roen ^war6- lOOjaar van )ertig TC-abonnees naken nostalgievlucht aar Amsterdam Gelijke vergoedingen alle brandweerlieden voor +STR itourtje voor de prijs van vijftig jaar geleden Raad verwierp collegevoorstel Zon, maan en hoog water WAT IK ZEGGEN WOU. 70 jaar De Mok: valt er wel wat te vieren? Aanrijding rWat je ver haalt 3 lekker Woelige Hoek is weer vrij Gecombineerde krant Let's hang on" ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.180 VRIJDAG 15 MEI 1987 Verschijnt dinsdags en vrijdags Abonnementsprijs f19.20 per kwartaal; los 90 cent Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr 46 99.17 636 Rabobank nr 36 25.01 742; NMB nr 67 34 60 398 ie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45. Den Burg,, telefoon 02220-2741. werktijd deze week tot en met dinsdag a s.: Frans Hopman, Ongeren Burg telefoon 02220 - 5472. sen, die Antoon Goes voor ons heeft gemaakt en die op deze pagina is af gedrukt. De slagzin die dan tevoor schijn komt, moet op een briefkaart worden geschreven en voor 1 juni a.s. worden gestuurd naar de redaktie van de Texelse Courant, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, uiteraard met duidelijke vermelding van naam, adres, postcode en ev. telefoonnummer van de inzen der. Binnen veertien dagen daarna zul len uit de inzenders van de juiste oplossing de winnaars worden getrok ken. Zij krijgen hun historische ticket toegezonden zodra bekend is wanneer de vlucht gaat plaatsvinden en ook de andere bijzonderheden van de nostalgie-reis bekend zijn. Mocht achteraf blijken dat een winnaar verhinderd is de vlucht mee te maken, dan kan in overleg een vervanger wor den aangewezen. gaan doden. Voortaan is elke verjaardag van De Mok een jaar, dat verloren is gegaan, waarin we hadden kunnen werken aan een goede verstandhouding met onze potentiële vijand. Misschien dat we volgend jaar op 4 mei een minuut lan ger stilte in acht kunnen nemen om ook hier even bij stil te staan. P.S.P. afd. Texel Den Burg. De zon komt 21 mei op om 5.38 uur en gaat onder om 21.35 uur. Maan: 20 mei L.K.; 27 mei N.M. Springtij: 15 mei; doodtij: 22 mei. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 15 mei 10.59 en 23.16 Zaterdag 16 mei 11.27 en 23.51 Zondag 17 mei 11.50 en Maandag 18 mei 0.21 en 12.31 Dinsdag 19 mei 1.01 en 13.23 Woensdag 20 mei 1.53 en 14.25 Donderdag 21 mei 2 59 en 15.38 Vrijdag 22 mei 4.34 en 16.58 Zaterdag 23 mei 6.06 en 18.12 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Dit weekend is de viering van het 70-jarig bestaan van De Mok. De open dag, gastoptredens van watervliegtui gen, muzikale omlijsting door het pij perskorps en toespraken, waarin de nadruk ligt op toch vooral het defen sieve karakter van de basis en de uit stekende verhoudingen met de burge rij. Maar valt er wel wat te vieren? Vanuit militair standpunt kan de basis alleen voortbestaan als haar aanwezig heid de nadruk legt op mensvriendelij ke activiteiten. Op Texel is dat het fungeren als hulpbootdienst. Den Hel der heeft zijn vlootdagen. Vliegbases hun luchtshows. Alle moeite wordt ge daan om de werkelijkheid te verzach ten: het trainen om andere mensen te doden. En dat uitgerekend op Texel, dat de nadelen heeft ondervonden. Zongen de Duitsers ,,Die Mok ist nicht nur zu schiessen da", een jaar later waren er meer dan 100 doden onder de Texelaars te betreuren. Dat klinkt misschien hard. Maar dat geldt ook voor het feit, dat we binnen 14 dagen diegenen herdenken, die in de vorige oorlog gevallen zijn en zij, die we nu weer steunen om in de volgende te gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het igve/d Texel en het honderdjarig bestaan van de relse Courant maken dertig abonnees van de relse Courant in september een retourvlucht met 7 historisch vliegtuig naar Amsterdam voor de l's van vijftig jaar geleden, dus f8— kaartje ongeveer het twintigvoudige zou moeten