L De Koog gepromoveerd amma 2 bekerkampioen 2 juVg 2 JUNI 1987 ^Itennisseizoen einde ;l wint jranentoernooi inbeck wint iorentoernooi else voetballers bcesvol in Roden ffwedstrijd (manshuizen ES NA 0-0 TEGEN KWADIJK Succes voor Texelse renners In Amsterdam Vierde plaats voor RSG softbalteam Rommeltjesmarkt Zwemclub TX '71 Kleppertjes succesvol in Venhuizen Texla verslaat Alc. Victrix 2 Degradatieduel ging toch door Honderdjarigen feliciteren elkaar TEXELSE COURANT PAGINA 9 ifeltennisseizoen '86/'87 is Lfgelopen. Voor het senioren- dat in de najearscompetitie «deerde uit de vierde klasse Jiafdeling N.H.N.K., was de a,(competitie succesvoller. Werd ongeslagen kampioen imoveert weer naar de vierde igdteam werd in de najaarscom- tweede en bereikte in het voor- i derde plaats. De clubkampi- isppen voor de jeugd zijn de af weken afgewerkt, fcnden: j A; 1. Alexander Bakker, 2. Nico |r, 3. Bram Spitzer, 4. Silvio B: 1. A. van der Vis, 2. R., 3. J. Gerritsen. Inden voorjaarscompetitie 1987: Kren 5L: Tetak 1 10—20; Po- 13 10-16; Be Fair 3 10—11; De 1210—7; Doko 3 10 5; Callants- '2 10-1. [ren 4D: Turnlust 1 8—14; Doko Tetak 1 8-6; Be Fair 4 8—4; |>rt 4 8-3. Koog hield zondag het laatste j naar aanleiding van het 3 jubileum, het veteranentoer- r werd aan deelgenomen door Ims, die een halve competitie Jen. De eindstand was als volgt: pl 6 pnt. 5); 2. Watervogels 6 De Koog 4 pnt., 4. Oosterend 5. Texelse Boys 1 punt. ffijitse team Steinbeck heeft don- p het seniorentoernooi van De HAewonnen door in de finale met 2—0 te verslaan. De Koog ^■e op de vierde plaats. De uitsla- ^Bren als volgt; pog 2-Texel 4 0-1 ick-Tex.Boys 3 1—1 -De Koog 2 0—1 Ihelmina 2-Tex.Boys 3 2 2 |-Swift 5 1-1 leck-Pr. Wihelmina 2 3—0 [helmina 2-Swift 1—4 pg-Tex.Boys 0—2 Jteinbeck 0—2 Junioren van SV De Koog waren 1 voor een weekend naar Roden Jar deel te nemen aan een groot Boi. De junioren behaalden een Te tweede plaats en kunnen te- In op een zeer geslaagd week- lag werden bij maar net voldoende frijf manches van de z.g. Olympi- paan gesurft. pen: Beste dame Jeannette van A: 1. Klaas Jan van der Vis, 2. v.d. Berg, 3. Mark van Iberghe. B: 1 Niels Kossen, 2. Daniel van is, 3. Paul van Heerwaarden. Gaijoof Staand van links naar rechts: trainer Ruud van de Kerkhof, verzorger Jan van Beek. Ben Kaart. Wally van Beek, Cees van Beek. Henk-Jan Klok. keeper Charles Ipenburg. bestuurslid en verslaggever S/eme-Jan Rijk. technisch begeleider (ome) Leo Daalder. Zittend van links naar rechts: Tony de Jonge. John Eelman (beuker). Richard Daalder. Jaap van Kranenburg, captain John List, Peter Brons, Bernard Ipenburg. Gerrlt Vlaming. Op de foto ontbreken Dirk Berends en grensrechter Willem Sangers In een spannende wedstrijd tegen Kwadijk, mede-kandidaat voor pro motie naar de tweede klasse, kwa men beide ploegen niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. De beste kansen in deze wedstrijd wa ren voor de thuisclub Kwadijk, die de gasten uit De Koog de gehele wedstrijd onder grote druk zette. Het goede werk van de Koger ver dediging en de sluitpost Charles Ipenburg voorkwam dat De Koog de promotie ontliep. Een gelijkspel was voor De Koog genoeg om te promoveren, dit door de 4—0 winst tegen Apollo waar Kwadijk met 3—0 van