Zonovergoten toernooi Tevoko verliep perfect juccesvolle uitwisseling issen Waddeneilanden llers Texla scherpte voetbaltoernooi Geen krant na Pinksteren Vitesse '92 winnaar toernooi S.V. De Koog Inzamelaktie ZDH ddenruiters den het goed In gespannen afwachting van de ba! van de tegenpartij. insdag 'issers dubbele uitwedstrijd tegen uit 't Veld heeft Texla één punt mee naar Texel nemen. Gezien het tegen- spel van de Texelaars een ïhte puntendeling. leek er voor Texla geen aan de lucht. Op het matige van de tegenpartij werd snel Door ongeconcentreerd Jopen kwam echter een vroegtij- finde aan de eerste inning. Tus- anden 2-3 en 2-9 in het voor- Ln Texla. In de derde inning zet- Hts als pitcher B. Dijkstra in, een nalige werper uit de landelijke jetitie. Hij stond geen Texelaar op de honken toe. Delts, dat een groot deel op deze speler begon aan een inhaalmanoeuvre, likmakend van de teruglopende ie werpersresultaten. Een pitcher- .1 stelde één wedstrijdpunt veilig. Lpd 9-9. Gezien het spelbeeld i Delts hiermee goed weg. zeede wedstrijd werd een bizarre ling. Aanvallend speelde Texla acht honkslagen. Met name md Baretta en Erik Schneider len geen enkel ontzag voor wer- lijkstra. Martin Marinus on- eepte dit met een schitterende lonkslag. Zo goed als het aanval- ging, zo slecht ging het verdedi- na de gelijke 6-6 stand bij drie is. Werper Erik Schneider kreeg houdt zondag een voetbaltoer- Deelnemende verenigingen zijn: ■rend 1, Helder 2, Cocksdorp 1 en 1. rogramma is: u. Heider-Oosterend u. Cocksdorp-ZDH u. Helder-ZDH u. Cocksdorp-Oosterend u. Oosterend-ZDH u. Helder-Cocksdorp In verband met het uitvallen van de tweede pinksterdag als werk dag zal er dinsdag 9 juni geen Texelse Courant verschijnen. De directeur. TEXELSE COURANT PAGINA 11 nauwelijks steun van de verdediging, die fout op fout stapelde. Zes tegen- punten waren het gevolg. In de laatste gelijkmakende slagbeurt kon Texla er slechts twee tegenover stellen. Eindstand 12—8. Peanuts Inmiddels zijn de peanuts" (de jongste honkballers) op de maandag middag aan de eerste ,,play offs" be gonnen. Texla Tigers versloeg Texla Cool Cats met 12—8 en heeft een 1—0 voorsprong genomen. Nieuwe speelsters en spelers zijn van harte welkom op het oefen- en speeluur van 16.00 tot 17.00 uur. Afgelopen weekend hield S.V. De Koog, in het kader van het 40-jarig bestaan van de vereniging, voor het eerst een tweedaags toernooi. Met uit zondering van Uitgeest en Oosterend waren het allemaal onbekende tegen standers voor De Koog. Mede door het mooie weer was er veel publieke belangstelling. Vitesse 1892, uitko mend in de vierde klasse KNVB, was de terechte winnaar van een uitste kend geslaagd toernooi. De Koog ein digde op een verdienstelijke derde plaats door de beslissende wedstrijd tegen Roden met 1—0 te winnen. De uitslagen: zaterdag: Oosterend-Roden 1—2 De Koog-Fortuna 1 1 Grijpskerk-Vitesse 0—5 Domstad-Uitgeest 1 1 TH.E.O.-Oosterend 0—1 Fortuna-Hertha 0—0 Vitesse-Roden 0—0 Domstad-De Koog 0 3 T.H.E.O.-Grijpskerk 1—0 Hertha-Uitgeest 0 0 Oosterend-Vitesse 0 5 Fortuna-Domstad 0—0 Zondag: Uitgeest-De Koog 1—3 T.H.EO.