Geen verrassingen bij zaalvoetbal 150 Texelaars voor toernooi ingeschreven Drie nieuwe voor bestuur kandidaten SV Texel Tabakshop 't Centrum schakelt Wielewaal uit Dernooien z.v.v. Topido Bandpromotie-film in Vergulde Kikkert Toch genoeg animo voor basketball? Heren Tevoko 2 naar de derde plaats Knappe remise Paul Eelman Wandelsportseizoen gaat van start MST programma TEXELSE COURANT PAGINA 7 S3 5619 De komende twee weken organiseert i>« z.v.v. Topido uit De Cocksdorp in (porthal Ons Genoegen vier zaalvoet- ""«'•«Kltoernooien. Op zaterdagmiddag bij ten de dames met hun toernooi de jits af, 's avonds gevolgd door een lernooi voor de heren, waarin onder eer het eerste team van Topido uit- imt, drie teams uit de Texelse hoofd- asse (Alkema, Nissan en Oosterend l en een team uit Heiloo. De zaterdag ■op komen de heren weer in actie, zij st dat het nu de lagere teams betreft, jndagmiddag 22 maart tenslotte t\JI ordt het afgesloten met een toernooi jor |uniorenteams. Alle wedstrijden in l vier toernooien duren 22 minuten, et programma ziet er als volgt it: aterdag 14 maart, aanvang 14.00 uur. 14.00 u. Topido 1-Topido 2 14.24 u. Casino-Zilvermeeuwen |p 14 48 u. Topido 1-Nissan 15.12 u. Topido 2-Casino 15.36 u. Zilvermeeuwen-Nissan en<+ 16.00 u. Casino-Topido 1 'n9 Il6.24 u. Zilvermeeuwen-Topido 2 16 48 u. Casino-Nissan 17.12 u. Topido I-Zilvermeeuwen 17 38 u. Topido 2-Nissan JÈaterdag 14 maart, aanvang 18.00 uur. 18.00 u. Alkema-Nissan 18.24 u. Oosterend 2-Heiloo 18.48 u. Topido-Alkema 19.12 u. Nissan-Oosterend 2 19.36 u. Heiloo-Topido 20.00 u. Alkema-Oosterend 2 20.24 u. Nissan-Heiloo 20.48 u. Oosterend 2-Topido 21 12 u. Heiloo-Alkema 21 36 u. Nissan- Topido iterdag 21 maart, aanvang 18.00 uur. 8.00 u. Topido 2-Topido 3 8.24 u. Oosterend 7-Texel 3 8.48 u. Topido 2-Zaanderwijk 9.12 u. Topido 3-Oosterend 7 9.36 u. Texel 3-Zaanderwijk !0.00 u. Oosterend 7-Topido 2 10.24 u. Topido 3-Texel 3 10.48 u. Zaanderwijk-Oosterend 7 1.12 u. Topido 2-Texel 3 1.36 u. Topido 3-Zaanderwijk Jondag 22 maart, aavang 13.00 uur: 13.00 u. Texel-Nissan 13.24 u. Topido-ZDH 13.48 u. De Koog-Texel 14.12 u. Nissan-Topido 14.36 u. ZDH-De Koog 15.00 u. Texel-Topido 15.24 u. Nissan-ZDH 15.48 u. Topido-De Koog 16.12 u. ZDH-Texel 16.36 u. De Koog-Nissan Voor alle medewerkers wordt vrijdag avond (hedenl een videofilm van de Bandpromotie-avond gedraaid in De Vergulde Kikkert, aanvang 22.30 uur. De film is vervaardigd door Johan Hoogerheide en Ben Haak. De ander half uur durende film bevat opnamen van alle optredens tijdens deze avond van pop, poëzie en performance, 28 februari in De Lindeboom. r Een 15 jaar oude foto. gemaakt van één der eerste wedstrijden van de toen juist opgerichte basketballclub De Marets De basketballsport is tot dusver op Texel nauwelijks van de grond gekomen. De in 1972 opgerichte basketballvereniging De Mareis weet met moeite een derde klasse-team op de been te houden. Dat steekt schril af bij de welhaast bui tensporige grote animo die op Texel bestaat voor volleybal, waarvoor zonder moeite zo'n 70 teams kunnen worden ge mobiliseerd, zoals bij de thans lopende eilandcompetitie blijkt. Toch zijn er aanwijzingen dat maar een klein duwtje nodig is om grote aantallen sportieve Texelaars voor de basketballsport te winnen. Dat is tenminste de indruk van trainer Peter de Hoogh en Thijs Steffens van café De Pilaar die bezig zijn met de organisatie van een basket- balltoernooi