Voetbalclubs voor tart van seizoen I Jl Zeiltocht rond Texel en Vlieland perfect VAN HET RAADHUIS Texelcup voor Koog 1 en 2 letbalprogramma Texelse Boys-nieuws y Kampioenschap tijdrijden Texelse bowlers in Lelystad en Eelde Jeugdwielrenners- succes in Hoorn Opgave wandelaars voor jubileumtocht Klaverjassers: bijna duizend gulden bij elkaar Eilandcompetitie volleybal Komend weekend finales Tesseltoernooi Mededelingen van B. en IV. Gemeentelijke studietoelage 87/'88 A.V. Texel hervat duurtraining UIJDAG 4 SEPTEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ^9g eerste elftallen van de Texelse voetbalclubs zullen In het nieuwe jioen, dat komend weekend begint, speciaal In de gaten worden ge iden door de eilandelijke voetballiefhebbers: Texel 1 en SV De Koog 1. lids zijn vlaggeschepen van verenigingen die vorig seizoen een jubi- Jfn hadden te vieren. De oudste, de 75-jarige SVT, greep dat heugelijke ;taan om de bezem eens door de financién en de organisetie te halen, ttsizoen moet blijken hoeveel alle mooie voornemens in de praktijk ,grd zijn. De prestaties van het eerste tellen daarbij zwaar mee. SV De I0g, 40 jaar jong, beleefde een extra feestelijk seizoen doordat het ,rste er zowaar in slaagde om vla de nacompetitle te promoveren naar tweede afdellngsklasse. Het Is nu zaak om te bewijzen dat SV De mg daarin thuishoort. Maar ook de andere clubs hebben uiteraard hun rwachtingen. Een kort overzicht. «Texel begint de competitie weer it vier seniorenteams, nadat er vorig jen door ledengebrek een elftal uit wei moest worden gehaald. De lulling is voor een flink deel te „ken aan de doorstroming van veel junioren. Vrijwel al deze jongens zijn schtgekomen in het tweede elftal, [senioren krijgen onderricht van een i trainer: Gerrit Asselman uit n Helder. Enkele jaren terug trainde |al eens met succes bij SVT. e gelederen van het eerste één op- mde aanwinst: Joost Brouwer, die [iSV Oosterend is overgekomen, jer Bart Heerschap en Nicol ermer zijn weer van hun blessures Louis Uriot heeft een knie sde ondergaan; of hij erin slaagt ir op zijn oude niveau terug te ke- moet worden afgewacht. SV Oosterend vierde plaats die het zaterdagteam seizoen in de eerste afdelings- (Hsse wist te bereiken, moet dit jaar 'Hr mogelijk zijn, vertelt secretaris Raven. Weliswaar is Joost Brou- naar SVT vertrokken, en hebben broer Gep en Erik Kramer de in aan de wilgen gehangen, er goede vervangers voor hen geko- André Brouwer en Erwin Koning lilden de zondag voor de zaterdag irco Eelman en Kees Bremer zijn ir lid geworden. zondagteam kent meer problemen, ist de twee naar het zaterdagteam rgestapte spelers, is ook Martin jtsma (naar SVT) vertrokken. Bo- #160 ligt keeper Robert Daalder enteel in het ziekenhuis. In diens is zal voorlopig good old Roel Iman onder de lat plaatsnemen, tin Land is nog trainer van de i-senioren, maar wil dat niet langer ren tot een andere oefenmeester is getrokken. Het bestuur voert met ;ISH|d,daten uit Den Helder en van gesprekken. In elk geval blijft i wel in het zaterdagteam voetbal ter. SV De Koog r het gepromoveerde De Koog 1 is dhaving het doel, zo zegt de nieu- irdag 5 september: leling Noordholland: l/Z-Meervogels, 14.00 uur idorp-Schagen, 14.30 uur idam 5-SVO/Z 1, 14.30 uur |loren: iterend A1-HCSC A2, 14.45 uur IB1-HCSC B2, 14.45 uur Boys B1-WGW B2, 13.30 uur toog