Groen Zwart)- tOOjaar jong van hart> Campings zitten niet op concurrentie te wachten A Nieuwe telefoon moet VVV beter bereikbaar maken L_ -v Bakker Spectra 11 Drogisterij Koorn huiverig van kamperen bij de boer Noordelijke Slufter weer afgesloten 369;- Geanimeerde vergadering logiesverstrekkers 689ï- Vier- en vijfjarigen in grotere groepen Electriciteit naar paal 17 VRIJDAGAVOND 27 februari GESLOTEN. Dros' Magazijn |i 'GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.159 VRIJDAG 27 FEBRUARI 1987 bcif advertenties, abonnementen, etc In geveld De Rooy BV. Postbus 11, 1790 AA Den Bura ^efoon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881 Jjactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon (02220) 2741. |ten werktijd deze week tot en met dinsdag a s Tessa de Graaff. |sterstraat 48, Den Burg, telefoon 02220 - 4392 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs H9.20 per kwartaal; los 90 cent Postgiro 652 Bankrelaties: Amro Bank nr. 46 99.17 636 Rabobank nr 36.25.01.742; NMB nr. 67.34 60.398 De gemeenteraad zal binnen afzienbare tijd een beslissing moeten ne tten inzake de kampeermogelijkheden op erven in het buitengebied. De /raag is of en in hoeverre de thans zeer beperkte mogelijkheden (één :ent per erf) moeten worden verruimd. Het meest wordt gepleit voor het toelaten van maximaal vijf eenheden, maar de laatste tijd gaan ook stemmen op voor zg. minicampings van 10 tot 15 eenheden. Volgens het tnlangs verschenen Toeristisch Actieplan is kamperen bij de boer land schappelijk alleen verantwoord in Eierland en de Prins Hendrikpolder. bestaande kampeerbedrijven staan ireserveerd tegen eventuele kampeer- bgelijkheden op boerenerven. In het nsdagavond gehouden politiek café i.;De Twaalf Balcken in Den Burg ver- de RST-directeur C. Koorn (van ftecron") dat de spoeling dun zal Drden als de kampeermogelijkheden i Texel worden verruimd. Het aantal npeerders is de afgelopen jaren al eslonken; met name op de RST- Smpings. De prognoses stemmen ook et tot optimisme. De kampeerbedrij- In zitten niet op concurrentie te pchten. Natuurcampings iderzijds erkende Koorn dat kampe- t bij de boer voorziet in een behoef- maar zo legde hij uit, dat is niet zeer behoefte aan kamperen op een erenerf maar aan kamperen op een inschalige manier, in een rustige, isloten natuuromgeving. In die be- efte zou ook kunnen worden voor- n door het stichten van kleine „na- lurcampings" in de buurt van en te ploiteren door de bestaande kam- lerbedrijven. Zulke natuurcampings uden afgescheiden moeten zijn van t grote kampeerterrein en zelfs een en ingang moeten hebben. Het was idelijk dat Koorn aan deze aanpak voorkeur gaf. Hij wees ook nog op gnoses die aangeven dat de toe- tische groeimogelijkheden vooral in korte vakanties moeten worden ge- cht. Texel dreigt daarvan niet te pro leren omdat de boot zo'n korte va- ntie minder aantrekkelijk maakt. De ivestigde recreatiebedrijven zullen het arom op Texel niet makkelijk krijgen sn het is vooral daarom ongewenst dat Is boeren de krenten uit de pap ha- èn, nadat de echte" recreatie- jpdernemers ten koste van veel pro- jjtotiegeld nauwelijks voldoende kam peerders naar het eiland hebben jëtrokken. Dieter Stoll uit Eierland verkondigde een ander standpunt. Hij heeft (tot dusver vergeefse) pogingen gedaan om op het erf van zijn boerderij in Ei erland een mini-camping te stichten. Hij beweerde dat kamperen bij de boer op Texel al lang bestaat, zij het clan destien - achter de bosjes. De ge meente zou er verstandig aan doen dit te legaliseren. De provincie Noordholland staat terug houdend tegenover kamperen bij de boer, vertelde Koorn. „Men wil in elk geval voorkomen dat het uit de hand loopt zoals in Zeeland." Stoll veron derstelde dat er geen plaats op Texel is voor de door Koorn bepleitte natuur campings. ,,ln de duinen kan het niet. De boeren willen hun agrarische grond ook niet kwijt. Waar dan wel?" Stoll gaf zelf het antwoord: laat mini- campings toe bij boeren die dat willen. Zowel Stoll als Koorn waren het erover eens dat die campings dan wel moe ten voldoen aan de hedendaagse strenge eisen op het gebied van sani tair en niet te vergeten groene afscher ming. Volgens Stoll zijn die