Veel publiciteit voor tiende Rondje Texel Eindelijk echte branding bij surf-promotiecupstrijd Jong geleerd, oud gedaan Laatste oproep Recreatiekrant Ontmoetingsmiddag Verkeersmaatregelen bij Ronde om Texel Overkokende melkt! veroorzaakt alarX, Geen vuil in K' container Inbreng van spull voor straatveiling „WAT IK ZEGGEN WOW Vlieland Zomertoneel door Sint Jan PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 12 JUNlijD tijdelijke VERKEERSKICHTlNG la Koel en af en toe een bui, wind kracht 3 4 vanuit het zuidwesten, draaiend naar zuid en mogelijk weer naar noordwest, dat is de weersvoorspelling voor de tiende catamaranronde om Texel, die za terdag van start gaat. Een jubi leumrondje, met veel bekende nati onale en internationale deelnemers en vooral veel persvertegenwoordi gers. Om 9.30 uur zal het start schot klinken voor het maximaal aantal deelnemers van 750, een li miet die met gemak werd gehaald. Hoewel het weerbericht weinig zon voorspelt, belooft het evenement weer groots te worden. Vrijdagavond wor den televisie-opnamen gemaakt voor Tros-sport, een live-uitzending van 17.45 tot 18.15 uur op het strand bij paal 17. Zaterdag zal ieder uur door de Tros via radio 1 informatie worden ge geven over het verloop van de wedstrijd vanuit een helicopter, 's Avonds is een wedstrijdverslag te zien in een uitzending van Studio Sport en ook het NOS-journaal is aanwezig voor opnamen. De buitenlandse televi sie is vertegenwoordigd door BBC 2. Vrijwel alle landelijke kranten zullen aanwezig zijn, evenals buitenlandse pers. Internationaal heeft het Rondje Texel te maken met groeiende bekendheid. Onder de deelnemers zijn Duitsers, Fransen, Italianen, een Fin, zeilers uit Schotland, Engeland en Amerika, één uit Zuid-Afrika, Denen, Australiërs, Zwitsers en Belgen, Vorig jaar waren er 130 buitenlandse inschrijvingen, dit jaar zijn dat er beduidend meer, hoe veel precies is nog niet bekend. Om de winnaar over alle typen cata marans te berekenen, wordt gebruik gemaakt van de zg. Texel Yardstick- handicap. De overall-winnaar van ver leden jaar. Peter Saarberg uit Zand- voort met een A-cat doet ook nu weer mee en kan zeker weer tot de kans hebbers worden gerekend, Prindle- specialist Gerard Loos probeert het de ze keer met een Tornado en als hij daarmee net zo weet om te gaan als met zijn Prindle, behoort hij zeker tot de favorieten. Martin Warnaar, met yaste fokkemaat Wop Rienks, hebben een nieuwe Supercat en zijn belust op revanche voor de pech die zij verleden jaar hadden, toen ze aan de grond lie pen. Beste Texelaar van het negende Rondje was Herman Boks met aan de fok Willem Houwing, op een Tornado Zij zullen zeker proberen hun 61e plaats van toen te verbeteren, Arie Langeveld zeilt met Sidny van Zon en Hans Zuidema stort zich in de strijd met zijn Coolcat 15. Vorig jaar verscheen N. Cortlever als enige met een grote Roberts 27 aan de start, nu krijgt hij concurrentie van oud-Olympisch judokampioen Wim Ruska, die een zelfde type catamaran zeilt Helemaal uit Zuid-Afrika komt H. Fuchs met een Hobie 16. Een an dere opmerkelijke buitenlandse deelne mer is de Fin H. Poola met zijn Torna do. Naar aanleiding van een uitzending van Sky Channel zocht hij contact met de organisatie. De broers Hoekstra met hun Prindle 19 komen vaak op Texel en zijn ook nu van de partij, evenals veteraan H. Kelder met een Hobie 16. Dart-expert C. Pruim moet ook als kanshebber worden aangemerkt. Vorig jaar zeilde het prototype Hurrica ne mee. Van deze verbrede catamaran zijn nu al negen exemplaren ingeschreven. Woensdag was het de bedoeling dat werd begonnen met de Jumpcup voor surfers maar door gebrek aan wind werden de spectaculaire brandingcapri olen uitgesteld. Er