4 i "Natuurlijk, een borrel kan best gezellig zijn. Maar je moet 't wel gezellig hóuden." DRANK Kille omstandigheden deerden Taptoe niet i i 't i E Ontbreken twee drumbands verarming Ook katten in dierenpension Landbouwdag weer topper Den Hoorn Veiligheidsregels rondvaartschepen Strandlopen bij Paal 28 Vredestekeningen komen naar Texel „Loodsmanswelvaren nu ook hotel maakt meer kapot dan je lief is. PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 26 JUt KT F drumband en majoretten stelden zich verspreid op. De drie Texelse muziekverenigin gen Excelsior, DEK en KTF hebben voor een uitstekende Taptoe ge zorgd, waarvan woensdagavond op de Groeneplaats een brede haag van toeschouwers heeft genoten. Hoogtepunten waren de Elvis Presley-medley van het Excelsior- orkest en het optreden van het KTF-fanfare dat het aandurfde om het moeilijke stuk ,,Music" ten ge hore te brengen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de publieke belangstelling voor de ze Taptoe tot enige rijen dik zou uit groeien. Zeker 's morgens niet, toen de regen met bakken uit de hemel viel. De weerberichten stelden echter verbetering in het vooruitzicht, zodat uitstel naar de uitwijkdag donderdag niet in overweging hoefde te worden genomen. Aan het einde van de her fstachtige junidag waren dreigende wolkenpartijen en een onaangename temperatuur weinig aanlokkelijke om standigheden om de mensen massaal te doen toestromen. Maar zodra het eerste tromgeroffel klonk en de geza menlijke korpsen aanstalten maakten om op te marcheren, overwon de nieuwsgierigheid het toch van de televisie. De belangstellenden werden niet te leurgesteld. Niet alleen bleef de scha de beperkt tot een enkel spatje regen, het gebodene was van een goede kwaliteit. Eerst trokken de gezamenlijke korpsen alle muzikanten gestoken in hetzelfde bruine kostuum, waardoor het leek alsof er één groot korps mar cheerde enkele malen het plein rond zodat alle aanwezigen goed op gewarmd raakten. Vervolgens was de beurt aan Door Eigen Kracht dat op eigen kracht een show ten beste gaf. Terecht merkte de slecht verstaanbare speaker Dik Haker op dat voor DEK het gezegde ,,wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" geldt. Dat sloeg op het optreden van de majoretten Negen van de vijftien jeugdige leden gaven een frisse show op het bekende Coca Cola-lied, onder leiding van in- structrice Baukje Drijver-Ritsema. Het door het orkest gebrachte ,,My Way" vertoonde nogal wat onzuiverheden, maar werd wel mooi gedragen ge bracht. Een aardige bijzonderheid is dat cDEK zowel het jongste (7 jaar) als het oudste lid (74) van alle eilande- lijke korpsen in de gelederen had. Excelsior, onder leiding van Piet Bak ker, stal de show met een zeer overtui gende aaneenschakeling van twee El- vis Presley-hits, ,,Love me tender" en Devil in Disguise". Bij het laatste nummer swingde een deel van het pu bliek onbewust mee. Prima was ook de afsluiting met majoretten en drum band, op een opzwepend Zuidameri kaans ritme. Choreografie De in getal grootste vereniging, het Koninklijk Texels Fanfare, maakte goed gebruik van de ruimte op het plein. Na het opmarcheren stelden drumband en majoretten zich verspreid op en brach ten een choreografisch aantrekkelijke show. Het orkest greep terug op het slotstuk van het Winterconcert, het moeilijke eigentijdse Music". Het stuk werd zeer gedisciplineerd uitgevoerd, met veel spanning. De eigenlijke finale met het Wilhelmus viel vervolgens enigszins tegen. Dat kwam mede door het