boomsin gels er al. „Om niet gezien te wor den". Stoll zag campings bij de boeren ook als opvangmogelijkheid voor jon geren, die op de bestaande campings vaak een probleem vormen. Stuur ze maar naar de boeren". Strategisch plan Tijdens de door Joop Groen geleide discussie over toeristische vraagstuk ken kwam ook het Strategisch Activi teitenplan 1987-1990 dat onlangs door de WV is uitgebracht, aan de orde. Hierin is neergelegd hoe het promotie- geld de komende jaren besteed zal worden en welke gebieden en doel groepen in het bijzonder zullen worden bewerkt. VVV directeur Jaap Dekker maakte ruimschoots van de gelegen heid gebruik om het plan toe te lich ten. Hij vertelde onder meer dat de op zichzelf voor Texel niet zo aantrekkelij ke dagjesmensen toch worden gesti muleerd om naar het eiland te komen in de hoop dat die kennismaking zal leiden tot het boeken van langere va kanties. Ook maakte hij duidelijk dat de op Duitsland gerichte promotie niet alleen inwoners van de deelstaat Nordrhein Westfalen moet trekken maar ook van andere deelstaten zoals Baden Würtenberg, waar mensen met de grootste koopkracht wonen. Eén van de redenen is dat de vakanties van Nordrhein Westfalen straks weer sa menvallen met de Nederlandse vakanties. Dekker vertelde ook dat Teso-directeur Hoogerheide niet onwelwillend staat tegenover het idee om in bepaalde pe rioden extra voordelige arrangementen mogelijk te maken door een geredu ceerd boottarief. Het betrokken be drijfsleven zal dan ook een gebaar moeten maken. De WV wil ook het bustoerisme bevorderen. Tussen half april en half mei komen veel bussen naar de bloeiende bollenvelden in Noordholland: ze zouden ook naar Texel moeten komen, maar een pro bleem is dat niet alle horecabedrijven zijn ingesteld op de verwerking van zo'n plotseling binnenvallende groep mensen. Verheugend was Dekkers me dedeling dat de response op de on langs uitgebracht vakantiereisgids enorm veel beter is dan vorig jaar. Er worden met name veel meer bunga lowvakanties verkocht. In die sector zijn momenteel 770 boekingen tegen 220 hetzelfde ogenblik vorig jaar. Desi gevraagd zei Dekker dat het WV bu reau in De Koog ook dit jaar open zal zijn; van Pasen tot eind oktober en dan waarschijnlijk een groter deel van de dag. Doelgroepen Waar de VW zich in zijn promotie ook rekenschap van geeft is de minder grote rol die de gezinnen in Nederland gaan spelen. Texel was altijd een gezinsvakantie-eiland maar zal nu ook moeten mikken op het sterk toene mende aantal alleenstaanden die over het algemeen andere vakantiewensen hebben en waar bijvoorbeeld veel meer hotelgasten tussen kunnen zit ten. De 55-plussers vormen een belan grijke doelgroep. Frits Langeveld uitte het verwijt dat blijkbaar geen rekening wordt gehou den met de koopkracht die voor de verschillende leeftijdsgroepen zeer ver- Het politiek café in volle gang. Hans Roeper, tweede van links, geeft zijn niet zo positieve visie op het uitponden van bungalows. schilt. Van elke leeftijdsgroep moet de koopkracht bekend zijn zodat mede aan de hand daarvan kan worden be paald in hoeverre bepaalde groepen wel of juist niet moeten worden aangeworven. Verder werd nog gediscussieerd over de vraag of Texel in Duitsland wel ge noeg bekend is en hoe kan worden voorzien in het gebrek aan culturele voorzieningen en het tekort schietende openbaar vervoer op het eiland. Dek ker vond dat er samenwerking moet komen tussen de dorpen die 's zomers allerlei evenementen voor „hun" toe risten organiseren. Zodat een succes vol evenement (zoals de Hoornder landbouwdag) op een ander tijdstip in een ander dorp nóg eens wordt ge houden. Er is dan immers weer een heel ander publiek op Texel. Over de (on)wenselijkheid van het „uitponden" van bungalows werd ook gepraat onder andere met raadslid Hans Roeper, zonder verrassende nieu we gezichtspunten. Dat gold overigens voor haast alles wat in dit politiek café te berde werd gebracht. Het ging me rendeels over zaken waarover in de krant al bij herhaling is geschreven en waarover ieder inmiddels al bij allerlei gelegenheden zijn of haar zegje heeft gedaan. De discussie was dan ook nogal saai. Voor zover er althans dis cussie wès, want het niet erg massale