had gewonnen. Kwadijk begon vanaf het eerst fluitsig naal direct agressief aan te vallen, aan vallen die door De Koog vaak met gro te moeite konden worden gekeerd. De attente verdedigers Wally van Beek, Cees van Beek en de vooral op de zwakke linkerkant parate John Eelman gaven hun tegenspelers geen directe vrije toegang. Als ze er toch doorkwa men was Charles Ipenburg er nog om het gevaar te keren. Kleine kansen wa ren er wel voor De Koog. Ben Kaart kon niet scoren uit een vrije ruimte voor doel om te schieten. Een corner van John List werd strak op Richard Daalder aangespeeld. Daalder kon het leer op de slof nemen. De hard inge schoten bal trof de tegenspeler pijnlijk op de borst. De grootste kans was voor Kwadijk: een corner die gevaarlijk werd doorgekopt en vanaf de eerste paal werd ingeschoten, de bal beland de via de binnenkant van de paal in de armen van keeper Ipenburg. Hier kwam De Koog zeer goed weg en het massaal meegereisde Texels publiek voelde de zenuwen door de keel gaan. Rust voor de supporters was dan ook van harte welkom na een spannende eerste helft. Vreemde wissel De tweede helft begon De Koog met een vreemde wissel. De altijd sterk in de lucht zijnde Henk Jan Klok werd gewisseld voor Tony de Jonge. Dit tot ongenoegen van de spelers en Klok zelf. Henk Jan Klok die door de spe lers kon worden gebruikt voor verdedi gend werk bij de gevaarlijke corners van Kwadijk, werd de tweede helft erg gemist bij de Kogenaren Deze tweede helft werd De Koog goed onder druk gezet door Kwadijk en had weinig in te brengen op het veld. Een goal van Kwadijk hing in de lucht, maar de ima 2 heeft naast het Texelse 'oetbalkampioenschap ook de lel binnen. In een spannende i tegen eerste klasser Citroön Gamma met 4—3. Ook junio- impioen Nissan behaalde de lel door de „junioren Nissan te winnen. yoncommissie Texel had dit sei- besloten om alle finales van de [e bekers op de laatste dag van ïizoen te verspelen. De wedstrij- legonnen op hemelvaartsdag om uur met de finale van de junioren [se, een wedstrijd tussen Texel 6 *el 7 die door Texel 6 met 3—1 gewonnen. loop van deze wedstrijd werd ook Pscoorder van deze klasse be- gemaakt. ZDH-er K. Zijm had 8 treffers het meest gescoord. In oioren 2 klasse ging deze titel iJordi van Heerwaarden met 48 De topscoorder speelt bij Casi- jmat de finale tegen Texel 5 met won. In de junioren 1 klasse had nkampioen Nissan 1 zich met loeite geplaatst door een zwaar ["ten 1-0 zege op Casino. Casi- P li de kleine finale uitkwam te- issan 2 dat uitgeschakeld was 6e Koog. De kleine finale werd -asino met 6—1 gewonnen. Nis won met 4—0 de finale van De l- Be wedstrijd werd niet zo ge- ™'jk gewonnen als de uitslag Termoeden. De topscoordersprijs fe klasse ging naar Olivier de Ko ning met 45 doelpunten, uitkomend voor Nissan 1. Topido had weinig ge luk in het nemen van strafschoppen. Eerst werden de senioren- en junioren teams uitgeschakeld door strafschop pen. Hetzelfde lot was de dames van Topido beschoren, nadat men heel knap Casino 2 op 1—1 had weten te houden. In de bekerfinale voor de da mes ging men ten onder met straf schoppen. In de kleine finale voor de senioren kwam de enige echte verras sing, doordat eerste klasser Casino 2 won van Oosterend 1. In