BTTexel B2, 13.30 uur lerend CTTexel Cl, 13.30 uur oCI-Tex. Boys Cl, 14.30 uur IC1-HRC C3, 14.45 uur IC2-ZAP C 3, 13.30 uur iejes B-junioren: i-Tex. Boys, 13.00 uur lillen: ID2-ZDH Dl, 13.30 uur lerend D1-Tex. Boys Dl, 12.00 uur Boys E1-Tex. Boys E2, 13.30 uur toog El-Oosterend E1, 12.00 uur I El-Texel El, 12.00 uur J F1-SVC F1, 11.00 uur IIFI-Tex. Boys F1, 14.45 uur I f1-0osterend F1, 11.00 uur fteg 6 september: lasse KNVB: HOTS, 14.00 uur Jling Noordholland: (oog-Watervogels, 14.00 uur ■Dirkshorn, 14.00 uur S-Oosterend, 14.00 uur oorl-Tex. Boys, 14.00 uur Mgerwaard 2-Texel 2, 14.00 uur (boot 12.05 uur) 2-WGW 4, 11.15 uur ntsoog 3-Tex. Boys 2, 14.00 uur "4-Texel 3. 14.30 uur «5-De Koog 2, 14.00 uur (boot 12.00 uur) Boys 3-HRC 8, 14.30 uur '-Helder 7, 12.00 uur foren: (At-Hollandia A2, 11.30 uur rart Al-Tex. Boys A1, 14.00 uur (boot 12.00 uur) 'oys-KGB, 12.00 uur lend-VVS, 12.00 uur [Oh reizen: 3 2. Texel 2 en Tex. Boys A1. «bus 11.30 uur vanaf ingang f'x. Boysterrein, Haffelderweg. Bij Ts,in9 afbericht bus (02220) 5555. we trainer Nico Erwich. Dat moet dan gebeuren zonder de gevaarlijke spits Ben Kaart, die met trainer Ruud van de Kerkhof naar Petten is vertrokken. Van SV Texel kwamen drie spelers over: Riewert Pol, Erik Kossen en Hans Polderman. Van Texelse Boys kwam Vincent Kaspers. Gerrit Vlaming keerde naar SVT terug. De resultaten in de oefenwedstrijden waren bemoe digend: de Texelcup werd gewonnen (ook door het tweede) en tegen mede tweedeklasser Berkhout werd een uit stekende partij voetbal op de mat ge legd. Texelse Boys Ook de Boys heeft de beschikking over een nieuwe trainer. Bep Vonk, die daarmee terug is op het nest dat hij tien jaar geleden verliet. Destijds be haalde Vonk als trainer-speler met Boys 1 het kampioenschap in de derde klasse. Het is niet de bedoeling dat de oud-Amsterdammer weer gaat mee- voetballen. Dat doet hij nog wel in het zaterdagteam van SV De Cocksdorp, waarvan hij ook trainer is....Drie spe lers uit de basis van vorig seizoen zijn niet teruggekeerd: aanvoerder Gerard Boogaard, trainer-speler Dick van Straalen en Vincent Kaspers (SV De Koog). Harry Witte is nog een vraag teken. Niettemin moet een goed sei zoen voor de Boys mogelijk zijn, al moet worden opgebokst tegen fysiek sterke ploegen uit Westfriesland en omstreken. ZDH De Zwaluwen hebben een nieuwe trai ner en een nieuwe keeper: resp. Piet van Vliet en Frans Stolk. Doede de Vries die vorig seizoen om de club uit de problemen te helpen het doel ver dedigde, heeft nu met een gerust hart kunnen stoppen. Voorts is Erik Bakker weer serieus gaan trainen en is aan de selectie van het eerste toegevoegd Voor het tweede zijn enkele oudge dienden benaderd, waardoor er nu voor twee elftallen 26 voetballers zijn. Vorig seizoen lag dat heel wat moeilijker. Aanvoerder Henk de Ruijter, die zijn 24ste seizoen bij ZDH tegemoet gaat en op weg is naar zijn 500ste wedstrijd, waakt voor teveel opti misme: „Vorig seizoen eindigden we als voorlaatste, laten we eerst maar zorgen dat we de middenmoot halen." SV De Cocksdorp Bij de „kleinste voetbalclub van Ne derland" blijft het een kwestie van van jaar tot jaar bekijken, zegt elftalbege leider Piet Postma. Volgens Postma is de spelersgroep van het eerste vergele ken met vorig seizoen zelfs ietsje ster ker geworden. Toen werd een midden- mootpositie