£wart>- iOOjaar jong van jfe 1 laximum kavels in [ecordtempo binnen .1 'PardzAtnoot Spectaculaire botsing liep af zonder letsel Acht ooievaars bij Den Hoorn! eze week weer Lions-veiling Speciale aanbieding voor koninginnedag eetcafé Politie liet auto wegslepen Gestolen brommers in duinen teruggevonden Geluidsapparatuur moet nog wennen Jongens stalen handdoeken uit hotel Rijverbod voor bromfietser Geen voorrang Brandweer krijgt meer Granaat gevonden Schade bij aanrijding Nog een caravan beschoten pril GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.175 DINSDAG 28 APRIL 1987 advertenties, abonnementen, etc leveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, pon (02220) 2741, na 18 00 uur 4881 actie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741. »n werktijd deze week tot en met dinsdag a s Frans Hopman, Ongeren en Burg, telefoon 02220 - 5472 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ19,20 per kwartaal; los 90 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99 17 636 Rabobank nr 36 25.01.742; NMB' nr 67 34.60.398 boit eerder in de historie van de Texelse Lionsveiling was het jsximumaantal van duizend kavels sneller bereikt dan deze keer. Al >eg zaterdagmiddag werd de duizendste goederenpartij bij het Groot- ndelscentrum in Oudeschild binnengebracht. Deze grote belangstelling lirestigt de faam die de veiling in de afgelopen jaren heeft opgebouwd. Lens komt dit tot uitdrukking in de kwaliteit van de te veilen spullen; agens de leden van de Lionsclub is het peil gemiddeld wat hoger dan Trig jaar. d Hat klapstuk van de aanstaande vrij- 8 dag en zaterdag te houden veiling be- 9 Ueft een gerestaureerde antieke auto lijn uit de collectie van Martien van Wetering. De auto wordt als laatste leild. naar schatting zaterdagavond id zeven uur. Aan veilingmeesters i. Roeper en Gerard Zijm weer de uttende taak om vóór die tijd alle flingstukken onder de hamer te heb- laten passeren. Hieronder een der- :al splinternieuwe artikelen, die op e dagen tussendoor zullen worden >eild; o.a. een splinternieuwe issmotor, een vijftal fietsen, electri- le schrijfmachine, naaimachine, po- ;ter kunstmestsilo, een Engels land horloge en een diepvriesklaar If varken (45 kilo vlees). Een afzon- lijke, kleine hal is ingericht met istvoorwerpen, antiek en andere ar- den met verzamelaarswaarde. Bij- ider is een serie oude muntbiljetten bij een verbouwing uit een plafond oorschijn kwam. Naast oude Neder- idse tientjes behoren ook biljetten f100,— en f1000,— tot deze verza ling. Verder in de kunsthoek: schil- ijen (o.a. één van Blok v.d. Velden), niet meer te koop zijnde boeken ;else Geslachten en het Tessels ordenboek (van S. Keyser), hang- |kken, zilveren bestek, modelsche- een Chinees wandbord uit 1780 reclameposters uit de jaren '20. rest van de hal (een andere ruimte In bij vorige veilingen werd gebruikt) lat weer vol met bekende spullen als ireo's, koelkasten, meubilair (o.m. uit t verbouwde hotel Juliana), buiten- iordmotoren, kleding, surfplanken, zovoorts. Een andere ruimte wordt lenomen door een groot aantal fiet sen in alle soorten en maten, een mo torboot en een paar auto's. Ook buiten staan enkele auto's en een paardentrai ler gestald. Wie het met eigen ogen wil zien, kan vanaf donderdagmiddag vier uur terecht. Tot tien uur 's avonds kan worden rondgekeken. Vrijdag zijn d.e deuren vanaf vier uur geopend. De veiling begint om acht uur. Een slui tingstijdstip staat niet vast; er wordt getracht zoveel mogelijk kavels te vei len. Zaterdag is de hal vanaf ongeveer één uur 's middags weer geopend en wordt de veiling vanaf half twee voortgezet. Gezien de grote toeloop van inbren gers, verwachten de organisatoren ook bij de veiling een volle bak. Donder dag, de eerste dag dat spullen konden worden ingebracht, stond bij aanvang om vier uur al een hele rij voor de poort. Drie uur later was bijna de helft van de benodigde kavels binnen: 487 stuks. Bij de sluiting vrijdagavond wa ren dat er 936. Bij de verwerking kre gen de Lions-leden veel medewerking van Harry Wetenkamp, exploitant van het Groothandelscentrum, bij het ma ken van opstellingen en verplaatsen van goederen (met heftrucks). Voorts verliep de registratie van inbrengers van goederen vlotter dan voorheen, door een andere taakverdeling. Nieuw is dat de inbrengers hun spullen dien den te klassificeren naar kwaliteit, een klassificatie waarvoor de inbrengers zélf moeten borgstaan. De spullen met lopende" onderdelen zijn dus voor zien van predikaten als „nieuw", zo goed als nieuw", „klein gebrek", etce tera. Öe kopers en andere nieuwsgierigen zullen zich tijdens de veiling weer van een hapje en een drankje kunnen be- ienk Vonk (links) en Durk Boorsma bezig met het inrichten van de kunst- en antiekhai. ORANJE SOFTIJS van 1,50 voor f\.