1 Texelaartjes Jongenssopraan steelt show ij jubileum Soli Deo Gloria t ">9 Wereldgebedsdag Voorlichting PBC in de Buureton aSDAG 3 MAART 1987 TEXELSE COURANT n 'oli Deo Gloria met Jeroen de Vaal onder leiding van dirigent Jan Beijert. ijdagavond gaf Soli Deo Gloria ipr uitvoering ter viering van het chtig-jarig bestaan. Naast het Dr was er een optreden van de ngenssopraan Jeroen de Vaal uit «mond. Na afloop werd een re- ptie gehouden in het dorpshuis i Oosterend. en d tot n. notii igere ft g*1 aant1 eel k in t ke ui6 en T er9® het openingslied van het koor me' sk voorzitter Biem Vlaming de aan- van :igen toe. Hij heette met name bur- roc®ieester Schipper en echtgenote harte welkom. Hij verklaarde dat koor pas bij 80 jaar een jubileum de, omdat daarvóór een dieptepunt Jiet verenigingsleven was geweest. let ledental is inmiddels verdubbeld n<H het enthousiasme is weer groot", a' us Vlaming. Hij riep nog even in 3e'e? innering dat vroeger ,,de zang" dè vert tmoetingsplaats voor jongeren was, jaardoor er niet altijd even serieus ge erde 3nq wercj Soli Deo Gloria gaat niet jr naar zangconcoursen, maar richt ln vooral op liederen in het geestelij- 3 av| /lak en het begeleiden van kerk- er lnij ïsten. Ook worden trouw bezoeken 3vl'j° iracht aan de bejaardentehuizen op axel. Psalm jssen de liederen werd door één van adem in bij het horen van de prachtige zuivere jongensstem. Hij bracht de lie deren vol overtuiging. Engeltje Jeroen de Vaal zong vier geestelijke nummers. In ,,Het ruwhouten kruis" maakte hij een foutje wat hem weer even tot een gewone jongen maakt in plaats van het engeltje dat hij in de ogen van het publiek wel moest lijken. Het koor nam het van Jeroen de Vaal over met ,,De Echo", een lied waarbij een paar zangers achter in de kerk de echo imiteerden. Het samenspel tus sen koor en kleinkoor dat zo ontstond. gaf een speels effect, ondanks dat in het kleinkoor af en toe niet helemaal zuiver gezongen werd. Nog speelser en luchtiger was „Het Dierenconcert" van Adriano Banchieri. Dit hekeldicht is vertaald uit het Latijn, waarbij de scherpe tekst wat is afgezwakt. Na een inleiding gezongen door de bas sen, barsten de dierengeluiden los. Origineel en heel overtuigend gebracht door Soli Deo Gloria. Koperkwartet Het bekende oratorium van Handel „Messiah" werd gezongen door het koor met begeleiding van een koper kwartet van de muziekvereniging Ex celsior. De begeleiding ging niet hele maal perfect, maar het uitbundige en krachtige „Hallelujah" overstemde dat en maakte dit nummer indrukwekkend. Het was weer de beurt aan de jon genssopraan, opnieuw indrukwekkend. De tekst van de liederen was tamelijk zwaarbeladen voor zo'n kleine jongen en het deed onnatuurlijk aan hem dat vol overtuiging te horen zingen. Als afsluiting zong het koor samen met Jeroen de Vaal „Dank sei Dir, Herr" van Handel. Voorzitter Biem Vlaming overhandigde bloemen aan de uitste kende dirigent Jan Beijert, Jeroen de Vaal en zijn organist, de vier Excelsior- muzikanten en de dame uit het koor, die de liederen had aangekondigd. Vrijdag wordt de wereldgebedsdag gehouden. De titel van de liturgie die dit jaar op de samenkomsten gebruikt wordt, is „Laten we blij zijn", ledereen die belangstelling heeft is welkom. De wereldgebedsdag is de eerste vorm van oecumenische samenwerking in de wereld. In 1887 riepen Amerikaanse