itff» Stiekema en Van Hintum winnaars biertappen A Voorronde Nationale wedstrijden FAMILIEBERICHTEN maan en hoog water >xelgesprache" weer Schuilhut bijeen VERVOLG VAN PAG.l ^iloodslachtplaats VM Mini-Horecavashow „Bornrif" houdt opening seizoen Zomerzegelactie weer van start Voetbalprogramma MST-programma Witte-Zijm Betaalwijze Texelaartjes >RlltaiJDAG 3 APRIL 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 3 |e zon komt 11 april op om 6.53 uur laat onder om 20.30 uur. liaan: 6 april E.K.; 14 april V.M. loodlij 8 april; springtij: 16 april, loog water ter rede van Oudeschild: lag 3 april ■rdag 4 april idag 5 april indag 6 april idag 7 april jnsdag 8 april iderdag 9 april dag 10 april ;rdag 11 april 0.09 en 12.03 0.23 en 12.25 0.35 en 12.50 1.04 en 13.31 1 55 en 14.29 3 00 en 15 50 4.35 en 17.32 6.30 en 18.56 7.47 en 19.54 ,an het strand is het ongeveer een eerder hoog water, aagwater valt gemiddeld 6.15 uur na gwater. |e Schuilhut" aan de Parnas- traat in De Koog zal in de k van 4 tot en met 11 april r zijn bezet door de Westduitse [eniging „Texelgesprëche". Een k lang worden weer lezingen ouden en kan worden gedis- isieerd over een van tevoren be id thema. Ditmaal is dat nst en techniek volgens Martin idegger". De bijeenkomsten zijn r| bij te wonen door geïnteres- 2 rde Texelaars en Duitse antiegangers. Kelgesprache" kreeg vorig jaar sep- ber veel aandacht doordat Texelaar Drenth zich actief in een der dis- t Jsies mengde. Hij verdedigde het ;tl(p eppingsverhaal tegenover de evolu- ier, die bij het toenmalige thema gaaj sprake werd gebracht. Het gezel- ap, dat voornamelijk bestaat uit in- is b ctuelen, komt al enige jaren op 'an i il discussiëren en gelijktijdig wat intie houden, maar hun activiteiten 'en tot vorig jaar nogal anoniem. ;tie mator is prof. dr. G. Scherer, die fi- :owi 'fie doceert aan de Universiteit van die!n. Het thema dat komende week sgeffltraal staat is gebaseerd op de ën van de 20e eeuwse filosoof egger. Deze stelt dat kunst als alternatief van de hedendaagse niek kan worden beschouwd, om- kunst op een andere wijze tracht werkelijkheid" te vinden, ndag tot en met donderdag zijn lelijks twee lezingen; de eerste be- 's morgens om tien uur en duurt ilusief aansluitende discussie) tot uur 's middags. De tweede lezing avonds om acht uur. Donderdag |vrijdag vinden alleen 's ochtends rdrachten plaats. „Texelgesprache" jrt in september terug voor een ie weken durend verblijf. wil deJl v°orzien van te9els en er is piel kunststof toegepast, it er met de huidige afgekeurde htplaats (gemeente-eigendom) gaat euren is niet bekend. Dit bestaan- i gebouw veranderen om het aan de idige eisen voor een slachtplaats te n voldoen, is nooit aan de orde ge lest, alleen al door het feit dat het Iden in een woonwijk staat. Het is pciu als slachtplaats „wegbestemd". or- ichi Vrijbankvlees ticulieren zullen regelmatig in de .Jegenheid worden gesteld om ook in ve'ie nieuwe slachtplaats zg. vrijbank vlees te kopen. Dit is van noodslach- lnpjgen afkomstig vlees dat is goedge keurd onder voorwaarde dat het onder koezicht wordt verkocht in porties die bniet groter mogen zijn dan vijf kilo per jktönt. Dit vlees wordt namelijk onge- rdejchikt geacht om te worden bewaard. strenge en dubbele keuring garan- >9 leert dat de kwaliteit van dit vlees uit stekend is en er is dan ook veel meer 311'raag dan aanbod. De tijd dat alleen t S.arme" mensen vlees kochten bij de ricllachtplaats is allang voorbij. Er wordt soort distributiesysteem gehan- rd door het verkrijgbaar zijn van bankvlees per briefkaart beperkt be- d te maken, bij toerbeurt in de ver- illende straten van Den Burg. De 'oeling is om nu