— voor de kinderen. ECHTE ORANJEBITTER voor pa en ma van 2,75 voor A2,25 - PA RKSTRA AT.BOULEVA RD- De politie heeft zondagochtend door de gemeente een auto laten wegsle pen die midden op het fietspad van de Ruijslaan in De Koog was geparkeerd en daar een hinderlijk obstakel vorm de. De eigenaar, een toerist, meldde zich 's middags bij de politie. Hij ver klaarde niet in de gaten te hebben ge had dat hij zijn wagen op een fietspad had neergezet (het fietspad lijkt deel uit te maken van de rijweg; als af scheiding is slechts een gele streep aangebracht) temeer daar volgens hem nog meer auto's op deze strook ston den. De man diende echter het wegslepen te betalen, nog afgezien van de bekeuring die hij kreeg. Het kostte hem f225,—. dienen in de vele horecastands in de hal. Voor welke goede doelen de opbrengst zal worden bestemd, staat nog niet vast. In elk geval is een deel bestemd voor het Tesselhuus. Een ander deel gaat naar andere eilandelijke doelen. Van de f30.000,— netto opbrengst (omzet f111.000,— vorig jaar werden schenkingen gedaan aan de Stichting Sociaal Alarm, SOS Wereldwinkel en zeilen aangeschaft voor de wieken van de molen 't Noorden. Vrijdagochtend werden in de duinen bij de veerhaven twee bromfietsen ge vonden. De politie werd op de hoogte gesteld en nam de brommers mee naar het bureau. Praktisch op hetzelf de moment vervoegden zich daar de eigenaars die aangifte kwamen doen van diefstal. Het waren toeristen die de brommers de afgelopen nacht niet afgesloten in De Koog hadden gezet zodat het voor de joyriders niet moei lijk was om er mee vandoor te gaan. Tijdens de donderdagavond gehouden gezamelijke commissievergadering A en O en EET werd nieuwe geluid sapparatuur beproefd waardoor de volksvertegenwoordigers op de publie ke tribune beter zijn te verstaan. Hier toe waren twee vertegenwoordigers van Philips aanwezig. Het verschil met de oude apparatuur is dat de sprekers een knop moeten indrukken, willen zij verstaanbaar zijn en deze ook weer moeten induwen om de microfoon af te zetten. Vooral aan dat laatste moesten de commissieleden wennen. Nog een noviteit is dat de voorzitter van de vergadering de microfoon van iemand die interrupeert, kan uitzetten. Een 21-jarige jongen uit Wormer en een 19-jarige uit Jisp wisten in de nacht van zaterdag op zondag een hotel in De Koog binnen te dringen waar ze uit de wasserij-afdeling 30 handdoeken weghaalden. Toen gin gen ze in de duinen slapen, waar bij ze de handdoeken als matras gebruikten. Het toeval wilde dat het slapende tweetal zondagochtend door de politie werd aangetroffen, toen deze in ver band met een ander onderzoek de dui nen inspecteerde. De jongens konden niet geloofwaardig verklaren hoe ze aan dat grote aantal handdoeken kwa men, wat reden was om ze op het bu reau nader aan de tand te voelen. Dat leidde snel tot een bekentenis, waarna proces verbaal werd opgemaakt. Een bromfietser kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag van de politie een rijverbod omdat hij teveel drank had gebruikt. De jongen had de aandacht getrokken door in de verboden richting over het Schilderend te rijden en daar bij een fietser voort te trekken. De blaasproef wees uit dat hij tussen 0,5 en 0,8 promille alcohol in zijn bloed had. Een 43-jarige toerist uit Ruinen die za terdagmiddag met zijn auto een uitrit wilde verlaten om het Mienterglop bij De Koog op te rijden, verzuimde voor rang te geven aan een op het Mien terglop rijdende 61-jarige toerist uit Grauw. Een botsing met materiële schade was het gevolg. Zo op het eerste gezicht een heet gewoon Texe/s landschap, gister avond gefotografeerd bij Den Hoorn. Maar kijkt u eens goed. In het weiland zijn niet minder dan acht ooievaars neergestreken. Voor zover wij konden nagaan heeft Texel nooit eerder een zo grote invasie van deze zeldzame vogel meegemaakt. De ooievaars hebben zich enkele uren in het land aan de Oude weg opgehou den. Af en toe gingen ze op de wieken en streken dan een paar honderd meter verder weer neer, soms achterna gezeten door meeuwen en kieviten. Waar de ooievaars vandaan komen is niet bekend. Dat ze uit een ooievaars- dorp (waar ooievaars in vrij groten getale worden gefokt) afkomstig