heerste verwarring over een eventueel alternatief (surf)programma. Ook wegens gebrek aan wind waren de starts van de tweede dag van het open Nederlands kampioenschap Stampede en van het Rondje Vlieland bij paal 33 uitgesteld. Rondje Vlieland werd verschoven naar een dag later. Dit kon echter de pret niet drukken, de sfeer bleef prima in het Noorden, zelfs tijdens de af en toe neergutsende regenbuien. In de Vaarkrant-bijlage van De Tele graaf, afgelopen zaterdag, waren liefst vijf pagina's gewijd aan het grote zeil- gebeuren op Texel. Dit zal ongetwijfeld veel toeschouwers naar het eiland lok ken, ondanks de misschien wat minde re weersomstandigheden. De organisa tie verzoekt iedereen zo veel mogelijk te voet of per fiets te komen om par keerproblemen en verkeersopstoppin gen te voorkomen. De aanwijzingen van de politie dienen zo veel mogelijk te worden opgevolgd om verkeers chaos te vermijden. De startprocedure van het rondje is gelijk aan vorig jaar Voorlopig is het programma ongewijzigd, maar het blijft afhankelijk van de wind. De door de Windsurfclub „Texel" georganiseerde brandingsurf- wedstrijd, meetellende voor de re gionale Brandingpromotie- competitie, was vooral dankzij de harde wind een groot succes. In de stevige branding konden de sur fers op hun kleine plankjes specta culaire sprongen laten zien, waar van het grote aantal toeschouwers dan ook zichtbaar genoot. Texelaar Klaas Jan van der Vis eindigde uit stekend als tweede. Er hadden 33 surfers, onder wie één dame, ingeschreven voor de branding wedstrijd bij Paal 20 te De Koog. Door de stormachtige wind bleef menig sur fer toch liever op het strand dan zich in de zware branding te wagen. De deelname van de Texelse surfers viel tegen: slechts drie leden van de orga niserende club schreven in. Zelfs jon gens die altijd roepen, „het moet eerst hard waaien voor we het water op gaan" bleven toch liever op het strand..,. Bij de skippersmeeting kon bekend worden gemaakt dat de zelden geva ren „wave performance" doorgang zou vinden. Er was op dat moment een zuidwesten-wind kracht 8, dus ideale omstandigheden voor spectaculair stuntwerk in de branding. Er werd ge varen met een afvalsysteem. Bert Dros had met zijn tractor de jurywagen van de Wielerclub op het strand gebracht, waardoor de organisatie een perfect onderkomen had. Vanuit deze wagen had de jury een goed zicht op hetgeen de surfers in de branding lieten zien. De jury moest steeds van vier surfers beoordelen welke twee verder gingen naar de volgende ronde. Dat de juryle den dit serieus deden, bleek wel uit het feit dat er geen protesten of klach ten kwamen. Sommige toeschouwers genoten zó van de waaghalzerij in de hoge golven, dat ze zelfs in de hozen de regen bleven kijken. Nadat de „wave perfomance" gevaren was, werd er een pauze ingelast, waarin de deelnemers en organisatie zich te goed konden doen aan de er wtensoep, waarop Strandpaviljoen Drie trakteerde. Geen slalom Na de pauze zou er nog een slalom gevaren worden. Door pech met de spiksplinternieuwe motorboot van het Spa-team, sponsor van het K.N.W.V., konden de boeien niet uitgelegd wor den: einde wedstrijd. Dit tot grote te leurstelling van de surfers. Die hadden bij deze wind nog graag een race ge varen. Bij de hulpactie van de boot verloor André van de Berg zijn trapeze. Indien iemand deze gevonden heeft, zou hij deze graag terug willen heb ben. Er was weer een gezellige en ge moedelijke sfeer bij de promotie wedstrijd. Het zijn allemaal amateurs die surfen voor de sport en gezellig heid, al doet de kwaliteit van de beste surfers niet onder voor hun professio nele broeders. Dat de surfers in hun element waren, bleek wel uit het feit dat de surfers