MO ijzersterke winnaar choolvoetbaltoernooi I ïollini-teams een succesvol idee f LAND f BOUW ondernemers-aktiviteitën^ Gespecialiseerde apparatuur bij Nauta foto en video Medewerkers nodig Waddenzee-project Texelse scholen Teso-machinisten kregen speldjes Gezamenlijke aanschaf mestsilo's Klaverjasdrives voor sporthal Minivoetbal bij Boys unieke schilderijenverkoop 5 ktra boot vaart theaterstuk urfwedstrijd Paasdrive bridge lAG 17 APRIL 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 „Kinderen duiken in de Wadden zee" is een onderwijsproject van de Landelijke Vereniging tot Be houd van de Waddenzee. Met een bus met veel educatief materiaal over de Waddenzee, komt de Wad denvereniging naar de scholen toe. Op de scholen wordt een dagvul- lend programma gepresenteerd. Begin mei is Texel aan de beurt. Het ochtendprogramma bestaat o.a. uit de volgende onderdelen: een can vas maquette (8 bij 5 m.l die zichtbaar maakt wat zich zoal in het Waddenge bied afspeelt; een diaserie over het Waddengebied en een video over zee honden. Het middagprogramma zal, indien de weersomstandigheden het toelaten, zich buiten afspelen. De lo- katie (bos, dijk, duin of strand) zal in overleg met de scholen bepaald wor den. Is het slecht weer dan zal het middagprogramma zich ook in de schooi afspelen. Er zal gewerkt wor den met behulp van diorama's over wad, strand en duinen. Op 4, 6, 7, 8, 11, 12 en 14 mei zal de bus een aantal Texelse scholen bezoeken. Toen er bij de verschillende basisscholen gevraagd werd of er belangstelling bestond voor het busproject reageerden alle scholen positief. Hierdoor kunnen niet alle scholen begin mei bezocht worden Daarom komt de bus in september nog een keer naar het eiland. In die maand zullen alle basisscholen in Den Burg worden bezocht. In mei worden de overige scholen van Texel bezocht. De Waddenvereniging heeft al twee laar een busproject. Vanaf februari van dit jaar draaien ze met een geheel ver nieuwd programma. Het programma heeft reeds veel aandacht getrokken. Onlangs kreeg de Waddenvereniging voor haar busproject een internationale prijs toegkend: de „British Conservati on Award". Naast de jeugdprijs kreeg het ook de algehele hoofdprijs voor activiteiten op het gebied van milieu- en natuurbehoud. Om het project op de Texelse scholen volledig te doen slagen is hulp van en kele vrijwillige medewerkers noodzaak. Als er op Texel mensen zijn die een dag of enkele dagen mee willen hel pen dan worden ze verzocht zo spoe dig mogelijk contact op te nemen met Albert Hoven, tel. 02223-657 (thuis) of 02223-903 (school). De werkzaamhe den van de vrijwilligers zijn het bege leiden van kleine groepjes leerlingen tijdens de verschillende opdrachten. Ook bestaat de mogelijkheid dat ze een diaserie vertonen aan de jeugdige belangstellenden. Alles zal uiteraard gebeuren in overleg met de scholen en de medewerker van de Waddenvereni ging. Van de mensen die willen helpen wordt niet verwacht en geëist dat het volleerde biologen zijn. Met liefde voor de natuur en het nodige enthousiasme komt men een heel eind. De dorpen die bezocht zullen worden zijn: De Koog 4 mei; Oosterend 7 en 8 mei; Oudeschild 11 mei; De Cocksdorp 12 mei en Den Hoorn 14 mei. Jaap Bakker en Pieter Jan Zutphen, machinisten bij Teso, werden deze week geëerd in verband met langdurig lidmaatschap van de FNV. Bakker was 40 jaar lid en kreeg daarvoor een gou den speldje en Zutphen kreeg voor 25 jaar een zilveren speldje. De versierse len werden opgespeld door de heer Van Ekel, gewestelijk bestuurslid van de FNV. Deze was aanwezig tijdens de FNV-vergadering in De Schakel, waar CAO's bij Teso werden besproken. De CAO 1987 ondervond weinig problemen. Er is nu duidelijkheid gekomen in de mestwetgeving. In bepaalde winter maanden mag geen drijf; stalmest en gier meer worden uitgereden. In de