/redelust" heeft (nog) jen nieuwe eigenaar INBARE VERKOPING MISLUKT ige termijn- ïnda 1987 Havenfeest met „fiets 'm er in" en touwtrekken WAT IK ZEGGEN WOU..' Betaald parkeren Nikadel Geslaagd Laatste tocht in stijl Opwekkingsdienst Durper bazaar ten bate van N.H. kerk Geslaagd Eerste zomerconcert „Musica Texla" Catamaran terug bij René Elke twee weken speciale braderie Met kindertoneel de campings langs Geslaagd Handdoeken van lijn gestolen Lag 26 JUNI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 „n de Californiëweg gelegen lier ij „Vredelust" is met het lorende land (22 ha. voor een deel geschikt voor bollen- nog steeds te koop. Op de sgmiddag in De Lindeboom jden openbare veiling meld- ich voldoende gegadigden, eigenaar R. B. de Hertog was jureden met het geboden in besloot aan het eind van erigens geanimeerde middag iet tot gunning over te gaan. wel akkoord was gegaan zou ille grond van de boerderij (21.6 jendom zijn geworden van J. W. jar uit Heerhugowaard, die aan ■rkant van de weg ook al een ijk stuk in bezit heeft en het irijgebouw met één hectare zou in handen zijn gekomen van ïdere overkantse bieder. (mg werd gehouden ten over- van notaris H. Vrieling uit Scha- g in samenwerking met zijn collega C. J. Boswijk. Er id grote belangstelling voor, niet van nieuwsgierigen, maar ook rieuze gegadigden, waarvan er ,nd veel afkomstig waren uit lolland. De laatste jaren is spra- 1 toenemende belangstelling joordhollandse boeren en tuinders [rond op Texel, te verklaren door it dat de grond op Texel gunstig Iijsd in vergelijking met wat op iteland moet worden betaald, ordhollanders willen hun bedrij- arom wel met Texelse grond uit- i en hebben daar het ongerief It telkens heen en weer moeten fvoor over. Zonder melkquotum blust" was oorspronkelijk eigen- fan N. Zoetelief. Hij boerde destijds op het „oude" Vredelust (dat iets westelijker lag en moest wijken voor recreatiebouw) en stichtte de de nieuwe woning met bedrijfsgebouw in 1964. Ruim een jaar geleden beëindig de hij het bedrijf en verhuisde hij naar Den Burg. De nieuwe eigenaar werd, samen met een op het vasteland wo nende vennoot, De Hertog, tot op dat moment in dienst bij B. v.d. Beek in De Cocksdorp. Die kon het met het beperkte melkquotum op „Vredelust" niet bolwerken en bood de hele boer derij alweer gauw te koop aan. Hij is voornemens een nieuw bedrijf in Fries land te beginnen en wil dan het melk quotum van Texel „meenemen". Vre delust" werd dinsdag dus in veiling gebracht zonder melkquotum. Na het bieden en afmijnen bleek de opbrengst echter aanzienlijk lager te zijn dan De Hertog nodig heeft om op verantwoor de wijze zijn nieuwe bedrijf te starten, zodat hij besloot om niet te gunnen. Hij zal nu proberen op een andere ma nier van Vredelust af te komen en met gegadigden in onderhandeling gaan. In kavels De tactiek die bij de veiling werd be tracht, was er uiteraard op gericht om tot een zo hoog mogelijke opbrengst te komen. „Vredelust" werd in eerste instantie aangeboden in zes verschil lende kavels. De eerste kavel van 4,25 ha. bracht 724.500— per hectare op, geboden door J. W. Pronk uit War- menhuizen. De tweede kavel van 5,67 ha. bracht 721.502,— op geboden door Grootelaar, de derde kavel van 3,44 ha. bracht 716.500,— op, geboden door Tesselaar uit Heerhugowaard die ook de hogste bieder was voor de vierde kavel van 5.33 ha: 714.500,— per hectare. Kavel 5 van 2,38 ha [Uitwijkdatum Taptoe Texel, aan- 19.45 uur. |ïoer-ln expositie „Mens en Om- 1 in het Raadhuis, van 26 juni 6 juli. de Zwemclub heeft een nacht- ton t/m 28 juni. iportmarkt georganiseerd door lersportvereniging. ortvissersclub Texel heeft kampi- «ppen op de dijk in De Cocks- 3uur van 8.00 tot 10.00 uur. Vlusica Texla in Ned. Herv. kerk end om 20.15 uur. Kermis in Den Burg jemclub Texel