urfmarathon i recordtijd /U3CND4 FAMILIEBERICHTEN t jsS sfsgasssö foie foto's Badhuis Aanrijding Autoband stuk Arm gebroken.... Dieven betrapt Baldadigheid Eerlijke aanrijder Mooi weer bij crossloop in De Koog Crossloop Den Hoorn Sport(d)ief? Records bij strandloop Paal 28 Brommers te snel Diefstal uit tent Texla niet te stuiten Handtas gestolen Training jeugd S.V. Texel Jas en geld gestolen Inbraak en vernieling Fiets vernield Fiets vernield Geslaagd Autoradio gestolen Baldadigheid Auto vernield LsDAG 4 AUGUSTUS 1987 SéÉ&K TEXELSE COURANT PAGINA 3 1e ka urfmarathon Den Helder-De Cocksdorp v.v. Is zondag onder uitste len j i weersomstandigheden een wedstrijd om over na te praten gewor Onder ideale omstandigheden, de wind was west kracht 5 Beaufort, Qiiïü"11 uur richting V.C. boei bij De Cocksdorp gestart worden. De i..»:. isatie was na zes jaar ervaring weer in goede handen van Windsurf- i wel n van an één Iragi >orts ren ir een in he cel m ral vu Lutie uit Den Helder 0n Windsurfclub Texel. n om 8.30 uur heerste er op de Lands End al een gezellige na vele dagen liet de zon zich st"^j rien. Het was als altijd weer een u(jeS( rachtig gedoe onder de deelne- n vat betreft de zeilkeuze. Menig zelfs 9 m2 doek werd opge- Later bleek dat sommigen toch «rok 'iadc'en 9ekozen en hun mo- ™eden overschat hadden. Bij het jfbureau in Lands End schreven honderd deelnemers in, waar- enkele prominenten uit de ort. De bekendste was John van arre, die met zijn op Texel be- broer Dick naar deze marathon tomen. Voor de wedstrijd en 64 deelnemers in en voor de ntenpoule 36, waaronder drie ns. Onder de deelnemers zaten ikele Belgen en Duitsers, dus it een beetje een internationaal De start verliep prima, wat door stroming toch wel moeilijk is. Iers spoten er vandoor en gin- it een halve windse koers rich- Cocksdorp. Al snel bleek dat |rd ging, want binnen 20 minu- ierden de eerste surfers Dijk- luizen. Vanaf Dijkmanshuizen route gemarkeerd met boeien, ider de goed zichtbare boeien istzeilvereniging Westerslag. Dat Ie goed te vinden was, bleek al int 13 minuten na de start kon ',d. Berg in de controleboot bij boei melden dat M. Meurs als gerond was en richting Dijk manshuizen ging. Hij werd direct ge volgd door John van de Starre, Sikke- ma en Jaspers. Doordat de koplopers zo dicht bij elkaar zaten werd tussen hen een spannende strijd gestreden. Deze werd gewonnen door John van de Starre die in 1 uur en 12 minuten als eerste zijn plank over de finishlijn voer. Record In de zes voorgaande jaren dat deze wedstrijd is gevaren, is dit nog nooit gebeurd, meestal duurde het nog eens zo lang of langer. Tweede aankomende was Sikkema en derde Erik Jaspers Een zeer goede prestatie leverde de Texelaar André v.d. Berg door op zijn zelfgebouwde raceboard tussen deze cracks zeven minuten na de winnaar als zesde te finishen. Voorts hadden nooit alle wedstrijdsurfers de VC boei gerond en had de organisatie zo wei nig uitvallers geteld. Dat het afmeld- systeem goed werkte, bleek ook nu weer. Nadat een surfer gefinisht is, moet hij zich afmelden, krijgt dan con sumptiebonnen en op die bonnen brood, soep en drinken. Geen bonnen: geen eten en drinken. Dit werkt per fect. Op het afmeldformulier bleef één plaats open, waardoor de wedstrijdlei ding