dat op zondag 15 maart zal worden gehouden in de burgemeester De Koning-hal. Ze slaagden erin voor dit evenement 16 teams in het leven te roepen, to taal ongeveer 150 personen, haast allemaal beginners, zowel mannen als vrouwen. Het zijn gelegenheidsteams waarvan geen topprestaties mogen worden ver wacht. Maar wat niet is kan komen. Gehoopt wordt dan ook dat na het op gezelligheid gerichte toernooi van de volgende week een aantal teams zullen overblijven die de basketballsport zul len blijven beoefenen. De Texelaars die zondag in het strijd perk treden werden bij elkaar getrom meld door allerlei bedrijven te bellen waar animo werd verwacht. Haast overal werd positief en enthousiast gereageerd. de kosten van het toernooi worden ge- Geen verrassingen in de diverse klassen van het Texelse zaalvoet bal, een rustige week dus. In de hoofdklasse wonnen Gamma 2 en Casino beide hun wedstrijden. In de tweede klasse won koploper Al- bert Heijn ook. In de junioren 1 klasse liet koploper Nissan geen twijfel over hun bedoelingen bestaan gezien de 17—1 winst op ZDH. Koploper in de hoofdklasse, Gamma 2, kwam uit tegen Nissan. Nissan dat zo als gewoonlijk weer een verdedigende wijze van spelen had gekozen, kon Gamma 2 tot een minuut voor het ein de van de eerste helft bijbenen, maar toen was het gebeurd. Via goedlopen de combinaties liep Gamma 2 weg naar een 6—0 winst. De wedstrijd Ca sino tegen Alkema was gezien het scoreverloop het tegengestelde van de voorgaande wedstrijd. Binnen een paar minuten had Casino al een voorsprong genomen en bouwde die gedurende de eerste helft goed uit. Alkema, ge handicapt door het missen van hun keeper en een veldspeler, kon heel weinig terug doen, zodat aan het eind van de wedstrijd men tegen een 6—2 nederlaag aankeek. Voor Casino was het jammer dat men het spelpeil van de eerste helft niet kon vasthouden, dan was men ongetwijfeld op een ho gere winst uitgekomen. Gamma 3 zal dit seizoen de hoofdklasse ongetwijfeld verlaten. Mocht er bij Gamma nog hoop leven, dan zal na de wedstrijd tegen ZDH, mede-degradatiekandidaat, de hoop definitief vervlogen zijn, want ZDH behaalde een hele belangrijke winst met 4—3. Jelleboog keek al in de eerste minuut tegen een 1—0 ach terstand aan tegen Mantje. Toch ging uiteindelijk de winst naar Jelleboog met 9—5 en dat is voor een hoofd klasse een grote uitslag. A+O 2000 kwam uit tegen Oosterend 2. Inzet van deze wedstrijd was de vijfde plaats. Door de ruime 6—2 zege ziet het er naar uit dat A O 2000 de ze plaats gaat bezetten. In de tweede klasse ook weinig opvallende zaken. Albert Heijn, promovendus naar de eerste klasse, won moeilijk van KSMT 2 met 6—5. Nioz liet geen twijfel bestaan over het feit wie in hun wedstrijd de sterkste was. Gamma 5 verloor met 8—1. Casino 3 en Jelle boog 2 hadden ook weer een span nende wedstrijd. Tenslotte zegevierde Jelleboog met 5—4. Rentree In de derde klasse kwam Oosterend 5 twee keer in actie. Beide keren won nen de jeugdige spelers met ietwat routine in het team hun wedstrijd: op donderdag met 8—1 van ZDH 2 en op vrijdag de topper tegen Oosterend 5 met 4—1. Edgar Klippel vierde zijn sei zoenrentree met twee doelpunten in deze twee wedstrijden. Bij de dames won KSMT met 4—2 van Casino 2. Gamma had geen moeite met Ooster end, getuige de 5—0 zege. Bij de juni oren 1 klasse was de opvallendste prestatie voor Texel. Zonder keeper en na een snelle 2—0 achterstand vocht deze