^''eel jeugdleden bij owling-paastoernooi Texel teleurstellend tegen Kolping Boys Dames Casino ondanks zenuwen weer kampioen Dia-avond en kerkentocht in paasvakantie Voetbaluitslagen Oosterend laat punt liggen in Schoorl ZDH vloert koploper Judosucces Hans Kraay Zaalvoetbal 31 MAART 1987 mannen en vrouwen, die winnaars werden van het paastoernooi. De nummers één rrie Plaatsman en Rob van Heerwaarden. de nummers twee Gerrie Verseput en Henk atsman en de nummers drie Ingrid Witte en John van Scha ik zorgd: Ton Witte opende met een 237 game, Rudy Mattner met 225, Henk Plaatsman met 202 en Peter Veldman bowlde 204 bij elkaar. En dit bowling- geweld bleef doorgaan, want Rudy Mattner knalde in zijn tweede game een prima 218 game eruit. De derde game leverde wederom hoge scores op: Dennis Beumkes en Henk Plaats man beiden een 213 game, Hans Loba- to een 215 en John van Schaik een 232 game. Peter Veldman trok nog een eindsprint met een 213 game, net ge noeg voor een finaleplaats. Na al dit bowlinggekletter waren de heren fina listen bekend: Henk Plaatsman, Rudy Mattner, John van Schaik, Hans Loba- to, Rob van Heerwaarden en Peter Veldman. Doorknokken De damesfinale was van meet aan spannend. Gerry Verseput opende met een 187 game en Ingrid Witte zette 171 op de scoresheet. Corinne Plaats man bleef doorknokken en bowlde zich met een 189 game verder in deze finale. Ook jeugdlid Ingrid Witte bleef doorgaan, wat haar uiteindelijk een prima derde plaats zou opleveren. Co rinne Plaatsman en Gerry Verseput hielden het hoofd koel en moesten tenslotte uitmaken wie zich winnares zou mogen noemen. Dat bleek de eerstejaars bowlster Corinne Plaatsman te worden, na een mooie finaletweekamp. Bij de heren zou Rob van Heerwaar den een zeer grote opvallende rol gaan spelen tussen de gevestigde namen. Steeds beter in vorm komend, bowlde hij zich naar de toppositie. Prima werk van ook een eerstejaars bowler. Rudy Mattner kon helaas zijn grote vorm van de voorrondes niet vasthouden en moest na twee games het veld rui men. Peter Veldman was hem al voor af gegaan. John van Schaik bowlde een goede score, maar het mocht ook hem niet baten en hij moest zich met een derde plaats tevreden stellen. Henk Plaatsman, met een opvallend sterke finale, moest het in de eindstrijd opnemen tegen Rob van Heerwaar den. In de beslissende game bowlde Henk Plaatsman zijn zwakste game (137) en bleef achter bij de 153 game van Rob van Heerwaarden, waardoor deze zich paaskampioen mocht noemen. De bowlingbond Texel kon mede dank zij sponsoring het inschrijfgeld laag houden en kan met grote tevredenheid terugkijken op een welgeslaagd paastoernooi 1987. De uitslagen: Dames: 1. Corrine Plaatsman, 2. Ger ry Verseput, 3. Ingrid Witte, 4. Marja van der Vis, 5. Marjan van Schaik, 6. Dinie Nicolassen. Heren: 1. Rob van Heerwaarden, 2. Henk Plaatsman, 3. John van Schaik, 4. Hans Lobato, 5. Rudy Mattner, 6. Peter Veldman. Dinsdagavond 21 april wordt in ,,De Schuilhut" (het gebouw bij de Her vormde kerk in De Koog) een dia avond over Texel gegeven, georgani seerd door de gezamenlijke kerken. Op donderdag 23 april is een kerkentocht die om 14.00 uur van start gaat, ook bij De Schuilhut. Aan de kerkentocht kunnen automobilisten kostenloos meedoen. Wie niet over eigen vervoer beschikt, zal als regel wel bij iemand kunnen instappen. Zaterdag 28 maart 1987: KNVB afdeling Noordholland: SVO/Z-Meervogels 3—4 Zeevogels-Cocksdorp 5—0 WMC 2-SVO/Z 2 2-2 Junioren: Öosterend A1-BKC A1 3-4 Tex.Boys Bl-BKC BI 2-2 Texel B1-Helder B2 17 0 WGW B3-Oosterend B1 9—2 fiZDH B1-HCSC B3 0-4 Watervogels B2-Texel 82 6 1 BKC C1-Texel Cl 10-0 posterend C1-WGW C3 4-6 Succes C2-Tex.Boys Cl 1—9 Pupillen: Texel D1-JVC Dl 2-1 ZDH D1-Oosterend D1 11—0 Texel