besloot om de start uit te stellen: „veiligheid voor alles". Deze surfer bleek op een boot te zitten die geen communicatiemiddelen aan boord had. Bij aankomst bij Dijkmanshuizen bleek dat deze surfer zijn mast gebroken had Mn Lonio Stoffen die eerder te zien l'ugmtus Is In het raadhuis ^Positie van foto's van Lenie pWn Heerwaarden te be- r,n' Zo'n vijf jaar fotogra- bit hobby met een Minolta I" drukt de foto's niet zelf JSteffen heeft enkele prachtige "b een vakantiereis naar namaakt die op de expositie ïMsar ook het eigen land en [["iel hebben haar geïnspireerd. Mn goed oog voor composi- 'jbij kleuren een belangrijke rol t blijkt onder meer uit een Wn aantal boeien op Ter- 1- Zomaar op een hoop ge- wasopdeexpozltle^Menz en omgeving". gooid, maar door de verschilende kleu ren een opvallend geheel. Een serietje van een trip naar Vlieland met de „Vriendschap" en op Vlieland met de Kangerouwexpress" is het bekijken waard, evenals de gekleurde bouwwer ken en containers die bij bestudering van de namenlijst op station Sloterdijk blijken te staan. Als leuk extraatje is een prijsvraag aan de tentoonstelling verbonden. Van die mysterieuze foto's moet het onderwerp worden geraden. Onder de juiste in zendingen wordt een foto met lijst verloot. Ludy Moens-lnden opende de exposi tie vrijdag en wees er nog eens op hoe ver iemand kan komen in een hobby. Dat is voor Lenie Steffen zeker van toepassing, want het tentoon gestelde vertoont professionele trekjes. en verder varen dus onmogelijk was. Om 14.40 uur kon Jaap van Vooren met een startschot de surfers richting Den Helder sturen. Ook dit deel van de wedstrijd ging snel. Om 15.08 uur, dus na 28 minuten, ging in een span nend gevecht Erik Jaspers als eerste over de finish, meteen gevolgd door M. Meurs en John van de Starre. Tot de uitvallers behoorden Tineke Zuide- ma en Janet van Heerwaarden die op een tandem voeren. (Een tandem is een plank van 7 meter met 2 zei len, dus 2 surfers). Op de terugtocht van Dijkmanshuizen naar Den Helder moesten zij opgeven. De golven in het Marsdiep werden te hoog, wat met zo'n plank een handicap is. Volgens Tineke pakten ze soms wel drie golven tegelijk. Ze werden door één van de volgboten opgepikt en naar Den Hel der gebracht. Als tegenprestatie had den ze op die boot het serviesgoed van die dag afgewassen. Geslaagd Evenals deze dames kan de organisatie terugzien op een prachtige en geslaag de surfdag. Veel vrijwilligers hebben zich weer een dag belangeloos inge zet. De organisatie is dan ook dank baar dat ze ieder jaar weer een beroep op deze mensen kan doen. Om 15.45 uur kon Ria Baans de winnaars be kend maken. Als eerste werd de jongste deelnemer naar voren geroe pen, dat was Daniël van der Vis (12 jaar) uit Oosterend. Daniël heeft de hele tocht uitgevaren; een prima prestatie. De oudste deelnemer was de heer Luitwieler (53 jaar) uit Den Hel der. De beste dame was mevrouw To renbeek uit Harlingen. Uitslagen. 