4GEND4 m Koopman wil niet naarW ander industrieterrein de m VERVOLG VAN PAG.l Hoorzitting Elemert VERVOLG VAN PAG.l Schoon strand Eilandcompetitie volleybal ie Verdere herziening van rioolstelsels PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 13 MAART)jfRIJD geboden terwijl de parkeerterreinen een klein stukje verderop nog niet voor de helft worden gebruikt. Verwijzend naar de Parkstraat-winkeliers die ook tegen parkeren op de Elemert zijn, vroegen ze zich af: voor wie moet dit eigenlijk? De suggestie werd gedaan om betere verwijzingen naar de bestaande grote parkeerterreinen te maken. De wethouder voelde daar wel voor, maar vond een aantal plaatsen voor kort parkeerders op zo kort moge lijke afstand van de winkels toch wel noodzakelijk en in elk geval van belang voor de winkeliers. Voor jonge gezon de mensen mag dat stukje lopen naar één van de verderop gelegen parkeer terreinen dan best te doen zijn, er zijn ook ouderen. En wat te denken van mensen die met tassen vol bood schappen lopen? Mevrouw Salakay vond het maar vreemd dat de Groeneplaats moet worden opgeknapt door er auto's te weren en dat die auto's dan maar naar de Elemert moeten, zodat die wijk met de rommel wordt opgescheept. Ze sprak van de Groeneplaats als kenne lijk prestige-object, dat door Schilling van de hand werd gewezen. P. Beemsterboer die in eerste instantie ten onrechte dacht dat voor de herin richting een planologische procedure gevoerd moest worden, drong er bij Schilling hartstochtelijk op aan de be zwaren uit de buurt serieus te nemen. ,,Zie er maar vanaf". Maar zo eenvou dig was dat niet. Schilling: ,,we moe ten afwegen; bij voorbaat staat vast dat we het niet iedereen naar de zin kunnen maken". De beweringen van de wethouder dat de Elemert er na de herinrichting in elk geval veel aantrekkelijker gaat uitzien, werd blijkbaar niet geloofd. Opticien Gerard Bakker wilde dat de bestaande parkeerplaatsen op de Groeneplaats gewoon zouden worden gehandhaafd omdat er volgens hem behoefte aan is. Daarnaast had hij nog een sug gestie voor uitbreiding van parkeermo- gelijkheden in de buurt: de speelweide asfalteren (die wordt dan meteen een sneller bruikbare ijsbaan) en toeganke lijk maken via een brug over de vijver. Een ander argument dat werd aange voerd tegen de Elemert-parkeerplaats was de toenemende verkeersdrukte die daardoor op de Keesomlaan (met veel jeugd op weg naar school) zal ontstaan. Naar aanleiding van een vraag van commissielid Hans Roeper zei AOT- chef C. Vinke dat alleen plan 6 de in stemming heeft van de AOT. Er komen dan vier busstandplaatsen, wat overi gens aan de krappe kant is. Robert Aris van Boven legde uit dat het meer dan eens voorkomt dat zijn bussen en die van de AOT tegelijkertijd van het busstation gebruik maken. Bij beperkte ruimte dwingt dat tot wachten op el kaar, wat vooral voor de AOT die zich aan de dienstregeling moet houden bezwaarlijk kan zijn. Ook had hij ver keerstechnische bezwaren. Draaien en manoeuvreren wordt moeilijk als de bus het station oprijdt. Rienstra erkende dat een parkeerplaats een bron van lawaai, veroorzaakt door nactelijke cafébezoekers, kan worden. Maar als er geen parkeerplaats komt zullen die lawaaischoppers naar hun auto's op andere plaatsen in Den Burg lopen en dus elders hinder veroorza ken. Jan van Asselt zei dat in elk ge val een behoorlijk aantal parkeerplaat sen vlak bij de winkel moeten komen. Den Burg heeft nu eenmaal een centrum- en winkelfunctie en je kunt niet alle mensen dwingen naar de gro te parkeerterreinen op enige afstand van het centrum te lopen. Hans Roeper lanceerde het idee om de parkeerplaats Elemert 's avonds met een slagboom af te sluiten (,,dat kan de chauffeur van de laatste bus doen") zodat er 's nachts geen auto's terecht