D2-Tex.Boys D1 4 0 ZDH El-Oosterend E1 9—0 De Koog El-Tex. Boys E1 1 1 De Koog F1-Oosterend F1 3 0 ZDH F1-Texel F1 1-5 Tex.Boys F1-Tex.Boys F2 2-1 Zondag 29 maart 1987: KNVB, vierde klasse: Texel-Kolping Boys 0—2 KNVB afdeling Noordholland: ijTex. Boys-Petten 3 0 De Koog-JVC 0-5 2DH-Kwiek 2—1 Schoorl-Oosterend 1 1 Geelzwart 2-Texel 2 2—2 Succes 5-Tex.Boys 2 5—2 ZDH 2-Zeemacht 4 3 4 Con Zelo 6-Oosterend 2 2—4 HRC 9-Tex.Boys 3 2-0 Junioren: Dynamo A1-Texel A1 0 5 Veteranen: Dosterend-Tex.Boys 2 4 en zondag heeft de Bow- gbond Texel haar jaarlijkse astoernooi gehouden. Het werd n succesvol toernooi met een elnemersveld van 66 leden, eer- k verdeeld over 33 dames en 33 ren. Opvallend was het aantal ugdleden dat aan het paastoer- oi deelnam, een prima ontwik- leling voor de bowlingsport. Er werd gespeeld over vier games plus de handicap, die aan de hand van de ëagues voor elke speler berekend was. it de voorrondes werden de uiteinde- ke zes dames- en herenfinalisten be- cend die zich voor de knock-down fi nale plaatsten. Een knock-down finale ioudt in dat telkens de speler met de agste score (incl. handicap) afvalt, ijdens het paastoernoi werden elf ga- es van 200 en hoger gescoord, bij de ames was het Marja van der Vis met en game van 210, de enige 200 game ouwens bij de dames, en bij de heren on Witte met 237, die de hoogste ga- e op hun naam brachten. Zeer sterk ebowld werd door eerste-jaars jeugd- id Ingrid Witte en dat leverde haar en finaleplaats op. Gerry Verseput, met een cratchgemiddelde van 175, Bewees haar kunnen en nestelde zich op kop bij de dames. Corinne Plaats man, ook eerstejaars, bowlde zich een ;weg naar de finale, waarin zij later een grote rol zou spelen. Voor de damesfi nale plaatsten zich Gerry Verseput, Marjan van Schaik, Dinie Nicolassen, Marja van der Vis, Corinne Plaatsman en Ingrid Witte. Bij de heren voorronde werd meteen in de eerste game voor vuurwerk ge- PAGINA 7 TEXELSE COURANT Oosterend is in de uitwedstrijd te gen Schoorl niet verder gekomen dan een gelijkspel. Op het goed bespeelbare veld in Schoorl wisten beide ploegen slechts eenmaal te scoren. In de eerste helft nam de thuisploeg ietwat gelukkig een 1—0 voorsprong via een goal van Remco Nobel. Oosterend, dat ge durende de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht had, slaagde er pas halverwege de tweede helft in, de gelijkmaker te scoren. Doel- puntmaker aan Oosterend-zijde was Erwin Koning. Oosterend liet vanaf het begin af aan merken dat het korte metten wilde maken met het onder aan de ranglijst staande Schoorl. Via vaak goed voet bal bouwde SVO een groot veldover wicht op en de thuisploeg slaagde er dan ook maar zelden in zich in het Oosterender doelgebied te laten zien. De Oosterenders hadden echter bijzon der veel moeite met het benutten van de vele kansen. Vooal de spitsen Erwin Koning en Jitze Beintema faalden vol komen in de afwerking. Geïrriteerd door het veelvuldig missen van de kansen verslapte ook de concentratie in de defensie. Zo kon het halverwege de eerste helft gebeuren dat centrale verdediger Piet Koning volkomen on nodig de bal verspeelde aan David Smit, die vervolgens zijn ploeggenoot Remco Nobel op maat bediende. No bel maakte geen fout en zette zijn ploeg volledig tegen de veldverhouding in op een 1—0 voorsprong. Oosterend incasseerde gelaten de opgelopen ach terstand en probeerde van alles om nog voor rust de stand een beter aan- Voor de derde maal in successie heeft Casino 1 het kampioenschap in de damesklasse van de Texelse zaalvoetbalcompetitie behaald. Dat gebeurde ditmaal met minder over macht dan voorheen. Donderdag avond viel in de laatste wedstrijd van het seizoen pas de beslissing. Tegen eeuwige" rivaal Gamma werd het na een