osterend onderuit gen Koedijk Sterkste vissers gaan touwtrekken in Stellendam iap herstel in Gamma 2 Jki i/oetbalprogramma Ondanks homerun verlies honkballers Twee teams van SVO zaalvoetbalkampioen Oosterend (za) - Bergen haalde het einde niet Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Evert Koopman won tijdrit met gemak PAG 28 APRIL 1987 TEXELSE ïbare loud rlen 5 rend heeft de uitwedstrijd te- jedijk met 4—2 verloren. Al kwartier spelen nam de loeg Koedijk een 1—0 voor- I via een goal van Taco Vos- Oosterend speelde de eerste itukken beter dan Koedijk en jor rust werd de achterstand ret in een 2—1 voorsprong, ^ijksi elpuntenmakers aan Ooste- zijde waren Erwin Koning rard Legierse. Na rust was k oppermachtig en trok via nten van opnieuw Voskamp keerl en Metselaar de over- g naar zich toe. or de ïterer uari kscto n« i; i na het beginsignaal probeerde de Oosterenders onder druk te I De Koedijkers hadden de beide i hard nodig om nog mee te tel- I e strijd om het periodekampi- hap. Aanvankelijk leek de opzet -nenKsdag 29 april 'uimBj, Texel 4-Oosterend 2 le P®u. ZDH-Casino 2 u. Oosterend 5-Ver.Schilders 3 ungêiu Gamma 2-Res.Waterland ager|u. Gamma 4-Jelleboog 2 arie,lj. Nissan 2-Gamma 5 tg. 1'u. Texel 3-Texels Lamsvlees nst: Oosterend jerdag 30 april Casino 4-Casino 3 |u. Texel 5-ZDH 2 Casino 6-Nioz 2 [u.ZDH-Nissan ju. Topido 1-Oosterend lu. Oosterend-Casino 2 Casino 2-Topido 1 Gamma 6-Oosterend 4 snst: Citroen van de thuisploeg snel te slagen. Al na een kwartier spelen passeerde Taco Voskamp met een harde schuiver va naf de rand van het strafschopgebied Oosterend-doelman Robert Daalder. Toch was de genomen voorsprong te gen de veldverhouding in. Voortdurend had SVO het beste van het spel. Via vaak goede combinaties werd Koedijk keer op keer geconfronteerd met ge vaarlijke situaties in het doelgebied. Tot halverwege de eerste helft kon Koedijk doelman Barsingerhorn de ge lijkmaker voorkomen. Erwin Koning brak de ban voor de Oosterenders. Ko ning zette via enkele schijnbewegingen diverse Koedijk-verdedigers op het ver keerde been om vervolgens via een harde schuiver te scoren. De Ooster- ender ploeg ging steeds beter draaien. Vooral via centrale middenvelder Mar tin Bootsma kwamen de Oosterenders tot goede combinaties die tot doelpun- trijpe situaties leidden. Ongeveer een kwartier voor rust bracht SVO het vel- doverwicht tot uitdrukking door middel van een goal van Gerard Legierse. Een uitgemeten pass van Jan de Vries be reikte op rechts Jitze Beintema. Diens voorzet werd al vallen op de lat gekopt door Erwin Koning. De terugspringen de bal werd door Legierse alsnog ingekopt. Conditie Na rust was Oosterend niet in staat de verkregen voorsprong vast te houden. Koedijk bleek conditioneel veel sterker te zijn dan de Oosterenders. Naarmate de tweede helft vorderde kwam het Oosterend-doel onder steeds zwaarde re druk te staan. Aanvankelijk kon SVO-doelman Daalder nog doelpunten voorkomen door enkele goede reacties. Tenslotte moest hij toch capituleren bij een hard schot van opnieuw Taco Vos kamp. Oosterend dacht nog even het gelijke spel vast te kunnen houden maar een fraaie lob van Hugo Metse laar maakte al snel een einde aan die illusie. De