Uitgebreid klaar voor recreatieteam de zomer 5* 11 i tgesteld concours mgoed grote show Du Porto wint eerste ringsteekwedstrijd GVO-jazz voert eigen stuk op ifëÉÉÊ 13! Geslaagd Immarathon it van Texel Pettenboeirace Uurrecord windsurfen rËKRSAÏIETEAM TEXEL Drie driekampen atletiekjeugd Eerste Texelse geitendag Kampioenschap Wielerclub Texel Geslaagden Witte, Vaars en Visser wielrenwinnaars I 26 JUNI 1987 )o, de TEXELSE COURANT PAGINA 9 Aarzelend gestart lin 19761 met vier man en een oude bus, is het zomer- recreatiewerk inmiddels uitgegroeid tot een onmisbaar element in Texels vakantiepakket. Anno 1987 zullen gedurende zeven zomerse weken 67 jongens en meisjes van het „Rekreaktief"team zich met het organiseren van (sportieve) vakantie-activiteiten bezig houden. Dat zijn 17 recreatie- leid(st)ers méér dan vorige zomer. Deze uitbreiding is grotendeels te dan ken aan een aantal bedrijven dat zich nieuw heeft aangemeld om recrea tiewerk voor de gasten op het eigen terrein te laten verrichten. turnen op een paard dat aan een lange lijn rondjes galoppeert beek ïnmg orbere. fours hippique van de Blij- in De Koog moest op oinksterdag worden afge- r de overvloedige regenval, it in het vat zit verzuurt idag vindt het evenement laats en belooft een show e te worden, met o.m. de voltige-demonstratie. iting r ramma van het concours hip- |p de Nikadel te De Koog be- elck wat wils. De entree is vassenen f4,50, jeugd van f2,50 en onder de 12 jaar n 11.00 uur begint het voor- ia met een optreden van de - De Kleppertjes, die onder lei- instructrice Peggy Kamper- er meer een openbare les zul- en. Een muzikale opening het programma voor 11.45 uur :are en drumband van DEK uit Piet Daalder, voorzitter lijde Rijders, opent het con- ïcieel om 11.55 uur. ik éénspan tuigpaarden kleine, gint om 12.00 uur. Om 12.15 presentatie-parade van pony- Kleppertjes, om 12.30 uur ge- or de eerste manche van de Iging pony's, een spelelement en rode draad door het pro- zal lopen. ours éénspan tuigpaarden liet is om 12.50 uur. Rond r is een optreden van de nati- internationaal befaamde roep van de Zilvia's Hoeve uit Voltigeren wil zeggen: turnen >aard dat rondgaloppeert aan e lijn, Jonge" genaamd. Een oef duurt een kwartier en uit vijf zes verplichte figuren, vrije zit, vlag, molen, flank, schaar. Na deze verplichte fi rst een vrije kür, waarin zelf oefeningen worden getoond, n niet meer dan drie kinderen p het paard. De voltigegroep Slvia's Hoeve met het paard werd in 1985 tijdens de Levade loorn Nederlands kampioen. In nd behaalde de groep een |rijs en zal ook dit jaar deelne- internationale wedstrijden in id en Zwitserland. Op 3 en 4 houdt Zilvia's Hoeve een inter- il voltigeconcours. Het paard beeld) ue 16 en I geel) oer n in er- ippe| met tg- dat wordt gebruikt voor voltige dient te beschikken over een rustige gelijk matige galop en een onverstoorbaar karakter. Muziek Ook muziekliefhebbers komen tijdens het concours in De Koog aan hun trekken, want fanfare DEK verzorgt een muzikale show om 13.25 uur. Het concours éénspan tuigpaarden ereklas se volgt om 13.45 uur. Een kwartier la ter is de tweede manche van het pony-achtervolgingsspel, om 14.20 uur gevolgd door het aangespannen ponyrijden. Ondertussen kunnen loten worden ge kocht voor 50 cent per stuk of zes voor f2,50. De hoofdprijs van de lote rij is een diner voor vier personen, aangeboden door Hotel Tatenhove. De dames worden niet vergeten: om 14.45 uur is het concours éénspan tuigpaarden, gereden door dames. Om 15.00 uur zal de voltigegroep van de Zilvia's Hoeve nogmaals in het voet licht treden. De finale van de achter volging is rond 15.20 uur. De rubriek tweespan tuigpaarden ereklasse is om 15.40 uur. De trekking van de loterij vindt plaats om 16.00 uur. Vijf minuten daarna begint het puntenspringen van ponyclub De Kleppertjes. Ter afsluiting