De kapel overvol maar oergezellig eurs Hoornder ondernemers roor herhaling vatbaar WAT IK ZEGGEN WOU.." ietspad 't Horntje leisje aangereden Eerste trekking SVT-loterij Rake klappen in bowlingcompetitie fet was fantastisch. Er zijn bijna u 1®D0 bezoekers geweest en de 1 acties waren allemaal heel posi- f". Dit zijn de woorden van Cor epa,n Heerwaarden, mede- na "toanisator van de presentatie- urs van Hoornder ondernemers I e> vrijdag door burgemeester II hipper werd geopend en duurde aat zondag. De openingsceremonie n0 atl een beetje in het water vanwe- :n or de regen. Door een klap met s n enorme hamer ontstak de bur ineester de verlichting. Veel xelaars waren getuige van de ta 'tad georganiseerde en gereali- hui <el. i :h dl rde beurs, maar ook toeristen nen graag een kijkje. De prijs- >g, waarbij een reis naar Lon- ra acn of Parijs te verdienen viel, on9Eird gewonnen door Rianne Witte woort Den Burg. gen de koeien nam mede- -^"anisator Willem Goënga het woord. bood burgemeester Schipper twee tiers aan, een kleine en een hele ite. ,,Met die grote mag u straks :n gauw buiten de verlichting ont ken door een klap op de knop, ar daarna willen we 'm terug. We reten namelijk af en toe de gemeen- achter de broek zitten opdat ze Den prn niet vergeten en daar kunnen VEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOOROELUKHEiO VAN 0£ REOLATIE Mioïidanks het protest van ouders en an- ren is het fietstunneltje aan 't Horn er niet gekomen. Het verkeersplan, als het nu inmiddels bestaat, was nflers veilig. i werkelijkheid is echter anders. Van- m'n huiskamer heb ik een prachtig arzicht op het stukje fietspad dat de iorderhaaks aansluit op het fietspad t vanaf de boot loopt. Regelmatig irdt dat stukje gebruikt door auto- Jbilisten, tractoren en ik heb zelfs al ns een vrachtwagen zien rijden. Ge in de breedte van het fietspad niet DH ht veilig natuurlijk, maar wat het ge- arlijk maakt is het feit, dat de bocht het fietspad door bomen absoluut overzichtelijk gemaakt wordt. Het ichten is nu op een kind dat in die cht een auto of tractor tegenkomt, n gemeentelijke fietspadenbons eft mij namelijk verteld dat dit niet /n ,,pakkie an" was maar een taak pr de politie. n simpele oplossing is het neerzet- |l van een paar paaltjes, maar dat is niet mogelijk. Althans volgens die ibtenaar. Moet er dan eerst een on- luk gebeuren voor er iemand op het nneentehuis wakker wordt? Fam. L. van Zon, 't Horntje jlderdagmiddag werd een zesjarig isje uit Den Burg aangereden door i automobilist uit Leiden, op de Wil- ninalaan. Het meisje stak plotseling i straat over met haar fiets, zonder lm hand uit te steken. De 24-jarige lidenaar kon haar niet meer ontwij- |n. Het meisje raakte licht gewond li de auto was aan de linkerzijde lischadigd. we die hamer mooi bij gebruiken. Die kleine mag u wel houden." Omdat de regen nog steeds gestaag viel, werd de hamerslag nog even uitgesteld. De burgemeester vond dat Den Hoorn trots mocht zijn op zijn ondernemers. ,,Je vraagt je wel eens af, waarom or ganiseren ze zo'n beurs. Ondernemers streven naar winst. Dat is hen gegund, want we werken er ook hard voor en er worden de nodige risico's genomen. Het is nodig om te laten zien wat je hebt en via zo'n beurs kun je reclame maken. Deze presentatiebeurs laat zien hoeveel bedrijvigheid er is in Den Hoorn. Het gemeentebestuur is er blij mee dat Den Hoorn leeft en zelfs dat u ons af en toe met een hamer ach terna zit! Dan blijven wij attent. De gemeente wil zorgvuldig omspringen met Den Hoorn. Daarbij gebeurt niet altijd precies wat de ondernemers zou den willen. Gelukkig is er een goede verstandhouding met de bevolking hier en door samenwerking komen we over het algemeen wel