FILM ganger la, Possession" „Betrekken exploitanten bij strandreiniging gewenst" C' dirk senior Schroef viskotter schoot „zomaar" los VERVOLG VAN PAG.l Molenkoog ÖÖÖÖÖÖÖÖöÓtL OOQOOOOOOOOO Gaslek Actievergadering AB0P „Vertrouwen" verkocht naar Schotland Dia-avond Baha'f's over tempel India Wethouder Barendregt: VERVOLG VAN PAG.l Koopman PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 24 FEBRUARI tuSABETH CHRISTINA TEXEL - -> - De TX 19 wordt de haven van Oudeschi/d ingetrokken door de TX 20. (Foto: Bert Koning). Viskotter TX 19 „Elisabeth Christi na" van schipper Fup Krijnen uit Oudeschild liep zaterdag voortge trokken door de TX 20 van Jaap Krijnen de Oudeschilder haven bin nen. 's Morgens vroeg in Den Hel der was namelijk de 1400 kg zware schroef van de schroefas van de TX 19 geschoten, waardoor de kot ter niet op eigen kracht verder kon. De schade valt mee, omdat een Helderse duiker de schroef wist terug te vinden en er geen nieuw exemplaar van circa f40.000,— hoeft te worden aangeschaft. Het incident gebeurde om ongeveer kwart voor vijf in de ochtend in de ha ven nabij de Paleiskade. De TX 19 wil de daar aanleggen om vis te lossen. Toen bij deze manoeuvre achteruit werd gevaren, klonk er een hevig la waai. De opvarenden vermoedden dat er stenen in de schroeftunnel waren geraakt. Vooruitvaren lukte echter evenmin, zodat poolshoogte werd ge nomen. De schroefas draaide, maar de schroef zelf bleek verdwenen. Duiker Fred Veen uit Den Helder werd ge waarschuwd en zorgde snel voor opluchting. De schroef, met een dia meter van 2.70 meter, werd binnen boord getakeld en bleek slechts licht beschadigd. De vermoedelijke oorzaak is een loszittende borgmoer geweest, aldus Krijnen. Deze moet op zee al van zijn plaats zijn geraakt, maar door dat steeds vooruit werd gevaren, werd niets bemerkt. Pas toen het schip ach teruit moest, schoot de schroef los. De verklaring voor het losraken van de borgmoer is waarschijnlijk het verstel len van de schroefbladen enkele maan den geleden. Hierdoor kwam de schroef niet meer op de juiste wijze op de as te zitten, wat voor het dokper- soneel echter niet waarneembaar was. De TX 19 wordt deze week in het dok van Hans Boom in Oudeschild van een reserve-schroef voorzien, wat aanlei- >- ding is om een stilligweek op te ne men. De oude schroef zal als reserve- schroef worden opgeknapt door de fir ma Lips in IJmuiden. De prijs voor een dagkaart voor een kind (vroeger f3,25) en een volwasse ne (vroeger f4,25) vervalt. Jong en oud betaalt straks f3,50 waardoor het voor een gezin meestal voordeliger uit valt. De tienbadenkaart maakt plaats voor een 5-badenkaart (voor f15,75). Het seizoenabonnement (op naam) blijft ongewijzigd maar nieuw is de in voering van een weekabonnement (voor 1 persoon, overdraagbaar) voor f 14,Verwacht wordt dat vooral toe risten daarvan gebruik zullen maken, maar ook veel Texelaars die nu vaak een seizoenabonnement niet durven kopen omdat ze niet weten of de weersomstandigheden zodanig zullen zijn dat ze de gelegenheid hebben om het aan dit abonnement verbonden fi nanciële voordeel eruit" te halen. Stimulerend voor het bezoek moet dus ook een andere inrichting van het zwembadterrein zijn. De kiosk die nu op een ongelukkige plek staat, verbor gen achter een rozenhaag, krijgt aan sluiting met het perron van het ondie pe bad. De haag wordt plaatselijk ge kapt en het terras van de kiosk wordt tot het bad doorgetrokken. De kiosk zal verder worden geschilderd, de pachter zal zorgen voor ligstoelen die aan bezoekers worden verhuurd en er komt nieuw terrasmeubilair, vooral voor ouders die zittend op het terras hun in het bad spelende kinderen in de gaten willen houden. Speelweide Ook de grote, zeer fraaie speelweide die nu maar voor een klein deel wordt gebruikt, zal meer aansluiting krijgen bij het bad door het inkorten van de afschermende boomsingel, verbreding van de toegang en het maken van een trapveldje achter op de speelweide. Van de vier