/*6END4 ■Tf r Texelse kotter bracht brandende Deen naar Den Helder i J f 1 ZL Knipkunst bij volksverhaal Straatveiling kapot Vaste data zwaar beschadigd Jfdag wielerronde Oosterend derige strandloop ing tot diefstal Meisje gewond bij aanrijding Aanrijding met caravan Nieuwe radio snel weg Schade aan auto Spijkerjas gestolen Texel tegen Wageningen Vaars, Witte en Visser wonnen Uitslagen eerste crossloop Den Hoorn Zo heet was de romp van de Deense kotter, det het bluswater in grote stoomwolken verander de. (Foto Pleter Jan Uitgeest De kotter TX 1 „Cornelia" van de firma C. Vonk Zonen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de vier opvarenden van een brandende Deense kotter in veiligheid gebracht, blussings- werk verricht gesleept. en het schip vervolgens naar Den Helder Het ging om de „Papillon" uit Esbjerg. Het 32 meter lange schip, gebouwd in 1972 was door onbekende oorzaak in brand geraakt. Het vuur breidde zich uit tot practisch het hele schip, waar door de vier personen tellende beman ning gedwongen was in de dinghy te gaan. Het gebeurde even binnen de Engelse banken, op een afstand van ongeveer 75 mijl van Texel. De daar in de buurt verkerende TX 1, die op het punt stond naar de thuishaven te va nen, ontving omstreeks half twaalf de noodseinen en had het brandende schip binnen een half uur bereikt. Al spoedig werd in de duisternis ook het lichtje van de verderop drijvende ding hy ontdekt. De hele bemanning bleek erin te zitten. Schipper Adrie Vonk van de „Cornelia": „Die mensen waren doodsbang en waren blij dat wij ze bij ons aan boord namen". Blussen Het was de bedoeling dat de branden de Deen zou worden geblust door supplyschepen van booreilanden uit de buurt, die over gespecialiseerd mate rieel beschikken. Verzoeken via Great Yarmouth Radio hadden echter niet het gewenste resultaat. De supply schepen voelden blijkbaar niets voor het karwei. Vanaf de langszij liggende TX 1 werd toen zelf het bluswerk ter hard genomen, waarbij gebruik werd gemaakt van twee dekslangen. Het grootste deel van de Deen stond in lichterlaaie, waaronder de brug en het logiesverblijf. In de machinekamer was echter niets aan de hand en de motor bleef normaal functioneren. Het lukte om de brand practisch helemaal uit te krijgen, waardoor het schip werd be houden, maar het vuur onderdeks kon niet goed worden bereikt. Bovendien moest rekening worden gehouden met explosiegevaar. Na uren spuiten kon Kees Daalder van de TX 1 op het voorschip van de Deen stappen om een tros vast te maken en werd om streeks half vier koers gezet naar Den Helder. In de buurt van Den Helder ontmoette men de politieboot RP 20 die met het waterkanon nog wat na- bluswerk deed en toestemming gaf om het Molengat in te varen. Na inspectie door Rijkswaterstaat en brandweer werd toestemming verkre gen om de haven van Den Helder bin nen te komen. Daar werd om kwart voor drie afgemeerd. Op dat moment was de kotter practisch uitgebrand en rookte alleen nog wat na. De firma Vonk heeft de financiële afhandeling van het blussings- en bergingswerk in handen gegeven van een bureau in IJmuiden. Strubbeling De Deense kotter is inmiddels in zijn thuishaven teruggekeerd, gesleept door een collega. De Deen had dezelf de avond nadat hij in Den Helder was binnengesleept al willen vertrekken om zijn 150 ton spiering naar de afslag te brengen, voordat deze lading zou be derven en dus waardeloos worden. De vertegenwoordiger van de firma Vonk wilde echter dat de Deen een borgsom In het boekje „De Strooppot" ver telt Marie Wieten een volksverhaal dat is geïllustreerd met collage knipsels, gemaakt door vijf leerlin gen van de Redmer IJskaschool uit De Waal. Het boekje is voor f7,50 verkrijgbaar bij Marie Wieten, War moesstraat 36 te Den Burg, tele foon (02220) 2411 en na de grote va kantie op school. Op de Redmer IJskaschool komt knip pen in de lessen regelmatig aan de or de. Voor