kunnen, maar er klonken on middellijk protesten op. Schilling vond het idee echter de moeite van het overwegen waard. Na twee uur praten sloot de wethouder de discussie af. ,,We zullen ons beraden". Donderdag 12 maart De raadscommissie voor welzijnsbeleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. De verzamelaarsclub heeft een voor ie der toegankelijke ruilbeurs in De Witte Burcht, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 13 maart Toneelvereniging De Vriendenkring brengt in De Waldhoorn ,,De grote ju bileumparade"; 20.00 uur. Voor alle medewerkers van de Bandpromotie-manifestatie wordt de van dit evenement gemaakt videofilm vertoond in De Vergulde Kikkert; aan vang 22.30 uur. Zaterdag 14 maart Van 14.30 tot 17.00 uur wordt in De Waldhoorn de reünie van de jubileren de toneelvereniging De Vriendenkring gehouden. In de Burgemeester De Koninghal H? - Tj Kt V' v i Henk Beumkes: ,.We willen de gemeente niet belachelijk maken ,,te betwijfelen of het college de goe de weg is ingeslagen, maar de ge meente nu niet belachelijk te willen maken". Onderwater-archeologie Burgemeester Schipper deelde mee dat hij binnenkort een gesprek zal heb ben op het ministerie van WVC over de mogelijke vestiging van een onderwater-archeologisch depot op Texel. Hij zal daarbij de brief van WVC aan de gemeente ter sprake brengen, waarin het ministerie hierover politieve geluiden liet horen, maar tevens mee deelde geen geld te zullen bijdragen. Voor enkele sprekers in de raad was deze brief aanleiding om twijfels te uit en over de werkelijke bedoelingen van WVC. Het voorstel om de wierschuur in Oudeschild geschikt te maken voor huisvesting van het wetenschappelijk team van WVC-onderwaterarcheoloog Thijs Maarleveld, kreeg dan ook niet ieders instemming. Er zijn enkele bouwkundige voorzieningen noodzake lijk voor een totaalbedrag van 25.848,—. Circa ƒ19.000,— hiervan wordt gedekt door de huur die WVC in rekening wordt gebracht, zo staat nu definitief vast. Een deel van de aanpassingen (water, electriciteit) zou ook zonder de komst van het onder zoeksteam moeten worden uitgevoerd, omdat de schuur is bestemd als mu seumruimte in de nabije toekomst Wethouder Zegers erkende dat er vaagheden zijn, maar dat de gemeente de geboden kans nu moet grijpen. Als dat niet gebeurt, doen andere ge meenten het misschien en vist Texel achter het net. Bovendien kan de gemeente zich geen buil vallen, omdat de voorzieningen ook voor andere doeleinden kunnen worden gebruikt. Wethouder Baren- dregt zei dat de aanpassingen finan cieel zijn te overzien, zeker gezien het feit dat WVC zelf de energiekosten voor rekening neemt. De wierschuur zal voor een periode van drie jaar wor den verhuurd. De Texels Belang-leden Poster en Van Asselt bleven van mening dat er over de kosten te weinig zekerheid bestaat en vreesden precedentwerking. Zij stemden tegen, de overige raadsleden gingen akkoord. Onderwijsprotest Wethouder Piet Zegers voelt er weinig voor om een gezamenlijk protest van de gemeenteraad tegen het onderwijs beleid van minister Deetman te laten horen. Dit heeft niet zo bar veel zin; de kritiek op de bezuinigingsmaatrege len is al uitvoerig aangedragen", aldus Zegers. CDA-raadslid Nel Eelman-van 't Veer had voorgesteld om, naar aanlei ding van een brief van de ABOP- afdeling Texel, deze kwestie in de ver gadering van de raadscommissie voor welzijnsbeleid te behandelen. De frac ties zouden in die vergadering samen een protest moeten formuleren. De raadsleden van PvdA en PSP onder schreven Eelmans idee, evenals Tine Krijnen-Bays. Dit Texels Belang- raadslid wilde zich echter niet op voor hand verplichten tot een protest. Erna Eelman-van der Kooi vond dat op nieuw bespreken in commissieverband geen nut heeft. Een meerderheid