hij de over winning voor de Spetters op Starstrick waar Menno Schuil overigens wel twee knappe 132 games wist neer te zetten. Het Gouden Boltje had zijn grote kracht in Patrick van Leeuwen met een gedegen 137 game en kon zo hun overwinning op Mets Point veilig stellen, hoewel Kees Mets met een 125 game toch nog een punt wist te pak ken. Ingrid Witte haalde met haar goe de spel de winst op Strandplevier 3 binnen. Zondag wordt in de overdekte ma nege aan de Akenbuurt een dres suurwedstrijd gehouden voor paar den en pony's. Het is de tweede officiële federatiewedstrijd die in deze indooraccommodatie wordt verreden. Om 9.20 uur start de eerste ponyruiter in de klasse B. De jury in deze rubriek is P. Glerum. De prijsuitreiking wordt gehouden om ongeveer 13.00 uur in de foyer. Om 12.30 uur wordt gestart met pony's klasse LI. Om 13.54 uur staat de eerste amazone op het pro gramma voor pony's klasse L2 en om 14.43 uur begint de klasse M dressuur voor pony's, waarin twee dames aan de start komen. Bij de paarden wordt begonnen met de enige deelneemster in M om 15.00 uur. Achtereenvolgens worden daar dan de klassen L en B afgewerkt. De prijsuitreiking van pony's klasse L1, L2 en M en van paarden klasse M, L en B wordt 16.45 uur gehouden in de foyer. De jury voor deze klasse is A. Boontjes. Vrijdagavond is de jaarvergadering voor alle leden van de Waddenruitere en ouders en leden van de Kleppertjes. 21.50 u. Theodorah. +6-Molenkoog Autocentrale 22.15 u. Bremakker-RSG +12 Graaf Sp. Veld B, mannen en vrouwen: 18.30 u. Smash 1-Almarkt +6 Kobeko 18.55 u. Kobeko-Waterechap +9 Smash 1 19.20 u. RWS +6-Vereluis Waterech. 19.45 u. Gemeente+3-v.Wijngaarden2 Versluis 20.10 u. Gr. Slock +9-PAS v. Wijng. 2 20.35 u. Haarstudio-Hannibal +8 Grooten Slock 21.00 u. Antiekhuisje-SI. Netje +4 Haarstudio 21.25 u. Smash +12-Gr. Slock Antiekh. 21.50 u. Ass.Bremer +8-Lindeboom Gr. Slock 22.15 u. Mantje +4-Durper Drup Lindeboom Veld C, vrouwen: 18.30 u. Tevoko +8-Westerlaken 7 Prov. Tevoko CVI Vinke Casino 18.55 u. CVI +4-7 Provinciën 19.20 u. Vinke-Leijdekkere +4 19.45 u. Casino-Toekomst +8 20.10 u. Visser Bouw-A&O +8 2.35 u. DA +16-Zegel Mode Visser Bouw 21.00 u. TX 40-Samen Eén +8 Zegel Mode 21.25 u. Klif 23-Retsina +4 TX 40 21.50 u. Molenkoog-Eelman/Seg. +16 Retsina 22.15 u. Taveerne-NCM +12 Molenkoog Opel Rentenaar is uitgeloot voor de eerste ronde en begint 3 maart in de tweede ronde. Wedstrijdleiding: Co en Onnoline, tel. 5132 Uitslagen eilandcompetitie volley bal dinsdag- Heren: Panorama-Segerink/Eelman 0—2 Timmers Bakk.-Stuc. v.d. Woude 1—1 Theodorahoeve-Pilaar 2—0 Gr. Slock-v. Wijngaarden 2 0—2 Paal 28-Molenkoog 0—2 Kobeko-Krim 1 —1 Dames: Smash-Opel Rentenaar 2—0 TX 40-Leijdekkere 1—1 Retsina-NCM 1—1 CVI-AEtO 1-1 Antiekhuisje-Ass.Bremer 0—2 Slappe Netje-DA 0—2 Toekomst-Eelman/Seg. 1—1 Verpleeghuis-Hannibal 0—2 Klif 23-Zegel Mode 0—2 Durper Drup-Visser Bouw 2—0 Westerlaken-Lindeboom 2—0 Molenkoog-Mantje 2—0 De inleverdatum voor „De Floater" is uiterlijk 10 maart. Vrijdag tot en met maandag draait in „De Vergulde Kikkert" de bekende film „Top Gun". De aanvang is 20.30 uur. Top Gun is een opleiding om jachtvlie- gere beter te maken in de techniek van het klassieke luchtgevecht. Mave rick is met zijn vriend en radio navigator Goose uitgekozen voor deze opleiding. Maverick staat bekend als een eenling de het niet al te nauw neemt met de discipline. Viper is com mandant van Top Gun en de eerste die de Top Gun-trofee haalde als beste van de opleiding. Charlie, een jonge instructrice wordt hopeloos verliefd op Maverick. Er ontstaat een hard ge vecht om wie de beste is. Als Maverick en Goose tijdens een oe fening in de problemen komen en het toestel per schietstoel moeten verla ten, verliest Goose hierbij het leven. Maverick trekt zich dit zeer aan met alle gevolgen van dien. Dan is er een incident, waardoor het spel bittere ernst wordt en in adembenemend ge filmde luchtshots wordt getoond hoe de realiteit Maverick dwingt zich over de dood van Goose heen te zetten. 1

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 11