FILM De Koogel kampioen Prijzenregen voor Texelse turners in Den Helder Zijm beste crossloper na spannende strijd gongar oTOmwc, Satansbraten ooonoooooooo ,,Satansbraten" Gamma verloor wedstrijd in vijf minuten tijd Veel 200-games in bowlingcompetitie Texelaars beheersen wielerwedstrijd Hoorn Geen snelle tijden in Den Helder Tentoonstelling van textielschilderijen Derde open Texelse crosskampioenschap Bakker/Koomen maken voorsprong nog groter Em Film vor Rainer Werner Faublnder Airtftaf. seconden Bij de meisjes liet Natasja Koopman het er niet op aan komen. Zij won in 9.00 min en stelde daarmee tevens haar eerste plaats in het eind klassement veilig. Ingrid van Lubek en Norbert Eelman waren superieur op de 4 km. Ingrid won bij de meisjes in 15.12 min. en Norbert deed dat bij de jongens in 13.05 min. bij de dames kwamen Nel Bruining en Marijke Vis ser bijna gelijk over de streep. De strijd tussen die twee zal wellicht een span nend vervolg krijgen tijdens de open Texelse crosskampioenschappen op 21 maart. De uitslag van zaterdag was (vanwege de vorst was het parcours enigzins in gekort) in minuten: Jongens 2 ronden: 1. Roald van der Slikke 7.33; 2. Richard Stevens 7.39; 3. Bart Oosterhof 8.48 en Eile Keyser 8.50. Meisjes 2 ronden: 1. Natasja Koopman 9.00; 2. Nanda Koopman 9.16; 3. Chantal Mosk 9.31 en 4. Kim Kooger 11.05. Jongens 4 ronden: 1. Norbert Eelman 13.05; 2. Denhard van der Slikke 14 21; 3 Maarten Jeroen den Boer 14.26 en 4. Simon Pieter Koopmans 15.12. Meisjes 4 ronden: 1 Ingrid van Lubek 15.12 en 2. Debbie Mosk 18.44. Dames 4 ronden: 1. Nel Bruining 16.00; 2. Marijke Visser 16.02 en 3. Tilly Eelman 17.18. Heren 8 ronden: 1. Kees Timmer 24.17; 2. Jan Zijm 24.24; 3. Albert Hoven 25 22 en 4. Ron Daalder 25.23. Veteranen 8 ronden: 1. Herman Vloon 26.24; 2, Wim Timmer 26.28; 3.Theo Takes 29.42 en 4 Paul Verhagen 32.45. In het eindklassement zijn alleen dege nen opgenomen, die zeven keer of va ker hebben meegedaan. De eerste drie in elke categorie vallen in de prijzen, terwijl de overige geklasseerden een vaantje uitgereikt zullen krijgen. Eén en ander vindt plaats bij de open Texelse crosskampioenschapppen op 21 maart. De prijswinnaars uit het eindklasse ment zijn (achter de namen "zijn het aantal behaalde punten vermeld): Jongens t/m 12jaar: 1. Richard Ste vens 69; 2. Martijn Schrama 58 en 3. Sjors Takes 52. Meisjes t/m 12 jaar: 1. Natasja Koop man 68; 2. Nanda Koopman 66 en 3. Chantal Mosk 58. Jongens 13 t/m 16 jaar 1. Norbert Eelman 70; 2. Simon P, Koopmans 62 en 3. Jeroen Takes 54 Meisjes 13 t/m 16 jaar: 1. Ingrid van Lubek 70, 2. Nicole Bakker 53 en 3. Debbie Mosk 59 Dames 4 km: 1. Marijke Visser 64; 2. Tilly Eelman 60 en 3. Netty Zijm 56. Heren 8 km- 1. Jan Zijm 61; 2. Kees 'jt Donderdag draait in de Filmganger- cyclus in theater De Vergulde Kikkert de film „Satansbraten" van Rainer Werner Fassbinder, aanvang 20.30 uur. Satansbraten" is een satanische klucht, één van Fassbinders meest per soonlijke films. Zelf zegt hij over de film: Vanaf het begin stond vast dat het een komedie moest worden. Ko medie is in mijn ogen niet iets waar je dijenkletsend naar zit te kijken. Ik wil de iets heel anders maken. Dat soort JINSDAG 10 MAART 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Het zaalvoetbalteam Gamma 1 heeft de belangrijke