4EEND4 Aanwinst AOT: /oetbalvooruitzichten ee GEKNIPT rr litslagen winter- >ridgecompetitie Druk weekend voor zwemclub Goed spel van Tevoko-teams Eilandcompetitie volleybal „Parel van Tessel" onderging face-lift AMNESTY INTERNATIONAL Spanning in damstrijd |DE NOODZAAK BLUFTi Volleybaltoernooi in „Ons Genoegen" - H.: i -■ - „jOAG 3 APRIL 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 svei tie .V. Texel de strijd om de eerste plaats is streden en de Kolping Boys hebben ten zien deze plaats met recht te be- ■tten, gaat de competitie gewoon groenzwarten krijgen het uit tegen chagen weer erg moeilijk want de chagenezen spelen vanuit een sterk irdedigende instelling. Veel mensen hter de bal en laat de tegenstander isar komen en het spel maken. Een jeelwijze die de Texelaars niet ligt. De jelpunten zullen dan ook wel weer lur worden. Hopelijk laten de SVT- s het er niet bij zitten en gaan ze er et de volle inzet tegenaan om de reede plaats te behouden. Ut in groot degradatiegevaar verke nde Texel 2 gaat naar SVW 4, waar- n op Texel met 2—1 werd gewon- In Heerhugowaard zal het wel iel erg moeilijk worden om de pun- n te pakken. it bovenaan staande BKC 4 is in leine Sluis te sterk voor het Texel 4. ixel A1 krijgt het thuis tegen SRC A1 Ichagen) moeilijk. Texel B1 moet in n Helder van het op de voorlaatste lats staande Watervogels B1 kunnen nnen. Op Tewl werd met 8—1 ge- nnen. Texel B2 heeft kans op een lijk spel tegen het bezoekende 'GW B4. In Den Helder werd het 2. Texel C1 ontvangt koploper |CSC C2, waarvan in Den Helder met 2 werd gewonnen. Zou er weer 'n verrassing inzitten? Texel C2 gaat ar de buren, het bovenaan staande Boys C1. Op eigen veld werd met 5 verloren. Misschien zit er een ge- jkspel in. Texel D1 moet in Den Hel- r van WGW D2 de punten kunnen jakken. B-lijn: 1. fam 2. fam 3. fam 4. fam 5. fam ZDH De ZDH B-junioren spelen zaterdag om 13.30 uur in Oosterend tegen de B-junioren van Oosterend. Vertrek 12.45 uur van het pleintje bij Goënga. Het eerste elftal is zondag vrij. Het tweede speelt om 14.00 uur in Juliana- dorp tegen JVC 5 Vertrek boot 13.05 Texelse Boys Zondag gaat Boys 1 op bezoek bij AGSV in Aartswoud. Op Texel werd geheel tegen de veldverhouding in een 4—O-nederlaag geleden. De Boys heb ben dus wat goed te maken en winst is ook nodig voor een eventueel perio dekampioenschap. Vertrek boot 12.05 uur. Het tweede is vrij en Boys 3 speelt al om 11.30 uur thuis tegen Con Zelo 5 De A-junioren spelen om 12.30 uur de uitgestelde wedstrijd tegen Flevo 2. Terreindienst: Jan Dros en Norbert Kager. De dames spelen dit weekend op za terdag en gaan met de boot van 13.05 uur op bezoek bij Wieringermeer. Met dezelfde boot en bus gaan de B- junioren naar DWOW B1. Om te win nen moet er wel vinniger gevoetbald worden dan in de laatste twee wedstrijden. De C-junioren ontvangen om 13.30 uur de buren Texel C2. In een derby weet je maar nooit. Maar om de koppostie goed in handen te houden, moet er wel gewonnen wor den. Op dezelfde tijd speelt de meisjescomb. Tex. Boys/Oosterend te gen De Rijp. S.V. Cocksdorp Het eerste elftal heeft een vrij week end. De veteranen moeten het zondag om