Record-deelname aan halve marathon De Waal Mooi weer en snelle tijden een atletiektraining ans van Osch leider g wielercompetitie laverjassucces voor e Vries en Hoogenboom Tweede helft doet Cocksdorp das om Sjoelen in 't Skiltje Redelijke vangst viswedstrijd Ger de Jong-trofee blijft in Oosterend ïlÜJIlSDAG 3 MAART 1987 sympathieke winnaar van de halve frathon Rob Strik uit Baarn 5 veldtraining van atletiekvereniging Jxel onder leiding van Gerard Muts lat woensdag niet door wegens Ikte. ord rrori bij de 3k in de tweede wedstrijd van de ht steden ontmoeting in Boven- irspel waren de junioren van de ielervereniging Texel weer goed i dreef. In een wedstrijd die ge- nmerkt werd door veel lekke inden, wist Hans van Osch we- irom een tweede plaats te halen. joordat hij dit resultaat behaalde is fen Osch leider in het klassement van feze competitie geworden. Een com- fetitie waaraan alle sterke renners uit loordholland meedoen. Bas Vaars ein- |gde als derde en Evert Koopman erd zesde. Richard Koopman werd Itgeschakeld door een valpartij en Ty- en Wit kreeg in de slotfase een lekke ind, waardoor hij niet meer mocht arten. p de afgelopen competitieavond in de klaverjasclub was het kop al Harm de Vries en Cor Hoogen- Dom het meest succesvol. Met in score van 7118 punten werden j winnaars van de avond, maar 'at voor hen belangrijker was, in et klassement klommen zij naar e tweede plaats, dicht achter de iders Willem Bakker en Nel Koo ien, die overigens ook een goede :ore maakten. p een goede tweede plaats eindigden eze avond Mevrouw Huisman en Wil laas met 6920 punten. Een mooi suc- ss voor dit koppel dat in het klasse ent met een 26e plaats vrij laag ge- oteerd staat. Met 6909 punten wer en Jan Kloosterman en Anton van leerwaarden derde. Voor hen was het ing geleden dat zij zo hoog wisten te oren. Met 6858 punten werden iusta Linneman en An Bakker vierde, rwijl Willem Koomen en Rosa Har- ers met 6728 punten de vijfde plaats ehaalden. Met nog twee avonden oor de boeg lijkt de strijd om het ampioenschap zich tot de bovenste ijf koppels in het klassement te be- erken. Voor de andere koppels is het 'ijna niet meer mogelijk de bovenste laats te bereiken, tenzij een koppel er slaagt met nog twee heel hoge sco- is eerste te worden, tand na 80 partijen: V. Bakker-N. Koomen Hopman-R. de Ruwe Festen-G. Smit chtp. J. Spaans V. Koomen-R. Harbers v.d. Slikke-J. Witte en M. v. Heerwaarden Wiersma-J. Vinke :chtp. F. Veeger je periode na 22 partijen v.d. Slikke-J. Witte V. Koomen-R. Harbers Hopman-R. de Ruwe Bakker-N. Koomen Wiersma-J. Vinke 128998 Tl 35 128442 4/ 127845 47 127717 37 127625 40 126377 43 126105 43 125700 33 125513 37 124803 37 36329 12 35970 17 35245 16 35212 9 35205 10 TEXELSE COURANT PAGINA 9 JjtM nhohruj de Jong-trofee. Oosterend. Bij de overige deelnemers over 7 Vi km was de Heemskerker Nico Baart verrassend snel met 26.03 min, Rien Brouwer met 26.58 min en Nor- bert Eelman met 27.32 min presteer den ook goed en werd respectievelijk tweede en derde. Allround atlete De dames, die de langste afstand te lijf gingen, hadden in het verleden al de nodige faam opgebouwd. Truus van de Berg uit Den Helder ging met een record naar huis, want zij kwam met haar 1.32.58 voor het eerst onder de 1.33.00 Jetty van der Heide wist In de eerste wedstrijd na de win terstop trad Cocksdorp thuis aan tegen Schagen. Hoewel in de eerste helft al bleek dat Schagen als team beter voetbalde dan Cocksdorp was de thuisclub in de ze helft de betere en gevaarlijke ploeg. Al na vijftien minuten spelen was het Robert Casiola die goed aangespeeld werd. Gerrit Koorn trok het gat en de aandacht