Geslaagde feestmarkt: f6200— voor gymzaal Daverend slotfeest van jubilerend S.V. Texel Geslaagden Scholengemeenschap L.B.O. Ongeluk van honkbalteam liep goed af iet politierapport Geslaagden Rijksscholengemeenschap In Avondvierdaagse 681 wandelaars Wijzigingen training Tevoko tas de Kruis-schip udeschild G 2Ji iAG 2 JUNI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 recteu:! 12 van eend Dor he! de tcJ Anneke Feenstra, Marco v.d. Gracht, Frank Groeskamp, Peter de Grootte, Sabine de Groote, Richard Halsema, Sebastiaan Halsema, Bart van Heer- waarden, Sandra Hillen, Esther Hin, Judith Hin, Charmaine Hornby, Niels Jimmink, Pieter Jan Kampstra, Annet Keijser Tom Keijser, Suzanne Kuipers, Simon Lap, Victor Maat, Monique Mantje, Harm Mulder, Mike Nolting, Ties Mijman, Marion Ott, Cindy Prins, Anne Margreet van Putten, Miriam Ra ven, Yvette van Ree, Johannis Reu vers, Martin Timmer, Arjan Trap, Biem Troost, Marco Tuntelder, Stella Veenstra, Cora Vendel, Chantal Visser, Yvonne Vittali, Caroline Vlaming, In- grid v.d. Werf, Nancy Westerlaken, Er na Witte, Liesbeth Witte, Marcel Wit- Afdeling koken/serveren: Ruud Bak ker, Desiré Boks, Alinda Boot, Anne- lies v.d. Brink, Ronnie Broersma, Be linda van Diesen, Berend v.d. Heide, Sebastiaan van Hoorn, Robert Jan Huijsman, llja Keijser, Linda Kuiter, Martin v.d. Kwaak, Mariska Paagman, Annette de Ridder, Jef Schuur, Anne- marie Snoeij, John Stevens, Irma van Tongelen, Anton v.d. Vis, Corina de Vries, Erik Witte, Mark Zoer. Afdeling verzorgende beroepen: Jeanet Barhorst, Irma de Boer, Maaike Boerhorst, Cynthia Boon, Diana Dijker, Lianne Dijker, Annemieke Eveleens, Mirjam Gerritsen, Danielle van Hoorn, Gerda Koopman, Susan Koopman, Tanja Koopman, Samantha Koorn, Ir ma Kooij, Maaike Lap, Cindy v.d. Meer, Diana Moens, Esther Nieboer, Anja Smit, Bianca v.,d. Vis, Jantina Vlaming, Colinda de Vries, Francien Vrieswijk, Linda Wiersma, Frida Witte, te, Niek Witte, Simone Witte, Dido Wittop Koning, Erwin Zoetelief, Karin Zoetelief. Atheneum: Annemeke Bakker, Mauri ce Bakker, Ruud Bakker, Stefan Bak ker, Wijnand Baretta, Herm v.d. Beek, José Bekker, Jacob Boekei, Mariëlle Driehuis, Erica van Dijk, Marian v.d. Geest, Annelies Gieles, Jasper Joosten, Maaike v.d. Kooi, Albert Jo Kortenhoeven, Miranda Krotje, Ruud Kuip, Marit de Porto, Claudia Reij, Paul Schneider, Rik Schraaf, Jan Hein Studulski, Jan Timmer, Linda Vosjan, Stefan v.d. Werve, Linda Westdorp, Frauke de Weijer, Arno Witte, Wilco Witte, Richard Witte, Pepijn Wittop Koning, Peter de Wolf, Geri Wuis, Yvonne Wijtten, Jan Jacob Zegel. Tascha Witte. Afdeling landbouw: Leendert Bout hoorn, Jan Willem v.d. Heyden, Jacob Roeper, Cor Snoeij, Patricia de Vries. Afdeling mechanische techniek: Daniël Bonne, Maarten Broekman, Erik Daalder, Hans Dekker, Arnold Eelman, Ronald Eelman, Sjoerd Eelman, Ernst Ellen, Brendan de Graaf, Jan Peter van Heerwaarden, Werner Jas, Arnold Kaercher, Jan Kuiper, Jan Nico v.d. Ploeg, Bas Vaars, Wilfred Vendel, Frank Versluis, Arco Vonk, Richard Witte, Erik Zwart, Martin Hayma, Ro bert Kikkert, Arjan v.d. Knaap, Ralph Koning, Arjan Kooger, Jelte v.d. Kooi, Japie Kooiman, Jacco van Leeuwen, Hans List, Kees Pol, Mark Pool, Rick Siersma, Robert Steffen, Peter Stolk, ramon van Tongelen, Kenneth de Veij. Afdeling textiele werkvormen: Mo nique den Braven, Petrina Groen, In- grid