Twee visserijdagen in Oudeschild FAMILIEBERICHTEN „WAT IK ZEGGEN WOU..' Familie Veltkamp leidt zeepkistenrace F.C. Wageningen wint in regen Electriciteit naar surfaccommodatie Vrijwilligers nodig voor kwart-triathlon Poolse band „Texel" op TV Arme grond? Zomerconcert in Oosterend Lenie van 't Noordende exposeert in Koger kerk Esther Tims treedt op in kerkdienst Bestgaande rijpony's landbouwdag Derde Wereld manifestatie Zon, maan en hoog PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 24 Ju,kj[ «JiltN VEBANTWOOAOE1.UHMI© W Zondag was op de Schansweg de eerste aflevering te beleven van de zomerse zeepkistenrace. De jeugdige coureurs zorgden onder leiding van mensen van het Recreatieteam weer voor een genoe- gelijke en spannende strijd, waarbij veel nieuw en fraai ogend materiaal te be wonderen was. Winnaar bij de kleine wielen werd Ko Veltkamp, tweede Mischa Witte, derde Sander Witte, vierde Jan Spek, vijfde Bonito Daalder, zesde Ramudo Daalder, zevende Bas van Elk en achtste Marcel van Osch. Bij de grote wielen ging de eerste prijs ook naar iemand uit de Veltkamp-stal: Joop Veltkamp. Tweede werd Peter Jan Geus, derde Marco Witte, vierde Ronald De stromende regen hield de toe schouwers thuis tijdens de voetbal wedstrijd tussen de Texelse selec tie en F.C. Wageningen. dat wordt getraind door oud-Ajax-keeper Piet Schrijvers. De Texelaars deden hun uiterste best op het zwaar te bespelen veld tegen de eerste divi sieclub. De 0 4 nederlaag kan worden gezien als een redelijk re sultaat. Charles Ipenburg, Wally van Beek en Sieme Jan Rijk zagen veel, door hen op touw gezet werk, verloren gaan door de regen. De eerste goede kansen in de wedstrijd waren na tien minuten aan Texelse zijde. De goed spelende Simon Brand kon alleen tot voor de Wageningen-keeper komen, maar op het gladde veld kon hij de bal niet goed onder controle houden en be landde zijn inzet naast het doel. Enkele minuten later moest een schot van Rob van der Stap uit een corner even vakkundig worden verwerkt door de Wageningen-keeper. Na twintig minu ten deden de overkanters iets terug: een corner werd uit een rommelige si tuatie voor het doel van Ipenburg door Bert van der Pol ingetikt: 0—1. De rest van de eerste helft lieten de Texelaars zich niet te pakken nemen. Pas vlak voor rust kon Jan Oosterhuis 0—2 scoren. Dezelfde speler deed datzelfde direct na rust, 0—3. Halverwege de tweede helft bracht Wouters Wagenin gen op 0—4, een stand die voor de Texelaars geen afgang betekende. Van een eerste divisieclub zou een veel grotere overmacht mogen worden verwacht. Come-back Bij de stand 0—4 verliet de nog altijd goed keepende 40-jarige Charles Ipen burg het doel om plaats te maken voor de lang geblesseerd geweest zijn de Bart Heerschap. Deze toonde weer geheel te zijn genezen van zijn polsblessure. De grootste pech had Paul van Exel. Bij de 0—4 stand kreeg hij alle kans te scoren voor een leeg doel, maar he laas kwam zijn ingeschoten bal niet verder dar. een vlak voor het doel lig gende plas modder. Net voor de doel lijn bleef de bal steken... De surfaccommodatie bij Dijkmanshui zen beschikt nu over electriciteit en ook de voorzieningen voor de verwer king van afvalwater zijn verbeterd. De firma Tatenhove heeft in opdracht van de gemeente een kabel gelegd en voor het rioolwater een grote zakput ge maakt in plaats van de tot dusver ge bruikte kleine put die een veel te ge ringe capaciteit had. Het terrein rond het toiletgebouw zal nu ook nog van een verharding met graskeien worden voorzien, maar