van de verdedigers en Casio la kon schitterend uithalen. Enkele mi nuten later was het bijna 2—0 toen voornoemde speler uit een voorzet van Marco v.d. Gracht de doelman met een hakballetje verraste. Schagen pro beerde terug te komen en deed dit meestal over links, waar op het mid denveld van Cocksdorp de gaten vie len. Toch bleek Cocksdorp de gevaar lijke ploeg maar kreeg van de steeds beter spelende achtergoede van Scha gen geen kansen, Tien minuten voor de rust kwam Schagen op gelijke hoogte toen uit een voorzet de bal niet tijdig werd onderschept en de midvoor dan dichtbij gelijk maakte. Na rust verschenen beide ploegen met een wissel. Al direct in het begin trok Schagen ten aanval en kwam Cocks dorp onder druk. Vooral vanaf de rech tervleugel van Schagen kwam het ge vaar. In de 25e minuut ging een schot van de midvoor van Schagen net naast en kort daarna schoot de rech terspits over de kruising. Cocksdorp bleef onder druk staan. De beste kan sen voor de durpers kwamen door en kele vrije trappen in de omgeving van het strafschopgebied. Dennis Vonk die deze meestal voor zijn rekening neemt, had beide keren weinig geluk met zijn schoten. Wat al geruime tijd in de lucht hing, gebeurde vijf minuten voor het eindsignaal, toen uit een corner van Schagen de linksbuiten de bal in het doel kopte. De organisatie van de halve marathon van De Waal kon afgelopen zater dag het hoogste aantal lopers tot nog toe, namelijk 184, inschrijven. Het mooie weer en de bekendheid, die aan deze zesde halve marathon was gegeven hebben daaraan in belangrijke mate bijgedragen. Minstens een derde deel van de 184 lopers kwam van buiten Texel. SV Noordkop uit Den Helder kwam zelfs met meer dan 20 deelnemers. De wedstrijd stond op de officiële kalender van de KNAU en trok zodoende verschillende landelijk bekende wedstrijdatleten. Het parcours was hetzelfde als voor gaande jaren. De windrichting was gunstig, zodat de ruim twee kilome ter over de Staart met de wind in de rug kon worden gelopen. Winnaar bij de heren over de halve marathon werd Rob Strik uit Baarn met een tijd van 1.09.47. De massale start van de 7.5 km, 14.8 km en de 21.1 km. Gymvereniging Oudeschild organiseert donderdag 5 maart jaar jaarlijkse sjoel wedstrijd in dorpshuis 't Skiltje. leder een is er welkom. Er zijn mooie prijzen te winnen. Voor de hoogste score is er een wisselbeker. Men kan 's middags van 15.00-17.30 uur sjoelen en 's avonds van 19.30-21.30 uur. Tevens is 's middags de zaal geopend voor een sport- en spelinstuif, onder leiding van Nico Stooter. De eerste viswedstrijd van zondag j.l. bij 't Horntje bracht veertien senioren en twee jeugdleden aan de dijk. Bij mistig weer werd deze keer wel wat gevangen. Uitslagen: eerste in de af deling jeugd Alexander Bakker (3 vis sen, 90 cm); tweede Jan Jacob Keijzer II vis, 25 cm). Eerste bij de senioren: Rein Kuyper (3 vissen, 80 cm); tweede Theo Buren (3 vissen, 65 cm), derde Map van der Zwaag (2 vissen, 40 cm). Totaal ge vangen 17 vissen met een gezamenlijke lengte van 417 cm. De volgende wedstrijd is op 8 maart van 8.00 tot 10.00 uur tegenover Ot- tersaat. Op 4 april worden de Neder landse kampioenschappen selectie kustvissen gehouden nabij de Afsluit dijk. Opgave mogelijk tot en met 12 maart bij Paul Verhagen, telefoon 3986. De kosten die verbonden zijn aan deze wedstrijd bedragen f22,—. Voor aas moet zelf gezorgd worden. De rolstoelatleten Arco de Graat en Adri Valkenburg wensen elkaar succes voor de start. 4'/: km alle categorieën: 1. Cornelis Snip 18.09; 2, Wally van Beek 18.56; 3. Jan Visser 22.19. 7'/i km alle categorieën: 1. Nico Baart 26.03; 2. Rien Brouwer 26.58; 3. Norbert Eelman 27.32. 