1927: de strijd om het blok van zeven rr Sacco en Vanzetti en koek voor de redactie Honderd jaar in stappen van twintig „tledri9che Centrale" PAGINA 8 DINSDAG 15 SEPTEMBER 1987 Wie denkt dat het slaan rond de gordel bij verkiezingen voor de gemeenteraad een fenomeen van de laatste decennia is, kan me teen van dit idee worden afgeholpen door de veertigste TC- jaargang open te slaan. Ook in de tijd dat raadsleden, en zeker wethouders, notabelen konden zijn, werd in verkiezingstijd de aan val van achteren niet geschuwd. De betrokken politici hadden (ook toen al) enorm veel woorden nodig om heel weinig te zeggen. De verkiezingen beheersten het jaar 1927, de plaatselijke middenstand plaatste daar een grote handelstentoonstelling naast en voor de rest moest de TC het in de concurrentie met de Nieuwe Texelsche Courant doen met nieuws dat in journalistentaal „divers grut" wordt genoemd. Een in strakke grafiek uitgevoerd Texels wapen onder een kloeke naam van de krant, konden, met een groot kader voor uitgeveismededelingen, niet ver bloemen dat 1927 geen echt vet nieuwsjaar was. De strakke opmaak geeft de krant ook een wat grauw, grijs karakter, ondanks de foto's en te keningen die bijna wekelijks de kolom men haalden. Door het weglaten van grotere koppen ,,oogt" de TC in dit le vensjaar minder als nieuwsblad dan in de 20e jaargang. Onderscheid tussen redactionele tekst en ingezonden me dedelingen van adverteerders is er nauwelijks in de opmaak. Aangezien vooral de producenten van wonder geneesmiddelen zich ook toen al be dienden van lange teksten om hun waar te slijten, leest men na het nieuws over professor Keesom, die naar Rome vertrekt, bijna automatisch door over oorsuizingen en het urine zuur van de nieren, dat met Foster's Rugpijn Nieren Pillen redelijk onder controle gebracht kan worden. Vaste rubrieken zijn ,,Van week tot week", Texels Nieuws en Gemengd Nieuws, waarin kleine, aardige bericht jes uit andere bladen aan bod komen. In het weekoverzicht wordt ook in de 40-ste jaargang een terugblik gegeven op wetenswaardigheden uit wereld, stad en land, maar er is meer. De krantenlezer van morgen wordt be dacht met „Ons Kinderhoekje". Naast een tekening wordt in deze rubriek het verhaal van „Bob en Mop in droom land" verteld. Halverwege het jaar zijn er echter ook raadsels en woordspel letjes met prijsjes, dit alles gepresen teerd door „Oom Ko van de Texelsche Courant". Patroon Ook de vrouw kwam in 1927 aan bod. „Voor de vrouw" heeft wekelijks aan dacht voor de mode van toen. Een te kening met een nietszeggende tekst („Hier is een zeer aardig model afge beeld. Het omgeslagen kraagje en de jabot geven er iets gedistingueerds aan en de lange mouwen met keurige manchetten verhoogen nog een ca chet") moeten de dames opwekken bij de TC voor 50 cent een patroon van het bewuste kledingstuk aan te schaffen. 1927 is ook het jaar van de bouw van de TEM-centrale in Den Burg en de concessie voor een radio-centrale. Het nieuwe media-fenomeen wordt door de TC begeleid met de „Radio-Raad", een rubriek die met veel tam tam van start gaat, maar de animo van lezers om vragen in te dienen, die Dr. A. de Loos als een soort Frits Bom mag beantwoorden, is nihil. Misbruik Telefoneren kon ook al, en dat ging weieens mis. Voor het bellen van een arts waren de kantoorhouders in de dorpen bereid buiten kantooruren de deur los te draaien en de gewenste verbinding tot stand te brengen. In Oudeschild leidde dat tot een conflict. Iemand wilde een arts waarschuwen voor een persoon die even daarvoor overleden was. „De kantoorhouder weigerde, omdat de man dood was en men dus kon wachten, totdat het kan