dat gebeurt na het seizoen. Zijm, vijfde Anneke Veltkamp, zesde Denhard van der Slikke, zevende Roald van der Slikke, achtste Kees Willem Jim- mink en negende Robert Jan Westerlaken. Zoals gebruikelijk was aan de wedstrijd ook een autopedrace verbonden. Die werd gewonnen door Roberto Kansta- tin, tweede werd Bennie Keesom, derde Bianca van Abelen, vierde Jeroen Kra mer, vijfde Gersti, zesde Nathalia Daal der, zevende Martin en achtste Marcello Kanstatin. De foto toont een startende coureur in de categorie grote wielen. Ook dit jaar werd weer gebruikt gemaakt van de mo biele starthelling. Zaterdagmiddag 1 augustus om half twee zal burgemeester A. Schipper op ludieke wijze het startsein geven voor de twee feestelijke visserijdagen die op het haventerrein van Oudeschild zullen worden gehouden, georganiseerd door de plaatselijke ondernemersvereniging.. Het tweedaagse feest begint zaterdag met een grote markt met demonstra ties die vooral betrekking hebben op de visserij, netten boeten, vis roken, touwsplitsen e.d. Op de kade van de zuiderhaven staan tal van kramen waar verse vis en versnaperingen worden verkocht en waar verzamelaars en an dere liefhebbers iets van hun hobby la ten zien. Verscheidene ondernemers uit Oudeschild hebben een stand. Op allerlei manieren zal het dorp Oude schild in de aandacht worden ge bracht; deze keer met een extra zoek licht op de toekomstige sportzaal. Stoomboot Voor deze gelegenheid komt een oude stoomsleepboot naar Texel, waarmee bezoekers van visserijdagen een tocht je kunnen maken voor f\— per per soon. Om de boot te kunnen laten va ren hebben de vissers 4000 kg vetko- len aangeboden die zij in de loop van het jaar in hun netten hebben gekregen. Veel gezelligheid is te beleven in de grote feesttent die naast het Stoom bootkoffiehuis zal worden opgericht. Hier heeft de korte openingsplechtig heid plaats, er wordt gebakken vis ver kocht en er is een dansvloer. Om 15.00 uur geeft de Boerenkapel hier een uit voering en om 16.00 uur treedt het Voor de kwart-triathlon, die op za terdag 12 september plaats vindt, heeft de organisatie de hulp nodig van een groot aantal vrijwilligers. Tijdens de Kwart-triathlon van vo rig jaar konden de organisatoren rekenen op 150 vrijwilligers, die er mede voor gezorgd hebben dat de ze triathlon een groots sportfestijn werd. Ook dit jaar kan de organisatie niet zonder de steun van deze vrijwilligers. Hulp is o.a. nodig voor: afzetten van kruispunten bij het hardlopen en wiel rennen, hulp bij de overgangszones, hulp bij de verfrissingsposten, beveili ging bij het onderdeel zwemmen, jury leden bij het wielrennen, sportmas seurs en nog diverse andere werkzaamheden. Naast de vrijwilligers die vorig jaar ge holpen hebben en die de komende weken door de organisatie opnieuw benaderd worden om alles in goede banen te leiden, zullen nog vele ande ren nodig zijn. Degene, die een paar uur van hun vrije tijd willen afstaan om ook deze triathlon tot een succes te maken, kunnen contact opnemen met Gert Pansier, tel. 3668. De organisatie heeft inmiddels ruim 250 deelnemers ingeschreven. Dit be tekent dat de limiet is bereikt en dat momenteel al een twintigtal deelne mers op de wachtlijst staan. Oudeschilder visserskoor op. 