bereikt, dus.... Enkele te genstanders waartegen nog niet eerder moest worden aangetreden, maken het koffiedik kijken echter moeilijk. Er zijn twee nieuwe spelers: Peter Schol en Bas Hardeveld, die op Texel stage loopt en in elk geval tot aan de win terstop kan meedoen. Klaas de Vries is niet meer beschikbaar en Jeroen Tromp is teruggekeerd naar zijn oude club HSV. Spits Roberto Casciola is SVC trouw gebleven, hoewel ook een andere Texelse club interesse had. Voor het reizen naar uitwedstrijden worden dit seizoen bussen van Aris van Boven ingeschakeld. Vertrokken wordt vanaf het Boysveld. Dit houdt in dat de A-junioren, die zondag op be zoek gaan bij Geel-Zwart (de KNVB heeft deze wedstrijd ingelast), om half twaalf bij het Boysveld worden ver wacht. De C-junioren vertrekken zater dag eveneens vanaf het Boysveld en worden daar om half een verwacht. De definitieve teamindelingen van de jeugd staan vermeld in het Boys-kastje bij Ria's Winkeltje. Boys 1 en 2 gaan zondag wél met eigen vervoer. Voor aanvangstijden en overige teams zie het wedstrijdprogramma in deze krant. De als eerste gefinishte Willem de Jong uit Den Helder geniet na van de geslaagde toertocht, met op de achtergrond de Texelse mede organisator Jan Moens. De toertocht voor zeilers rond Texel en Vlieland, zaterdag, is in al le opzichten een geslaagd evene ment geweest. Ideale weer somstandigheden en een goede or ganisatie leidden tot een vlot ver loop. De eerste boot keerde al om vijf minuten voor twee in de Oude schilder jachthaven terug, en dat was enkele uren sneller dan vorig jaar toen de tocht voor de eerste maal werd gehouden. Eén van de 27 deelnemers moest voortijdig te rugkeren: de „Tuimelaar" van Texe- Zowel het eerste als het tweede team van SV De Koog hebben on geslagen een Texelcup veroverd. Jaren was sportief gedrag voor SV De Koog de hoofdzaak, nu telden ook de resultaten. Het tweede team zal dit jaar duidelijk versterkt aan de competitie deelne men. De uit het eerste komende Dirk Barends, Henk-Jan Klok, Richard Daalder en Jan van Beek versterkten de gelederen en hun plaats in het eerste team wordt overgenomen door nieuwe spelers. Met de volgende resul taten werd de Texelcup in de tweede poule behaald: Oosterend zaterdag 2-De Koog 2 3—4; Texelse Boys 2-De Koog 2 2—4; De Koog 2-Cocksdorp 2 10-2. Het gepromoveerde eerste elftal dat komend seizoen wordt getraind door Nico Erwich en begeleid door Sieme- Jan Rijk, zal aantreden met nieuwe spelers Hans Polderman, Rieuwert Pol, Eric Kossen, Vincent Caspers en Vin cent van den Broek. Koog 1 had meer moeite met het winnen van de Texel cup. Veel afberichten door werk en blessures maakten het noodzakelijk dat een greep werd gedaan uit het twee de. Ondanks dat werd toch gewonnen: Oosterend 1-De Koog 1 4—7; Texelse Boys 1-De Koog 1 0—2; De Koog 1-Texel 2 2-1; ZDH-De Koog 1 1-1. Parachute Zondag begint de competitie van SV De Koog thuis tegen Watervogels, ge traind door oud-Koog trainer Andri Lieuwma, aanvang 14.00 uur, toegang gratis. SV De Koog-trainer Erwich zal een kwartier voor aanvang de wedstrijdbal zelf met een parachute uit de hemel bezorgen, mits het weer het toelaat. Op zaterdag 19 september wordt het open kampioenschap tijdrijden over 40 km voor niet-licentie- houders gehouden, georganiseerd door het Wielercomité Texel. De start is om 14.00 uur op de