praktijk betekent dit een langere opslagperiode. Op een aantal veehou derijbedrijven dient daarom de opslag mogelijkheid van mest c.q. gier ver groot te worden. De mestcommissie, gevormd uit vertegenwoordigers van de Landbouworganisaties, heeft een aantal silobouwers gevraagd om prijs opgaaf. Deze prijzen zullen worden besproken op dinsdagavond 21 april a.s. in „Rebecca" te De Waal. Aan vang 20.00 uur. Op deze avond wor den alleen de veehouders verwacht die nog in 1987 hun opslagmogelijkheid voor mest of gier willen vergroten. Alle verenigingen in Oudeschild zijn benaderd om activiteiten te bedenken waarmee geld voor de te realiseren sporthal in het vissers dorp kan worden bijeengebracht. Klaverjasclub ,,De Doormars" geeft het goede voorbeeld en zal elke eerste vrijdag van de maand kla verjasdrives ten bate van dit doel houden. De eerste drive is op vrijdag 1 mei en wordt gehouden in dorpshuis 't Skiltje, aanvang acht uur 's avonds. Het inleggeld hiervoor bedraagt f3 per deelnemer. Er wordt gekaart met vaste maat; de opgave moet bij voor keur per koppel geschieden. Er zijn bij elk toernooi diverse prijzen te verdelen en telkens wordt een flinke verloting gehouden. De drives, die niet voor een totaalklassement meetellen, worden tot het eind van het jaar gehouden. Voor inlichtingen: Kees de Graaf, tele foon (02220) 3538. De uit jeugdleden bestaande activitei tencommissie van Texelse Boys heeft ook voor de paasvakantie iets in petto. Op donderdag 23 april wordt een mini- voetbaltoernooi gehouden waaraan ook niet-leden in de leeftijd van 6 tot 14 jaar kunnen deelnemen. Vanaf half twee 's middags kan per team of indi vidueel worden ingeschreven. Het toernooi begint om twee uur. Ook zal er om een penaltybokaal worden gestreden. Deelnemers worden ver zocht liefst niet op voetbalschoenen mee te spelen. Volgende week in hotel De Lindeboom: In Den Burg in hotel De Lindeboom wordt maandag en dinsdag 20 en 21 apnl a s. een expositie gehouden van schilderijen van jonge talenten die zich als groep presenteren Organisator van deze internationale groep, dhr P. Pieck, hoopt met deze tentoonstelling mensen te in teresseren die normaal gesproken niet zo snel een ga- lene binnenstappen. Er zijn veel verschillende stijlen en onderwerpen in deze ene collectie bijeengebracht. Geliefde motieven zoals prachtige landschappen, zee zichten, portretten, stillevens en modern werk De doeken zijn gespannen op eenvoudige passe-partouts en kunnen indien men wenst worden ingelijst. Daar toe is er ook een grote keuze aan lijsten beschikbaar Prijzen vanaf f100 tot f400,—. Er is uiteraard geen verkoopverplichting. U bent van harte welkom Toegang vrij Openingstijden 10.00-17.00 uur HOTEL DE LINDEBOOM Groeneplaats, Den Burg Het eerste minivoetbaltoernooi was een succes De zeventallen van de Daalderschool fmeisjesKompasschool 2 Ijongensen CVO (ge mengd) werden de eerste kampioenen en zij waren daar maar wat blij mee. evenals hun trotse meesters. bij de jongens, de CVO. bestond uit Hans Kraay, Bart Oosterhof, Henk Jan Ramaker. Peter Boonstra, Arjan van der »r- Arie van der Vis, Gerko van Putten, Emiel Keijser. Jilles Eissen, Erik Wuis, Richard Houterman en René Eelman. Zij werden begeleid )0/- coach Jan van de Ploeg en schoolhoofd Jur van der Wal. De winnende CVO-meisjes zijn: Caroline de Haas, Monique Pronk, Karin de Kroon, Lianne Terpstra. Philippine Boswijk, Leonie Daman, Sil via van der Kwaak, Gina Boorsma, Linda Moor, Angelique Looyer en Cindy Oosterhof. Zij werden gecoached door Willem Pronk oranje-zwart overheerste tijdens het schoolvoetbaltoernooi 1987. De school uit Den Burg kwam in liefst drie van de vijf poules met de voetbalploeg uit de strijd tevoorschijn. Hieronder ook de belang- te twee eerste plaatsen: zowel bij de jongens als de meisjes werd officiële kampioenschap van Texel