strijd was tien eigenlijk al gestreden omdat een leeggespeelde Oosterend-ploeg nauwelijks in staat was nog kansen te creëeren. In de slotfase vergrote Koedijk zelfs nog zijn voorsprong, opnieuw via Taco Vos kamp die daarmee tekende voor een onvervalste „hattrick". Het honkbalseizoen is voor h.s.v. Texla begonnen. Texla had een flit sende start. De tweede slagman, Martin Marinus, sloeg een prachti ge homerum, maar toch verloor Texla met 5—12 van Vitesse uit Castricum. Het was een spannende wedstrijd on der ideale weersomstandigheden. Met Martin Marinus op de werpheuvel werd Vitesse weinig toegestaan. Mari nus had een goede controle over zijn worpen, terwijl het veld goed steunde. Ook aanvallend was Texla niet de min dere, zodat na anderhalf uur spelen de stand 5—6 was bereikt. Alles leek nog mogelijk. Het breekpunt in de wedstrijd viel een half uur voor tijd; Martin Marinus liet zich vervangen en relieve-werper Piet Schneider moest het karwei afronden. Dit pakte helaas verkeerd uit: de Vitesse aanval had geen moeite met de geworpen ballen en liep snel van Texla weg. Temeer daar nu ook het veld steekjes liet val len. Vervangende werpers waren in verband met de naderende eindexa mens niet voorhanden. David Wolff en Dolf Treurniet van Vitesse behaalden beiden een slaggemiddelde van 1.000. Peanutbal Inmiddels is Texla weer met peanutbal voor kinderen van de basisschool be gonnen. Elke maandagmiddag oefenen zij van 16.00 tot 17.00 uur op het honkbalveld aan de Emmalaan in Den Burg. De leiding wil proberen een team op te leiden dat in seizoen 1988 aan de pupillencompetitie kan gaan deelnemen (leeftijd 9-13 jaar). Ook daarom zijn nieuwe leden van harte welkom. Ig 1 mei lu. Casino 5-Texel 6 fu, Oosterend 3-Texel 7 Lu. ZDH 3-Texel 8 lu. Ver.Schilders 4-Oosterend 6 [u. Oosterend 6-Topido 3 lu. Topido 3-Ver.schilders 4 lu. Topido-Mantje 2 lu. Casino 2-Topido lu. Mantje 2-Casino 2 lu. Jelleboog 2-Gamma 4 lu. Gamma 4-Casino 3 ju. Casino 3-Jelleboog 2 lenst: Texel 1 een 2—1 overwinning op de pioen van de Zaanstreek heeft ria 2 zich hersteld van de ne- «ag tegen de kampioen van jpgen. Van Geelen 2. Door deze vinning, die overigens pas en- seconden voor het eind tot kwam, blijft Gamma 2 in de I voor promotie. [rel Gamma 2 maar een kleine Vinning behaalde in Krommenie de Texelaars veel sterker. In feite 3amma binnen tien minuten de lal kunnen beslissen als paal en at in de weg hadden gestaan. Tot naai toe schoot men tegen de en de lat werd tweemaal getrof- 3e eerste treffer van de wedstrijd ha een kwartier spelen. Niet Gam- maar Tuin en Loos scoorde. De de beste aanval van die ploeg met een hard schot afgerond en er Charles Ipenburg was kansloos. ig van rust kwam Gamma 2 op e hoogte toen Gerrie Plaatsman -2 combinatie met Koos Tjepke- Ifrondde: 1—1. De gehele tweede viel Gamma verwoed aan om de ende treffer te maken. Legio kan- [tregen de spelers van Gamma 2, telkens stonden paal en lat in de terwijl ook de keeper van Tuin en I vele onmogelijke reddingen ver- De wedstrijd leek in een ge- lel te eindigen, maar twee secon- f'oor tijd joeg Wim van Veen de i een alles of niets poging in de fing; 2—1 voor Gamma 2. Een ver se overwinning voor een hardwer- |e en