u iters blikten terug op fviering en verandering' Eerste trekking SVT massaal bijgewoond en L dele ihn van der Zwaag en endy Beers naar Ll-dressuurklasse n c 'zen Uit' Gymverenigingen houden onderlinge wedstrijden Deurprijseen gouden greep Clubkampioenschappen Shima vlot verlopen Texelse wielrenners succesvol in Edam Wie geeft klusjescursus? Sijtsma en Boonman boekten damwinst (1SDAG 24 FEBRUARI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 en jaar van viering en verande- g", zo opende voorzitter Henk etveld vrijdagavond de vergade- g van de Waddenruiters en de ieppertjes. Hij gaf een terugblik de ingrijpende gebeurtenissen n afgelopen jaar, zoals het ver- izen naar de nieuwe accommo- latie aan de Akenbuurt en de in- Omttructiewiüüeling. Tijdens de bij eenkomst werd afscheid genomen van twee bestuursleden, die uitge breid in de bloemetjes werden gezet. Pb foyer van de manege aan de Aken- iiiurt was goed gevuld. Behalve ou- I dets en leden van de Waddenruiters J waren ook jonge Kleppertjesleden aan- ^^wezig. Eén van hen, Tessa Blom, werd speciaal door de voorzitter verwelkomd ^^fiardat zij lange tijd uit de roulatie was gèwees' na een ongelukkige val van lar pony. Hij ging verder in op de iotste verandering van het afgelopen laar: de verhuizing naar de overdekte manege. ,,AI jaren stond de manege ap het verlanglijstje, maar iedereen af: dacht dat het niet mogelijk was op Texel", aldus Heetveld. De Stichting Overdekte Manege Texel (SOMT) zette de schouders eronder en nu staat er toch een manege. Wij hebben enorm veel waardering voor dit initiatief". De SOMT werd door alle aanwezigen met een applaus beloond. Behalve le den van beide clubs waren ook men sen van ,,de Blijde Rijders" en de Ver- sniging voor Vrienden van het paard" sanwezig. Heetveld sprak daarover zijn vreugde uit. Doorstroom ie tweede ingrijpende verandering s de instructiewisseling bij de paar- m. Na ontevredenheid bij de leden rd besloten Jolanda van der Kroft e bedanken en werd pony-instructrice iggy Kamperman gevraagd ook de fcsen van de paarden op zich te ne- rn de indoordressuurwedstrijd in manege aan de Akenbuurt de- sn afgelopen zondag 56 combina- ss van ,,De Kleppertjes" en „De faddenruiters" mee. 's Morgens Iden 25 pony-combinaties hun roef in de B-dressuur. In deze lasse waren John van der Zwaag tet Wendy en Wendy Beers met sasar erg succesvol. Beiden haal- >n twee winstpunten (130 punten meer) en promoveerden daar- lee naar de klasse L. de prijsuitreiking starten de pony's de klassen L en M, gevolgd door de arden. Onder grote publieke be- igstelling werd er fanatiek, maar - ortief on de punten gestreden. Bij J pony's werd Colette Kikkert met ar Fjord Patrick eerste in de klasse rn <y met 125 punten. Met 124 punten |,J ïrd Anjo Kikkert, met haar jonge ard Amber, eerste in de klasse L, 0( or paarden. Een knappe prestatie n deze twee amazones. i enkele nuttige opmerkingen over A J geleverde prestaties deelde het ju- L. id, de heer Boontjes, om half vijf de U,0 i Stichting Overdekte Manege Texel, nal deze wedstrijd organiseerde, kan ^^^ederom op een geslaagde wedstrijd- lag terugzien. Jitslagen: 'ony's B-dressuur: e prijs John van der Zwaag met •/Vendy, 133 punten, 2 winstpunten, iu L; 2e prijs Wendy Beers met Cea- :ar, 130 punten, 2 winstpunten, nu L; Ie prijs Sanna Pelgrim met Devil, 129 int., 1 winstpunt; 4e prijs Bianca v.d. (Vetering met Hans, 127 pnt., 1 winst- lunt; 5e prijs Mariëlle Beers met iloëll, 118 pnt; 6e prijs Ariëtte Com- 9ri(ijs met Dominant, 116+ punt. ppny's L1 -dressuur: de prijs Colette Kikkert met Patrick, pnt., 1 winstpunt; 2e prijs Thirza Irflreel met Jonas, 120+ punten, 1 ,Iffinstpunt; 3e priijs Magda de Boer Det Goodwill, 120 pnt, 1 winstpunt. 