Speeltuin De Wittstraat situeren op sportveld? I hl IIRIMI bl i.iwa Oudeschilders om suggesties gevraagd oedkope ectronica [De Cocksdorp ticulier bedrijf troleert en verkoopt lij middelen nielingen adig slaag d enkT(|ser gewond 'dwaald Police Academy en Iris Training S.V. Texel Wandelaar aangereden Ringsteken in Den Hoorn Snelste trio surfde 60 km Uit het verkeer Succes voor Corrien Duin in Schoorl Rustige folklore ,,Dag van de zee" ^IllBinflG 24 JULI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ■óódêfnerners-aktiviteiten s ma Carad Electronics uit sterdam is in De Cocksdorp {iliaaltje begonnen met goed- electronische artikelen. De ,1 |,0eft de naam „Electronic t,r" gekregen en zit aan het jnvan de Kikkertstraat, in het malige pand van Mantje de. Electronics leverde tot voor kort aan grote afnemers, zoals rtkooplieden. Door de grote partij- m de prijs laag worden gehou- ln de afgelopen maanden zijn in |(1 grote steden filialen versche- ^garin de electronische waar streeks en voor bodemprijzen verhandeld. dat de eigenaar kennissen had op I kroeg hij het idee op het eiland an zaak te beginnen, vooral ook de toeristen. Het Texelse Electro- tenter wordt gerund door Anne- vart der Velde. Elke week wor- nieuwe dingen aangeleverd en probeert zo veel mogelijk de aller gie snufjes op dit gebied als einde winkels van Carad te krij- Behalve telefoons, radio's en mans worden ook horloges ver weer veel electronisch speelgoed en er één televisietoestellen, tomer, aak is al open vanaf zaterdag, an ht vrijdag wordt een beetje de ope- jevierd met een presentje voor sste 500 bezoekers. lertegenwoordiger van het brand- ntiebedrijf Tempo houdt zich op bezig met het controleren van uit oJniddelen in hotels en andere be- in en probeert dan vervangende —Jnvullende blusmiddelen te leve- lOe benaderde zakenlieden hebben Jdruk gekregen dat de betrokken jenwoordiger optreedt namens ifficieel overheidsorgaan en zijn I in verwarring geraakt omdat het dan eens is voorgekomen dat de tzige blusmiddelen die destijds de plaatselijke brandweer zijn Evolen, door genoemde vertegen- tfiger als ongeschikt of minder nst worden bestempeld waarna rvangende andere middelen lever- ie Texelse brandweer wil onder de acht brengen dat het hier activi- t betreft van een particulier bedrijf pen enkele binding of afspraak met de gemeente, de brandweer, gionale brandweer of de plaatse- gndelaren iet advies heeft gekregen om an- spullen aan te schaffen, wordt iden eerst contact op te nemen «andweercommandant D. van tn, per adres raadhuis, telefoon edewf-3041 iaden wordt de brandblus- eens per jaar door de leveran- li laten controleren. Texel ot c van manm »uw uit Den Burg constateerde «trein *9 hat haar auto die stond ge- dig aan de Hollewal, was bescha- De buitenspiegel en antenne wa- fnield en de zijkant was bekrast. bette jaarz W inforrt a len ge Wgens kregen dinsdag met de deb de maken toen zij op de Ruijs- zezigh teig waren met het uittrappen vrijw intaarnpalen. iden et w mdeit henk Taxi ur n de g itvoor rking <oog iaat [«H.0.1. slaagden voor de cursus l'oniste Caroline Agter, Theresia van ran en Annemiek de Kraker. Ilon- jollfl' Boer slaagde voor de cursus enkJ ^ment-secretaresse. verzo een idel n 'lange fietser uit Alblasserdam 'thtgewond toen hij zonder te <je G*öii een uitrit van een bunga- 14.00 irl a3n rie Bosrandweg kwam en om b •®iraa'lt door de auto van en ^Texelaar. De auto raakte licht 'tkantiegangers werden twee hinderen aangetroffen die ver eren op de Hoornderweg. De hoorden thuis bij een groep B in een pension te Den z0' ta /j van geslaagden voor het andsdiploma stond vermeld len- Dit moest zijn: Ellie ^a helman en Heieen Bonne te Utrecht voor