ieuwe groepscommandant ekt verwachtingen 1 I Voor het weekend 1 sfeervolle installatie troubleshooterMoeskops rn Slordig spel Schaker Witte Koffie/eethuis „De Wéélder" opent 17 april Draden omheining doorgeknipt Atletiektraining 4 en 5 april 1987 Artsen Clubwedstrijd van Wielervereniging Eerste wedstrijd motorcrosskampioenschap Groene Kruis w Tandartsen p Apotheek Gezinsverzorging p Alcohol en drugs Dierenartsen Noodslachtingen I Rijkspolitie Kustwacht Eierland Brand/ambulance p Kerkdiensten l/PIJDAG 3 APRIL 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 5 ÏSloti )it is overweldigend". Adjudant Jan B. Moeskops had Doit verwacht dat zijn installatie als commandant van de jroep Texel van de Rijkspolitie, district Alkmaar, door zoveel elangstellenden zou worden bijgewoond. Overweldigend varen ook de lovende woorden van de diverse sprekers, vaaruit hoge verwachtingen omtrent Moeskops' toekomstig jnctioneren bleken. eze verwachtingen werden on- Lrsteund door iemand die Texels iieuwe groepscommandant al in i praktijk heeft meegemaakt: jiens voorganger op Texel, kapitein let Scheunemann. Deze heeft loeskops in het district Nijmegen Jrte tijd beleefd als groepscom mandant van Lienden en leerde bm kennen als een „troubleshoo- iemand die veelzijdige proble- nen op adequate wijze tot oplos- ng weet te brengen. Scheune- nann, die mede namens de dis- (dictscommandant van Nijmegen ^rak, noemde Moeskops dan ook en goede keus, waarmee Texel bfeliciteerd kon worden. trictscommandant van de Rijkspolitie Alkmaar. Hij was het die Moeskops voor geïnstalleerd verklaarde. Stokreef vergeleek de functie van groepscom mandant met Texel zélf, namelijk als het terrein van water en zand waaro ver zowel burgemeester als district scommandant iets hebben te zeggen. Hij sprak de verwachting uit dat Moes kops binnen de aldus bepaalde kaders erin zal slagen om het eigen beleid van de groep te bepalen, d.w.z. doe len vaststellen en bepalen op welke wijze deze moeten worden verwezen lijkt. In zijn nieuwe functie zal Moes kops op de eerste plaats leiding moe ten geven in al haar facetten, aldus Stokreef. ,,U zult het kader moeten stimuleren, de sfeer is heel belangrijk. Daarom zult u tijd moeten investeren in de groep. Niet benauwd zijn om fouten te maken, maar er samen wat plechtigheid, woensdagmiddag in n goed gevulde raadszaal, werd in leid door J. A. M. Stokreef, dis z'jr r onderstreping van het hartelijke welkom in de Texelse gemeenschep overhandigt burge- eester Schipper de nieuwe groepscommandant de gemeentedas. ijdens de maandagavond in De indeboom gespeelde partij voor Je interne competitie van schaak- lub ,,En Passant" tussen Paul Eel- man en Jan Witte beging laatstge- loemde in de opening een aantal ilordigheden die hem lelijk hadden runnen opbreken, indien Eelman de stelling wat beter had ge laxeerd. Jan Witte behoort zeker :ot de sterkste schakers van het ei- and, maar zijn kennis van het ope- ïingsspel laat te wensen over. Hij tezorgt zichzelf daarmee handen rol werk, want het overkomt hem dikwijls dat hij tegen wat zwakke- e spelers dan hijzelf lange tijd be- :ig is de vlekjes die hij in de ope ningsfase heeft gemaakt, weg te poetsen. Paul Eelman vond weliswaar niet de iterkste en misschien wel winnende roortzetting, maar speelde wel goed jenoeg om Witte serieuze problemen roor te zetten. Na een spannende itrijd bereikte Witte echter een gewon- )en stand. ft/im Albers zette de nogal planloos pelende Taeke van Lingen onder gro- :e druk. Juist op het moment dan Van ingen tegenspel op de damevleugel aegon te krijgen, verrekende hij zich, ietgeen hem een stuk en de partij :ostte. artien Witte zag zijn aanval op de rivool opgezette stelling van Frans ïijgenraam de mist ingaan toen Eijgen- aam hem pardoes een stuk ontfutsel de. Het duel tussen Auke Terpstra en Aad Bakker bleef lange tijd in even- icht en zelfs toen Bakker een kwali- :eit won ten koste van een pion leek Ie winst voor hem nog problematisch. In twee zittingen en meer dan honderd zetten, wist Bakker het hele punt ech ter binnen te halen. Met een serie krachtige zetten bestreed Rinus Vittali de twijfelachtige partijopzet van Thijs Witte. Na een zet of vijftien leek een snelle