agressief spelende ploeg die per de andere spelers tekort te in Wim van Veen een uitblinker misschien niet door zijn oogstre- voetbal maar vooral door zijn to pte en bewonderenswaardige inzet. Insdag a.s. om 19.30 uur speelt fma 2 tegen de reservekampioen Saterland nl. Gat van Nederland Volendam. Winst is noodzakelijk ansen te behouden op de eerste plaatsen die recht geven op notie. De kampioenen van Oosterend 4 Wim Eelman, Hens Eelman IkeeperI. Robert van Dijk. Piet Koopman. Peter de Woif. Maurice Kleinveld en coach Jan van Dijk. Henk Messemaker. Joris Vissej en Cor Eelman ontbreken. De grote zaalvoetbalafdeling van SV Oosterend bracht in het nu bij na afgelopen seizoen bij de senio ren twee kampioensteams voort. Oosterend 4 eindigde bovenaan in de derde klasse en het zesde pakte de titel in de vierde klasse. Oosterend 4 is een zeer jeugdig team, dat al vanaf het seizoenbegin goed presteerde in de klasse waarin ook veel andere jeugdige teams uitkomen. De ploeg eindigde met vier punten voorsprong voor de nog jeugdiger ta lenten van Oosterend 5. Volgend sei zoen zal een mixture van spelers van beide teams waarschijnlijk (ook we gens een andere klasse indeling) in de eerste klasse te komen spelen. Ooste rend 6 had ook al concurrentie van een team van de eigen vereniging, het zevende. Een andere gevreesde tegen stander was Texel 3. Met vier punten voorsprong bewees Oosterend 6 de sterkste te zijn. De ploeg bestaat uit de wat oudere garde, van wie de kern al jaren met elkaar samen speelt. Het plezier staat voorop bij deze spelers. Vlagger was Arie Huizinga, die tijdens dit seizoen naar schatting tachtig wedstrijden voor SVO heeft gevlagd. De cracks ven Oosterend 6: Kees Vlaming. Jan Raven. Piet van Groningen, Jan Witte. Roel Heerschap. Klaas van der Berg fkeeperl. Ted Salakay. Jan van Dijk. Ruud Timmer, Martin Huizinga icoachi en Arie Huizinga (vlaggerl. COURANT PAGINA 9 Ook Texell is vertegenwoordigd op de wedstrijd touwtrekken voor Ne derlandse vissers op 16 mei in Stel lendam. Elke zaterdagmiddag ko men de potige kotterjongens bijeen op een graslandje achter de School met de Bijbel in Oosterend om in ondelinge touwtrekwedstrijden te oefenen. Ook legggen ze kracht proeven af zodat uit de zestien sterke vissers die zich hebben aan gemeld de acht allersterksten kun nen worden geselecteerd die uit eindelijk in de Texelse ploeg zullen worden opgenomen. Het is allemaal begonnen als een geintje. Leden van de bekende visserij familie Brinkman in Stellendam had den touwtrekwedstrijden gewonnen in Zuid Beveland. Uitdaging Door middel van een publicatie in het weekblad „Visserijnieuws" dagen ze Zaterdagmiddag is het duel Ooster end tegen Bergen door de scheids rechter 23 minuten voor tijd gestaakt. Vijf minuten daarvoor dreigde de wedstrijd ook al te wor den gestaakt, maar op aanraden van de Oosterend-aanvoerder Joost Brouwer werd toen doorgespeeld. De wedstrijd werd beëindigd bij een 3—2 voorsprong voor Ooster end. Oosterend zocht vanaf het begin de aanval en degradatiekandidaat Bergen had achterin de handen vol om de aanvallen van Oosterend te keren. Oosterend kwam na ongeveer vijftien minuten spelen op voorsprong na een pass van Aart v.d. Brink op het Jaap