wedstrijd te gen Sparta '67 niet in winst om kunnen zetten. Binnen vijf minuten werden er drie persoonlijke fouten gemaakt die door Sparta-spelers direct werden afgestraft. Deze 3—0 achterstand werd in het verloop van de wedstrijd niet meer ingelo pen en Gamma verloor deze wedstrijd met 4—2. Gamma speelde vanaf het begin verde digend met alleen Louis Uriot in de spits. Bij balbezit kreeg hij de nodige steun uit de verdediging. In deze be ginfase kon Gamma de wedstrijd on der controle houden en was met uit vallen via Louis Uriot gevaarlijk en zelfs dicht bij doelpunten. Twee ge vaarlijke acties van Louis Uriot troffen bij de afronding de paal en de lat. Na ongeveer tien minuten spelen begon nen de vijf zwarte minuten voor Gam ma. Louis Uriot verspeelde de bal op het middenveld en Peter Dekker van Sparta kon zo naar Charles Ipenburg lopen die kansloos was. Binnen drie minuten werd er tweemaal door Gamma-spelers slecht verdedigd en dat betekende na een kwartier spelen een 3—0 achterstand. Gamma herstelde zich en vlak voor de rust kwam de ploeg op 3—1 na een doelpunt van Louis Uriot. Direct na de pauze zorgde Nicol Schermer met een afstandschot voor 3—2. Sparta was duidelijk van slag maar had alle geluk van de wereld Diverse malen beland de de bal tegen de paal of lat, andere kansen werden gemist. De gelijkmaker hing in de lucht maar kwam er niet. Ook toen twee minuten voor tijd een Sparta-speler naar de bank werd gestuurd en Gamma met een man meer de wedstrijd kon uitspelen lukte het niet. Het werd in de laatste dertig seconden van de wedstrijd zelfs 4—2 voor Sparta, toen het via een uitval wist te scoren. Al met al een slechte wedstrijd waarin duidelijk bleek dat Gamma een maand niet had gespeeld. Gamma staat nu twee punten achter op koploper Sparta maar met een wedstrijd minder gespeeld. Woensdag avond om 19.30 uur speelt Gamma in sporthal Ons Genoegen de belangrijke inhaalwedstrijd tegen Crawford en de ze wedstrijd zal gewonnen moeten worden om weer op gelijke hoogte te komen met Sparta en slechts dan is het afwachten wat er in de vier nog resterende wedstrijden gaat gebeuren. Bij verlies wordt Gamma gepasseerd door Crawford en zakt naar de derde plaats. Met honderd procent inzet en de steun van het publiek moet Gamma echter in staat zijn deze wedstrijd te winnen. De stand aan de kop is: 1. Sparta '67 18—24 2. Gamma 17—22 3. Crawford 17—21 4. J.V.C. 18-21 5. Burpo Hout 18-20 Timmer 60 en 3. Albert Hoven 57. Veteranen 8 km: 1. Dirk Bakker 68; 2. Wim Timmer 64 en 3. Paul Verhagen 48. Binnenkort zullen complete uitslagen lijsten beschikbaar zijn. Deze zijn aan wezig tijdens de prijsuitreiking en mo gelijk vooraf bij de Sportshop. komiekerigheid die niet erg humo ristisch is, die de manier van omgang tussen de mensen, met de mensen zelf, veracht, cynische komedie is dat". Het verhaal: Walter Kranz is een dich ter die in vele jaren al niet meer heeft kunnen schrijven en zijn uitgever 32.500 mark schuldig is. Hij heeft een vrouw en vele minnaressen, waarvan hij er één dooschiet, waardoor een po litieman bij hem thuis komt, deze krijgt te eten en een voetbad. Uit de provin cie komt een bewonderaarster hem op zoeken en trekt bij Walter en zijn vrouw Louise in, met de mededeling aan Louise ,,ik zal wel aan u wennen". Een debiele jongen met een collectie