zenuwslopende partij 2—2 en dit gelijkspel was voor Casino voldoende om de bloemen in ontvangst te kunnen nemen. Casino beeindigde de competitie nu met twee punten voorsprong op Gam ma, dat bij een overwinning donder dag nog een beslissingswedstrijd uit het vuur had kunnen slepen. In de spannende, maar weinig fraaie laatste wedstrijd heeft Gamma daar de kan sen voor gekregen, maar ook Casino liet tal van goede scoringsmogelijkhe- den onbenut. Zenuwen aan beide kan ten speelden hierbij een duidelijke hoofdrol. Bovendien moest Casino het stellen zonder Anita Witte en dat kwam de rust in het spel niet ten goe de. Na een minuut of zeven kwam Gamma via Carolien Wetekamp op een 1 0 voorsprong. Voor Casino het sein om stevig in de aanval te gaan. Harde schoten van Carolien Reij en Herma Broekman stuitten echter af op de uit stekende Gamma-keepster Angelique Beekhuis. Aan de andere zijde van de zien te geven. Dit leek niet zo'n moei lijke opgave te zijn gezien de tegen stand die de thuisploeg bood. De vele doelpogingen leverden echter geen doelpunten op zodat voor rust geen verandering meer in de stand kwam. Slotoffensief Na rust was het spelbeeld nog eenzij diger. Schoorl werd volkomen vastge zet op eigen helft en een doelpunt voor Oosterend kon eigenlijk niet uit blijven. De Oosterender aanvallers ble ven echter hardnekkig de geboden kansen missen, zodat het tot halver wege de tweede helft duurde voordat SVO op gelijke hoogte kwam. Erwin Koning rondde een solo doeltreffend af door via het lichaam van doelman Joop Ens te scoren. De ban leek ge broken en Oosterend rook de overwin ning. Vooral hoge voorzetten leverden veel gevaar op voor het Schoorl-doel. Kopballen van Erwin Koning en Gerard Legierse verdwenen echter steeds langs de verkeerde kant van de paal naast het doel Ook schoten van Jan de Vries en Martin Bootsma misten voortdurend de juiste richting. Even leek de tegenstander Oosterend hulp te gaan bieden toen Schoorl- verdediger Erik Oosterbaan de bal in het strafschopgebied met de hand speelde. De verwachte penalty werd echter niet toegekend. In een verwoed slotoffensief probeerde SVO nog loon naar werken te krijgen, maar doelman Ens bleef vrij gemakkelijk iedere situa tie meester. Oosterend bleef dan ook steken op een 1—1 gelijkspel. Hoewel de uitslag volkomen tegen de veldver houding in was, toch een voor Schoorl verdiend punt, want de Oosterenders konden de fouten alleen bij zichzelf zoeken. zaal had doelvrouwe Marjo van Heer waarden al haar klasse nodig om Cori ng Timmer het scoren te beletten. Na twintig minuten kreeg Casino een unieke kans op de gelijkmaker Scheidsrechter Piet Koopman legde de bal op de stip na een handsbal. Wilma van der Vis mikte de bal echter tegen de lat. Een minuut later was de gelijk maker wèl een feit. De net gewisselde Cintha Stiekema verraste Jan en alle maal met een verraderlijk puntjertje. Na de pauze opende Gamma het of fensief, maar de eerste de beste te genaanval was raak: 2—1, door een knappe actie van Herma Broekman. Casino kreeg vervolgens een aantal open kansen en had de wedstrijd kun nen beslissen. Met nog twaalf minuten te gaan wederom een handsbal en weer een penalty, ditmaal voor Gam ma. Corina Timmer bleef haar zenu wen de baas en schoot raak: 2—2. In de resterende speeltijd golfde het spel heen en weer maar de zenuwen en twee prima keepsters zorgden ervoor dat de score niet verder werd uitgebreid Brede selectie Het damesteam met de breedste selec tie was hierdoor weer kampioen ge worden. In tegenstelling tot de andere clubs beschikt Casino over drie teams. In geval van blessures of afwezigheid kan beroep worden gedaan op speelsters uit de lagere teams Boven- De competitie in de vierde klasse A lijkt na de wedstrijd