douches bij het bad zullen er straks nog maar twee warm water geven, terwijl de temperatuur van de andere lager wordt. Dit om een eind te maken aan het onnodig lang dou chen door vooral kinderen. Het afgelo pen jaar was voor de douches maar liefst 9000 m3 gas nodig. De midget- golfbaan op het zwembadterrein die nu nauwelijks wordt benut, mag straks gratis worden gebruikt, te regelen door pachter Rinus van Boven van de ki osk. De baan komt door het weg snoeien van struiken beter in het ge zicht te liggen. Recreatiewerkers Een staaltje extra service betekent het inschakelen van recreatiemedewerkers gedurende de zes hoogseizoen weken, op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Ze zullen allerlei spelactiviteiten op het zwem badterrein organiseren. Naast de bekende zwemvierdaagse, dauwzwemmen, swimjogging en ande re waterspelen zullen nieuwe activitei ten worden gestimuleerd, zoals disco- zwemmen, zwemmen voor groepen en bedrijven buiten de openingsuren, kin derverjaardagen en zelfs cursussen snorkelen en overlevingszwemmen, één en ander in nauwe samenwerking met zwemvereniging en de pachter van de kiosk. Reclame Tot dusver deed het zwembad weinig aan public relations zodat veel toe risten helemaal niet weten dat er in Den Burg een zwembad is. Nu zal f5000,— worden uitgetrokken voor deelname in een Texelpromotiefilm, een folder die bij de start van het sei zoen via de Texelse Courant huis aan huis wordt verspreid, een betere be wegwijzering, een advertentie in de Texeltoerist en de Recreatiekrant en het aanschrijven van jeugdherbergen in verband met schoolreisjes. Aan het zwembadcomplex zal de ko mende drie jaar wat extra onderhoud gepleegd moeten worden, maar dat is te overzien aangezien alles er redelijk goed onderhouden bijligt. Wel zullen de zwemwatercirculatiepompen vervan gen worden en moet de zwembad installatie worden aangepast aan de nieuwe wettelijke eisen. De zwembad afdekking is defect en zal worden gerepareerd. Collectoren Ook de zonnecollectoren moeten wor den hersteld. Die zijn als gevolg van fabrieksfouten kapot gegaan (de ex pansiestukken begaven hetl waardoor ze het afgelopen jaar praktisch hele maal niet hebben gewerkt en dus ook hun besparingseffect niet hebben ge geven. De fabrikant en een bedrijf uit Westerbork zullen zorgen voor herstel en aanpassing. De gasbesparing die dank zij de collectoren wordt verkre gen is enorm. Voor de rest zal op het hele zwembadterrein het nodige onderhouds; herstel- en schilderwerk worden verricht en er komen meer speeltoestellen met name voor kleine kinderen. Werklieden van de firma Westerlaken ontdekten gistermiddag omstreeks drie uur een gaslek bij bestratingswerk zaamheden aan de Buytengors in woonwijk De Mars. De politie werd in gelicht en die stelde vervolens het gas bedrijf op de hoogte. De ABOP, afdeling Texel, houdt mor genmiddag (woensdag) een actieverga dering in de openbare Jac. P. Thijsse- school in Den Burg. Alle ABOP-leden worden verwacht om mee te helpen acties tegen het onderwijsbeleid van minister Deetman te ontwikkelen. De aanvang is vier uur 's middags. Liefhebbers van griezelen met een die pere achtergrond kunnen donderdag avond terecht in ,,De Vergulde Kik kert" waar dan in de Filmganger-serie „Possession" wordt gedraaid, aanvang 20.30 uur. Het door regisseur Andrzej Zulawski verfilmde gegeven geldt als modern griezelverhaal dat op het eerste gezicht nogal banaal aandoet. Een echtgenoot met een druk leven komt thuis van een lange reis en ont dekt dat zijn vrouw een minnaar heeft. Dat is op zichzelf niet zo erg griezelig, maar het raadsel is dat de vrouw zich ergens anders moet ophouden als zij niet bij haar echtgenoot en ook niet bij haar minnaar is. Een detective ontdekt dat zij er nog een derde relatie op na houdt. In een kaal appartement gele gen bij de Berlijnse muur laat zij zich beminnen door een veelarmig monster dat haar volledige bevrediging schenkt... Achter dit verhaal gaat uite raard symboliek