ploeg tegen Gamma zich terug naar een 4—4 gelijkspel. Een uitste kend resultaat. Nissan 1, koploper in deze klasse, won met 17—1 van ZDH. Opvallend waren de tien doelpunten die Olivier de Koning voor zijn reke ning nam. In de junioren 2 klasse had koploper Casino 3 het zwaar met Texel 4 gezien de 3—2 winst. Gamma 2 scoorde negen keer tegen Casino 4, dat zelf slechts één keer het doel wist te vinden. Overduidelijk wie hier de winnaar is. In de junioren 3 klasse ver loor Oosterend 3 met 3—0 van Texel 6. Deze week Deze week speelt Gamma eindelijk weer eens thuis. Afgelopen vrijdag verloor Gamma met 4—1 en ziet daar door hun kampioenskansen wat dalen. Daarom zal winst woensdag om 19.30 uur tegen Crawford noodzakelijk zijn. Aanstaande vrijdag ook nog enkele wedstrijd die de moeite waard kunnen zijn, vooral de laatste wedstrijd van die avond om 22.35 uur Texel tegen Ci troen. KSMT heeft beel belangen bij deze partij. Mocht Citroen winnen dan is KSMT verzekerd van promotie en ook bijna zeker van het kampioen schap. Wint Texel dan is alles nog open. Overigens is KSMT bij winst te gen A O 2000 2 eerder die avond al zeker van een promotieplaats. Uitslagen: Hoofdklasse: Gamma 2-Nissan Casino-Alkema Gamma 3-ZDH A O 2000-Oosterend 2 Mantje-Jelleboog Tweede klasse: Casino 3-Jelleboog 2 A O 2000 3-Casino 4 Albert Heijn-KSMT 2 Nissan 2-Mantje 3 Nioz-Gamma 5 6- 0 6- 2 3- 4 6- 2 5- 9 4- 5 1- 1 6- 5 1- 5 8- 1 Derde klasse: ZDH 2-Oosterend 5 1—8 Gamma 6-Ver.Schilders 3 7—2 Oosterend 4-Oosterend 5 1—4 Vissers Bouw-Ver.Schilders 2 4— 1 Rab 2-Casino 5 4—3 Dames: Casino 2-KSMt Gamma-Oosterend Junioren: Nissan-ZDH Texel-Gamma Gamma 2-Casino 4 ZDH 2-Texel 5 Texel 4-Casino 3 Texel 6-Oosterend 3 Casino 5-Texel 8 2- 5 5- 0 17- 1 4- 4 9- 1 3- 6 2- 3 3- 0 7- 0 dragen door café De Pilaar. Exploitant Thijs Steffens doet dat omdat hij in zijn vroegere woonplaats Den Helder altijd basketball heeft gespeeld en graag zou zien dat de sport ook op Texel wat meer aanhang krijgt. Stef fens heeft van zijn contacten in Den Helder gebruik gemaakt om een kwali teitsteam te formeren van acht men sen (bijna allemaal ex-spelers van „Noordkop") die op de toernooidag een demonstratiewedstrijd zullen spe len tegen een Texels team. Dat ge beurt van 13.54 tot 14.16 uur (nadat de voorronden van het toernooi zijn ge houden en voordat de finales beginnen). Het toernooi, dat gratis toegankelijk is, belooft een gezellige gebeurtenis te worden. Er zullen in elk geval volop hapjes en drankjes te krijgen zijn. Tus sendoor kan worden gekeken naar video-opnamen van basketballwedstrij den van topteams. Gemengd Het bijzondere en misschien wel unie ke van het toernooi is dat het verplicht gemengd is. In elk team, dat uit 8 tot 12 personen bestaat, moeten minstens twee vrouwen zitten. De teams zijn ingedeeld in vier poules. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur als het team The Brak aantreedt tegen Hessitation Team. De voorronden ein digen om 13.54 uur waarna de finale rond 14.16 uur van start gaat. Om 18.40 uur is het toernooi achter de rug en om 21.00 uur is in café De Pilaar de prijsuitreiking waarbij de 45 centi meter hoge „Pilaar-bokaal" aan de winnaar wordt overhandigd. Het is een wisselprijs, want het is de bedoeling het toernooi jaarlijks te herhalen Het tweede herenteam van Tevoko pakte maandagavond in sporthal ,,Sportlaan" te Den Helder voorlo pig de derde plaats in de tweede klasse