Vlaming die op de rand van buitenspel doorliep en uithaalde: 1 0. Hierdoor (wel of niet buitenspel) slocen er irrita ties binnen de ploeg van Bergen die om niet te degraderen minimaal een punt moest halen. Oosterend profiteer de hiervan toen spits Rien Brouwer alert reageerde bij een te zachte te rugspeelbal op de keeper: 2—0. Hierna veranderde de wedstrijd in een nogal ongecontroleerde toestand. Spelers, grensrechters en de scheidsrechter lie ten zich van de slechtste kant zien. Bergen wist nog voor de rust tegen te scoren. Middenvelder Dekker schoot van ongeveer 25 meter in de kruising: 2—1. De tweede helft speelde Bergen alles of niets. Een ongelukkig moment van keeper Drijver betekende 2—2. Bergen geloofde er weer in en wilde meer. De wedstrijd werd nog rommeli ger en harder en de scheidsrechter kwam ogen tekort om alles in goede banen te kunnen leiden. De wedstrijd had weinig meer te maken met voet bal, al moet het doelpunt dat Ooste rend nog scoorde met het predikaat „klasse" worden bestempeld. Een dieptebal van Martin Land op de sprin tende Rien Brouwer die de bal prima voorgaf en Aart v.d. Brink schitterend liet schoren betekende 3—2. Vlak na deze goal werd er hands gemaakt in het 16-meter gebied door een speler van Bergen. Penalty, besliste de scheidsrechter. Deze kreeg duwen en woorden te verwerken zodat hij de wedstrijd definitief staakte, ondanks de inspanningen van beide aanvoerders. Aangezien de andere degradatiekandi daten wonnen, zullen waarschijnlijk de resterende 23 minuten moeten worden uitgespeeld. De wedstrijd zal dan be ginnen met 3—2 en een penalty voor Oosterend. de hele Nederlandse visserij uit om het tegen hen op te nemen. De Brinkman nen zijn zwaar gebouwde, uitzonderlijk sterke vissers waarover menig „sterk" verhaal de ronde doet Maar in de an dere visserijplaatsen lopen ook mensen rond die er trots op zijn dat ze de no dige pk's in hun body hebben en me nigeen koestert de stille hoop dat zij nóg sterker zijn dan de Brinkmannen... De oproep in „Visserijnieuws" leverde dan ook veel reacties op. Urk vaardigt twee ploegen af naar Stellendam, Scheveningen ook twee. Den Helder één, Colijnsplaat één, Texel één en mogelijk dienen zich nog meer vissers havens aan. Het wordt op 16 mei in Stellendam in elk geval een bloedse rieuze wedstrijd die gespeeld zal wor den volgens de officiële touwtrekreglementen. Niet vloeken Aan dat reglement is voor deze gele genheid een bijzonder regeltje toege voegd: tijdens het trekken mogen geen onwelvoegelijke krachttermen of vloe ken worden geuit, zodat het een welis waar indrukwekkende maar toch be schaafde vertoning wordt. Het is maar goed dat de Texelse kottervissers hele maal niet gewend zijn te vloeken, an ders zou er wel erg veel van de zelfbe heersing worden gevraagd. Maar er moet tijdens het trekken wél wat wor den afgereageerd en we hoorden bij de oefening van zaterdagmiddag j.l. dan ook de meest merkwaardige kreten. Coach van de Texelse trekploeg is Kees Drijver, die inmiddels zo ver is met zijn selectie dat hij zo'n beetje weet wie er straks in de ploeg komen Naast het achttal moeten ook enkele reserves beschikbaar zijn. Behalve het onderling touwtrekken wordt ook het ophijsen