(groen ^warij- tOOjaar jong van narij rijswin naars Nostalgievlucht etrokken )rinkwaterzinker op de terugweg Boot duikclub wordt ingeschakeld bij brandbestrijding op zee Snertweer. Teso: drukte in juli 11/2% minder Hl tflMAt Gaat bezoek koningin niet door? Geen startsubsidie geitenvereniging Politie gewond bij vechtpartij Bakker voert grondwerk uit voor zwemparadijs Aanrijding bij hotel Diefstal via achterklep Visbootje losgeslagen Grond „Vredelust" alsnog verkocht rTTTTTTTTi i i i iT live muziek mm .v. f Wré Sharon RICARDO BEN/TA rICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.202 VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1987 retenties, abonnementen, etc w De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, (02220) 2741, na 18 00 uur 4881 parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741. verktijd deze week tot en met dinsdag a s Frans Hopman, Ongeren 0urg, telefoon 02220 - 5472. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs H9.20 per kwartaal; los 90 c^nt Postgiro 652. Bankrelaties Amro Bank nr. 46 99 17.636 Rabobank nr. 36.25 01 742; NMB nr. 67.34 60.398. iee, strand. Honderd jaar een krant in het Texelse land. En in nog Langer Mee". Aldus de g van de rebus die wij afdruk- i de krant van 15 mei j.l. Inzen- van de juiste uitslag maakten op een vliegtocht naar Amster- vanaf Texel (en terug) met een jsch vliegtuig ter gelegenheid iet vijftigjarig bestaan van het «ld Texel en het 100-jarig ui van de Texelse Courant. bben hondenden oplossingen bin- kregen. Die waren vrijwel allemaal godat degenen die de nostalgie- straks mogen meemaken door lo- «esten worden aangewezen, lekend zal de vlucht worden ge- met de DC 3 (Dakota) PH DDA i Dutch Dakota Association, vrij- gker op dinsdag 29 september a.s. ertrek is op een nader bekend te tijdstip in de ochtend. Het is de (ng om op Schiphol koffie te drin- deel te nemen aan een excursie Ie onderhoudswerkplaatsen van de en mogelijk andere interessante ob- die gewoonlijk niet voor publiek zijn. Na enkele uren wordt 'exel teruggevlogen, waar wordt eerd in het luchthavenrestaurant, lboden door de Texelse Courant, dit alles betalen de prijswinnaars Zijnde het bedrag dat in 1937 voor itourvlucht Texel-Amsterdam moest neergeteld. De werkelijke kosten inwoordig uiteraard veel hoger ir f150,—I. Het verschil wordt door de KLM. Die heeft de lucht willen sponsoren, omdat bureau van de Texelse Courant Is het KLM agentschap was ge- |d waar men terecht kon voor het van een kaartje. Het is denkbaar dat onder de prijswin naars mensen zijn die op de genoemde datum niet in de gelegenheid zijn de vlucht mee te maken of er om een an dere reden vanaf willen zien. Zij kunnen een plaatsvervanger aanwijzen. De prijs winnaars worden verzocht ons hiervan in de komende week op de hoogte te stel len. We zullen daarna de tickets gereed maken, die na een nader bekend te ma ken datum tegen betaling van f8,— kun nen worden afgehaald. De winnaars: D. Scholtanus, Trompstraat 2, Oude- schild; Martijn Hin, Westerboersweg 4, De Waal; Th. Letschert, Gronausestraat 50, Enschede; C. de Graaf, De Meute 10, Criel; J. Witte, Warmoesstraat 38, Den Burg; A. Lampe, Thijssestraat 40, Zaandam; Marleen Heyne, Hoofdweg 95a, De Cocksdorp; J. W. Rijk, Ger- ritslanderdijkje 8, Den Burg; J. C. Huisman-de Winter, Thijsselaan 87, Den Burg; Marc-Hessel Huizinga, Vaargeul 