heeft de 2e onder- Iredstrijden. Jimermarkt Oosterend Zwemclub heeft een zwem- Iietocht De Schans- nshuizen. lenk Gyzen, orgel, Jan van Ier, alt-viool om 20.15 uur in de Jerk Den Hoorn. H.A.B. heeft clubcross op Jerrein, trial, aanvang 14.00 uur. [Evert Westra geeft orgelconcert kerk van Oudeschild. [Toneelvereniging Sint Jan soeelt Ispel „Ciao" in De Vergulde Kik- fenvang 20.00 uur. Ifam. Van Veldhuizen uit Oude- exposeert met ondermeer kera- i poppen in het raadhuis tot en I juli. terend is zomermarkt. Concours Hippique van Ver. en van het Paard. Toneelvereniging Sint Jan speelt I „Ciao" in het Eierlandsche tanvang 20.00 uur. Bert Koelewijn geeft orgelcon- Herv. kerk Den Hoorn, 20.15 Autocross, nabij Oosterend met nrace, aanvang 14.00 uur. Dyo Wassink, orgel-spinet en akker geven concert in Herv. osterend, 20.15 uur. t'm 13 aug. Lenie Steffen uit ur9 exposeert foto's uit liê. markt in Oosterend. JSTUS - visserijdagen in Oudeschild. fags 12.00 uur markt, 's avonds 'e.d. Indsurfclub heeft een wedstrijd p Helder naar De Cocksdorp. 0 30 uur. 1 de week van 3-9 augustus is ca circus op Texel. de Jong concerteert in de 'erk in Oosterend om 20.15 uur. - Pasar Gabir. Biel Wiersma, orgel, en Hans Al- Dmpet, om 20.15 uur in de R.K. 1 Den Burg. - De heer R. Berkelaar uit "lam met o.a. aquarellen en 'schilderijen, gemaakt op de ■"eilanden in het Raadhuis, "e Windsurfclub Texel heeft of surftriathlon, start 14.00 uur, hoog water 14.25 uur. Autocross nabij Oosterend met achter- uitrijrace, aanvang 14.00 uur. Toneelver. Sint Jan speelt in het Eier landsche Huis „De grote versierder", een klucht. Aanvang 20.00 uur. 18 Jan Pieter van Eijkelenburg, blik- fluit e.a. concerteren in de R.K. kerk van De Cocksdorp om 20.15 uur. 22 Rondje Texel wandelen. Vertrek wachthokje Teso om 7.00 uur. 24 t/m 28 in Zwembad Molenkoog, de Zwemvierdaagse. De Watersportvereniging heeft de 3e avond wedstrijd, aanvang 18.30 uur, kosten 72,50. 28 aug. t/m 10 sept. De Fotoclub Texel exposeert in Raadhuis. 28-29 Watersportver./ Koninklijk ver. kustzeilers organiseren een 24-uurs race: Medemblik-IJsselmeer-Wadden. 29 Windsurfclub heeft finale bran dingpromotie in De Koog. In De Koog „Tropical Sea Festival". Watersportvereniging Texel heeft Ron de om Texel en Vlieland, kosten 710,—. 30 MAB clubcross op crossterrein, aanvang 14.00 uur. Texelse kampioenschappen sportvis sersclub nabij paal 17 van 8.00-10.00 SEPTEMBER 1 in de R.K. kerk van Den Burg, Rose Harmony Singers, om 20.15 uur. 2 De Zwemclub Texel heeft de 3e onderlinge wedstrijden. 12 Triathlon, start 13.30 uur. 18 Zwemclub heeft kampeerweek- end bij het zwembad. 20 Sluiting Zwembad Molenkoog. MAB clubcross op crossterrein, aan vang 14.00 uur. OKTOBER 3 MAB puzzelrit „Herfstrit". 18 MAB clubcross, crossterrein, 14.00 uur 31 MAB puzzelrit, „Snertrit". NOVEMBER 7 De zwemclub heeft „kaarsenactie". Toneelvereniging Sint Jan heeft een uitvoering in De Lindeboom. 8 De sportvissersclub heeft jeugd- middag bij 't Horntje van 8.30-10.00 uur. 13 Instructiedag van fanfarekorpsen o.l.v. P. Bakker in de Burg. De Koninghal. 14 't Amateurtje geeft uitvoering in Dorpshuis De Waal. Instructiedag Burg. De Koninghal. 17.00 uur uitvoering van het geleerde in het openbaar. 15 MAB estafettecross op crossterrein. 