tot compromissen waar beide partijen zich in kunnen vinden". Hoorn des overvloeds ,,Het culturele leven in Den Hoorn bloeit ook", aldus burgemeester Schip per". De muziekvereniging groeit, het revuemenu van Klif 23 krijgt steeds meer bekendheid en er zijn nieuwe im pulsen in de horeca. De consequentie is dat dit overlast kan geven. De land bouw heeft het overal moeilijk, maar we moeten wegen vinden om erdoor te komen. Wat is Den Hoorn zonder landbouw? Ik wens de organisatoren van deze prachtig opgezette manifesta tie veel bezoekers toe en ik hoop met hen op een goed seizoen. Een Den Hoorn des overvloeds". Lamsvlees Nadat de burgemeester snel buiten de verlichting „aangeslagen" had, maakte hij zijn vrouw een rondje langs de stands. Links presenteerden zich Pavil joen paal 9, hotel restaurant Op Diek, De Wit installatietechniek en houtgra veur Ton Waterman. In de ruimte rechts stond rijwielhandel Troost, café bistro Loodsmanswelvaren en een hele afdeling van supermarkt Goënga met specialiteiten zoals brood van Bakker Timmer, wol en handwerkartikelen, lamsvlees, produkten van biologisch- dynamische zuivelboerderij Sint Dona- tus en kaas van Wezenspyk. Het pu bliek kon proeven van de diverse lek kernijen die in deze supermarkt te ver krijgen zijn. Teso toonde boten, foto's en een model van de Voith Schneider propeller, waaraan de Molengat zijn wendbaarheid te danken heeft. Rebo- tex liet proeven wat een heerlijke koffie straks geschonken wordt op de kleine veerboten Marsdiep en Texelstroom. Zo'n apparaat als op deze beurs komt binnenkort in het buffet van beide veerboten. In de stand van bar- restaurant 't Kompas werden hapjes en drankjes verzorgd en 't Feugelhuus toonde een assortiment dranken. Hobby Johan Bakker heeft als hobby houtbe- werken. „Soms weet ik niet wat ik moet maken en dan begin ik gewoon, dan komt er vanzelf wat mooi uit. Hout moet je vóelen". In zijn stand was te zien dat het hem niet aan ar tistiek inzicht ontbreekt. Behalve han dige gebruiksvoorwerpen maakt hij ook „gekke" dingen van hout, zoals een echt werkende pepermolen van bijna een meter hoog, een prachtig schaakstuk van een paard van wel een halve meter hoog of grote schalen. Hij was de maker van de beide hamers die bij de opening werden gebruikt. Bak ker verkoopt zijn kunstwerken niet. „Het is zuiver hobby. Ik geef wel eens wat weg". Frank Berkhout van „De Parel van Tessel" was vertegenwoordigd met een bijzonder deel van zijn schelpen collectie, waar hij een museum van wil maken. „Ik heb inmiddels een gesprek gehad met twee wethouders, maar het is leuk dat de burgemeester nu eens zelf kan zien wat ik heb op schelpen- gebied", aldus Berkhout. Pannekoeken In de kleedkamer, een paar treedjes naar beneden, had „Klif 23" een do mein. Naast pannekoek eten, mocht het publiek daar sjoelen. Als er ge noeg punten waren gescoord viel er een tas te winnen. De burgemeester waagde een poging, maar bleek beter thuis te zijn in het schuiven van ge meentelijke zaken dan met sjoelbakste nen. De kleedkamer was het decor voor Klif 23 omdat de aandacht zo op het succesvolle diner chantant en re vuemenu gevestigd kon worden, uiet- mar Breidenbach, die samen met Cor van Heerwaarden de scepter zwaait in het restaurant vond de beurs een mooie gelegenheid om de mensen te tonen dat Klif heel wat meer biedt dan pannekoeken. „Er kwam net nog ie mand naar me toe die vroeg of ze ook recepties konden geven bij ons, kijk, op zo'n beurs heb je direct contact met de mensen", aldus Breidenbach. Broederlijk Willem Goënga zei dat in zijn super markt de ondernemers broederlijk „bij elkaar liggen". „De produkten uit Den Hoorn worden op één punt verkocht". Anton Witte van Wezenspyk liet de