toor open ging", aldus de krant. De directeur van het postkantoor kan geen oplossing geven. De boze Oude schilders worden gesusd met de mede deling dat er geen „scherpe regels" zijn en dat de kantoorhouder „schro melijk misbruik mag afstraffen. Podium Op 19 mei moet Texel een nieuwe ge meenteraad kiezen. Dat hebben de abonnees geweten. Het zo rustige krantje werd een podium voor politiek. De knuppel wordt, achteraf heel on verstandig, in het hoenderhoek ge gooid door SDAP-raadslid A. Boon uit Oudeschild. Deze socialist daagt de partij uit waarvan hij het meest heeft te vrezen en blijkt een man van veel woorden en weinig wol. Boon is een lid van „het blok van zeven" een ge lijkstemmende meerderheid in de ge worden beïnvloed. Ook wij zijn daar bang voor en het is onze grootste grief tegen den raad van zeven, dat de zwakkere door de sterkere worden beïnvloed in geheime vergaderingen", aldus de Vrijzinnige Kiesvereniging van Lap. De wethouder, die zijn keukentafel vol gens de tegenstanders voor vele doel einden gebruikt, slaat ook origineel om zich heen. Onder de titel „Excelsior" presenteert zijn partij, de Vrijzinnig De- mocratischen Bond, een verkiezings- krantje, als bijblad van de TC. Deze De Texelsche Courant heeft alle partij en ruimschoots aan het woord gela ten, maar hield zich zelf op de vlakte met de constatering dat de strijd om het blok hevig was en dat de uitslag voor zich spreekt. Onthouding A. Boon was in 1927 niet de enige strijdbare Texelaar. Mevrouw A. Zoete- Blom, die veel later landelijke furore maakte door in de Haagse Post te ver klaren dat haar Teso-neef Theo Hoo- gerheide een „stoute jongen" was en op hoge leeftijd slaagde voor de avond-Havo, was leidster van de Jeugdbond voor Onthouding (JVO) en pikt het niet als de stienepikkers haar club in Den Hoorn uitgeleide doen mét een portie stenen, nadat men zin gend door het dorp is getrokken. In een ingezonden brief verzoekt ze de ouders in te grijpen en aan deze tradi tie van het „gilde der steentjespikkers" een einde te maken. Mensen klimmen ook voor minder in de pen of klagen bij de redactie. Als een correspondent uit De Cocksdorp schrijft dat het op treden van het Operette-gezelschap Boelens niet wat betreft alle nummers Den Burg Texel. Belangrijke gebeurtenis in 1927: de Ingebruikneming van de e/ectrlclteitscentrale ven de TEM een het Schilderend in Den Burg. Links ven de houten koeltoren Is de achterkant te zien van ..Dros' Ingenieursbureau en autocentrale". N. HuijsmanDe Koogi. meenteraad met 13 leden. Dat blok bestaat uit twee SDAP-ers, twee Rooms Katholieken en de leden van de partijen Vrijzinnig Democratische Kies vereniging en de Anti-Revolutionairen. Beide laatstgenoemde partijen leverden van 1923 tot 1927 ieder een wethouder (respectievelijk R.P. Keijser en KI. Vla ming). De enige partij die het blok van zeven kan doorbreken is de Vrijzinnige Kiesvereniging met kandidaat W. H. Lap, die eerder al eens als raadslid opstapte. De club van Lap vervult de rol van Texels Belang in de tijd dat men nog geen deel uitmaakte van het college. Socialist Boon ziet dat gestook aanko men en ziet het blijkbaar ook als zijn taak om de drie blok-partijen vroegtij dig te gaan verdedigen. Weken vóór de verkiezingen vult ie een halve pagi na met een ellenlang betoog over de verworvenheden van een democratie, mits er gehandeld wordt in het alge meen belang. Taktiek Tegenstander Lap krijgt de eerste veeg uit de pan („Wie onze feiten niet on derschrijft laat hij, zoo wensch ik uit den grond van mijn hart, naar voren komen, maar werk niet langer op een wijze waartegen men zich niet kan ver dedigen"), maar de vrijzinnige