Jongejan, Manou de Kruyff, Het ty van Lingen, Margo Maas, Ivonne de POrto, Petra Slegh, Anneke de Vries, Petra Eelman. Afdeling bouwkunde: Anno Dijkstra. Het honkbalteam van ,,Texla", dat donderdag met negen man in een gehuurd busje op weg was langs het Noordhollands kanaal, raakte ter hoogte van de Callantsooger- vaart betrokken bij een aanrijding. Geen van de spelers raakte ernstig gewond. Het spelersbusje van Texla reed voor een legertruck met blauw zwaailicht. Voor Texla reed een ouder echtpaar, dat nerveus werd van het zwaailicht en bij een afslag plotseling stopte. De chauffeur van het spelersbusje Henk Huitema wist op tijd te remmen, maar de achteropkomende legerwagen kon het busje niet meer ontwijken. Bij de aanrijding raakte het busje total loss. Zes spelers werden naar het Geminizie- kenhuis te Den Helder vervoerd met spierkneuzingen en glassplinterwon- den. Zij konden na behandeling huis waarts keren. De honkbalwedstrijd ging niet door.,.. Afdeling verkooppraktijk: Herma Broekman, Marieke Dros, Monique Eelman, Brenda Gedekink, Stado Ha mer, Hans Hendriks, Elles van Hoogen, Tamara de Ridder, Danielle Roeper, Astrid Saalmink, Debby Wiertz, Ingrid Witte, Petra Zoetelief. De diploma's zullen tijdens de feestelij ke bijeenkomst in de Burgemeester De Koning-hal op vrijdag 19 juni, 20.00 uur, aan de geslaagden worden uitgereikt. t tomobilist (23) uit Enschede wil- iderdag achteruitrijdend zijn par- pts op het veerhaventerrein ver oen op hetzelfde moment een hem staande Texelse automo- !gj vóóruit reed. Dat leidde tot itsing met materiële schade als i-jarige Duitser liet de politie we- lt een raam van zijn aan de Kam- lieweg staande caravan was ver- joor een onbekende. De schade igt f120,— |t Bolwerk in Oudeschild ont- zondag rond 15.00 uur een aan- toen een 19-jarig Duits meisje parkeren en daarbij tegen de hier staande auto van een Texelaar id. Plaatschade was het gevolg. ll op hetzelfde tijdstip deed zich nrijding voor op het kruispunt ieg, Oude Kogerweg, Geriitslan- Éen 20-jarige Rotterdammer uit de richting De Koog en linksaf de oude Kogerweg op. .beurde op het moment dat hij Werd ingehaald door een 52-jarige lit Putten, die hem daardoor in nk raakte. De materiële schade anzienlijk. allemaal een etentje voor twee perso nen aangeboden. In juni '86 was men begonnen met de jubileumplannen, zaterdag was het slot, een jaar van veel inspanning werd beloond. Tijdens het feest was de hele ploeg van PEC Zwolle C-team met trai ner/coach Piet Schrijvers aanwezig. Zij hadden 's middags meegedaan aan een toernooi. Vliegtuig Om elf uur werd de trekking voor de deurprijs verricht door notaris Boswijk. Overdag was dit gebeuren nog eens aangekondigd door een vliegtuig met slaap. De cruise (langs de Griekse ei landen, Egypte en Turkije) was be schikbaar gesteld door Jaap en Fup Krijnen en door De Lindeboom. De gelukkige winnares was Duwie den Brok uit Den Burg. Sprakeloos van verrassing nam zij de prijs in ont vangst. Voordat om middernacht de winnaar van de auto werd bekendge maakt, was er een uur durend optre den van de zanger Albert West. Hij wist de hele zaal aan het swingen te krijgen, waardoor het een dolle boel werd. Toen was eindelijk het grote ogenblik aangebroken: de verloting van de auto, een Nissan Micra, be schikbaar gesteld door Willem Hoo- gendijk. Deze gloednieuwe wagen werd gewonnen