half elf opnemen op eigen veld te gen Oosterend. ïlaandag werd de tweede competitie ön dit winterseizoen afgesloten, ampioen in de A-lijn werden mevr. akker-B. van Hoogen. In de B-lijn |rerd de fam. Schuijl kampioen en in C-lijn was dat de fam. Van fee rwa arden. e totale uitslag: P^-lijn gemiddelde 1. mevr. Bakker-van Hoogen 53.85% |2. fam. Hoogerheide 53.47% 3. Blonk-Grootjen 53.35% 4. mevr. Van Hoogen-Bakker 52.18% 5. Ofrein-Kellner 50.84% 6. Elzinga-Slijderink 50.65% 7. Chavonnes-Zevenhoven 49.99% 8. mevr. De Laet-Wessels 47.45% 9. Kooiman-Elzinga 46.25% 10. Den Brok-Ruigrok 42.23% Schuijl 52.26% Venema 52.23% Van Sambeek 51.33% Blok 51.29% Beemsterboer 49.50% 6. dames Langeveld-Breeuwer 48.89% 7. mevr. Geus-Bakker 45.46% 8. dames Van Empel-v.d. Molen 41.54% C-lijn: 1. fam. Van Heerwaarden 55.34% - 2. dames De Brok-Zwart 53.36% 3. fam. De Jong 52.43% 4. fam. Klip 52.16% 5. dames Van Schie-van Gent 50.58% 6. dames Balk-Boere 48.34% 7. Balk-van Dam 44.12% 8. dames Witte-Festen 43.14% Maandag wordt de Ruitenboer gespeeld. Naarmate de opening van zwem bad Molenkoog (25 april) naderbij komt nemen de activiteiten van de ZPC TX 71 toe. Zaterdagavond gaat een groep naar de jeugdmara- thon in de Helderse „Schots", die wordt gehouden door de Helderse Reddingsbrigade. Om 15.30 uur ver zamelen bij zwembad Molenkoog, boot 16.05 uur heen en laatste boot weer eilandwaarts. ïondag gaan een dertigtal leden naar wembad „De Venne" in Hippolytus- ïoef op Wieringen. Daar doen zij mee ran een recreatieve zwemsportdrie- <amp van de vereniging Normerven, Dude Veer en de eilandelijke zwem ploeg. Verzamelen om 12.30 uur bij zwembad Molenkoog, boot 13.05 uur. Aanvang driekamp 14.00 uur, terugreis Poot 17.35 uur. De inbreng voor de jaarlijkse rommel- tjesmarkt van zaterdag 6 juni is nu al groter dan ooit. Mochten mensen ech ter in hun „schoonmaakwoede" de komende weken iets op willen ruimen, alles is welkom. Een telefoontje naar de fam. Buren (02220) 3875 en het wordt keurig opgehaald. Tijdens de drie wedstrijden van af gelopen week werd door de Tevoko-teams goed gespeeld. He ren 1 won met 1—3 in Boven- karspel van Simokos, de jongens aspiranten speelden zeer ver dienstelijk 2—2 tegen Harpoen 2. Dames 3 speelde een redelijk goe de partij tegen HCSC 3, maar kon toch geen punt pakken. (3—0 verlies). Tegen Simokos, tot zaterdag op een punt van Tevoko op een vijfde plaats, werd door Heren 1 goed gespeeld. De eerste twee sets werden door hard werken met 12—15 en 13—15 gewon nen, waarna Simokos in de derde set profiteerde van een falende aanvalslinie bij Tevoko. Hans Last speelde zeer ver dienstelijk, maar kon niet goed grip krijgen op de aanvallen van Simokos. Ook de beide zij-aanvallen liepen stroef met als gevolg een 15—11 winst voor Simokos. De laatste set werd span nend door de gelijkopgaande teams met goede serviceralleys van Verseput en Van Slooten, en de langste adem voor Tevoko, dat via 14—16 een 1—3 winst kon binnenhalen. Komend week end de één na laatste wedstrijd om 15.00 uur thuis tegen Madjoe 2, zon der Arjen Verseput en Hans van Sloo ten. Een 3—1 winst op de oudjes van Madjoe 2 moet zeker haalbaar