haven van Oudeschild. De route van de tijdrit loopt van Oudeschild naar De Cocksdorp en terug. Voorinschrijven kan bij Leen van Elk, Wilsterstraat 11, Den Burg, tel. (02220) 4596 (na 18.00 uur). De kosten bedra gen f7,50 te voldoen bij het afhalen van het rugnummer. Er zijn ereprijzen te winnen. De tijdrit telt ook mee voor het Duvekotklassement. Er wordt gere den in twee klassen: A-klasse, van 16 tot 40 jaar en de B-klasse, van 40 jaar en ouder. De inschrijving sluit voor iedereen op 17 september. Nog voordat de Texelse bowling competitie is begonnen (deze start 27 oktober) wordt door verschillen de bowlers alweer ergens een toer nooi gespeeld. De bowlers Piet Kok en Peter Veldman speelden een groot toernooi in Lelystad, waarvan de winnaar naar Las Ve gas zou worden uitgezonden om aan het wereldtoernooi mee te doen. Piet Kok kon het nog niet erg vinden en met games van 170, 138, 150, 148, 180 en 178 wist hij zich niet te plaat sen. Heel wat beter ging het met Pe ter Veldman. Die gooide 162, 215, 202, 169, 211 en 194. Dit totaal van 1153 en gemiddeld 192 bleek genoeg om als 16e de kwartfinales in te gaan. Die werd volgens het knock down systeem gespeeld. De eerste game ontmoette Peter Veldman de als eerste geplaatste en oud-Nederlands kampioen Ton Plummen. Met een game van 191 wist Peter Veldman zijn opponent te ver slaan en zich een ronde verder te Tijdens het zondag in Hoorn verre den jeugdtoernooi hebben Jordy Vinke en Henk Broekman met suc ces opgetreden. Bij de 13-jarigen was het Jordy, die bijzonder aktief de wedstrijd naar zijn hand wilde zetten. Regelmatig sleurde hij daarvoor de kop van het peloton, maar een echte afschei ding kwam niet tot stand. In de sprint, beslist niet het sterkste onderdeel van Jordy, werd hij uiteinde lijk vijftiende. Henk Broekman zou het bij de 14-jarigen nog beter doen. Er werd door regelmatige demarages een leven dige wedstrijd voorgeschoteld. Henk was door oplettend fietsen vrijwel al tijd in de voorste gelederen te vinden. Toen het dan uiteindelijk op een pelo tonsprint aankwam, kon Henk zijn niet geringe sprintkwaliteiten tonen. Maar nipt werd Henk verslagen door de ook landelijk zeer sterk rijdende Ray van der Dongen. Zo viel een prachtige tweede plaats hem ten deel. Zondag rijden Henk Broekman en Jor dy Vinke in Den Helder. plaatsen. In de kwart finale gooide Pe ter Veldman een game van 178 en plaatste zich hierdoor voor de halve fi nale. Nu verloor hij met een game van 158 en was dus uitgeschakeld voor een finaleplaats. Een andere Texelse bowler, die het goed deed was Max Hagedoorn. Hij speelde mee in het bloemencoreotoer- nooi te Eelde. Na een slechte start van 121 en 128 wist hij sterk terug te ko men met games van 162, 193 en 206. Dit leverde een gemiddelde op van 162. Uiteindelijk kwam Max Hage- doorn net 6 pins tekort om zich van een finaleplaats te verzekeren. Leden van Wandelsportvereniging „Het Gouden Boltje" kunnen zich op geven voor de „Jubileumwandeltocht" op zaterdag 10 en zondag 11 oktober. Deze wandeltocht is in en om Over- veen, ter ere van het 50-jarig bestaan van de Noordhollandse wandelsportvereniging. Voor leden van „Het Gouden Boltje" is deze tocht gratis en zijn alleen de bootkosten voor eigen rekening. Vertrektijd wordt nader bepaald, afhankelijk van het aantal deelnemers en wijze van ver voer. Sluiting van