het Onderne- voor de Detailhandel. van de De Wittstraat eventueel wel bespreekbaar zou zijn. ,,ln principe is alles bespreekbaar. De kwestie is dan wie voor het onderhoud gaat zorgen. Situering bij de school heeft als nadeel dat je een toeloop krijgt van jeugd die niet speciaal komt om te spelen, maar zich ook met ander tijdverdrijf bezig houdt. Ook kwam de mogelijke lokatie van de te bouwen sportzaal in Oude- schild nog even ter sprake. Als de zaal bij de school zou komen, blijft er mo gelijk te weinig ruimte voor speelvoor- zieningen over. De Oudeschilders moe ten zelf maar bepalen of deze ruimte voldoende is. Momenteel loopt een gemeentelijk onderzoek naar lokatie bij 't Skiltje, waarnaar de voorkeur uit gaat, blijkens een enquête die werd gehouden in maart. De Oudeschilder jeugd voetbalt en speelt nu voorname lijk op de groentjes tussen de De Ruy- terstraat en het Bolwerk. De gemeente heeft dit jaar niet alleen het sportveld te Oudeschild buiten gebruik gesteld, maar ook die bij De Waal en de Wilsterstraat. Nog s/echts oen jaar kan de jeugd op dit terrein aan de De Wittstraat spelen Woningbouw heeft voorrang. Misschien is het sportveld een alternatief. De Oudeschilders moeten samen een plan opstellen over het toekomstig gebruik van het sportveld in het havendorp. Momenteel kan het terrein niet door de dorpsbewoners worden benut, omdat het door de gemeente voor één jaar is verpacht aan een particulier. De Oudeschilders betreuren dat en willen het veld graag terug. Geopperd is om een deel van het sportveld als speeltuin in te richten, omdat de speelvoorzieningen aan de De Wittstraat sneller dan gedacht plaats moeten maken voor woning bouw. Er zijn echter ook stemmen opgegaan om de speeltuin aan te leg gen bij basisschool De Bruinvis. Onderling zijn de bewoners er dus nog niet uit, al zijn ze het er wel unaniem over eens dat het sportveld weer voor de gemeenschap in ere moet worden hersteld. Vandaar dat wethouder Piet Zegers tijdens de vergadering van de raadscommissie voor welzijnsbeleid, donderdag in het gemeentehuis, de vertegenwoordigers van de Oudeschil der dorpsgemeenschap voorstelde om mettertijd (liefst al in september bij de behandeling van de bezwaarschriften op het sociaal-cultureel jaarprogram ma) met een plan te komen. Want dat een plan nodis is, lijkt wel duidelijk. Het sportveld werd in gemeente-ogen te weinig intensief ge bruikt, zodat onderhoud te duur was in verhouding tot het gebruik. Volgens de Oudeschilders is het veld wèl rede lijk populair. De jeugd gaat er (vooral op zomeravonden) vaak voetballen, tennissen, volleyballen en ook omwo nenden zijn er sportief bezig. Het aan tal malen dat het terrein nog als voet balveld (voor wedstrijden tussen hore- cateams e.d.) wordt gebruikt, is echter gering. Wil de gemeenschap het veld weer kunnen gebruiken, dan zal het een (gedeeltelijk) andere functie moe ten krijgen. Oudeschild was door een 15-tal perso nen vertegenwoordigd: afgevaardigden van dorpscommissie, basisschool. Ge- In De Vergulde Kikkert draaien van donderdag tot en met maandag twee films. Om 19.30 uur is dat „Police Academy" en om 22.30 uur de Neder landse speelfilm „Iris", met in de hoofdrollen Monique van de Ven en John Kraaykamp. Mahony, Hightower, Jones, Tackelber- ry, Zed, Callahan, Hooks en Sweet- chuck. Zij en de rest van de maffe sterren zijn terug in Police Academy 4 en ze staan te popelen om als be roemdste misdaadbestrijders van de wereld aan de slag te gaan. Ook deze keer weer on namens hun geliefde en enigszins eigenaardige commandant talloze uitdagingen aan te gaan met ogenschijnlijk almachtige tegenstanders. De film „Iris" is van een heel wat minder luchthartig kaliber. Iris (Moni que van de Ven) is dertig als ze zich vestigt als veearts in een afgelegen streek van Nederland. Ze verlaat de stad en ook de man met wie ze haar leven deelde, want ze wil zelf iemand zijn, iemand betekenen. Ze koopt een praktijk en een boerderij in een dorp. Daarmee belandt ze in een regelrechte nachtmerrie. Ze wordt te gengewerkt, op de proef gesteld, na gekeken en begeerd. Ze klampt zich vast aan haar bekwaamheid als veearts en haar drang naar zelfstandigheid. Al le boosaardigheid balt zich samen in een nacht waarin haar huis verwoest en haar lichaam verminkt wordt. Ze neemt het recht in eigen hand en ze rekent definitief af met de machtsver houding die haar leven tot dan heeft bepaald. meenschap Oudeschild, buurtcomité De Wittstraat, ijsclub en ondernemers vereniging. De Oudschilders uitten hun ontstemming over het feit dat van de ene op de andere dag een bordje „Verboden toegang" bij het veld prijk te. Naar later bleek was de voorgeno men sluiting vermeld in het sociaal- cultureel jaarprogramma voor 1987. De Oudeschilders hadden dat nooit opge merkt en dus ook nooit bezwaar ge maakt. Wethouder Zegers: „Er is op de gebruikelijke wijze publiciteit aan gegeven en een maand lang is het ter visie gelegd in het raadhuis, ledereen kon er dus kems van nemen en ieder een was in de gelegenheid om be zwaar te maken. Wie niet reageert, is het er dus kennelijk mee eens". Over terugdraaien van de beslissing werd donderdag dan ook niet meer gesproken. Wèl over het in ere herstel len van het sportveld na afloop van de pachtperiode. Stroomversnelling Bij monde van G. Zijerveld, secretaris van de dorpscommissie, werd het voorstel gelanceerd om een deel van het sportveld te bestemmen als speel tuin. Dat werd nader toegelicht door J. Boumans, bewoner van de De Wittstraat. De strook grond waarop de speelvoorzieningen zijn geplaatst, is bestemd voor woningebouw. De ver koop van bouwgrond raakte in een stroomversnelling, waardoor het speel- tuintje sneller dan gedacht moet ver dwijnen. De attributen kunnen nog ongeveer een jaar blijven staan. Peter Bakker (PSP) vroeg zich af of het wel zo wenselijk is dat een speeltuin op een aan het oog onttrokken terrein wordt gesitueerd. „Is het terrein dat als ijsbaan wordt gebruikt (en in het zicht van de buurt is gelegen) niet be ter geschikt?" Uit een antwoord van G. Weijers (namens de ijsclub) bleek dat dit terrein een groot deel van het jaar onbegaanbaar is. Van september tot en met maart staat het vol water en het veld is in de zomer bij hevige regenval al gauw drassig. Ter vergade ring kwam Ria Visser (De Bruinvis) met een ander voorstel: de speeltuin vestigen bij de school. „Dat is tenslot te hét speelcentrum van het dorp". Voor de anderen kwam dit idee als een verrassing. Riet Huitema-Vos (CDA) vroeg of het voor de bewoners Dinsdag 28 juli zal bij S.V. Texel de eerste training van start gaan voor de senioren. Selectiespelers en spelers van de lagere seniorenelftallen worden om 19.00 uur bij de Kletskeet verwacht om onder leiding van de nieuwe trai ner Gerrit Asselman zich voor te berei den op het nieuwe voetbalseizoen. Op de Schilderweg halverwege Oude schild deed zich een aanrijding voor tusen een 35-jarige Oudeschilder en een 17-jarige Fransman. De Texelaar passeerde op zijn bromfiets een groep wandelaars, waarvan de laatsten ge drieën liepen, zodat te weinig ruimte overbleef om te passeren, vooral toen de buitenste een stap opzij deed. Dat was de Franse jongen, die licht ge wond raakte. Het spelevaren in een kunstmatige vijver met radiobestuurde mode/boten trok op de ,,Dag van de Zee" veel bekijks.' winstpnt... 