Gym/jazz-uitvoering „lawine van indrukken" Ondernemers tonen bloeiend" Den Hoorn ierhaling historische ïlms en Westfriese klucht een promotie AST handbalsters Goud en brons voor Texelse turnsters Reis naar Spanje Texels bowlingteam Zoveel leden heeft GVT nu. De jaarlijkse gym- en jazzuitvoering van GVT is in alle opzichten een groot succes geworden. Zowel vrijdag- als zaterdagavond was het een stampvolle bak in de Burgemeester De Koning-hal en dit bezoekersaantal van in totaal zo n 900 was boven alle verwachtingen. Er werd hen een programma voorgeschoteld waaraan duidelijk keihard was gesleuteld om een zo gevarieerd mogelijke avond te bieden. Deze opzet slaagde volkomen. In hoog tempo (daar was bij de sa- menstelling duidelijk op gelet) trokken d liefst 25 onderdelen aan de toeschou wers voorbij, maar toch kon niet wor- -den verholpen dat deze sneltrein pas ^ptegen half twaalf tot stilstand kwam. 'etende dat de club 540 leden telt, ie allemaal aan bod dienden te ko len, is dit ook niet verwonderlijk. 'Reeds aan het begin lieten al deze le- röén hun gezicht zien en vulden onder |toezien van het burgemeestersechtpaar ■^hipper de zaalvloer vrijwel geheel, de klanken van het vrolijke ,,Life is fe". Een bijzonder kleurig schouwspel jat nog werd versterkt door het men- n van het licht. Kleureffecten en |uziek zouden in het verloop van de ■ond trouwens een belangrijke rol irvullen. De muziek was over het al- meen goed gekozen door het orga- erende trio Nico Stoter, Yvonne uining en Ina Platte en verleidde het bliek menigmaal tot ritmisch eklappen. Balkon Limte om de handen van elkaar te pjgen was er overigens vooral op het Blkon nauwelijks en zou in geval van historische vereniging heeft esloten de vertoning van de Texel se films uit de dertiger jaren (vnl. lit de Duinker-collectie) en de op pering van de klucht van Bredero por de Schager toneelvereniging tOS te herhalen. Dat zal gebeu- |n op zaterdag 7 maart om 20.00 pr en op zondag 8 maart om 14.00 tir in De Vergulde Kikkert. |t i.v.m. de grote belangstelling die de eerste avond is blijven bestaan, voorstelling op zondagmiddag zal ik worden bezocht door ouderen uit rusthuizen en het verpleeghuis, aan de historische vereniging gratis egangsbiljetten heeft aangeboden, arten zullen behalve aan de zaal ook krijgbaar zijn in de tabakshop 't sntrum, Weverstraat 4 te Den Burg. lefonisch gereserveerde kaarten zul- uiterlijk één dag voor de voorstel- g moeten zijn afgehaald, daar ze an- rs opnieuw verkocht zullen worden. ST heeft de zaalcompetitie erop |ten. Zondag werd er thuis van lieuwe Niedorp verloren met 4—5. pen deze week bekend werd dat |ISt geen promotiekansen meer Jd, zou MST rustig de laatste edstrijd tegen het niet al te ster- Nieuwe Niedorp uit kunnen leien. ch was het MST-team erg gespan- n, liet kansen liggen en verspeelde lel vaak de bal in de aanval. Er wer- jn aan beide kanten weinig doelpun- ën gescoord en het niveau was bene- fn peil. De ruststand werd 2—1 voor euwe Niedorp, dat na de rust ook feeds met een punt voor bleef staan, t enkele vrije worpen kon MST mooi oren maar de andere doelpogingen Isten hun scherpte. Ondanks dat de |ST-keepster nog een penalty stopte |n het team hieruit niet de spirit put- i om de achterstand weg te werken. 