van zware gewichten in de schuur van Drijver aan de Slotskolk, als selectiemiddel gebruikt. Tactiek Succes bij het touwtrekken hangt overigens niet alleen af van lichaams kracht. Het lichaamsgewicht en de wij ze waarop men zich „schrap" zet spe len ook een rol evenals het onderling samenspel en de tactiek die nodig is om de „vijandelijke" ploeg over de streep te halen. De Texelaars hebben goede hoop dat zij straks in Stellen dam een goed figuur zullen slaan maar ze weten best dat ook in andere visse rijplaatsen met groot enthousiasme wordt geoefend. De eer staat op het spel en het fanatisme groeit met de dag. Dat heeft zelfs al tot ongelukken geleid. Visserijvoorman Ben Daalder uit Oosterend moest vorige week zo nodig ook even meetrekken. Hij ging er met zoveel kracht tegenaan dat hij een kniepees scheurde en sindsdien met van pijn vertrokken gezicht op krukken rondstrompelt. Een foto van Daalder in deze situatie verschijnt deze week in „Visserijnieuws". Daalder is overigens van mening dat zo'n touw trekwedstrijd een prima initiatief is. „Het is heel nuttig want er gaat een verbroederend effekt van uit. Zowel de opvarenden van grote als kleine kotters doen mee en hebben veel plezier samen". Zaterdag 25 april 1987 KNVB, afdeling Noordholland: SVO/Z-Bergen Zouaven 2-SVO/Z Junioren: HCSC A2-Oosterend A1 HCSC B1-Tex. Boys B1, Texel B1-HRC B2, JVC B2-Oosterend B1 SRC B3-ZDH BI WGW 85-Texel B2, niet gespeeld De Koog B1-WGW B4 0-5 Texel a-Helder C2, 7-0 Oosterend C1-BKC C1 2—9 Tex Boys Cl-WGW C4, 9-0 Texel C2-HRC C3, 5-0 gestaakt 2-1 2-3 5-0 4-0 9-0 10-2 Dames: Berkhout-De Koog VVS-Oosterend Wiron 2-Tex. Boys, Veteranen: Tex. Boys-Texel, De Koog-Cocksdorp 6-1 4-0 0-9 3-4 1-0 Meisjes junioren: Tex. Boys/Oënd-Flamingo's, Pupillen: ZDH Dl-Tex. Boys D1 SVO E1-ZDH E1 Texel El-De Koog E1 Texel F1-ZDH F1 Tex. Boys F1-De Koog F1 SVO Fl-Tex. Boys F2 Zondag 26 april 1987 4de klasse A KNVB: VZV-Texel, KNVB, afdeling Noordholland: 2-3 1-5 1-7 2-1 3-6 5-1 0-3 1-0 Koedijk-Oosterend Texel 2-Bergen 2 Zeemacht 4-ZDH 2 Vesdo 3-De Koog 2 Texel 4-BKC 4, VZV 4-Oosterend 2 Junioren: WGW A2-Texel Al, 4-2 niet opgekomen 2-3 1-2 2-1 2-7 0-7 Donderdag 30 april 1987: KNVB, afdeling Noordholland: De Koog 2-ZAP 6, 17.00 uur Zeemacht 5-Texel 4, 19.00 uur JVC 6-Tex.Boys 3, 19.00 uur Vrijdag reden de leden van de wie lervereniging een tijdrit bij de PEN- centrale. De B-jeugd reed één ronde van vier kilometer. De uitslag: 1. Robin Verduijn 9.14 min en 2. Jan Werner Prins 10.11 min. De A-jeugd reed twee ronden van vier kilometer. Uitslag: 1. Frans Witte 16.45 min; 2. Richard Bousma 17.28 min, 3. Stefan Bousma 18.15 min en 4. Jasper Braam 19.01 min. De senioren moesten twee grote ron den van 8 km afleggen. Evert Koop man bleek overduidelijk de sterkste in deze specialiteit. De uitslag: 1.Evert Koopman 23.34 min; 2. Dirk Vinke 24.35 min; 3; Bas Vaars 24.44 min; 4. Richard Koopman 24.56 min; 5. Edo Kooiman 25.26 min; 6. Tijmen Wit 25.44 min; 7. Leen van Elk 26.03; 8. Jaap Kuiper 26.26 min; 9. Piet Roeper 27.10 min en 10. Jacco Vinke 27.20 min. Fanatiek trekkende kotterjongens op het landje achter de School met de Bijbel in Oosterend

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9