de finale ging het tussen Gamma 2 en Citroen. Na een 1—0 voorsprong voor Gamma ging de wedstrijd gelijk op met 1—1, 2—1, 2—2. Toen liep Gamma uit naar 4—2. De wedstrijd leek gespeeld, tot dat kort voor tijd Citroen nog op 4—3 kwam. De laatste minuten bleven daarom spannend. Men kon terugkij ken op een goede bekerfinale. Overall topscoorder en dus ook topscoorder van de eerste klasse werd Paul van Exel met 49 doelpunten. In de eerste klasse benaderde Frans Stark dit nog het beste met 47 treffers. Martin Bootsma ging in de tweede klasse met 30 doelpunten aan de leiding. In de vierde klasse nam Jan Beerling met 34 doelpunten de meeste treffers voor zijn rekening. Zoon Martijn Beerling deed in de derde klasse hetzelfde, alleen scoorde hij er twee meer. Bij de dames was G. Koopman de produktiefste. De fair-play cup ging naar het eerste team van Nissan, dat als hoofdklasser het hele seizoen nog geen enkele strafmi- nuut kreeg. pech voor de thuisclub en het prima fungeren van de Koger verdediging voorkwam een goal. De minuten tikten langzaam weg en de Koger promotie kwam dichtbij. Na een wel erg lange blessuretijd (7 minutenl maakte de scheidsrechter er eindelijk een eind aan. Het feest voor De Koog kon be ginnen. De Koog, dat jarenlang ergens onder in de derde klasse had gebun geld, kan nu een ander gezicht laten zien in de tweede klasse. Dit alles werd ook mogelijk gemaakt door het optreden van trainer Ruud van de Kerkhof. In de drie jaar dat hij de dienst uitmaakte formeerde hij twee zondagteams uit wat toen nog ver deeld was over één zaterdag en één zondagteam. Hierdoor ontstond bin nen de vereniging een soort oorlog tussen spelers van het zaterdag- en het zondagteam. Ook de resultaten Tijdens de vrijdag gehouden wie lerwedstrijden werd bij de jeugd het hele veld uit elkaar geslagen. Alle rennerstjes reden in groepen van twee hun rondjes. Frans Witte wist beslag te leggen op de eerste plaats door de sprint van zijn vluchtmakker Jordi Vinke te winnen. Bij de senioren wisten Evert Koop man, Dirk Vinke en Jan Nico van der Ploeg dankzij een zeer vroege vlucht de andere renners op een ronde te rijden. In de sprint bleek Evert met miniem verschil op Dirk de finishlijn te passeren. Uitslagen: Jeugd: 1. Frans Witte, 2. Jordi Vinke, 3. Stephan Bousma, 4. Denhard van der Slikke, 5. Udo Visser, 6. Robin Verduyn. B-jeugd: 1. Roald van der Slikke, 2. Jan Werner Prins. Senioren: 1. Evert Koopman, 2. Dirk Vinke, 3. Jan Nico van der Ploeg, 4. Douwe Dros, 5. Henk Broekman. De junioren zijn ook in wedstrijden aan de vaste wal succesvol. Donderdag in Amsterdam werd Bas Vaars vijfde en Evert Koopman achtste. Zondag werd Niels Jimmink vijfde in een wedstrijd in Uitgeest. Op het zesde school-softbal- toernooi te Heiloo behaalde het meisjesteam (16 jaar en ouder) van de RSG een zeer verdienstelijke vierde plaats door goed aanvallend spel. De eerste wedstrijd, tegen de kampioen van vorig jaar, begon meteen al goed. Met fris en ge durfd lopen wisten de meisjes van de RSG hun collegaatjes van het Han Fortman College uit Heerhu- gowaard een aantal punten te ontstelen. De tegenstand was groot, evenals de ervaring van het complete competitie team van het Han Fortman. Toch ble ven de Texelse meisjes tot