0 ffj&ny's L-dressuur: Jf^le prijs L2-dressuur: Ie prijs Frauke de Weyer met Moon- 3 3!®^"' ^1 pnt' winstpunt; 2e prijs El- ~U|van Egmond met Cinderella 120 1 winstpunt. 1 (£f"V's M-dressuur: iijv'f pr'is Evelien Eelman met Lindy, 122 it, 1 winstpunt. IOWarden B-dressuur: «vljte prijs Annemarie van der Linden it Avenir, 124 pnt, 1 winstpunt; 2e 7 Jlöjs Kees Timmer met Mister, 120 '^®t, 1 winstpunt. larden L1-dressuur: prijs Anjo Kikkert met Amber, 124 1 winstpunt; 2e prijs Annemarie der Linden met Vadim, 122 pnt., instpunt. arden M-dressuur: prijs Hannita de Wit met Tavarez, BUH04 punten (1e prijs niet toegekend). men. Zij deed dit na aarzeling maar in middels is gebleken dat het van beide zijden goed voldoet. „Het gaat uitste kend met de lessen', aldus de voorzit ter. „Bij de Kleppertjes hebben we nu 45 federatieleden en bij de Waddenrui ters 18. Er is een doorstroming van po- nyruiters die wegens het bereiken van de 18-jarige leeftijd van de Kleppertjes afmoeten naar de Waddenruiters. Dat zijn nu vijf in totaal". Het had grote schrik gegeven dat Peg gy ging verhuizen naar het vasteland. „Ons hart stond stil", aldus voorzitter Heetveld. „Net liep alles zo lekker wat betreft instructie. Wij waren bang dat het lesgeven niet te combineren zou zijn met het wonen in Julianadorp, maar Peggy verklaarde dat ze zo ver knocht was aan Texel, dat ze nog een hele poos met ons op wou trekken. Dat was echt een pak van ons hart". Afgelopen jaar werd het 25-jarig bestaan gevierd. Er was besloten de feestelijkheden over het hele jaar te spreiden en dat is gebeurd. Heetveld noemde enkele dingen als de onderlin ge wedstrijden, de instructie van Her- man Smit over het beleren en corrige ren van een pony, het optreden van de ponyclub op het concours van de Blij de Rijders met het sprookje „De ge laarsde kat", het weekend in De Cocksdorp, de aanwijzing van de jaar lijkse kampioenen (bij de Kleppertjes was dat Tineke Kossen en bij de Wad denruiters Annemarie van der Linde) en de reünie. Cadeau Op de reünie ging de voorzitter wat dieper in. Hij prees de commissie van oud-leden die het feest zo geweldig had georganiseerd en dankte voor het prachtige cadeau: een prijzenkast voor de foyer, gemaakt door Nico van Heerwaarden. „Het is voor ons een stimulans om door te gaan en een uit daging om deze kast zo snel mogelijk te vullen. „Bij de notulen van de vorige vergade ring wees secretaresse Fief de Lugt- Parlevliet erop dat de leden die door Staatsbosbeheer néést het ruiterpad werden gesnapt, voor een maand van de lessen geschorst zouden worden. Vervoerslasten Uit het financiële verslag kwam naar voren dat ondanks de afdracht aan de SOMT dit jaar geen contributieverho ging nodig was. Wel gaat het tarief voor vervoer naar een wedstrijd aan de overkant omhoog. De ruiters wor den per bus van Aris van Boven ver voerd en de pony's gaan met de vee wagen van Leen Eelman. Omdat de kosten voor de bus iets zijn gestegen moet nu f35,— worden betaald voor paard en ruiter samen. Uit het publiek kwam het voorstel om er nog f5,— bij te doen, zodat het bootkaartje er ook bij in zou zitten, want in de praktijk is gebleken dat veel ponyruiters hun bootkaart vergeten en dan van ande ren lenen en dat leidt soms tot verve lende toestanden. Het voorstel werd door iedereen met gejuich ontvangen, „Dan zijn we voor f40,— van alle soris af". Eén van de aanwezige ouders vroeg of het niet voordeliger is om met een eigen trailer achter de auto te gaan, want