is om 16.20 uur een groots opgezette show van de Blijde Rijders met als titel ,,Van de wieg tot het graf". Zeker twintig rijtuigen ver zorgen een show waar toeschouwers beslist van zullen genieten. De bedrijven (campings en strandex- ploitanten) hebben gereageerd op een informatiefolder van de Texelse Sport raad, die in maart in de toeristische sector werd verspreid. De twee cam pings zijn oude bekenden. Al eerder profiteerden zij van de mankracht, ideëen en materialen van het „Re- kreaktief"team maar probeerden de af gelopen jaren op eigen kracht activitei ten te organiseren. Dat recreatieleiders op het strand ac tief zijn, is evenmin nieuw. In voor gaande jaren verscheen het mobiel team" (het team dat met het Sportraad-busje her en der op het ei land opduikt) twee dagdelen per week op een strandslag. Dat gebeurde vol gens een roulatiesysteem, wat inhield dat op een strandslag slechts twee maal per seizoen diverse spelen waren te beleven. Nu wordt dat gemiddelde drastisch opgevoerd. Voor een periode van vijf weken van 5 juli tot 14 au gustus worden zeven strandslagen minstens één dag per week bezocht. Paal 28 voert de ranglijst aan met twee dagen van sportieve recreatie, op de stranden bij paal 9, 15, 17, 19, 20 en 21 is dat één dag het geval. In een vergadering van strandpaviljoenhouders zijn de bedoelingen nog eens nader uiteengezet. De kosten worden gedra gen door de deelnemende strandex- ploitanten. De extra recreatieleid(st)ers die zich op de strandactiviteiten gaan toeleggen, worden ingedeeld bij het mobiel team, dat hierdoor met twee personen op een sterkte van negen man is gebracht. Op de stranden wordt in principe 's morgens een in stuif gehouden met diverse strandspe- len. Voor 's middags wordt een groot onderdeel in petto gehouden, dat niet persé op het sportieve vlak hoeft te liggen. Er kan bijvoorbeeld een podium worden gebouwd waarop een (badlmodeshow of playback-optredens kunnen plaatsvinden. Alle activiteiten zullen zich afspelen op een afgebakend stukje strand. Ook nieuw zijn twee re creatieleiders die gedurende zes weken vast bij zwembad Molenkoog in Den Burg zijn gestationeerd. Zij moeten niet alleen meehetoen de nieuwe opzet van het bad (sinds de gemeente er de scepter over zwaait) tot een succes te maken, maar ook evenementen te re gelen die vanaf het zwembad starten, zoals een puzzeltocht met start en fi nish bij Molenkoog. Verheugd De projectleider Jitze Beintema toont zich verheugd op de respons, al meent hij dat verdere uitbreiding nog mogelijk is. ,,De markt is nog groter. Nadat we de folders hadden verstuurd, hebben we de betrokken bedrijven telefonisch benaderd. Het bleek dat het voor veel bedrijven moeilijk is om in april al con creet te kunnen opgeven, wanneer on ze inzet gewenst is. We hebben toege zegd dat als die bedrijven ons in de zomer vragen om iets op poten te zet ten, wij ons best zullen doen om op korte termijn de gevraagde activiteit te realiseren", aldus Beintema. Het betreft hier andere (kleine) campings, hotels en bungalowparken. De recreatieleiders die op campings e.d. zijn geplaatst worden door de des betreffende bedrijven betaald en van onderdak voorzien. De leden van het mobiele team zijn voor rekening van de Sportraad. Die kan als een soort uitzendbureau worden beschouwd, zo dat de kosten voor de bedrijven mee vallen. Voor weinig geld een investe ring die zich snel terugverdient, zo weet een aantal campings al jaren. Het aanwezig zijn van een recreatie- Kees Koopman uit Oudeschild slaagde te Woerden voor het vakdiploma meubelstoffeerder. icht van Texel" gaat zater- 20.00 uur van start. Deze |ijke zwemmarathon duurt lorgens 8.00 uur. Tijdens het He gebeuren zal het zwem- leel verlicht zijn en kampe- leelnemers van de vaste de zonneweide van het id. bthonzwemmers lossen elkaar per half uur af. Per ploeg zijn |elnemers toegestaan, die drie- i half uur zwemmen in totaal, i de kleine uurtjes is dit afzien i goed getrainde zwem- Jeis kunnen het volbrengen. Ilse ploeg heeft hard getraind, lervreter Peter Haker zwemt I achtste keer mee en is daar- I recordhouder. In een half uur Bemiddeld tussen de 1750 en Iter gezwommen. De koek en pat van ZPC TX 71 staat de he- ter beschikking van de deel- In de eerste uren is muzikale leuning van de muziekgroep muziek" van de Texelse mu- M, die zo'n vijftien personen [eatieve zwemmers kunnen deze i de zg. geinlijn terecht, opga- Ie kassa. |deelnemer aan de Nacht van 'ordt verzocht mee te nemen: f» drie badlakens, een badjas, [kleding, slippers, meerdere bad- Ik brilletje, wind- of trainingsjack, |k en een goed humeur. Ilnemende verenigingen zijn: ■(Enkhuizen); Aquarius (Scha- TfA.C. (Castricum/Heiloo); Oude peezand); De Slem (Midwoud); penden (IJmuiden); Normerven Jftushoef); Triathlongroep Texel; IA-ploeg (Texel); TX 71 B-ploeg. De eerste ringsteekwedstrijd om het Texels kampioenschap vond woensdagavond plaats in de bij uitstek daarvoor geschikte straat jes van De Waal. Veertien rijtuigen deden mee, met fraai uitgedoste deelnemers. Opvallend was dat dit jaar drie jeugdige combinaties aan traden met kittige pony's. Zij moesten het echter afleggen tegen G. du Porto en zijn partner die met hun tweespan zwartblessen de meeste ringen hadden. De overwinning werd zwaar bevoch ten. In drie omlopen reden de deelne mers langs drie ringen die door de me- depassagiere moest worden gespiest aan een lange stok. Het paard diende in een flink tempo te draven, anders werd de eventueel gescoorde ring af- keurd. Na deze drie omlopen was het de beurt aan toeristen. Daartoe waren in de loop van de avond willekeurig briefjes met nummers uitgedeeld, die overeen kwamen met de nummers van de rijtuigen. Daar het aantal toeschou wers voor het merendeel bestond uit Texelaars, werd ook onder hen hier en daar een nummertje getrokken. De punten die tijdens deze toeristenronde werden gehaald kwamen bij het pun tentotaal van het rijtuig waar ze in meereden. Op zich een leuk idee, maar het werkte niet perfect, want en kele koetsiers kregen wel erg jeugdige passagiertjes naast zich, die ternau wernood bij de ringen konden. Na deze omloop was het voor de laatste keer de beurt aan de „vaste" bemanning van de rijtuigen om punten te vergaren. G. du Porto en W. J. Bakker, allebei met een tweespan, eindigden gelijk met vijftien punten. Zij moesten nog een keer en Du Porto wist het hoofd het meest koel te houden, hij won. Behalve drie prijzen in de vorm van Rosita Boom wordt door haar vader gefeliciteerd met haar derde prijs en de prijs voor het sportiefste geheel. bloemen en een zak paardenbix voor de drie hoogst geëindigden, was er ook een beker en een zak bix voor de combinatie die door de jury (Peter Hin, Henk Huitema en Doortje Schra- ma) werd uitgeroepen tot sportiefste. Deze extra prijs van de ringsteekcom missie ging naar Rosita Boom met bij- rijdster Sandra Rouwenhorst en hun pittige pony. Het was een succesvolle dag voor deze dametjes want zij won nen tevens de derde prijs. Alle mensen die mee hadden gedaan aan de toeristenronde kregen een rode roos aangeboden van de ringsteek commissie. De prijzen werden tijdens een laatste omloop, waaraan alle com binaties meededen, uitgereikt door mevrouw Witte van de dorpscommis sie De Waal. De volgende ringsteekwedstrijd is op 2 juli in De Cocksdorp, aanvang 19.30 uur. Uitslagen De Waal: 1. G. du Porto 15 punten, na overrijden winnaar; 2 W. J Bakker 15 punten, 3 Rosita Boom 14 pun ten; 4. W. A Siebeling 13 punten; 5. D. Witte 12 punten. De zeilers van de watersportvereniging Texel houden zaterdag de eerste lange afstandsrace van dit seizoen. De start is om 9.00 uur voor Oudeschild. Er wordt naar de „Pettenboei" gevaren, die voor