AOEN VA Kleine marathon S.V. De Koog Texelse Boys Auto over de kop Man (niet) vermist uw „hoogste punt" Loodsmansduin Te laat open Melding diefstal tand jeugdclub lid-Eierland cantiewerk op itiebureaus pporterstus Koog 1 Politieauto zat vast Surf wedstrijd bij Dijkmanshuizen Chloor op het strand Texel 6 kampioen Lange termijn agenda 1987 Voetbaluitslag rrklieden De paardensportverenigingen ,,De Vrienden van het Paard" en ,,De Blijde Rijders" organiseren, onder gezamenlij ke verantwoordelijkheid, op zondag 14 juni de jaarlijkse voorjaars „Kleine ma rathon" voor aanspanningen en ruiters. De start zal plaatsvinden 's morgens om 10.00 uur bij manege „Akenburg". Deelnemers kunnen zich, tot uiterlijk vrijdag 5 juni, opgeven bij mevr. Eel- man, Meiertebos 15, Den Burg, tel. (02220) 2746 De B-junioren gaan a.s. weekend naar Roden (Dr.) om daar o.a. deel te ne men aan een toernooi. Het vertrek is op vrijdag om 17.30 uur bij Capri (boot 18.05 uur) en zondag tegen de avond, wordt het gezelschap terugverwacht. Speelsters en begeleiding van het da meselftal van Texelse Boys en het ge combineerde SVO/Boys meisjesteam moeten zaterdag vroeg uit de veren. Met de boot van 7.05 uur gaan ze naar de overkant voor tegenbezoek aan Drachten. Vertrek half zeven vanaf het Boysveld. Donderdagavond is een 22-jarige vrouw uit Oost met haar auto in een slip geraakt op de IJsdijk te Oude- schild, doordat modder op de weg lag. De auto sloeg over de kop. De vrouw raakte niet gewond. Woensdag 27 mei De raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid heeft in het raadhuis een openbare vergade ring, aanvang 19.30 uur. In de Burgemeester De Koning-hal wordt de leerlingenuitvoering van de muziekschool Texel gehouden; 19.45 uur. Donderdag 28 mei Om 10.00 uur begint het SV De Koog jubileumtoernooi voor lagere seniorenteams. Bij de overdekte manege start om 12.00 uur de barbecuerit van De Blijde Rijders. Om 10.00 uur start bij de Kaapsnol de vogelwandeltocht. In Eben Haëzer geeft EO-directeur Doornbos een lezing; 19.30 uur. Vrijdag 29 mei Om 20.00 uur begint in De Schuilhut een dia-avond over Texel. Zaterdag 30 mei In het Ankerpark te Oudeschild wordt van 11.00 tot 17.00 uur feestmarkt ge houden ten bate van de nieuwe sport hal van Oudeschild met hobbyten toonstellingen, gymdemonstratie (11.30 uur), playback show (15.00 uur) en le vende muziek (20.00 uur). In De Lindeboom in Den Burg wordt de afsluitende feestavond gehouden van SV Texel met o.a. trekking van de hoofdprijs van de verloting. De jeugdclub van Zuid-Eierland houdt een feestavond in „Bethel"; 20 00 uur. Op het terrein van Texelse Boys wordt het Avro Toppop jubileumtoernooi gehouden. Zondag 31 mei Op het terrein van SV De Koog is het jubileum veteranentoernooi. De MAB-club Texel houdt een clubcross. Maandag 1 juni Vandaag is de eerste dag van de avondvierdaagse van wandelsportvere niging 't Gouwe 8oltje. In het RSG-gebouw in Den Burg is de jaarvergadering van de Stichting Loka le Omroep Texel; 19.30 uur Een Indonesische gastonderzoeker bij het NIOZ vertelde een collega zaterdagmiddag dat hij een rondje ging fietsen. Toen de man de vol gende morgen nog niet terug was, werd de collega ongerust en gaf hij de Indonesiër op als ver mist bij de politie. Echter, zondag kwam de vermiste nietsvermoedend terug met de 16.00 uur boot, na een bezoek aan kennissen in Delft Hij was na het fietstochtje teruggekeerd, had niemand aangetroffen en was ver volgens vertrokken naar Delft. „...L.SPAG 27 MEI 1S87 TEXELSE COURANT hing Loodsmansduin nabij Den i kent een nieuw „hoogste Vorige week werd bij de van de nieuwe centrale voor- hgen en beheerderswoning dit skwoordelijke stadium bereikt bn de vlak in top. teuwbouw bevindt zich bij de ■je toegang tot het terrein