(groen Zwarte-100jaar jong van (ïartj otel „Opduin" krijgt dertig kamers bij I r Hl BELLMARTIN Bromfietsers zwaar gewond Hoorzitting in De Cocksdorp over schietoefeningen KlLII 'terlandse James Brown Entree /5r Amsterdammer gewond bij vechtpartij Oosterender Feest op 4, 5 en 6 augustus 1988 Camera gestolen Vals APK Vals APK Mevrouw Zoete overleden VRIJDAG 24 JULI 1987 dvertenties, abonnementen, etc.: «!d De Rooy B.V.. Postbus 11, 1790 AA Den Burg „(02220) 2741, na 18 00 uur 4881 y Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon (02220) 2741. werktijd deze week tot en met dinsdag a.s.: Tessa de Graaff, Pater Wit- ,3, 1791 DP Den Burg, telefoon 02220 - 5639 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /19,20 per kwartaal; los 90 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36 25 01.742; NMB nr. 67 34.60.398 Hotel'Ópduinj Opduln zoals het er streks vanaf De Ruijslaan zal uitzien. Rechts de nieuwe vleugel met de sjiek ogende entree die voor auto's vla de enlkbaar Is. Die autos kunnen vervolgens vla de tunnel onder het hotel naar het parkeerterrein erachter rijden. Uiterst links de bo- t zwembad te bouwen lounge met serre. Daarnaast, voor de bestaande oostgevelzijn de contouren aangegeven van de villa" het deel van het Opduin-complex. tnh tobr zal worden begonnen met een ongeveer drie mil- gulden kostende uitbreiding van hotel „Opduin" in De Daarbij zal het bestaande hotel aan de noordoostelijke worden vergroot met een 23 meter lange vleugel waarin j royale en luxueus uitgevoerde kamers zijn geprojec- Tevens krijgt het hotel aan de Ruijslaan-kant een nieu- ntree op verhoogd niveau waardoor de gasten zonder en te hoeven lopen direct op de bouwlaag van de huidi- ceptie komen. zullen in de nieuwe vleugel za- i resp. 125 en 60 m2 worden ge- voor vergaderingen, lunches, di- sminars, e.d. Lounche en hotel- len aanmerkelijk worden ver- zodat hier recepties kunnen gegeven. De bestaande lift zal vernieuwd en er komt een rooo grotere (22 personen) lift bij. inde het grootste deel van de wing zal het hotel in gebruik algezien van twee wintermaan- 't het toch al gesloten was. In it alles klaar zijn. Efficiënter Iuit om het thans veertig ka lende hotel uit te breiden Jor hotelier Harry Wuis verant- n aantrekkelijk geacht omdat efficiënter bedrijf ontstaat, it erop neer dat bij ongeveer personeels- en centrale voor neen groter hotel dan het i^Bide kan worden gerund. Voor jw te bouwen luxe kamers dan uiteraard wel gasten kun- itden aangeworven en blijkens irktonderzoek dat Opduin heeft boeren moet dat mogelijk zijn, lis men zich inspant om „ver wisten" te trekken. Dat zal de Pmste taak zijn van een inmid- ngestelde sales- en marketing- erkster die het Opduin hotelpro- 'I promoten op de „Seminar- en binnen- en buitenlandse De Koog - De Koog reisbureaus gaat bezoeken. Het feit dat Texel dank zij de dubbeldeksverbinding nu veel beter bereikbaar is geworden, heeft ook een rol gespeeld bij de in grijpende beslissing, afgezien van de wenselijkheid om de bestaande kwali teit waarmee Opduin al jarenlang een uitstekende bezetting weet te trekken, nog verder op te voeren en aan te passen aan de tijdsontwikkeling. Op duin was overigens al in trek voor se minars. Er worden vrij veel manage ment bijeenkomsten gehouden en ook het tweejaarlijkse cursusbezoek van Friese huisartsen is bekend. In de be hoefte aan vergaderruimte moest dan altijd enigszins provisorisch worden voorzien. Het opleidingsinstituut „Door" uit Doorn wil buiten het sei zoen in Opduin „manager blijf ge- zond"trainingen gaan houden. Blijkens het ontwerp dat is vervaardigd door architectenburo Jan Visser is Op duin straks een hotelcomplex met veel alure, niet alleen door omvang en toe gepaste bouwmaterialen, maar ook door de nieuwe op niveau gebrachte fraaie entree, die voor auto's bereik baar is en de representatieve ruimten daarachter. De auto's maken gebruik van een oprit en als na het afzetten van de passagiers wordt doorgereden gaat het weer omlaag via een bocht onder het hotel door naar het parkeer terrein. Dat parkeerterrein zal in capa citeit ongeveer worden verdubbeld.De ca. 100 parkeerplaatsen zullen op ver schillende niveau's tegen de duinhel ling worden gemaakt, zodat van het duinmassief rond de bestaande par keerplaats weinig hoeft te worden weggegraven. De huidige lobby van het hotel wordt veel groter, er komt een nieuw direc tiekantoor, de oude lounge komt bo ven het bestaande zwembad en wordt voorzien van een soort serre die ook afgescheiden is te gebruiken. De totale loungeruimte is geschikt voor bijvoor beeld het optreden van een orkest en er zal dan ook een podium in komen. De dertig nieuwe kamers zijn gelijk verdeeld over drie verdiepingen van de nieuwe vleugel. 