heren, door afgelopen zater dag thuis eerst van het ongeslagen Adelborsten 1 een punt te pakken (2—3) en tegen concurrent Zee macht 1 verdiend met 3—2 te winnen. De wedstrijd tegen Adelborsten was vooral spannend omdat beide teams aan elkaar gewaagd waren. Ondakns de vele opslagfouten (er moest meer risico genomen worden) had Adel borsten toch moeite een goede pass en set-up te produceren. Had Heren 2 nog iets agressiever aan gevallen en minder tactisch gespeeld, dan had er misschien een nog grotere stunt in gezeten dan de 15—12, 10—15, 15—11 en 8—15. In de strijd om de derde plaats wist Tevoko tegen Zeemacht 1 in een rommelige wedstrijd toch door de sterke derde en vijfde set (12—15 en 6—15) de 2—3 winst te pakken en zich op die derde plaats te handhaven. Supporters Heren 3 werd gesteund door een grote schare (jeugdige) supportes en speelde een prima partij tegen de nummer twee uit hun poule. Door de toejui chingen gesteund werd het een knap pe 3—0 winst op HSCS-2 met 15—10, 15—9 en 15—3. Ondanks het goede spel van invalsters Kerstin de Haan en Sandra Souwer kon Dames 3 het te gen koploper WSOV 1 niet redden. Na een snel verloren eerste set (15-3) werd in de tweede set goed weerstand ge boden (10—15) maar de uiteindelijke winst was voor WSOV 1, ondanks het goede spel van de Tevoko dames. Gevarieerder Dames 1 leek zaterdag tegen Katapult weer punten te pakken, maar bleef toch op een set steken (15—8 in de eerste set) en zag Katapult met geva rieerder spel en hardere aanvallen de 1 3 winst te pakken. Dames 1 staat nu met tien punten uit 16 wedstrijden dicht achter Effect (13 uit 17) en Asconia (14 uit 16) waardoor nog volop kansen zijn op behoud van de promotieklasse. De jongens junio ren B2 hadden het tegen HCSC te moeilijk met de harde opslagen. On danks de goede eigen opslagen en goed spel (9—15 eerste set en 6—15 derde set) won HCSC met 0—3 On danks kleine tekorten (onder andere kracht en lengte) draait dit jeugdige team steeds beter en heeft het beslist een goede kans in het verschiet Voorzitter Rein Stam, penning meester Hans van Zeijlen en afge vaardigde van de kantinecommis sie Huug Snoek hebben zich niet herkiesbaar gesteld voor het nieuw te formeren bestuur van SV Texel. Als nieuwe bestuursleden zijn Wil- ke Wassenaar sr., Gert Pansier en Marius Bakker voorgedragen. Aad Blom staat kandidaat als voorzitter. De SVT-leden hebben dinsdag 17 maart de gelegenheid om tijdens een buitengewone algemene leden vergadering een nieuw bestuur te kiezen. De vergadering begint om negen uur 's avonds. Maandag 2 februari trad het SVT- bestuur in z'n geheel af, na een roerig verlopen speciale ledenbijeenkomst. Het toenmalige bestuur concludeerde tijdens die avond dat het van de leden nog onvoldoende vertrouwen genoot. De bestuursleden wilden niet wachten met opstappen tot de reguliere jaarver gadering, omdat die vlak voor de jubi leumfestiviteiten in mei zou plaatsvin den. Binnen enkele weken zou er een tussentijdse bestuursverkiezing moeten plaatsvinden, waarbij een voorlopig bestuur kon worden geïnstalleerd; er zijn intussen zes weken verstreken. In deze tussenliggende periode hebben de bestuursleden die zich wel weer herkiesbaar wilden stellen, ,,in het be lang van SV Texel" activiteiten ont plooid om een nieuw bestuur te kun nen vormen. Geschikt geachte perso nen werden voor een bestuurszetel be naderd en in gehouden gesprekken is ook al een voorzichtig begin