leider houdt zijn kruit droog tot vlak voor de verkiezingen. Bijna drie weken later reageert de oppositie via de krant op de opsomming van wapenfeiten van Boon. Veel abonnees zijn die brief na tuurlijk grotendeels vergeten en de tak tiek van Lap c.s. heeft effect. Het keu rige, maar late antwoord maakt de so cialist kwaad. Boon noemt de brief een bewijs van onmacht en oneerlijk spel. „Ik tart u om in het openbaar met mij te discussiëren. Ik tart u, aan te toonen op welke wijze gij dit ook wil doen, de leugenverdichtselen welke gij op een lage, verachtelijke wijze in de ziele van het gemeenschappelijke volk wil strooien, waar te maken", luidt Boon's verzoek om een openbare discussie. Hij vergeet dat dit op dat moment al gebeurt. Naast de boze brieven over en weer stichten enkele partijen de nodige verwarring, middels advertenties. Ze vragen steun voor een andere partij, maar maken die club daarmee tevens belachelijk. Ook is het in 1927 gebruikelijk oproepen te plaat sen die dan ondertekend mochten worden met „Veele kiezers" of „Roode Kiezers". Keukentafel De grootste verdachtmaking van de oppositie is de mededeling dat politie ke besluiten niet in de raad worden beklonken, maar door het blok van ze ven vooraf worden geregeld aan de keukentafel van wethouder Keijser. „De heer Boon is bang dat de zwak kere geesten door de sterkere zullen Bond is behoorlijk vrijzinnig want ook andere partijen (en wel die van het blok van zeven) adverteren in het krantje, waaronder een grote oproep om één bloklid, die door zijn partij op de vijfde plaats van de lijst is gezet, te verkiezen boven de lijsttrekker van de Katholieken. Voor de Vrijzinnige Kies vereniging is het dan weer eenvoudig om kritiek te leveren („Wie vormde de redactie van dit blaadje, men is immers toch zo gesteld op openbaarheid?"), vooral wat betreft de blok van zeven- aanpak. „Zie hier de beginselloosheid van deze partij. Het gaat voor hen al leen om de macht en om deze te be houden worden alle middelen aangewend". Schuimbekken Boon deelt de laatste klap uit en heeft daarvoor, één dag voor de stemming, een hele pagina nodig. Wederom volgt een overzicht van vier jaar regeren, de problemen die het college moest oplossen en als de Oudeschilder daar over uitgepraat is, volgt het laatste verbale schuimbekken, waarbij uitge legd wordt waarom de SDAP en wet houder Keijser graag samenwerken. „Ons streven in het blok van zeven is, om uit te roeien al het addergebroed- sel wat 'n streven in den weg staat naar een mooie samenleving. Daarom spreekt thans de taal der ironie, en wij verklaren met Texel's grootste dichters dat wij optrekken naar het slot des Keijsers al troont er geen gemalin. Daarom gaan wij naar zijne majesteit, omdat hij onberekend in valscheid als ONZE WETHOUDER der gemeen schap getuigenis aflegt van openbaar heid in gemeenschapszaken. DAAROM KNIELEN wij voor zijn troon omdat hij buiten de zorgen van den economi- schen strijd, zich geheel kon wijden aan den opbouw van een betere maat schappij en samenleving en daarom zweren wij trouw aan het keizerlijk vaandel, en zullen als page of schild knaap met hem strijden den strijd te gen onrecht en overheersing. Dit zij ons parool Texelaars, niet voor ons al leen, maar ook voor u allen, die jaren en jaren gebukt hebt moeten gaan in geestelijke knechtschap en stoffelijke tekorten, bespioneerd door de oogen van het monsterdier reactie en conser vatisme. Op Texelaars, nog is het tijd, weg met de duisterlingen, op voor de mocratische vrijheid, voor waarheid en openbaring". En dat laatste gebeurt de volgende dag in de stemhokjes. De wel bespraakte socialist A. Boon haalt 