Veel cadeaus voor jarig SV De Koog fscheid van tante Kathie estelijk en ongedwongen nt,u Den licht GS voor uw zwemparadijs Eerste viswedstrijd watersportvereniging Zeemanskerkje weer alle vrijdagen open Scholerie weer open ormatie over sstboekhouding 'laatschade urgemeester met >llega's te gast Verleende bouwvergunningen In de huwelijksboot IV oetballeiders Granaat gevonden Geknipt EO-directeur in „Eben Haëzer" Eerste „overkantse" optreden Okidoki Collecte Astmafonds '■'f Zitting Diëtiste „Vliehors Express" TEXELSE COURANT 27 MEI 1987 IKathie an haar man bewonderen de erespeld die net Is overhandigd door Tineke Kikkert Irl. M - over vroegere tijden en moeilijkheden lag werd zondagsschooljuf Këthie Kok in het zonnetje Wel 200 mensen bezochten n4>eciale kerkdienst en de recep- Barna in het dorpshuis De Ihoorn. Daar kreeg zij de ere- j van de Nederlandse :ies«| lagsschoolvereniging. ns de kerkdienst werden oude egsschoolliedjes gezongen door jelegenheidskoor van oud- jen n ge 14.1 maal ;n m l, 17! )tarb tel rnemer Joop Jellema mag de spade voor de bouw van 'zijn' pparadijs in de grond steken, iren werd bekend dat Gedeputeer- taten.van Noord-Holland geen jlogische bezwaren zien tegen de \i op recreatieterrein 't Kerckeland De Koog. In eerste instantie was :gn. artikel 11-gebied aan de Nika- oor realisatie van een overdekt •opisch zwembad aangewezen. Te- keurde de provincie het besluit Ie Texelse gemeenteraad om een I van twee miljoen gulden tegen ente van drie procent ter beschik- "g te stellen, goed. Alle formele ikels voor realisering van de plan zijn hiermee uit de weg geruimd, bouwontwerp is inmiddels van po- advies voorzien door de gemeen- e welstandscommissie. De plan- is dat het zwemparadijs in 1988 raaien. medewerkers. De nieuwere liedjes wer den ten gehore gebracht door een koor van de huidige zondagsschoolkin deren. Deze kinderen hadden voor tan te Kathie een ereboog gemaakt bij de ingang van de kerk. Voor de receptie werd tante Kathie bij het dorpshuis muzikaal ontvangen door enkele DEK-fanfareleden. Ver schillende sprekers voerden het woord om tante Kathie te bedanken voor het vele werk dat zij altijd heeft gedaan voor de zondagsschool en de kinde ren. Er was zelfs een mevrouw uit Nieuweschans gekomen, die vertelde met de zondagsschool toen daar. Tante Kathie was het stralende middel punt en zij kreeg van verschillende kanten cadeaus aangeboden. De Her vormde gemeente bood haar een broodschaal aan met de tekst: ,,Laat de kinderen tot mij komen" en een al bum waarin foto's van de ongedwon gen en feestelijke dag komen. Leden van Watersportvereniging Texel visten afgelopen zaterdag hun eerste wedstrijd van dit jaar. Ondanks de nog steeds wat kille N.O. wind is dit ge beuren toch in een opperbeste stem ming verlopen. Om tien uur 's och tends ging men van start, om half vier was iedereen weer present om zijn buit te laten wegen en meten. In de categorie ,,Aal" droeg W. Bakker de grootste aan, terwijl H. Bakker en W. van der Vis met een „kieuwlengte" verschil de tweede en derde plaats be zetten. De grootste schar was van J. Sutherland en de tweede van B. Beumkes. De grootste schol kwam ook van J. Sutherland. H. Bakker werd met een flink uit de kluiten ge wassen bot eerste bij deze vissoort, terwijl als tweede J. Sutherland eindig de. Een eervolle vermelding ging naar de heer Vonk. Hij had het grootste as sortiment gevangen. Na afloop is er flink wat gebakken vis weggewerkt, beschikbaar gesteld door de TX 2. De prijzen waren verzorgd door Texgro en Gamma. Een gezellige dag, die snel voorbij was. Vanaf 5 juni worden in de Nederlands Hervormde kerk van Oudeschild weer verkoopmiddagen gehouden van zelf gemaakt handwerk. Tevens bestaat de mogelijkheid om de toren te beklim men van het „Zeemanskerkje" voor 71,— per persoon. In de kerkzaal zijn onder meer de door de beroemde ad miraals Tromp en De Ruyter geschon ken kronen te bezichtigen. Hiervoor is de toegang gratis. Verder kunnen de bezoekers koffie en cake nuttigen. De opbrengst van alle activiteiten is bestemd voor