's Avonds vanaf 21.00 uur laat de muziekgroep ,,De makkers" uit Medemblik zich horen. Nat spektakel Het feest wordt zondagmiddag om 14.00 uur voortgezet met het spel „Fiets 'm erin" dat tot ongeveer 16.00 uur zal duren. Fraai uitgedoste deelne mers moeten trachten met een fiets over een smalle balk vanaf de kade naar een in de haven liggende bak te rijden. Dat zal lang niet altijd lukken, zodat het publiek heel wat mensen en fietsen in het havenwater kan zien val len. De veiligheid wordt niet uit het oog verloren. Deelnemers moeten een valhelm dragen en duikers staan ge reed om mensen en materieel weer snel boven water te brengen. De pre sentatie is in handen van Ruud Boom en een jury van deskundige Oudeschil ders zal punten toekennen, niet alleen voor de beste fietsprestaties maar ook voor de aankleding. Om 15.00 uur begint in de feesttent een play back-show en het spel „Ach terwerk in de kast" o.l.v. de Texelse discjockey Paul Kruger. Of dat door gaat is overigens twijfelachtig want op dit moment is het aantal deelnemers nog onvoldoende. Gegadigden kunnen zich nog aanmelden bij secretaresse Erna Tromp-Tuinema, telefoon 5477. Een nat spektakel belooft ook het kus sengevecht te worden op een gladde ronde paal boven het havenwater. Deelnemers moeten elkaar met een kussen van de paal zien te slaan. Wie het eerst in de haven ligt, verliest. Wie zich hiervoor nog niet heeft opgege ven, kan terecht bij secretaresse Erna Tromp. Verder is er gelegenheid om straattekeningen te maken. Een indrukwekkende krachtmeting be looft de touwtrekwedstrijd te worden, op het terrein achter de feesttent. Vis sers en andere sterke mannen hebben inmiddels al twaalf ploegen gevormd, die tegen elkaar in het strijdperk zullen treden en gebruik zullen maken van speciaal touw dat door de visserij coöperatie beschikbaar is gesteld. In tussen blijft het mogelijk om met de stoomsleepboot te varen en is er in de tent levende muziek. Vrijdagavond treedt in het pro gramma Euro Country Music Masters 1987 (22.00 uur Ned. 1) een Poolse band op, die de naam „Texel" draagt! Twee jaar geleden werd de groep opgericht door de leider/zanger Ja- rek Pikiel, die 10 jaar en 6 jaar ge leden een tijdje op Texel verbleef. Sindsdien betekent Texel iets speci aals voor hem en daarom noemde hij zijn band „Texel". De groep speelt een moderne vorm van Country Muziek. Op TV is maar een liedje te horen, maar ze kunnen een twee uur durend repertoire ten ge hore brengen, waarin ze eigen, maar ook bekende liedjes spelen. Natuurlijk hoopt ook deze groep op wat meer bekendheid en misschien be hoort het op Texel optreden tot een mogelijkheid. Inlichtingen over „Texel" bij (02223) 993. In de Tex. Courant van 17 juli j.l staat (tussen raadsverslag en ondernemers activiteiten) een wonderbaarlijk bericht onder de kop: Havengrond is „arm". De cruciale zin van de tekst luidt: „De grond van de nieuwe passantenhaven van Oudeschild is niet erg vruchtbaar en kan dus als arm worden be schouwd" Dit blijkt uit onderzochte monsters en daarom is de grond ge schikt om te worden gebruikt als af dekking van de buiten gebruik te stel len vuilnisbelt. Wie trok die monsters? wie die rare conclusie? en waar komt dit bericht vandaan? Dat vermeldt de krant helemaal niet. Werkgroep Landschapszorg Texel ver zocht de provincie het storten van die grond op de belt op te schorten aan nemend dat het zeker geen arme grond betreft. Dit alleen al, omdat de havengrond al overal op oostelijk Texel werd uitgereden over landbouwperce- len als grondverbetering. De laatste restanten niet beschermd vogelland verdwenen er onder. Daar was niets aan te doen. Maar dan kan de grond in geen geval als arme afdekgrond worden gebruikt. Wij lieten de grond daarom op (landbouw)kwaliteit onder zoeken. De burgemeester zegde even- In de N.H. kerk te Oosterend wordt dinsdag om 20.15 uur een concert gegeven door Loes Bakker op dwarsfluit, Michel Duyves op klarinet en Dyo Wassink op orgel en spinet. Dit concert gaat uit van de Raad voor het zomerwerk van de Texelse Kerken en is gratis toe gankelijk. