N m Voetbalvooruitzichten Kwart-triathlon Texel wint aan populariteit Eindelijk goed weer voor aalder halve marathon? MIEWIMIkW wm 3. Geslaagd lijnbaltoernooi Texelse bowlers actief in Rotterdam en Amsterdam Zaalvoetbaltoernooi Slufterhoek/De Muy Dammers ten onder tegen Helderse HDC GVT-lessen vervallen De Ratelrat en Short Circuit 1IJDAG 27 FEBRUARI 1987 U/A TEXELSE COURANT PAGINA 9 111111111II111II FIETSPAD VERHARDE weg ROUTE LANGS FIETSPAD Het parcours voert door oen specifiek stukje Texeis landschap. Ma vijf sterk door de weersomstan- gheden beïnvloede edities (denk aar aan de „Siberische" leeuwstormen van vorig jaar) ho- |n de organisatoren van de halve arathon van De Waal op gewoon Led loopweer. De vooruitzichten iten zich redelijk aanzien, maar de balder traditie in aanmerking ne- end is het verstandig om niet te oeg te juichen. Als het weer in- Lrdaad wil meewerken, zal er za- jrdag naar verwachting een groot aelnemersveld aan de start staan jt het recordaantal van 176 atle- en zal benaderen. De start is om yee uur, de finish ruim een uur Iter. halve marathon van De Waal heeft afgelopen jaren als grootste Texelse rdloop-evenement een niet meer :g te denken plaats verworven op de itionale kalender. Het heeft de status n KNAU-loop en de deelnemers ke- In er graag terug. Volgens organisato- |n Dirk Eelman (Dorpscommissie De 'aal) en Piet Bakelaar (Atletiekvereni- ing Texel) komt dat door de gemoe- lijke sfeer, met onder meer soep na loop. Ook het aantrekkelijke parcours aagt hiertoe bij. Het traject is dan k niet gewijzigd. De start is bij het uispunt Hogereind-Polderweg- omendiek en de finish ligt op het ogereind. Alleen in de eerste ronde lordt door het dorp zelf gelopen. bnaf de start gaan de lopers het Ho- ereind op en slaan aan het eind schtsaf het fietspad langs de Waal- lerweg op. Vervolgens gaat het verder ver het toeristische fietspad langs de Kaalenburgerdijk, waar door de uit- unningswerkzaamheden van Staats- Woensdag vond het jaarlijks lijnbal toernooi plaats van de basisscho len. Haast alle scholen deden mee, zoals de scholen uit De Waal, Den Hoorn, De Koog, De Cocksdorp, Eierland, Daalderschool uit Ooster end, Kompasschool uit Den Burg, Oudeschild. Er deden kinderen mee uit de groepen 6, 7 en 8 van deze scholen, dat hield in dat er zo'n 200 kinderen deelnamen verdeeld over 31 teams. Om 9.00 uur startte de eerste wedstrijden verdeeld over zes velden in sporthal Ons Ge noegen. De leerkrachten en vakleer krachten traden op als spelleiders. Veel hoefden ze niet in te grijpen, want vol overgave en zonder gemopper werd er gespeeld. Het spel stond voorop; win nen was minder belangrijk. Om 12.30 uur werd de uitslag bekend gemaakt en gingen alle deelnemers met een herinneringsvaantje naar huis. De bowlers Yvonne Eelman en Peter Veldman speelden een single- handicaptoernooi in Rotterdam. Yvon ne Eelman gooide scratch (zonder h.c.p.) 142 gemiddeld en inclusief h.c.p. 194 gemiddeld. Peter Veldman wist dankzij een schit- renden 224 game zijn scratch- lemiddelde op 177 te krijgen. Maar om een finaleplaats te bemachtigen Was meer dan 210 nodig. Amsterdam De twee andere bowlers, die een toer nooi speelden waren John en Marjan van Schaik. Zij gooiden een dubbel toernooi in Amsterdam. Ook hier moest, inclusief h.c.p. boven de 200 worden gegooid. John van Schaik be gon goed met 206. Ondanks een klei ne terugval in de 2e en 3e game wist hij zijn daggemiddelde te besluiten op 178. Marjan van Schaik begon slecht, maar kwam later goed terug met 159 en 161 en gooide een daggemiddelde over vijf games van 139. Ook deze bowlers bereikten geen finaleplaats. bosbeheer ditmaal minder luwte zal worden ondervonden dan in het verle den. Daarna belanden de lopers in de kale polder en via de Nieuwlanderweg komen ze op de gevreesde Staart. Via de Polderweg wordt De Waal weer be reikt. Degenen, die twee of drie ron den lopen, hoeven dan niet nogmaals door het dorp, maar lopen