1. Erik Jaspers, 2. John van de Starre, 3. M. Meurs, 4. Sikkema, 5. Paul Gieb. De Texelaars finishten als: 8 André v.d. Berg, 12. Klaas Jan van der Vis, 14. Mark van Rijsselberhe, 20. Ja cob Roeper, 26. Menno Löning, 30 Jaap Kees Snoeij (kan ook zijn broer zijn, want ze voeren beiden met hetzelfde zeilnummer). Er deden 18 Texelaars mee. Gisteren vond in Oudeschild een aan rijding plaats toen een 17-jarige brom fietser de Heemskerckstraat uitkwam en de Schilderweg overstak zonder goed uit te kijken, waardoor hij werd geraakt door de auto van een 27-jarige Texelaar. Er was slechts lichte schade en lichamelijk letsel bleef achterwege. Van een 41-jarige man uit Nieuwkoop is zondagnacht een autoband vernield ter waarde van 7110; De auto stond geparkeerd aan de Beatrixlaan ter hoogte van de Hollewal. Bij een in een bar gehouden armdru- kwedstrijd zette een 25-jarige Utrechte naar zoveel kracht dat hij zijn eigen bovenarm brak. Via een huisarts is hij naar het Gemini-ziekenhuis te Den Helder gebracht. Een politiesurveillance in burger be trapte zondagnacht drie jongens uit Apeldoorn die op een parkeerplaats bij paal 21 een surfmast en -zeil stalen van de auto van een Duitse toerist. De mast werd teruggegeven aan de eige naar en de jongens werden tot de vol gende middag vastgehouden. Een politiepatrouille in burger heeft vrijdagnacht een aangeschoten jongen betrapt bij het uittrappen van lantaarnpalen. Een 43-jarige Zwitser kwam zaterdag melden bij de politie dat hij aan de Boodtlaan te De Koog een auto van een Duitser had aangereden. Onder prima weersomstandighe den startte zondagavond de achtste crossloop van De Koog. Er kwamen 314 deelnemers door de finish. Er komen nu nog drie crosslopen, waarvan de eerste twee meetellen voor het algemeen klassement. Zondag kan weer gelopen en worden gewandeld. Start aan de Boodtlaan om half acht. Voor degenen, die nog willen deelnemen aan de barbecue van vrijdag is er nog tot woensdagavond gelegenheid zich tel. op te geven bij Tilly Eelman, tel. (02220) 2174. Uitslagen: Mini-jeugd: Huub Fisher 5,57, Dave Dijkstra 6.02; Fedor Eelman 6.32, eerste meisje: Cristina Jacob 6.19. Jeugd: Rienk Otter 18.31; Roald v.d Slikke 18.35, Denhard v.d Slikke 18 49; eerste meisje: Nicole Bakker 21.42. Recreanten: André Brouwer 15.35; Marcel Boertien 16.16; Rien Brouwer 16.31. Dames: Monique de Goede 19.02; Marijke Vis ser 20.26; Nel Bruining 20.37 Heren: Theo Franchimon 28.07; Ron Daalder 28.28; Jan Zijm 28.36 Heren veteranen: Loek van Vliet 29 53; Werner Lueck 30 19, Dirk Bakker 30.50 De 80 deelnemers aan de vrijdag gelopen crossloop in Den Hoorn kregen te maken met een stevige westenwind en een nog niet hele maal verdwenen plas op het par cours in de duinen. Desondanks werden er vrij goede tijden gelo pen. Theo Franchimon won deze keer met overmacht de wedstrijd op de 8 km en Monique de Goede uit Zeist verbeterde op de 4 km de beste seizoentijd van Ingrid van Lu- bek met ruim een halve minuut tot 17.09 min. Wegens het afgelasten van de loop van twee weken geleden, heeft de or ganisatie besloten dat Texelaars die in het eindklassement willen worden op genomen, aan minimaal drie Hoornder crosslopen dienen deel te nemen. Al leen de drie beste tijden tellen mee. Er wordt in augustus nog drie keer gelopenl Vrijdag, 19.30 uur, wordt de vierde loop gehouden. De start vindt plaats op het ZDH-terrein aan de Witteweg. Uitslagen: 8 km. vrije inschrijving: 1. Theo Franchimon 28.57; 2. Kees Timmer 29.46; 3. Jan Zijm 30.16. 8 km veteranen: 1. Piet van Oosterom 31.04; 2. Piet 8akelaar 31.50; 3. Daan Welboren 32.34. 