25, Den Burg; D. Westerlaken, Koger- weg 134, Den Burg; W. J. A. Ran, Eerste Hogerwegdwarsstraat 29, Haar lem; Anne Slikker, 3e Hambakendreef 5, Nu koningin Beatrix in Nederland is teruggekeerd met verschijnselen, die duiden op hersenvliesontste king, is het twijfelachtig of het werkbezoek dat zij 25 augustus aan Texel en Terschelling zou bren gen, kan doorgaan. De Rijksvoor lichtingsdienst liet ons vanmorgen weten dat een beslissing daarover nog niet is genomen. neerd gaat het bepaald niet da aanleg van de dubbele waterzinker naar Texel, maar men toch over de helft. De alijke leiding is aan wal ge ilt en woensdagmiddag is be ien mat de aanleg van de urleiding. Bnleg van het laatste ondiepe stuk Texel heeft veel voeten in aarde I, want het bleek onmogelijk om ideelte van enkele honderden me ieggen met behulp van de on- iterfrees vanaf een klein ponton, ees zonk weg in de veenachtige Ier en moest er met een drijvende worden uitgetrokken. Beslo- «rd toen het laatste stuk óver te leggen en dit later met be ven een dragline drie meter in de I te brengen. Ook het eerste stuk de retourleiding ligt voorlopig bo- Jbetwad. Woensdagmiddag is «lerwaterfrees vanaf het grote *i Baas Kobus lil weer in gereed- Stbracht en is begonnen met het teebodem brengen van het ver ten de retourleiding, vlak onder de Texelse kunst een E ..prut" zat waarin de onderwa ar problemen zou kunnen krijgen li de Duitse onderneming Rohr- die het zinkerprojekt uitvoert, be- aan de hand van grondboringen, hetzelfde verschijnsel heeft men n het Duitse Waddengebied te gehad. Men hoopte echter dat de praktijk zou loslopen en dat lukken het korte stukje toch met de frees te overbruggen. Dat is dus tegengevallen. De foto van Dirk Kuiter toont de over het wad en over de dijk liggende westelijke zinkerleiding die zojuist aan land is gebracht. 's-Hertogenbosch; H. B. de Ridder, Bernhardlaan 83, Den Burg; P. de Bloois, Ploosterstraat 26, De Cocksdorp; E. V. M. Soontiëns, Kogerstraat 38, Den Burg; A. Ran, Julianastraat 6, Den Burg; S. P. Troost, Herenstraat 65, Den Hoorn; Els van Hove, Wilsterstraat 23, Den Burg; Lidy Bakker, Postweg 50, Eierland; J. Vonk, Vliestraat 24, Ooster end; J. Saalmink, Drijverstraat 2, Den Burg; mevr. Van der Star, Westerweg 31, Den Burg; J. Boon, Buysstraat 1, De Cocksdorp; H. Prins, Weverstraat 37, Den Burg, C. van Heerwaarden, Loods- singel 33, Oudeschild; Peter Douma jr., Klimpstraat 57, De Cocksdorp en P. Ver- berne, Spangerweg 25, De Waal. De gemeente zal geen startsubsi die aan de Geitenvereniging toe kennen. Voor bijzondere activitei ten komt de club wel in aanmer king voor een incidentele subsidie. De Texelse Geitenvereniging, opgericht in februari j.l., telt 27 leden en 20 do nateurs. Hoofddoel van de vereniging is meer mensen enthousiast maken voor het houden van grote geiten. Daarbij wil men de contacten tussen geitenliefhebbers verbeteren. De vere niging hoopt behulpzaam te kunnen zijn bij de afzet van geitemelk en de aan- en verkoop van geiten. Van de nood een deugd maken. Dat is de uitdaging waarvoor toe ristisch Texel zich in deze herfst achtige zomer ziet gesteld. Tijdens de Koger braderie van dinsdag konden de vakantiegangers zich tegoed doen aan hete snert, te koop aangeboden vanuit een stal letje op het terrein van hotel Het Vogelhuis van Paul van der Vis. Het wekte wel verbazing en