hij vond de vervoerskosten wel wat hoog. Voorzitter Heetveld zei dat het echt niet goedkoper kan. „Ik- heb Aris van Boven uitgewrongen en Leen Eelman heeft ook al een vriende lijk tarief voor ons. De boot is nu een maal een handicap. In plaats van een bus de ouders charteren voor vervoer heeft in het verleden al vele problemen opgeleverd. Het kwam steeds neer op dezelfde mensen. Het klinkt misschien autoritair, maar hoe meer ouders den ken over zelf naar de wedstrijden gaan, hoe duurder het wordt voor de anderen. Er komen meer eigen trailers, vooral ook nu veel mensen van verder- weg geregeld in de manege gaan rij den, maar om de zaak goedkoop te houden, moeten we voor wedstrijden de veewagen vol zien te krijgen. Dan verdelen we de lasten gelijk". Begroting Als reactie op vragen uit het publiek over nog lopende rekeningen, stelde de voorzitter vast dat volgend jaar een begroting wordt gemaakt, zodat de le den een goed overzicht van de finan ciële zaken hebben. Het secretariaat is het afgelopen jaar gesplitst: Fief de Lugt voor de „gewo ne" zaken en Petra Keijser voor het wedstrijdgebeuren. Er werd besloten het jaarverslag voortaan na het voorle zen op de jaarvergadering af te druk ken in het „Klepperblad", zodat ieder een het nog eens rustig kan nalezen. De redactie van dit Klepperblad werd in het zonnetje gezet voor het vele goede werk dat zij leverde. Als blijk van waardering kregen zij een bloe metje van het bestuur. Hoefnagels Aftredend en niet-herkiesbaar voor het bestuur waren penningmeesteresse Carla Bakker en secretaresse Fief de Lugt. Het was de voorzitter niet mee gevallen nieuwe kandidaten te vinden voor deze posten. Voor de twee af scheidnemende waren woorden van waardering van de voorzitter. Zij kre gen een dasspeld aangeboden en een kaarsenstandaard, kunstig vervaardigd van hoefnagels door mevrouw Dijks hoorn. De echtgenoot van Fief de Lugt werd ook niet vergeten. Hij werd niet alleen bedankt voor zijn steun, maar ook voor het halen en brengen van instructrice Peggy naar de boot. De aanwezige Kleppertjes lazen om de beurt een zeer origineel ABC voor, dat de scheidende secretaresse zeer ont roerde. In haar dankwoord sprak zij: „Ik heb genoten van dit werk. Het 's ochtends vroeg weggaan naar wedstrijden, het troosten van de verlie zers, het feestvieren met degenen, die succes hadden gehad, de gezelligheid samen, ik heb ervan genoten. Als po- nyruiter krijg je zoveel èxtra mee, je moet leren dat je niet jezelf op de voorgrond zet en dat is een les voor het latere leven". Kunstwerk Er werden twee taarten uitgereikt: eentje voor Colette Kikkert, die het meeste donateursgeld had binnenge bracht en eentje voor Jacqueline Jim- mink, die zeven nieuwe donateurs had weten te werven. De taarten waren speciaal gemaakt door Kees Timmer en voorzien van een paard van choco lade. „Zo'n kunstwerk is bijna zonde om op te eten", vond de voorzitter. Na de pauze gaf instructrice Peggy Kamperman een overzicht van het jaar wat betreft de instructie. Het was een druk jaar met veel goede resultaten. „We hebben nu 21 B's, 12 L-ruiters, negen in de L2 en drie in M", aldus Peggy. Het achttal behaalde in vijf wedstrijden zes winstpunten en komt nu uit in klasse M, wat een fantastisch resultaat genoemd mag worden. De overgang van het B naar het L sprin gen bleek voor velen te zwaar en dat ging afgelopen jaar dus niet goed. Peggy kwam nog even terug op de uitvoering van het sprookje tijdens het concours in Den Burg op 19 juli. „Het was niet gelukt zonder de geweldige hulp van alle ouders. Ze hebben kaste len gebouwd, geverfd, kostuums