veroverd. De nieuwe opzet om ge- telijk met kleine teams (van zeven spelers) een toernooi te houden, gde volkomen en zal volgend jaar worden herhaald. Bij deze mini- ns waren er titels voor de CVO, Kompasschool 2 en Jacob derschool. ns het uiterst sportief verlopen lement op de velden van SV Texel Texelse Boys in Den Burg, stak het lensteam van CVO er zoals vante- n al was gedacht met kop en mders bovenuit. De sterke kern de ploeg maakte ook vorig jaar uit van het team dat toen al op tuigende wijze de titel bin- leepte. CVO behaalde vorig jaar een tweede plaats bij het Noord- nds kampioenschap, dus wie weet er dit jaar mogelijk is. Dat toer- wordt op 13 mei gehouden in Helder. Ook de CVO-meisjes zui daar hun beste beentje mogen zetten. Bij de jongens leverde De nvis uit Oudeschild een prima tatie door een tweede plaats te jlen. De Oudeschilders verloren CVO met slechts 2-0 maar ver gen met dezelfde cijfers de Jac. P. sseschool, die op de derde plaats ligde. meisjesteam van de CVO won naai en speelde éénmaal gelijk, was tegen de grootste concurrent "hijsseschool. In de eerste ontmoe- ging het er tussen beide teams spannend aan toe en won CVO ndelijk met 1-0. De andere tegen- der, de School met de Bijbel (vo- aar kampioen) werd tweemaal ruim lagen. Miniteams miniteams opereerden in drie cate- eën: jongens, meisjes en ge- igd, in totaal twintig teams. De ze- :allen voetbalden over de breedte een half speelveld op twee pupil- oeltjes. Op deze wijze waren vier Ijes uitgezet op de B-velden van Texel en Texelse Boys. Voor deze iwe opzet was gekozen wegens de iglopende leerlingenaantallen, waar- r vooral de kleine scholen geen be- rlijk elftal op de been kunnen bren- ln voorgaande jaren mengden soms al combinatie-teams van ifloop van de theatervoorstelling I ie is teveel" in de Heideree I ouwburg De Kampagne zal er voor I Texelse bezoekers een extra over- it van de Teso-veerdienst zijn. Voor voorstelling, een klucht met Joop I ferer, zijn nog enkele kaarten be- I ikbaar. Deze zijn te bestellen via de I :hting Ondersteuning Welzijnswerk I )en Burg, tel. (02220) 4300 of I ltstreeks bij De Kampagne. Het I aterstuk wordt donderdag 23 april pevoerd en begint om 20.15 uur. andag, tweede paasdag, wordt bij manshuizedn de eerste surf- strijd van het seizoen '87 gevaren, het programma van de windsurf- b staat een courserace, aanvang 00 uur. In het clubgebouw kunnen schouwers de wedstrijd volgen en 's in dit koude voorjaar een groot róeel. Om de deelnemers goed te nnen zien is het raadzaam een ver- jker mee te nemen. kleine scholen in de strijd. Ook de gro te scholen ondervinden steeds meer problemen op een representatief team in de wei te sturen. De organisatie, de vakleerkrachten gymnastiek bij het ba sisonderwijs (Piet Schneider, Henk Keyser, Martin Land), wil bovendien dat zoveel mogelijk kinderen kunnen meevoetballen. Het minivoetbal is hier voor uitstekend geschikt gebleken Voordelen zijn dat er niet op bui tenspel hoeft worden gelet, sneller van doel naar doel wordt gespeeld en de kinderen veel vaker aan de bal zijn. Wat de vakleerkrachten betreft wordt deze opzet volgend jaar herhaald. Onmisbaar waren ook dit jaar weer de scheidsrechters, te weten: C. Koop man, Th. Houterman, F. Dreesens, J. Beintema, mevr. G. den Braven, mevr. J. Kamstra, B. Heerschap, B. Smits, W. Oosterhof en M. Land. De grote sponsor was, net als vorig jaar, de Ra bobank, die zorg droeg voor de bekers en vaantjes en de omslag van het pro grammaboekje. De gemeente Texel verzorgde het typ- en drukwerk van het boekje. Drukkerij Brügemann en Taxi Toon Smidt verleenden eveneens hand- en spandiensten. Er kon vrij ge bruik worden gemaakt van de accom modaties, maar de kantine-inkomsten waren wel voor de clubkassen. Het onder goede weersomstandigheden verspeelde toernooi trok redelijk veel publiek