1ST heeft de competitie zeer ver- ^nstelijk gespeeld, blijft gewoon door linen en zal af en toe een oefen- fedstrijd spelen en aan toernooien feedoen. Een ieder die belangstelling left kan op dinsdagavond terecht bij training in De Koninghal van 1.00-21.00 uur. brand wellicht tot een benauwde situa tie hebben geleid. Voorts was het door het ontbreken van dimspotjes slecht mogelijk om de programmaboekjes te ontcijferen. Ter compensatie had het publiek van bovenaf een mooi uitzicht op de patronen die tijdens de diverse programma-onderdelen werden ge toond. Na een kort voorwoord van voorzitter Henk Vonk kondigde de vlot en informatief presenterende Andrew Albers het eerste onderdeel aan: de kleuters. ,,Laat je vader en moeder eens zien wat jullie met een bal kun nen", moedigde trainster Yvonne Brui ning de jonkies van de vereniging aan Getoond werd hoe op speelse wijze de eerste gymnastiekbeginselen worden bijgebracht. In zwemkleding werd met strandballen geoefend en liet Yvonne dat werd uitgebeeld via een hitparade top 4. Supersterren Michael Jackson, Madonna en Lionel Richie werden per groep uitgebeeld, met als nummer één met stip „Walk like an Egyptian" van the Bangles. Aan de kostuums was bij deze groep zichtbaar veel aandacht geschonken. Kwaliteit Na de pauze lag het accent meer op de inhoud en was het programma kwalitatief beter. De damesgym-groep liet zelfs een onvervalst toneelstukje zien, waaruit mocht blijken dat het beslist geen bejaardengym is wat de dames van Yvonne Bruining wekelijks krijgen voorgeschoteld De jongens van 12 tot 16 jaar gingen op het snelle „You can't hurry love' al even snel over de minitrampoline en valmatten op de brug gelijk, waarbij de techni sche uitvoering niet altijd even fraai was. Direct hierna zorgden de jongens en meisjes van de extra training-groep voor een hoogtepunt met hun lange mat oefening. Gedisciplineerd werd in vier groepen door elkaar heen de ene De GVT-dames die werden geëerd voor hun langdurige lidmaatschap, in gezelschap van voorzitter Henk Vonk. de kleuters droogzwemmen. Ook bij de andere zeer jeugdige leef tijdsgroepen werd de nadruk niet ge legd op de inhoud van de uitvoering, maar op het plezier dat de kinderen aan de eenvoudige spelvormen beleef den. Dit enthousiasme werkte aanste kelijk in bijvoorbeeld de oefeningen van de jongens van 5 tot 6 jaar (met minitrampoline en kast diverse spron gen op het toepasselijke ,,ln een groen knollenland"), de huppelende en klau terende meisjes van 7 jaar (op de brug ongelijk met valmatten) en de jongens van 7 en 8 jaar )op de lange mat), de meisjes van 10 jaar (evenwichtsbalk) en de meisjes van 9 jaar (lange mat). Circusacts In veel gevallen waren de oefeningen in een show-achtige vorm gegoten. De meisjes van 8 jaar deden dat bijvoor beeld in ,,Hoog geëerd publiek", waar in enkele acrobatische circusacts wer den opgevoerd. De meisjes van 11 jaar kregen de handen op elkaar met een hoepelshow, met hoepels die met lichtgevende verf waren bespoten, het geen bij gedoofde zaallichten uiteraard een aantrekkelijk schouwspel was. De jongens van 9 tot 11 jaar toonden goed uitgevoerde brugoefeningen en de meisjes van 6 jaar maakten van hun uitvoering een (ont)spannende ra ce in de vorm van een „winter- estafette", waarbij het erom ging welk team het eerst alle kledingstukken had overgebracht en aangetrokken. Ook voor de jongste jazzgym-groepen was dit van toepassing. Nadat de meisjes van 12 tot 14 jaar zich al als wervelen de Madonna-tjes hadden gepresen teerd en de meisjes van 10 tot 12 jaar dit nog eens dunnetjes overdeden op het nummer Who's Johnny", evenals de dames-recreatiegroep ,,My love's leavin' me" zorgden de meisjes van 7 tot 10 jaar voor het klapstuk voor de pauze. „Later als je groot bent, word je ook een ster" luidde het motto en radslag na de andere salto op de mat getoverd, waarbij ook trainer Nico Sto ter zich niet onbetuigd liet. De meisjes van 12 en 13 jaar zorgden voor een leuke