ook de buitendor- in dit systeem te laten meedraai- Tot dusver werden de mensen daar ioit in de gelegenheid gesteld vrij- nkvlees te kopen, waarover wel eens geklaagd. ast het vrijbankvlees produceert de 'Odslachtplaats vlees dat onvoor- lardelijk is goedgekeurd en dat door iveco wordt afgenomen. Verder is er :hl res met VG-keuring, het zg. sterilisa- vlees dat niet zonder meer geschikt voor consumptie maar een bewer- ig moet ondergaan, wat gebeurt als !t tot bepaalde vleeswaren wordt ver- srkt. Tenslotte is er vlees dat wordt gekeurd, bestemd voor destructie. Milieu de oude slachtplaats verdwijnt oed, vet, e.d. in het riool. Dat is niet best voor het milieu en jaarlijks oet dan ook ca. f3000,— verontreini- ngsheffing worden betaald aan Uit- aterende Sluizen. In de nieuwe situa- is dat nog maar ongeveer duizend ulden want bloed en vet worden dan 'gevangen en voor verwerking gevoerd. '".I 'i Da drie verheugende winnaars van de biertapwedstrijden ,,Je moet het in je vingers heb ben". Dat zeiden de juryleden bij de dinsdag gehouden nationale biertapwedstrijden in De Linde boom. Ondanks de vrolijke ambi ance zijn deze wedstrijden een zeer serieuze zaak, waaraan hore cabedrijven die afnemers zijn van in Nederland gevestigde brouwerij en mogen deelnemen. In 1953 werd de eerste voorronde voor een Nationale biertapwedstrijd in Leeu warden gehouden. Doel was en is het bevorderen van goede bierverzorging in horecabedrijven. In De Lindeboom was volop belangstelling zowel van de kant van de deelnemers als van het publiek. De zaal was vol en gezellig en de demonstraties van vakmanschap ontlokten menigmaal applaus en toe juichingen. Bij de teams, bestaande uit steeds twee personen werd door één getapt en de ander serveerde. Namens de eenmanszaken moesten beide han delingen door één persoon worden verricht. In het midden van de zaal, goed zichtbaar voor de toekijkers, stonden twee installaties met verschil lende kranen waar moest worden ge tapt. En uit de koelkast moest een flesje bier gehaald worden dat uitge schonken werd bij de jurytafel aan het einde van de zaal. Collega's De jury bestond uit horeca ondernemers, dus eigenlijk collega's van de deelnemers en twee vertegen woordigers van het organiserende Cen traal Brouwerij Kantoor. Bij de tap installatie werd er streng op gelet hoe de glazen werden gespoeld, het afdro gen van het flesje uit de koelkast en natuurlijk de wijze van tappen. ,,Ze moesten in één keer volgetapt zijn met een goede schuimkraag", vertelde jury lid R. Posthumus. „Ik heb hier geen echte uitschieters onder de deelnemers gezien. Er zaten nog te veel luchtbel len in de schuimkragen en dat kost punten". Het goed afschuimen van een glas bleek ook een hele kunst. „Heel vaak zie je dat-ze tegen het glas tikken en dat mag niet, hè", aldus EÜT ondernemers-akti viteiten Woon- en projectadviseurs Beer- mann/van der Veen houden maan dag en dinsdag een mini- horecavashow in hun showroom aan de Schilderweg te Oudeschild. Zij zijn leveranciers van onder an dere horecameubilair. vloerbedek king en gordijnen. Al twee jaar is iedere dinsdag en zater dag de showroom van Beermann/van der Veen geopend. Omdat dit bij veel (horeca-lmensen niet bekend is, wordt een mini-Horecavashow gehouden, zo dat iedereen kennis kan maken met de artikelen die geleverd kunnen worden. In de showroom is permanent meubi lair te bezichtigen en er kan ook via catalogi besteld worden. Voor de show is het assortiment aanmerkelijk uitge breid. Het bedrijf heeft aan de over kant een gordijnatelier en een vloeren bedrijf in eigen beheer, waardoor opti male service en deskundigheid op dit gebied geboden kan worden. Tijdens