schuil. Zulawski heeft echtelieden willen tonen die elkaar niet begrijpen. De echtgenoot volgt zijn vrouw in een proces van gek worden omdat men bereid is in de liefde iede reen achterna te lopen. Het kan geen kwaad te waarschuwen tegen de nogal bloederige scenes. Zo heeft de weggelopen echtgenote haar lustobject niet voor niets verborgen in een leegstaand pand. leder die haar het geheim wil ontfutselen moet eraan geloven; de ledematen puilen tenslotte de ijskast uit.... De Noordzeekotter TX 68 „Vertrou wen" van de firma Van der Vis uit Oosterend is verkocht naar Schot land. Het schip heeft zondagavond de haven van Oudeschild verlaten en zal na een dokbeurt in Stellen dam naar zijn nieuwe bestemming vertrekken. De plaats van de TX 68 wordt ingeno men door de TX 43 „Biem van der Vis" die per 1 juli van J., B., en S. van der Vis wordt overgenomen en dan wordt herdoopt in „Vertrouwen". Deze kotter is zeven jaar jonger, heeft een 300 pk sterkere motor dan de ou de „Vertrouwen" en betekent daardoor een belangrijke verbetering. J., B., en S. van der Vis hebben bij Maaskant in Stellendam een nieuw schip in aan bouw, waarvan het casco wordt ver vaardigd in Polen. Deze kotter zal rond de jaarwisseling gereed zijn. De opva renden van de TX 68 zitten dus een tijdje zonder schip en proberen zolang op een andere kotter aan het werk te komen. Het maandelijkse thema van de Bahé'i- groep op Texel wordt morgenavond af gesloten met een dia-avond. In het pand Hollewal 13 in Den Burg zal me vrouw Maria Dekkers uit Arnhem van af 20.00 uur deze avond presenteren. Zij geeft toelichting bij de dia-serie, die zij heeft gemaakt over de opening van de Lotus-vormige Bahé' i-tempel aan de rand van New Delhi. Daarnaast zal mevrouw Dekkers vertel len over het leven in India. De „uniek" genoemde tempel, de zevende in de reeks gebedshuizen van het Bahé'i- geloof, werd op 24 december j.l. offi cieel ingewijd. De tempel is gestileerd in de vorm van een Lotusbloem en „weerspiegelt het voortdurend verlan gen van de mens om de geest van een religie te vertalen in architectuur". Tijdens het komende zomerseizoen zal moeten blijken of de voor gestelde methode van strandreini ging inderdaad een „goed, schoon strand" tot resultaat heeft. „Het gaat om de kwaliteit van het strand. Ik ga er vanuit dat de strandexploitanten hun best zullen doen, maar wil toch afwachten hoe het dit jaar zal verlopen. Als het blijk tegen te vallen, moeten we toch besluiten een paar centen meer uit te trekken en een aanne mer de strandreiniging laten uit voeren", aldus CDA-raadslid Ate Rienstra in de commissie voor fi nancieel. economisch en technisch beleid, donderdagavond in het raadhuis. Rienstra wordt in zijn mening gesteund door Peter Bakker (PSP) en ook Ger- brand Poster (Texels Belang) vindt dat het collegeplan een kans moet heb ben, al is hij pessimistisch over het re sultaat. Wethouder Barendregt zei dat B en W niet alleen uit kostenoogpunt voor de goedkopere oplossing van strandreiniging door gemeente en strandexploitanten gezamenlijk hebben gekozen. Juist de betrokkenheid van de exploitanten bij het schoonhouden van het strand wordt door het college zeer gewenst. Inschakeling van een aannemer geeft echter de garantie van een uniform schoon strand, en als dat door diverse particulieren gebeurt, is de kans op uniformiteit kleiner. Wel licht heeft de gemeente een stok ach ter de deur in de vorm van sancties als pacht-aanpassing. Dirk Terpstra (PvdA) deed het voorstel om ook de suggesties die zijn ge noemd in het Toeristisch Actie Plan (TAP) in dit beleid te betrekken. Voorts meent Terpstra dat de 200 afvalbakken voor rekening van de strandexploitan ten behoren te komen. Barendregt is daar tegen: „We mogen dergelijke kapitaalintensieve investerin gen niet van de ondernemers verlan gen. De gemeente zorgt voor goede, net uitziende bakken; de exploitanten leveren de arbeid en ruimen de afval dus op". Wierschuur Terpstra en Poster gaven te