zelfs voor de prijsuitreiking nauwelijks van het water te krijgen waren. De surfers waren dik tevreden over de ge zelligheid en goede organisatie. Velen maakten er een surfweekend op Texel van en genoten als toegift van het uit gaansleven in De Koog. Bij de prijsui treiking werden de surfers dan ook aangespoord de volgende wedstrijden extra hun best te doen om zodoende de finale die ook op Texel is (op 29 en 30 augustus) mee te kunnen varen. De volgende winnaars werden op het ere- schavot geroepen: Categorie Allround: 1. C. Munster, Alk maar, 2. K. J. van der Vis, Texel; 3. J. Jongh, Zaandam; 4. S. Best, Zaandam. Categorie Wave-slalom 1 R. Bakker, Den Helder, 2 J. Huitema, Leeuwarden, 3. J. Kruyer, Delfzijl, 3. O Oosterbeek, Delfzijl. Dames: J. de Boer, Wapserveen. Over twee weken zal voor het eerst dit seizoen weer de Recreatiekrant als bij lage van de Texelse Courant verschij nen. Instanties en/of verenigingen die in aanmerking komende evenementen nog niet hebben doorgegeven kunnen dit alsnog doen, op werkdagen tussen 10.00 en 12.00 uur bij Recreatiekrant- redacteur Edo Kooiman, tel. (02220) 3041, toestel 239. Het adres van het secretariaat is postbus 200, 1790 AE Den Burg. Behalve wie, wat, waar en de kosten, is het belangrijk dat op ko pij een telefoonnummer staat vermeld, zodat bij onduidelijkheden nadere in formatie kan worden ingewonnen. Uiterste inleverdatum voor de eerste Recreatiekrant (van 26 juni tot 10 juli) is maandag aanstaande. In ,,Het Olijfblad", Weverstraat 60, wordt zondagmiddag vanaf vier uur een ontmoetingsmiddag voor groot en klein gehouden. Er wordt gezongen en een spelletje gedaan en er is onderling contact bij een kopje koffie. Wedstrijdleider hield een oogje in het zei! tijdens de brandingwedstrijden. Tijdens de catamaranronde om Texel van zaterdag worden in over leg met het waterschap en de rijkspolitie door de gemeente Texel tijdelijke verkeersmaatregelen ge troffen nabij paal 17 (Ruijslaan e.o.) en nabij de vuurtoren. Vanaf hedenochtend (vrijdag) tot en met de wedstrijddag kan maar in één richting op de Californiëweg, de Peli- kaanweg en de Ruijslaan worden gere den. Op zaterdag 13 juni kan maar in één richting op de Vuurtorenweg, de Stengweg en de Volharding worden gereden. Deze tijdelijke verkeersmaatre gelen worden op de bijgevoegde kaart jes weergegeven. Het publiek wordt aangeraden het evenement niet per auto te bezoeken, omdat verwacht wordt dat parkeerproblemen en ver keersopstoppingen zullen ontstaan. De weg naar paal 17 wordt vanaf de hoek met de Ruijslaan (,,Uit en Thuis") afgesloten. Deze toegangsweg is uitsluitend toegankelijk voor auto mobilisten in het bezit van een par- keerkaart (deelnemers aan de wedstrijd en medewerkers van het organiserend comité). Het publiek kan parkeren bij De Zilvermeeuw (met plaats voor ca. 250 auto's). Het parkeerterrein bij de vuurtoren is in de voorgaande jaren nauwelijks be nut. Bezoekers hebben hun auto daar veelal in de berm van de weg naar de vuurtoren geparkeerd. Het is verstan dig om niet in de berm van de weg te parkeren, maar door te rijden naar het parkeerterrein waar plaats is voor ruim 300 auto's. Uitdrukkelijk wordt er nog eens op ge wezen dat het verboden is om zonder ontheffing van het gemeentebestuur te rijden met een motorvoertuig op het strand. Dit jaar zal hierop scherp wor den gecontroleerd. De kentekennum mers van overtreders zullen worden genoteerd zodat de politie ook achter af kan optreden. De start van het rondje vindt plaats om 9.30 uur. Donderdagochtend om half elf t-J het automatisch brandalarm in van het nieuwe verzorgingshuis ijV^ Gollards. Een der bewoners had een kookplaatje wat melk willen warmen. De melk kookte over