29 Sinterklaaswedstrijd sportvissersclub. MAB puzzelrit „Sinterklaasrit". DECEMBER 15 50-jarig bestaan Plattelandsvrou wen. Feestavond in De Lindeboom. bracht 717.700,— per ha op en het boerderijgebouw met o.m. zomerwo ning haalde 7210.600,—. Vervolgens werden twee combinaties (de kavels 1 en 2 alsmede 4 en 5 in veiling gebracht maar die leverden niet meer op dan de opgetelde eerder ge boden bedragen. De kavels 1 t/m 5 (dus alle land minus gebouwen met 1 ha. ondergrond! le verden totaal 7401.491.34 op, geboden door Tesselaar. De totale boerderij (dus alle grond en gebouwen) kwam niet verder dan het totaal van de eerdere biedingen (dus 7612.098,94) omdat niet werd afgemijnd. Na het succes van vorig jaar zal het havenfeest in Oudeschild deze keer twee dagen duren: op 1 en 2 augustus. Nieuw is het spectacu laire spel „Fiets 'm er in", dat zon dag wordt gedaan. Dan is ook een touwtrekwedstrijd tussen kottervis sers. Het feest wordt zaterdag 1 augustus officieel geopend door burgemeester Schipper om 13.30 Het begint allemaal met een grote markt. Vele oude ambachten die voor al betrekking hebben op de visserij worden getoond, zoals netten boeten, touwen splitsen en vis roken. Met een oude stoomsleepboot kan een tochtje worden gemaakt en natuurlijk is er verse vis en andere lekkernijen. Ver schillende Oudeschilder ondernemers hebben een stand en hobbyisten gun nen de toeschouwers een kijkje in hun verzameling. Om de toekomstige sportzaal in de aandacht te brengen zal gymnastiekvereniging Oudeschild met een paar toepasselijke stands ver tegenwoordigd zijn. Een muzikale bij drage komt van de boerenkapel en het visserskoor. Om 20 30 uur begint het avondfeest met muzikale medewerking van „de Makkers". Het zondagprogramma is vooral ge richt op de jeugd. Om 14.00 uur is een spectaculair „Fiets 'm erin"spel voor iedereen, waarbij bekende juryleden commentaar zullen geven. De presen tatie is in handen van R. Boom. In de tent wordt een uur later een play- backshow gehouden en het van de te levisie bekende „Achterwerk in de kast", waar kinderen hun hart kunnen luchten. Dit alles onder leiding van discjockey Paul Kruger. Rond 15.30 uur worden op een paal boven het water kussengevechten gehouden. Er kunnen ook straattekeningen worden gemaakt. Om 16.00 uur is er een touwtre kwedstrijd tussen kottervissers. Ook zondag kan een tochtje worden gemaakt met de stoomsleepboot. In de feesttent is de hele middag levende muziek. «WVEN VAN LEZERS- BUTEN VERANTWOORDE LUK HE O VON Of REOAK TIE Wat eens bedoeld was om bij een te kort aan parkeerruimte het te lang par keren tegen te gaan en aldus regule rend op te treden, is thans in veel ge meenten verworden tot een ongequo- teerde melkkoe, waarmee direct of in direct de gaten in de gemeentelijke be groting worden gedicht. Dat van die oorspronkelijke gedachte op het Nikadel-terrein geen sprake kan zijn, mag blijken uit het feit, dat de 650 parkeerplaatsen nog nooit volledig bezet zijn geweest. Het is dus overdui delijk dat nu ook Texel meent de goudmijn te hebben ontdekt. Maar iets meer onderzoek in gemeen ten die deze goudmijn al veel eerder hebben aangeboord, had aan het licht gebracht dat het vooral de mid denstand is die bij een dergelijk par keerbeleid het gelag betaalt. Vooral in het westen ziet men dat veel mensen uit de grotere plaatsen, mobiel als zij zijn, hun winkelactiviteiten verplaatsen naar de vaak ook nog gezelligere klei nere plaatsen, waar men ongehinderd z'n auto kan parkeren. Ik voorzie dan ook dat veel toeristen die gewend waren één of meer keren per dag een rondje De Koog te doen om in het voorbij gaan een ijsje en een krantje te kopen, nu met een gro te boog om De Koog heen zullen rij den. Naar mijn idee gaat de middenstand van De Koog, met uitzondering van Hielke Bruining, zware tijden tege moet, maar wellicht kunnen zij hun schade verhalen bij Brutex Parking. J. A. Does, Achterveld Een ouderwetse door paarden getrokken lijkkoets werd dins dag ingeschakeld bij de begra fenis van de heer J. N. Witte, die zaterdag op 79-jarige leef tijd in het bejaardenhuis Sint Jan overleed. ,,Jan Witte van Bloemwijk" was een paardenman in hart en nieren en dat geldt ook voor veel van zijn familieleden. Zo ontstond het idee om hem zijn laatste tocht te laten maken met de lijkkoets die zich toevallig op het eiland