toon de zich wel vóór, zodat in de commis sie wederom over de zaak wordt gedebatteerd. Ondergewaardeerd „Bestuurlijk gezien is Texel gelijk te stellen met een gemeente van 20.000 inwoners. De bestuurders worden ech ter al jaren gewaardeerd naar het wer kelijke inwonertal Als je daaraan niets doet, stem je er in feite mee in dat de bestuurders worden onderbetaald. Me de gezien het feit dat deze kwestie op bestuurlijk niveau al vanaf 1972 aan de orde is op Texel en per 1 januari 1983 ook andere Waddeneilanden zijn opge waardeerd, is het meer dan verdedig baar dat de vergoedingen voor de bestuurders worden opgetrokken". Al dus verdedigde burgemeester Schipper de zogeheten „opclassificatie" van de functies van burgemeester, gemeente secretaris, wethouders en raadsleden waardoor ze beter worden betaald. De consequentie van dit Koninklijk Besluit is dat met terugwerkende kracht tot 1 januari 1983 een bedrag van ƒ230.000,— ten laste van de ge meentebegroting moet worden ge bracht. Daarnaast zal de opwaardering jaarlijks ƒ75.000— extra gaan kosten. Henk Beumkes (PvdA) zei het in eerste instantie „gek" te vinden dat in deze tijd van bezuinigingen hiervoor extra geld moet worden uitgetrokken, maar ging na de verklaring van de burgemeester akkoord. Hoewel hij het eigenlijk met de inhoud oneens was, stemde ook PSP-er Bakker in met het voorstel. Hij vond dat het om juri disch/bestuurlijke redenen geen zin heeft om de ,,opclassificatie" af te stemmen. Tine Krijnen zei ,,op formele gronden" voor te stemmen, alsmede ,,uit respect voor een Koninklijk Besluit". Haar fractiegenoten Poster en Van Asselt stemden wél tegen. De meerderheid van de raad gaf dus zijn fiat. Taxatiecommissie De leden van de gemeentelijke taxatie commissie, die zich bezig houdt met de waardebepaling van niet in exploita- Het zag er dinsdag in de gemeenteraad even naar uit dat het ei van Columbus was ontdekt om de geruchtmakende hin derwetkwestie rond het transportbedrijf Koopman tot oplos sing te brengen. Als verplaatsing van het bedrijf naar de Slotskolk bezwaarlijk is en de gemeente het bedrijf ook niet op hoeve Byron wil hebben, waarom dan geen vestiging op een ander bedrijventerrein op Texel, bijvoorbeeld van Oude schild? Dat terrein is ook voor de zwaarste vrachtwagens makkelijk bereikbaar en afgifte van een hinderwetvergunning stuit hier niet op problemen. Op dö die de gemeente heeft gedaan ge °P de ook bij vestiging op andere Texe!#*6^ dustrieterreinen hoewel de grond ii| bijvoorbeeld Oudeschild 755,— kot m! en aan de Slotskolk 745,— m!.| na Eelman zei het zeer te betreurt dat de familie Koopman, die toch I heeft aangetoond voldoende ondel mingsgeest te hebben, niet de flej teit kan opbrengen om naar een hl venterrein buiten Oosterend te veil ken „Waar je brood is, is je vadeil land". Geen der raadsleden voelde! maar iets voor de gedachte om he[ bedrijf Koopman aan de Achterturl laten zitten. Er bestaat geen enkeJ twijfel over dat dit niet kan. Hans Roeper van de PvdA pleitte! voor toe te laten dat Koopman zid hoeve Byron vestigt. Dat betekent! andering van bestemming, maar dl meer gebeurd bij boederijen die m agrarisch bedrijf werden opgeheverl Welke zodat de woning en bedrijfsgébouvT ,,over" bleven. Ook Riet Huitema f (CDA) wilde weten of Byron echtl kan, maar zag verder geen uitwegI de familie Koopman niet meewerkt*, gemeente zal de wet moeten uitvoeren. Geen precede:; Fo Wethouder Schilling legde uit dat <j 10^ gemeente tot dusver geen andere if Het waren onder meer Erna Eel man van de VVD en Gerbrand Poster van Texels Belang die zich afvroegen waarom deze mogelijk heid niet in beschouwing was ge nomen: ze hadden er bij het door nemen van de stukken althans niets over vernomen. Wethouder Schilling gaf direct het