het illustreren van het Texelse volksverhaal „De Strooppot" meldden zich vijf leerlingen, Kamilla Bak, Maar ten Elzinga, Mark Maas, Marleen Roe per en Steffen Ruys, die er ongeveer drie uur aan hebben gewerkt. Het ver haal werd hen verteld en naar eigen keus mochten voorwerpen of situaties uit het verhaal worden nageknipt. Tijdens de landelijke contactdag van de Nederlandse vereniging voor pa pierknipkunst in mei werd het verhaal met de illustraties getoond. Het type werk en de lay-out was in handen van Magda Helms. Voor de straatveiling die tijdens de Hoornder Donderdag deze week in Den Hoorn wordt gehouden, kunnen nog spullen worden gebruikt. Wie nog goed verhandelbare dingen heeft staan, wordt verzocht contact op te nemen met Ferry Zwanenburg, tele foon 02226-272. De baten van de vei ling zijn bestemd voor het restauratie fonds van het Hoornder kerkje. Tevens vindt een bliksemverloting plaats. Dinsdag 14 juli De gemeenteraad vergadert om 19.30 uur in het raadhuis. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een interkerkelijk avondgebed gehouden, aanvang 21.00 uur. t is in de Oranjestraat om 18.00 it parcours van twee kilometer !7 keer afgelegd. Dat parcours ia Kotterstraat, Zevenhuizen en ap naar de Oranjestraat. De or- ie is in handen van de Onder- yereniging van Oosterend. lenloop, georganiseerd door de tereniging Texel gaat van start XI uur, waarbij de lopers kun- zen uit 2, 4 en 6 km. Inschrij- i vanaf 16.15 uur in dorpshuis ikorf. Jeugdleden tot en met Joen gratis mee, niet-leden t/m tetalen f2,—, senior-leden ook niet-leden f4,—. De AOT werkt het evenement door het tijde- iggen van de busroute. [ibekenden werd zondagnacht van de toegangsdeur van int „Het kleine verschil" LaG 14 JULI 1987 TEXELSE COURANT Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe le den zijn welkom. Voor informatie kan gebeld worden met C. Veth (02220) 3516. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt op het adres Schilderend 39 in Den Burg spreekuur: maandagochtend 8.30-9.30; dinsdagavond 18.30-19.30 uur; woensdagochtend 8.30-9.30 en vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur. Spree kuur Dienst Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg (bereikbaar op hetzelfde adres (telefoon (02220) 4185 b.g.g. 102230) 15805) elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt ge- zou betalen in verband met de latere schaderegeling. De Deen was daartoe bereid, maar het geboden bedrag was niet hoog genoeg. De vertegenwoordi ger van Vonk liet echter niet direkt we ten hoeveel geld er extra op tafel moest komen. De Deen wilde dat niet afwachten omdat de zaken verder ge regeld konden worden met zijn plaat selijk vertegenwoordigde verzeke ringsmaatschappij en vertrok met goedvinden van de politie. Nog geen kwartier later meldden zich bij de poli tie echter twee deurwaarders die de „Papillon" aan de ketting wilden leg gen om de borgsom te kunnen ont vangen, waarvan de hoogte inmiddels was bepaald. De Deen werd via de ra dio teruggeroepen, waarna de zaken tot tevredenheid van beide partijen vrij snel in orde werden gemaakt en de beide schepen de volgende dag op nieuw huiswaarts vertrokken. Donderdag 16 juli De raadscommissie voor welzijnsbeleid heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Onder andere wordt gesproken over het so ciaal cultureel jaarprogramma. In aan wezigheid van de dorpscommissie van Oudeschild wordt gesproken over de sluiting van het Oudeschilder voetbal veld en de verplaatsing van de speel tuin aan de De Wittstraat. Voor de overige evenementen zie de Recreatiekrant. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: Het Groene Kruisgebouw, Wit te Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw drs M. van Dessel-van Leeuwen, Zuid- Haffel 31a, 1791 LD Den Burg, tele foon (02220) 5611. Spreekuren college van B en W: bur gemeester Schipper maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wet houder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. olanget hielp de politieboot RP 20 een hendje met het bluswerk door zijn waterkanon in werking te brengen. De Deense kotter ligt omdat deze een lading ven 150 ton zandspiering aan boord heeft. (Foto Pieter Jan Uitgeest). I'n de TX 1 flank aan flank vlakbij de haven van Den Helder gefotografeerd vanaf da Texelse boot door Dirk Kuiter. |to van een 76-jarige Texelaar ,er zwaar beschadigd toen deze Jdagmiddag op hewt kruispunt fctraat-Beatrixlaan werd aangere- E,( een 65-jarige vakantieganger iJJten. De Texelaar stak vanaf de Liaan de Kogerstraat (voorrangs- Cver en verleende geen voorrang Tautomobilist uit Dronten. De Ju schoot met zijn wagen het Top en kwam tegen een boom [stand; de andere auto werd licht Niemand werd ernstig lidag gehouden strandloop bij trof mooi weer, maar harde ugtn: jd: 1 Jan Willem Kraai 16 13, 2. Aart )8; 3. Henk Jan Ramaker 17.16. Lmes 1 Ingrid van Lubek 17.22; 2. Nel 118.16, 3. Coby Bakelaar 18 25. icreanten 1 Norbert Eelman 15 05; 2 la Beer 15.16; 3. Maarten Jeroen de iteranen: 1. Jos van der Rijs 29 17; 2 29 20; 3. Piet Bakelaar 31.06. Lrm 1 Kees Timmer 28.22; 2. Ron •8.22. 3. Jan Zijrp 28.34. tavond a.s. wordt de Wieler- van Oosterend gehouden, gegaan door een stratenloop. ilerwedstrijd is de vierde in der van het Duvekot- nent dat aangevoerd wordt ob Wassenburg met Dirk als beste Texelaar. irige jongeman werd vrijdag- itrapt bij een poging om een in fiets te stelen bij een snack- De Koog. De fiets was ge- lor een vakantieganger uit PAGINA 5 Hat gewonde meisje wordt de ambulance ingedragen. Een 16-jarig meisje uit De Koog liep vrijdagmiddag een dubbele enkelbreuk op toen de bromfiets, waarop zij als duopassagiere zat, op de Bosrandweg in botsing kwam met een auto. Een 29-jarige toerist uit Apeldoorn reed op de Bosrandweg, komende uit de richting Pelikaanweg De brommer kwam plotseling uit een uitrit; de bestuurder had de auto niet zien aankomen. Het achteropzittende meisje (eigena resse van de brommer) werd per am bulance naar het ziekenhuis gebracht. Haar sturende vriendin kwam er beter af. De auto liep plaat- en glasschade op. Bij het kruispunt Pontweg-Akenbuurt vond zaterdagmiddag een aanrijding plaats toen een 23-jarige man uit Cu- lemborg in een Opel Corsa te laat zag dat een voor hem rijdende 36-jarige man uit Driel met een auto met cara van afremde. De caravan raakte licht beschadigd. Een vakantiegangster uit Veenendaal die woensdagmiddag in Den Burg voor f60,— een radiootje kocht, was haar nieuwe aanwinst binnen een uur kwijt. Toen ze op een terrasje op de Stenenplaats zat werd het ding, dat ze in een plastic draagtas naast zich had neergezet, gestolen. houden hebben de raadsfracties van CDA, PvdA en WD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang en de PSP houden dit frac tiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO-groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Spreekuur voor uitkeringstrekkers iede re tweede en vierde woensdag van de maand van 10.15 tot 11.15 uur. Trombosedienst. Iedere maandag- en donderdagochtend bestaat na afspraak van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisgebouw in Den Burg (ingang tandartsenpraktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Geminiziekenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opnemen met het laboratorium van het Geminiziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgege- vens en verzekeringspapieren (zieken- fondskaart) bij zich te hebben. Iedere tweede maandag van de maanc komt er in het Groene Kruis-gebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg, een praatgroep voor borstkankerpatiënten bijeen. Aanvang van de bijeenkomsten 14.00 uur. Belangstellenden kunnen in lichtingen inwinnen op werkdagen tus sen 16.30 en 17.30 uur: 02220-3241. Milieuklachten (over b.v. stank