afwisseling met acrobatische oe feningen die beurtelings in het licht der schijnwerpers werden gezet het geen van de lichtregelaar veel concen tratie vergde. Contrast Het thema „contrast" werd gestalte gegeven door de meisjes van 13 en 14 jaar. In zwarte en witte tenues werd komend uit verschillende richtingen de paardsprong uitgevoerd. De heren gymnasten (met traditioneel oud gedienden in de gelederen) brachten kolderieke maar goed uitgevoerde stunts, waarmee zij de lachers op hun hand kregen. De jazzmeisjes 14-16 dansten stijlvol in hun glimmende zwarte kleding op „I'll be over you". Choreografisch zat dit optreden leuk in elkaar, er werd goed gebruik gemaakt van de hele zaalvloer en dat gold evenzeer voor de optredens van de jongerengroep (16 jaar en ouder) met het nummer „Last night". Jazz-leidster Ina Platte was zoals gebruikelijk zelf de bedenkster van de choreografie. Een optreden waaruit bleek dat de Texelse jazzgymnastiek van een goede toe komst verzekerd lijkt, werd verzorgd door de meisjesselectie. Op het disco nummer „Judgement day" van Steve Winwood werd door de negen meisjes strak en gelijkmatig bewogen. De hoogste moeilijkheidsgraad bleef be waard voor de dames jazz-selectie, die dansten op „Code of silence" van Billy Joël en Cindy Lauper. Op enkele schoonheidsfoutjes na was dit ogen schijnlijk een demonstratie van topklasse. Lawine De apotheose volgde met een geza menlijke uitvoering van de dames- en meisjes jazzselectie op het musical achtige „I can do that". De „lawine van indrukken" (zoals het programma boekje terecht vermeldde) kreeg aldus een sprankelende finale. Tussen alle groepsuitvoeringen door waren tevens enkele individuele hoogstandjes te bewonderen. De 11-jarige Suzanne Boeyen had net een voetblessure achter de rug, maar leek hiervan bij haar balkoefening geen last te ondervinden. Karei Dijker gaf een korte maar krachtige voltige-oefening op het paard. Voor een wat haastige maar wel goed uitgevoerde vrije oefe ning zorgde Liesbeth Brouwer (9). Trai ner Nico Stoter gaf het goede voor beeld met twee „gewone" Sukahara's, welke sprong de basis vormt voor alle moeilijke springen in het topturnen. GVT-topturners Joost Brügemann en Mark Jan Mulder toonden hun kunnen aan de rekstok en Irene en Esther Wit te voerden een tweetal geslaagde paardsprongen uit. Het hoogtepunt in deze reeks kwam op naam van Mariël- le Vonk, die zeer geconcentreerd en hoog opspringend haar vrije oefening afwerkte. Bondsspeld Voordat iedereen naar huis ging had voorzitter Vonk echter nog een verras sing in petto. Tien dames werden naar voren geroepen omdat zij een bondsspeld verdienden voor het 25-jarig lidmaatschap van GVT. Het betrof de dames N. Brans-van Egmond (niet aanwezig), R. Drijver-de Bloois, M. Eelman-Grit, N. de Gorter- Langeveld, T. Keijzer-v.d. Vis, J. Heethuis-Koerts, R. de Visser-de Bloois, A. Wiersma-Geus, M. van der Zwaag-Mulder en M. Zijm-Garritsen. Ook verdienden de dames A. de Haan-Langeveld (niet aanwezig) en T. Vlas-Room het om in het zonnetje ge zet te worden, omdat zij veertig jaar lid zijn. Alle dames werden geëerd met een bosje bloemen. FF Laten zien dat Den Hoorn actieve ondernemers heeft die een breed assortiment artikelen leveren waar van sommige nergens anders te koop zijn. Dat is het doel van de „presentatiebeurs" die de Hoorn der ondernemersvereniging houdt in de krokusvakantie onder het motto „Den Hoorn bloeit". De vereniging spaart kosten noch moeite om er wat bijzonders van te maken. Er is zoveel ruimte voor nodig dat het dorpshuis waar de show wordt gehouden voor deze gelegenheid zal worden uitgebreid met