4 km vrouwen, vanaf 15 jaar: 1. Monique de Goede 17.19; 2. L. Spierings 22.57; 3. Janny Posthumus 23.35. 4 km mannen, vanaf 15 jaar: 1. E. Kiemel 15.35; 2. Harry Bakker 16.36, 3. D Dijker 15.58. 4 km jeugd t/m 14 jaar: 1. Simon Kleiner 16.24; 2. Rienk Otter 16.29; 3 Roald van der Slikke 17.02. Uit de tent op camping Loodsmans duin is van een 17-jarige jongen uit Gorinchem een paar witte sportschoe nen met blauwe strepen van het merk „Reebok" gestolen. Tusen de regenbuien was het goed loopweer bij de Strandloop bij Paal 28. Twee records werden gebroken. Uitslagen: 4 km recreanten: 1 Carsten Böhn 13.45; 2. Jan Smit 13.46; 3, Marcel Boertien 14.00 4 km jeugd: 1. Simon Kleiner 16.07; 2. Klaas Theo van der Kooi 16.14; 3 Juup Mommerts 16.27. 4 km dames: 1 Monique de Goede 16.19 (nieuw record), 2 Ingrid van Lubek 17.36; 3. Marijke Stark 17.59. 8 km heren: Minne Goënga 25.29 (nieuw re cord); 2 Helmut Sweer 26.03; 3. Kees Timmer 27.30. 8 km veteranen: 1 Herman Reeb 27.46; 2. Loek van Vliet 29.24; 3. Piet Bakelaar 29 50 Omdat ze op de autorijbaan reden in plaats van op het fietspad werden twee Texelse bromfietsers zaterdag aangehouden, waarna hun voertuigen werden meegenomen voor technisch onderzoek, omdat ze waren opgevoerd Van een 20-jarige Utrechtenaar werd donderdagavond uit zijn tent op een camping te Den Hoorn een radiocas setterecorder gestolen van het merk „Mark". Honkbalvereniging Texla heeft de eerste winstpunten na de zomerstop weer te pakken. Tegenstander Alcma- ria Victrix was duidelijk niet opgewas sen tegen het goede en soepel spelen de Texla. Werper Eric Schneider speel de een vlekkeloze wedstrijd en had de tegenstander helemaal in bedwang. Texla wist zelf in deze wedstrijd via taktisch spel veel punten te veroveren. Hits en runs, stootslagen en vele honkslagen leverden dan ook een stand op van 27—1. Volgens weekend begeeft Texla zich naar Purmerend tegen Flying Petrols, een tegenstander die na het succes van Texla zeker te vrezen heeft. Voor de A- en B-junioren van S.V. Texel bestaat deze en volgende week al de mogelijkheid om te trainen. S.V. Texels nieuwe jeugdtrainer Rob van Winden verwacht iedereen op woens dag en vrijdag om 19.00 uur op het S.V. Texel-veld. Informatie over trainingstijden van de andere jeugdteams volgt in één van de volgende edities van de Texelse Courant. Nieuwe jeugdleden (moeten voor 1 aug. 6 jaar geworden zijn) kunnen al vast opgegeven worden bij Martin Land, tel. (022201 4657, of bij Loes Geus, tel. (02220) 4148. Uit zijn tent op een camping in De Koog is van een jongen uit Weesp za terdagmiddag een spijkerjas en een portemonnee met 7100,— gestolen. In de nacht van zaterdag op zondag zijn bij paal 21 twee geparkeerde auto's beschadigd en werd uit een andere wagen een radio gestolen. De drie au to's waren van Duitse toeristen. Van een 19-jarige toerist werd in de nacht van vrijdag op zondag een fiets vernield. De jasbeschermers waren eraf getrokken en het wiel was dubbel gebogen. In de nacht van woensdag op donder dag werd de bruinieren handtas van een 18-jarige Haarlemse gestolen uit een café te Den Burg, De tas bevatte 7100—, een bankpas en sigaretten. Door een jongen uit Den Hoorn werd de fiets van een meisje uit Tilburg over een schutting gegooid nadat zij one