de Ned. Herv. kerk in Oudeschild. De verkoopmiddagen zijn wekelijks gedurende de hele zomer. Vanaf donderdag (Hemelvaart) is het atelier/galerie „De Scholerie" van Niek Welboren weer geopend. Er is een permanente expositie van eigen werk. De openingstijden zijn donderdag, vrij dag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Bezoek op andere dagen en/of tijden is mogelijk na telefonische afspraak. De Scholerie staat aan de Postweg 72, Zuid-Eierland, tel. (02225) 214. Tijdens de gezellige en goedbezochte receptie van het 40-jarig SV De Koog, vrijdagavond in de feesttent aan de Boodtlaan, lieten de afgevaar digden van de KNVB verstek gaan. Wel aanwezig was wethouder Zegers. De Koog-voorzitter Van der Vliet overhandigde het jubileumboek aan twee mannen van het eerste uur, W. Stam en F. van Hintum. celij) Is 18 mei kunnen veehouders ets niet snappen bij het bijhou- van de mestboekhouding tele- sch informatie inwinnen. Tij kantooruren is iemand aan- ig om vragen hierover te beant- >rden. Het nummer is 122020. if 1 mei is iedere veehouder door ïeststoffenwet verplicht een mest- ihouding bij te houden. Zij hebben voor een aantal formulieren en toelichting ontvangen. De ver- iting geldt niet voor veehouders omgerekend per hectare een ntie-hoeveelheid hebben van min- dan 125 kg fosfaat per hectare ".000 op een totaal aantal van .000). Zij hoeven alleen een een- lige verklaring in te vullen en op :uren naar de frictsbureauhouder. ïn 20-jarige automobilist uit Den I kwam zondagavond op de Waal- traat in botsing met een 23-jarige tsgenoot toen hij achterwaarts uit oprit kwam. Beide wagens liepen tschade op. oude Hanzestad Kampen schijnt gezonde basis te zijn voor men- die het burgemeestersambt am en. In de loop der jaren hebben st zeventien personen, die in Kam- gewoond, gewerkt of gestudeerd den, een post van eerste burger regen. Aanleiding voor de gemeen- (ampen om in samenwerking met Stichting Politiek Café Kampen een ..Burgemeestersdag" te houden, 'daag zullen burgemeesters uit alle "Streken te gast zijn. Ook burge ester Schipper bevindt zich onder genodigden. Hij werd geboren in npen, maar verhuisde al na elf enden. Schipper zal o.m. in het po- ,k pafé dat 's avonds wordt gehou- discussiëren over het onderwerp 'ndalisme en leefbaarheid". „Iedere vereniging die je toespreekt verwacht van je dat je zegt dat het de beste vereniging is die bestaat", aldus de wethouder. „Maar dat mag ik na tuurlijk niet zeggen, want iedere vere niging die zich inspant voor het welzijn van de mensen en voor de sport is goed te noemen". De gastvrijheid van de sportvereniging werd door Zegers geroemd. Hij vindt de aanwezigheid van een sportvereni ging noodzakelijk voor de leefbaarheid van een dorp. Zegers refereerde in zijn toespraak aan een poster met daarop een foto van John Cruijf en de tekst „Trap liever te gen de bal dan tegen je club. Voetbal is toch te mooi om kapot te maken". Hij vond dat bij SV De Koog in het bestuur altijd een trouwe „harde" kern was gebleven, ondanks de vele bestuurswisselingen die in de loop der veertig jaar hadden plaatsgevonden. Zegers hoopte dat de negatieve publi citeit als gevolg van het vandalisme in het betaald voetbal, geen invloed zou hebben op het aantal toeschouwers. „SV De Koog is een gezelligheidsvere niging, maar het is de laatste jaren duidelijk dat ook meer op prestatie wordt gewerkt", typeerde de wethou der. „Misschien leidt dit zelfs tot pro motie, hoewel een klasse hoger spelen ook weer z'n problemen oplevert." Zegers noemde ook de andere activi teiten van de vereniging, zoals de crosslopen, waarbij hij zelf menigmaal het startschop gaf en de prijzen uit reikte. Hij herinnerde zich dat hij ooit een wedstrijd van De Koog 1 als scheidsrechter had gefloten. „Dat was heel lang geleden. Het ging er eigen lijk veel te hard aan toe naar m'n zin, ik kon niet goed vat krijgen op de wedstrijd. Toen moest een doelschop worden genomen en ik heb de bal op gepakt. De aanvoerders van beide teams kwamen meteen vragen wat er was. Ik zei dat we twee minuten stilte