rechtstreeks door naar de Waalderweg. Voor de 414 km-lopers is het parcours korter: Hogereind-Waalderweg-Waalenburger- dijk-Westerboersweg-De Staart-Polder- weg-finish Hogereind. Start De start van de 4% km is om 13.50 uur en alle andere categorieën vliegen om twee uur precies uit de startblok ken. De afstanden zijn 4Va km (re creanten en jongens en meisjes tot en met 15 jaar), 7V4 km (dames en re creanten), 15 km en 21 km (dames, heren en veteranen). Inschrijven kan vanaf half één in dorpshuis De Wielewaal. De normale prijs is 77,50 per deelnemer (jeugd 75,— waarvoor aan de finish een her innering zal klaarliggen. KNAU-leden konden tegen gereduceerd tarief voor- inschrijven. De organisatie streeft er naar om na afloop elke deelnemer een uitslagenlijst te verstrekken, die per computer is samengesteld. Voorts is na afloop de traditionele soep. De besten worden beloond met eremetaal, maar ook de anderen kunnen in het bezit komen van een aantrekkelijke prijs. Er wordt namelijk een verloting op startnummer gehouden De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de Waal der middenstand, enkele andere Texel se bedrijven en banken. Atletiekliefhebbers van de vaste wal kunnen gebruik maken van een specia le bus van Robert van Boven. Zij wor den van de boot opgehaald en na af loop weer naar de boot van vijf uur teruggebracht. Ook zijn er 25 deelne mers en supporters die gebruik maken van een arrangement van hotel pension Tatenhove. Eigenaar/atleet Piet Schuijl biedt hen naast overnachtings gelegenheid 's avonds ook een video vertoning van de wedstrijd en ultra lange afstand-loper Jan Knippenberg houdt een lezing met dia's over diens eigen specialisme en tevens over zijn overlevings-kanotocht op Spitsbergen. Voor groepen van tien of meer perso nen zijn aparte prijzen (voor de club- prijzenkast) beschikbaar. Voor, tijdens en na de wedstrijd is verzorging aan wezig. De jongens van de voormalige Waalder jeugdclub zullen het beman nen van de controleposten weer voor rekening nemen. Er zijn tien van deze posten. Speaker is Peter Vos, terwijl Jan Driehuis de informatievoorziening vóór de wedstrijd aan de deelnemers en de prijsuitreiking verzorgt. In ver band met de krokusvakantie wordt ge rekend op deelname van enige toe risten. Middels posters is hiervoor bij de eilandelijke verblijfsaccommodaties en uitgaansgelegenheden reclame gemaakt. Rolstoelatleten Texelaar Arco Eelman zal ditmaal niet de enige rolstoelatleet in het gezel schap zijn. Een groep rolstoelers uit Almere heeft zich aangemeld voor de 21 kilometer. Voorts zal van atletiekver eniging VEtLTC uit Den Haag weer een grote afvaardiging verschijnen en wor den uit Den Helder minimaal twintig Noordkop-leden verwacht. De winnaar van vorig jaar, Frans Forrer uit Den Helder, zal zeker komen, evenals de nummer twee Hans Vrolijk uit Den Haag. Verder staan op de voorlopige deelnemerslijst de namen van Gerrit Voortman uit Rijssen, oostelijk kam pioen op de halve marathon, en Rob Strik uit Hilversum, al jarenlang een nationaal bekende loper. Daarnaast moeten ook de Texelaars niet worden vergeten. Theo Franchimon toonde re centelijk aan terug te zijn van wegge weest en Minne Goënga bewees vorig jaar met een derde plaats dat hij de halve marathon-afstand goed weet te verteren. Inlichtingen: Dirk Eelman, tel. (02220) 2851 of Piet Bakelaar, (02220) 3843. Texelse Boys Dit weekend een inhaalprogramma. Zondag alleen de wedstrijden voor het derde en het damesteam. De dames gaan met de boot van 12.05 uur naar Wiron 2 en het 3e met de boot van 13.05 uur naar JVC 6. Dit keer reizen ook zij gezamenlijk per bus. Zaterdag gaat B1 op bezoek bij DWOW BI. Vertrek boot 13.05 uur. Thuis spelen, om 13.30 uur, de C- junioren tegen Texel C2 en de meisjes tegen De Rijp. S.V. Cocksdorp Als de weersomstandigheden het toe laten speelt Cocksdorp dit weekend thuis tegen Schagen. Hoewel de dur- pers de uitwedstrijd hebben gewon nen, is het oppassen geblazen, vooral omdat het de eerste wedstrijd is na de winterstop. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Training De training van de senioren die tijdens de winterstop binnen plaatsvond, is nu weer gestart op de donderdagavond, aanvang 20.00 uur. De spelers van het zondagelftal kunnen ook meedoen. S.V. Texel Texel 1 gaat naar SRC, een zware op gave, want de Schagenezen zijn op ei gen terrein nog ongeslagen. Op Texel werd met 2—1 gewonnen. We houden het op een gelijkspel. De reserves ont vangen Schagen 2, één van de betere ploegen. Om degradatie te ontlopen moet er gewonnen worden; geen on mogelijke, maar wel zware opgaaf. Texel Al heeft in Heerhugowaard te gen SVW A2 goede kansen op winst. Op Texel werd het een 4—1 overwinning. Koploper B1 moet in Den Helder kun nen winnen van Watervogels BI, waar van op Texel met 8—1 werd gewon nen. B2 kan een winstpuntje behalen tegen het bezoekende WGW B4. In Den Helder werd het 2—2. Cl ontvangt koploper HCSC C2. In Den Helder werd met 1—2 gewonnen. Zou er weer zo'n verrassing in zitten? Texel C2 gaat naar de buren Tex. Boys C1, dat de bovenste plaats inneemt. Op eigen terrein werd het een 2—5 overwinning voor de Boys. Een ge lijkspel zou een goede prestatie zijn. Texel D1 ontvangt WGW D2; de ver wachting is een kleine Texel- overwinning. S.V. De Koog De pupillen zijn vrij. De B-junioren gaan uit naar JVC B3. Vertrek uit De Koog om 12.30 uur. Het eerste elftal is zondag vrij. Het tweede gaat uit naar het sterke Vesdo 3, boot 13.05 uur. De dames vertrekken om 9.30 uit De Koog (boot 10.05 uur). ZDH Alle elftallen spelen dit weekend een uitwedstrijd. De B-junioren gaan zaterdag naar Oosterend en spelen daar om 13.30 uur tegen Oosterend B1. Het eerste gaat zondag naar Twisk, een tegenstander waartegen met vol doende inzet en vooral met goed sa menspel een gelijkspel te behalen is. Vertrek boot 12.05 uur. Het tweede gaat naar Julianadorp en speelt daar om 14.00 uur tegen JVC 4. Met een compleet elftal moet het mo gelijk zijn er iets goeds van te maken. Na het succes van 1986 mag de kwart-triathlon Texel zich verheu gen in de grote belangstelling van de Nederlandse tri-atleten. Kort na dat de Nederlandse Triathlon Bond zijn wedstrijdkalender had bekend gemaakt, werd het secretariaat van de Texelse organisatie overspoeld met telefoontjes voor inschrijffor mulieren. Na ruim een week zijn er al honderd formulieren verstuurd. Het aantal deelnemers van vorig jaar (141) zal ongetwijfeld overtroffen wor den. De verwachting is dat de organi satie dit jaar een kleine 200 deelne mers zal kunnen begroeten. Het eve nement zal plaatsvinden op zaterdag 12 september. De start is om 13.30 uur op het surfstrand nabij Dijkmanshui zen. Het onderdeel zwemmen werd gedeeltelijk vervangen door wadlopen als gevolg van de extreem lage wa terstand. De organisatoren zijn er van overtuigd dat ditmaal het onderdeel zwemmen ook inderdaad 1 kilometer zwemmen zal zijn. Het parcours van het wielrennen (45 km) en hardlopen (10 km) zal in grote lijnen hetzelfde zijn. Alleen de start van het wielren nen zal iets veranderen. Mondreclame Door vele atleten wordt de kwart- triathlon op Texel gezien als een soort afsluiting van het triathlonseizoen. Op vallend is ook de inschrijving van een aantal triathlonverenigingen die met 15 tot 25 atleten naar Texel komen. Alme re, Breukelen, Vught, Heerjansdam zijn de plaatsen waar deze verenigingen vandaan komen. De triathlonvereniging Heerjansdam wil de kwart-triathlon op Texel zelfs met hun clubkampioen schap combineren. Door mond op mond reclame onder de deelnemers is de triathlon op Texel bekend komen te staan als één van de beter georgani seerde triathlons in Nederland. Ook de geweldige sfeer tijdens de triathlon mede veroorzaakt door het grote en thousiasme van het Texelse publiek, was voor vele atleten een stimulans. Ook aan deze kwart-triathlon zal weer een kampioenschap verbonden zijn. De winnaars