inschrijving 12 sep tember. Opgave bij B. A. Roest, tel. (02220) 4451. De volgende wandeltocht is de Slui- tingstocht begin november. Na vier speelavonden heeft klaverjas- club De Doormars met de door haar georganiseerde open drives f937,85 bij elkaar voor de nieuwe sportzaal van Oudeschild. Ook de laatste speelavond was een succes, zodat deze kaartavon den voorlopig worden voortgezet. De eerstvolgende is vrijdagavond 4 sep tember in dorpshuis 't Skiltje, aanvang 20.00 uur. Op de laatstgehouden kaart avond konden twee personen niet meedoen omdat er een koppel te wei nig was. De organisatoren doen een beroep op de spelers om een reser vespeler achter de hand te houden. In het dorpshuis kan die speler dan wor den gebeld als het nodig is. Het is ver velend om mensen die op een gezelli ge kaartavond hadden gehoopt, naar huis te moeten sturen. laar Wim Klein-Breteler liep een gebroken mast op. Dat incident gebeurde in het Molen gat, het enige punt op het traject waar het spookte. De ruige omstandigheden in het smalle zeegat die de verbinding vormt tussen Noordzee en Marsdiep, werden voornamelijk veroorzaakt door binnenlopende kotters. Deze kwamen met volle vaart aanvaren om nog vóór acht uur 's morgens in de thuishaven te kunnen zijn. Wie later arriveert wordt een extra visdag in rekening ge bracht. De zeilbootjes (de grootste had een lengte van 38 yards, ca. tien me ter) kregen in elk geval te kampen met hoge hekgolven. Vanaf het Molengat werd koersgezet naar de noordkop van Vlieland. Op dit traject was sprake van een „halve" wind. Intussen was het tij gekeerd, zodat om tien uur met de stroom mee „naar binnen" (de Wad denzee weer op dus) kon worden ge zeild. Om omstreeks tien uur passeer de de eerste boot de Uiterton bij de Stortemelk-gronden tussen Vlieland en Terschelling. Over de Vliestroom werd vervolgens het wad opgevaren en via het Inschot en de Omdraai werd het Scheurrak bereikt. Veel deelnemers pasten in dat laatste stuk een truc toe: de droogte ,,'t Zachte Bed" stond pre cies voldoende onder water om over heen te zeilen zonder aan de grond te lopen. Afsnijden op deze wijze scheel de een uur. De eerste deelnemer die in Oudeschild arriveerde was Willem de Jong uit Den Helder met zijn 37 yards metende boot „Sundancer". De Jong is voorzitter van de met acht leden deelnemende Helderse watersportvereniging „Heis deur". Hij was om tien over vijf gestart en kwam om vijf voor twee aan. Nog iets sneller volbracht de „Roman" (38 yards) van O.A. Metz uit Den Helder de tocht, maar die was later gestart en kwam ook iets later aan. De vroegste vogel had reeds om vier uur het ruime sop gekozen. Om half vijf kwam de laatste deelnemer binnen. Ideaal weer De weersomstandigheden waren voor een groot deel verantwoordelijk voor deze vlotte voltooiing. De windrichting was ideaal: van zuid-zuidwest draaiend naar noordwest. De wind draaide al dus met de zeilers mee, een groot deel van het traject kon de spinaker op. Wedstrijdtechnisch kan de prestatie tocht uniek worden genoemd. Alle denkbare facetten van het zeilen zijn vertegenwoordigd. Om de tocht te vol brengen moet men zowel de grillen van de Noordzee als de stromingen in de zeegaten en de zandplaten in de Waddenzee kundig kunnen omzeilen. De truc is om het tij vóór te blijven. Wie daarin niet slaagt, zal nooit zei lend de finish kunnen