dode vliegen wordt in de kolenkelder verkracht en Walter produceert einde lijk weer een gedicht. Zijn vrouw ont dekt dat dit al eerder door Stefan George is geschreven, waarna Walter zich gaat gedragen en kleden als Ge orge. Een bijzondere film met harde momenten. Het winnende teem. Van links naar rechts John van Schalk, Peter Veldman. Loes Zuthen. Rudi Mattner.. Kees Keijzer en Piet Kok. Het 5 mans-team van bowling De Koogel heeft in Amsterdam het na tionaal kampioenschap in de derde klasse behaald. Voor deze wedstrijd stond De Koogel al bovenaan maar er moest keihard geknokt worden voor de punten. De eerste wedstrijd tegen het huisteam Amsterdam werd met 3—0 gewonnen. Loes Zuthen gooide goed (192 en 214), speler Piet Kok had ook een uitschieter van 209. In de tweede Er vielen in de woensdag/donder dagleague deze week veel 200-games te noteren. De hoogste scores vielen bij de Wielewaal: Ton Witte gooide fabelachtig met 212 en 222 ook Jan Mantje zette een mooie 214 game neer. Tabakshop 't Centrum werd dan ook van de baan geveegd. Ook bij Dubbel El werd flink gescoord. Hans Lobato met 212 en 214 en Hans Lasthuizen zette eveneens een prachti ge 224 game neer. Helaas voor Dubbel El deed het in opmars zijnde Strand- plevier 1 het ook niet zachtjes aan want ook hier werd door Bram de Rid der een 214 game neergezet en dat kostte hun de winst. Henk Plaatsman gooide voor zijn team Hotel De Wael een 204 game en Tine Witte kon hier met een 190 game voor THT niet te gen op en moest alle punten aan Ho tel De Wael laten. JPK moest het de ze week hebben van een briljant spe lende Piet Kok die een 212 game neer zette met een serie van 748 en hier mee alle punten bij de dames van Dx 11 wegsleepte. IBS liet Texels kampi oen Dennis Beumkes de boontjes dop pen en dat deed hij vol overtuiging, met twee schitterende 200 games en een serie van 758 gaf hij het Luwe Boshoek team één punt. De Schuim kragen wisten heel verassend de op de derde plaats staande Reisburo Texel een genadeloos pak slaag te geven vooral Marijke Otten was hierin de grootste aandeelhoudster. Bij Cocky's kapsalon was Hariette de Wit in top vorm; zij verbeterde haar hoogste serie en bezorgde de overwinning op de Sommeltjes, waar Janny Hin zeer ver dienstelijk stond te gooien. Rina Drij ver gooide voor het Kwartet nog een 190 game maar wist dankzij hevige te genstand van Rob van Heerwaarden toch niet alle punten te pakken van het Z-team. De Koogel wist in een spannende strijd met een zeer klein verschil de dames van de Strandplevier 2 te verslaan. De onderste regionen uit de ranglijst waren in een hevige strijd gewikkeld. De jongens van CBK, beu van alfe geleden nederlagen, namen hun kans waar door het Metroteam een nederlaag toe te brengen. Team 24 wist dankzij sterk spel van Theo Zuidewind de Baanbrekers te verslaan. Dinsdagleague In de dinsdagleague namen de num mers één en twee het weer tegen el kaar op en ook deze keer bleek toch weer dat de Top Oldies weer de sterkste was dankzij Hanneke Veldman die met sterk spel een kleine overwin ning wist te behalen op Hordifood. Slagerij de Boer haalde dit keer alles uit de kast en gaven onder het geweld van een 168 game van lepe de Boer de bezwijkende Strijkers geen kans. Marco Keyser (het zit hem vast in de naam) was ook deze week de stuwen de