-Roden 1-0 Hertha-Domstad 3—1 Grijpskerk-Oosterend 0—1 Fortuna-Uitgeest 1—2 Vitesse-T.H.EO. 2—1 De Koog-Hertha 2 3 Roden-Grijpskerk 3—1 5e - 6e plaats: Uitgeest-T.H.E O 2—2 (Uitgeest wit na strafschoppen) 3e - 4e plaats De Koog-Roden 1—0 1e - 2e plaats: Hertha-Vitesse 1—3 De fairplay-cup (wisselbeker) werd gewon nen door Roden. Vanmiddag wordt in Den Hoorn door ZDH huis aan huis oud papier en spul len voor de Rommelmarkt opgehaald. Er wordt begonnen om ca. 14.00 uur en als het weer het toelaat, kunnen de spullen alvast buiten worden klaargezet. ten); 5. Vlieland 190 cm (7 vissers, ge middeld 27.14 cm, 2 punten). Persoonlijke uitslag eerste vier: 1. Wim Rolf, Terschelling, 228 cm, 10 vissen; 2. Paul Verhagen, Texel, 165 cm, 8 vissen; 3. Willem Verhagen, Texel, 144 cm, 6 vissen; 4. Stefan Klein, Terschelling, 142 cm, 6 vissen. Biljarten Voor het eerst was dit jaar biljarten bij het Waddentoernooi. Terschelling had het initiatief hiervoor genomen De bil jartclub „D.V.O." (Door vriendschap ontstaan) wilde daar graag aan mee doen, dus daar stonden ze dan, met 7 leden van de club met hun vrouwen of mannen, (want zij hebben ook vrou welijke spelers) op Terschelling. De or ganisatie verdiende een pluim. Er werd gespeeld in poules van drie spelers, van elk eiland één. Iedere speler moest 3 driebanders, 3 tweebanders; 3 één- bander, 3 libre (zonder band) en 3 over rood maken. Dat werd na de eerste poule alles tweemaal omdat het anders te lang zou duren. Voor sommige spe lers was het wat moeilijk, maar de winstkansen waren hierdoor gelijk voor iedereen. Texel werd derde en ging toch nog met een beker naar huis. Judo Gezien het ledenaantal van beide deel nemende groepen 60) lag het in de lijn der verwachtingen dat het een spannende strijd zou worden. Direkt al bij binnenkomst bleek dat het bij Ter schelling zwart zag van de zwarte ban ders. Deze hoge graduaties deden de weekend kwamen sporters van fijf verschillende Waddeneilan- Ibijeen op Terschelling voor het lijkse Waddentoernooi. In het Indelijke totaalklassement over .sporten is Texel op een derde geëindigd, achter Terschel- en Schiermonnikoog. Circa 130 llaars deden mee in de verschil- i takken van sport, te weten: [rten, badminton, voetbal, judo, prjassen, bridge en vissen. Vol- "d jaar zal het Waddentoernooi Texel plaatsvinden. Sportvissers sterksten 'issen tijdens de Waddenuitwisse- '987 op Terschelling is door de vissers van Texel opnieuw gewon- Er stonden tijdens de wedstrijd lortvissers aan de dijk met een 'linge afstand van slechts vijf me- cdat het nog al eens voorkwam I er vislijnen in de knoop kwamen te 'en. Deze wedstrijd begon één uur doordat er nog geen water was. ■wachten was aangenaam door het mooie weer en de goede verzor- van de inwendige mens door de 'b van Terschelling. 'ier uur zaterdagmiddag startte de fnjd en om kwart voor zeven was 'nde. De uitslag werd 's avonds in bijeenkomst voor de bekend gemaakt. 977 cm (15 vissers, gemiddeld f cm, 10 punten); 2. Terschelling (21 vissers, gemiddeld 49.38 Punten): 3. Schiermonnikoog |m (14 vissers, gemiddeld 36.21 7 punten); 4. Ameland 447 cm (16 gemiddeld 27.94 cm, 4 pun- De Texelse sporters die op Terschelling zijn eengekomen voor het waddentoernooi Texelaars voor het ergste vrezen. Tijdens de wedstrijd werd echter dui delijk dat de kwaliteit en geoefendheid van Shima minstens zo goed was. Bij de einduitslag van de competitie had Shima vier van de tien eerste