kennen dat de rijksoverheid eerst maar eens moet laten blijken dat zij er geld voor over heeft om op Texel een onderwater-archeologisch depót te stichten. Pas dan zou het zinvol zijn dat de gemeente investeringen doet in uitbreiding van het maritiem museum ten behoeve van de onderzoeksgroep van het ministerie van WVC. Terpstra vroeg zich af wat het werkelijke B en W argument is om de wierschuur voor dit doel aan te passen. „Het college gebruikt de vestiging van een depót in de toekomst, als argument om nu geld uit te trekken. Ik betwijfel echter sterk of het zover komt", aldus Terpstra. Volgens hem dreigt het gevaar, als de gemeente nu financieel bijspringt, dat dit in de toekomst eveneens het geval zal zijn. Barendregt antwoordde dat verbreding van de activiteiten in het maritiem museum meer bezoekers tot gevolg heeft en dus meer inkomsten. De investering die nu wordt gevraagd, staat echter los van de mogelijke vesti ging van een depót met landelijke be tekenis. Een deel van de te treffen voorzieningen zou ook in de nabije toekomst moeten worden getroffen, omdat de wierschuur dan een museum-functie zal krijgen. De overige aanpassingskosten zullen deels moeten worden gedekt uit de huur door WVC. De hoogte van de huur is nog niet vastgesteld, maar „we doen onze uit erste best om de huur zo hoog moge lijk te krijgen", aldus Barendregt. rooid. Directeur gemeentewerken |j n f penberg vermoedt dat boompjes s Cf functioneren, omdat het type niet t schikt is gebleken voor de grondsop a Rienstra suggereerde om ervoor in f plaats grotere bomen aan te planter, m omdat kleine bomen gevoeliger zijn voor vandalisme. Doppenberg erkerij dat, maar zei dat grote bomen vaalj meer aanpassingsproblemen hebbei| en bovendien duurder zijn. Dirk Terpstra had vernomen dat er& machine is ontwikkeld waarmee dejspi aangroei tussen straatstenen kan Willjkc den verwijderd. Het spuiten van veyjL zou hierdoor kunnen worden afge- schaft. Terpstra vroeg het college h"1 9 over informatie in te winnen. n d< Gerbrand Poster deed een poging o>, d de kwestie van parkeren in het par- jljbe weer in discussie te brengen. Van u wel de wethouder als zijn mede- t commissieleden kreeg het Texels j eer Belang-raadslid geen instemming. |ra| Vijf cijfer'tele Poster deed voorts de suggestie B8S om bij de invoering van een "?en 5-cijferig telefoonnummer voor n de heel Texel het laatste cijfer van <t,n huidige kengetallen vóór de huid?9ez ge netnummers te plaatsen. De ee omschakeling naar nieuwe num- aa' mers zal dan mogelijk soepeler rs v' kunnen verlopen. Secretaris Piet9c'1t Zoon zegde toe dit in het overleg* rl) met de directie van het telefoon 1816 district te zullen vragen, maar ber®oe twijfelde de technische mogelijkheid. '®n Erna Eelman-van der Kooi (VVD) vroeg naar de voortgang van de werkzaamheden bij de jachthaver 1 onsi iter en kreeg te horen dat deze in de Waterwingebied aanbestedingsfase verkeren. Verd In de rondvraag deed Peter Bakker de suggestie om het waterwingebied weer in de oude glorie te herstellen, nu de watervoorziening op Texel wordt verzorgd via een pijpleiding vanaf de vaste wal. Desondanks wil de PWN uit het waterwingebied dezelfde hoeveel heid water blijven betrekken, om zo doende de buizen tegen dichtgroei te behoeden en om een noodreservoir te hebben. Voor deze doeleinden is het echter niet noodzakelijk dat de hoe veelheid water gelijk blijft. „Als minder water zou worden onttrokken, kan er weer een waterrijk gebied ontstaan waarin de aantrekkelijke vegetatie van destijds weer kan terugkeren", aldus Bakker. Hij vroeg het college hierover in overleg te treden met het PWN. Ba rendregt beloofde suggesties aan de orde te stellen in B en W. Ate Rienstra vroeg zich af waarom aan de Elemert jonge boompjes waren ge- Ving warmdraaien van de motoren van de auto's mocht niet langer dan vijf minu ten, de buitenbei van de telefoon mocht niet buiten het bedrijfsterrein hoorbaar zijn. Hogedrukreinigingen en omvangrijke