de kust van Petten in de Noordzee ligt. Na het ronden van deze boei gaat men weer in de richting van Oudeschild waar wordt gefinished tus sen de boeien OS 2 en T12. Er wordt uitsluitend gebruik gemaakt van het betonde vaarwater. Na afloop is er gratis gebakken vis in het clubschip. Zondag houdt de windsurfclub bij Dijk manshuizen voor de tweede keer dit seizoen een z.g. persoonlijk uurrekord. Hierbij varen de deelnemers een half- windse baan van 1 kilometer lengte. Het aantal afgelegde rondes wordt door de jury bijgehouden zodat ieder een na een uur zijn of haar persoonlij ke prestatie weet. De keus van zeil en plankgrootte is vrij. Het evenement begint om 13.00 uur precies. De deelname is dit keer gratis en na afloop zullen er onder de deelnemers enkele attenties worden verloot. Ieid(st)er wordt als onmisbare service voor de campinggasten beschouwd, waarmee ook reclame wordt gemaakt. Gezien de groeiende behoefte en de vakantiespreiding hebben enkele cam pings het aantal weken dat zij een re creatieleider in dienst hebben, voor de ze zomer verlengd. Nóg een reden voor de uitbreiding van het „Rekreak- tief"team komend seizoen. Aanpoten Een recreatieleidlstler dient minstens twee, liefst drie weken op een cam ping aan het werk te zijn. Het is over het algemeen behoorlijk aanpoten ge blazen en rijk worden de jongens en meisjes er niet van. Het gros van hen is student en volgt een sportieve, soci ale of toeristische opleiding. In een en kel geval is het zomerwerk op Texel een stagemogelijkheid, maar voor de meesten is het een leerzame vakantie besteding, waarin ondanks de soms lange dagen, voldoende tijd voor ple zier overblijft. ,,Ze vinden altijd wel tijd om nog een feestje te bouwen", aldus Jitze Beintema. Het „Rekreaktief" team van dit jaar telt 50 nieuwe ge zichten en 17 oude bekenden. Het mo biele team, dat nu een driekoppige lei ding heeft, bestaat uit geroutineerde krachten. De 67 zomerwerkers zijn ge selecteerd uit 140 aanmeldingen. Met de uitverkozenen werd in mei een ka derweekend gehouden. Tot de voorbe reidingen behoorde ook het kennisma ken met de campings waarop men wordt geplaatst. Gedurende de zomer houdt de Sportraad nauwlettend een oogje in het zeil en wekelijks wordt ge zamenlijk de gang van zaken doorgesproken. Van de drie Texelaars die zich hadden aangemeld, is tenslotte slechts één meisje overgebleven. De vakantie baantjes in de horeca en de bloembol len blijken een te grote concurrent. Een grote nieuwe activiteit voor de aanstaande zomer is de nacht-hike die op 22 augustus zal plaatsvinden Aan de hand van opdrachten zal op avon tuurlijke wijze de nacht wordt doorge bracht. De (rode) shirts, joggingpakken en regenjacks worden van de sponsor- naam .Texeltoerist" voorzien en de Sportraad-bus is op dezelfde wijze op vallend van uiterlijk veranderd. ,N SPORTRAAD Het mobiele team rijdt deze zomer rond in een in nieuw jasje gestoken Sportraadbusje. (Fo to Arend Nijkamp). Atletiekvereniging Texel houdt in de zomer drie atletiekdriekampen voor jeugd tot en met 18 jaar. Za terdag is de eerste op het veld van de Texelse Boys te Den Burg. De onderdelen zijn: hoogspringen, dis cuswerpen en loopnummers (hor den en 1000 meter). Om 13.00 uur begint de inschrijving en de start is een half uur later. Ook niet- leden van de atletiekvereniging zijn welkom om mee te doen. De deelna me is gratis en iedereen die meedoet, of nu aan alle driekampen wordt mee gedaan of aan slechts één, krijgt na de laatste driekamp een leuke herinne ring thuisgestuurd. De eerste driekamp is zaterdag, de tweede zaterdag 29 au gustus en de laatste zondag 20 september. Voor inlichtingen: Geertje Schrama, tel. (02220) 4388. De Texelse Geitenvereniging houdt zaterdag 27 juni haar eerste geiten dag. Vanaf de opening om 9.30 uur zullen meer dan 60 geiten te vin den zijn op het erf van de