zijn, is niet waarschijnlijk want de dieren dragen geen ring. Het „salaris" van de brandweer gaat omhoog. De vrijwilligers van de gemeentelijke brandweer ont vangen uitkeringen op basis van een vergoedingsregeling. Naast een vaste vergoeding per jaar, die verschilt per rang, wordt bij het uitrukken voor brand uurvergoe ding uitgekeerd. Aan de raad zal worden voorgesteld de vergoedin gen per 1 januari 1987 te verhogen volgens de richtlijnen van het Col lege voor Arbeidszaken van de Ne derlandse Gemeenten. Gerbrand Poster van Texels Belang in formeerde in de donderdagavond ge houden gezamelijke vergadering in de raadscommissies Fet en A en O, waar om het uurloon zo sterk verschilt per Op het strand bij Den Hoorn werd weer eens een granaat aangetroffen. Deze keer was het een projectiel van 25 centimeter lang en 10 centimeter doorsnee, gevonden bij paal 8. Een spectaculaire aanrijding die wonder boven wonder geen per soonlijk letsel tot gevolg had, deed zich zondagavond voor op de Pont- weg bij de kruising met de Pijpers- dijk. Twee auto's botsten daar op elkaar waarbij één der wagens bui telend in de lucht werd geslingerd en een eind verder weer op zijn wielen terecht kwam. Beide auto's waren total loss; de chauffeurs mankeerden niets. De twee Texelaars (elk 24 jaar oud) re den rond zeven uur achter elkaar over de Pontweg, waarbij ze er een spelle tje van maakten om af en toe zeer hard te rijden en elkaar daarbij in te halen. Vlak voor De Koog moest de chauffeur van de voorste wagen rem men voor een andere auto. De achter opkomende automobilist reageerde daarop te laat en ramde de wagen te gen de linkerachterzijde. De ene wa gen (een BMW bestuurd door een man uit Eierland) werd opzij geslingerd en kwam op zijn kop dwars over de greppel te liggen, die de grens vormt met het terrein van de familie Feikema. De andere (een Volkswagen Golf bestuurd door iemand uit Den Burg) werd min of meer „gelanceerd" en plofte op het belendende terrein van de familie A. Kamp. Bij de aanrijding werd een reduceerkastje van het aard gas geraakt, waardoor gas met hoge druk ontsnapte. De brandweer werd daarom gealarmeerd die het lek dichtte vooruitlopend op definitieve reparatie door het Gasbedrijf, later op de avond. Op de achterruit van de ..gelanceerde" Volkswagen zat deze sticker.. rang. Hij voelde ervoor dit gelijk te trekken. Henk Beumkes (PvdA) constateerde dat deze verschillen over al in Nederland worden gehanteerd maar voelde ook meer voor nivelering. Hij was overigens blij dat de vergoe ding voor de tot nu toe onderbetaalde brandweer werd verhoogd. Mevrouw Huitema (CDAI vond het wél logisch als iemand die meer curcussen heeft gevolgd ook een hogere vergoeding krijgt. CDA-er Rienstra had contact ge had met iemand van de vrijwillige brandweer op Texel. Die had verteld het leuk te vinden dat de vergoeding omhoog gaat, maar echt nodig had hij het niet gevonden. Verantwoordelijkheid Voorzitter burgemeester Schipper zei dat de verschillen in vergoeding per rang in de samenleving verankerd lig gen. Het gaat om verschillen in verant woordelijkheid „al staat de hoofd brandmeester dan misschien niet voor aan". De bedragen zijn tot stand geko men met instemming van de bonden. Ook wethouder Barendregt vond dat de landelijke normen op dit gebied op Texel nageleefd moeten worden. Hij verklaarde nog dat gemeenteambtena ren die lid zijn van de vrijwillige brand weer en die onder diensttijd worden weggeroepen voor brand, niet in aan merking komen voor de uurloonver goeding omdat hun gewone salaris wordt doorbetaald. Flinke materiële schade was het gevolg van een aanrijding die zich donderdag avond voordeed op het kruispunt Ruijslaan-Parnassiastraat in De Koog. Een uit de Parnassiastraat komende auto, bestuurd door een 53-jarige vrouw uit De Koog, kwam in botsing met een auto van een 24-jarige vrouw uit De Cocksdorp die vanaf de Ruijs laan de Parnassiastraat wilde oprijden. Er was geen persoonlijk letsel. Opnieuw bleek dat op een stacaravan op Loodsmansduin met een vuurbuks is geschoten, met als gevolg een gaat je in één der ramen. De caravan is ei gendom van iemand uit Amersfoort. De politie denkt dat het schot dp afge lopen winter is afgevuurd door een stroper. De ravage bij het kruispunt Pontweg-Pijpers dijk. Op de voorgrond de dwars over de greppel liggende BMW. Op de achtergrond links de neergeplofte Volkswagen. Mensen van de brandweer zijn bezig met het lekkende gesreduceerkest/e.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1