reparatieklussen mochten ter plaatse niet langer worden uitge voerd, omdat voorzieningen om veron treiniging van de bodem te voorko men, niet aanwezig waren. Verder waren er bepalingen wat betreft de behandeling van olie, vet en afval en moest het brandgevaar worden be perkt onder meer door een verbod om brandstofreservoirs bij te vullen in de werkruimte. Onwil? Volgens de gemeente nam de familie Koopman het niet zo nauw met het naleven van die regels, wat was geble ken bij „ambtelijke waarneming". Er werd heel wat afgepraat tussen gemeente-ambtenaren en de familie Koopman, maar de problemen werden eerder groter dan kleiner. Veront rustend vond het college het dat het bedrijf ook nog uitbreidde: er kwam een vrachtauto bij. „Dat is een goede zaak, ware het niet dat uw transport bedrijf nu helemaal uit zijn jas is ge groeid. Duidelijk is dat zeker met de huidige omvang en werkwijze uw be drijf niet aan de Achtertune gehand haafd kan worden", aldus schreef het college in oktober j.l. waarbij de fami lie werd verzocht zich aan genoemde „overbruggingsregels" te houden zo dat in alle rust aan de verplaatsing van het bedrijf kon worden gewerkt. De fa milie Koopman vond echter dat meer dere van die regels onredelijke beper kingen betekenden. „We mogen niet lassen en als er een auto moet worden schoongemaakt waarin vis is vervoerd, mag dat niet met de hogedrukreiniger maar moet ik aan het boenen met een emmertje met Driehoek-zeepsop..." al dus mevrouw Koopman. Al in augustus was door B en W en jurist Meinderma bepaald dat de finan ciële afwikkeling van de verplaatsing zou gebeuren op basis van de normen van de onteigeningswet. De onderhan delingen liepen echter op niets uit. Meinderma liet weten dat de familie de Achtertune niet wilde verlaten. Het industrieterrein Slotskolk werd wegens de smalle en bochtige toegangsweg moeilijk genoemd, temeer daar de weg regelmatig geblokkeerd zou zijn door (vracht)auto's van anderen, onder an dere van patiënten van dokter Barnard die hun wagen ongelukkig parkeren. Verder verwachtte Koopman dat hij hinder zou veroorzaken voor een wo ning aan de Slotskolk, de daarachter gelegen school en de bungalows in de buurt. Waarbij gewezen werd op de zeer onregelmatige (zeer late en zeer vroege) tijdstippen waarop de vracht auto's zich in beweging zetten onder meer in verband met de boot. Ook zou Koopman volgens Meindersma 's winters in verband met sneeuw en gladheid de Koningsweg niet uitkun nen. Meindersma brak voorts een lans voor „Byron" als vestigingsplaats. Daar is niemand die er last van heeft en het bedrijf zou dan liggen aan goe de wegen die 's winters schoon wor den gehouden terwijl met de aanpas sing van de gebouwen slechts geringe kosten gemoeid zouden zijn. Het ver zet van het college tegen deze vesti gingsplaats zou hebben veroorzaakt dat de eigenaar niet zo erg positief meer staat tegenover verkoop aan Koopman. Koopman zelfs stond ook niet meer te trappelen. „Cliënte ziet thans weinig perspectief in een eventuele verplaat sing naar welke lokatie dan ook. In dien uw college een andere mening is toegedaan verneemt cliënte zulks gaar ne", aldus Meindersma, die daarmee het gevoel versterkte dat Koopman he lemaal niets wilde en gewoon wilde blijven zitten waar hij zat. De gemeen te vond het welletjes. Laatste gesprek Op 20 januari spraken mevrouw Koop man en zoon Arie (adviseur Mein dersma was weggebleven omdat het gemeentelijke deel van zijn rekening nog niet was betaald) met het voltalli ge college, dat liet weten dat de hin derwet moest worden nageleefd en dat er lang genoeg was gepraat. Wet houder Barendregt maakte duidelijk dat de familie bij verplaatsing naar de Slotskolk kan rekenen op een schade loosstelling van totaal 777,591,—. Dit bedrag was opgebouwd uit 761.580,— te vergoeden vermogensschade voor het onroerend goed aan de Achtertu ne, 747.750,— vergoeding voor niet rendabele bouwkosten en 713.261,— voor financieringsschade. Afgetrokken werd 745.000,— voor