familie P. A. Bakker, Westergeest 2. Er komen twee keurmeesters uit Noord-Holland om de geiten per ru briek te keuren. Rond 10.30 uur staat de jeugdrubriek op het programma. Veertien kinderen treden in de ring met hun eigen geit. Het is aan de keurmeesters te bepalen welk kind het leukst met de geit omgaat en het dier tevens het beste heeft verzorgd. Eind van de morgen vindt de verkie zing plaats van het kampioenslam, het mooiste geite-uier 1987, de reserve- en de algemeen kampioen. Geitenhouders dienen gebruik te ma ken van een goedgekeurd en ontsmet veewagentje. Belangstellenden zijn van harte welkom. Op zaterdag worden op de wielerbaan rond de sportvelden van Texelse Boys de jaarlijkse clubkampioenschappen gehouden. De jeugd gaat om 18.00 uur van start. Kanshebbers bij de jeugd zijn zeker Frans Witte en Jordy Vinke en ook de steeds beter rijdende Denhard v.d. Slikke. Bij de senioren moet rekening worden gehouden met de kampioensplannen van Bas Vaars en Evert Koopman. Ook Dirk Vinke moet niet uit het oog wor den verloren. Tenslotte moet Theo Boom worden vermeld, die een vrije week heeft en zich de kampioensrit niet zomaar van het brood zal laten eten. De senioren beginnen om 19.00 uur. Publiek is van harte welkom. De toegang is gratis. Door de clubleden is hard gewerkt om de voorzieningen voor de toeschouwers te verbeteren. Er loopt nu een tegelpad rechtstreeks van de Haffelderweg naar de start en finish. Ter afsluiting van het clubseizoen geeft de jazzdans-afdeling van Gym nastiekvereniging Oosterend vrijda gavond 3 juli een uitvoering in de Bij enkorf. Het betreft een door de GVO- leden zelf samengesteld stuk, geti teld „Verhaal in de grot" en heeft als thema „eng". De aanvang is 20.15 uur. Het initiatief hiervoor is genomen door de tiener-jazzgroep, die graag nog iets dergelijks wilde doen voor het zomer zou zijn. De hele, veertig leden (van kleuters tot volwassenen) tellende jazzdans- afdeling wordt er vervolgens bij inge schakeld Décors en kostuums zijn zelf vervaardigd. Het thema wordt uitge beeld met mime, dans en muziek. Er wordt niet bij gesproken. De muziek staat deels op band en bestaat deels uit pianospel van Rachel Barnard. Leidster Klarina Combé heeft de regie. Marielle Rootlieb uit De Koog slaagde voor het diploma directie-secretaresse aan het Schroevers Instituut te Amsterdam. Aan de Modevakschool in Zaandam is geslaagd Itty Rienstra uit Den Burg. Aan de Hogeschool Alkmaar, sector techniek, slaagde Onno Witvliet voor het diploma Civiele Techniek. De jeugdwielrenners maakten er maandag een spannende aangele genheid van bij de afsluiting van de voorjaarscompetitie. De negen jongens bleven lang bij elkaar maar tenslotte viel toch het doek voor Roald van der Slikke en Robin Ver duin. In de laatste ronde moest ook Jasper Braam lossen. De uitslag werd: 1, Frans Witte, 2. Jordy Vinke, 3. Stefan Bousma, 4. Ri chard Bousma, 5. Udo Visser en 6. Denhard v.d. Slikke. Bij de senioren probeerde Niels Jim- mink keer op keer weg te komen. Hij kreeg echter geen steun. Toen de wedstrijd vorderde lukte het vier ren ners toch om weg te blijven. Ze bleven ronden lang op voorsprong doch het peloton liet het er niet bij zitten, zodat het tenslotte aankwam op een sprint van tien man. Deze werd gewonnen door Bas Vaars. Tweede was Evert Koopman, derde Theo Boom, vierde Niels Jimmink, vijfde Tijmen Wit en zesde Jacco Vinke. Voor het eerst reed er ook weer een B-poule. Deze groep draaide goed door. De eindsprint werd gewonnen door Martin Visser, tweede Peter Beers, derde Jan Huydink, vierde Ger- rit Terwindt. Vrijdag is er geen competitiewedstrijd in verband met de wedstrijden om het clubkampioenschap op zaterdag. Op 30 juni is er dan weer een tijdrit en op 3 juli start de zomercompetitie. Gastrenners zijn dan welkom.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9