catastrofe voor Witte bijna onafwendbaar, maar iuist op dat moment stak Vittali hem de helpende hand toe; met een foutie ve pionzet in het centrum blies hij nieuwe leven in de gammele positie van Witte die vervolgens het toren- eindspel met een pion minder juist re alise wist te houden. F. Eijgenraam-M. Witte R. Daan-H. de Beurs W. Albers-T. van Lingen de Visser-F. van Tatenhoven A. Terpstra-A. C. Bakker M. Vittali-Th. Witte van maken. Tegelijkertijd moet u er ook voor zorgen dat ze weten wat ze aan u hebben", sprak Stokreef tot de nieuwe groepscommandant in zijn dis trict. Woorden die Moeskops bekend in de oren klonken want al sinds mei 1981 bekleedde hij deze functie bij de groep Lienden. Impulsief Stokreef memoreerde dat Moeskops in zijn periode daar een tijdje waarne mend groepscommandant was ge weest in een naburige gemeente waar zich problemen hadden voorgedaan. Zijn toenmalige superieuren hadden zich daarover zeer in hun sas getoond. Stofreef karakteriseerde de nieuwe F, Eelman-J. Witte 1-0 1-0 1-0 54 - 54 0-1 54 - 54 0-1 ondernemers-aktiviteiten Den Burg krijgt er voor Pasen nog een horecabedrijf bij. Het is het koffie/eethuis De Weelder, ge vestigd in het pand in de Waal- derstraat waar de biologische voedselwinkel De Vlier was ge vestigd, maar dat nog beter be kend is als ,,het winkeltje van Dam". Het pand is van Frans Timmer gekocht door de 26-jarige Liesbeth Bakker, ge boren in Arnhem, maar opgegroeid op Terschelling. Ze stamt uit een horeca- familie (haar vader exploiteerde de buf fetten op de boten van Doeksen) en was al jaren van plan om voor zichzelf iets te beginnen. Op Terschelling lukte dat niet omdat daar van gemeentewe ge een horecastop is afgekondigd, wat betekent dat geen nieuwe horecabe drijven worden toegelaten. Dergelijke beperkingen bleken ook te gelden op andere waddeneilanden. Omdat er ook geen gunstige mogelijkheden bleken te zijn in Zeeland en langs de Noord- en Zuidhollandse kust viel het oog op Texel. Een telefoontje met het raadhuis leerde dat nieuwe horecabedrijven hier welkom zijn. Toen Liesbeth op het eiland pools hoogte ging nemen en bij Albert Heijn boodschappen deed, viel haar oog op het te koop staande winkeltje van Frans Timmer, waarna de zaken snel konden worden geregeld. De winkel wordt momenteel verbouwd door Bouw- en timmerbedrijf Visser. Er ko men toiletten bij en beneden is een wand weggebroken waardoor de hele benedenverdieping voor het nieuwe bedrijfje beschikbaar komt. De officiële opening ïs vrijdag 17 april; het publiek is ingaand de volgende dag welkom. Het is de bedoeling ongeveer zeven maanden per jaar open te zijn. man als „praktisch ingesteld, soms ook impulsief (maar dat past echt wel in deze tijd)" en constateerde dat hij in zijn voorgaande functies het accent legde op de maatschappelijk-sociale functie van de politie in plaats van op de verbaliserende kant. Voorts ging de districtscommandant in op de functie van de politie in de maatschappij. Vol gens hem wordt de politie geconfron teerd met een voortdurende frictie, die het gevolg is van snel veranderende normen en waarden, terwijl de rechts regels slechts langzaam worden gewij zigd. Dat betekent dat de politie niet zonder meer de wet moet toepassen, maar de regels moet zien te hanteren. In dit opzicht heeft de politie een sig naalfunctie, want Hermandad komt als eerste met deze wrijvingen in aanra king en verkeert dus in een uitgelezen positie om de wetgevende instanties hierover in te lichten. Moeskops zal er voorts rekening mee moeten houden dat een aantal factoren de politietaken bemoeilijken. Bezuinigingen hebben er toe geleid dat een sterke afslanking van de personeelssterkte plaatsvindt en verouderde materialen nog niet zijn vervangen. En een vakantiegebied als Texel zal ervaren dat de toeristische druk toeneemt als gevolg van de toe neming van vrije tijd. Stokreef bedank te het Texelse kader voor hun inzet tij dens de periode dat Scheunemann was vertrokken, vanaf juli 1986. Hij vindt deze interimperiode te lang en zei dat erop is aangedrongen om wat regels te wijzigen zodat het in het ver volg korter duurt voordat een nieuwe man in dienst treedt. Loltrapper Burgemeester Schipper toonde zich zeer