(groen ^warij- iOOjaar jong van harö porthal Oudeschild och bij 't Skiltje? Galadiner-dansant met Lee Towers r DAVID RAY \AD LAAT TWEE LOKATIES ONDERZOEKEN Verlenging kade neemt aanvang Verloting ticket New York Verkeerstelling Hoornderweg Aanrijding op haventerrein Vrijwilligers bij basiseducatie? Auto in sloot !dere zondagmiddag weer geopend. De Koog - De Koog - De Koog Entree 75 A.s. zaterdagavond op veler verzoek LrICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.212 VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1987 :W Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741 nwerktijd deze week tot en met dinsdag a.s.: Frans Hopman Ongeren g, telefoon 02220 - 5472 advertenties, abonnementen, etc r,flld 8 De Rooy B.VPostbus 11, 1790 AA Den Burg, pn (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs f19,20 per kwartaal; los 90 cent Postgiro 652. Bankrelaties. Amro Bank nr. 46 99 17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. ovember beslist de raad definitief over de lokatie van een gwe gymzaal in Oudeschild. De Oudeschilder bouwcom- ie heeft tot 9 oktober de tijd onderzoek te verrichten twee lokaties: bij de openbare basisschool ,,De Bruin en bij dorpshuis ,/t Skiltje". Verleden jaar had de raad uitgesproken over een gymzaal bij de school, maar ver ens werd in Oudeschild voorkeur uitgesproken voor het ishuis. Als nu alsnog 't Skiltje de voorkeur krijgt, moet «oor het raadsbesluit worden gewijzigd. rrzoek van wethouder Zegers de ingekomen stukken van jadsvergadering dinsdag een brief VOegd van R. Boom en mevrouw gers-Zijm namens de bouwcom- De wethouder vond het een i onderwerp, waarin snel duide- d moest worden gebracht, brief van de Oudeschilders wordt roken over het raadsbesluit van /Timber vorig jaar om een deel van msioenreserve van de Wei- lichting Texel te reserveren voor ymzaal in Oudeschild. In au- s werd de bouwcommissie van mzaal opgeheven wegens gebrek rertrouwen van de achterban. Er nieuwe bouwcommissie in- Id, waar de bevolking van Oude- wèl achter stond. Deze commis- zo snel mogelijk de plannen uitwerken, zodat zo min moge- verloren gaat. Men wilde van ad horen naar welke lokatie de eur uitgaat. De exploitatierekenin- :ijn in beide gevallen gelijk en blij- te van de gymzaal. Van maart tot en met augustus werd al f20.000,— bijeen gebracht. De bevolking voelt zich nauw betrokken bij het dorpshuis en daarom zal de hulp bij de bouw daar waarschijnlijk groter zijn. Schoolgym is een grote bron van inkomsten voor het dorpshuis en als de zaal bij de school komt, vervallen deze inkomsten, met het gevolg dat het exploitatietekort van het dorpshuis groter wordt en ook nog eens 730.000,— exploitatietekort voor de gymzaal bij de school op tafel moet worden gelegd, aldus staat in de brief van de bouwcommissie. Bakkerij Als de gymzaal bij 't Skiltje komt, zal daarvoor het leegstaande bedrijfspand van Dros Bakkerij worden aangepast en verfraaid, wat het aanzien van het dorp ten goede komt. De afstand tus sen de school en het dorpshuis is maar gering. Het college heeft zich dinsdagmorgen nogmaals beraden over het voorstel van de bouwcommissie van Oudeschild en kwam tot de slot som dat beide lokaties op hun haal baarheid mogen worden onderzocht. Daarbij moet het dan niet alleen gaan om financiële haalbaarheid, maar ook om andere aspecten, zoals op het ter rein van de ruimtelijke ordening en onderwijs. Nel Eelman-van 't Veer (CDA) vindt dat het college niet „betuttelend" moest optreden als de wens van de bevolking anders was dan het eerder genomen raadsbesluit. Zij stelt dat er niet alleen maar voordelen aan lokatie 't Skiltje zitten en vraagt zich af of het „financiële verhaal" wel helemaal goed is. ,,'t Skiltje is een oud gebouw en het kon nog wel eens tegenvallen hoeveel het kost om dat op te knap pen. Misschien zouden we moeten denken aan een heel nieuw dorpshuis met een gymzaal bij de school'?" al dus de CDA-vrouwe, die aandringt op samenwerking tussen de bouwcom missie en de gemeente. Zij noemt als voordelen voor een gymzaal bij de school, dat