5e prijs; Frauke de Weijer - Moon light, 120 pnt, 1 winstpnt. Klassiek springen: Annette Kossen - Martin, 0 fout, 68 pnt, 2 winstpnt, 2e prijs; Cloë Weel - Storm, 0 fout, 50 pnt, 2 winstpnt; Sandra Bakker - Brigitta, 3 fout, 70 pnt 1 winstpnt., 8e prijs; John vjó Zwaag - Wendy, 4 fout, 58 pnt., 1 winstpnt. L-springen: Lieneke Roeper - Patty. 3 fout, voldoende, 1 winstpnt, 1e prijs; Masja Roeper - Sandy, 0 fout, voldoende, 2 winstpnt 3e prijs; Bea Tim mer Marina, 0 fout, voldoende, 2 winstpnt., 6e prijs; Katja de Boer Louisa, 0 fout, voldoende, 2 winstpnt., 6e prijs; Mariëlle Beers - Noëll, 3 fout, voldoende, 1 winstpnt; Martina Jimmink - Fury, 4 fout, voldoende, 1 winstpnt. M-springen: Corrien Duin - Lady D, 0 fout, voldoende, 2 winstpnt, 3e prijs.' Progressief L-springen Bea Timmer - Marima, 0 fout, 5e prijs. Progressief M-springen Corrien Duin - Lady D, 0 fout, 1e prijs. Zondag zal de vierde wedstrijd van het kampioenschap ringsteken Texel 1987 in Den Hoorn worden verreden; aanvang 19.30 uur. Het parcours is als volgt: Opstellen aan de Kleiweg, via de Kerkstraat en Naalrand naar de He renstraat waar gestoken zal worden. Het Klif zal bij Troost worden afgeslo ten, evenals de zijwegen van het par cours. Men wordt verzocht het par cours vanaf 18.00 uur autovrij te houden. Uitslag van de op 10 juli verreden wedstrijd in Oosterend: 1. John v.d. Zwaag met steekster Pe tra Brouwer; 2. J. Weel met steekster mevr. A. Eelman-Bakker; 3. G. du Por to met steekster mevr. Witte-Kindt. De extra prijs van deze wedstrijd voor de beste koetsier ging naar John v.d. Zwaag. Voor het kampioenschap gaan G. de Porto en D. Smit aan de leiding met 21 punten, gevolgd door J. Weel met 20 punten en D. Witte met 19 punten. Zondag om kwart voor één werd gestart voor een drie uur durende recreatieve surftocht bij Dijkmans huizen. De door loting samen gestelde drietallen surfden als groep van drie in die tijd zoveel mogelijk kilometers. Omdat er na tweeëneenhalf uur windstilte op trad bij de nadering van een zware onweersbui, werd het evenement om veiligheidsredenen een half uur te vroeg afgeblazen. In die 2!4 uur werd door het lang zaamste trio 28 kilometer gesurfd, ter wijl het snelste drietal 60 kilometer af legde. Na bekendmaking van de uit slag vond onder de deelnemers een verloting plaats. Door een schenking van één van de leden van diverse etenswaren, was er voor elke deelnemer een prijs. Na het onweer demonstreerde Gé Koot op ruim een kilometer uit de kust een handfakkel die gedurende een mi nuut een zeer duidelijk zichtbare rode rook verspreidde. Een op de Texelstroom varende kotter reageerde onmiddellijk door bij te draaien. Hier door is bewezen dat een dergelijk sig naal voor surfers in nood een uitste kende veiligheidsvoorziening is. Op de demonstratie volgde een gezelli ge barbecue, gehouden door de kanti necommissie, waardoor een ieder op een geslaagde surfdag terug kon zien. Bij een routinecontrole over het hele eiland zijn drie bromfietsen en twee personenauto's voor technisch onder zoek meegenomen naar het politiebu reau. De bromfietsen waren opge voerd. Ook werden diverse bekeurin gen uitgedeeld voor te hard rijden. Tijdens het zondag in Schoorl ge houden concours voor pony's was Corrien Duin met lady D in alle on derdelen. waar zij in uitkwam, erg succesvol. In de L2-dressuur won zij met 128 punten een tweede prijs. Bij het M-springen ging het haar nog beter af: zij werd derde. Eerste werd zij zelfs bij het pro gressief M-springen. Over de 2 ver schillende parcoursen werd zij bo vendien uitgeroepen tot de beste M-combinatie en won hiermee een draagbare kleuren-TV. Ook de stijl- prijs voor het M-springen, een wis selbeker beschikbaar gesteld door Alu-team, werd aan haar uitge reikt. Ook de andere