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden om de onkosten te dekken. Het programma: Dwarsfluit-solo: Aubade (1944) - Marius Flothuis (1914) Dwarsfluit spinet: Sonate in G-moll. Allegro, Adagio, Al legro - Joh. Seb. Bach (1685-1750) Klarinet-solo: deel 1 en 3 uit: „Three pieces for Cla rinet solo" - Igor Strawinsky (1882-1971) Orgel-solo: Variaties over: „Ah, vous dirai-je ma- man" - Joh. Chr. Fr. Bach (1732-1795). Dwarsfluit klarinet: a. Chöros no. 2 - H. Villa-Lobos (1887-1959); b. deel 3 uit: „Duo pour Flüte et Clari- nette" - Jean Rivier. Fluit klarinet orgel: Andante en variaties - P. Bottesini (1790 - Tijdens de dinsdagse braderie expo seert Lenie van 't Noordende haar werk in de Hervormde kerk te De Koog, die daarvoor vrij toegankelijk is. In de kerk worden ook afbeeldingen van de kerk verkocht ten bate van het restauratiefonds. De bekende gospelzangeres Esther Tims zal zondagavond a.s. optre den in de Dienst voor Belangstel lenden, die om 19.00 uur wordt ge houden in de Gereformeerde kerk in Den Burg. Esther Tims, geboren in Surabaja, kwam op 9-jarige leeftijd naar Neder land, deed mee aan talentenkachten en kwam in diverse pop- en rockgroe pen terecht. Als 18-jarige werd zij ge lovig christen en zingt sindsdien alleen nog gospelmuziek. Ze maakte toernees in binnen- en buitenland, trad op in radio- en TV-uitzendingen en maakte zeven langspeelplaten, Esther Tims maakt bij haar optredens gebruik van professionele orkestbanden, waarbij ze live zingt. Voorganger in de dienst voor be langstellenden is evangelist Rienstra en het thema is „Ik ben die ik ben". Het orgel wordt bespeeld door Jan Kruit hof. Aanvang 19.00 uur. eens onderzoek toe, ook van de gang van zaken, en beloofde ons op de hoogte te zullen houden. De omschrijving „arme grond of zand waarvan de samenstelling gelijkwaardig is aan die van de grond van het de in richting omgevende duingebied" (punt C2 van de bij de vergunning behoren de voorschriften) voor de eindafdek- king had de Werkgroep aan de provin cie voorgesteld voor de tweede fase van het gebruik van het terrein. Ons streven was de standaardfrasen voor zo'n vergunning te doorbreken voor wat betreft de afwerking van het ter rein na de beëindiging van het storten. In plaats daarvan werd een formulering verkregen die er van uit gaat dat het oorspronkelijke duingebied zich zelf ge leidelijk aan weer moet kunnen ont wikkelen tot iets dat weer zo goed mogelijk op een duinterrein lijkt, waar weer een overeenkomstige bloemrijke begroeiing is te verwachten. Echte duingrond werd door ons niet ge vraagd, omdat dat alleen zou kunnen door duinen elders te vernielen, maar wèl werkelijk arme grond. Deze vorm van afwerking kwam ook provincie en gemeente veel aantrekkelijker voor dan de vele voorschriften van de stan daardafwerking. Het zou er ook goed koper door kunnen worden. Nu ligt er dus op een hoek van de belt voor dit doel onbruikbare grond in depót. Gekochte grond. Voordelig ge kocht in de uitverkoop van de haven gravers. Werd (wordt) het gemeente bestuur hiermee voor de gek gehou den? Naar onze informatie kreeg de gemeente toestemming van de vergun ningverstrekker deze grond op de belt te storten; die grond is niet te zeer verontreinigd om daar als „vuilnis" naar toe te