kracht achter Cocky's Kapsalon want met een serie van 631 gaf hij de Pindrills geen kans. Dankzij een ijzersterke start van Wil Rover konden de Lollipops in de damestrio-league een stevige winst boeken op de danig aangeslagen CCM-ers. De Pins en de T-Fords ble ken aan elkaar gewaagd en konden de punten eerlijk delen. wedstrijd tegen het sterke team uit Vo- lendam moesten de Texelaars de trucendoos helemaal open gooien want er werd van beide kanten goed gegooid. Peter Veldman (215) en Rudy Mattner (222) gooide schitterende ga mes. Hierdoor werd op het nippertje met 2—1 gewonnen. In de laatste wedstrijd tegen Den Helder wisten De Koogel-spelers dat ze minimaal één punt moesten behalen om het kam pioenschap binnen te slepen. John van Schaik met 170 en Kees Keyser met een enorme uitschieter van 228 stelden dit punt veilig. Zo kon het kampioenschap worden gevierd met de in grote getalen meegereisde suppor ters. Volgend jaar speelt het Koogel- team een klasse hoger. Spierdijk werd tweede en Barbarell uit Den Helder derde. De daggemiddelden van de spelers waren: John van Schaik 164, Piet Kok 179, Loes Zuthen 183, Rudy Mattner 184, Kees Keyser 185 en Peter Veldman 190. De junioren van de wielervereni ging blijven het goed doen in de acht steden-competitie. Zondag werd de wedstrijd in Hoorn door de Texelaars beheerst. In de kopgroep van twaalf man zaten alle vier Texelse renners. Hans van Osch wist voor de derde maal als tweede te finishen. Bas Vaars werd vierde, Richard Koopman zesde en Evert Koopman achtste. Door dit resul taat worden de eerste drie plaatsen van het klassement door Texelaars be zet. 1. Hans van Osch 42 punten, 2. Evert Koopman 28 punten, 3. Bas Vaars 27 punten. Ook Richard Koopman staat met 23 punten hoog in dit klassement. Bij de open toestellen voor turners die de gymnastiekvereniging O.K.K. uit Den Helder afgelopen zondag organiseerde liet de G.V.Tr afvaardiging turners een zeer goe de indruk achter. Met maar liefst drie eerste prijzen, twee tweede en twee derde prijzen wist G.V.T. zich opvallend goed te presenteren in het zeer sterke deelnemersveld. Bij de jongenswedstrijd bestond de af vaardiging uit Mark Jan Mulder, Joost Brügemann en Emile Keyser. Volgens de reglementen kon iedere turner op zijn beste drie toestellen inschrijven en per toestel zijn wedstrijd turnen. Voor Mark Jan Mulder bestond deze wedstrijd uit rekstok, langemat en rin gen. Op zowel rek als ringen wist hij het hoogste cijfer te behalen, resp. 8,25 en 9,05. Op langemat draaide hij niet soepel genoeg en werd hij derde met 8,30. Joost Brügemann greep net naast de prijzen. Op langemat werd hij vijfde met 7,70 en op de brug en rek werd hij vierde met resp. 8,05 en 7,65. Emile Keyser die ingeschreven was op maar twee toestellen draaide een ver assend goede brug-oefening en be haalde «de derde prijs door hier met 8,35 op de derde plaats te eindigen. Ondanks een goede paardsprong ein digde hij op dit onderdeel als achtste met 6,35. Bij de categorie turners be schikte G.V.T. in deze open wedstrijd over een sterke troef. Nadat hij daags tevoren op de provinciale kampioen schappen van Zuidholland tweede was geworden achter zijn al jarenlange concurrent Hans Trompert uit Rotter dam, kwam Nico Stoter nu zelf uit voor G.V.T. Bij de paardsprong kwam Zondag gaven twee leden