zijn en Heren 1 heeft voor eigen publiek nog wat goed te maken na de slechte laatste thuiswedstrijd. Zware dobber De dames van Tevoko 3 speelden Uitslagen 31 maart 1987 Heren: Gemeente-Smash 1 0—2 Pilaar-RSG 0-2 Theodorahoeve-Timmers Bakkerij 2—0 Grooten Slock-Autocentrale 1 1 Segerink/Eelman-RWS 2—0 Mantje Sport-Molenkoog 1 1 Paal 28-De Krim 0—2 Panorama-Smash 2 1 1 PAS-v. Wijngaarden 1 1 1 Dames: NCM-Smash 2-0 Haarstudio-Retsina 0—2 CVI-Tevoko 0-2 Ass.Bremer-Casino 1 1 Zegel Mode-Molenkoog 2—0 Westerlaken-Vinke 2—0 Klif 23-7 Provinciën 2—0 Durper Drup-Grooten Slock 2—0 Slappe Netje-Toekomst 1 1 Eelman/Segerink-Verpleeghuis 2—0 Hannibal-DA 1 1 Visser Bouw-Taveerne 1 1 Programma dinsdag 7 april 1987: Veld A mannen: 18.30 u. Paal 9-Timmers Bakkerij v.d. Woude 19.05 u. Smash 1-Stuc. v.d. Woude Timmers Bakkerij 19.45 u. Graaf Spuiterij-RSG Almarkt 20.25 u. Almarkt-Waterschap RWS 21.05 u. Grooten Slock-RWS Waterschap 21.45 u. Kobeko-Molenkoog Krim 22.25 u. 40 Plus-De Krim Kobeko Veld B, vrouwen en mannen: 18.30 u. CVI-Retsina Casino 19.05 u. Casino-Smash Retsina 19.45 u. Antiekhuisje-TX 40 Smash 20.25 u. Tevoko-A&O Ass. Bremer 21.05 u. Ass. Bremer-Opel Rentenaar A&O 21.45 u. v. Wijngaarden 2-TESO Bremakker 22.25 u. Bremakker-v. Wijngaarden 1 Molenkoog Veld C, vrouwen: 18.30 u. Haarstudio-NCM Vissers B. 19.05 u. Vinke-Visser Bouw NCM 19.45 u. 7 Provinciën-Zegel Mode Grooten Slock 20.25 u. Grooten Slock-Mantje Zegel Mode maandagavond in Den Helder een ver loren wedstrijd tegen HCSC 3. Hoewel het zeker geen slechte wedstrijd was, met veel lange ralleys, wist Tevoko simpelweg niet genoeg te scoren. De afwerking aan het net liet het ditmaal afweten. Ondanks de 15—9, 15—6 en 15—12 keerde Dames 3 niet geheel on voldaan naar huis. De jongensjunioren hadden zaterdag vooral een zware dobber aan het weer. Door de stormachtige overtocht wer den enige aspirantjes zo misselijk dat de emmer, tot aan de sporthal, er aan te pas kwam. Zonder wissels en niet geheel fit dus moest men aantreden tegen Harpoen 2. Het verlies van de eerste set (15—12) gaf moed en door goed in drieën te spelen, bleef de rust in het spel en werd de tweede set met 10—15 gewonnen. Het slecht opvan gen van de service was oorzaak van het 15—2 verlies in de derde set, maar een prima herstel van de vierde set gaf terecht een 2—2 gelijk spel als resul taat. Zaterdag thuis wordt dat zelfde Harpoen ontvangen en moet er een overwinning in kunnen zitten. ondernemers-aktiviteiten j Recreatiebedrijf „De Parel van Tes sel" aan de Witteweg bij Den Hoorn heeft de afgelopen maanden een aantal aanpassingen ondergaan. „Vernieuwd, verbeterd, verjongd", aldus eigenaar Frank Berkhout. Vrij dag wordt het bedrijf op feestelijke wijze heropend, waarmee tevens de start van het nieuwe seizoen wordt ingeluid. Frank Berkhout en zijn vriendin Rada hebben het bedrijf, dat onder meer een kinderboerderij, midgetgolfbaan, bar en eetgelegenheid bevat, sinds mei 1986 in eigendom. Als belangrijke verbetering wordt de efficiency van het bedrijf ge noemd, met name door nieuwe keuken voorzieningen. De bar is gezelliger ge maakt en van een nieuw kleurtje voor zien. Buiten