nigheid hadden gehad. De schade zal door de Texelaar worden vergoed. Jan de Haan uit De Cocksdorp slaag de te Hilversum voor het vakdiploma aannemer burgerlijke en utiliteitsbouw. Hij is werkzaam bij het bouwbedrijf Daalder. Uit de auto van een 24-jarige Texelaar werd in de nacht van zaterdag op zon dag een radio-cassetterecorder gesto len. De auto stond op de hoek Jon kerstraat/ Kogerstraat. In de nacht van zaterdag op zondag werden in de Dorpsstraat van De Koog jongens aangehouden die lantaarnpa len en andere gemeentelijke eigendom men aan het vernielen waren. Ze had den te veel gedronken. Waarschijnlijk door aanrijding is in de nacht van zaterdag op zondag de auto van een 22-jarige vrouw uit Den Burg links zwaar beschadigd. De politie ver zoekt eventuele getuigen zich te mel den, tel. (02220) 2644. Dinsdag 4 augustus Vanaf 21.00 uur wordt in de Herv. kerk van De Koog avondgebed gehouden. Voor de overige agendavermeldingen wordt verwezen naar de Rekreatiekrant. Met droefheid delen wij u mede, dat op 2 au gustus plotseling van ons is heengegaan, mijn geliefde man, onze vader en grootvader Leonardus Johannes Dijt echtgenoot van Barbara Zijm, op de leeftijd van 76 jaar. Zijn handen hebben voor ons gewerkt, Zijn hart heeft voor ons geklopt. Zijn geliefde familie, Barbara Dijt-Zijm Rein en Nelly Greta en Wim Wim en Patricia Rita en Wim Bert en Lynn Eddie en Denice en zijn 20 kleinkinderen 55 Darlimurla Avenue Newborough 3825 Victoria, Australia. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven die wij mochten ondervinden na het overlijden van on ze lieve vader, groot- en overgrootvader ARIE HUIZINGA zeggen wij u hartelijk dank. In het bijzonder een woord van dank aan dr. Waverijn, ds. Knipscheer en de heer Maat. Fam. Daalder Fam. Schagen Uw medeleven en betoonde belangstelling, welke wij mochten ondervinden na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en grootvader JOHANNES NICOLAAS WITTE heeft ons bijzonder gesterkt. Langs deze weg hiervoor onze welgemeende dank. Uit aller naam: G. W. Witte-van Sambeek leder die Moeder heeft gekend, weet dat zij door het leven niet werd verwend Haar kruis heeft zij moedig gedragen Niemand hoorde haar ooit klagen Stil en toch tevreden met haar bestaan is nu haar lichtje uitgegaan. Bedroefd maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede, dat na een liefdevolle verpleging in St. Jan, toch nog onverwacht van ons is heengegaan, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Cornelia Kuip weduwe van Cornelis Pieter Boersen, op de leeftijd van 75 jaar. J. C. Boersen G. J. Boersen-de Wit C. D. Boersen C. W. Th. Boersen-Hopman D. P. Boersen F. M. Boersen-Wittenberg P. de Wit klein- en achterkleinkinderen Texel, 3 augustus 1987 St. Jan. Correspondentie-adres: Loodssingel 15, 1792 BG Oudeschild. De H. Eucharistieviering ten afscheid zal wor den gehouden op woensdag 5 augustus om 10.30 uur in St. Jan, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 4 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in St. Jan. Bij deze wil ik ook na mens mijn vrouw ieder een bedanken voor de ve le attenties die ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. J. Visser P. v. Cuyckstraat 8, Den Burg.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3