Texel- Kolping Boys beslist. Door het 2 0 verlies van Texel is de achterstand op Kolping Boys acht punten ge worden, een verschil dat de ploeg uit Alkmaar beslist niet meer uit handen zal geven. Texel-Kolping Boys was op papier een topper, maar werd zondag een te leurstellende wedstrijd. Vooral Texel speelde erg zwak. Te weinig agressie, negen van de tien persoonlijke duels werden verloren, te veel lopen met de bal, waardoor veel balverlies optrad, maar vooral te weinig beweging zon der bal Bij Texel lopen te veel spelers rond die alleen gaan voetballen als ze in balbezit zijn, terwijl het vrij lopen en ruimte creëren voor een medespeler juist de essentiële onderdelen van het voetbalspel zijn. Kolping Boys be heerste deze onderdelen wel. Direct spelen en vooral agressief spelen wa ren de kenmerken van de ploeg uit Alkmaar. Invallerkeeper De eerste helft gebeurde er weinig op windends op het veld. Beide ploegen waren niet bij machte om doelrijpe kansen te creëren. Kolping Boys kreeg enkele kleine kansen, maar Arjen Ver seput wist door attent keepen voor Texel de nul vast te houden. Arjen Verseput kreeg de moeilijke taak om Bart Heerschap te vervangen. Bart Heerschap is voor minstens zes weken uitgeschakeld vanwege een polsblessu re. Arjen Verseput kweet zich goed aan zijn taak en had beslist geen blaam bij de doelpunten Verdienstelijk In de tweede helft ging Paul van Exel, die de eerste helft niet in de basis stond vanwege disciplinaire redenen, in de spits spelen en Jan Hein Stu- dulski, die overigens een verdienstelijke wedstrijd speelde, werd rechtervleugel verdediger. Het eerste kwartier was duidelijk voor Texel, vooral door toe dien doen deze vervangsters vaak wei nig onder voor de speelsters van het eerste. Dat bewijzen bijvoorbeeld de resultaten van Casino 3, een uit jonge talenten bestaand team, dat in het be gin van de competitie zelfs enige tijd koploper was. Deze meisjes slaagden er toen in zowel tegen Casino 1 als te gen Gamma een gelijkspel te behalen Ook het team van Topido deed nog even een greep naar de macht, maar dat succes was maar van korte duur. Spoedig waren het net als in voor gaande jaren Casino en Gamma die in een onderling duel over het kampioen schap zouden gaan beslissen. De an dere teams konden daar over het alge meen weinig tegenin brengen. Wat dat betreft is het in het Texelse dameszaal voetbal nog hetzelfde oude liedje: de meeste teams zijn teveel afhankelijk van één of twee sterke speelsters en de rest heeft te weinig techniek. Gam ma en Casino kunnen beide al jaren lang bogen op selecties met weinig zwakke plekken, zodat er voortdurend kan worden gewisseld zonder het team drastisch te verzwakken. Daarbij had Casino dus het voordeel dat het ook uit de lagere teams kon putten, terwijl Gamma-coach Kiewiet dit jaar slechts zeven speelsters ter beschikking had. Bovendien had Casino een streepje voor doordat gedurende het grootste deel van het seizoen werd getraind o.l.v. John Boogaard. Maar zolang de ze trainingen op het veld moeten plaatsvinden en er in de zaal geen mo gelijkheden zijn, zal het voorlopig wel moeilijk blijven om het kwaliteitsniveau van het Texelse damesvoetbal te verhogen. doen van de bewegelijke Paul van Exel, die in de derde minuut na rust alleen voor de keeper van Kolping Boys verscheen, maar tegen de doel man opschoot. Gaandeweg de tweede helft trok Kolping Boys het spel naar zich. Dat resulteerde in de twintigste minuut na rust in de eerste treffer. De Texel-verdediging beoordeelde een lan ge bal verkeerd, waarvan de rechtsbui ten van Kolping Boys dankbaar profi teerde: 0—1. De tweede treffer liet niet lang op zich wachten, want acht mi nuten later werd een dekkingsfout in de Texel-verdediging resoluut af