zijn zes grote barbecues ge plaatst, speciaal geschikt voor groepen. Het zal nu mogelijk zijn om arrangemen ten te doen met midgetgolfen en barbe cuen. Bij de barbecue zullen houtskool, vlees, kruiden etc. worden bijgeleverd. Ook zijn een aantal nieuwe dingen voor kinderen gerealiseerd: hangmatten en een verkeersbaantje rondom de konij- nenren. Er zijn kalkoenen, zwanen en siereenden bijgekomen. Berkhout's schelpenverzameling is nog niet als mu seum ingericht, dat is voorlopig nog te kostbaar. Vrijdag staat tussen 17.00 en 21.00 uur een drankje, hapje en muziek klaar voor iedere belangstellende. De spanning aan de kop van de damranglijst is nog volop aanwe zig. Weliswaar wisselden M. Vittali en K. Bakker van plaats, maar de onderlinge verschillen tussen de eerste drie zijn gering, zodat er geen misstappen gemaakt kunnen worden. Het onderlinge treffen tussen K. Bak ker en P. Bakelaar werd in de aan vangsfase bepaald door de theorie. Een variant, die K Bakker recentelijk had doorgenomen, kwam op het bord. P. Bakelaar had daarom moeite om het evenwicht te bewaren. Langzamerhand ontstonden wat tegenkansen en toen K. Bakker in een uiterst gecompliceer de stand te scherp voortzette, werd hij het slachtoffer van een verrassende combinatie. M. Vittali wist tegen W. Bakker een ogenschijnlijk zeer goede stand op te bouwen. Bakker verdedig de zich geduldig en vindingrijk. Dat kostte hem echter nogal wat tijd en daaraan ontbrak het hem in de eindfa se van de partij. Zodoende kon Vittali alsnog oogsten wat hij eerder gezaaid had, hoewel Bakker dicht langs de re mise ging. H. v.d. Wetering had in zijn partij tegen J. van Heerwaarden een schijf voorsprong weten te behalen, maar de geraffineerde Van Heerwaar den vlocht zoveel (remise)combinaties in de stand, dat H. v.d Wetering er wel over moest struikelen. Een punten- deling dus. Dat wist H. de Beurs er tegen C. Vinke net niet uit te halen. Het eindspel bracht toenemend voor deel voor Vinke. Zijn routine zorgde voor de afwerking. De ervaring van G. Dros was niet voldoende tegen de sterk spelende B. Duin. L. Boonman behaalde tegen J. Everwijn voldoende voordeel voor de winst, maar moest daarna ontzettend op zijn tellen pas sen. Boonman's partij tegen M. Vittali bracht de te verwachten uitslag. Vittali kon daarmee zijn positie op de ranglijst versterken en blijft voor P. Bakelaar de directe achtervolger. Laatstgenoemde moest het in de laatste partij opnemen tegen B. Duin. Dat werd een fraaie partij met een opening volgens de the orie. Een iets te riskante actie van B. Duin leverde hem niet de beoogde doorbraak op, maar schijfverlies. In de strijd om de verloren gegane schijf te rug te winnen, ontspon zich een uiterst spannende fase. In een veel voud van mogelijkheden deed B. Duin een zet, die de gelegenheid bood tot een tempo-combinatie, waarmee de partij meteen was afgelopen. K. Bak ker maakte Sijtsma duidelijk wie het hoogst genoteerd stond. G. Dros han teerde tegen J. van Heerwaarden de hekstelling als strijdwapen, maar er bleven bezwaren kleven aan zijn posi tie, zodat het beoogde rendement (mede door het goede tegenspel) niet echt tot stand