mensen Texelse boerenkaas proeven. „Ik vind het knap georganiseerd, deze beurs", aldus Witte. „Dat je in deze stille tijd ondernemers kunt motiveren om zo bijeen te komen, ik neem er m'n petje voor af. Het is goed dat de Texelaars nu eens te weten komen dat er zoveel gebeurt in Den Hoorn. Het idee voor dit initiatief is vorig jaar al gelanceerd en Cor van Heerwaarden en Willem Goënga zijn de mannen achter de schermen". Marc van Rijsselberghe van Sint Dona- tus vond het vooral ook leuk om te zien wat de andere Hoornders te bie den hebben. Hij dacht dat het in om zet niet direct veel zou schelen. „Het is voornamelijk mensen dingen uitleg gen en laten zien die ze niet kennen". Amstel bier In de tent stond een informatiestand van de Recron naast café-biljart Happy Days. Die hadden als primeur het eerste nieuwe Amstel bier. Verderop stonden de keurig schoongewassen koeien van Piet en Ans Blom van melkveehouderij „Vrij en Blij". Er was een hok met schapen van Piet Bakker en het schaap met de lammeren van pas een dag oud van Willem Goënga stond ernaast. Willem Wiertz van ho tel Op Diek hoopte op een paar toe risten vanwege de krokusvakantie. „We moeten met deze beurs bekend heid onder de mensen brengen". PAGINA 7 een serie van 613. Gelukkig voor de Strijkers wist Wil Rovers er nog een 156 game uit te persen en zo een punt te halen. Bij de Pindrillers was Angeli- ne Dekker weer in supervorm en sa men met de ook al ijzersterke Johan Dankaard maakte ze gehakt van Slage rij de Boer. Dames trioleague De Lollipops, zonder de geblesseerde Nel Feenstra spelend, kon dankzij een zeer sterke Wil Rovers toch de winst op de Pins binnenhalen. Voor Tabak shop Mets bleek Rezia Verlooi weer in ouderwetse vorm en CCM kon hier dan ook niet tegen op. De grootste klap viel bij de T Fords die alle punten aan Klavervier moesten laten, want Joke Kortenhoeven wist de Pins zeer beheerst te bespelen. Marco Koorn liet in de jeugdleague zien dat het bowlen hem met de pap lepel is ingegoten. Met een 151 en een 188 game liet hij de leden van Metspoint zien dat hij heel wat in zijn mars heeft. Moniek van Splunter liet voor Strandplevier 3 zien dat ook zij wist hoe de bal moest rollen met een schitterende 151 game kon zij alle pun ten van de alleen spelende Patrick van Leeuwen van het Gouden Boltje afpak ken. De familie Witte was ook in goe de vorm en gunde de familie Mets geen enkel punt. Woensdag/donderdagleague: Team 24-CBK 4—1 Hotel De Weal-Cocky's Kapsalon 5—0 Reisburo-Eldorado 3—2 Strandplevier 1-De Koogel 4—1 THT-Kwartet 3 1 IBS-Z team 3—2 JPK-Baanbrekers 3—2 Graaf Spuiterij-Metro 4 1 Wielewaal-Strandplevier 2 5—0 Schuimkragen-Luwe Boshoek 3—2 Tabakshop Centrum-DX 11 3—2 Sommeltjes-Dubbel El 4 1 Dinsdagleague: Top Oldies-Strijkers 4—1 Pindrillers-Slagerij de Boer 5—0 Dames trioleague: Klavervier-T Fords 4—0 Tabakshop Mets-CCM 3 1 Lollipops-De Pins 3—1 Bij de eerste trekking van de grote lo terij van S.V. Texel zijn prijzen gevallen op de hieronder genoemde lotnum mers. De winnaars krijgen persoonlijk bericht. Wie zijn prijs nog niet heeft afgehaald, wordt verzocht contact op te nemen met W. Wassenaar, telefoon (02220) 3165. 669, 959, 944, 919, 521, 133, 676, 473, 639, 615, 368, 197, 912, 592, 148, 210, 84, 115, 41, 28, 865, 611, 864, 972, 674, 886, 559, 759, 741, 271, 522, 25, 290, 107, 286, 247, 779, 226, 283. 