gestraft: 0—2. Texel kon geen vuist meer maken en bleef volharden in het lopen met de bal in plaats van de combinatie op te zoeken. Kolping Boys begroette het laatste fluitsignaal van scheidsrechter De Jong alsof het kampioenschap al bin nen was. Dat zal ongetwijfeld binnen kort gebeuren en afgaande op de wedstrijd Texel-Kolping Boys zijn de Alkmaarders een terechte kampioen. Vrijdag vindt alweer de derde trek kingsavond voor de grote jubileumlote rij plaats, aanvang 20.00 uur. Nadat het tweede elftal genoegen moest nemen met een 3—0 neder laag tegen Zeemacht 4, dwong ZDH 1 respect af door koploper Kwiek af te troeven met een 2—1 nederlaag. ZDH, nu weer met een voltallig elftal, startte tegen een straffe wind in. In de beginfase bouwden ze enkele mooie aanvallen op, die echter voor Kwiek geen gevaar opleverden, mede doordat Kwiek de buitenspelval goed benutte. Na tien minuten voerde Kwiek de druk op en probeerde zo het voordeel van de wind uit te buiten. Er kwamen ech ter geen gevaarlijke schoten en een kort genomen corner leverde voor Doede de Vries verder geen problemen op. Een vrije trap aan de andere kant gaf de Kwiek-doelman duidelijk meer moeilijkheden. Gaandeweg kwam ZDH beter in het spel en een aanval over links kon maar net worden gestopt. De draaierige dieptepasses van Kwiek wer den door de ZDH-defensie goed ver werkt, alleen in de 40e minuut moest de ZDH-goalie er aan te pas komen om een gevaarlijke kopbal te redden. Een aktie van Wilco Bakker vlak voor rust, leverde nog een hoekschop op, maar het bleef 0—0. De tweede helft wakkerden met de wind de aanvalsdriften van ZDH sterk aan en al in de vierde minuut bracht Gerard Timmerman na een aktie van Bram Brouwer uit een rebound de stand op 1—0. Kwiek forceerde daarna wel enige aan vallen, echter zonder gevaar ZDH pro fiteerde van de ontstane ruimte, maar slaagde er niet in de voorsprong te vergroten. In de 40e minuut verraste Kwiek de ZDH defensie en maakte be heerst de gelijkmaker. De slotfase le verde spannende momenten op. Een aktie van linkervleugelverdediger Ri chard de Leeuw over de rechterkant notabene, stelde invaller Hans Zijm tenslotte in staat de winnende goal te maken Hij gaf op ludieke wijze uiting aan z'n vreugde door als een ware ve dette over het veld te draven De eindstand was 2—1. Shima-lid Hans Kraay (11 jaar) heeft in Haarlem deelgenomen aan de provin ciale kampioenschappen judo. Het is voor het eerst dat een Texelaar zover is doorgedrongen. Hij bereikte de laatste acht bij de 11- en 12-jarigen. Hans Kraay komt uit Den Burg en is in het bezit van de blauwe band. Programma: Woensdag 1 april: 17.15 u. Nissan-Casino 1 (j) 17.55 u. ZDH-Nissan 2 (j) 18.40 u. Mantje 3-Casino 3 19.30 u. Selectie 20.25 u. Gamma 5-Topido 2 21.15 u. Nissan 2-A O 2000 3 22.05 u. Albert Heijn-Nioz Zaaldienst: Oosterend Donderdag 2 april: 17.15 u. Texel 3-Oosterend Ij) 17.55 u. Topido-Gamma (j) 18.40 u. Gamma 6-Rab 2 19.30 u. Ver.Schilders 2-Ver.schilders 3 20.25 u. ZDH 2-Oosterend 4 21.15 u. Jelleboog 2-Casino 4 22.05 u. Casino 6-Gempo Zaaldienst: A O 2000 Vrijdag 3 april: 17.00 u. Casino 5-Oosterend 3(j) 17.30 u. De Koog-Texel 1 (j) 18.15 u. Visser Bouw-Casino 5 19.05 u, Alkema-Nissan 20.00 u. Oosterend 1-Gamma 2 20.50 u. Casino-Jelleboog 21.45 u. A O 2000-ZDH 22.35 u. Mantje-Gamma 3 Zaaldienst: Rab Maandag 6 april: 17.15 u. Oosterend 2-Texel 4 (j) 18.00 u. Topido 2-Nissan (d) Zaaldienst: ZDH i Het kampioensteam van Casino. Staand v.l n r. Marjo van Heerwaarden. Carolien Reij. Herma Broekman. Yvonne Voeger en coach Gerard Boogaard. Knielend: Diana van Tongelen, Wilma van der Vis, Cintha Stiekema en Frida Witte. Anita Witte en vlagster Ineke Zijm ontbreken.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7