aan de elpot. De oude ontsluiting, bij je campinggebouwen op de ho- iduin richting Paal 9 (het vorige iste punt") blijft overigens voor- n tact. pas als de nieuwe recep- Ireed is (later deze zomer), zullen jsten uitsluitend nog via de Rom- it worden ontvangen. Het vijftien grote hoge duin-terrein gaat januari over in handen van bosbeheer. Inmiddels is de iting aldaar al opgebroken, zodat en die via de oude ingang het iiin opkomen met de fiets aan de hun stekje moeten zoeken. Wat ft de nieuwe voorzieningen spe/t strating ook een doorslaggeverde .OTRPü |s het grondwerk gereed is er de n op hun plaats liggen, kunn/n irant en campingwinkel in gibruik rn genomen. Naar verwaching it in de loop van juni het ptval )eze week wordt de rioler.hg ge- n volgende week komende edrijven voor de aanleg 'an gas, en licht. Daarna kan wirden lat. Hoofdaannemer var de totale 'e accommodatie is Visers - en Timmerbedrijf ui Oude- Diverse (Texelse) orderaanne- gaan nu bezig met ifwerking en eting van de gebouvën en het i. Alleen aan de bëieerderswo- receptie en opslaccods bouwen rrklieden van Vissrr deze weken 'erder Door de vrrst hebben zij iefst 35 40 onvprkbare dagen gehad, walrdoor de vast- opleverdatuh van eind mei is tot in prhcipe voor de De nieuwaouw betekent een modernisering en kwali- irbetering vai Loodsmansduin. foto's is vaiaf een ander hoog punt te zien wat in de afgelopen maanden tot stand is gebracht. De eerste foto toont links het restaurant annex café, snackbar en kampeerders- verblijf en rechts de winkel annex jeugdhonk, recreatieverblijf en filterhuis voor het er achter gesitueerde zwem bad. Dat bestaat uit een familie- en kleuterbassin. De tweede foto toont een bovenaanzicht van de in aanbouw zijnde beheerderswoning, loods en re ceptie Imet vlag in top). Een discotheek in De Koog had zater dagnacht om 02.00 uur wel de toe gangsdeur gesloten, maar de bar zat nog vol mensen. Tegen de eigenaar is proces verbaal opgemaakt. [itvoering van jeugdclub Zuid- nd, die aanvankelijk op 1 juni zou vinden, is nu vastgesteld op za- 30 mei. In het gebouw tel" in Zuid-Eierland wordt dan acht uur 's avonds een feesta- gehouden met toneelstukjes, ack-optredens en volksdansen, e pauze zal de oudere jeugd een iter opvoeren. De toegang kost jeugd tot en met 12 jaar 72,50 ei ren betalen 75, nog enkele plaatsen vrij voor itiewerkers/sters op de poliiebu- te Den Burg en De Koog»n de den juni, juli en augustus erkzaamheden bestaan oa. uit edienen van telefoon enmobilo- het ontvangen en dooverwijzen >ezoekers, auto's wassei, tuinon- >ud etc. digden moeten tusser 18 en 25 >ud zijn en ongehuwd Geïnteres- len kunnen kontakt o>nemen met loofd administratie Rjkspolitie Keesomlaan 4a, Din Burg, tel. 50) 2644, toestel 39. upporters die ziel hebben opge- n voor de bus or Hemelvaartsdag Kwadijk, worde/ verzocht om rg om uiterjk 11.30 uur aan- B te zijn op hetvoetbalveld van De Koog aan re Boodtlaan. Daar aan zal de bus vertrekken en ook om 18.00 uu/terugkomen. Sup- die zich höben opgegeven r verstek later gaan, dienen wel W,- reiskostn te voldoen. Bij de osten is de loot niet inbegrepen. De eigenaar van een watersportwinkel in Oudeschild heeft bij de politie mel ding gemaakt van „proletarisch winke lende" door leden van de bruine vloot, die verleden week in de Texelse haven lag afgemeerd. In het oude gedeelte van de Slufter, dat door het verleggen van de geul op sommige plaatsen drijfzand bevat, is zondag een Landrover van de politie gedeeltelijk weggezakt. Met behulp van een shovel van de firma Daalder werd de wagen eruit getrokken. Zondag wordt in het kader van het clubkampioenschap een zogenaamde olympische baan gevaren. De wedstrijd, die uit minstens drie en maximaal vijf manches bestaat, start om 11.00 uur. De