van de Texelse atletiekvereniging acte de présence bij de strand/duinloop in Den Helder. Over drie afstenden, te weten twee, zes en vijftien kilome ter werd de strijd geleverd door zo'n 200 atleten en atletes uit de kop van Noordholland. Alles werd door de plaatselijke vereniging S.V. Noordkop in goede banen geleid. Met 80 atleten startten Ingrid van Lu bek en Norbert Eelman voor hun wedstrijd over 6,7 kilometer. Het par cours leidde de deelnemers 2,7 kilome ter over het fietspad om hen vervol gens drie kilometer het strand te laten bevechten. Als laatste volgde een kilo meter fietspad met harde tegenwind. Mede door harde wind, die constant koude lucht aanvoerde en meestal uit de verkeerde richting kwam, werden deze keer geen snelle tijden gerealiseerd. Eindsprint Ingrid van Lubek moest in een groot en sterk meisjesdeelnemersveld bewij zen dat haar opgevoerde training ef fect had. Na een snelle eindsprint, die toch nog een beetje mis ging finishte ze op een knappe vijfde plaats. Hier zit echter meer in als haar eindschot scherper is. Er gaan nu nog teveel plaatsen verloren in de laatste honder den meters. Norbert Eelman liep als één van de jongsten mee in zijn leeftijdsgroep van 16-18 jaar. Hierdoor moest hij 6,7 kilo meter opboksen tegen grotere en for ser gebouwde atleten. Echter door een taktisch sterke race en attent reageren bij de beslissende demarage sleepte hij een tweede plaats weg in het koude Den Helder. Uitslagen: Ingrid van Lubek, 5e plaats in 32.32. Norbert Eelman, 2e plaats in 26.05. de tsukahara weer goed uit de bus. De 9,50 bleek ruim voldoende om het hoogste eremetaal op te mogen halen. Op brug en rek was de concurrentie in de persoon van oud-Nederlands kam pioen Johan Morrau uit Haarlem net iets te groot om ook deze twee toestellen te kunnen winnen. Ondanks dat de oefeningen van beide turners qua onderdelen vol zaten en deze goed werden uitgevoerd bleek Johan door de iets betere afwerking net iets hoger te eindigen. Op rek was dit voor Nico 9,30 en voor Johan 9,55 en op brug was dit resp. 9,00 en 9,30. Bij de jeugdturners kwam Karei Dijker voor G.V.T. in de strijd op voltige en rek. Hij behaalde hier een 5,85 en 6,65. Dit le verde een twaalfde en een achtste plaats op in de eindrangschikking. Ook oud-Texelaar Marijn Buysman turnde mee voor de organiserende vereniging O.K.K. Met 8,55 wist hij op de brug in deze wedstrijd de derde plaats te behalen. Ter afsluiting van een cursus textiel schilderijen maken onder leiding van I. Nahuys uit De Koog wordt van 13 tot 27 maart een expositie gehouden van het vervaardigde werk in het raadhuis. De cursus, georganiseerd door de creativiteitscommissie, startte op 29 oktober met tien deelnemers. Na twaalf lessen werd besloten er nog zes lessen aan vast te knopen, waaraan zes cursisten deelnamen. De ten toonstelling wordt om 15.30 uur ge opend door I. de Kleyn-Odinga, secre taresse van de creativiteitscommissie. De Atletiekvereniging hield afgelo pen zaterdag de laatste wedstrijd uit een serie van negen crosslopen in De Dennen. Een groot aantal lo pers hield op die manier de condi tie op peil. Hoewel het prestatie element niet op de voorgrond stond, werd er toch flink strijd ge leverd. Voorafgaande aan het lopen waren de wielrenners actief. De wielerverenging stelde haar cara van