vrouwen op tot een gebedsdag en dit is uitgegroeid tot een gebeuren in 180 landen. Hoewel begonnen door vrou wen is de bijeenkomst ook voor man nen bestemd. Aanvangstijden: Den Burg: 19.30 uur Doopsgez. kerk Oosterend: 20.00 uur N.H. kerk De Waal: 20.00 uur N.H. kerkekamer De Cocksdorp: 20.00 uur zaaltje N.H. kerk Den Hoorn: 20.00 uur Ons Huis Oudeschild: 19.00 uur RK kerk Vrijdag houdt de afdeling Bijzonde re dienstverlening van de Proviniale Bibliotheekcentrale (PBCI Noord- Holland een informatieve bijeen komst in de Buureton te Den Burg. Aan de hand van een diavoorstelling zal worden verteld over de diverse aspecten van het bibliotheekwerk, met name voor ouderen. De mogelijkheden voor slechtzienden zullen nader wor den toegelicht. Er zal in de zaal een klein overzicht van leeshulpmiddelen aanwezig zijn en bibliotheekmaterialen. Leesgrage ouderen zijn welkom vanaf 14.00 uur tot ongeveer 16.00 uur. 8 dames uit het koor een korte toe- jhting gegeven. Vaak hadden de amponisten de tekst van bijbelgedeel- js op muziek gezet of een psalm als ispiratiebron gebruikt voor de liederen ten gehore werden gebracht. Het r bracht zang van goede kwaliteit, vijf liederen was het de beurt aan van radio en t.v. bekende jongens- raan Jeroen de Vaal. Deze dertien- e jongen heeft sinds zijn tiende igles. Hij werd begeleid door zijn ei- organist. Het publiek hield de Jongenssopraan Jeroen de Veel, een stem een engeltje. Bij het grote verdriet over zijn heengaan, bewaren wij als troost de herinnering aan hem ais onze bron van warmte en liefde. Plotseling is van ons heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Paulus Kikkert, echtgenoot van Welmoed Bruin, op de leeftijd van 73 jaar. Doolhof, Oudeschild: W. Kikkert-Bruin Biddinghuizen: J. de Waard-Kikkert J. M. de Waard Cor en Wendy De Cocksdorp: H. J. Boon-Kikkert J. W. Boon Irma en Arja Texel, 1 maart 1987 Doolhof 9, 1792 CM Oudeschild. De rouwdienst zal worden gehouden op donder dag 5 maart om 14.00 uur in de Nederlands Her vormde kerk te Oudeschild, waarna de begrafe nis op de Algemene Begraafplaats te Den Burg zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren woensdag 4 maart van 19.30 - 20.30 uur in rusthuis „St. Jan" en na de begrafenis in hotel De Lindeboom. Enige en algemene kennisgeving Voor de belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van mijn man en mijn vader JAN BIERSTEKER zeggen wij u hiermede onze dank. M. Biersteker-Reuvers Truus Texel, maart 1987 Krimweg 55, De Cocksdorp. Hierbij bedanken wij een ieder voor de getoonde be langstelling en medeleven na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma AAG WIJNGAARDEN-POOL Uit aller naam: B. Wijngaarden kinderen en kleinkinderen Den Hoorn, maart 1987. „De Here is mijn Herder, mij ontbreekt niets." Ps. 23 Geheel onverwacht is van ons heengegaan mijn lieve broer, onze zwager en oom Paulus Kikkert, echtgenoot van W. Kikkert-Bruin Den Burg: A. H. Kikkert C. Kikkert-Bruin Den Burg: A. J. Bruin-van Liere De Koog: S. W. Bruin H. Bruin-Kleine Den Burg: E. Lap-Bruin E. L. J. Lap neven en nichten. Texel, 1 maart 1987. Toch nog onverwacht is van ons heengegaan onze zwager en oom Jacobus Reij geliefde echtgenoot van A. A. Haarsma. op de leeftijd van 66 jaar. Den Burg: F. R. Haarsma G. P. Haarsma-Witte Den Burg: S. M. Kuip-Haarsma Den Helder: C. Haarsma M. Haarsma-Scholte