van het te voeren beleid gemaakt. Alle betrok kenen konden zich daarin vinden. Dat schrijven de vier opnieuw verkiesbare bestuursleden in de SVT-clubkrant Kantlijntjes" van deze week. Verdeling De voorgestelde verdeling van de bestuursfuncties is als volgt: voorzitter Aad Blom, penningmeester Wilke Wassenaar sr. (met als adviseur Klaas Dirk Koorn), secretaris Cees Schermer (was al het geval), vertegenwoordiger jeugd Dries Veltkamp, vertegenwoordi ger kantine Wim Koorn (met als pen ningmeester voor het kantinebeheer Karin Zijm), coördinator voetbaltechni- sche zaken Gert Pansier en coördinator materialen en accommodatie Marius Bakker. De eerste drie vormen het da gelijks bestuur. Marius Bakker zal as sistentie krijgen van Henk Kiewiet (ter reindiensten) en Cees Boeijen (onderhoud). Dit team heeft zich in de afgelopen tijd niet alleen bezig gehouden met de zetelverdeling, maar heeft tevens al enkele „knelpunten" doorgelicht. Op het punt van de financiën bijvoor beeld. Door het slagen van de jubi leumloterij heeft de voetbalclub nu wat meer armslag gekregen, maar er moe ten nog meer bakens worden verzet. Zo is er een plan om volgend seizoen een club van 100 van de grond te krij gen en zullen allerlei geld in het laatje brengende activiteiten (zoals de jubi leumcommissie die momenteel organi seert) in de komende seizoenen moe ten worden voortgezet. In nauwe samenhang met het finan ciële beleid moet het beheer van de kantine worden gezien. Een duidelijk financieel overzicht, goede betalings afspraken en een groter aantal activi teiten in de kantine zijn wat dat betreft gewenst. Voorts vraagt de jeugdafde ling de aandacht door het waarschijn lijke vertrek van twee gewaardeerde medewerkers. Het nieuwe bestuur dient er verder op toe te zien dat er een strak vergaderschema wordt ge hanteerd. Zonder zelfwerkzaamheid van de leden zal er echter maar weinig van de grond komen, zo wordt in „Kantlijntjes" geconcludeerd. Dinsdag kunnen de leden laten blijken of zij voldoende vertrouwen in de voorgedragen personen en in het voor genomen beleid stellen. De herkansing volgt dan in juni tijdens de reguliere jaarvergadering, die dus niet volgens de aanvankelijke planning eind april/begin mei zal plaatsvinden. Ver gaderen doet SVT liever als alle feeste lijkheden rond het 75-jarig jubileum weer achter de rug zijn. In een fascinerend duel dat uit mondde in een problematisch eindspel tussen lopers van ongelij ke kleur, slaagde Paul Eelman er maandagavond in De Lindeboom in, de veelvuldige aanvallen van Ri- nus Vittali te weerstaan. Door de remise die beide schakers tenslotte overeenkwamen, klimt Eelman weer een klein stukje op de rang lijst van de interne competitie van schaakclub En Passant. Ook Auke Terpstra en Gerard Zoetelief besloten tot remise, maar pas nadat de spelers elkaar het leven op het schaakbord flink zuur hadden ge maakt. Aanvankelijk leek Terpstra de beste kansen te hebben, toen hij kans zag in een ingewikkeld middenspel een vrij h-pion te creëren. Hij diende ech ter voorzichtig te werk te gaan, omdat de dame van Zoetelief steeds dreigde de vijandelijke stelling binnen te drin gen. Zoetelief besloot tot een groot scheepse ruil, waarna een dame eindspel met wederzijds drie pionnen ontstond dat terecht remise werd gegeven. Een verrassend snelle nederlaag leed Aad Bakker tegen Thijs Witte, die pro fiteerde van een grove fout van Bak ker. Witte drong met dame en