publiek deed haast niet mee zodat de „interruptiemicrofoon" er nogal verla ten bijstond. Als de organisatoren wil len voorkomen dat het politiek café (immers bedoeld om de politiek te brengen bij de gewone man in een hem vertrouwde niet-officiële omge ving) op den duur totaal verloopt, zal de aanpak wat verrassender en onthul- lender moeten worden al is dat makke lijker gezegd dan gedaan. Wat wel tel kens uitstekend is, is de muzikale me dewerking die aan het cafégebeuren wordt gegeven. Deze keer was die in handen van de dixielandband Mon key's Revival. Over een maand is er weer politiek café; dan zullen culturele onderwerpen aan de orde worden gesteld. In verband met het naderende broed- seizoen zal het noordelijke deel van de Slufter rond 1 maart weer voor het publiek worden afgesloten. Het toe gangsverbod wordt van kracht zodra de bordjes zijn geplaatst. Zoals bekend overweegt Staatsbosbeheer de geslo ten periode te verlengen tot 1 novem ber. Dit jaar is het in elk geval nog niet zo ver en zullen de verbodsbordjes rond 1 september weer verdwijnen. Per 1 maart worden ook weer de zg. groene wandelroutes opgeheven. BOSCH STOFZUIGER 1150 watt, met opbergruimte voor hulpstukken, automatische snoer- oproller en telescoopzuigbuizen. ■f449,- Alleen vrijdag en zaterdag Het is soms niet makkelijk om met de VVV Texel telefonisch contact te krijgen. De lijn is dan bezet of het toestel wordt niet of pas na zeer lange tijd opgenomen. De kans is groot dat daardoor gasten voor Texel verloren gaan. IGNIS 2-deurs KOELKAST 240 liter, koelgedeelte met automa tisch ontdooisysteem. 749,— Alleen vrijdag en zaterdag l'N WINKELVOLIDEEEN U De huishoudafdeling van Die klacht kwam naar voren op de woensdagavond in „Tubantia" ge houden vergadering van de Texelse vereniging van Logiesverstrekkers, waar door bestuurslid M. Warnaar kon worden meegedeeld dat een oplossing voor dit probleem in de maak is. Er komt een nieuwe tele fooninstallatie met grotere capaci teit, voorzien van een systeem waardoor de klant die even moet wachten toch iets te horen krijgt en waarbij (eventueel zelfs met een achtergrondmuziekje) een beroep op zijn of haar geduld wordt gedaan. Een PTT-onderzoek heeft uitgewezen dat de telefoons van de VVV inder daad overbelast zijn maar een nieuwe installatie die dat euvel uit de wereld helpt vergt een enorm bedrag. Alvo rens besluiten te nemen zal daarom nog een prijsopgaaf worden gevraagd bij particuliere leveranciers. Het tele foonprobleem was één van de zeer ve le onderwerpen die tijdens de geani meerd verlopen en redelijk druk be zochte vergadering de revue passeer den. Een ander object van kritische aandacht van de TVL-leden wordt ge vormd door het drukwerk van de WV, in het bijzonder het „eigen" vereni gingsorgaan „Waddeneiland Texel", de Vakantiereisgids en de algemene infor matiebrochure. Een „drukwerkcommissie" inventa riseert momenteel de wensen die er leven wat betreft uitvoering en inhoud en heeft daarom onder de leden een enquête uitgeschreven. Het enquêteformulier (verspreid als onderdeel van het ledenbulletin) heeft de leden echter rijkelijk laat bereikt zodat er nauwelijks tijd is geweest voor invullen en opsturen vóór 13 februari. De termijn is daarom verlengd tot 14 dagen na heden en gehoopt wordt dat een zo groot mogelijk aantal van de ca. 500 leden de gevraagde gegevens alsnog zullen verschaffen. Kritiek is er vooral op de (niet op Texel ge drukte) vakantiereisgids waarin fouten voorkomen en die boven dien onduidelijk en onoverzichtelijk is. Een groepering die zich momenteel binnen de vereniging van logies ver strekkers bijzonder roert, wordt ge vormd door de zg. kleine logies verstrekkers, mensen die één of enkele kamers, appartementen of huisjes ver huren, als bijverdienste. Hoewel het grootst in aantal is deze groep door zijn enorme verscheidenheid van ac commodaties moeilijk onder een noe mer te brengen. Toch gaat dit gebeu ren want het is de bedoeling de kleine logiesverstrekkers binnen de vereniging een min of meer autonome status te geven, zoals ook is gebeurd met de exploitanten van groepsaccommoda- ties die onlangs de „GroeT" in het le ven hebben geroepen en al interessan te en veelbelovende gezamenlijke