ge naaid en nog veel meer Anjo Kikkert en mevrouw Reuvers hebben maanden geholpen met het instuderen, het was geweldig". Sportiviteit Peggy Kamperman verklaarde graag les te willen blijven geven aan de Kleppertjes en de Waddenruiters. „De sportiviteit en de positieve instelling die van jullie uitgaat geeft een fantasti sche sfeer. De oudere ruiters staan op wedstrijden altijd klaar om de jongeren te helpen. Ik zag eerst op tegen het lesgeven aan de Waddenruiters, maar nu vind ik het erg leuk". Bij het lesgeven aan de ponyruiters wordt Peggy bijgestaan door Karin Bakker en Menno Sjoerd Heetveld. „We hebben een soort rooster op gesteld, zodat iedereen een keer les krijgt van mij. Ik kan niet alle 60 tege lijk doen op een dag, dus we wisselen steeds." In de rondvraag kwam uit de zaal het voorstel om wat aan aangespannen rij den te doen met de kinderen. „Er zijn twee aangespannen verenigingen op Texel," aldus voorzitter Heetveld. „Wij houden ons bezig met dressuur en springen, voor mennen moet u bij hen zijn". Piet Daalder, voorzitter van de SOMT heette het bestuur welkom, voor het eerst onder het dak van de manege voor de jaarvergadering. Hij wees nog maals op de officiële opening 25 april en hoopte op ieders medewerking te kunnen rekenen. Hij vroeg om sug gesties voor een naam voor de nieuwe accommodatie zo snel mogelijk in te dienen opdat de leukste uitgezocht kon worden. De video-opname van het verenigings optreden met het sprookje werd ver toond, zodat iedereen nog even kon genieten van dit gebeuren in het suc cesvolle afgelopen jaar. De gymnastiekverenigingen SVC, ZDH, GVO en Gyvo houden deze week hun onderlinge wedstrijden. SV De Cockdorp deed dat maan dag al in het Eierlandsche huis en ZDH houdt het vandaag vanaf 15.30 uur in de Jan Drijverschool. Bij GVO wordt het verdeeld over twee dagen: woensdag om 15.00 uur begin nen de meisjes die klasse 1, 2 of 3 doen in de Bijenkorf en donderdag om 16.30 uur starten de jongens gevolgd door de meisjes in de vrije klasse. Gy- Vo's onderlinge wedstrijden zijn op vrij dag in de Kaapsnol. Om 16.30 uur wordt iedereen daar verwacht. Bij alle verenigingen wordt gegymd in een aantal klassen: 1, 2, 3 en 4 (vrije klas se). Dat is dan weer verdeeld in jon gens en meisjes en in leeftijdsgroepen. Zodoende kan elke deelnemer op eigen niveau een goede waardering krijgen. De acht hoogstgeplaatsten van elke vereniging komen zaterdag uit in het ,,Ger de Jong"toernooi in de Bijenkorf te Oosterend. Het gaat dan om het verenigingsgemiddelde, dus de vereni ging die het hoogste gemiddelde haalt is de winnaar van de trofee. Het ,,Ger de Jong'-toernooi begint zaterdag om 9.30 uur en duurt tot ongeveer 13.00 uur. Ouders en andere belangstellen den zijn welkom, toegang is gratis. Het instellen van de zogeheten deurprijs" bleek een gouden greep van de jubileumcommissie van het 75-jarige S.V. Texel. De eerste trekkingsavond, vrijdag in kantine De Kletskeet, trok mede hierdoor namelijk niet minder dan 350 belangstellenden. De deurprijs, reischeques ter waarde van f750,— ging naar SVT-jeugdlid Jurriën Momberg. De hoofdprijs, een reis ter waarde van ƒ900,—, viel op lot nummer 669, dat toebehoort aan de familie Eelman van de Steng- weg bij De Cocksdorp. Het reisdoel is naar eigen keuze, al had de organisatie al een bestemming bedacht: Ierland. De trekkingsavond voltrok zich daarom in Ierse stijl. Aan alle bezoekers werd een glas Irish Cof fee als welkomstdrank aangeboden, er was Ierse volksmuziek van de NIOZ- band (hetgeen enorm aansloeg), de bestuurskamer was veranderd in een Guido van der Meent krijgt van