de show gelden drie speciale beurs- aanbiedingen. De openingstijden zijn maandag van 14.00 tot 21.00 uur en dinsdag van 10.00 tot 18.00 uur, Schil derweg 251 A, Oudeschild. Posthumus. „Juist de snelheid van tappen in vaak drukke kroegen maakt dat de bierverzorging soms te wensen overlaat. Dat is helemaal niet nodig, want hier lopen genoeg mensen rond die het in hun vingers hebben en ook snel een goed biertje kunnen tappen". Het serveren en schenken werd beoor deeld aan de jurytafel achterin de zaal. Daar werd niet alleen gelet op de hou ding en handelingen bij het uitschen- ken van het flesje, maar ook op de kleding en verzorging van degene die serveerde. Juryvoorzitter G. Visser was erg tevreden over de kandidaten. „Het vak wordt goed uitgeoefend. Je kunt merken dat de mensen er serieus mee bezig zijn. Ja, een goed niveau en een leuke opkomst hier op Texel" Na de selectierondes gingen de drie hoogstgeplaatsten bij de teams en de eenmanszaken over naar de finale. Botsing De finalisten-eenmanszaken waren W. van Hintum van „Loodsmanswelvaren" uit Den Hoorn, K. Fris van „De Kuip" uit De Koog en F. Standaar van de „Twaalf Balcken" uit Den Burg. In twee rondes, aan beide tapinstallaties een keer, moest uitgemaakt worden wie de uiteindelijke winnaar zou wor den. Van Hintum leek in de eerste ron de pech te hebben toen hij bij het ser veren in botsing kwam met iemand uit het publiek die nietsvermoedend ach teruit stapte. Het ging echter goed en er werd geen kostbaar bier en dus punten verspild. De aanwezigen had den hun favorieten, maar lieten niet na ook de andere finalisten hartelijk toe te juichen, wat bijdroeg aan de sfeer van vakbroeders onder elkaar. Bij de teams ging het tussen het echt paar Huizinga van De Smulpot uit Den Burg, P. Evers en J. Vermeulen van Rebotex uit Den Hoorn en het echt paar Stiekema van discotheek Ques tion in Den Burg. Het viel op dat door deze teams goed gelet was op hou ding en kleding. De biertjes waren bo vendien van prima kwaliteit. Evers en Vermeulen hadden in de tweede ronde een misser toen één van de getapte glazen meer schuim dan bier bevatte. „De zenuwen spelen in zo'n finale toch wel een grote rol", aldus verte genwoordigster van het Centraal Bu reau Kantoor, mevrouw Van Houten. „Als dat in de voorronde was ge beurd, hadden ze de finale niet eens gehaald". Tegen zes uur kon speaker Dick de Vree de winnaars bekend ma ken. Bij de tweemanszaken E. Stieke ma en A. Stiekema-van Maarseveen van discotheek Question uit Den Burg, met 1581 punten. „Ik serveer eigenlijk Deze week wordt geen oud papier opgehaald in Den Burg. De Cocksdorp en Eierland. Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door oudercommissie en leerlingen van de o.l.school. Men wordt verzocht het pa pier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. nooit", aldus een verheugde mevrouw Stiekema. Ook haar man staat niet ge regeld aan de tap. „Wel veel achter de draaitafel, maar niet echt tappen". Als tweede eindigden P. Evers en J. Ver meulen van Rebotex uit Den Hoorn 11566) en derde werden J. Huizinga en R Huizinga-van den Boomen van de Smulpot uit Den Burg met 1541 pun ten. Eervolle vermeldingen gingen naar De Graaf en Pieterse van De Karse- boom en Jonker en Kuiper van Het Texelaartje. Bij de eenmanszaken werd W. van Hintum uitgeroepen tot beste tapper. Hij won met 782 punten voor K. Fris (772) en F. Standaar (769). In deze klasse werden twee eervolle vermeldin gen toegekend aan mevrouw Korff van de Twaalf Balcken en De Vries van De Lindeboom. Zij haalden net niet de fi nale, maar de jury vond hun toppresta ties dusdanig dat er toch een waarde ring tegenover moest staan. Voorzitter