terleurstel- lende andwoord: de familie Koop man voelt zich gebonden met Oosterend en wil daarom niet naar een industrieterrein ergens anders op Texel. anderen gaven het vertrouwen aan de huidige drie commissieleden voor een nieuwe periode van vijf jaar. Pachtafkoop Erna Eelman-van der Kooi zei dat de gemeente „willekeurig" heeft gehan deld in een geval van afkopen van de pacht van een stuk bollengrond nabij de Boodtlaan in De Koog. Via onder handelingen met de pachter heeft de gemeente bereikt dat de grond voor ƒ22.250— wordt afgekocht. Eelman vindt deze methode van „minnelijke overeenstemming" onjuist. Volgens haar hangt het dan sterk af van de persoon met wie wordt onderhandeld, welk bedrag er uit de bus rolt. Of dit Poster: ..Wat doet u als de bodes komen?" tie zijnde gemeentelijke eigendommen, werden alle drie herbenoemd. De com missie bestaat uit P. Kuip, H. de Lugt en E. Vermeulen. Poster maakte be zwaar tegen de hernieuwde kandida tuur van makelaar-taxateur Paul Kuip. Na vijf jaar van de commissie te heb ben deel uitgemaakt, zou er eens een ander in moeten, aldus Poster. Wet houder Barendregt antwoordde dat voor het college de continuïteit voorop staat. Volgens hem is er een naar te vredenheid functionerend team. Nieu we leden moeten zich eerst weer de complexe materie eigen maken en dat kost tijd en moeite. Verder ontkende Barendregt dat sprake is van achter stelling van makelaars. Bij aan- en ver koop van panden komen verschillende makelaars aan bod. Dirk Terpstra was het met de wethou der eens dat roulatie de kwaliteit van de commissie zou kunnen aantasten. Hij vroeg zich wel af waarom er niet meerdere kandidaten waren voorgedra gen, zodat de raad zelf de keus kon maken De schriftelijke stemming le verde één blanco stembriefje op, de heeft het Koninklijk Texels Fanfare het winterconcert, aanvang 20.00 uur. Zwemclub TX '71 heeft feestavond in 't Skiltje met toneel van de toneel groep van Gemeenschap Oudeschld. In De Waldhoorn wordt ,,De grote ju bileumparade" herhaald door toneelvereniging De Vriendenkring; 20.00 uur. Zondag 15 maart In sporthal Ons Genoegen worden Texelse kampioenschappen badminton gehouden, aanvang 12.30 uur. Musica Texla geeft een „lenteconcert" in de R.K. kerk in Den Burg, aanvang 13.00 uur. In De Vergulde Kikkert wordt het jeugdtoneelstuk ,,De zeven druppels" opgevoerd door de toneelgroep van de Gemeenschap Oudeschild. Toegang 72.50 p.p; aanvang 15.00 uur. Maandag 16 maart In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk heeft de Overkoepeling van vrouwen organisaties vergadering; 14.00 uur. In het raadhuis vergadert vanaf 19.30 uur de Stichting Texelse Sportraad In het kader van de „dorpentocht" houdt de ouderraad van de Rijksscho lengemeenschap zitting in de Drijver- school in Den Hoorn; 20.00 uur. In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk wordt een Leerhuis-bijeenkomst ge houden. Spreker is dr. H. Jansen on der het motto ,,Zijn er nieuw testa- mentische wortels in het anti semitisme?"; 20.00 uur. Dinsdag 17 maart In Eben Haëzer wordt een bijbelstudie bijeenkomst van de Baptistengemeente gehouden. Thema „Heiliging", aan vang 19.30 uur. Sportvereniging Texel houdt een bui tengewone ledenvergadering in de kantine, aanvang 21.00 uur. Onder an dere verkiezing van een nieuw bestuur. De werkgroep dialect van de Histori sche Vereniging komt bijeen in de Thijsseschool. Ook niet leden zijn wel kom; 20.00 uur. een reëel bedrag is, is de vraag. Wet houder Barendregt (ook WDI zei aan deze handelwijze de voorkeur te geven boven een onteigeningsprocedure, de enige andere oplossing. Op Erna Eel man na ging de raad akkoord met de voorgestelde afkoopsom. Zonder verder commentaar nam de raad het voorstel aan om een extra krediet van 