skippersmeeting is om 10.30 uur bij het clubgebouw. Vrijdag heeft strandvonder Jaap Groen op het strand nabij de vuurtoren witte emmers met chloor gevonden. De ge meente heeft de chemicaliën opge haald. De emmers van 15 liter hebben geen opdruk en bevatten schijven ver pakt in plastic. Mensen die zo'n em mer vinden, kunnen dit melden bij de politie, tel. (02220) 2644. Juniorenteam Texel 6 is kampioen ge worden in de derde jeugdklasse van de Texelse zaalvoetbalcompetitie. Tegen nummer twee ZDH werd vrijdag met 2—0 gewonnen en dat was goed voor een tractatie op taart na afloop. De voetballers die zich dit kampioenschap goed lieten smaken zijn: Matthijs Al- bers, Ko Veltkamp, Maarten Koorn, Edwin Smit, Erik-Sander Buitenweg, Maarten Koorn K.D zn, Remco Moor (keeper), Wim Blonk, Sjoerd van der Zwaag en Mark Boersen. Coach was Margriet van der Slikke. Zij verving de vaste begeleider R. Buitenweg. PAGINA 7 MEI 28 De sportvissersclub Texel heeft een VVV wedstrijd op de Afsluitdijk. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje heeft een vogelwandeltocht. Gestart kan worden vanaf 10.00 uur bij De Kaapsnol. Afstanden 5, 10, 20 of 30 kilometer. 31 Windsurfclub Texel heeft wedstrijd, type Olympische Baan, aan vang 11.00 uur. De Duikclub Texel heeft paradiving na bij Dijkmanshuizen. M.A.B. heeft clubcross op het crossterrein in Eierland, aanvang 14.00 uur. JUNI 1 t/m 4 Avondvierdaagse. 6 De Watersportvereniging heeft t/m 9 juni een toertocht over de Noordzee naar Hellevoetsluis. De zwemclub organiseert dauwzwem- men en heeft rommeltjesmarkt in de Parkstraat, Luilak. 7 S.V. De Koog heeft crossloop van 114, 4 of 8 kilometer en in samenwer king met A.V.T. een halve marathon (21 km), aanvang 16 00 uur. Duikclub Texel heeft samen met Duik genootschap Nederland opening van het duikseizoen, er worden gezamenlij ke duikevenementen georganiseerd. Windsurfclub Texel heeft brandingpro motie in De Koog, aanvang 10.009 uur. Type licentie. 8 De Blijde Rijders hebben con cours hippique in De Koog. 10 Watersportvereniging Texel heeft de 2e avondzeilwedstrijd op de Wad denzee, aanvang 18.30 uur, kosten 72,50. Toneelvereniging Sint Jan voert het blijspel „Ciao" op in De Vergulde Kik kert, aanvang 20.00 uur. 13 Kustzeilvereniging Texel heeft de jaarlijkse catamaranwedstrijd „Rondje om Texel", start 9.00 uur (paal 17). 18 t/m 20 juni is de Schuttevaerra- ce. Gevaren wordt op de Waddenzee, Noorzee en het IJsselmeer. De Duik club Texel verleent assistentie. 19 De Windsurfclub Texel heeft een 3-uurs koppelwedstrijd met gelote kop pels, aanvang 13.00 uur. 20 Zwemclub Texel heeft t/m 21 ju ni tweekamp Texel-Gieten. Watersportvereniging heeft single- handed race naar Vlieland. De Sportvissersclub heeft een reisdag, vertrek boot 7.05 uur. 23 Peter Zwart geeft orgelconcert in R.K. kerk in Den Burg, 20.15 uur. 24 Taptoe Texel op de Groeneplaats in Den Burg, aanvang 19.45 uur. 25 Uitwijkdatum Taptoe Texel, aan vang 19.45 uur. 26 Toer-ln expositie „Mens en Om geving" in het Raadhuis, van 26 juni t/m 16 juli. 27 de Zwemclub heeft een nacht marathon t/m 28 juni. Watersportmarkt georganiseerd door de Watersportvereniging. De Sportvissersclub Texel heeft kampi oenschappen op de dijk in De Cocks- dorp. Duur van 8.00 tot 10.00 uur. 30 Musica Texla in Ned. Herv. kerk Oosterend om 20.15 uur. JULI 1 t/m 4 Kermis in Den Burg De Zwemclub Texel heeft de 2e onder linge wedstrijden. 3 Zomermarkt Oosterend 5 De Zwemclub heeft een zwem- prestatietocht De Schans- Dijkmanshuizen. 7 Henk Gyzen, orgel. Jan van Munster, alt-viool om 20 15 uur in de Herv. kerk Den Hoorn. 12 M.A.B. heeft clubcross op crossterrein, trial, aanvang 14.00 uur. 14 Evert Westra geeft orgelconcert in Herv. kerk van Oudeschild. 