een gehuurde tent van 6 x 26 meter. Die komt aan de achterkant van het gebouw terwijl het pleintje aan de voorkant ook wordt benut. Specifiek De Hoornder ondernemersvereniging die tegenwoordig 24 bedrijven als lid heeft, vindt het harde noodzaak om van tijd tot tijd aan de weg te timme ren met de goederen en diensten waarvoor men in Den Hoorn terecht kan, in het bijzonder de specifieke „Hoornder" produkten. Zowel eigen inwoners als de toeristen moeten er van doordrongen blijven dat men voor vele dingen in het eigen dorp terecht kan en dat het dus lang niet altijd no dig is om naar Den Burg te gaan. De laatste keer dat die boodschap door middel van een ondernemersbeurs werd verkondigd is alweer 3 V& jaar ge leden. Toen gebeurde het in de kerst periode, nu is de krokusvakantie geko zen omdat verwacht wordt dat er dan veel toeristen op het eiland zijn en ook omdat deze periode goed aansluit bij het „bloeithema" en het frisse, nieuwe élan dat daarmee wordt gesuggereerd. De vorige keer werden 2000 bezoekers geteld; deze keer wordt gehoopt op 3500, mede omdat de expositie wat langer duurt dan de vorige keer. Op 27 februari is de beurs open van 18.00 tot 22.00 uur, op 28 februari van 11.00 tot 18.00 uur en op 1 maart van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis en op de beurs zullen geen produkten te koop worden aangeboden. Hier en daar zal er wel wat te proeven zijn, maar dat dus kost niets. Bij de Hoornder ondernemersvereni ging zijn ook Teso en Rebotex aan gesloten. Beiden hebben een stand op de beurs; bij Rebotex kan worden ge proefd hoe goed de koffie op de boot tegenwoordig smaakt. Onderscheiden „We moeten ons onderscheiden om te voorkomen dat we worden opgevreten door Den Burg", aldus Willem Goënga die samen met Cor van Heerwaarden de organisatie van de beurs in handen heeft en zelf meedoet met een stand waarin onder meer biologisch dyna misch geteelde groenten en fruit wor den gepresenteerd, alsmede andere minder gewone zaken uit zijn assorti ment. Van Heerwaarden zal wijzen op de bijzondere theateractiviteiten in zijn eethuis Klif 23 en iets laten doorsche meren van de ambiteuze plannen die hij heeft om dit theaterwerk uit te bouwen. Verder wordt meegewerkt door installatiebedrijf Piet de Wit, meubelmaker Bakker, Truce Parlevliet van 't Feugelhuus, Henk Troost, Wil lem Ham, café Loodsmanswelvaren, Paviljoen paal 9, Tony Waterman, Wil lem Wiertz en praktisch alle andere le den van de vereniging. Anton Witte van Wezenspyk en de mensen van de BD-boederij Sint Donatus zijn te vin den in het „agrarische" gedeelte van de tentoonstelling die in de grote tent achter het dorpshuis wordt onderge bracht. Als uitvloeisel van de bindin gen die de Hoornder ondernemers hebben met de landbouw wordt in de tent een show van jongvee en produk- tiekoeien gehouden. Wie de beurs bezoekt kan meedoen aan een prijsvraag. Aan de hand van letters die in de verschillende stands te vinden zijn, moet een slagzin worden gevormd. Hoofdprijs is een reis voor twee personen naar Londen of Parijs. Andere prijzen zijn fietsen, crossfietsen en Hoornder lekkernijen. Het „stroo- dorp" dat op het pleintje voor het dorpshuis komt is het domein van de Hoornder jeugdclub die ter gelegen heid van de show een ballonnen wedstrijd houdt. Voor een gulden (voor de kas van de club) kan men een ballon kopen die met een briefje wordt opgelaten. De ondernemersvere niging looft een prijs uit voor de verste terugmelding. Om het publiek in len testemming te brengen is de hele beurs rijkelijk opgesierd met voorjaars bloemen. De officiële opening wordt vrijdagmiddag om 17.00 uur