Shima-voorzitter Gerrit Visch de gele band, terwijl op de voorgrond op de tafel de medailles voor de ande re prijswinnaars al klaarliggen De judo-afdeling van de MST Shi ma, hield vorige week de jaarlijkse clubkampioenschappen, waarbij al le clubleden (63) in actie kwamen. Tijdens de vlot verlopen duels wer den de meest opvallende prestaties geleverd door Joris Vlas en Marcel Dijker. Zij beoefenen de judosport nog maar kort, maar behaalden beide de eerste plaats in hun ge wichtsklasse. De zeer jeugdige Guido van der Meent kreeg voor zijn goede prestaties de gele band. De wedstrijden waren verdeeld over drie dagdelen: zaterdagochtend 14 fe bruari, woensdag 18 februari 's mid dags en afgelopen zaterdagochtend werden de kampioenschappen afgeslo ten. De leeftijd van de deelnemers liep uiteen van zes tot zestien jaar. De meeste judoka's bevinden zich in de jongste leeftijdsgroepen. Uit deze groe pen doen enkele Shima-leden mee in regionaal wedstrijverband met de judo afdeling van m.s.v. Zeemacht uit Den Helder. De meerderheid van de Shima- leden beoefent de sport hoofdzakelijk om „lekker bezig te zijn". De wedstrijdsporters trainen na afloop van de clubkampioenschappen door met een extra trainingsuur van Peter de Hoogh. Deze zal proberen in mei de zwarte band te behalen, waarna hij in staat zal zijn een trainingscursus te volgen op sportcentrum Papendal. Na een half jaar kan hij dan zelfstandig lesgeven, zonder de supervisie van een judotrainer uit Den Helder, zoals nu de constructie is. De clubkampioenschap pen werden onderverdeeld in diverse gewichtsklassen, in de leeftijdscatego rieën A- en B-pupillen en aspiranten. Er konden jongens en meisjes tegen elkaar uitkomen in een klasse. In de klasse tot 34 kilogram eindigden drie meisjes op het erepodium, hetgeen in de clubgeschiedenis nog niet eerder is voorgevallen. Scheidsrechters waren Peter de Hoogh, Ivo de Porto en Anne Vlas en de tijdwaarneming berustte in verscheidene handen. De uitslagen: Tot 25 kg: 1. Guido van der Meent, 2. De juniorenploeg van de Wielerver eniging Texel heeft goed ge presteerd in een acht steden ont moeting in Edam. In vrijwel elke ontsnapping was wel iemand uit de ploeg van trainer Douwe Dros te vinden. Bas Vaars was dicht bij de overwin ning, nadat hij samen met een andere renner tot in de laatste ronde vooruit was. Hij kwam in de laatste bocht voor de finish ten val maar eindigde toch nog bij de eerste vijftien. Hans van Osch won de sprint van het pelo ton en werd daardoor tweede. Richard Koopman werd derde en Evert Koop man zevende in een veld van vijftig renners. Pieter de Ridder, 3. Wilco Drijver. Tot 28 kg: 1. Joris Vlas, 2. Rutger Vlas, 3. Gijs Kikkert. 32 kg: 1. Daniël Wiggers, 2. Ilse Reijntjes, 3. Sjoert Siebinga. 32 kg: 1. Bleda During, 2. Harald Hut jes, 3. Dennis Trouerbach tot 34 kg: 1. Nancy Heijnen, 2. San dra Terpstra, 3. Monique v.d. Broek. Tot 37 kg: 1. Marcel Dijker, 2. J. Com mandeur, 3. Dave Vonk. Tot 43 kg: 1. Hans Kraai, 2. Paul Hin, 3. Albert t. Wolde. Tot 54 kg: 1. Rob Bruin, 2. Dunja Grose, 3. Guido van 't Noordende. Tot 60 kg: 1. Erno Endenburg, 2. Rudi Endenburg, 3. E. Riteco. Boven 60 kg: 1. Ivo de Porto, 2. Jan Middag, 3. Anton Saai. De regionale stichting welzijn voor ou deren, wil komende winter een klusje scursus houden voor oudere vrouwen. Het bevordert de zelfstandigheid van deze groep mensen als zij zelf in huis allerlei klusjes op het gebied van tim meren, electriciteit e.d. kunnen doen. Het ontbreekt de stichting echter nog aan een handige man of vrouw die de ze cursus kan geven. De gedachten gaan uit naar een