kwam. Dat verklaart wellicht zijn onnauwkeurigheid bij het nemen van een damcombinatie. Nu werd de slagzet te duur en dat leidde tot verlies van de partij. Meer precisie had minimaal een punt op kunnen leveren. De meeste recente uitslagen waren: K. Bakker-P. Bakelaar 0—2 W. Bakker-M. Vittali 0—2 H. v.d. Wetering-J. v. Heerwaarden 1-1 B. Duin-G. Dros 2—0 L. Boonman-J. Everwijn 2—0 H. de Beurs-C. Vinke 0—2 P. Bakelaar-B. Duin 2—0 A. Sijtsma-K. Bakker 0—2 L. Boonman-M. Vittali 0—2 J. v. Heerwaarden-G. Dros 2—0 Donderdag 2 april De Noorse avond van de Plattelands vrouwen van De Cocksdorp-Eierland is verplaatst naar maandag 6 april. Vrijdag 3 april In „De Buureton" geeft dietiste Sonja Goote een lezing over voeding, aanvang 14.00 uur. In „De Vergulde Kikkert" brengt thea tergroep Okidoki het improvisatiestuk „Het Lot", aanvang 20.30 uur. Entree ƒ7,50. Zaterdag 4 april Van 19.00 tot 23.00 uur volleybaltoer nooi in Sporthal Ons Genoegen. Om 19.00 uur wordt in dorpshuis ,,'t Skiltje" de musical „Spoken op Grie- zelsteijn" opgevoerd door het R.K. Jongerenkontakt. Zondag 5 april De Sportvissersclub heeft om 8.00 uur een wedstrijd bij De Kaap. Ruitercentrum Bornrif houdt de hele dag open huis. Om 13.30 uur beginnen in Loodsmans duin de finales van de biljartkampioen schappen voor heren. Op de crossbaan in Eierland wordt om 14.00 uur de eerste MAB-crosswedstrijd om het clubkampioenschap gehouden. Maandag 6 april Van 14.00 tot 21.00 uur is in de show room van Beermann/v.d. Veen (Groot handelsgebouw Oudeschild) een Horecavashow. In Het Eierlandsche Huis hebben de Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp- Eierland een Noorse avond; 19.00 uur. Dinsdag 7 april In de bibliotheek en op het adres Trompstraat 15 in Oudeschild heeft Am nesty International schrijfavond voor po litieke gevangenen; 20.00 uur. botterdam Een ongewoon •gezicht in de Rotterdamse Leuvehaven: de Rottum, de veerboot, die gewoonlijk wordt ingezet tussen Lauwersoog en Schiermonnikoog heeft er lig plaats gekozen Op die boot presenteren zich tot en met za terdag de Waddeneilanden Ameland en Schiermonnikoog. Voor de toeristenindustrie van die eilanden is de Randstad zeer belangrijk: daar lijkt men alleen Texel te kennen, vol gens de voorlichters: ..En Texel kun ie nauwelnks een pilanrl mêTr noemen" Waarom dan ook niet Ter schelling en Vlieland opgeno- ïen in dpze mu9 Een- Het bijgaande artikel „Twee eilanden presenteren zich in Leuvehaven" werd geknipt uit het Rotterdams Nieuwsblad van vrijdag 27 maart. Ingaand volgende week zal men een nieuw type autobus op Texel kun nen zien rijden. Het is de zojuist door de Auotbus Onderneming Texel aangeschafte „midi-bus". Met deze benaming wordt duidelijk gemaakt dat de bus qua grootte en capaciteit zit tussen mini-busjes en normale autobussen. Het verschil met de grote bussen valt echter nauwelijks op. De midi-bus is 10 meter lang en telt 25 zitplaatsen en 35 staanplaatsen, dus totaal 60 plaatsen. De bestaande AOT bussen van resp. 11 en 12 me ter lengte hebben een capaciteit van 70 en 79 plaatsen. Wat wel opvalt is de moderne lijn en fraaie uitvoering van de nieuwe bus, die ƒ236.000,— heeft