bereiken. De Watersportvereniging Texel speelde al jaren met het idee en bracht de tocht vorig jaar voor het eerst in praktijk. In de eerste plaats is de ronde bedoeld om als vereniging een evenement te kunnen bieden. Den Helder heeft het Rondje Lichtschip, Sneek de Schutte- vaerrace, Medemblik de 24 uurs-race en Harlingen de tocht Harlingen- Terechelling. Nu al is zeker dat Texel de ronde om Texel en Vlieland volgend jaar wederom zal houden. Er worden oefenwedstrijden gespeeld omdat nog niet iedereen zich opgege ven heeft. Dit kan alsnog op tel. 5729, bij Co Koomen. Programma: Veld A, mannen: 18.30 u. Graaf Spuiterij-40 Plus Theodorahoeve 19.05 u. Theodorahoeve-Paal 28 40 Plus 19.45 u. Vereluis-Kobeko Paal 28 20 25 u. Tex. Autocentrale-Seg.-Eelman Versluis 21 05 u Teso-Nissan Tex. Autocentrale 21 45 u. Molenkoog-Mantje Sport Nissan 22.25 u. Bremakker-Krim Mantje Sport Veld B, vrouwen: 18.30 u. Ass.Bremer-Witte&Witte Leijdekkers 19.05 u. Leijdekkers-Sportshop Witte&Witte 19.45 u. Zegel Mode-Mantje Sportshop 20.25 u. Retsina-Visser Bouw Mantje 21.05 u Hannibal-Antiekhuisje Restsina 21 45 u Molenkoog-Durper Drup Antiekhuisje 22.25 u. Vinke-7 Provinciën Durper Drup Veld C, mannen en vrouwen: 18.30 u. Meermarkt-Seg-Eelman DA-Drog. 19.05 u. Samenéén-DA Drogisterij Meermarkt 19 45 u. Casino-Haarstudio Samenéén 20.25 u. CVI-Lindeboom Casino 21.05 u. TX 71-Klif 23 CVI 21.45 u. Twaalf Balcken-Albert Heljn TX71 22.25 u. Cocky-MusicShop Twaalf Balcken Wedstrijdleiding en opgave deze avond bij Co Koomen, tel. 5729. Zaterdag en zondag a.s. zullen resp. de halve finales en finales worden gespeeld voor het door tennisclub Deuce georganiseerde Tesseltoernooi '87. Wegens het zeer slechte weer moesten de finalewedstrijden vorige maand worden uitgesteld. Vooral in de C-categorie zal het komend weekend spannend tennis zijn te beleven. 's Ochtens wordt om 9 uur begonnen. De laatste finalewedstrijden beginnen zondag omstreeks 16.00 uur. De wedstrijden zijn gratis toegankelijk voor publiek. Het bestuur van de Stichting Prof. Dr. W. H. Keesomstudiefonds te Texel brengt ter kennis van belanghebben den, dat voor het cursusjaar 1987/1988 studietoelagen uit het fonds kunnen worden aangevraagd. Dit is mogelijk voor personen met een goede studie- aanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aange vangen studie (volledig) te betalen. Verzoeken om een studietoelage die nen vóór 15 november bij het bestuur te worden ingediend. Verzoe ken die later inkomen zullen niet in be handeling worden genomen. Een aanvraagformulier is verkrijgbaar op de afdeling onderwijs van de ge meentesecretarie, Groeneplaats 1 te Den Burg, telefoon (02220) 3041. Voorwaarde om in aanmerking te ko men voor een studietoelage is onder andere dat voldoende pogingen zijn aangewend om in aanmerking te ko men voor een rijksstudietoelage en/of een provinciale studietoelage. Een toelage uit het provinciale studie fonds kan nog tot 1 oktober worden aangevraagd; informatie en formulier aanvragen kan telefonisch: (023) 169933 (tussen 14.00 en 16.00 uur). Evenals het vorige seizoen houdt A.V.T. op zondagmorgen en rustige lange- afstandstraining van circa 30 - 60 mi nuten. Aanvang 10.30 uur. Vertrek vanaf het parkeerterrein bij het Turf- veld. Informatie via tel. (022201 3843.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9