optimistisch over de gemaakte keus. Hij zei hoge verwachtingen van Moeskops te hebben, op grond van een gesprek dat in het kader van de sollicitatieprocedure is gevoerd. Schip per verwelkomde Moeskops namens de gemeente en zei te hopen op een goede samenwerking en overlegsfeer, opdat zó de beste resultaten worden bereikt. ,,En daarbij mag best gela chen worden. Zo gauw we hier op het gemeentehuis gaan vragen: meneer Moeskops, lach toch eens, en u rea geert met de opmerking dat u bent benoemd als groepscommandant en niet als loltrapper, dan is er iets mis". Schipper hoopt dat de groep Texel kan worden versterkt: ,,Het is naar mijn gevoel van het grootste belang, dat de permanente kern zo sterk mogelijk wordt gemaakt om bijvoorbeeld ook in de zomermaanden (bij gelukkig een detachering van een grote groep poli tiemensen van buiten) de problemen het hoofd te kunnen blijven bieden. De opclassificatie van de gemeente, waarbij Texel wat betreft bestuurlijke zwaarte wordt gelijkgesteld met een gemeente van 20.000 inwoners, is naar mijn gevoel een goede aanleiding de draad, die de vorige groepscomman dant heeft laten liggen, weer op te pakken". De burgemeester bood als geschenk Moeskops de gemeentedas Negen maanden Muus Smit van de Rijkspolitie Texel, die als waarnemend groepscomman dant is opgetreden, vond het frappant dat de tijd tussen Scheunemann's ver trek en Moeskops' installatie zo'n ne gen maanden heeft gevergd. „Mense lijk gezien een goede tijd". Smit be reidde zijn nieuwe chef er alvast op voor dat Texel in de zomer en in de winter een verschil van dag en nacht is. „Een buurgroep wil best assistentie verlenen, maar kan niet 1, 2, 3 het Marsdiep over. Daar zult u aan moeten wennen". Agente Karin Poot overhan digde namens de groep Texel mevrouw Annie Moeskops een boeket bloemen. Adjudant R. Hoekstra (groep Medem- blik) voerde het woord als voorzitter van de representatiecommissie van alle Noordhollandse groepscommandanten Het afgelopen weekend is de pas ge plaatste omheining bij het redding boothuis van De Cocksdorp door een of meerdere onbekenden doorgeknipt. Maandag heeft Rijkswaterstaat het ur- susgaas weer gerepareerd. Zoals be kend werd het terrein afgesloten in verband met de vroegtijdige vuilstortingen. De atletiektraining van vrijdag o.l.v. Pe ter de Hoogh zal vanaf deze week weer in de buitenlucht plaatsvinden. De Koning-hal wordt verruild voor de accommodatie van Texelse Boys. De trainingstijd (van 19.00 tot 21.00 uur) blijft gelijk. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. T. Buningh, telefoon (02230) 23024. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Op de werkdagen van 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies terecht in het Tandheelkundig Centrum, Witte Kruislaan, Den Burg. Kunstgebitreparatie. Spoedeisende gevallen ook in het weekend na telefonisch overleg. Tandtechniek Van Kralingen, tel. (02220) 2069. De installatie is officieel een feit. Districtscommandant Stokreef drukt adjudant Moeskops, gadegeslagen door diens vrouw, de hand Hoekstra noemde het korps van de rijkspolitie het mooiste van Nederland, Alkmaar een der mooiste districten en Texel van de twaalf in dit district val lende groepen eveneens een der aan trekkelijkste. ,,Niet alleen om vakantie te houden maar ook om te werken, ondanks alle specifieke problemen, daar heeft Moeskops een bewuste keus voor gemaakt", aldus Hoekstra. Hij verklaarde toekomstige vergaderin gen aan Moeskops's reistijden te zullen aanpassen. Als cadeau had Hoekstra een waardebon en bloemen. Oud-adjudant Scheunemann vindt dat zijn opvolger niet zonder meer het bestaande beleid moet voortzette. ,,lk adviseer met klem om een eigen koers te gaan varen", zei Scheunemann, die verder uit eigen ervaring wist te vertel len in het hele district Nijmegen niet zo'n mooie groep als Texel te hebben aangetroffen... Hij wenste de familie Moeskops op Texel net zo'n fijne tijd toe als hijzlef en zijn gezin op het ei land hebben meegemaakt en gaf als geschenk een wijnthermometer. Gestreeld Adjudant Moeskops zei zich gestreeld te voelen met een dergelijke overrom pelende entree in de Texelse gemeen schap. Hieruit blijkt de waardering van de gemeente voor de