hilari teit maar de mensen die gebruik maakten van deze mogelijkheid, moesten toegeven dat de erwten soep heerlijk smaakte. Een politiepatrouille in burgerkle ding betrapte dinsdagnacht twee jongens in de Dorpsstraat bij het in brand steken van vuilnisbakken en een vuilniscontainer. Toen een agent één van de jongens wou aanhouden, riep deze zijn vriend te hulp die de agent schopte. De tweede (vrouwelijke) agent kwam haar collega te hulp en kreeg een vuistslag in het gezicht. Uiteindelijk konden beide personen worden aangehouden. De pyromaan was 19 jaar en kwam uit Venhuizen, zijn vechtlustige vriend van 18 jaar kwam uit dezelfde plaats en is dienst plichtig militair. Proces verbaal tegen hem zal worden opgemaakt in samen werking met de marechaussee. De agent liep enkele gekneusde ribben op en een pijnlijk bovenbeen, de agente een pijnlijk gezwollen blauw oog. De bouw van het zwemparadijs bij De Koog wordt niet helemaal een over- kantse aangelegenheid. Aannemer Wil lem Bakker uit Den Hoorn heeft met Draisma uit Makkum overeenstemming bereikt over de uitvoering van al het grondwerk voor het eigenlijke zwem bad, het aanbrengen van de bronbe maling en diverse voorbereidende werkzaamheden. Bakker heeft in- mddels al enkele keten op het bouw terrein geplaatst en begint eind vol gende weeg met de aanleg van de be maling. In een der keten zal een kan toortje met expositieruimte van de Re creatiemaatschappij Texel worden ge vestigd waar geïnteresseerden informa tie kunnen krijgen over het zwempara dijs en aandeelcertificaten kunnen kopen. Een man uit Uden ontdekte dinsdag dat hij op de Ruijslaan te De Koog met zijn auto niet verder mocht en reed zonder goed te kijken achteruit, tegen een Duitse automobilist, die met zijn wagen uit de oprit van een hotel kwam. Beide wagens liepen plaatscha- de op. Door de achterklep van de auto van een 21-jarige Haarlemmer te forceren, konden onbekenden dinsdag een radi ocassetterecorder en een tiental cas settebandjes stelen. De wagen stond aan de Boodtlaan te De Koog. De gemeente zal met de Duikclub Texel een overeenkomst aangaan inzake het als blusboot gebruiken van de boot van de club. Dit schip (vroeger in gebruik als blusboot en daarom bij voorbaat geschikt) zal daartoe enkele aanpassingen on dergaan. De blusboot zal in actie komen als brand uitbreekt op een schip in het bij Texel ingedeelde stuk van de Waddenzee. De burgemeester is over deze aangele genheid nog in onderhandeling met enkele hulpverlenende instanties. Al dus wordt meegedeeld door B en W naar aanleiding van een motie die door de gemeente Vlieland is aangenomen inzake brandbestrijding op zee. Het is de bedoeling dat bij brand bestrijding in het Noordhollandse deel van de Waddenzee wordt samenge werkt met Den Helder, Anna Paulow- na, Wieringen en de rijksdiensten. In de genoemde motie die door Vlie land is aangenomen en ter kennis ge bracht van de andere Waddenzee- Zoals kon worden verwacht is de toeristische drukte in juli minder geweest dan in dezelfde maand vo rig jaar. Teso vervoerde 89.816 een heden tegen 91.168 in juli 1986, een teruggang van anderhalf procent. Het zijn vooral de kampeerders die zijn weggebleven, wat onder meer blijkt uit het feit dat het vervoer van caravans zakte met 7% en het vervoer van aanhangwagens met 7'/r%. De ongunstige omstandighe den (waartoe ook de slechte va