Kleppertjes leverden goede prestaties. Zo behaalde het achttal in de afdelingsdressuur met 120 punten hun negende winstpunt. Bij de bestgaande rijpony's werd John v.d. Zwaag met Wendy knap vierde van de 37 deelnemers. Lieneke Roeper met Patty werd in de L1-dressuur eerste met 125 punten. Met dit resultaat be hoorde zij tot de zeven beste L- combinaties, die om het kampioen schap van Noordholland moesten strij den. Hierbij kwam zij net iets te kort om in de prijzen te vallen. Op deze wedstrijd zijn ook twee combinaties gepromoveerd naar een hogere klasse. Saskia Koopman met Wibo gaan hun best doen in de L1-dressuur en Katja de Boer met Louisa mag het in de L2-dressuur proberen. Jacqueline Jimmink had deze dag pech. Zij kwam met haar pony tijdens het springen ongelukkig ten val en moest zich onder doktersbehandeling stellen. De 26 Kleppertjes, die aan dit goed georganiseerde concours in Schoorl deelnamen, hebben genoten van een mooie paardensportdag. Het was een grote wedstrijd met veel deelname met een vlot verloop. De ruiters en organi satie hadden geluk dat het droog bleef tot aan de prijsuitreiking. Toen op dat moment iedereen doornat regende, kon dat de stemming niet meer bederven. Uitslagen: B-dressuur: Marian v.d. Geest - Petty, 126 punten, 1 winstpnt 3e prijs; Saskia Koopman - Wibo, 120 pnt 1 winstpnt, nu LI. L1-dressuur: Lieneke Roeper - Patty, 125 pnt, 1 winstpnt, 1e prijs; John v.d. Zwaag - Wendy, 122 pnt., 1 winstpnt-, 4e prijs; Wendy Beers - Ceasar, 116 pnt., 4e prijs; Ingrid Dros - Hunter, 121 pnt,, 1 winstpnt., 5e prijs, Mariëlle Beers - Noëll, 120 pnt 1 winstpnt.; Katja de Boer - Louisa, 120 pnt, 1 winstpnt, nu L2. L2-dressuur: Corrien Duin - Lady D, 128 pnt, 1 winstpnt, 2e prijs; Bea Timmer - Marina, 120 pnt, 1 winstpnt, 3e prijs; Cloë Weel Storm, 124 pnt, 1 Woensdag stond de folklore in Den Burg in het teken van de zee. Er waren enkele speciale attracties die het publiek moesten lokken. Dat lukte, maar omdat de drukte zich spreidde over de hele dag kon worden gesproken van een rustige folkioredag. De koperen artikelen die iets met sche pen of duiken te maken hebben van Ger Bongers uit De Koog trokken veel nieuwsgierigen, evenals de stand van het maritiem- en juttersmuseum. In een grote vitrine waren actuele vondsten uit het 16e eeuwse wrak dat onlangs werd gevonden te zien. „We hebben geprobeerd van ieder onder werp wat mee te nemen om de men sen een beeld te geven wat er is in ons museum", aldus Bert Koning. „En dan vooral de minder bekende dingen waarbij de mensen zich afvragen wat het is, bijvoorbeeld een weersonde of een mechanische vis voor olieopspo ring. Met een folder en een praatje proberen we mensen naar het museum te lokken". Voor het kraampje van de werkgroep Noordzee stond een reus achtige Neptunus van schuimrubber opgesteld. Jaap van der Kooij uit Ou deschild toonde zijn prachtige houten scheepsmodellen naast de stand van Teso. Vijver De meeste aandacht ging uit naar een grote vijver, die in het midden van de Groeneplaats was gecreëerd. Radiogra fisch bestuurde bootjes vormden een aantrekkelijk schouwspel voor jong en oud. Natuurlijk mocht op een dag van de zee de vis niet ontbreken. Lekker bekken deden zich tegoed aan vis van Texvis. De Joan Hodshon, deze keer zonder paarden en op rupsbanden werd in de gaten gehouden door Jaap Bakker uit Oudeschild. Hij vertelde be langstellenden historische wetenswaar digheden over dit schip. Het Island Wave Center gaf informatie over surf- activiteiten met surfattributen als de cor. En naast al deze dingen die met de zee hadden te maken, waren er na tuurlijk ook de gebruikelijke folklorekraampjes.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7