De Waal: R. Haarsma T. M. Haatsma-van Heerwaarden Den Burg: L. J. Haarsma Amstelveen: N. Haarsma T. Haarsma-Celie Delfzijl: J. Haarsma S. Haarsma-Schulte Den Helder: T. Haarsma H. P. Haarsma-Berntzen Californië: M. Besseling-Haarsma J. Besseling Amsterdam: A. de Raat-Haarsma G. de Raat Rhoon: J. Haarsma C. A. Haarsma-Raaijmakers en alle oomzeggers Nu je levensgeest is uitgeblust vind je eindelijk rust. Met diepe droefheid berichten wij u het overlij den van onze broer, zwager en oom Jacobus Reij Die wij naar onze begrippen te vroeg moeten missen. Moge Afke en de kinderen de kracht vinden om dit verlies te kunnen dragen. Een laatste groet van Annie Martha Tinus - Janny Marie Piet - Maartje Je bent niet dood - de Heer heeft je geroepen bij Hem te wonen in Zijn glanzend huts, Je hoeft geen rust en vrede meer te zoeken, Je hebt ze nu - want /e bent veilig thuis. Je bent niet dood - je mag voor eeuwig leven, Je bent vedost van onvolkomenheid, van pijn en van verdriet. God zal je geven een onbegrensd geluk in onbegrensde tijd. Je bent niet dood - Maar ach. ik zal je missen, zoals een mens de meest-geliefde mist. De jaren van geluk zijn niet meer uit te wissen En ik geloof. God heeft zich niet vergist Heden ontsliep in vrede van Christus, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Jacobus Nicolaas Reij, echtgenoot van A. Haarsma, op de leeftijd van 66 jaar. A. Reij-Haarsma Duwie en Marcel Vincent Theo en Nanja Wietske en Aris Texel, 28 februari 1987 Hogereind 38, 1793 AH De Waal. De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op woensdag 4 maart om 10.30 uur in de paro chiekerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 3 maart van 19.30 - 20.30 uur in rusthuis „St. Jan", en na de begrafenis in de „Witte Burcht". Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mee dat is overleden Simon Timmer Czn., echtgenoot van Pleuntje van Tatenhove, op de leeftijd van 73 jaar. P. Timmer-van Tatenhove C. Timmer T. Timmer-Miedema Simone, Joost Jeroen F. Timmer E. Timmer-Bruggeman Mark Wouter W. Timmer P. Timmer-Martinus G. J. Timmer M. Spanjaard Texel, 28 februari 1987, Peperstraat 2, 1794 AK Oosterend. De rouwdienst wordt gehouden op woensdag 4 maart 1987 om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk te Oosterend, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Oosterend. Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 3 maart 1987 van 19.30 - 20.30 uur in het Gereformeerd Kerkelijk Centrum, Peperstraat 9, Oosterend. Wie in de schuilplaats des Allerhoogste is gezeten, vernacht in de schaduw des A/machtigen. Psalm 91 1 Heden is uit de familiekring weggenomen onze zwager en oom Simon Timmer in de leeftijd van 73 jaar. Familie Van Tatenhove 28 februari 1987. Hoera, ik heb een zusje. Ze heet Tessa en is nog erg klein. Papa, mama en ik zijn er heel blij mee. 27 februari 1987 Gerrit Jan en Tiny Betsema-Boonman Gemma Oost 16, 1794 GP Oosterend. Tiny en Tessa rusten van 13.30-15.30 uur. Daan heeft een broertje gekregen Pim Bep Brand Jan de Lugt Texel, 26 februari 1987 De Wittstraat 3 1792 BN Oudeschild Moeder en kind rusten van 13.30 - 15.30 uur. Hartelijk dank aan allen die mij tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst be zochten, bloemen, fruit en kaarten stuurden. Ook namens mijn man heel hartelijk dank. J. Beers-Zoetelief Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en