daarmee een grote bin- nenspeelruimte zou ontstaan, die de school tot nu toe niet heeft. Zii vindt oversteken van de straat door school kinderen op weg naar de gymzaal, als deze bij het dorpshuis zou komen, niet zo'n groot probleem. „Als lokatie 't Skiltje niet haalbaar blijkt, moeten de Oudeschilders net zo goed actie voe ren voor een gymzaal bij de school", aldus Nel Eelman. Voorbijgangers kijken toe hoe een kraen bezig Is met de verwijdering ven stortsteen; het begin van de kadeverlenglngs-werkzaamhedan Aannemersbedrijf Daalder uit Alkmaar begint maandag met de verlenging van de visserijkade in Oudeschild. Dan is althans de officiële start, want deze week al in een begin gemaakt met de verwijdering van de steenstort- beschoeiing onder water. Zoals bekend wordt de kade vanaf het gebouw van de visserijcoöperatie (CIV) tot aan het dok van Hans Boom's Scheepsreparatie- en dokbedrijf ver lengd met honderd meter. Oftewel lig plaats voor drie kotters extra. Het werk vindt plaats in opdracht van ge meentewerken. Technische assistentie wordt verleend door rijkswateistaat. Het rijk heeft evenwel geen geld gestoken in het circa 1 miljoen kostend project. De Texelse visserijwe reld (CIV en DETV) draagt daarente gen wel een steentje bij. Momenteel wordt nog overleg gevoerd met de plaatselijke PEN-directie over het ver leggen van de olieleiding naar de elec- triciteitscentrale. Die loopt nu nog over de dijk, maar zal door de kade aanpassing ondergronds moeten gaan lopen. Verwacht wordt dat de werk zaamheden in februari zullen zijn voltooid. schikte accommodatie. De zaal is nu zelfs aangepast met een verlaagd pla fond voor meer sfeer. Als dit aanslaat wil ik graag meer van dit soort grote evenementen op poten zetten. Finan cieel best een groot risico, dat wel. Maar als het een succes wordt is het voor herhaling vatbaar. Het is ook leuk voor bedrijven die goede klanten of hun relaties iets willen aanbieden. Ach, de hele zomer heeft de Texelse middenstand hard gewerkt om de toe risten te vermaken, nu kunnen ze ont spannen met iets dat ik op touw zet om hèn te vermaken", aldus Erwich, die nog vertelt dat bij de toegangs kaart inbegrepen een uitgebreid pro grammaboekje zit met het menu en het hele avondgebeuren. <t voormalige bakkerij van Dros na verbouwing In de toekomst als gymzaal worden gebruikt? Links op de foto Is nog net een gedeelte worpshuls t Skiltje zichtbaar. Tine Krijnen-Bays vond dat Nel Eel man wèl betuttelde. „Het is de wens van Texels Belang dat er een gymzaal komt in Oudeschild. De eerste bouw commissie heeft goed werk verricht, waarop de nieuwe commissie kan voortborduren. Wij hopen dat het col lege ons zal voorzien van goede infor matie over het verloop, zodat snel de knoop kan worden doorgehakt", aldus Krijnen. Ook Erna Eelman-v.d. Kooi (WD) stel de dat objectief onderzoek gewenst is. Lees verder pagina 2 De resultaten van de gehouden ver keerstellingen langs de Hoornderweg zijn bekend. De gegevens worden gestuurd naar het college van gedepu teerde staten van Noord-Holland met het verzoek om een provinciale subsi die van 90%, waarmee het fietspad langs de Hoornderweg kan worden aangelegd. De uitslagen van de tellingen tussen 7.00 en 19.00 uur: Op 23 juli: 1403 personenauto's, 66 vrachtauto's, 720 fietsen, 80 bromfiet sen. Totaal 2269. Op 30 juli: 2041 personenauto's, 68 vrachtauto's, 752 fietsen, 94 bromfiet sen. Totaal 2955. Op 3 augustus: 1549 personenauto's, 45 vrachtauto's, 718 fietsen, 76 brom fietsen. Totaal 2388. In Oudeschild vond dinsdag een aanrij ding plaats toen een 26-jarige Texelse automobilist met hoge snelheid schuin over het haventerrein reed en daarbij een 22-jarige eilandgenoot op zijn bromfiets over het hoofd zag. Beide vervoermiddelen liepen schade op. De Texelaars bleven ongedeerd. Gerard van der Kooi (PvdA) vroeg tijdens de dinsdag gehouden raadsvergadering of bij de basise ducatie volwassenen wel of niet wordt gewerkt met vrijwilligers. Dit naar aanleiding van een pre advies over het plan voor de basi seducatie voor 1988, waarmee de raad akkoord