aan de ge lijkmakende inning goed volgen: 7—3. Door een beoordelingsfout in de ver dediging én meteen daarop een fout in het veld, konden de tegenstanders ver der uitlopen. Eindstand 13—3. De Antionius Mavo uit Bergen werd een gewillige prooi van het op wraak beluste RSG-Texelteam. Vooral door bijna foutloos werpen van pitcher Yvonne Witte kwamen er geen tegen standers over de thuisplaat. RSG scoorde er lustig op los: 13—0. In de volgende kruisfinale kregen ze te doen met Rooswijk 2 uit Zaandijk. Na een aanvankelijk gelijkopgaande strijd kon door een onbegrijpelijke inzinking in de verdediging de tegenstander een grote voorsprong nemen: 9—0. De concen tratie kwam terug, maar te laat. Zon der verder fouten te maken werden vier punten behaald. Eindstand 9—4 voor Rooswijk 2. Een geweldig leuk en sportief toernooi werd afgesloten met de prijsuitreiking. In 1986 werd RSG vijfde, in 1987 vierde. Dat opent perspectieven voor volgend jaar. waren er toen niet naar. Nadat hij alles rond had voor twee zondagteams kon hij één sterk zondag 1 formeren Het tweede seizoen van Van de Kerkhof begon dan ook ongekend goed, maar de tweede helft van de competitie werd op onverklaarbare wijze weer on nodig puntenverlies geleden en kwam De Koog niet verder dan de middenmoot. Hard spel Het derde en laatste seizoen nam Van de Kerkhof Ben Kaart (spits) mee naar De Koog en boekte het team meer succes. De eerste helft van de compe titie kon een periodetitel worden bin nengehaald (mede door JVC dat De Koog nog voor was, maar door het behalen van het kampioenschap pro moveerde JVC direct), de tweede helft ging het iets minder met De Koog, maar na de competitie werd alles ge zet op de periodewedstrijden. De eerste van de twee werd zonder al te veel moeite gewonnen van Apollo '68 met 4—0. Kwadijk speelde hierna te gen Apollo '68 en won met 3—0. De Koog had dus genoeg aan een ge lijkspel tegen Kwadijk door dat ene be langrijke doelpunt van Gerrit Vlaming (de vierde tegen Apollo). Kwadijk kon niet winnen van De Koog en daardoor promoveerden de Texelaars. In de wedstrijd Kwadijk tegen De Koog werden Peter Brons en John Eel man genoteerd wegens te hard spel. De promotie is een geweldig succes voor De Koog in haar 40-jarig jubi leumjaar, een groter cadeau kan de club met het jonge bestuur zich niet wensen. Ook voor de scheidende trai ner Ruud van de Kerkhof een kroon op zijn werk dat niet altijd even mak kelijk voor hem was. De nu naar Pet ten vertrekkende trainer had vaak te maken met een slechte trainingsop komst. Ruud van de Kerkhof, die weg gaat bij De Koog omdat hij hogerop wil, zal zelf niet promoveren, de club waar hij naar toe gaat speelt gewoon derde klasse onderafdeling. Nico Er- wich zal volgend jaar het gepromo veerde De Koog trainen, dat dan over een nog uitgebreidere selectie zal kun nen beschikken door de komst van spelers van andere clubs. Ben Kaart (Petten) en Gerrit Vlaming (Texel) zul len helaas De Koog verlaten. Zaterdag 6 juni vanaf 10.00 uur houdt ZPC TX '71 weer haar jaarlijkse rom meltjesmarkt op de Groeneplaats. Er is een enorme inbreng van allerhande spullen. Bankstellen, serviesgoed, speelgoed, stapels boeken, kortom te veel om op te noemen. Er zijn veel vrijwilligers al tijdenlang