Loek van Vliet en Nel Bruining zullen dan hun titel kunnen verdedigen. Potentiële deelnemers die nen zich ervan bewust te zijn dat deel nemen aan een kwart-triathlon een goede voorbereiding en goede training eist. Texelaars die zich willen inschrij ven dienen dit op korte termijn te doen. Gezien de grote belangstelling is het niet ondenkbaar dat de organisatie een limiet moet stellen wat betreft het aantal deelnemers. De inschrijfkosten bedragen ƒ20 Daarbij komen nog de kosten van een daglicentie ƒ10,—. Bij de inschrijving moeten alle deelnemers een doktersverklaring kunnen overleg gen waaruit blijkt dat ze zonder pro blemen kunnen deelnemen aan een kwart-triathlon. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij Gert Pansier, Zeebries 17, Den Burg, telefoon 3668. Zaalvoetbalverenigingen De Muy en Slufterhoek houden zaterdag een zaal voetbaltoernooi in Sporthal Ons Ge noegen. In poule 1 strijden De Muy, Casino 2, Citroen en Oosterend 3 te gen elkaar. Poule 2 bestaat uit Slufter- hoek, Rab 2, Zaanderwijk en Ooster end 9. De prijsuitreiking is na afloop van de finale. Het programma: 17.00-17.20 u. De Muy-Citroën 17.20-17.40 u. Sl.hoek-Oosterend 9 17.40-18.00 u. Oosterend 3-Casino 2 18.00-18.20 u. Zaanderwijk-Rab 2 18.20-18.40 u. De Muy-Oosterend 3 18.40-19.00 u. Citroën-Casino 2 19.00-19.20 u. Sl.hoek-Zaanderwijk 19.20-19.40 u. Oosterend-Rab 2 19.40-20.00 u. Casino 2-De Muy 20.00-20.20 u. Oosterend 3-Citroen 20.20-20.40 u. Zaanderwijk-O'end 9 20.40-21.00 u. Rab 2-Slufterhoek 21.00-21.20 u. 8e-7e 21.20-21.40 u. 6e-5e 21.40-22,00 u. 4e-3e 22.20-22.20 u. 2e-1e In de laatste bondswedstrijd moest het Texelse achttal met twee inval lers aantreden tegen het helderse HDC. Het werd onverwacht nog een spannende aangelegenheid, want geruime tijd hing er zelfs een 8—8 uitslag in de lucht. Het begon slecht, want de niet fitte K. Bakker moest op het zesde bord tegen de verwachting in toch een nul incasseren. G. Dros aan bord vijf weerstond de geroutineerde Beezemer en behaalde met remise het eerste punt. J. van Heerwaarden hield zijn partij ook in evenwicht. Hans de Beurs moest het in zijn eerste bondsoptreden opnemen tegen de sterke J. Kok, die net zijn 25-jarig lidmaatschap van HDC vierde. Kok zette zijn jubileum luister bij door ondanks goed verzet De Beurs te ver slaan. Dit verlies werd verrassend en tevens uitstekend goedgemaakt door H. van de Wetering die de sterke P. v.d. Berg in het eindspel toch nog te slim af was. Nadat P. Bakelaar de pun ten had gedeeld en W. Bakker winst kansen leek te hebben, gloorde de kans op teamwinst of een gelijkspel. Frans Bos bereikte na aanvankelijk een schijf achterstand te hebben opgelo pen, door zijn volhouden toch nog een verdiende puntendeling. Die was in middels aan het bord van W. Bakker en J. Ramdayal ook tot stand geko men. Bij analyse na afloop leek een meerderheidseindspel binnen bereik te zijn geweest. En dan hadden de Texel se dammers inderdaad een gelijkspel behaald. In aanmerking genomen dat met enkele invallers moest worden gespeeld was deze laatste wedstrijd in de eerste klasse een goed besluit. De strijd om het kampioenschap is nog niet beslist en gaat tussen Turnlust en HDC. J. van Heerwaarden werd voor de damclub Oosterend/Texel topscorer in de bondswedstrijden. De uitslag luidde: C. Kalbfleisch-P. Bakelaar 1 1 J. Ramdayal-W. Bakker 1 1 P. v.d. Sluis-J. van Heerwaarden 1 1 P. v.d. Berg-H. v.d. Wetering 0—2 J. Beezemer-G. Dros 1 1 E. Schuiten-K. Bakker 2—0 R. Meijer-F. Bos 1 1 J. Kok-H. de Beurs 2—0 Einduitslag 9—7 l.v.m. bijzondere atletiektrainingen in de „Beatrixzaal" vervallen vrijdag 27 februari de GVT-turnlessen voor de jongens tussen 19,00 en 21.00 uur. In de week van 1 maart tot 8 maart ver vallen alle lessen van de GVT i.v.m. de voorjaarsvakantie. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 4. Molenstraat, Warmoesstraat, Gravenstraat, Zwaanstraat, Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Gasthuisstraat, Julianastraat. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Leerlingen, ouders en leer krachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de schapenboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex- gebouw (na 10.30 uur). De nieuwe Grijpstra en De Gier-film en het robotverhaal „Short Circuit" draaien deze week in theater De Ver gulde Kikkert. De Ratelrat is de nieuwste uit de serie Grijpstra en De Gier, een film van het Amsterdam be kendste politieduo, vormgegeven door Rijk de Gooyer en Peter Faber. Adjudant Grijpstra heeft weer eens ru zie met zijn vrouw. Brigadier De Gier wordt achtervolgd door liefdesproble men met het vrouwelijk deel van de Amsterdamse politiemacht. De com missaris wil ook liever weg, met zijn nieuwe auto op de Afsluitdijk racen. Dan wordt Douwe Scherjoen ver moord, ver van zijn statige villa in Friesland. In een uitgebrand bootje vindt de Amsterdamse politie het ver koolde lijk. Het onderzoek in Friesland, een oorlog tussen Chinezen uit donker Amsterdam, de overval op de Leeu warder veemarkt, het draagt allemaal bij tot de oplossing van de moord op Scherjoen. Met veel onderling gekibbel lossen Grijpstra en De Gier samen het mysterie op. Intussen vindt Grijpstra zijn gezin terug, rijdt de commissaris harder dan tweehonderd op de Afsluit dijk en verovert De Gier zijn Hylkje. Bij het oplossen van de moord herkennen Grijpstra en De Gier een moment de mens achter de misdadiger, door de onverwachte hulp van een vriendelijk ratelend, astmatisch ratje. Deze film draait 3, 4, 6, 8, en 9 maart, aanvang 22.00 uur. Short Circuit Short Circuit is een film van John Badhem, de maker van „Saterday Night Fever" en „Blue Thunder". Met deze film begeeft hij zich in de wereld van de robots. Newton Crosby heeft in opdracht van zijn werkgever, de Nova Robotics, een vijftal robots geconstru eerd en geprogrammeerd die letterlijk alles kunnen van het uitvoeren van huishoudelijke taken tot het vernieti gen van mensen en gebouwen. Het le ger heeft dan ook de bedoeling deze robots in te zetten als waarschuwing tegen welke vijand dan ook. Maar ro bot nummer vijf wordt tijdens een on weer getroffen door een electrische ontlading, waardoor hij geheel van slag raakt. Hij rolt, ongezien door de bewaking, het gebouw uit en komt na enige avonturen terecht hij Stephanie Speck, een jonge vrouw die veel me dedogen heeft met alles dat bescher ming nodig heeft. Zij ziet in nummer vijf een buitenaards wezen en legt hem alles op deze aarde uit zoals zij dat ziet. Maar dan ontdekt ze een metalen plaat op zijn lijf waarop staat dat hij een robot is van de oorlogsindustrie Nova. Woedend belt ze de Nova dat ze hun robot kunnen afhalen. Maar door een vertrapte sprinkhaan heeft nummer vijf inmiddels begrepen wat dood is, iets onherstelbaars. Hij wil nu in geen geval terug naar de Nova waar ze hem zullen demonteren. Hij vlucht in Stephanies bestelauto. Crosby gaat op zoek naar nummer vijf. Maar ook een afdeling van het leger speurt naar de robot, aangezien zijn programme ring topgeheim is. Crosby ontmoet dan Stephanie die hem ervan wil over tuigen dat nummer vijf een levend we zen is. Crosby, die hem zelf heeft ge maakt, gelooft dat niet. Toch voert hij een aantal tests uit die hem inderdaad het bewijs leveren dat de robot niet zo maar een machine is. Intussen is ook het leger de robot op het spoor en uit eindelijk lukt het de scherpschutters hem op te blazen. Stephanie is on troostbaar, maar dan blijkt dat nummer vijf van onderdelen een duplicaat van zichzelf in elkaar heeft geflanst. Crosby gaat niet meer terug naar Nova waar men van zijn uitvinding een oor logsmachine heeft gemaakt. Hij en Stephanie zullen samen een nieuw le ven beginnen, waarbij nummer vijf niet mag ontbreken... Deze film draait vrij dag 27 februari tot en met 4 maart en tevens op 6, 8 en 9 maart, aanvang 19 00 uur.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9