27 kamers zijn elk 40 m2 en op elke verdieping bevindt zich één luxe suite van 60 m2, voorzien van balkon op de hoek van het gebouw. De kamers zullen worden voorzien van een complete, luxueus uitgevoerde badkamer met ligbad, dubbele wasta fel e.d. en de eigenlijke kamerruimte bevat onder meer radio, kleurentelevi sie, koelkast, mini-bar en werkhoek. De kamers worden van fraai timmer werk voorzien, alsmede kiep- draairamen. Het exterieur van de nieuwe vleugel zal er anders uitzien dan het bestaan de gebouw. De onderste twee bouwla gen zullen in witte vierkante B2-blokken worden uitgevoerd, per ka mer onderbroken door gele pilaren. De gevels van de bovenste bouwlagen worden betimmerd met red chedar, een houtsoort die tegen het zeeklimaat bestand is en al snel een stabiele grijze tint krijgt. Het is de bedoeling dat de bestaande onderdelen van het hotelge bouw enigszins worden aangepast aan de stijl van de nieuwbouw met een harmonieus geheel als resultaat. Er is wel eens aan gedacht om het sterk af wijkende oudste deel (het oorspronke- Op 16 september zal in het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp een hoorzitting worden gehouden met als onderwerp de lawaaiover last, die op noordelijk Texel wordt ondervonden van oefenende vliegtuigen. Al jaren wordt geklaagd over straalja gers die tijdens schietoefeningen op de Vliehors van hun aanvliegroute afwij ken en dan boven de noordpunt van Texel verschijnen. De klachten worden via de gemeente telkens doorgegeven aan Defensie, maar dat lijkt niet veel te helpen. Ook de laatste weken wordt weer veel last ondervonden. Defensie zelf heeft het idee geopperd om het probleem in een op Texel te houden hoorzitting aan de orde te stellen. Van de kant van Defensie zal daar uitleg worden gegeven over de problematiek en techniek van de schietoefeningen. Klagers en andere geïnteresseerden zijn uiteraard ook in de gelegenheid om vragen te stellen. De hoorzitting zal worden gecombineerd met een ver gadering van de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid. A.s, maandag i-a Onder bescherming ven paraplu s en perssols presenteerden Harry Wuis llinksl en architect Jan Visser (rechts) het uitbreidingsplan temid den ven de tuunwaiien op het hoogste punt van de Hogeberg in aanwezigheid van een schare vrouwelijke hotelgasten. lijke hotel Opduin dat in 1934 door wij len Hein Wuis werd gestichtl te slo pen, maar daarvan is afgezien, niet in de laatste plaats omdat de apparte menten die in deze „villa" zijn ge maakt, voorzien in de behoefte van een trouwe gastenkring, waarin zich menige bekende radio- en tv-ster bevindt. De nieuwbouw past in het bestem mingsplan De Koog en de bouwver gunning kan dus zonder tijdrovende procedures door het gemeentebestuur worden afgegeven. Die vergunning is op komst; de welstandscommissie is reeds akkoord gegaan. Jan Visser heeft de nieuwbouw ont worpen in nauwe samenwerking met zijn rechterhand Lex Annema die al 15 jaar bij hem werkzaam is en mogelijk binnenkort zijn compagnon wordt. Het architectenburo heeft ongeveer een haar werk aan het project. Welke aan nemer de bouw gaat uitvoeren is nog niet bepaald. Overzichtelijk Hotel Opduin staat op erfpachtgrond van Staatsbosbeheer. De beschikbare oppervlakte is na de nieuwbouw nog lang niet volgebouwd, maar verdere uitbreidingen zitten er voorlopig toch niet in. De familie Wuis wil de be drijfsvoering overzichtelijk houden om dat het viersterrenhotel zijn charme voor een groot deel te danken heeft aan de zeer persoonlijke relatie tussen gasten en hotelier. Wuis kent veel van zijn bezoekers van nabij, leidt zelf ex cursies voor zijn gasten en geeft een krantje uit om de banden met hen in stand te houden. Bij een veel groter bedrijf zou dat allemaal in het gedrang komen. De bouwplannen werden woensdag middag op enigszins ludieke wijze, on der het heffen van een glas champag ne (en bij het gerommel van een snel naderbij komende donderbui) gepre senteerd. Dat gebeurde als onderdeel van een excursie die hotelier Harry Wuis maakte met vrouwelijke gasten. Een 21-jarige Amsterdammer liep in de nacht van dinsdag op woensdag vrij ernstig letsel op bij een vechtpartij met een 29-jarige café-exploitant uit De Koog. De Amsterdammer liep met twee vrienden door de Dorpsstraat en gedroeg zich