en schroeide op het kookplaatje. D; reageerde de detector van het systeem, zodat de brandweer in kwam De leiding van het verzoi huis heeft de bewoners nu aanv^ï gen gegeven inzake juist gebruik i ji de kookplaten. Deze week was er ook automatij alarm in het Maartenhuis bij De Hier reageerde de apparatuur op pen die waren vrijgekomen bij hei reiden van een maaltijd. De dorpscommissie van De Koog*fie' zoekt geen vuil te gooien in de o. papiercontainer die achter de Mes markt staat in de Pamassiastraat. Mensen die zelf oud papier en da erheen brengen moeten de dozen plat maken, omdat de container ders te snel vol raakt. Op de Hoornder Donderdag van wordt een straatveiling gehouden, waarvan de baten bestemd zijn w de restauratie van het Herv. kerk|e Den Hoorn. Tal van vrijwilligers afgelopen winter in het kerkje, dz een monument voor heel het ete kan worden beschouwd, druk ba geweest met werkzaamheden aan binnenmuren. Er moet echter nog meer gebeuren, zowel binnen (pli werk) als buiten. Op de straatveiü mag alles wat nog redelijk bruikba en verkoopbaar is, ter verkoop wg aangeboden. Echte rommeltjes zij niet welkom. Na een telefoontje n een der onderstaande personen w den de spullen thuis afgehaald. Ot contactpersonen zijn: A. van der Gaag, Klif 25, tel. (02226I 383 en Zwanenburg, Naalrand 9, tel. (02! 272. I BRIEVEN VAN LEZERS - BLATEN VESANTWOOftOEUJKMCO VAN Ot Aan de organisatoren van de prachtige dagen op Texel, Hierbij willen wij u persoonlijk v schrijven nog eens heel hartelijk i! ken voor de onvergetelijke dagen, wij op Texel hebben beleefd. Uit vlekkeloze organisatie hebben wij gen proeven dat menselijkheid gel kig op de eilanden nog altijd de ventoon voert. U mag van ons zeker weten, dal nog steeds dagelijks over die fanl sche reis gepraat wordt. Daarom nog even deze brief. Wij zijn geen voerige schrijvers, doch wij wilder ten weten dat het organisatiecom op Texel een warme plaats in ons niet al te jonge hart heeft ingemy Dank voor wat u gedaan heeft, h was formidabel. Annie en Botte Vlieland Vo tai :a m de W Tijdens het zomerseizoen zal tone eniging Sint Jan enkele malen hel het voorjaar met veel succes opge voerde blijspel ,,Ciao" herhalen, petities zijn met dezelfde rolbezett hervat. In tegenstelling tot vorigji niet gekozen voor een vast theater doch zullen de uitvoeringen in zt» De Koog, Den Burg als De Cocks plaatsvinden. De serie zal worden gestart op 24 juni in hotel De Kos Hoop, waarna op 15 juli zal worde gespeeld in theater De Vergulde IG kert en de voorlopig laatste gepla» voorstelling op 19 juli in het Eierla sche Huis zal worden gegeven. Ui ding van het aantal voorstellingen wordt nog overwogen. Nadere aai digen zullen worden opgenomen Recreatiekrant. !3 Na twaalf gezellige schoolreisjes hou den tante Griet Spaans (67) en tante HU de Hart (76) het voor gezien. Vorige week kookten zij voor de laatste maal voor de kinderen van de basisschool 't Pad/and uit Venhuizen. Het rt gal ge maal" bestond uit soep, macaroni met appelmoes en chocola devla. Zó kras en toch nog steeds elk jaar mee naar Texel, de schoolleiding vindt het een prestatie, maar tante Griet en tante HU halen er hun schou ders over op. Twaalf jaar geleden wa ren ze aangenomen om te koken, zonder diploma" en dat was zo leuk dat ze het gewoon zijn blijven doen. ,,Nee hoor, het verveelt niet om elk jaar weer naar Texel te gaan. Nu we stoppen blijven we evengoed elk jaar nog eens komen, dan gaan we op be zoek bij WH Huizinga, die destijds a/s onderwijzer aan 't Pad/and met de schoolreisjes naar Texel is begonnen." De eerste jaren was dat op Jonkers- bergen, sinds 1980 Immetjeshoeve DECOCKSDORP

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2