kosten. Het verschil wordt betaald door de KLM, waar het voor stel om een dergelijke nostalgielucht te organiseren erg leuk werd gevonden, vooral omdat in het bureau van de Texelse Courant destijds het agent schap van de KLM was gevestigd, Daar kon je terecht voor het kopen van een kaartje. belooft een bijzondere en in elk il éénmalige gebeurtenis te wor- mogelijk gemaakt door de KLM Ie Dutch Dakota Association. De ht zal op een nog nader te bepa- datum in september (als de Texelse rant 100 jaar bestaatl worden uit- oerd met de PH-DDA, de Dakota de Dutch Dakota Association, een itel dat veel lijkt op de DC 2, waar- tussen 1937 en 1939 meestal op iterdam werd gevlogen. Het is de bedoeling enkele uren op Schiphol te verblijven, daar iets te eten, het Avio- dome te bezoeken of een excursie te maken. Maandag vond tegen 18.00 uur een aanrijding plaats op de kruising Beatrixlaan-Keesomlaan. Een 51-jarige man uit De Koog verleende met zijn Volvo geen voorrang aan een op de Beatrixlaan van rechts komende 33-jarige inwoonster van Den Burg in een Mazda. De Volvo liep schade op aan de voorbumper en de Mazda werd aan de linkerzijde ingedeukt. Wat moet U doen? Deze situatie zal nu dus voor één keer herleven. Dertig abonnees zullen in de gelegenheid worden gesteld bij ons bureau een fraai uitgevoerde retour ticket Texel-Amsterdam te kopen voor 78,—. Wie daar iets voor voelt kan dat laten blijken door de rebus op te los- Het spreekt vanzelf dat de werkelijke kosten van de retourvlucht lang niet door het historische tarief van 78 worden gedekt. Een normale commer ciële prijsberekening leert dat het Voor een goed stukje vlees hoeft u ech ter niet zo ver. In Goënga's specialiteitenslagerij, vindt u van eigen slacht een keur aan heerlijkheden, waaronder de tot in alle hoeken van ons land beroemde lamsvleesgerechten. 1 kilo BIEFLAPPEN H6,98 U parkeert uw auto gewoon voor de deur. Ook specialist in BD levensmiddeler i Veel kritiek was er dinsdag op de voorgestelde verhoging van de ver goedingen voor vrijwilligers van de Texelse brandweer. De door B en W voorgestelde uiteenlopende uur- .lonen" werden door een raadsmeerderheid verworpen. De raad vindt dat sprake moet zijn van één gelijke vergoeding per uur voor alle brandweerlieden, ongeacht functie en ervaring. ken behalve de drie collegeleden alleen Erna Eelman-van der Kooi (VVD), Riet Huitema-Vos en Ate Rienstra (beide CDA) het collegevoorstel nog te on dersteunen. In de volgende raadsver gadering zullen B en W een voorstel doen over de hoogte van het dan uni forme uurbedrag. Minder moeite hadden de raadsleden met de aanschaf van een nieuwe Mercedes-Benz 1117F brandweerwa gen, ter vervanging van de Commer Walk Tru uit 1966. Deze zal circa half februari worden afgeleverd. In 1988 zal een bedrag van 7180.000,— dienen te worden betaald. Levensgevaarlijk „Als we geen behoorlijke benzine opslag maken, zouden we onze eigen dienst gemeentewerken niet eens een hinderwetvergunning mogen verlenen. Die rotzooi is echt levensgevaarlijk, in verband met de veiligheid van onze mensen raad ik u ten zeerste om te gen een benzinetank te zijn". Met deze krachtige bewoordingen richtte wet houder Daan Schilling zich tot raadslid Erna Eelman, die liever een dieselolie- dan een benzinetank op het terrein van gemeentewerken ziet geplaats. Zij meende dat wat betreft de brandveilig heid best een oplossing zou zijn te vinden. Na Schilling's uitleg kon de VVD-vrouw de consequenties van haar stelling niet meer zo overzien en stem de toch maar voor het B en W- voorstel om een bedrag van 732.500,— beschikbaar te stellen voor vervanging van twee ondergrondse tanks. Dat de den de andere raadsleden ook, op de fractie van Texels Belang na (behalve de eigen wethouder Schiling uiter aard). Gerbrand Poster sprak van „een slordig voorstel": „Wethouder Baren- dregt had bepaald geen gelukkige hand bij de