ging. Van der Kooi zei in de commissiever gadering Welzijn de wethouder al te hebben gevraagd of men zonder vrij willigers kon. Omdat het aantal uren van de bevoegde vaste krachten was toegenomen, vond de wethouder dat dat inderdaad kon. Maar de voorzitter van de Stichting Basiseducatie had Van der Kooi heel iets anders verteld. Van der Kooi vond dat de geringe kosten die de vrijwilligers met zich meebrachten (7600,— per persoon) geen beletsel hoefden te zijn om van hun diensten gebruik te maken. De nieuwe wet op de basiseducatie is per 1 januari dit jaar van kracht geworden. Gemeente Texel heeft gebruik gemaakt van een overgangsregeling en is pas per 1 augustus van start gegaan. Wethouder Zegers bleef erbij dat in theorie zonder vrijwilligers kon worden gedraaid. „Het is prettig dat ze er zijn", aldus Zegers. „Op uw vraag of ze zijn verzekerd moet ik het antwoord schuldig blijven, maar ik zal het uitzoe ken." Terpstra van de PvdA hamerde er nog maals op dat de directeur van de basiseducatiestichting zelf zei niet zon der vrijwilligers te kunnen. Wat be doelde de wethouder met in theorie? Zegers: „Neem nou op de scholen de leesmoeders of de zwemmoeders. In theorie kan het zonder, in feite is men in staat om het zelf te doen, maar het is makkelijk als je hun hulp hebt". „Het zijn niet onze opvattingen dat ze het zelf kunnen zonder hulp", verklaar de Van der Kooi. Zegers ging hierop in door te stellen dat het beter ging mèt vrijwilligers, maar dat het kón zonder". Een 21-jarige man uit Oudeschild raak te door onbekende oorzaak de macht over het stuur van zijn auto op de Laagwaalderweg kwijt en kwam in de sloot ernaast terecht. De auto was to tal loss en de man moest zich met lichte verwondingen onder doktersbe handeling stellen. under de f30.000,— per jaar. Wrdeel van lokatie 't Skiltje wer- 9enoemd dat daar dan een multi- tioneel dorpshuis zou worden ge- 9d, zodat men bij evenementen in ymzaal gebruik kan maken van fa len van het dorpshuis en omge- 1' Het beheerdersechtpaar woont et dorpshuis en kan zodoende ook kutelbewaarder annex concierge de gymzaal optreden. Tachtig pro van de bevolking van Oudeschild lin maart) voor de lokatie bij het jhuis en startte geldacties ten ba- meer van dergelijke evenementen op touw zetten. „Je moet dit zien als een try-out". Op 19.00 uur start het avondvullende programma van het galadiner-dansant Texel '87. De presentatie is in handen van NOS-presentatrice Noortje Roll, die een geregelde gast op Texel is en ook het slotfeest van S.V. Texel met haar spontaniteit opluisterde. De zesmansformatie „The Greenlight Ex press" zorgt niet alleen voor de bege leiding van Lee Towers, maar speelt de hele avond achtergrondmuziek. Het luxe zesgangendiner, inclusief wijn, wordt vakkundig verzorgd door Arthur Taggenbrock en Arno Evers, die hun sporen in de kookkunst hebben ver diend in twee restaurant van de beken de familie Fagel, bijgestaan door Jaap Mets, chefkok van De Lindeboom, Als klap op de vuurpijl worden twee retourtickets Amsterdam/New York verloot onder de aanwezigen. De trek king wordt verricht door Lee Towers. Er zijn maar 200 plaatsen beschikbaar, dus tijdig reserveren is gewenst. Met eventuele dieetvoorschriften kan reke ning worden gehouden, mits tijdig be kend. De kosten bedragen 7125,— per persoon. Reserveren kan bij Hotel De Lindeboom, tel. (02220) 2041. Waarom heeft Erwich dit op touw ge zet? „De eigenlijke aanleiding was het S.V. Texelfeest. Dat was een daverend succes. Toen dacht ik: ik wil ook iets aansprekends doen, iets nieuws orga niseren. Het gaat helemaal van mij uit, maar ik werk wel samen met De Lin deboom. Dat is eigenlijk de enige ge- „Het succes van het S.V. Texel- slotfeest was eigenlijk de aanlei ding", aldus Nico Erwich die op 1 oktober, in samenwerking met ho tel De Lindeboom een groots galadiner-dansant houdt, met on der andere een optreden van Ne derlands populairste zanger Lee To wers. Als het aanslaat wil Erwich Lee Towers treedt op tijdens het galadiner dansant Taxel 1967.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1