874. werd sterk gespeeld. Janny de Ridder was verslaggeefster Bettina Bak. Af en toe slecht verstaan baar door binnensmonds praten, zette zij toch een karakteristieke op sensatie nieuws jagende reporter neer. Haar kordate houding typeerde de rol hele maal. Het toneelstuk eindigt met een pak slaag dat zij krijgt over de knie van bakker Dirk. Dellerig Nel van Slageren voelde zich uitste kend in de rol van Sjaantje en dat was te zien! Adrem, spontaan en een beet je „dellerig" en ordinair zette zij Sjaantje neer. Jammer dat zij haar stem onnodig verdraaide. Ze wist de zaal menigmaal aan het lachen te krij gen tijdens dialogen met medespelers. Heel talentvol en een aanwinst voor deze toneelvereniging. Juffrouw Pi- mentel, de assistente van de theatera gent werd vertolkt door Fenny van Exel. Precies het juiste type voor deze rol, echter iets terughoudend hier en daar. Ze was goed, maar er had nog meer uit deze rol gehaald kunnen wor den. Vooral het feit dat pa Roos zeer gecharmeerd is van deze dame had nog wel wat overtuigender gekund. Een gedistingeerde dame die zeer zelf verzekerd overkwam. Souffleuse Coby Zegers moest af en toe bijspringen, maar niet zo dat het echt opvallend was. De regie was in handen van Kees Oosterhof. AAR- «■■«NSDAG 3 MAART 1987 TEXELSE COURANT Mede-organisator Cor van Heer waarden wist nog een primeur te bieden door een paar plannetjes te onthullen over Klif 23. „Wij willen een uniek avondje uit biedenal dus Van Heerwaarden. „Het afge lopen jaar heeft het revuemenu het heel goed gedaan. Nu hebben wij vlak bij ons een pand aangekocht dat we voor het seizoen '88 ver bouwd willen hebben tot theater- restaurantzaal. een soort dépen dance van het bestaande restau rant met extra nadruk op theater. We hebben al even gepraat met de gemeente en die reageerde enthou siast. De burgemeester was ook positief". De volgende winnaars van de prijs vraag kunnen hun prijzen afhalen bij Goënga Supermarkt in Den Hoorn: J. Zoetelief, De Waal; H. Afman, Den Hoorn; W. de Porto, Den Burg; K. Kok-Driegen, Den Hoorn; W. Keijser, De Waal; D. Dankers, Den Hoorn; J. Stoof, Den Burg; dhr. Hennecken, Ou- deschild; J. Veenendaal, Den Burg; T. Hoogenbosch, 't Horntje; M. Visch, Oudeschild; R. Witte-Smit, Den Hoorn; T. Boerekamp, Deventer. Er vielen deze week rake klappen in de bowlingcompetitie. In de woensdag/donderdag league kreeg het op de derde plaats staande Koogel-team een knock-out te ver duren van het team van Strandple vier 1. Bram de Ridder begon met een mooie 209 game en Harry van Splunter maakte het karwei met nog twee mooie games keurig af. Ondanks heftige tegenstand van Max Hagedoorn kreeg ook Eldorado een behoorlijke mep uitgedeeld door Gré Penha van het Reisburo. Met twee 200 games wist ze de volle winst te pak ken, Het Z-team wist dankzij Anneke van der Star nog net twee punten te behalen bij het goed draaiende IBS THT maakte ook een grote klapper; door een gemiddelde van 143 van Tme Witte wisten ze alle punten bij het Kwartet vandaan te halen. Hotel De Weal zet zijn zegereeks onverbiddelijk voort. Dit keer waren het de meisjes van Cocky's Kapsalon die het slachtof fer werden van de gretig spelende he ren. CBK kreeg ook dit keer weer klappen; ditmaal was het team 24 dat danzij een sterk spelende Piet Jonge- jan de punten kon binnenhalen bij de ondanks alle tegenslagen toch sportief blijvende CKB-ers. De Baanbrekers mochten het deze week opnemen te gen koploper JPK. Na een wat zwakke start wisten ze toch door te brengen, dankzij een mooie 190 game van Yvon ne Eelman en zo twee punten te be machtigen. Helaas voor Alie van Splunter wierp haar 198 game geen vruchten af voor Strandplevier 1 en moesten de dames alle punten aan de Wielewaal laten, waarbij Sieme Plaats man wel duidelijk de hoofdrol speelde met een serie van 677. De Schuimkra gen konden ondanks een 205 game van Irma Braam nog vrij gemakkelijk de punten binnenhalen op de Luwe Boshoek. Tabakshop 't Centrum wist een kleine overwinning te behalen, ook al verweerde Carolien Markus zich fel voor DX 11. Yvonne Lasthuizen