gekost. Het koetswerk is wat hoekiger uitgevoerd; de voorruit is gewelfd en de overige ruiten zijn van getint glas dat niet in sponningen zit, maar op de carosserie is gelijmd. De toegangsdeuren zijn roy aal uitgevoerd, waardoor snel in- en uitstappen zonder gedrang mogelijk is. Lage instap Vooral voor oudere passagiers is het prettig dat de instap laag is, als gevolg van de betrekkelijk kleine wielen waar door de bodem van de bus vrij dicht bij de grond zit. De motor zit achterin, wat mogelijk was door het vloerge deelte aldaar en dus de zich hier be vindende achterste zitplaatsen ver hoogd uit te voeren. De AOT heeft in overleg met de NZH voor de midi-bus gekozen omdat de ca. elf meter lange bussen niet meer worden geleverd: terwijl de wet verkrijgbare 12 meter bussen overcapaciteit betekenen op de meeste lijnen. Op Texel zijn de bussen maar zelden vol. De meeste passagiers zijn er altijd voor de bussen die aan sluiten op de normale uurdienst van Teso en hier zullen de grotere bussen dan ook in gebruik blijven om de kans te verkleinen dat mensen niet meekunnen, Luchtvering De nu in gebruik genomen midi-bus is wat comfortabeler dan de overige AOT autobussen. Onder andere is luchtve ring toegepast die het bijkomende voordeel heeft dat „slagzij" als gevolg van ongelijk verdeelde belasting wordt gecorrigeerd. De stoelen zitten lekker. Ook is gedacht aande chauffeur want dit zit op een verstelbare stoel en aan een verstelbaar stuur, zodat zowel gro te als kleine AOT-chauffeurs de minst vermoeiende houding kunnen inne men. De nieuwe bus is door het bedrijf Den Oudsten in Woerden omgebouwd uit DAF—componenten. Touringcar weg Voor de AOT betekent de midi-bus geen uitbreiding van het „wagenpark" want een van de twee AOT-tou ring cars (daterend uit 1966) wordt afgestoten. Het comfort van de midi-bus past in het streven van de rijksoverheid om het openbaar vervoer aantrekkelijker te maken. Dat is ook het doel van enkele wijzigingen in het tariefsysteem. Het kindertarief dat tot dusver gold voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar, geldt nu voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Het jeugdabonnement kan nu ge bruikt worden door jongeren van 12 tot en met 18 jaar (was 10 tot en met 18 jaar). Verder kunnen kinderen van 4 tot en met 11 jaar voor één blauwe strip met de bus mee als zij onder ge leide zijn van een betalende andere passagier. Voor de derde keer organiseert Van Wijngaarden in samenwerking met Leijdekkers een volleybaltoernooi in sporthal „Ons Genoegen" te Den Burg. Dit gaat gebeuren op zaterdag van 19.00 tot 23.00 uur. De deelne mende teams zijn: Heren 1: Paal 28, Versluis Haarden; Krim; Bremakker, Van Wijngaarden 1. Heren 2: Teso; Autocentrale; Grooten Slock; Smash 2; Van Wijngaarden 2. Dames 2: Klif 23; Haarstudio; Assuran tie Bremer; Smash; Leijdekkers. 21.05 u. Westerlaken-Molenkoog Mantje 21.45 u. Klif 23-Durper Drup Westerlaken 22.25 u. Taveerne-Lindeboom Durper Drup Wedstrijdleiding Co en Onnoline, tel. 5094 - 2832. V\ Voor onze fotograaf werd de nieuwe AOT-bus even uit de garage gereden

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9