plaatsen. Op de zondag was er een wedstrijd in teamverband, waarbij judoka's in di verse gewichtsklassen tegen elkaar uit kwamen. Jasper Keijser wist evenals zaterdag de volle winst binnen te ha len. Volgens verwachting wist ook Fol- ga During de tweede gewichtsklasse te winnen. Harald Hutjes scoorde geen punten, maar kreeg van de scheids rechter terecht de winst toegewezen. Bleda During verloor evenals Albert ten Wolde. In het tweede gedeelte van de wedstrijd wist Jeroen Wijdogen een opgelopen achterstand toch nog in winst om te zetten. Ook Dunja Grose wist in een zeer spannende wedstrijd, als enige meisje in haar team, van een jongen te winnen. Ondanks het verlies van Niels Wijdogen kon Shima de winst niet meer worden ontnomen. Gezien het sportieve verloop en de goede stemming zal worden gepro beerd om volgend jaar de judoclub van Terschelling naar Texel te halen. Voetbal Het voetbaltoernooi van de sportuit- wisseling is weer een sportief gebeu ren geweest, wat ook altijd de bedoe ling is van zo'n evenement. Toch werd met veel inzet gestreden om de eerste plaats. Terschelling werd voor de derde keer winnaar en kwam daardoor defini tief in het bezit van de wisselbeker, een terechte winnaar, want deze ploeg speelde het beste voetbal. Texel legde beslag op een bescheiden 4e plaats. Dat was voor een groot deel te dan ken aan de veel te late afberichten, zodat het nog moeilijk werd om een elftal bij elkaar te krijgen. Dat kwam ook door het toernooivoetbal op Texel. Uiteindelijk lukte het toch om her en der spelers te vinden. Opmerkelijkste figuur daarvan was wel Jan van Rooy loud-trainer van SVO en ZDH), die in het doel nog goed zijn mannetje stond. De resultaten van dit team wa ren nog niet zo slecht, van Terschelling en Ameland werd met 1 0 verloren, tegen Schier werd het 0—0 en de laatste wedstrijd tegen buurman Vlie land, werd met 9—3 gewonnen, zodat alsnog van een geslaagd toernooi kon worden gesproken. De sportuitwisse- ling op zich was een grandioos suc ces, ook door het zien van oude vrien den en de banden met de andere ei landen weer wat aan te halen. Bridge Bridgeclub Groot Slem heeft met 11 paren deelgenomen aan het Wadden toernooi op Terschelling. De laatste week vielen nog 3 paren af, maar dat nam niet weg dat Texel met bridgen een eerste plaats veroverde en met een mooie beker huiswaarts keerde. Individuele uitslagen Texel: A-lijnen: 1. mevr. Van Hoogen-G. Bakker 2. mevr. De Laat-Zevenhoven 3. Dames Van Schie-van Gent 5/6 dames Balk-Boere 7. fam Blok. B-lijnen: 1. mevr. v. Winde-C. Blonk 1/2 mevr. Geus-H, Bakker 3. mevr. Zevenhoven-F v. Hoogen 4. heren Grootjen-Balk 5. mevr. Bakker-B. van Hoogen 6. Fam. Van Sambeek. Estafetteloop Als afsluiting van de Waddenuitwisse ling werd zondagochtend een estafet teloop gehouden, leder eiland moest tien lopers leveren voor deze wedstrijd, die gelopen werd van West-Terschelling naar Oosterend en terug over een af stand van 30 km. Iedere loper had een gedeelte van ongeveer 1500 meter, die hij heen en terug moest lopen. Van de Texelse ploeg kwamen echter maar vier van de tien lopers opdagen, zodat het lelijk fout dreigde te lopen. Door hier en daar te vragen, kwamen we alsnog drie lopers bij, zodat de ploeg toch nog uit zeven lopers bestond. De organisatie stond