het door de ge meente in te brengen bouwterrein van 1000 m2 aan de Slotskolk. Verder werd toegezegd dat de toegangsweg naar het industrieterrein verruimd zal wor den maar mevrouw Koopman werd daardoor niet overtuigd en bleef ook zwaar tillen aan de hinder van die geluid- en standhinder, onder andere voor camping De Noordel. De burge meester waarschuwde dat bij voortdu rende onwilligheid bedrijfssluiting zou kunnen volgen, wat voor mevrouw Koopman en haar zoon aanleiding was om boos de vergadering uit te lopen. gingen de commissieleden akkoo het een collegevoorstel om voor een perceel aan de Boodtlaan te De Koog een pachtafkoopvergoe ,wa ding van 720.000,— per hectare te 8 betalen. Het perceel is momenterS?8! in gebruik als bollenland maar is bestemd als woongebied. Voor dt grond is nu een gegadigde. De gi meente heeft met de pachter ovei« eenstemming bereikt over de '0^8 beëindiging van de pachtovereen komst. Bekrachtiging hiervan mi volgen in de gemeenteraad. De gemeente stuurde 17 februari wcj een brief aan de familie Koopman waarin nog eens werd uitgelegd dat voortzetting van het bedrijf aan de Achtertune onmogelijk is en dat slechts één nieuwe lokatie in aanmei," king komt: de Slotskolk. De weg er-i heen zal ruimer worden gemaakt, relfi ning houdend met het zware verkeer* volgens de normen van een rapport I van de Dienst Verkeerskunde van Rijkswaterstaat dat is samengesteld r| TNO-onderzoek. Deze gegevens zijn f ook nog gecontroleerd bij de Algemif ne Verladers- en Eigen Vervoers Orga?' nisatie (EVO). Ook werd beloofd dat? door verkeersmaatregelen en toezichlt de door Koopman gevreesde blokke-,. ring van de weg door andere auto's rf worden voorkomen. De gevreesde overlast voor de school en bungalow zullen worden afgewogen in het kadij van een hinderwetprocedure; in elk val kan het probleem lang niet zo groot zijn als aan de Achtertune. Hel" Waterschap heeft tegenover B en Wj verzekerd dat de Koningsweg in de winter in de normale gladheidsbestrijf dingsroute is opgenomen zodat het 1 wel degelijk mogelijk is om via de Ko®[^ ningsweg uit te rijden. De gemeente is bereid de percelen aj de Achtertune over te nemen voor 761.580,— en wil het nieuwe terrein aan de Slotskolk aan Koopman vertol pen voor 745.000,— (of in erfpacht ur geven). Daarboven zal de gemeente dus 763,750,— vergoeding betalen waardoor Koopman totaal 7125.330,-" ter beschikking krijgt om zijn bedrijf 1 verplaatsen. Uiterlijk 2 maart wil het college schriftelijk vernemen of KooplBII man op dit aanbod zal ingaan. Tegelij met deze laatste brief werd het bevelCH tot sluiting van het bedrijf aan de Ad tertune toegestuurd. ind< .Misbruik jon' •urs De familie Koopman gaat dus niet opgeli het aanbod in. Raadsman MeindermiBdv zal de Raad van State vragen de aant Tc schrijving van het college te schorserssie en heeft een brief aan de raad gestuurd waarin de argumenten van hak Koopman tegen de vestiging aan de i or Slotskolk nog eens worden herhaald. "Stu i t W! Hij wijst er in de brief op dat niet ge ord garandeerd kan worden dat de toe- jndi gangsweg naar de Slotskolk altijd vrijijft, is en dat twee elkaar tegemoet Tijdennet de vrachtauto's hier niet kunnen pas seren, wat door de EVO wordt onder- schreven. „Burgemeester en wethouse# ders willen slechts één richting uit. Een behoorlijk handelend bestuur die®— élle mogelijkheden te onderzoeken. Dj is niet geschied", aldus Meindersma, Hni die ook schrijft dat B en W misbruik maken van hun macht door te dreigetisd; met bedrijfssluiting als Koopman de nsta grond aan de Slotskolk niet koopt. Hide wordt ook onjuist genoemd dat de door Koopman aangevraagde hinder wetvergunning weliswaar niet is ver leend, maar ook niet is afgewezen. Dl gemeenteraad wordt verzocht zijn in vloed aan te wenden om in deze kwestie tot een oplossing te komen, waarbij nog eens wordt gewezen op het alternatief „Byron" waarover mo gelijk te praten is.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 4