71320,— beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een „languagemaster" (een soort bandre corder waarmee taalonderricht wordt gegeven) voor de leerlingen van de Kompasschool. Verder ging de raad zonder slag of stoot akkoord met de beschikbaarstelling van 72500,— voor uitvoering van technisch onderhoud aan de J.P. Strijbosschool, een over zicht van de post „onvoorziene uitga ven", uitgaven over 1985 voor het bui tengewoon onderwijs, de vaststelling van een bedrag van 71417,44 per leer ling van de Kompasschool, krediet voor de aanschaf van meubilair voor openbare basisschool De Bruinvis, de wijzigingen van het bestemmingsplan voor percelen aan de Peperstraat te Oosterend, de Bosrandweg en de Diek (tweemaal) en de Achterom (verbou wing werkplaats firma Hoogerheide). Uitslagen dinsdag 10 maart 1987: Heren: Timmers Bakkerij-Gemeente 0—2 Paal 28-PAS 1-1 Kobeko-Versluis 2—0 Waterschap-Segerink/Eelman 2—0 Stuc. v.d. Woude-Paal 9 2—0 DGM-Mantje Sport 2—0 40 Plus-Wijngaarden 1 0 2 RWS-Seg. Eelman 1 1 Teso-Almarkt 2—0 Krim-Molenkoog 2—0 Vrouwen: Ass. Bremer-Tevoko 0—2 Opel Rentenaar-TX 40 0 —2 Leijdekkers-AenO 1 1 Haarstudio-Antiekhuisje 2—0 7 ProvrDurper Drup 0—2 Gr. Slock-Visser Bouw 2—0 D.A.-Seg. Eelman 1 1 Verpleeghuis-Toekomst 2—0 Slappe Netje-Hannibal 0—2 Er kwamen nog meer suggesties van raadsleden. Koopman mag niet naar hoeve Byron omdat deze een agrari sche bestemming heeft. Als het trans portbedrijf, dat voornamelijk agrarische produkten vervoert, aangemerkt zou kunnen worden als „argrarisch hulp en toeleveringsbedrijf" zou het wél kunnen, zoals bij andere transportbe drijven is gebleken.. Gerbrand Poster deelde de bezwaren die Koopman heeft tegen de Slotskolk als vestigingsplaats. Hij was zondag zelf wezen kijken en had gezien dat het terrein slecht bereikbaar is, Boven dien verwachtte hij dat de in alle vroegte startende vrachtauto's hinder zullen geven voor de huurders van re creatiebungalows in de nabije omgeving. Erna Eelman ging uitvoerig in op de voorgeschiedenis, waarbij ze memo reerde dat het bedrijventerrein Slots kolk mede op initiatief van Koopman tot stand is gekomen. In november 1979 liet hij echter weten geen intresse meer te hebben. Koopman kwam ook niet in actie toen zijn bedrijf aan de Achtertune in het bestemmingsplan beschermd dorpsgezicht geen bestem ming kreeg. Erna Eelman had bezwa ren tegen sommige onderdelen van de protestbrief die door de raadsman van de familie Koopman aan de raad was geschreven. Feitelijk was het enige dat zij zich nog afvroeg of wel voldoende is uitgekeken naar andere vesti gingsplaatsen voor het bedrijf, waarbij ze met name doelde op andere bedrij venterreinen op het eiland. Ook wilde ze weten of de door de gemeente ge boden financiële tegemoetkoming ook geldt bij verplaatsing naar één van die terreinen, naar een boederij in het bui tengebied of een vestigingsplaats op het vasteland. En mag Koopman wel naar een boederij als het zijn niet- agrarisch vervoer afstoot? Doortrekken te duur Erna Eelman kwam tot de conclusie dat de gemeente in elk geval formeel juist heeft gehandeld, maar had wat meer aandacht willen zien voor even tuele andere vestigingsmogelijkheden voor het bedrijf. Ze onderstreepte dat het Slotskolkterrrein ongeschikt is, ten zij deze thans doodlopende weg zou worden doorgetrokken naar de Ko ningsweg. Haar veronderstelling dat dit waarschijnlijk veel te kostbaar is, werd door wethouder Klaas Barendregt be vestigd. Doortrekken van de weg kost ƒ275.000,—. De financiële aanbieding Plaats eldt drijfsbestemmingen voor vrijkomen* boederijen heeft toegestaan. Tot di ver is alleen toegelaten dat deze gi bouwen als eensgezinshuis in gebi werden genomen. Hij was ook niel van zins om dat beleid te verandei want dan zou het hele bestem mingsplan