paard de stelling van zijn opponent binnen en zaaide daar dood en verderf. Nog zelden werd Bakker zo gevloerd. Aan het bord waar Klaas Bruining zit, spe len zich meestal wild-west taferelen af. Maandag 16 maart: 17.15 u. Gamma-Casino 1 (j) 18.00 u. Oosterend 5-Oosterend 4 Zaaldienst: Alkema In de tweede ronde om de Koogel bokaal met de Texelse beker wedstrijden was het Kees Keijser die verschrikkelijk goed gooide voor Tabakshop 't Centrum. Met games van 194 en 240 schakelde hij de Wielewaal uit, waar Ton Witte overigens met schitterend spel van 175 en 216 zwaar tegenstand bood. De wedstrijd J.P.K. tegen Strandple- vier 1 was een met emotie beladen duel. Deze kemphanen komen elkaar regelmatig in belangrijke wedstrijden tegen. Nu vechten ze beide om een fi naleplaats in de bekercompetitie. Piet Kok gooide voor J.P.K. goed met 178 en 200. Toch ging Strandplevier 1 er met de winst vandoor door een 212 game van Bram de Ridder en 181 van Harry van Splunter. J.P.K. werd zo doende uitgeschakeld. Ongetwijfeld de spannendste wedstrijd was De Koogel tegen Reisburo Texel. De eerste game- winst ging naar Reisburo Texel, de tweede game met het minimale ver schil van één pin naar De Koogel. In de derde en laatste game was het spanning alom en weer ging het maar om een paar pins. Nu trok Reisburo Texel aan het langste eind en plaatste zich voor de finale. Uitslagen tweede ronde Koogel beker bokaal: Tabakshop 't Centrum-Wielewaal 3—0 Strandplevier 1-JPK 2—1 Reisburo Texel-De Koogel 2—1 Ook zijn partij tegen Frans Eijgenraam vormde daarop geen uitzondering. De „cowboy van het Texelse schaak" wil echter nog wel eens met losse flod ders de tegenstander trachten te vloe ren en het spreekt vanzelf dat dat niet lukt. Eijgenraam kwam als winnaar uit het tweegevecht tevoorschijn. Rob Terpstra nam het voor het eerst in zijn schaakcarriere op tegen Jaap Dros. Hij speelde zeer verdienstelijk, maar be ging in het middenspel enkele positio nele fouten waardoor Dros geruisloos een winnende stelling op het bord kreeg. Uitslagen: Th. Witte-A.C. Bakker 1—0 H. de Beurs-E. de Visser 0—1 R. Terpstra-J. Dros 0—1 K. Bruining-F. Eijgenraam 0—1 T. van Lingen-F. van Tatenhove 1—0 A. Terpstra-G. Zoetelief yA R. Vittali-P Eelman !6 Zi afgebr. partij: A.C. Bakker-R. Vittali 0—1 Zondag 22 maart begint voor de Wan delsportvereniging „Het Gouden Bol- tje" het wandelseizoen. De openings wandeltocht vindt dit jaar in de omge ving van De Waal plaats. Gestart kan worden tussen 13.00 en 14.00 uur van uit Hotel Rebecca. Hogereind 39. De afstanden waaruit gekozen kan worden zijn 5, 10 en 15 kilometer. Tot en met 16 maart is voorinschrijving mogelijk bij I. Garritsen, Zeebries 19; H. van Heerwaarden, Lieuwstraat 33 en bij B. Roest, Ada van Hollandstraat 23. Het inschrijfgeld voor leden tot en met 15 jaar bedraagt f2,25. Voor personen van 16 jaar en ouder is dat f2,50. Niet-leden betalen f0,50 meer. Bij de start wordt het inschrijfgeld met /"I verhoogd, terwijl dan niet gegaran deerd kan worden dat men direct in het bezit van een herinnering kan komen. Zaterdag 14 maart 1987: Volleybal: Sporthal Waldervaart, Schagen: 16.00 u. Polisport 2-Tevoko (j.asp). Maandag 16 maart 1987: Volleybal: Sporthal Sportlaan, Den Helder: 18.00 u. mini's HCSC 1-Tevoko 1 18.00 u. mini's Tevoko 2-Turnlust 2 18.25 u. mini's Tevoko 1-Gruma S. 19.00 u. heren Noordkop-Tevoko 3

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7