wist dankzij een mooie 180 game het enige punt binnen te halen voor Dubbel El, want Tine Plaatsman schreef met twee 160 games de rest van de punten voor de Sommeltjes bij. Gelukkig voor Graaf Spuiterij was Jitze de Ridder in topvorm en verbeterde zijn persoonlijk serie-record naar een heel hoog niveau van 773. Metro kon, ondanks dat ze een sterke reservespeler hadden inge zet (Peter Keijser), maar één punt pakken. Loes Zutphen liet in de dinsdagleague voor de Top Öldies zien dat ze niet voor niks Texels kampioene is en plaatste zich met een knallende 254 game bovenaan de lijst van de top tien. Ook Hanneke Veldman was in goede vorm, dat bleek uit het feit dat ze een game van 188 neerzette met ver d| ievoQ inrio useui er lijt i dik. i een geni len n "ide n om e Jwen It Óergameester Schipper ontsteekt met een hamerslag de verlichting en opent zo de Hoorn- 'Aede-organisator Willem Goönga overhandigt burgemeester Schipper de twee hamers. rverte presentatiebeurs. woroj ier er. g alt» I, gej Toneelvereniging Zuid-Eierland speelde zaterdag de tragi komedie ,,De kater komt later" in de kapel „Bethel". Het was stampvol en warm, maar dat mocht de pret niet druk ken. Goede acteerprestaties en vooral de gezellige sfeer maakten de avond tot een succces. Cilly Roos wordt door haar moeder meegesleept naar talentenjachten en als zij dan eindelijk eens wint, denkt moeder dat gouden tijden zijn aange broken. Pa en broer Jan vinden het maar een gedoe, maar zij worden ba zig en kattig door moe tot zwijgen ge bracht. Cilly's vriendin Sjaantje wordt ingehuurd voor de huishouding en voortvarende sensatieverslaggeefster Bettina Bak werkt Cilly's verloofde Dirk, de deur uit. Bakker zette een bedeesde en verlegen Cilly op toneel. Haar reacties waren af en toe flauwtjes maar dat kan eraan gelegen hebben dat zij zich niet goed voelde. Chris Meyer als bakker Dirk had overtuigender gekund. De verliefd heid straalde niet erg van hem af. Hij was wél overtuigend in het gedeelte waarin hij Jan uitlegt hoe deze een meisje moet veroveren. Kreupel Talent Rekeningen Het succes van Cilly blijft echter uit. Intussen hopen de rekeningen zich op in huize Roos. Tenslotte moet moeder kantoren schoonmaken, de bontjassen worden weggehaald door de firma die ze geleverd had, de telefoon is af gesloten en de sportwagen is ook al terug naar de leverancier. Cilly moet hard werken in de bakkerswinkel van haar verloofde en dat is de beste re medie tegen de overspanning, die ze door moeders promotie-activiteiten heeft opgelopen. Als reddende engel verschijnt theateragente juffrouw Pi- mentel die oplossing biedt voor alle fi nanciële problemen. Dirk trouwt met Cilly en Sjaantje met moeders broer Jan en zo leven ze nog lang en gelukkig. Kees Wetsteen speelde de kreupele broer van moe Roos, Jan Bik. Zijn knorrigheid in het eerste bedrijf kwam niet helemaal uit de verf. Daarna kwam hij aanmerkelijk beter in zijn rol. _Vooral het gedeelte waarin zijn liefde voor Sjaantje duidelijk blijkt uit het feit dat hij een afspraak maakt om zijn kreupele knie te laten behandelen, om dat zij geen kreupele man wil hebben, Piet Druif speelde de rol van vader Roos, lasser van beroep. Hij was niet helemaal tekstvast en het ging nogal aarzelend. Totaal weggespeeld werd hij door Geeske Verra die als moe Roos haar acteertalent kon tonen. Ze had zich prima ingeleefd in haar rol als be disselende moeder en haar boosheid was overtuigend. Je zou er bang van worden! Vooral in het laatste bedrijf, als zij beledigd reageert op de mislukte poging om van Cilly een ster te ma ken, speelt zij kostelijk. De zieke Ciska Scènefoto uit ,.De kater komt later'

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7