handige doe het zei ver, eventueel (oud)vakman, die goed met mensen kan omgaan en in staat is kennis en vaardigheid over te dragen. Wie er iets voor voelt kan contact op nemen via telefoon (02220) 2696. Ierse pub, waar Guiness-bier werd ge tapt en de kantine was versierd met groen crepepapier (in lerlands nationa le kleur dus). Organisator Nico Erwich: ,,Het is ongelooflijk. Om tien over acht w3ren er al 140 mensen binnen. We hadden zelf gegokt op ongeveer 200 man, maar het werden er 350. Dat is vooral te danken aan de deurprijs. Om een lootje voor deze extra trekking te bemachtigen moesten de mensen _voor half tien binnen zijn en dat deden 318 mensen. Ér zïjn er dus nog maar weinigen op een later tijdstip binnen gekomen". Volgens Erwich is het een uitgemaakte zaak dat de deurprijs voor de volgende trekking zal worden ge continueerd. ,,Wat is nou makkelijker, de mensen hoeven er alleen maar voor binnen te komen". Onder de bezoekers bevonden zich volgens Erwich, mensen die zeker al 40 jaar niet op het Texelveld zijn geweest". Trekking De trekking door notaris Boswijk ver liep in vier ronden van tien prijzen en dat bleek een geslaagde formule. De notaris trok eerst een lotnummer en daarna het bij de prijs behorende num mer. Toevalligerwijs viel de hoofdprijs pas in de laatste serie. De trekking van de deurprijs was een aparte gebeurte nis tussendoor, rond half elf. Wie ech ter voor die tijd alweer huiswaarts was gekeerd, maakte echter geen kans op de extra prijs. Na deze extra trekking verliet een deel van de aanwezigen de kantine dan ook, maar de ruimte bleef desondanks behoorlijk vol. De tweede prijs, een tafeltennistafel ging naar Marco Bakker (lotnr. 959). Die was vrijwel de gehele avond aanwezig ge weest, maar had niets in de gaten ge had. Pas toen de organisatie hem za terdagavond de prijs kwam thuisbezor gen, besefte Bakker dat hij tot de ge lukkigen behoorde. De derde prijs, een centrifuge, ging naar C. Daalder uit Oosterend (lotnr. 944). De eerstvolgende trekkingsavond is op vrijdag 20 maart. De organisatie is dan in handen van de spelers van Texel 4 en die hebben al aangekondigd dat hun feest deze eerste avond zal overtreffen... Tijdens het wekelijks clubgebeuren wist Sijtsma in een goede partij W. Timmer een enigszins verrassende nederlaag toe te brengen. Door de sterkere tegenstand is Sijtsma's spelniveau duidelijk gestegen. K. Burger moest tegen Boonman in het middenspel een schijf verliezen en dat kwam hij niet meer te bo ven. Boonman werkte het eindspel keurig af. G. Dros had eveneens een schijf verlo ren, namelijk tegen J. van Heerwaar- den, Toen hij de verleiding niet kon weerstaan om te proberen deze terug te winnen had Van Heerwaarden een dodelijke damzet achter de hand. Jos de Wolf en W. Bakker hadden een boeiende partij, waarin zij broederlijk de punten deelden. H. van de Wete ring kwam daar tegen M. Vittali niet aan toe. C. Vinke leverde tegen P. Ba- kelaar goede tegenstand en wist zich uit de hekstelling te bevrijden en toen was de remisemarge nog niet verbro ken. Dat was wel het geval toen hij in de overgang van midden- naar eindspel een combinatieve doorbraak over het hoofd zag. P. Bakelaar blijft daardoor aan de leiding, gevolgd door K. Bakker en M. Vittali. Hans de Beurs werkte zich weer wat omhoog op de ranglijst door Maurice Riemens te verslaan. Omdat De Bijenkorf vrijdag bezet is, wordt uitgeweken naar een van de za len van St. Jan in Den Burg, aanvang 19.45 uur. Huisdammers die kennis wil len maken met het spelen in clubver band zijn welkom.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7