politie", con cludeerde Moeskops. Hij zei te hopen aan de verwachtingen te kunnen vol doen en wil dit vooral bereiken door de weg van samenwerking te volgen. Ten opzichte van het groepskader ziet Moeskops duidelijkheid en eerlijkheid als eerste prioriteit. Hij sprak de hoop uit met alle partijen tot een prettige samenwerking te kunnen komen. Dinsdagavond hield de wielervereni ging haar eerste clubwedstrijd na enkele weken oefenwedstrijden te hebben gereden. Bij de A-jeugd was het Jordi Vinke, die half koers bij zijn enige concurrent Frans Witte wegreed en de wedstrijd won. Richard Bousma was bij de B-jeugd op permachtig en won met grote voorsprong. De senioren gingen met vijftien man van start. Na diverse mislukte demarages kwam de kopgroep van zeven renners op de finish af. Bas Vaars won de sprint voor Evert Koopman en Dirk Vinke. Uitslag: A-jeugd: 1. Jordi Vinke; 2. Frans Witte. B-jeugd: 1. Richard Bousma; 2. Robin Verduyn; 3. J. W. Prins. Senioren A poule: 1. Bas Vaars; 2. Evert Koopman; 3. Dirk Vinke; 4. Hans van Osch; 5. Piet Roeper; 6. Douwe Dros. B-poule: 1. Henk Broekman; 2. Peter Beers. Zondag vindt op het motorcrossterrein van de MAB-club de eerste wedstrijd, meetellend voor het clubkampioen schap plaats. Gereden wordt in de junioren; senioren- en, bij voldoende inschrijvingen, een off the road-klasse. Het bezit van een trainingspas is zowel bij wedstrijden als bij trainingen verplicht. Inschrijven kan men vanaf 13.00 uur, de training vangt aan om 14.00 uur, di rect gevolgd door het wedstrijdpro gramma. Trainingspassen zijn op de wedstrijddag voor een bedrag van f100,— verkrijgbaar, pasfoto meenemen. De volledige wedstrijdkalender ziet er als volgt uit: 5 april clubcross; 3 mei clubcross; 31 mei clubcross; 28 juni 2 uurscross; 12 juli clubcross; 30 augustus clubcross; 20 september clubcross; 18 oktober clubcross; 15 november triocross (trial, estafette en cross). 1 1 I I I I De bureau van de groep Texel van de Rijkspolitie in Den Burg is dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Het bureau te De Koog is en donderdagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur en zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9,00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. C. de Kruijff, tel. (02228) 643. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Alleen voor spoedgevallen telefoon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM-centrale. i J Bij brand en voor spoedeisend p ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-7????. Voor niet W spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-22222 W Zondag 5 april 1987 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar viering Heilig Avondmaal Den Hoorn 11.00 uur ds. J. J, H. Hoekstra, Coll. Algem. diak. doeleinden De Koog 9.30 uur ds. Verbeek Coll. Algem. diak. doeleinden De Waal 9.30 uur ds. J. J. H. Hoekstra Coll. Alg. diak, doeleinden Oosterend 9.30 uur ds. De Jong Oudeschild 11.00 uur ds. Verbeek De Cocksdorp 11.00 uur ds De Jong Doopdienst GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 uur drs. J. J. T. Salakay 19.30 uur drs. J. J- T. Salakay Uitzending via De Lichtboei Oosterend 10.00 uur drs. J. Donker viering Heilig Avondmaal 19.30 uur drs. Donker viering Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr, Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 u. mevr. Thimm, uit Haarlem. Uitzending via De Lichtboei Kerkbusje Den Hoorn BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11 Den Burg 10.30 uur Voorganger Joh. Tensen. Met uitvoering van de Kinder- Johannes Passion door de Wad- densinger. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Dameskoor Uitzending via De Lichtboei zondag 10.00 uur, H. Vormsel The Gospeltrain Tijdens de mis kindercrèche. Oosterend: zondag 9.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 10.30-11.20 uur Openbare lezing: Onder vervolging staande blijven" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie: ,,Op de wachttoren sta ik" bahAi Iedere woensdag bestuderen van en lezen uit de Bahé'i Heilige Geschrif ten, van 20.00-22.00 uur. Thema: Nieuwe lente....." Adres: Hollewal 13, Den Burg. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5