7Vi km dames: 1. Hanny van der Weide 32 22; 2. Marijke Stark 35.38; 3, Jacqueline Stark 35.50. 14,8 km alle categorieën: 1 Henk Zumbrink 57.00; 2. Marije Teule- Mellema 1.05.46; 3. Bert Witte 1.06.10. 21.1 km dames: 1. Truus v.d. Berg 1.32.58; 2. Jetty v.d. Heide 1.40.51; 3. Dini Binsbergen 1.42.33. 21.1 km veteranen: 1. Frans Forrer 1.11.23; 2. Rien Vonk 1.17.00 3. Her man Vloon 1.17.25. 21,1 km heren: 1. Rob Strik 1,09.47; 2, Kees Greidanus 1.10.21; 3. Hans Vrolijk 1.11.01; 4. Marinus Siemons 1.12.47; 5, Henk Hoek 1.14.56; 6. Ron Daalder 1.14.57; 7. Joseph v.d. Bosch 1.16.14; 8. Cees Timmer 1.17.31; 9. Ro nald van de Wetering 1.17.36; 10. Jan Zijm 1.18.05. Het afgelopen zaterdag gehouden Ger de Jong-toernooi is uiterst sportief en succesvol verlopen. Al weer voor de derde keer organi seerde GVO de finale van de on derlinge wedstrijden van vier gym nastiekverenigingen. ZDH kwam met zeven deelnemers, Gyvo met zes, SVC met acht en ook GVO zelf had acht finalisten. De deelne mers deden in verschillende klas sen mee en werden beoordeeld op hun eigen niveau. Er waren twaalf winnaars en de wissel beker bleef bij GVO, omdat deze vere niging het hoogste gemiddelde scoor de. SVC bleef zes-tiende punt achter en geeft hiermee aan dat haar niveau stijgende is. Gyvo uit De Koog toonde ook ware klasse, door haar derde plaats vlak achter SVC en maar liefst drie eerste prijzen waren voor de Ko- gers. Jammergenoeg bleef ZDH wat achter, dat kwam met name doordat er een aantal finalisten niet konden meedoen en hierdoor er een aantal tweede prijs winnaars" deelnamen. ZDH hoopt echter volgend jaar op volle sterkte" terug te komen en dan revanche te nemen. De twaalf winnaars of winnaressen zijn: jongens klasse 1: Willem v.d. Hei de (SVC); Jongens klasse 2: Niels Hal- sema (Gyvo); Jongens klasse 2: Ru ben Boogaard (ZDH); Jongens klasse 3: Pieter Daalder (GVO); Meisjes klas se 1: Nienke van Atteveld (Gyvo); Meisjes klasse 2: Marije Vader (SVC); Meisjes klasse 2: Daniëlle Witte (GVO); Meisjes klasse 3: Marije Schoo (Gyvo); Meisjes klasse 3: Nanja Joustra (GVO); Meisjes vrije klasse: Jana Visser en Mariska v.d. Gracht HBS: HIK» «ï£WH HeKH iüit!) ffK S»U8$«i8n#R»a.$BR2»ii:$gHl!g| H GVO is blij met de gewonnen Ger Om tien voor twee loste Piet Zegers het startschot voor de 4Vi km. Ruim dertig jongens en meisjes deden mee aan deze afstand. Bij de jongens kwam de 13-jarige Neals Strik (zoon van de winnaar) als eerste over de streep. Zijn tijd van 17.56 min. mocht er wezen. Tweede werd Matthias Smit en de derde plaats was voor Jan Wil lem Kraai. Bij de meisjes was het een spannende strijd tussen Natasja en Nanda Koopman. Natasje werd met acht seconden voorsprong winnaar, terwijl Debbie Mosk beslag wist te leg gen op de derde plaats. Om 14.00 uur mocht wethouder Ze gers voor de tweede maal het start pistool hanteren voor de overige af standen. De favorieten namen een voorsprong die langzamerhand werd uitgebouwd. De Texelse cracks zoals Minne Goënga, Ron Daalder en Cees Timmer moesten al vrij snel enige ach terstand incasseren. Goënga zou later zelfs, mede door een blessure, sterk terugvallen en uiteindelijk in de voor hem zeer matige tijd van rond 1 uur en 19 minuten eindigen. Bij de eerste doorkomst lagen Rob Strik en Kees Greidanus uit Tzum in Friesland nog samen op kop, op zo'n honderd meter gevolg door Hans Vrolijk. Na de twee de ronde had Rob Strik al een gaatje geslagen van zo'n 100 tot 150 meter tussen hem en Greidanus. Hij oogde nog zeer fris. Het wekte dan ook geen verbazing dat hij als eerste het Hoge- reind op kwam. In de