en verliep, mede door het sportieve spel dat wel eens fanatieker is geweest, zonder wanklanken. Eindstanden Mini's; meisjes: 1.Daalderschool 2.Jozefschool 3.Drijverschool 4.Durperhonk 5.Redmer IJskaschool 6.CVO. Mini's; jongens: 1.Kompasschool 2 2. Daalderschool 3.Drijverschool 2 4.Drijverschool 1 5.Durper honk 6.Kompasschool 3 7.Redmer IJska school 8. Kompasschool 1 9.Kompasschool 4. Mini's; gemengd: 1.CVO 2.Lubertischool 1 3.Lubertischool 2 4.De Bruinvis 5.Thijsseschool. Meisjes: 1.CVO 2.Thijsseschool 3.School met de Bijbel. Jongens: 1.CVO 2. De Bruinvis 3.Thijsseschool 4.Jozefschool 5.School met de Bijbel. Op tweede paasdag wordt in hotel De Lindeboom een Paasdrive gehouden voor iedereen die de bridge-beginselen machtig is. Leden, niet-leden en va kantiegangers zijn van harte welkom om acht uur 's avonds. Het inleggeld bedraagt f5,— per paar. Er zijn mooie prijzen beschikbaar. „Eigenlijk zijn we helemaal niet dicht geweest en daarom houden we ook geen officiële opening", al dus Jook Nauta, eigenaar van de nu helemaal vernieuwde speciaal zaak op het gebied van foto, video en audio-apparatuur. Na de verhui zing van de boeken naar het voor malige Sparpand aan de overkant, is met man en macht gewerkt aan de vernieuwing van de „oude" winkel, die nu een gespecialiseerd karakter heeft gekregen. De hoe veelheid en soorten apparatuur zijn aanzienlijk uitgebreid. Nauta foto en video is aangepast aan de huisstijl met de grijze en rode tin ten. De presentatie is aanmerkelijk overzichtelijker geworden. Het aantal compact-discs is verdubbeld hoewel nog maar een klein aantal mensen op Texel een CD-speler heeft". „Wij proberen er wat assortiment CD's betreft op voor te blijven", aldus Nau ta. Op gebied van klein audiomateri- aal, zoals walkmans, portable radio's van heel eenvoudig tot wat luxere mo dellen, telefoons en bijbehorende ap paratuur is de winkel goed voorzien. Stereo-installaties en speakers van al lerlei bekende merken staan de- monstratieklaar opgesteld. „Het geluid van een CD-speler is volmaakt, daar kan niets tegenop", vindt Nauta. „De andere apparatuur deugt wel, maar een probleem is de slijtage van de ge luidsdragers (platen en bandjes) en dat heb je met CD's niet. Bij ons is de sa menstelling van een stereotoren naar keus aan te passen. Ook voor de ou dere typen hebben we een CD-speler die erop aan te sluiten is". Samen met de firma Harmeling uit Rijssen heeft Nauta de ideeën voor de nieuwe presentatie ontwikkeld. Hij heeft zich eerst georiënteerd bij andere winkels op dit gebied. „Daar was het vaak een rotzooi met bossen snoeren en zo", aldus Nauta. Hij heeft in zijn zaak alle apparatuur demonstratiekiaar aangesloten, waarbij de snoeren listig zijn weggewerkt in zijpanelen. Het re sultaat is een nette, overzichtelijke pre sentatie, waarbij een klant door een druk op de knop kan horen, zien en vergelijken. De video- en televisieafde ling is op dezelfde manier ingericht. Ook de videotheek en de foto expositieruimte boven zijn aangepast aan de huisstijl. Centraal in de winkel beneden staat de balie. Aan de rech terkant is geavanceerde fotoapparatuur te vinden, naast verrekijkers, diaprojec tors, fotolijsten, albums en het onlangs geïnstalleerde minilaboratorium voor het snel en goed ontwikkelen van kleurenfoto's. „Audiofreak" Aan de vernieuwing is meegewerkt door mensen van de VEM, schilders bedrijf Graaf, die zelfs 's nachts ge werkt hebben en Bosma, die de vloer bedekking in twee zondagen heeft ver zorgd, zodat de winkel door de week gewoon geopend kon blijven voor het publiek. Nieuw is ook de eigen techni sche dienst voor reparatie en installa tie. „Door de aanstelling van techni cus electronics Peter van der Struis uit Steenbergen is onze service op dit ge bied geoptimaliseerd", aldus Nauta.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7