ontbreken van de Margaretha Sinclair-band en Drum band Voorwaarts Mars, die er vorig jaar nog wel bij waren. Het plein voor het raadhuis was nu maar voor de helft gevuld. Wegens de geringe ani mo is Voorwaarts Mars deze maand zelfs officieel opgeheven. Bij de eens toonaangevende Margaretha Sinclair is het (nog) niet zo ver, maar ook daar lijkt de toekomst somber. Als er voor 1 januari geen initiatieven worden geno men om de band nieuw leven in te blazen, zal deze na dertig jaar moeten worden opgeheven. Margaretha Sin clair telt nu nog zo'n zestien actieve leden en dat is te weinig om mee de straat op te gaan. Er moeten zich nog minstens acht nieuwe leden aanmel den, waarbij niet alleen wordt gedacht aan de jongste jeugd, maar ook aan degenen die ooit al eens deel uitmaak ten van de band en best wel weer eens zouden willen trommelen. Gezien het verloop van de Taptoe zou het een verarming zijn als ook Margaretha Sin clair ter ziele ging. „Wie de Jeugd heeft...." De DEK-majorettes maakten er onder toeziend oog van instructrice Baukje Drijver-Ritsema een enthousiaste show van. ondernemers -"akt'i viteiten Het dierenpension Slufterweg van Gretha en Dirk Huysman is on langs uitgebreid met een gedeelte waarin katten kunnen worden on dergebracht. Oktober vorig jaar be gonnen zij het pension met ruimte voor tien honden aan de Slufter- weg 216 in Eierland. „De buurt was er eerst op tegen, maar we hebben toch doorgezet", al dus Gretha Huysman. Na de winter is zij met haar man Dirk begonnen met een verbouwing, opdat een ruime ka mer met drie gescheiden hokken voor katten zou verrijzen. Dat is gelukt. De ruimte is betegeld en makkelijk schoon te spuiten. Tegen de wand is een soort „klimrek" waar de katten ook op kunnen liggen. „Ik verafschuw het idee dat die katten allemaal in een klein hokje moeten zitten. Daarom hebben we epn grote ruimte gebouwd, waarin ze zich vrij kunnen bewegen. Die drie hokken zijn voor het geval er toch eens eentje afgezonderd moet worden, bijvoorbeeld een poes die krols is. Ik ben nog op zoek naar een vertakte boom die ik in het midden wil zetten als klimboom", aldus Gretha Huysman. In de winter wordt het kat tenbrok afgeschut met plexiglas en komt er een kacheltje. „Ik neem geen honden of katten die niet zijn ingeënt en ze moeten ook goed vlo-vrij zijn, anders wordt het een bende", verklaart de dierenvriendin, die zelf twee prach tige bouviers heeft rondlopen. „Eén keer per week schrob ik de hele zaak uit met een ontsmettingsmiddel". De familie Huysman zit niet stil. Voor de winter moet een buitenren voor de honden klaar zijn en Gretha Huysman volgt een cursus voor hondentrimster, waarvoor ze een keer per maand naar Den Haag moet en eens per week naar Amsterdam. „In principe nemen we alleen honden en katten, maar als iemand met een vogel of een konijn komt, dan kan dat ook wel, mits men het hok of de kooi meeneemt. Wij ver zorgen het voer, behalve als de dieren een heel speciaal dieet hebben of al leen een bepaald soort voedsel mo gen", aldus Gretha Huysman. De Landbouwdag lijkt weer het klapstuk te worden van de serie Hoornder Donderdagen die voor deze zomer op het programma staan. Op 30 juli wordt 's morgens om tien uur het startsein gegeven voor een lange dag, die 's avonds eindigt met een concours hippique. Net als in de voorgaande jaren staat het dorp weer vol met stands van landbouworganisaties en bedrijven uit de agrarische sector en worden land bouwmachines en tractoren geshowd. Er zijn dit jaar minder koeien, maar