bezig alles te sorteren en te prijzen. Zoals bekend staat ZPC voor gezellig heid, zodat het zaterdag een vrolijke boel zal worden op de Groeneplaats. De ponyclub De Kleppertjes ging zaterdag naar het kringconcours te Venhuizen in Westfriesland. De Texelaars waren met hun 40 combi naties wederom de grootste vereni ging die aan dit concours deelnam. Het was jammer dat het die och tend constant regende. Hierdoor werd de zware kleigrond behoorlijk glad en zo mogelijk nog zwaarder voor de pony's. Maar ondanks de ze omstandigheden reden De Klep pertjes voor wat zij waard waren. En gezien het totaal aantal behaal de winstpunten (16 in de dressuur en 22 bij het springen) kan men van een geslaagde concoursdag spreken. in de B-dressuur behaalde Andrea Keij- ser met Noeska een winstpunt. Dit is opmerkelijk omdat de amazone pas twee weken met deze New Forest po ny had getraind. Ook een ander meisje uit De Koog deed het prima: Katja de Boer werd met haar pony Louisa in de L1 dressuur, na een keurige proef, eerste met 131 punten Bij het sprin gen werd Jacobien de Wit met haar pon B-pony Isabel eerste, na een fout loze rit met een goede waardering voor stijl. Afffelingsdressuur Op dit concours kwamen De Klepper tjes met twee achttalen uit. Het eerste achttal had vorig jaar al zes winstpun ten in de L dressuur gehaald. Nu rij den zij met twee nieuwe combinaties in hun midden, Mariëlle Beers met Noèll en Ingrid Dros met Hunter. Het achttal liep lekker en haalde met 120 punten het zevende winstpunt binnen. Het tweede achttal is dit voorjaar pas begonnen met trainen. Dit was hun eerste afdelings-dressuurwedstrijd. Na afloop waren zij met hun 108 punten dan ook helemaal niet ontevreden. Uitslagen: B dressuur: Bianca van de Wetering met Hans 128 punten, 1 winstpunt, 3e prijs; Ariëtte Commijs met Dominant 128 punten, 1 winstpunt, 4e prijs; Ca roline van der Geest met Misty 123 Het Texla team bleek zondag her steld van de schrik en van de spierblessures van het auto ongeluk. In een regelmatig gespeelde wedstrijd werd Alcmaria Victrix 2 met 17—2 verslagen. De wedstrijd begon met een minuut stilte, ter nagedachtenis van een Alc maria solftbalcoach. Op hemelvaartdag overleed deze coach vlak voor een softbalwedstrijd op het veld aan een hartaanval. Hierna begon Texla in de uitwedstrijd aan slag. Het begin was moeizaam. Een harde lage 2-honkslag van Martin Marinus leverde het eerste punt op. Het einde van de eerste in ning kwam met 2—2, waarbij aangete kend moet worden dat Alcmaria scoor de op 4-wijd en wat slordigheidjes van Texla, terwijl Texla scoorde op honksla- gen. Toen de Texelaars eenmaal het wedstrijdritme te pakken hadden werd Alcmaria geen punt meer gegund. Wie niet met 3-slag aan de kant werd ge zet, werd door aangooien van catcher Paul Schneider van het tweede of der de honk gewerkt. Aan slag presteerde Texla steeds beter, wat uiteindelijk tot 16 honkslagen leidde, waaronder nog een 2-honkslag van Pepijn Wittop Ko ning en twee mooie stootslagen van Paul Schneider (squeeze-play met Mar tin Marinus). Zoals het er nu uitziet wordt deze week de gravel geleverd voor het slag veld en de werpheuvel. Dat zou bete kenen dat bij de eerstvolgende thuis wedstrijd op maandag 8 juni het veld er optimaal