mijn zusje Nienke Catharina Maria Fedde, Beppy en Pieter Daalder 28 februari 1987. Beatrixlaan 65 1791 GB Den Burg, Texel Wij zijn erg blij met de geboorte van onze doch ter en mijn zusje Frida Jaap, Reina en Bart Tuitman Geboren te Amsterdam, 1 maart 1987. Loodssingel 20, 1792 BH Oudeschild-Texel Allen die bij mij op be zoek geweest zijn, een kaart gestuurd of fruit en bloemen en/of lectuur, of de was gedaan hebben tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis, u allen harte lijk dank. Thans woon ik tijdelijk in het verpleeghuis „Samen Eén". L. Dob. PAGINA 3 Na een lange tijd van sa menwonen, is er tijd van trouwen gekomen. Daarom willen wij Jelle v.d. Meer en Gerda Stoop op vrijdag 6 maart 1987 elkaar het ja-woord geven in het gemeentehuis te Den Burg om 14.15 uur. Wij zouden het heel leuk vinden u te zien tussen 19.00 - 20.30 uur in De Pelikaan, Pelikaanweg 18, De Koog (zijweg 14 Pontwegl. Ons adres: De Ruyterstraat 23 1792 AH Oudeschild-Texel Den Hoorn bloeit. Ook in het voorjaar een dorp waar genoeg valt te heieven Zaterdag 21 maart win- terconcert KTF De Cocks dorp, Eierlandsche Huis. Woensdag 4 maart is er een bijeenkomst van Atari ST gebruikers, ledereen is dan van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Plaats: 't IJsbeertje, Stenenplaats 2, Den Burg. Meer infor- matie: (02220) 3437. Te koop loofhout, ge zaagd en gekloofd. Tel. (02228) 216. Wij waren beurs na zo veel bezoek. In ieder geval tot ziens op St. Donatus. Gedroogde koemest, tuinturf, turfmolm, pot grond, tuinaarde, com post, nergens goedkoper. Alles natuurzuiver. Kweke rij en handel C.P. v.d. Werve, tel. 2925. Voorjaar in 't vooruit zicht! Dus grote schoon maak. Misschien een nieuw tapijt of gordijnen? 't adres is Bosma Woninginrichting. tel. 3023. Wilt u de tuin ontruimen i.v.m. ploegen. J. Eelman. Te koop Renault 4 GLS, bj. '79 Prijs 71200,—. Tel. 5405. Net, rustig Texels meisje zoekt een kamer in Den Burg. Tel. 2735. Te koop Renault 4 F6 bestel, bj. '79, goedgek. '87. T. Molenaar, tel. 2774. Te koop wegens over compleet echte boeren bonte schalen, kannen, borden, enz. voor een prik kie. Tel. 2735. T.k. een aggregaat 25 K.V.A., 3 jaar oud, in uit stekende staat. Tel. (02220) 5376. Klaverjassenl Heden dinsdagavond weer gezel lig kaarten in de Witte Burcht, aanvang 8 uur. Te koop aquarium 175x60x55. Geheel com pleet met kast, pomp, ver lichting en vissen. Tel. (02220) 3811. A.s. vrijdag en zaterdag: saucijzenbroodjes van 1,35 voor 1,15 en krentenbrood van 4,20 voor 73,70. Bak kerij Timmer, Ooster- end, tel. (02223) 293. De hele maand maart: kroketten 71,—. 't Koffie- centrum. Weverstraat 58, tel. 4547. Bij Albert Heijn in Den Burg: diverse soorten koek van Bakkerij Timmer - Oosterend. A.s. vrijdag en zaterdag: saucijzenbroodjes van 1,35 voor 71,15 en krentenbrood van 4,20 voor 73,70. Bak kerij Timmer, Ooster- end, tel. (02223) 293. De hele maand maart: kroketten 71,—. 't Koffie- centrum, Weverstraat 58, tel. 4547. Bij Albert Heijn in Den Burg: diverse soorten koek van Bakkerij Timmer - Oosterend. Zaterdag 14 maart win- terconcert KTF Den Burg, Koninghal. T.k. aquarium toebe horen en vissen. Tevens 1 houtkachel. Tel. (02223) 311. Te koop 4 vlaggestokken met houders. (02225) 233. flNW'J' ,'lj.VJI. M'1 «4

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3