jurywagen werd voor hem 1.09.47 geklokt. Hij was daarmee niet zo snel als Berry Knep- pers en Gerrit Voortman bij een van de vorige keren, doch royaal sneller dan de winnende tijd van vorig jaar (Frans Forrer 1.15.47). De omstandigheden waren echter veel gunstiger. Kees Grei danus behield zijn tweede plaats en fi nishte in 1.10.21. Hans Vrolijk maakte zijn faam opnieuw waar en bezette met 1.11.01 de derde plaats. Winnaar Rob Strik was zeer tevreden met zijn prestatie. ,,Het is de eerste keer dat ik hier meedoe. In het begin voelde ik me niet zo goed en had ik last van buikpijn. Ik liep in een kopgroep van een man of vijf. Het lange stuk voor de wind (op De Staart) ging lekker en daardoor bleef ik alleen over met Kees Greidanus. Toen heb ik er nog maar een schepje bovenop gelegd en tot mijn verbazing loste Greidanus toen ook. Toch was ik bang voor hem, want met tegenwind kwam hij weer dichterbij. Op het laatste lange stuk met wind mee kon ik toch weer van hem weglopen. Het is me hier uitste kend bevallen. Een leuk parcours en goede organisatie", aldus Rob Strik uit Baarn. (GVO en SVC); Meisjes vrije klasse: Yvonne van der Vis. Uitslag verenigingen: GVO 41.4; SVC 40.8; Gyvo 40.6; ZDH 39.7 Yvonne van der Vis in actie op de kast. Als beste Texelaar kon speaker Peter Vos Ron Daalder begroeten. Ron ver beterde zijn persoonlijk record royaal en kwam uit op 1.14.57 Hij werd daar mee zesde. Verrassend sterk liep ook Ronald van de Wetering, hij finishte net achter Cees Timmer en nog voor Jan Zijm. Hij zette 1.17.36 op de chro nometers in de jurywagens (net als voorheen afkomstig van de wielervereniging). Rolstoelatleten Het parcours bleek prima geschikt te zijn voor rolstoelers. Arco de Graaf vol bracht zijn IV2 km in 31.32 min. en Adri Valkenburg rolstoelde de volledige 21,1 km. Zijn tijd van 1.31.32 was voor menige loper te snel. ,,Een leuk par- Kees Greidanus hier nog voor de latere winnaar Hob Strik tijdens het parcours. IFoto C. N. DoggerI. cours met schapenlucht", aldus Val kenburg. ,,Het is nog een beetje in het voorseizoen, maar ik ben toch wel te vreden over mijn tijd. Er zat een haak se bocht onderweg en dat maakte het wel zwaar, want dan moet je met zo'n rolstoel eerst afremmen en dan weer opnieuw op gang komen." Bij de vete ranen zegevierde Frans Forrer, de to taalwinnaar van vorig jaar, nu inmid dels veteraan geworden, in 1.11.23 min. Hij was daarmee een klasse apart want nummer twee, Rien Vonk uit Hoofddorp volgde pas in 1.17.00. Als beste Texelse veteraan eindigde Daan Welboren. Hij bezette de zesde plaats met de goede tijd van 1.20.58. Bij de dames over 7 V4 km was Hanny van der Weide uit Den Helder supe rieur. Zij finishte in 32.22 min., ruim drie minuten voor Marijke Stark uit deze keer de Texelse vertegenwoordi ging er onder te houden. Het lukte allround atlete Nel Bruining net niet haar derde plaats vast te houden. Zij moest op de Staart Dini Binsbergen voorbij laten gaan. Nel had niet haar beste dag en finishte in 1.43 19. Coby Bakelaar noteerde 1.45.49 en werd daarmee vijfde. Na afloop was voor iedere deelnemer soep in het dorpshuis van De Waal. 's Avonds werden video-opnamen van de wedstrijd, gemaakt door Ko Vinke, ver toond. Verschillende sponsors hadden prijzen in natura aangeboden die ver loot werden op startnummer, ongeacht de klassering. Zo werd menige deelne mer toch nog verrast met een prijs. Uitslagen: 4'/: km jongens: 1. Neals Strik 17.56; 2. Matthias Smit 18.18; 3. Jan Willem Kraai 18.29. 4V4 km meisjes: 1. Natasja Koopman 23.07; 2. Nanda Koopman 23.15; 3. Debbie Mosk 25.40.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9