Mans Seegers van Horeca Nederland afd. Texel, sprak een dank woord uit voor de jury en was blij dat het aantal deelnemers dit jaar weer groter was dan het vorige. De winnaars worden uitgenodigd voor de finales, die in januari te Amsterdam gehouden zullen worden. Manege „Bornrif" aan het Mienter- glop houdt zondag open huis vanwege het begin van het nieuwe ruitersei- zoen. De toegang is gratis en er kan de hele dag worden rondgekeken. Op het programma staan onder meer huif kartochten, ponyrijden en voltigeren. Om omstreeks twee uur 's middags geeft ponyclub De Kleppertjes een demonstratie. De zomerpostzegelactie voor goede doelen gaat dinsdag van start. In het postkantoor van Den Burg staat weer het bekende kraampje. Het onderwerp van de zomerzegels '87 is „Monumen ten van bedrijf en techniek". De zegel van 55 30 cent heeft als afbeelding een stoomgemaal te Nijkerk. De 65 35 cent een watertoren te Deventer en de zegel van 75 35 cent een geel- gieterij te Joure. Net als vorig jaar zal de PTT een postzegelboekje verkopen met twee zegels van 55 30 cent (briefkaart) en twee zegels van 75 35 cent (brief). Dit boekje met karton nen kaftje steekt men gemakkelijk in portefeuille of handtas. De prijs van het boekje is 73,90. Naast postzegels verkoopt de Stichting Zomerzegels veel andere artikelen, zo als maximumkaarten, prentbriefkaar ten, wenskaarten, wensbrieven, post papier met afbeeldingen van Marjolein Bastin, luchtpostpapier, notitiebloks en ballpoints. Om voor veel sociaal/culturele organi saties en instellingen de realisatie van projecten mogelijk te maken, is veel geld nodig. Het comité hoopt dat alle mensen naast kaarten en andere ne venartikelen bewust zomerzegels zullen kopen, aldus het motto „Zomerzegels, het opplakken waard". De helft van de verkoopopbrengst wordt besteed aan plaatselijke en regionale initiatieven. Veertig procent is voor landelijke pro jecten en tien procent gaat naar de Antillen. Over eventuele nieuwe finan ciële aanvragen wordt pas na de actie beslist, als bekend is hoeveel geld er binnen is. Zaterdag 4 april 1987: KNVB afdeling Noordholland: Bergen-SVO/Z, 14.30 uur Reiger Boys 3-SVO/Z 2 Junioren: Oosterend A1-VZV A1, 13.30 uur DWOW Bl-Tex. Boys BI, 14.30 uur (boot 13.05 uur) Watervogels B1-Texel BI, 14.00 uur Oosterend B1-ZDH B1, 13.30 uur JVC B3-De Koog BI, 14.30 uur (boot 13.05 uur) Texel B2-WGW B4, 13.30 uur Helder C2-Oosterend C1, 13.00 uur Texel C1-HCSC C2, 13.30 uur Tex. Boys 01-Texel C2, 13.30 uur Pupillen: WGW D2-Texel D1, 11.00 uur Oosterend D1-ZDH Dl, 12.00 uur Tex. Boys D1-Texel D2, 12.00 uur Tex. Boys E1-ZDH El, 14.45 uur Texel El-Oosterend El, 12.30 uur Oosterend F1-Tex. Boys F1, 12.00 uur ZDH F1-De Koog F1, 12.00 uur Tex. Boys F2-Texel F1, 15.45 uur Dames: Wieringermeer-Tex. Boys, 14.30 uur (boot 13.05 uur) Meisjes junioren: Tex. Boys/O'end-De Rijp, 13.30 uur Zondag 5 april 1987: KNVB, vierde klasse: Schagen-Texel, 14.30 uur KNVB afdeling Noordholland: AGSV-Tex. Boys, 14.00 uur SVW 4-Texel 2, 12.00 uur JVC 5-ZDH 2. 14 00 uur BKC 4-Texel 4, 14.00 uur Tex. Boys 3-Con Zelo 5, 11.30 uur Oosterend 2-Succes 6, 12.00 uur Junioren: Texel A1-SRC Al, 11.30 uur Tex.Boys A1-Flevo A2, 12.30 uur Dames: De Koog-HOSV 3, 12.00 uur VVW-Oosterend, 12.00 uur Veteranen: Cocksdorp-Oosterend, 10.30 uur De Koog-Texel, 10.30 uur Samen reizen: zaterdag 4 april, boot 13.05 uur: De Koog B1, Tex. Boys BI en dames Tex. Boys. Als er een wedstrijd niet doorgaat, bus afbestellen: (02240) 12421. Afdeling Volleybal Zaterdag 4 april: Sporthal Ons Genoegen, Den Burg: 12.30 u. asp.jongensTevoko-Harpoen 2 13.30 u. heren Tevoko 2-WSOV 2 13.30 u. dames Tevoko 2-Edam 1 13.30 u. dames