toe dat één loper (Paul Verhagen) meerdere stukken voor zijn rekening nam. De ze ven lopers waren: Ad Souwer, Anne Vlas, Ivo de Porto, Dries Veltkamp, Mark Riteco, Cor Blonk en Paul Verha gen. Texel eindigde met deze estafette op een vierde plaats. Alle lopers zijn tot het einde van hun krachten ge gaan, vooral zij die anders nooit lopen. Paul Verhagen liep zijn 12 km niet in één stuk maar in gedeeltes van 1 'A en 3 km. De ploegleider in de volgauto was voor Texel Ger Praamstra. Uitslag estafetteloop: 1. Terschelling, 2. Schiermonnikoog, 3. Vlieland, 4. Texel, 5. Ameland. Einduitslag: Biljarten: 1. Terschelling; 2. Ameland; 3. Texel. Badminton: 1. Terschelling, 2 Texel, 3. Schiermonnikoog; 4 Vlieland, Voetbal: 1. Terschelling, 2. Ameland, 3. Schiermonnikoog, 4. Texel, 5. Vlieland. Judo: 1. Texel, 2. Ameland. Klaverjassen: 1. Terschelling, 2. Schier monnikoog, 3. Texel, 4. Vlieland. Bridge: 1. Texel, 2. Vlieland, 3. Ter schelling, 4. Ameland. Vissen: 1. Texel, 2. Terschelling, 3. Schiermonnikoog, 4. Ameland, 5. Vlieland. Totaal: 1. Terschelling, 2. Schier monnikoog, 3. Texel, 4. Ameland, 5. Vlieland. 27 MEI 1987 voor wat an ïldbus ïkst (uiting ke EN Jag 23 mei deden zes combina- ran de Waddenruiters mee aan ringconcours voor paarden te uizen. B-dressuur kwamen 4 Texelse inaties in de ring. Drie van hen met jonge paarden. Marit Kik- in Joke Dros behaalden in deze orie beiden een winstpunt. Simo- inter en Jeanet Welby boekten tun ex-dravers duidelijk vooruit- Carla Bakker met haar paard was ook dik tevreden met het punt, dat zij in de L1-dressuur aide. M1-dressuur startte Hannita de 1MA|iiet Tavarez en kwam uit op 111 in. De helft van de deelnemende se combinaties kwam dus met vinstpunt naar huis. Bgen: Isssuur: Joke Dros, Sirmene II, punten; Marit Kikkert, Bianca, 120 1 Simone Winter, Black Beauty, Int; Jeanet Welby, Simon, 102 sssuur: Carla Bakker, Sarita, 121 Bressuur: Hannita de Wit, Tava- ;nde.ïB|ii pumen. ;eld gaande jaren was de geluidsinstallatie. Vier afzonderlijk regelbare speakers waren op alle delen van het terrein goed verstaanbaar. Een ander punt van vooruitgang ligt in het verschiet: Staatsbosbeheer heeft Tevoko toege zegd om aan het eind van de zomer de speelweide te gaan egaliseren en opnieuw in te zaaien. De veelal onge lijke ondergrond had overigens nauwe lijks blessures tot gevolg. Slechts een enkel enkeltje moest worden ingetaped en daar bleef het bij. Voor mogelijke ernstige gevallen stond de organisatie in rechtstreeks mobilofooncontact met Nel Smidt van de ambulancedienst. De uitslagen; Heren: 3e klasse: 1. VSC, 2. Keerclus, 3. Serve '83 2e klasse 1. VCM, 2. Schorpioen, 3. Serve '83. 1e klasse: 1. WHO, 2. WS Haag, 3. Armixtos 3. Promotie: 1. Brandweer, 2. VC Gou da, 3. Dinto. 3e divisie: 1. VC Gouda 1, 2. Isala, 3. AB Originals. Dames: 3e klasse: 1. Serve '83, 2. Serve 2, 3. Tevoko 4. 2e klasse: 1. VSC, 2, ASVU 2, 3. Brandweer. 1e klasse: 1. Etiflex, 2. G A, 3. Xenon Promotie: 1. Setup, 2. Toontje Lager, 3. AV 40 Delft 2. 