opstelling ervan". Voorts ergerde Poster zich aan het feit dat hij nooit antwoord had gehad op zijn vraag of het mogelijk is dat de tanks door de oliemaatschappijen gra tis kunnen worden bijgeleverd. Ook de nonchalante wijze waarop informaties waren ingewonnen over prijzen e.d. bij de Texelse pomphouders, was Poster een doorn in het oog. Ate Rienstra was dat met hem eens: „Als er schrif telijke offertes op jaarbasis waren ge vraagd, dan had scherpere prijsstelling mogelijk geweest. Nu kunnen we geen goede vergelijking trekken". Het belangrijkste vond Rienstra echter dat er „een efficiente oplossing komt voor het functioneren van gemeentewer ken". De dienst zal daarom zélf over tanks op het eigen terrein moeten be schikken. Wethouder Klaas Barendregt erkende dat dat de essentie is; „Die telefonische prijsopgaaf was inderdaad niet helemaal juist, maar was bedoeld om inzicht te krijgen wat het meeste voordeel zou bieden: tanken bij de re guliere pompen of zelf tanks aanschaf fen. Het gaat ons er in de eerste plaats om om te besparen op de werk tijden van het GW-personeel". Peter Bakker bracht een politiek argu ment in. Hij vindt dat de gemeente moet voorkomen dat brandstof wordt betrokken van maatschappijen die ban den met Zuid-Afrika onderhouden. waarmee in september de nostalgievlucht Texel-Schiphol wordt gemaakt. De voorzitters van de raadsfracties waren het er unaniem over eens dat de voormalige kleuterschool „De Woelige Hoek" niet in aan merking kwam voor huisvesting van een deel van het ambtelijke ap paraat. Dit gebouw komt zodoende weer vrij voor andere belangstellenden. Op dinsdag 21 april vond overleg plaats met de voorzitters van de raads fracties over de huisvesting van het ambtelijke apparaat. Alle aanwezige fractievoorzitters waren voor centralise ren van de gemeentelijke afdelingen en diensten aan de Groeneplaats. De voormalige kleuterschool „De Woelige Hoek" wordt betrokken bij het onderzoek dat op woensdag is gestart naar ingebruikname van leegstaande gemeentelijke gebouwen door instellingen en verenigingen. Via een nog nader aan te wijzen architect, zal worden onderzocht hoe het raad huis, al dan niet met behoud van de bodewoning, kan worden uitgebreid met ongeveer 400 m2. Het college had dus verschillen in rang in de hoogte van de vergoedingen wil len laten uitkomen. Ook de commissie voor georganiseerd Overleg wil dat de bedragen worden gekoppeld aan de daarmee samenhangende verantwoor delijkheid. Grootste criticus was Ger brand Poster (Texels Belang). Hij had zowel bezwaar tegen de uurvergoedin gen als tegen de verhoging van alle vaste jaarvergoedingen. „De verschil len zijn hierdoor groter geworden. Het gaat mij tever", aldus Poster. Hij stelde voor om de vergoedingen per uur bij brand en voor cursussen, vast te stel len op 732,— voor iedereen. Steun kreeg Poster van de linkerzijde. Henk Beumkes (PvdA): „Ik ben blij dat Texels Belang ook aan nivelleren denkt. Wij kunnen akkoord gaan met de vaste vergoedingen. Maar net als Texels Belang zijn we absoluut tegen hogere uurvergoedingen voor de top van het korps. De verschillen worden te groot". Zijn partijgenoot Terpsta en PSP'er Bakker spraken zich eveneens principieel tegen deze velschillen uit. Toen het op stemmen aankwam, ble- Probeer het eens. Den Hoorn is dich ter bij dan u denkt. Tel. (022261 252. In verband met het als werkdag uitvallen van donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) worden de Tbxelse Couranten van 26 en 28 mei samengevoegd. Deze gecombineerde krant zal verschijnen op woensdag 27 mei. A.s. zaterdag pve met o.a. haar nieuwe succes Entree 75,— Pagavond voor jong en oud de pannpfiim van 30 april op het super pscherm. Aanvang 21.00 uur. N gratis. Advertenties daarvoor kunnen tot uiterlijk maandag 25 mei 10.00 uur worden ingeleverd. De directeur.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1