15 Toneelvereniging Sint Jan soeelt het blijspel „Ciao" in De Vergulde Kik kert, aanvang 20.00 uur. 17 Fam. Van Veldhuizen uit Oude schild, exposeert met ondermeer kera miek en poppen in het raadhuis tot en met 30 juli. Zaterdag: Tex. Boys C1-ZAP C3 28—0 (Texelse Boys kampioen). In Oosterend is zomermarkt. 18 Concours Hippique van Ver. Vrienden van het Paard. 19 Toneelvereniging Sint Jan speelt het blijspel „Ciao" in het Eierlandsche Huis, aanvang 20.00 uur. 21 Bert Koelewijn geeft orgelcon cert in Herv. kerk Den Hoorn, 20.15 uur. 26 Autocross, nabij Oosterend met caravanrace, aanvang 14.00 uur. 28 Dyo Wassink, orgel-spinet en Loes Bakker geven concert in Herv. kerk Oosterend, 20.15 uur. 31 juli t/m 13 aug. Lenie Steffen uit Den Burg exposeert foto's uit Australië. Zomermarkt in Oosterend. AUGUSTUS I en 2 visserijdagen in Oudeschild. 's Middags 12.00 uur markt, 's avonds dansen e.d. De Windsurfclub heeft een wedstrijd van Den Helder naar De Cocksdorp. Start 10.30 uur. 3 In de week van 3-9 augustus is het Aqua circus op Texel. 4 Cor de Jong concerteert in de Herv. kerk in Oosterend om 20.15 uur. 6 en 7 Pasar Gabir. II Piet Wiersma, orgel, en Hans Al- ting, trompet, om 20.15 uur in de R.K. kerk in Den Burg. 14 t/m 27 De heer R. Berkelaar uit Amsterdam met o.a. aquarellen en olieverfschilderijen, gemaakt op de Waddeneilanden in het Raadhuis. 16 De Windsurfclub Texel heeft uurrecord of surftriathlon, start 14.00 uur, hoog water 14.25 uur. Autocross nabij Oosterend met achter- uitrijrace, aanvang 14.00 uur. Toneelver. Sint Jan speelt in het Eier landsche Huis „De grote versierder", een klucht. Aanvang 20.00 uur. 18 Jan Pieter van Eijkelenburg, blik- fluit e.a. concerteren in de R.K. kerk van De Cocksdorp om 20.15 uur. 22 Rondje Texel wandelen. Vertrek wachthokje Teso om 7,00 uur. 24 t/m 28 in Zwembad Molenkoog, de Zwemvierdaagse. 25 Frans Witte, kistorgel concer teert in de Herv. kerk Den Hoorn om 20.15 uur. De Watersportvereniging heeft de 3e avondwedstrijd, aanvang 18.30 uur, kosten 72,50. 28 aug. t/m 10 sept. De Fotoclub Texel exposeert in Raadhuis. 28-29 Watersportver./ Koninklijk ver. kustzeïlers organiseren een 24-uurs race: Medemblik-IJsselmeer-Wadden, 29 Windsurfclub heeft finale bran dingpromotie in De Koog. In De Koog „Tropical Sea Festival". Watersportvereniging Texel heeft Ron de om Texel en Vlieland, kosten 710,—. 30 MAB clubcross op crossterrein, aanvang 14.00 uur. Texelse kampioenschappen sportvis sersclub nabij paal 17 van 8.00-10.00 uur. SEPTEMBER 1 in de R.K. kerk van De Koog, Rose Harmony Singers, om 20.15 uur. 2 De Zwemclub Texel heeft de 3e onderlinge wedstrijden. 12 Triathlon, start 13.30 uur. 18 Zwemclub heeft kampeerweek- end bij het zwembad. 20 Sluiting Zwembad Molenkoog. MAB clubcross op crossterrein, aan vang 14.00 uur. OKTOBER 3 MAB puzzelrit „Herfstrit". 18 MAB clubcross, crossterrein, 14.00 uur 31 MAB puzzelrit, „Snertrit". NOVEMBER 7 De zwemclub heeft „kaarsenactie". Toneelvereniging Sint Jan heeft een uitvoering in De Lindeboom. 8 De sportvissersclub heeft jeugd- middag bij 't Horntje van 8.30-10.00 uur. 13 Instructiedag van fanfarekorpsen o.l.v. P. Bakker in de Burg. De Koninghal. 14 't Amateurtje geeft uitvoering in Dorpshuis De Waal Instructiedag Burg. De Koninghal. 17.00 uur uitvoering van het geleerde in het openbaar. 15 MAB estafettecross op crossterrein. 29 Sinterklaaswedstrijd sportvissersclub. MAB puzzelrit „Sinterklaasrit". Het kampioensteam Texelse Boys Cl. Staand v.l.n.r. Jan Maas (coach). Carlo Kuip, Arjan HiUebrand, Menno SchuiJI, Jordi van Heerwaarden, Jitze Beintema (trainer), Iwan de Waard en Martin Boogaard. Knielend: Marco Bakker, Twan Roeters. Jacco Kager, Erik Zijm, Marco Schipper, Stefan Smit.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7