bij zal liggen. punten, 1 winstpunt; Marian van der Geest met Petty 123 punten, 1 winst punt; Andrea Keijser met Noeska 120 punten, 1 winstpunt; Dede Kikkert met Jacco 120 punten, 1 winstpunt. L1 dressuur: Katja de Boer met Loui sa 131 punten, 2 winstpunten, 1e prijs; Ingrid Dros met Hunter 122 punten, 1 winstpunt, 2e prijs; Irma Reuvers met Vrister 121 punten, 1 winstpunt, 5e prijs; Sanne Pelgrim met Devil 121 punten, 1 winstpunt, 7e prijs. L2 dressuur: Bea Timmer met Marina 127 punten, 1 winstpunt, 5e prijs; Ja cobien de Wit met Isabel 121 punten, 1 winstpunt; Cloë Weel met Storm 121 punten, 1 winstpunt. M dressuur: Evelien Eelman met Lin- dy 121 punten, 1 winstpunt, 3e prijs. B springen: Jacobien de Wit met Isa bel 0 fout, voldoende, 1e prijs, 2 winstpunten; Sandra Bakker met Bri gitte 0 fout, voldoende, 3e prijs, 2 winstpunten; Hanna Beekman met Red Chrystal 0 fout, voldoende, 3e prijs, 2 winstpunten; Martina Jimmink met Fury 0 fout, voldoende, 4e prijs, 2 winstpunten; Bea Timmer met Marina 0 foutm voldoende, 4e prijs, 2 winst punten; Masja Roeper met Sandy 0 fout, voldoende, 2 winstpunten; Mari an van der Geest met Petty 0 fout, voldoende, 2 winstpunten; Nathalja Witte met Defrie 0 fout, voldoende, 2 winstpunten; Thirza Weel met Jonas 0 fout, voldoende 2 winstpunten; Annet te Kossen met Martin 0 fout, voldoen de, 2 winstpunten; Cloë Weel met Storm fout, voldoende, 1 winst punt; Sanne Pelgrim met Devil 3 fout, voldoende, 1 winstpunt. Het degradatieduel tussen Texel 2 en Bergen 2 is weliswaar twintig minuten te laat begonnen, maar ging uiteindelijk toch door. Dit al les omdat de scheidsrechter die er gens uit Noordholland moest ko men, niet kwam opdagen. Met veel mankrachten werd gezocht om een Texelse scheidsrechter te vinden die uiteindelijk gevonden werd in de persoon van B. Molanus. Toen de scheidsrechter arriveerde op het Texel-veld wist deze nog niet wat hem boven het hoofd hing. In de bestuurskamer werd hem medegedeeld dat het hier om een degradatie wedstrijd ging tussen Texel 2 en Ber gen 2, waarna de scheidsrechter iet wat witjes wegtrok. „Ik weet zeker dat ik het kan en aandurf", zei de Texelaar, „en ik ben voor niemand bang en zeer zeker geen thuisfluiter". Beide bestu ren gingen hiermee akkoord en de Texelse scheidsrechter floot de sterren van de hemel. Hij wist met elke situa tie raad. De wedstrijd had vele overtre dingen maar scheidsrechter Molanus wist alles op te lossen. Texel 2 won verdiend met 3—0 en zal in dezelfde klasse blijven. Toen de wedstrijd was afgelopen werd de scheidsrechter door diverse Bergen- spelers gefeliciteerd met zijn goede fluiten. De keeper van Bergen vond dat de scheidsrechter rijp was voor het betaalde voetbal en dat hij al heel wat mindere scheidsrechters had ontmoet in zijn lange voetbalcarrière. Honderdjarige Albert Heijn kwam hon derdjarige Texelse Courant de afgelo pen week een attentie bezorgen. Chef Wies Hendriks van het plaatselijke AH- filiaal leverde in de drukkerij een taart met passend opschrift af. Het kostte uiteindelijk twee taarten, want het aanvankelijk bestelde exemplaar was per ongeluk door het AH-personeel dat niet op het opschrift had gelet, zelf opgegeten.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9