in acht zouden nemenl Dat hebben we gedaan en daarna was het verder een prima wedstrijd, de rust was weerge keerd. Het kan wel dertig jaar geleden zijn geweest." Zegers verklaarde geen voorstander te zijn van één voetbalclub op heel Texel, leder dorp moet een eigen voorziening hebben om het animo hoog te hou den. Ter gelegenheid van het jubileum bood de wethouder voorzitter Van der Vliet een jubileumsubsidie aan, met de felicitaties namens het gemeentebestuur. Slagroompunt Speaker en ceremoniemeester Peter Vos hield tussendoor de aanwezigen aangenaam bezig en voorzag ze van enige historische informatie over de club. Hij noemde enkele hoogtepunt jes, en „er waren ook enkele slag- roompunten bij". Voorzitter Adrie van der Vliet overhan digde het jubileumboek, samengesteld door Jan en Veronica van Beek. Vero nica werd daarvoor in de bloemetjes gezet. De eerste twee exemplaren wa ren voor W. Stam en F. van Hintum, die samen met meester C. Akkerman indertijd SV De Koog hadden opgericht. Peter Vos stelde de negen bestuursle den voor, omdat niet alle aanwezigen hen kende. Oud-bestuurslid Klaas van Tatenhove bood samen met André Verseput een brancard aan, daar de huidige nodig aan vervanging toe was. „We hebben nooit ernstige ongeluk ken gehad, maar toch moest er wel eens eentje op de brancard van het veld worden gedragen. We legden hem erop en tilden dat ding op, maar de patiënt bleef wel op de grond lig gen.... Dat was dus een brancard van niks, en daarom was André Verseput op het lumineuze idee gekomen dit ca deau aan te bieden aan het huidige bestuur". Nog vele cadeaus en felicita ties volgden voor het bestuur en om 19.00 uur ging de receptie over in een reünie voor oud-leden, die een matige opkomst kende. Uitslag verloting De trekking, zaterdag in de feesttent van de grote jubileumverloting van S.V. De Koog had de volgende resultaten: 1e prijs (video-recorder) nr. 1978; 2e prijs (14-daagse reis naar Mallorca) nr. 1013. 3e prijs (fiets) 2541; 4e prijs (lang weekend Center Parks) nr. 572. 5e prijs (radio) 2288. Verder zijn prij zen gevallen op de volgende num mers: 897, 1776, 109, 415, 283, 775, 306, 613, 2225, 1612, 1425, 1116, 1191, 1736, 2482, 464, 1204, 584, 2129, 1917, 1504, 2781, 74, 2550, 997, 1037, 2378, 2426, 2043, 2688. Voorzitter Adrie van der Vliet bewondert de net gekregen brancard. PAGINA 5 Calianl Burgemeester en wethouders verleen den aan de volgende personen en in stellingen de onderstaande vergunningen: D. Alderlieste, Schilderend 142, Den Burg, voor het plaatsen van een wind scherm; Th. M. J. Bakker, Schilp- banck 29, Den Burg, voor het plaatsen van een berging; J. W. Boks, Kik- kertstraat 93, De Cocksdorp, voor het plaatsen van een houten garage aan de Langeveldstraat 93a, De Cocksdorp; N. Krab, Buytengors 51, Den Burg, voor het plaatsen van een berging; J. C. P. Hin, Bernhardlaan 95, Den Burg, voor het ged. vergroten van bedrijfs- schuur aan de Waal en Burgerdijk, Den Burg; R.S.T., Slingerweg 38, Den Kees van Dongen en Angely Witte stapten vrijdag letterlijk en figuurlijk in het huwelijksbootje. Nadat het paar in het gemeentehuis van Den Burg in het huwelijk was getreden en in Oude schild de kerkelijke inzegening had on dergaan, werd koers gezet richting Den Helder, waar de receptie werd ge vierd. De bruidegom is werkzaam bij de gemeentelijke brandweer van Den Helder en het stel gaat aan het Nieu- wediep wonen, vandaar. De stoet werd opvallend aangevoerd door een historsch type brandweerwagen, die het prille paar vervoerde. De grootste verrassing lag Angely en Kees echter op de veerboot Molengat te wachten. Met de wederzijdse ouders moesten zij hun opwachting maken in de stuurhut bij kapitein Jan Staal. Als „waarne mend ambtenaar van de burgerlijke stand" las de kapitein (met een knip oog naar oude gebruiken aan boord van een schip) een in een fraai hand schrift opgestelde oorkonde voor, waarmee het symbolische huwelijks bootje een behouden vaart werd ge wenst. Het was voor het eerst dat zich aan boord van een Teso-schip een der gelijke „plechtigheid" voltrok. De foto graaf van deze bruidsreportage was Dirk Kuiter. Als Helders voetballiefhebber was ik aanwezig op de receptie ter gelegenheid van het 75-jarig be- staan van de Sportvereniging Texel. ^Tijdens de noaige toespraken en fe licitaties viel het mij op, dat er geen fenkele bestuurder van één van de fzeven Helderse verenigingen aan- r wezie was. Persoonlijk vmd ik dit een slechte zaak Misschien, als excuus, hadden zij het te druk met de (transfer)/over- schrijvingsperikelen. P. VAN DOK i Den Helder I Door medewerkers van Rijkswaterstaat is gisteren op het zuidelijke deel van De Hors een kegelvormige granaat ge vonden van 50 cm lang. De explosie venopruimingsdienst is hiervan in ken nis gesteld. Burg voor het plaatsen van een zwem bad aan de Rommelpotsweg, Den Hoorn; N. J. J. Barhorst, Pontweg 80, Den Burg, voor het ged. veranderen van een huis aan de De Ruyterstraat 119, Oudeschild; M. Witte (Maarco Bouw), Marelstraat 2, Den Burg, voor het plaatsen van 5 garages, Marsge- bied te Den Burg; Fam. Dijt, We verstraat 85, Den Burg, voor het ged. vergroten van een berging bijkeuken aan de Westergeest 2, Den Burg. Derden belangstellenden kunnen tegen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Uit de Helderse Courant van zaterdag 23 mei knipten wij dit ingezonden stuk. De directeur van de Evangelische Om roep, de heer Doornbos, houdt mor gen, Hemelvaartsdag, een spreekbeurt voor de Baptistengemeente in „Eben Haëzer" aan de Julianastraat. De aan vang is kwart over zeven 's avonds en bijwonen is voor iedereen gratis moge lijk. Vermoedelijk spreekt Dr. Doornbos over zijn toekomstig werk voor het Rainbow-bijbelleerplan. Dr. Doornbos is nog slechts enkele dagen, tot 1 juni, in functie als EO-directeur. In zijn nieu we werkkring zal hij zich inzetten te gen het „moreel verval in Nederland door gebrek aan bijbelkennis". Ter ver meerdering van de kennis wordt het Christelijk themapark in de Flevopolder opgezet. Mogelijk spreekt Doornbos ook over hulpverlening aan Aids- patiënten, waarmee hij zich eveneens gaat bezighouden. Theatergroep Okidoki zal voor de eerste maal een optreden aan de vaste wal verzorgen. Zaterdag is de groep uitgenodigd in Biddinghuizen bij de woon-werkgemeenschap „Midden- land", waar ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan open huis wordt ge houden. Okidoki treedt op met clownsacts en activiteiten voor kinde ren. Er zullen vijf groepsleden present zijn, onder wie de nieuwelingen Ineke Berghuis en Peter Ampt, die komende zomer ook met Okidoki-activiteiten zul len meedoen, evenals Dorothé Pauptit. Contacten voor dit eerste uitstapje wa ren gelegd op zondag 3 mei, toen in „Middenland" een circus-weekend werd gehouden. De Texelaars verzorg den een solo-optreden, dat goed aansloeg. De collecte voor het Astmafonds, ge houden van 11 tot 18 mei, heeft 75.478,50 opgebracht. De opbrengst per dorp is: Den Burg 72.309,20; Oudeschild 7417,15; Den Hoorn 7613,60; De Koog 7669,10; De Waal 7234,50; Oosterend 7672,15 en De Cocksdorp 7562,80. cr uf» j iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 7. Wilhelminalaan, Thijsselaan, Drijverstraat, Binsbergenstraat, Brouwerstraat en de wijk De Mars. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Leerlingen, ouders en leer krachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de schapenboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex- gebouw (na 10.30 uur). De diëtiste, mevr. S. L. Goote, komt voortaan de eerste en derde maandag van de maand (dus 1 juni) in het Groene Kruis-gebouw van 13.30- 15.30 uur. Afspreken via tel. (02220) 3241. De oude Duitse legerwagen van Maar ten Nijman, die de verbinding onder houdt tussen de aanlegplaats van de Texelse boot „De Vriendschap" en het Posthuis op Vlieland (m.b.t. de toeristische „Vlielandlijn", wordt sinds kort ook ingezet voor rondritten over de Vliehors. Deze, ruim een uur du rende tochten, zijn op woensdag, vrij dag en zaterdag en zondag en starten bij het Posthuis op Vlieland.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5