luidruchtig. Toen zij com- mantaar kregen van een omstander reageerden ze agressief, waarop deze getuige een café invluchtte. De eige naar van dat café richtte zich toen tot de Amsterdammers. Daarbij ontstond een woordenwisseling waarbij over en weer klappen vielen. De Texelaar sloeg één van de Amsterdammers drie tan den uit de mond. De gewonde werd met dezelfde extra boot, waarmee twee ernstig gewonde bromfietsers werden vervoerd, naar het Gemini-ziekenhuis gebracht, maar kon de volgende dag naar Texel terugkeren waar hij zijn spullen inpakte en huis waarts vertrok. De data waarop volgend jaar het feest Oosterend Present zal worden gehou den zijn vastgesteld: donderdag 4, vrij dag 5 en zaterdag 6 augustus. Het se cretariaat van de organisatie berust bij Kees Bremer, Oosterweg 7, telefoon (02223) 837, b.g.g. 221. Een 22-jarige Utrechtenaar deed maan dag aangifte van diefstal van zijn foto camera en een groothoeklens, die in een fotokoffer zaten. De diefstal is ge pleegd bij een café in Den Burg. Dinsdag werd een auto van een 23-jarige Texelaar uit het verkeer geno men omdat hij een vals APK- keuringsbewijs had. De eigenaar ver klaarde de auto met het kentekenbe wijs zo te hebben gekocht bij een be drijf in Heerhugowaard. Een 31-jarige man uit Hilversum werd dinsdag tijdens een verkeerscontröle langs de Pontweg aangehouden omdat hij een vals APK-keuringsplaatje op zijn nummerbord had. Hij verklaarde het plaatje en het keuringsbewijs te hebben gekocht en had het zelf gemonteerd. Een ernstig ongeluk deed zich voor in de nacht van dinsdag op woensdag op de kruising Pontweg-Rozendijk. Een bromfietser uit Oudorp nabij Alkmaar en zijn duopassagier uit Assen reden op het fietspad in de richting van De Koog toen zij onverwacht afsloegen en de Pontweg overstaken naar de Rozen- dijk. Een in de richting van De Koog rijdende Texelse taxi kon hen niet meer ontwijken. Beide jongens van de brommer liepen diverse kneuzingen en botbreuken op en werden met een ex tra boot naar het Gemini-ziekenhuis in Den Helder vervoerd. Ze zijn inmiddels buiten levensgevaar, maar de jongen uit Assen ligt nog wel op de intensive care-afdeling. Zowel de brommer als de taxi werden aan een technisch on derzoek onderworpen. Dinsdag overleed op 84-jarige leef tijd plotseling mevrouw A. Zoete- Blom uit Den Burg. Haar dood betekent het verlies van een zeer markante persoonlijkheid, die ver maard was om haar idealisme en strijdbaarheid tot op hoge leeftijd. Antje Zoete, geboren in Oude- schild als oudste kind van de gar- nalenvisser Frans Blom, was al jong actief in de socialistische be weging en de daarmee samenhan gende strijd tegen alcoholmis bruik, maar betrachtte jegens me demensen ook veel dienstbaarheid op minder opvallende wijze. Daar bij trok ze zich niets aan van wat anderen van haar vonden, zei al tijd tegen iedereen precies waarop het volgens haar op stond zonder enig ontzag voor autoriteit. Naast politieke zaken hield ze zich bezig met allerlei andere maatschappelij ke problematiek zoals belangenbe hartiging voor ouderen en de toe gankelijkheid van de veerboot. Op haar 25e trouwde ze met de onderwijzer Koos Zoete. Toen deze na drie jaar een baan kreeg in Den Haag verliet ze het eiland. Tijdens de oorlog zat haar man in het ver zet en de familie Zoete hielp on derduikers, linkse mensen en jo den. Toen haar man zijn brood kon verdienen als bijenhouder trok het gezin in een woonwagen door het land achter de op diverse plaatsen staande bijenkasten aan en kwam uiteindelijk in Drente te recht. Over die periode verscheen vorig jaar een boek „Een Texelse meid in oorlogstijd" waarin ze een zeer werkzaam aandeel had. Na de dood van Koos Zoete in 1951 keerde Antje Zoete met haar twee zoons terug naar Texel, waar haar activiteit met de jaren aller minst verflauwde. Op haar 76e haalde zij nog het Mavo en vervol gens het Havo diploma, bleef als PSP'er betrokken bij de politiek en kwam snel in actie als ergens een vorm van onrecht te bestrijden viel. Wie het eenmaal met haar aan de stok kreeg was niet mak kelijk van haar af. Ze verwierf in haar lange leven dan ook niet uit sluitend vrienden, maar door het open vizier waarmee zij zich veelal namens anderen teweer stelde en de „Skilder" manier, waarop zij haar gevoelens onder woorden bracht, wisten ook haar vijanden een zekere waardering en in elk geval respect voor haar op te brengen, zodat ook zij Antje Zoete zullen missen, die vanmiddag in Schagen wordt gecremeerd.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1