geen zin meer hebben, afgezien van het feit dat een artiké| procedure die in dat geval gevoerd moeten worden, weinig kans van gen heeft. Het bedrijventerrein aan Slotskolk is bedoeld voor ondernen gen zoals dat van Koopman en dae moet het bedrijf dus heen; het is n met het oog op de belangen van Koopman aangelegd. Schilling liet ken dat de beslissing om het bedrij aan de Achtertune te sluiten hem zwaar was gevallen, maar het kon anders. Wethouder Barendregt vertelde nog eens wat de gemeente technisch enj nancieel wil doen om de verplaatsinl van het bedrijf naar de Slotskolk mcj gelijk te maken en vond dat de famj Koopman op alleszins acceptabele lasten komt te zitten als van het aan] bod gebruik wordt gemaakt. Het is waar dat de kosten van het nieuwe gebouw er nog bijkomen maar dat ook op een ander industrieterrein hi geval zijn. Schilling gaf te kennen nig te voelen voor het „herdopen" het transportbedrijf in „agrarisch hu| en toeleveringsbedrijf" waardoor ve! ging in een boederij juridisch accepl bel zou kunnen worden. Daar zou al leen over gepraat kunnen worden al er totaal geen andere mogelijkheden voor het bedrijf zouden zijn, maar df zijn er nu juist wél. „We moeten ons houden aan onze eigen planologie ei werken volgens de spelregels' Taveerne-Zegel mode Vinke-Klif 23 1-1 1-1 Programma dinsadag 17 maart 1987: Veld A Mannen: 18.30 u. Graaf Sp^Pilaar Krim 19.05 u. Mantje Sport-Krim Graaf Sp. 19.45 u. 40 Plus-DGM Mantje Sport 20.25 u. Paal 28-Kobeko 40 Plus 21.05 u. Almarkt-Panorama Seg. Eel. 21.45 u. Gr. Slock-Seg.Eelm. Panorama 22.25 u. PAS-Bremakker Gr. Slock Veld B mannen en vrouwen: 18.30 u. Timmers Bakkerij-Smash 1 Theodorahoeve 19.05 u. TheodorahrPaal 9 Smash 1 19.45 u. Waterschap-RWS Autocentrale 20.25 u. Smash 2- Autocentrale Waterschap 21.05 u. CVI-AntiekhuisjeSmash dames 21.45 u. Ass. Bremer-Smash Antiekh. 22.25 u. Haarstudio-TX 40 Ass. Bremer Veld C vrouwen: 18.30 u. Opel Rent.-Leijdekkers NCM 19.05 u. NCM-A en O Leijdekkers 19.45 u. Tevoko-Casino A en O 20.25 u. Mantje-Visser Bouw Molenkoog 21.05 u. Molenkoog-Klif 23Lindenboom 21.45 u. Lindeboom-Durperdrup Klif 23 22.25 u. Zegelmode-Vinke Durperdrup Wedstrijdleiding: Co en Onnoline:(02220) 5094. Behalve de uitvoering van de derde fase van de verbetering van de rio lering in Oudeschild (welke dit voorjaar zal worden begonnen) moet ook de vierde fase van het plan spoedig worden uitgevoerd. Verzakkingen en verstoppingen zijn aanleiding om het rioolstelsel te herzien in de Houtmannstraat en een deel van de Loodssingel. Iedere zaterdagochtend haalt Scoutin; i Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aar B de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap I voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pi pier etc. opgehaald in de volgende straten: 6. Duinreep, Zeebries. Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal, Noordwester. De Koog Iedere tweede zaterdag van de maand wordt oud papier opgehaald in De Koog en directe omgeving vanaf 10.0! uur. Men wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. B en W willen hiervoor een bedrag van 7234.000,— beschikbaar stellen. I» de zeventiger jaren zijn de fasen 1 en 2 uitgevoerd. De vijfde en laatste fase komt in 1988 aan de beurt. Voor de vijfde fase in de reconstructie van de riolering in Den Burg wordt eveneens geld uitgetrokken: 7410.000,—. Dit betreft het vervangen of de aanleg van riolering in de Keesomlaan van Haffelderweg tot Ele mert, Elemert van Keesomlaan tot Beatrixlaan en Beatrixlaan van Elemert tot Molenend. Naast de gebruikelijke functie (opvang huisaansluitingen en rgenwater) vervult dit gedeelte de functie van transportriool voor het zuid-oostelijke deel van Den Burg.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2