door Jan Piersma uit Koedijk, de vroegere administrateur van de RSG in Den Burg en de stu wende kracht achter het clubkrantje van S.V. Texel. Eén cijfer ernaast zat de familie Von Holte van hotel Tuban- tia. Die kreeg als troost een schapen wollen dekbed van de Texelse Wolonderneming. Na de ontknoping wachtte de bezoe kers een uitgebreid buffet, verzorgd door leerlingen van de Tilburgse Hotel vakschool samen met Jaap Mets. Bij na vierentwintig uur was hieraan ge werkt, maar de volgende dag werd door deze jongens nog een tweede plaats behaald tijdens het kroegenvoetbaltoernooi MAVO: Helma Amsing, Wendy An drog, Inge Bakelaar, Pieter Bakker, Sam-Peter Bakker, Gemma Barhorst, Bart Bardnard, Gretha Beijert, Marieke v.d. Blaak, Nancy Bohnen, Armando Boom, Frederique Boorsma, Margje Bremer, Nathalie Bremer, Ron Buijs- man. Dia Daalder, Petra Dijkshoorn, Francien Dijt, Albert Everaarts, Caroli ne v.d. Geest, Marion Geus, Susan Graaf, Klaus Groszpietsch, Benjamin van Heerwaarden, Bernette van Heer waarden, Pim van Heerwaarden, Joost van Heerwaarden, Patricia Henstra, Kees Jaap Hin, Welmoed Hoppener, Martin Jas, Martina Jimmink, Ruud Kager, Stef Kalis, Francoise Keijser, Pa trick Keijser, Arjan Kikkert, Desirée Kikkert, Justine Kikkert, Johnny van Kleef, Saar van der Kooi, Tineke Kos- sen, Esther Kuip, Petra Kuip, Arieke Kuiter, AnoukLasthuizen, Jeanette de Ligt, Anchelique Mets, Jesca Mooijen, Erik Nauta, Yvette Nichols, Randy Piersma, Bart Post, Irma Reuvers, Vik tor Rietveld, Silvio Roest, Danielle Rungs, Erik Schneider, Mathias Smit, Karin Stel, Margriet Timmer, Simon Troost, Mirjam v.d. Veen, Ludmilla Ver- seput, Nathalie Vinke, Marco Vlaming, Jolien Vonk, Marjon de Vries, Jeroen v.d. Werve, Duncan Whyte, Alexander Witte, Ingrid Witte, Linda Witte, Hayo Wolff, Nathasja Wonder, Martin Zijm, Niels Zoetelief. HAVO:Karin van Arkel, Nisheetha Bar nard, Joke v.d. Berg, Anne-Marie Boon, Irma Boon, Gerrit Boorsma, Francoise v.d. Brink, Peter Buijsman, Monique Daalder, Roland Dob, Kees- nan Dogger, Jacco Dros, Christel Duit, Eduard Dijker, Jellie Dijkstra, Hans Eel man, Evelijn Eelman, Nanco Eelman, Een bijzonder leuk evenement dat een mooi bedrag heeft opgeleverd voor de nieuw te bouwen gym nastiekzaal in Oudeschild. Dat was de zeer gevarieerde feestmarkt, die zaterdag werd gehouden in het An kerpark in Oudeschild. Mede dank zij het vooral 's middags erg mooie weer kwamen er vele honderden bezoekers die hun geld behoorlijk lieten rollen zodat het evenement netto f6200— opbracht. Dat wettigt de hoop dat Oudeschild erin zal slagen ook de rest van en ei gen bijdrage die de dorpsgemeenschap moet opbrengen voor de sportzaal, bij een zal krijgen. Er is f25.000— nodig. De bedoeling is een deel daarvan ook in de vorm van werk te leveren. De feestmarkt, georganiseerd door de Gemeenschap Oudeschild in nauwe samenwerking met andere verenigin gen, waaronder de ondernemersvereni ging, was een totale Oudeschilder aangelegenheid en werd daardoor een indrukwekkende staalkaart van de in het dorp bedreven cultuur en hobby. Dat kwam vooral naar voren in de hobbytentoonstelling die onder leiding van superverzamelaar Jaap Bakker werd gehouden in een tent en die al leen al 475 betalende bezoekers trok. Diverse verzamelaars toonden hier ou de gereedschappen, antieke naai- en schrijfmachines, uit de oorlogsjaren af