worden afgevoerd. Daarbij moet de gemeente dan wel bedenken dat het totale volume van de vuilstort door de vergunning aan een limiet is gebonden, die niet overschreden mag worden. Mettertijd zal dan „arme" grond aangevoerd moeten worden voor de voorgeschreven, minimaal 1 m dikke afdeklaag. Het Rijks Instituut voor Natuurbeheer (RIN) moet kunnen vertellen aan welke voorwaarden die grond zal moeten voldoen om een ve getatie te doen ontstaan met duinkarakter. Werkgroep Landschapszorg Texel. Voor de landbouwdag te Den Hoorn, donderdag 30 juli kunnen zich nog deelnemers opgeven voor de rubriek „Bestgaande rijpony voor het Texels kampioenschap". Er wordt tussen de verschillende rubrieken voorselectie ge houden in de rubrieken grote maat en kleine maat. Uiteindelijk wordt een kampioen kleine maat en grote maat gekozen en uit deze twee nog weer eens de algehele Texelse kampioen. De deelname is gratis en iedereen die meedoet krijgt een herinnering. Opgeven bij W. Goënga, tel. (02226) 252. De samenwerkende organisati op 16, 17 en 18 oktober op Te gezamenlijke manifestatie t.b,| de derde wereld houden, willi één van de onderdelen op zate oktober een keur van exotische rechten en hapjes uit derde-wei landen gaan aanbieden. In verband hiermee worden me! die in staat en bereid zijn aan 4 ding hiervaan mee te werken, ge vraagd zich bekend te maken aan te melden bij mevr. Schipj» Vloedlijn 15, tel. (02220) 5575, heer G. A. Oskam, Schilderend, tel. (02220) 2185. De zon komt 1 augustus op uur en gaat onder om 21.31 uur Maan: 25 juli N.M.; 2 aug, E Springtij: 28 juli; doodtij: 5 au Hoog water ter rede van Oud, Vrijdag 24 juli 8.34 Zaterdag 25 juli 9.19 Zondag 26 juli 9.57 Maandag 27 juli 10.30 Dinsdag 28 juli 11.02 Woensdag 29 juli 11.37 Donderdag 30 juli Vrijdag 31 juli 0.24 Zaterdag 1 augustus 0.50 Aan het strand is het ongev< uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 hoogwater. Iedere zaterdagochtend haalt S Texel oud papier, lompen en 011 schoenen op. De mensen word! zocht deze spullen vóór 10.00 de straat te zetten, zodat ze vlo nen worden ingeladen. Bij de papier-wagen kunt u ook gereft voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het os pier etc. opgehaald in de volgen straten: 7. Wilhelminalaan, Thijsselaai Drijverstraat, Binsbergenstrai Brouwerstraat en de wijk De De Waal Te De Waal wordt zaterdag oud opgehaald. Leerlingen, ouders krachten van de Redmer IJskai komen tussen 9.30 en 10.30 ui de huizen. Oud papier kan ook afgeleverd bij de schapenboet Mars te Den Burg, naast het gebouw (na 10.30 uur). Met droefheid delen wij u mede dat, zo kort na het overlijden van onze vader, door Hem die al les beschikt, tot Zich werd geroepen, onze lieve, zorgzame moeder en oma Fijtje Prins, weduwe van Pieter ter Steege, op de leeftijd van 72 jaar. Gherie ter Steege Rogier Gré Kuhlemeier-ter Steege Erik Kuhlemeier Lonneke Rozemarijn Borgvlietsedreef 488 4615 EM Bergen op Zoom 19 juli 1987. De begrafenis heeft plaatsgevonden op donder dag 23 juli 1987 op de protestantse begraaf plaats te Bergen op Zoom. nt »r el te sel sl Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven, die wij mochten ondervinden na het overlijden van on ze moeder, groot- en overgrootmoeder VROUWTJE CUPIDO-HUTJES zeggen wij u hartelijk dank. Fam. Cupido Texel, juli 1987 Zaterdag 25 juli zijn Jaap en Nel 30 jaar een stel, Annemiek en Nico Janette Martien en Carry Cobi en Erwin Hermina en Hans Dirk De Cocksdorp, juli 1987. ■si nn

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2