be vond. De wagen is eigendom van de heer H. Haasnoot uit Katwijk die er enkele weken geleden mee naar Texel kwam om tijdens het concours hippique van de Blijde Rijders in De Koog mee te werken aan een show „Van de wieg tot het graf". Het concours moest wegens het slechte weer tot 28 juni worden uitgesteld. Men wilde voor dat korte tijdje de lijkkoets niet naar het vasteland brengen en die werd dus zolang op Texel gestald. De familie zorgde er dinsdag voor dat alles zoveel mogelijk gebeurde volgens oud gebruik wat betreft aankleding en ritueel. De paarden droegen zwart-witte pluimen, de kaarsen in de lantaarns brandden en op de koets stond een kruis als teken dat een katholiek werd be graven. Als vroeger een niet- katholieke overledene ten grave werd gedragen werd het kruis ver vangen door een vaas. De koets, getrokken door paarden van Piet Daalder uit Oosterend, baarde dinsdag nogal opzien want het is wel veertig jaar geleden dat iets dergelijks op Texel gebeurde. Vroeger was in haast elk dorp een lijkwagen gestationeerd en inci denteel werd na de oorlog ook nog wel met paardentractie begraven. Maandag is Jaap Dekker te Den Burg aan de wijnacademie te Maarn geslaagd voor de opleiding liquorist. Een onderdeel van deze opleiding gaat over het herkennen van goede en slechte kwaliteit sterke dranken. De fa bricage van o.a. whiskey, cognac, je never, bitters en likeuren kwamen ook aan de orde. Dekker was al vinoloog (wijndeskundige) en is nu de enige vinoloog-liquorist op Texel. Stichting „Het Levende Water" uit Callantsoog houdt op verschillende plaatsen in Noord-Holland opwekkings diensten. Zondag is Den Burg aan de beurt. De stichting maakt hiervoor ge bruik van Eben Haézer, Julianastraat 11. Spreker is evangelist St. Bootsman uit Callantsoog. Medewerking wordt verleend door Gospelgroep „Exodus" uit Den Helder. De aanvang is 19.00 uur. De toegang is vrij. Ter bestrijding van de kosten wordt een collecte gehouden. In het gebouw naast de Hervormde kerk van De Cocksdorp wordt dinsdag een bazaar gehouden. De vrouwen van de zusterkring verkopen dan zelf gemaakt handwerk, er kunnen spelle tjes zoals sjoelen worden gedaan, er is een verloting en koffie met koek is verkrijgbaar. De opbrengst komt ten goede aan onderhoud en herstel van het kerkgebouw en het orgel. De ba zaar is geopend van twee tot vijf uur 's middags en van zeven tot negen uur 's avonds. Op deze tijden zal ge durende de gehele zomer elke dinsdag de verkoop van handwerk plaatsvin den, in hetzelfde gebouw. Miranda Luiken uit De Waal is afgestu deerd aan de Rijksuniversiteit te Leiden in de studierichting Staatkundig Inter nationaal Recht. Het Texels amateur-muziekgezelschap „Musica Texla" geeft dinsdag in de Ned. Herv. kerk van Oosterend en concert. Het orkest staat onder leiding van Michel Duyves. Het concert be gint om 20.15 uur. Het programma is als volgt: 1. Ouverture „Dr. Miracle" - George Bizet, arr. David Stone; 2. „Movimento Ostinato" - Jurriaan Andriessen. 3. „Wichtige Begebenheit" en „Fürch- ten Machen" - Robert Schumann. Gespeeld door Rachel Barnard, piano. 4. Adagio D II uit Klarinet-concert W. A. Mozart. Klarinet-solo: Michel Duyvis. 5. „Great Gate of Kiev" - Mussorsky; arr. David Stone. 6. „Farandole" uit I'Arlesienne - Geor ge Bizet, arr. David Stone. 7. Serenada Romantica „Mon amour, ou ès tu?" - Fr. Menicehtti. Mandoline: Netty Blom, Hanny Maas, Tjitske Sietsma, Annie Terpstra, gitaar: Wil Klein Breteler. 9. Mars uit „Carmen" - George Bizet, arr. Ch. Woodhouse. Het concert wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse Kerken en is gratis toeganke lijk. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Het verhaal over de niet betaalde en later ten onrechte teruggehaalde cata maran van René Boon uit De Cocks dorp heeft een verrassend slot gekre gen: de boot is terug bij René! Korte inhoud van het voorafgaande' René Boon verkocht de boot met trai ler in april aan een man uit Egmond aan Zee. Die weigerde te betalen, waarop René ten tijde van de Ronde om Texel naar het strand ging in de hoop dat de catamaran daar zou lig gen en hem dan weg te halen. De boot lag er inderdaad, René nam hem mee, maar de boot was inmiddels van eigenaar verwisseld. Een man uit Vo- lendam had hem van de Egmonder ge kocht èn betaald. Toen die zijn boot miste, deed hij aangifte van diefstal bij de politie, die ook vaststelde dat hij rechtmatig eigenaar was, zodat René aan hem de catamaran moest terugge ven. De laatste ontwikkeling is dat de Vo- lendammer er bij het laatstgenoemde contact achter kwam, dat hij voor de boot een paar duizend gulden teveel had betaald. Hij voelde zich bekocht en eiste van de Egmonder dat de koop ongedaan zou worden gemaakt. Die Egmonder was inmiddels ook al stevig onder druk gezet door zijn Texelse cre diteur René Boon, zodat hij tenslotte eieren voor zijn geld koos. Hij gaf de Volendammer zijn geld terug en de ca tamaran werd geretourneerd aan Boon De zomermarkt in De Koog, de Brade rie, wordt dinsdag voor de eerste maal dit seizoen gehouden. Wekelijks wordt de bezoekers in en om de fleurige marktkramen onder meer oude am bachten, portrettekenen, poppenthea ter, poppenkast, kop van Jut, mario netten en straatmuzikanten voorge schoteld. Verder heeft organisatie De Koog Promotion om de twee weken een extra groot programma in petto. Er is dan een talentenjacht (met kinderen als jury), goochelen, de „Kun je nog zingen, zing dan mee" - quiz en een „houten paarden-wedstrijd". De laatste braderie is op dinsdag 25 augustus. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen .kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc opgehaald in de volgende straten: 3. Schilderend, Keesomlaan, Em- malaan, Haffelderweg, Ada van Hollandstraat, Pieter van Cuyck- straat, Elemert. De Waal Te De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Leerlingen, ouders en leer krachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de schapenboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex- gebouw (na 10.30 uurTT De Oudeschilder theatergroep „De Toverbal" (het G.Orkindertoneel- gezelschap) speelt de komende zo mermaanden het kindertoneelstuk „De Luibakker" van J. v.d. Heijden en J. Tempelaars. Al vele jaren ver maakt de groep 's winters de kin deren uit Oudeschild met een kin dertoneelstuk. De laatste jaren ging men ook op „tournee". Zo hebben de acteurs onder meer gespeeld in het „Eierlandsche Huis" in De Cocksdorp en afgelo pen jaar in het uitverkochte theater „De Vergulde Kikkert" in Den Burg. De opbrengst van de optredens komt ten goede aan de nieuw te bouwen sporthal in Oudeschild. Het stuk „De Luibakker" duurt onge veer één uur en is geschikt voor kin deren van ±4-12 jaar en kan prak tisch overal opgevoerd worden, want het décor is makkelijk te plaatsen; de kinderen kunnen op de grond zitten en men hoeft niet over een toneelpodium te beschikken. Via het Recreatieteam zijn verschillende campings etc. al op de hoogte gebracht van dit zomer- kindertoneel en inmiddels zijn er al 8 optredens geboekt, maar er kunnen er nog meer bij. Voor inlichtingen en reserveringen kan men contact opnemen met Ruud Boom, 't Buurtje 5, 1792 BE Oude schild, telefoon (02220) 3791. Aan de Rijks Middelbare Agrarische School te Alkmaar slaagden voor de A-opleiding landbouw de volgende Texelaars: A. H. Bakker te De Koog; C. Th. Hoogenbosch te Den Hoorn; M. J. P. van Heerwaarden te De Cocksdorp en S. Brans te Oosterend. Van de waslijn bij een woning in Den Burg werden het afgelopen weekend drie grote badhanddoeken gestolen.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7