komstige radiozenders en -ontvangers, met de metaaldetector opgespoorde oude munten, scheepsmodellen, pop pen, een collectie theepotten etc. Dolle pret was te beleven op het bui tenterrein waar aan allerlei spelletjes kon worden meegedaan: kussenge vecht boven een waterbassin, schuine wandklimmen, marmottenrace en ,,kunstkoemelken", waarbij binnen een bepaalde tijd uit een koe een groot mogelijke hoeveelheid ,,melk" moest worden gehaald. Er was ook van alles te koop. Sommige verkoopactiviteiten waren tevoren niet gepland, maar spontaan ingebracht, zoals de rom meltjesverkoop van Bianca Boom en Mathilde Visser en haar zusje die aldus f63,75 voor de gymzaal verdienden. De dames van de soos verkochten al lerlei zelfgemaakte handwerken, wat f613,— opleverde. Peter Kaan zorgde met zijn orgel voor muziek. Doorgaans werkt hij uitsluitend ten bate van de reddingmaatschappij, maar deze keer waren de baten (f42,30) voor de Ou deschilder gymzaal. Rond het middaguur verzorgde de gymnastiekvereniging Oudeschild voor gymdemonstraties. De daarbij gehou den collecte leverde f664,85 op. Verder was er een play back-show van de jeugdclub, waarbij ook met de pet werd rondgegaan met als resultaat f168,-. Lekker druk was het ook bij het avondprogramma in de feesttent, waarbij door de belangeloos optreden de Texelse band ,,The late inbetwee- nies" voor gezellige country and westernmuziek werd gezorgd. Hier werden ook de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de spelletjes van die middag en het koor van de onderne mersvereniging zong een lied dat spe ciaal voor deze gelegenhied was ge maakt door Erna Tromp-Tuinema. Bij het publiek viel het blijkbaar in goede smaak want de collecte die tijdens het leveren van deze vokale prestatie werd gehouden, bracht f322,— op. Intussen wordt hard gewerkt aan de plannen voor de Oudeschilder gym- en sportzaal, die (waarschijnlijk) bij 't Skiltje zal komen. De gemeenteraad moet de definitieve beslissingen nog nemen, maar voorzitter Frans Schellin- ger van de bouwcommissie verwacht dat binnen een half jaar met de bouw kan worden begonnen. Gisteravond is de Texelse avondvier daagse 1987 van start gegaan. De be langstelling was prima. Er lieten zich 681 wandelaars inschrijven (vorig jaar 686) die de 5, 10 of 15 kilometer lange route allemaal hebben uitgelopen. Af gezien van enkele blaren, die door het Rode Kruis-personeel werden behan deld, waren er geen problemen. De weersomstandigheden waren ideaal. Er waren 266 individuele wandelaars; de overigen maakten deel uit van totaal 395 groepen. De dames Corrie Visser en An Bakker doen voor de 27e keer aan de Texelse avondvierdaagse mee en zijn dus alle jaren dat dit wandele venement wordt gehouden van de par tij geweest. Joop Kramer en mevrouw Visser lopen voor de 25e keer mee. Traditiegetrouw wordt de vierdaagse donderdagavond afgesloten met een feestelijke intocht in Den Burg. Deze keer werken slechts twee muziekkorp sen mee. Het eerste marcheert om 19.15 uur Den Burg binnen, het twee de een half uur later. Vanaf de Burge meester De Koning-hal wordt de vol gende route gelopen: Elemert, rechtsaf Keesomlaan, linksaf Schilderend, rechtdoor Weverstraat, linksaf Binnen- burg, rechtsaf Groeneplaats. Afmelden geschiedt in De Lindeboom. Maandag 2130-22.30 uur: recreanten heren en dames 1e klasse. Dinsdag 16.15-17.15 uur: mini's Woensdag 18-45-20.00 uur: Nevobo heren 1, 2, 3, 4. 