kantiespreiding moet worden gere kend) in aanmerking nemende is de teruggang eigenlijk nog best meegevallen. Het aantal .vreemde" auto's op Texel begint inmiddels te herstellen, al is het peil van vorig jaar nog niet bereikt. Zondagavond bedroeg het aantal au to's van niet ingezetenen (nog altijd een nauwkeurige graadmeter voor de toeristische drukte) 7956 tegen 8209 op hetzelfde tijdstip vorig jaar, dus een verschil van slechts 253. Het afgelopen weekend was voor Teso druk en verliep niet zonder wachttij den. Vertrekkende toeristen veroor zaakten vrijdag tussen 11.00 en 1.00 uur een wachttijd van ongeveer een uur. Dat schoot even uit naar twee uur omdat de dubbeldekker een keer in verband met spoedeisend ziekenver- voer zo snel moest vertrekken dat geen auto's aan boord konden worden genomen, wat dus hetzelfde effekt had als het uitvallen van een boot. In Den Helder moest vrijdag een tijdje ongeveer een half uur worden gewacht. Zaterdag moest in Den Helder geruime tijd twee uur wachten voor lief worden genomen; om half zes 's avonds kon den de boten het aanbod weer bijhou den. Vertrekkende toeristen van Texel veroorzaakten tussen 10.00 en 14.00 uur ongeveer één uur wachttijd. Zon dag waren er geen problemen. De reddingboot Siegfried Egmundis kwam woensdagmiddag in actie om een op drift geraakte visboot te ber gen. De acht meter lange boot, eigen dom van een Duitser, was weggedre ven van zijn plaats op het wad ter hoogte van De Cocksdorp omdat de ankerlijn door onduidelijke oorzaak ka pot was gegaan. De heer J. W. Tesselaar uit Heerhugo- waard is alsnog eigenaar geworden van 21,6 ha grond aan de Californië- weg, behorende bij hoeve .Vredelust". Tesselaar was de hoogste bieder (met een bedrag van 7401.491,34) op de openbare veiling die op 23 juni in hotel De Lindeboom werd gehouden, maar eigenaar R. B. de Hertog besloot na afloop om niet tot gunning over te gaan. Nadien is Tesselaar met hem in onderhandeling getreden wat ertoe leidde dat hij de grond alsnog kon ko pen. De nieuwe eigenaar verwierf al eerder een ongeveer even grote opper vlakte grond tussen Pelikaanweg en Californiëweg, waar hij thans voor het tweede seizoen onder meer fresia's teelt. gemeenten wordt ongerustheid ver tolkt over het vraagstuk van de ram penbestrijding in het bij de diverse ge meenten behorende watergebied. De betreffende gemeenten zijn namelijk verantwoordelijk voor de rampen bestrijding maar beschikken niet over de daarvoor benodigde middelen. Het gaat om enorme oppervlakten. Texel is (na Terschelling) de één na grootste gemeente van Nederland geworden nadat het bij de gemeentelijke indeling vastgestelde stuk Waddenzee aan het grondgebied is toegevoegd en de ge meente Vlieland heeft er 26.000 hecta re bijgekregen. De raadsmotie van Vlieland behelsde dat B en W van Vlieland in samenwerking met de ge meentebesturen van de andere eilan den geld uittrekken voor blusmiddelen op snelle boten, bijvoorbeeld met monteren van een waterkanon op een bestaande snelle patrouilleboot van de politie. Verder zouden vaartuigen ge schikt moeten worden gemaakt voor het vervoer van draagbare blusmiddelen. 'EEREKUIL de beerekuil de ^agmiddag, aanvang 14.00 uur: m m Soundmix Shaking Stevens.-® 'EEREKUIL DE BEEREKUIL A.s. maandag De Soundmix Al Jarreau en Aretha Franklin. Entree 75,—

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1