het aantal schapen is uitgebreid. Nieuw is namelijk de schapenstamboekkeuring met zwoegervrije schapen. Verder zijn elk uur keuringen van werk- en sier- vee. Nieuwe thema's van de Hoornder Donderdag zijn de „Dag van het ver voer" en de „Dag van de sport". Eerstgenoemde dag is op 13 augustus en showt vanaf vier uur 's middags voertuigen uit heden en verleden. Op de sportdag op 27 augustus wordt in samenwerking met Texelse sportclubs een parcours uitgezet, waarop tegelij kertijd diverse races worden gehouden. Het is de laatste markt in een serie van negen, die op 2 juli begint. Dan worden wedstrijden schapen scheren en schapen melken gehouden. Op 9 juli is er een hobbymarkt, op 16 juli straatveiling ten bate van de restaura tie van het N.H. kerkje, op 23 juli kor- tebaandraverij, op 6 augustus beroe- penmarkt Imet demonstraties van he dendaagse beroepen die op Texel wor den uitgeoefend), en op 20 augustus een veemarkt. De Hoornder Donderda gen beginnen doorgaans om half acht 's avonds. Op donderdag 30 juli wordt ook dit jaar een avondconcours hippique ge houden door beide aangespannen paardensportverenigingen. Deelnemers kunnen zich opgeven voor de volgen de rubrieken: Limietklasse, Open klasse enkelspan, Damesrubriek, Open klasse tweespan, bij voldoende deelmame een rubriek voor Friezen. Opgave tot uiterlijk 1 juli bij G. du Porto, tel. (02220) 3051. Voor meer informatie wat betreft best- gaande rijpony's kan men zich wenden tot de ponyclub of P. Beers. De gemeenteraden van de vijf Waddeneilanden hebben de „Verorde ning ter bevordering van de veiligheid met Rekreatieve Bedrijfsvaartuigen" vastgesteld. De verordening stelt re gels t.a.v. de veiligheid op rekreatieve bedrijfsvaartuigen met een accommo datie tussen de 12 en 30 passagiers. De regeling is vnl. van toepassing op de zg. Bruine vloot, ook andere be drijfsvaartuigen die passagiers vervoe ren kunnen echter onder de verorde ning vallen. De verordening, die het grootste deel van de Waddenzee gaat bestrijken, treedt in werking per 1 januari 1988. De periode tot 1 januari 1988 kan ge zien worden als een overgangstijd waarin schippers zich van de inhoud van de regeling op de hoogte kunnen stellen, vergunningen kunnen aanvra gen en de nodige aanpassingen aan hun schip kunnen uitvoeren. De door de IJsselmeergemeenten ver strekte vergunningen op basis van een soortgelijke regeling worden in de ver ordening erkend. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen op de gemeentesecretariën van Texel en de andere eilanden. Deze zomer zullen ook bij paal 28 weer wekelijkse strandlopen worden gehouden: elke woensdag tussen 1 juli en 19 augustus. De te lopen afstanden zijn: jeugd t/m 14 jaar: 4 km; recreanten: 4 km; da mes: 4 km; heren: 8 km; heren vetera nen, 35 jaar en ouder: 8 km. Voor de eerste drie aankomende is er een standaard, leder die de loop vol brengt, krijgt een medaille. Men kan ook wandelend meedoen. De jeugd betaalt f3—, ouderen /4,— De start is om 19.30 uur. Inschrijven vanaf 18.45 uur in het paviljoen bij Piet. Voor de Texelaars is er de mogelijkheid om tegen kostprijs mee te lopen. Men krijgt dan geen medaille. Voor het al gemeen klassement moet men ten minste drie keer meelopen. Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de PSP werd door de af delingen Schagen, Den Helder en Texel een tekenwedstrijd uitgeschreven onder de titel: „Kinderen tekenen voor vrede". Zaterdag wordt een expostie, samengesteld uit ingezonden tekenin gen, geopend in de muziekschool te Den Helder. Vanaf 6 juli zullen de teke ningen verhuizen naar Texel, waar ze enige weken in theater „De Vergulde Kikkert" zijn te bewonderen. In de jury zat o.a. bekende Texelaar Jan Wolkers. Horizontaal: I. teken van verdriet 4. plaats in Drente 7. inwendig orgaan II. jong dier 12. mannelijk dier 13. rijstbrandewijn 15. dierengeluid 16. hetzelfde lafk) 18. jongensnaam 19. soort kers 21. meisjesnaam 23. niets 24. kledingstuk 26. afslaande weg 28. meubel 31. rivier in Fransrijk 32. soort 34. houding 35. telwoord 39. grap 41. speileiding 44. meisjesnaam 46. kleine steentjes 48. meisjesnaam 49. gemeenschappelijke grond 51. sierlijke knoop 53. wiskundige figuur 56. inkerving 58. familielid 59. waterstand (afk) 60. metaal 62. plezier 63. plaats in Gelderland 64. plaats in Noord-Afrika 65. slagarder 66. voedsel |2t> Ken •OC 4E ie Verticaal: 1. klap 2. dwaas 3. mohammedaanse gei 5. dierenverblijf 6. rustplaats 8. jongensnaam 9. herkauwer 10. hoofddeksel 14. knaagdier 15. dunne 17. werppijltje 18. grondpaaltje 20. onbewerkte 22 bloem 25. vloeistof om te drinker 26. op deze wijze 27. gewicht (afk) 28. stoomschip (afk) 29. frans lidwoord 30. gevat 33. krantenjongen 36. bevel 37. nauwte 38. inwendig orgaan 39. familielid 40. godsdienst (afk) 41. vingersieraad 42. deel van het been 43. gouden tientje (afk) 45. tocht 47. smalle strook 50. europese hoofdstad 51. muziekteken 52. vaartuig 53. zijde 54. ovenkrabber 55. paradijs 57. gevangenis 61. lofdicht 1c kondernemers-aktiviteiten Het Hoornder etablissement „Loodsmanswelvaren" is niet langer uitsluitend café en bistro, maar ook hotel. De zolderverdieping van het ge bouw, die tot dusver alleen voor opslagdoeleinden werd gebruikt, is bij een vrij ingrijpende verbouwing veran derd in een hotelverdieping met zeven tweepersoons kamers. Die kamers zijn allemaal voorzien van een badkamer met ligbad en toilet en ook in andere opzichten zodanig uitgevoerd en inge richt, dat aan vrij hoge kwaliteitseise wordt voldaan: springboxbedden, wek kerradio, kleurentelevisie en voldoende ruimte voor een zitje. De „bruine" sfeer, die kenmerkend is voor het café- en bistrogedeelte beneden zal men hier vergeefs zoeken. Dank zij vele dakkapellen treedt het daglicht rijkelijk binnen en alles is in lichte tinten ge schilderd. Om de vereiste ruimte te krijgen in de kap, die oorspronkelijk aan alle kanten schuin was, werd de voorgevel verhoogd, zonder dat het knusse karakter van het gebouw aangetast. De hotelgasten zijn n gedwongen om door het café w naar hun kamer te gaan. Ze heb: een eigen entree via het eveneei nieuwe terras aan de achterzijdei het gebouw, waar zich ook het n parkeerterrein bevindt. Eigenaar exploitant Wil van Hintum is ow nog niet uitgebouwd. Aan de renstraatkant zal „Loodsmanswei ren" in september ook nog van nieuw terras worden voorzien, mogelijk is door de pui te verdie Het hotelgedeelte van „Loodsi welvaren" draait intussen al enl ken. Vooral in de afgelopen week" (een druktepiek op Texel staan door Duitse feestdagen) sprake van prima bezetting. Vam turn rekent zijn hotel tot de mil klasse: f45,— per persoon per op logies en ontbijt-basis. De bouw werd naar een eigen, architect Louis Uriot uitgewerkt werp uitgevoerd door Hans Jas; (metselwerk), Peter Hin (timmei firma De Wit (loodgieterswerk tair), IBS (electra), CVI (centrale warming) en Harm van Hintum (schilderwerk) 10.0 Meer weten? Haal de Postbus 51 folder bij postkantoorof bibliotheek.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2