20.00-21.15 uur: Nevobo dames 1, 2, 3 en meisjes aspiranten Donderdag 18.30-19.30 uur: Aspiranten 19.30-20.30 uur: dames recreanten 2e en 3e klasse. De technische training gaat niet meer door. Nissan-dealer Willem Hoogendijk overhandigt aan een dolgelukkige Jan Piersma de sleutels van de hoofdprijs. Boswijkgeassisteerd door Nico Erwich, verricht de trekking voor de deurprijs. Het melken ven een kunstkoe. een der vele attracties op de feestmarkt in Oudeschild. lagmiddag om half drie maakte jarige Texelse automobiliste een me bocht toen ze wilde wegrij- an een parkeerplaats aan het rom. Ze botste daardoor tegen ak bij haar geparkeerde auto die oor een flinke deuk opliep, genoemde wagen was van een irdamse. 9-jarige Oosterender merkte ochtend dat zijn aan de Achtertu- parkeerde Marcedes was aange- en daarbij schade aan onder bumper en koplampen had opge- Later op de dag meldde zich bij litie een meisje uit De Cocks- dat verklaarde de aanrijding te in veroorzaakt. De schade zal on- g worden geregeld. jeval van doorrijden van een aan- j werd zaterdag gemeld door een uit Weert, wiens auto daags te- was aangereden op de Spar par- laats aan de Nikadel in De Koog iarbij aan de rechtervoorkant Ie had opgelopen. e Kruis-schip Henry Dunant" 10 juni aanleggen in de van Oudeschild, met aan boord tonisch zieken en gehandicapten tterdam en omgeving. Aan de van enkele archeologische ten die zijn opgedoken uit de zee zal Jaap Bakker 's avonds dellen over de geschiedenis van land, met name van Oudeschild. zorgt voor een muzikale Zeker 1500 mensen zorgden ervoor dat het slotfeest van de jubilerende voetbalclub S.V. Texel zaterdaga vond een grandioos evenement werd. De sfeer bleef van het begin tot het eind gezellig, jong en oud vermaakte zich uitstekend. De or ganisatie had zich van professio neel entertainment verzekerd, met een optreden van de zanger Albert West en de presentatie van het ge heel door Noortje Roll. Toen om 20.00 uur de deuren van De Lindeboom werden geopend, stroom de het publiek massaal binnen, onge twijfeld aangelokt door de deurprijs, een cruise van negen dagen ter waar de van f3000,—. De Nioz-band in de voorzaal en de professionele band Te lephone wisten de stemming er met een goed in te brengen. Noortje Roll, die de presentatie geheel belangeloos voor haar rekening nam, deed dit met verve en enthousiasme. Als eerste op treden kondigde zij het Texels Mannen koor aan, dat het S.V. Texel-lied ten gehore bracht. Een daverend applaus was hun beloning. Dries Dekker uit Oudeschild declameerde een overzicht van de geschiedenis van S.V. Texel op rijm, waarna hij een zelfgemaakt lied zong. Etentje Van jubileumcommissielid Nico Erwich kreeg S.V. Texel-voorzitter Aad Blom een cheque van f60.000,—, de op brengst van de loterij. Het zal worden gebruikt voor de verbetering van de accommodaties. Alle medewerkers aan het jubileumfeest van de club krijgen een uitnodiging voor een medewer kersdag op 12 juni. De vrouwen van de zes jubileumcommissieleden Nico Erwich, Jan Willem Hidskes, Aad Vaars, Wilke Wassenaar jr., Rieuwert Pol en Aad Blom, hadden een bos bloemen ontvangen met een bedank- kaartje eraan omdat zij hun mannen zolang hadden .afgestaan". En de le den van de jubileumcommissie kregen

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7