acti viteiten hebben ontwikkeld, uitsluitend gericht op de belangen van deze groep. Ook de kleine verstrekkers wil len profiteren van de promotieresulta ten en beraden zich over de activitei ten die onder andere tot doel hebben beter bekend te maken welke specifie ke voordelen juist deze accommodatie- groep heeft te bieden en ook dat bij deze logiesverstrekkers rechtstreeks kan worden geboekt. De kleine logies verstrekkers hebben onder andere over deze zaken van gedachten gewisseld tijdens een speciale vergadering die 18 februari in De Waal werd gehouden. Display De TVL-leden konden kennis maken met de „display" waarvan de VVV er inmiddels twee heeft aangeschaft en die zijn gebruikt op de Caravan-RAI en vakantiebeurzen in Utrecht, Antwer pen, Stutgart en Hamburg. Met grote kleurendia's wordt op de display een indruk van Texel gegeven alsmede van een aantal deelnemende bedrijven. De aandacht wordt sterk getrokken door een dichtregel" waarop een ingepro- grammeerde tekst is te lezen die be trekking heeft op dia's die in een han domdraai door andere kunnen worden vervangen. Bedrijven die willen deelne men betalen f500,— en voor dat geld wordt ook het foldermateriaal van dat bedrijf op de betreffende beurs uitge reikt. Een nieuwe mogelijkheid is dat iets dergelijks ook kan als de display's buiten het beursseizoen Idus in de zo mer) in de VW bureau's van De Koog en Den Burg zijn opgesteld. Per dis play kunnen minstens 27 bedrijven meedoen en dat kost dan f750,voor zeven maanden afgezien van de kosten voor de dia waarmee ongeveer f100,— is gemoeid. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de WV, zo ver telde WV-direkteur Jaap Dekker in een toelichting. Dekker kon ook mel ding maken van gunstige seizoens vooruitzichten. Niet alleen het aantal bungalowboekingen is veel hoger dan vorig jaar, ook het aantal aanvragen om informatie over vakantiemogelijkhe den op Texel is hoger. De VW heeft tot dusver 8000 poststukken verzon den, 50% meer dan vorig jaar. Sportieve recreatie Met instemming wees voorzitter Harry Wuis op het initiatief van de Sportraad om de activiteiten op het gebied van sportieve recreatie op te voeren. Blijkens een folder die binnenkort wordt verspreid kan elke logiesverstrek- ker de mensen van het recreatieteam inhuren voor uren, middagen of dagen Lees verder pagina 3 B en W hebben besloten dat de openbare basisscholen uniform zul len reageren op de bezuini gingsmaatregelen van het rijk. Wat betreft de maatregelen ten aanzien van de 4- en 5-jarigen zullen enigs zins grotere groepen worden geac cepteerd, zodat kinderen die vier jaar worden direkt „volop" naar school kunnen. Ook de gevolgen van de momenteel hevig in discussie zijnde wachtdagen- maatregel zullen uniform worden opge vangen. Besluiten daarover worden volgende week genomen. Wethouder Zegers heeft over beide bezuini gingsmaatregelen overleg gevoerd het de directies van de openbare scholen. De besluiten worden ter kennis ge bracht van de bijzondere scholen in de hoop dat daar dezelfde gedragslijn wordt gevoerd. Op initiatief van de twee strandex- ploitanten Schuringa en „Ome Joop" zal een electriciteitskabel worden gelegd naar het strand van paal 17. Naast deze exploitanten zal ook de Kustzeiivereniging Westerslag een aansluiting krijgen. Als de gemeenteraad ermee akkoord gaat, zal de gemeente ƒ14.000,— bij dragen in de kosten: de twee exploi tanten betalen elk een aanmerkelijk hoger bedrag en de kustzeiivereniging draagt bij in de vorm van een jaarlijkse vergoeding van ƒ1000,— aan de ge meente. Daarmee wordt het grootste deel van de kapitaalslasten ad f1500,— gedekt. Het kost de gemeente dus jaarlijks nog maar f500,— wat ten laste wordt gebracht van de begrotings- kosten Noordzeestrand. De electriciteitskabel betekent een be langrijke verbetering van de voorzienin gen bij paal 17, waar men zich tot dusver moest behelpen met aggrega ten die lawaai en stank gaven en veel zorg vroegen van de belanghebbende exploitanten. Bij de Ronde om Texel van vorig jaar gebeurde het dat de computer, waarmee de uitslagen wer den verwerkt, uitviel omdat het aggre gaat niet tijdig van brandstof was voorzien.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1