Tevoko 1-Juvoc 1 15.00 u. heren Tevoko 1-Madjoe 2 15.00 u. dames Tevoko 3-WSOV 2 15.00 u. heren Tevoko 4-Juvoc 5 Maandag 6 april, Sporthal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. dames HCSC 1-Tevoko 1 18.45 u. dames Turnlust 1-Smash '68 Donderdag 9 april, Sporthal De Groet, Tuitjenhorn: 19.00 u. dames De Boemel 1-Tevoko 2 De boerenbedrijven „Burst", „Sir Ro bert Peel" en „De Witte Blom" zijn niet het eigendom van de fam. Witte Et Blom, zoals wij abusievelijk meldden in de vorige krant, maar van de firma Witte-Zijm. Bovendien was laatstge noemde boerderij niet voorheen „Hol land" genaamd, maar ligt tegenover deze hoeve aan de Hollandseweg. Wij verloren een lieve man, een zorgzame vader en een fijne opa Dirk Janssen Texel, 30 september 1917 t Tilburg 26 maart 1987 echtgenoot van Johanna Catharina van Esch. Verbijstering is in ons om zijn snelle heengaan. Tilburg: J. C. Janssen-van Esch Zeven, BRD.Gerrit en Annelies Janssen- Paenen Marleentje Tilburg: Carien en Evert Vrins- Janssen Kim en Jeroen Tilburg: Anneke Janssen Soest: Johanna en Eric Domhof- Janssen Tilburg: Carminé Janssen Kenneth Simoons Bisschop Zwijsenstraat 54 5038 VB Tilburg. De crematie heeft inmiddels plaatsgehad. De kerkeraad van de Gereformeerde kerk van Den Burg heeft kennis genomen van het overlij den van de heer K. Brouwer Met dankbaarheid gedenken wij dat hij geduren de vele jaren als organist onze gemeentezang heeft begeleid. Trooste de Heer zijn familie. Ds. Salakay, praeses K. Hayma, scriba Voor al uw belangstelling, in welke vorm dan ook, na het heengaan van onze lieve papa, opa en levensgezel J. J. A. SPIGT (COBUS) Willen wij u heel hartelijk bedanken. Carla, Henk, Natalja Miep, Jim, Ankie, Roy Lucy, Gerrit, Rommy, Herbert Martine, Christja, Just Eierland-Texel, april 1987. Geef ons vijf minuten voor een /ach zomaar gewoon uit liefde voor elkander Geef ons nog vijf minuten voor een traan die wij met hebben vergoten voor die ander Helaas die vijf minuten zijn ons niet gegeven Wij moeten leren met dit zo groot verdriet te leven. Hierbij willen wij allen dank zeggen voor het warme medeleven na het plotseling heengaan van mijn doch ter, onze zus, schoonzus en tante MARIE PRANGER Uit aller naam R. Pranger-Donker April 1987 Jan Reijstraat 10, Den Burg. *?v\V Na een lang verblijf bij mijn mamma, wilde ik ook wel eens naar mijn pappa Met een kreet heb ik la ten horen, dat ik op 1 april om 10.26 uur ben geboren. Ik heet Dennis Ik weeg 3600 gram en ben 50 cm. lang. Mijn ouders zijn Bert en Diana Backer-Blonk Beatrixlaan 63 1791 GB Den Burg. Omdat het bij het afre kenen van Texelaartjes vaak om kleine bedra gen gaat, verzoeken wij onze adverteerders vriendelijk doch drin gend rekening te hou den met de betaalwijze van Texelaartjes: Texelaartjes dienen contant afgerekend te worden. Telefonisch opgegeven Texelaartjes dienen bin nen één week na plaat sing aan onze balie be taald te zijn, daarna wordt een acceptgiro verzonden. Voor een acceptgiro die t.b.v. een Texe laartje verzonden wordt, brengen wij 77,50 aan extra kosten in rekening. De directeur HANDIG 21IJN EN T KOPPIE ERBIJ KAN OOK VANUIT EEN ROLSTOEL AVO-Nedorland bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen met een handicap Reeds 60 jaar Jaarlijks kunnen veie ge handicapten zich v»a AVO-Nedertand maatschappelijk ontplooien Bij een be- dn|f ot als startende ondernemer Oaamaasl geeft AVO-Noderland finan ciële ondersteuning voor bepaalde aan passingen recreatie en opleidingen Want AvO-Nederland helpt waar wettelij ke voorzieningen écht te kort schieten Voor iedere gehandicapte AVMtDERLAM

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3