verricht door de burgemeester. Naast de uitvoeringen van GVT stond er tijdens het weekend voor een groot aantal meisjes nog een wedstrijd op het programma. Su zanne Boeijen en Esther Witte gin gen zaterdag naar Hoofddorp voor de provinciale kampioenschappen in de C-lijn, terwijl een grotere groep meisjes en jeugdturnsters zondag op de kringkampioen schappen te Anna Paulowna acte de présence gaven. Martine Brüge mann slaagde erin om kringkam pioene in de D-lijn te worden. De prestaties van Suzanne Boeijen vie len bij de categorie meisjes nogal te gen. Een slordige vrije oefening, een matige paardsprong, een val van de brug en twee keer van de balk leverde een 24e plaats op bij de Noord Hol land Cup. Oorzaken van deze matige prestatie moeten volgens de leiding gezocht worden in het drukke pro gramma van afgelopen weekend en vooral een blessure aan haar voet, waarvan Suzanne nog niet volledig is hersteld. Esther Wtte draaide mee bij de turnsters-junioren, begeleid door Ta- scha Witte. Esther draaide een goede wedstrijd, maar eindigde in het sterke deelnemersveld toch nog als 24e. Vooral een misser op de brug ongelijk bezorgde haar deze lage klassering. Beter ging het zondag op de kring- Jong geleerd, oud gedaan. De GVT-avond bevatte vee! van deze speelse onderdelen, zoals hier bij de kleuters kampioenschappen in de D-lijn. Het succes van de uitvoeringen, de goede sfeer en de rust die iedereen uitstraal de bleek door te werken in de prestaties. Martine Brügemann werd bij de jeugd turnsters de derde kringkampioen van dit seizoen bij de GVT. Een geweldig goeie wedstrijd op alle turnonderdelen bracht Martine een ruime overwinning op alle naaste concurrenten. Ook Ma rijke Eelman presteerde goed en werd derde. Voor het eerst maakte de GVT-leiding Nico Stoter en Yvonne Bruining mee dat er gelijktijdig twee GVT'ers op het schavot plaats moesten nemen na een dergelijke wedstrijd. Hennieta Mulder en Linda Moor be haalden resp. een vijfde en achtste plaats en plaatsten zich samen met Martine en Marijke voor de provinciale kampioenschappen in de D-lijn die op 12 april gehouden zullen worden. Bij de meisjes ging het 's middags iets minder, maar ook hier viel een GVT- turnster in de prijzen. Monique de Rid der draaide een vaste wedstrijd zonder grote fouten en werd heel onverwacht tweede bij de categorie meisjes. De overige Texelse turnsters maakten en kele grotere fouten. Binnen het sterk aan elkaar gewaagde deelnemersveld leverde dit dus een lage klassering op en tevens ook uitschakeling voor de provinciale kampioenschappen. Uitslagen (totaalscores): Suzanne Boeyen 26.60; Esther Witte 27.70; Sandra Bakker 28.60; Monique de Ridder 29.95; Nienke Postma 28.75; Liesbeth Brouwer 28.00; Marijke Eel man 29.35; Linda Moor 28.55; Saskia Jaspers 25.05; Hennieta Mulder 28.35; Martine Brügemann 30.70. Het bowlingteam van Reisburo Texel is er zondag in geslaagd als tweede te eindigen in een groot landelijk toernooi van reisorganisa ties te Rijswijk. Deze prestatie was goed voor een reis naar Malaga voor vier personen. Aan het toernooi namen 800 bowlers uit het hele land deel. Het Texelse team, bestaande uit Joop van Hoven, Gré Penha en Cora Groen, moest na drie wedstrijden slechts het team van de KLM voorrang verlenen. De eerste plaats werd op één worp na gemist, het verschil was namelijk slechts tien pins. Reisburo Texel, dat in de compe titie van de Texelse Bowlingbond een tweede plaats bezet, liep daarmee een trip naar New York mis, maar hoefde zich over de tweede prijs niet te beklagen. R| DINSDAG 24 FEBRUARI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9