beschikbaar als inschrijfpost en theelokaal. De organisatie func tioneerde goed en kon bovendien ^tevreden zijn over het aantal deelnemers. Bij de heren viel pas tijdens de laatste wedstrijd de beslissing over de eerste plaats De aanvankelijk superieure Al- bert Hoven viel later door een blessure terug en daarvan profiteerden op een sportieve manier Jan Zijm en Kees Timmer Laatstgenoemde werd tijdens de laatste cross winnaar en in de eind klassering tweede. Jan Zijm heeft trou wens een uitstekend winterseizoen achter de rug Bij de veteranen was de goede tijd van Wim Timmer te mel den, die daarmee nipt tweede werd achter Herman Vloon uit Friesland, die ook al goed presteerde tijdens de hal ve marathon van De Waal. Bij de jon gens over twee ronden was het een spannende strijd tussen Roald van der Slikke en Richard Stevens Roald werd eerste, maar het scheelde slechts zes Zaterdag 21 maart houdt atletiek vereniging Texel voor de derde maal het open Texelse crosskampï- oenschap over het zelfde parcours als voorgaande jaren. Gestart kan worden in de categorieën jongens en meisjes tot en met 12 jaar over 2.6 km, jongens en meisjes 13 tot en met 16 jaar over 5.2 km, dames over 7.2 km, senioren over 10.8 km en veteranen vanaf 40 jaar over 10.8 km. Recreanten kunnen buiten mededin ging meelopen in de grote ronde van 3.6 km en die naar believen twee of drie maal afleggen. Inschrijven in de kantine van Dennen oord, Grensweg 106, van 13.00 tot 13.45 uur. De jeugd start om 14.00 uur, gevolgd door de overige lopers. De kosten zijn voor de jeugd f4 en voor de overige deelnemers ƒ5,—. Le den van AVT krijgen een gulden kor ting. Na afloop ontvangt iedere deel nemer een herinnering. Na de partijen die op de afgelopen competitie-avond van de klaver- jasclub zijn gespeeld, lijkt het wel haast zeker dat de strijd om de eerste plaats is beslist in het voor deel van Nel Koomen en Willem Bakker, die met de hoge score van 7572 punten winnaars van deze avond werden. Hiermee maakten zij hun voorsprong op de achtervol gende koppels zo groot dat het on waarschijnlijk is dat op de laatste competitieavond die nog te spelen is er een koppel in slaagt hen nog te achterhalen. Met ook een heel hoge score van 7421 punten werden Freek en Gerda Veeger tweede. Zij wisten met dit goede resul taat weer eên paar plaatsen te klim men en staan nu weer op de achtste plaats in het klassement. Ook Jaap en Janny van Heerwaarden scoorden er deze avond duchtig op los. Met 7414 punten werden zij derde In het klassement staan zij nu als elfde genoteerd. Annie Vermuë en Marie Timmerman werden met ook een hoge score van 7132 punten vierde en Jaap Zijm en Piet Buysman bleven met 7122 punten als vijfde koppel boven de zevenduizendpunten-grens. Totaalstand na 84 partijen: N. Koomen-W bakker 136565 40 H. de Vries-C. Hogenboom 134824 49 G. Smit-G. Festen 134413 40 Echtp. J. Spaans 134406 43 F Hopman-R. de Ruwe 133290 49 G.v.d. Slikke-J. Witte 132964 46 P. en M. van Heerwaarden 132268 35 Ecgtp. F. Veeger 132224 41 R. Harbers-W. Koomen 132049 44 J. Wiersma-J. Vinke 131084 38 Derde periode na 26 partijen: G. v.d. Slikke-J. Witte 43188 15 N. Koomen-W. Bakker 42784 14 R- Harbers-W. Koomen 41642 18 G. Smit-G. Festen 41516 14 Er, Boer-R. Timmermans 41497 16

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7