3e divisie: 1, Olympus, 2. AV 40 Delft, 3. VC Gouda. AGO-cup (voor de meeste punten over het hele toernooi): WHV 16 per wedstrijd). ,,Als de organisatie zelfs het weer in de hand heeft, kan er voor de rest niets meer misgaan". De captain van het team van de Amsterdamse brandweer sloeg tijdens de prijsuitreiking van het Tevoko-buitentoernooi de spijker op de kop. Na 17 jaar staat de succesformule van twee dagen in ontspannen sfeer in de open lucht volleyballen nog kaarsrecht over eind en benadert de organisatie inmiddels de perfectie. Zaterdag en zon dag bleek dit ten overvloede op een zonovergoten speelweide aan de Ploeglanderweg. Zo zonnig had het er in eerste instan tie niet uitgezien. Mede-organisatoren Piet Keijzer en André van der Vliet, tij dens het toernooi als vanouds het „crisiscentrum" vormend, hadden ech ter geen seconde wakker gelegen van het sombere weer eind vorige week. ,,Ach, we hebben wel vaker in de ze nuwen gezeten over het weer. Ditmaal waren er echter geen twijfels over de goede afloop. De weersvoorspellingen voor het weekend waren al een halve week prima, dus daar hielden we het maar op", aldus het duo. En inderdaad, zaterdagochtend rond negen uur leek het alsof er een knop met mooi weer was ongedraaid (aldus Nico Ruis van de EHBO). Uitwijken naar de ter beschikking staande sport zalen was derhalve overbodig, evenals de door Tevoko-leden aangelegde drai nage. Door het mooie weer was het toernooi al voor vijftig procent geslaagd. De ongedwongen stemming (mede als gevolg van de plotselinge warmte) en het vlekkeloze verloop de den de rest. De bekende ingrediënten dus: gejuich en gejoel, bruin- en rood- gebakken (topless) dames en heren, genoeg te eten en drinken in de kraampjes, het geluid van talloze scheidsrechtersfluitjes dat het omrin gende vogelgekwetter overheerste, schijnbaar onvermoeibare speakers, tussen de bedrijven door ballende sporters, en (kennelijk nieuwe mode) zonnebrillen op tijdens het spel. Resul taten? Van ondergeschikt belang. Na tuurlijk, binnen de witte linten werd wel degelijk om elk puntje gestreden. Maar het Tevoko-buitentoernooi is voor veruit de meeste deelnemers toch een lekker weekendje weg. De Teso- slogan „Texel, ver weg en toch zo dichtbij" wordt in de Dennen in prak tijk gebracht. Éénmaal op de boot lij ken huis en werk eindeloos ver weg en op Texel hoeft nauwelijks over iets te worden geprakkizeerd. Voor veel teams is het toernooi al jaren vaste prik. In januari worden alle deelnemen de teams van de voorgaande editie van het buitentoernooi uitgenodigd en daarna gaat de organisatie in op ver zoeken voor deelname. Telkens weer is het toernooi in korte tijd volgeboekt. De vereniging Armixtos uit Amsterdam spant de kroon: aan alle 17 buitentoer- nooien werd deelgenomen. Flash uit Nijverdal zond dit jaar voor het eerst geen team. De clubs Dalen en Volco zijn al sinds jaar en dag van de partij. Reünieteams Een opvallend verschijnsel is dat veel teams al tijden niet meer in competi tieverband uitkomen, maar telkens speciaal voor het weekendje Texel wor den geformeerd, de zgn. „reünie teams". Van de 115 deelnemende teams dit jaar was naar schatting twin tig procent voor het eerst aanwezig. Een topattractie bleek Avero Olympus, dat in de dames derde divisie uitkomt. De ploeg speelde zulke voortreffelijke partijen dat op een gegeven moment zich een haag van toeschouwers rond om het speelveldje had verzameld. Een verbetering ten opzichte van voor- Concentratie bij de opslag

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 11