of la waai, bodemverontreiniging, e.d.) kun nen op werkdagen worden ingediend bij de afd. Milieubeheer van de Ge meente Texel, tel. (02220) 3041. Dag en nacht kan men ook terecht bij de provinciale klachtentelefoon (023) 310200. De privacy van de indieners wordt gegarandeerd en elke klager krijgt antwoord. Lokale omroep. Tips inzake sport- en andere gebeurtenissen die interessant zijn voor de radio-uitzending bij Dick Oudendag, Zeebries 20 in Den Burg, telefoon (02220) 3972. Elke vrijdagavond wordt in d'Ouwe ULO van 19.00 uur tot 20.30 uur visbeuts gehouden door In Aqua Vita. Exposities: In herberg Panorama, Schansweg 7 bij Den Burg, exposeert Mieke Twerda in april en mei aquarellen van Texel. Een vrouw uit Oosterend constateerde gisteren dat haar Volkswagen die op het bewaakte parkeerterrein aan de Ni- kadel stond, schade had opgelopen aan de linker portier. De dader is onbekend In de nacht van zondag op maandag is in een discotheek te Den Burg een donderblauw spijkerjack ter waarde van /Ï50— van een 18-jarige jongen uit Krommenie gestolen. De jas hing in een niet-bewaakte garderobe. De Texelse voetbalselectie, getraind door Adrie Lieuwma uit Den Helder, voetbalt zondag tegen FC Wagenin gen, dat wordt getraind door oud international Piet Schrijvers Dit gaat plaatsvinden op het Texelse Boysveld om 17.00 uur, entree f5,— jeugd tot en met 12 jaar ƒ2,50. De Texelse selec tie bestaat uit: Charles Ipenburg, Nicol Schermer, Koos Tjepkema, Kees van Beek, Wally van Beek, Simon Brand, John List, Kees van Heerwaarden, Martin Koorn, Paul van Exel, Rob van der Stap, Jitze Beintema, Hans Witte en Rieuwert Pol. Bij de jeugd werd vrijdag tijdens de wielerwedstrijden flink gestre den. Het tempo werd stevig opge schroefd door Frans Witte. Daar door moesten Robin Verduin en Denhard van der Sllkke eraf. Door flink trappen zag Verduin kans weer aansluiting te krijgen. Den- hard miste helaas een bocht en kwam ten val. De uitslag werd: 1. Frans Witte, 2. Dennis Kools (gast), 3. Jasper Braam, 4. Udo Visser, 5. Robin Verduin, 6. Denhard v.d. Slikke. Jan Werner Prins reed zijn eigen wedstrijd en finishte na 7 rondjes. Bij de B-poule werd de eindsprint ge wonnen door Martin Visser. Tweede werd Eelke Seepma, 3e Wil Braam, 4e Dirk Eelman, 5. Peter Grozynsky (gast). In de A-poule bleef alles bij elkaar, on danks diverse uitlooppogingen. 1. Bas Vaars, 2. Tymen Wit, 3. Johan de Waal, 4. Paul van Arnhem. Vrijdag is er geen competitiewedstrijd i.v.m. de Ronde van Oosterend. De eerstvolgende wedstrijd op de wieler baan is op dinsdag 21 juli. Vrijdagavond verzamelden zich 51 deelnemers aan de start van de eerste S.V. ZDH-crossloop van deze zomer. De weersomstandigheden waren goed en de tijden daardoor ook. Bekende namen liepen zich in de prijzen. Minne Goënga won de 8 km met ruime voorsprong; de 16-jarige Carsten Bohn won bij de mannen op de 4 km en de 11-jarige Roald van der Slikke werd eerste bij de jeugd. De eerste in elke categorie won een standaard en onder alle deelnemers werd een aantal prijzen verloot, die be schikbaar waren gesteld door onderne mers uit Den Hoorn. Texelse deelnemers die aan minimaal vier Hoornder lopen meedoen, worden in het eindklassement opgenomen. De uitslagen. 8 km vrije inschrijving: 1 Minne Goënga 28.31 min., 2. Kees Timmer 29.44; 3. Albert Hoven 29.03. 8 km veteranen: 1. Franz Schüler 30.18 min.; 2 Klaus Bohn 30.28; 3. Daan Welboren 32.40 4 km vrouwen, vanaf 15 jaar: 1. Ingrid van Lubek 18.01 min; 2. Margot Bik 36 42 4 km mannen, vanaf 15 jaar: 1. Carsten Bohn 14 27 min; 2 Norbert Eelman 14.49; 3. R. H Koopman 16.04. 4 km jeugd t/m 14 jaar: 1. Roald van der Slik ke 16.36 min; 2. Aart Viëtor 16.59; 3 Kees-Jan de Jager 17.15. Vrijdag is de tweede loop. De start is om 19.30 uur precies op het ZDH- terrein aan de Witteweg in Den Hoorn (inschrijven vanaf 18.00 uur).

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5