263 stemmen en zijn directe vrijzinnige op ponent W. H. Lap 335. Het blok van zeven blijft echter bestaan met één ze tel voor de AR, twee voor de SDAP, drie voor de Vrijzinnig Democratische Bond en het dwarse raadslid S. Keijzer uit Oosterend, die bij de Katholieken op zijn vijfde plaats voldoende voor keurstemmen krijgt om in de raad te kunnen blijven. thans de Texesle Autocentrale. IFoto: collectie „van moreel standpunt bekeken van voldoende gehalte was", is dat al re den voor een reactie. De redactie steunt de correspondent: „We geven toe: vleiend was het niet, doch wel oprecht gemeend". Ezels Om toeristen te lokken had men in 1927 aan ezels genoeg. De ontwikke ling van de badplaats De Koog leverde dat jaar niet veel nieuws op: „De Koog zal binnen afzienbare tijd een badpaviljoen rijker zijn en weldra zullen ezels arriveeren, die liefhebbers zullen vergunnen een ezelrit te ondernemen in het mulle zand aan zee." De redac tie concludeert „dat onze badplaats onder deze omstandigheden meer en meer het zomerverblijf van toeristen zal zijn". De importeur van de ezels (P. Kikkert en Zn.) komt met zijn naam in de krant, maar dat gebeurt ook met de eigenaar van een hond, die niet van de schapen kan afblijven. Dertien lammeren worden in enkele dagen door de blaffer doodgebeten en de krant meldt: „De hond die hier zo de perken te buiten ging, is een jacht hond, toebehoorende aan de heer Wijt, officier van administratie op 't Vliegkamp de Mok. Het heele geval werd onderzocht door de heer van Twuyver, brigadier-rijksveldwacht, die tot viermaal toe proces verbaal heeft opgemaakt." Onder de noemer „dierenleed" vallen vele berichtjes. Een mismaakt geboren geitje levert een luchtig artikel op on der de kop: ,,'n Wonderlijk geitje". „De heer Fr. Halsema werd deze week verrast door een geit die zich in menig opzicht van z'n soortgenooten onder scheidde. Het stumperige dier mist o.m. neus en bovenkaak. Op de plaats waar in normale gevallen de neus ze telt, bevond zich hier één gat, waarin de beide ogen waren geplaatst". Om het allemaal nog wat vrolijker te ma ken, eindigt het artikeltje met de me dedeling dat het hier een geval van cy- clopie betreft, „een misvorming die ook bij menschen weieens voorkomt." Stroom Uit de hele krant blijkt dat de toenma lige redacteuren het vooral moesten hebben van wat hen op kantoor werd ingefluisterd, los van de vaste bijeen komsten die men bezocht. Bij een mismaakt geitje weet men precies te vertellen hoe het er uit ziet, al gebeurt dat onder de aanhef „naar verluidt", maar nieuws dat méér mensen aan gaat mist de TC nogal eens en dan is men aangewezen op de grote broers in kranteland: „De Telegraaf van gister morgen brengt ons een foto van de baggermolen, die onlangs hier uit pol der Eierland over de dijk is gezet. Naar gemeld wordt, wordt de vaargeul hier uitgediept". Daar laat de TC het verder bij. Als de electriciteit echter intrede doet op het eiland, is men niet te beroerd uitgebreid verslag te doen van de voorlichtingsavonden over de toepas sing van stroom in bedrijf en huishou den. Net als met het aardgas moeten er veel aansluitingen worden gehaald en dus is ook de burgemeester in deze propaganda-bijeenkomsten van de par tij met de woorden: „Een nieuw stadi um is op Texel ingetreden. In septem ber hopen we tot onze beschikking te hebben, het nieuwe licht, dat ons vreugde zal geven". Uit het krante- verslag blijkt dat een uur strijken 4 cent stroom kost en het warmen van een bedkruik 3/4 cent. Zoals bij veel nieuwigheid, is de vreugde niet altijd algemeen. De kermis kampt in juli met stroomstoringen, oftewel kortsluiting. „Uit een baal in de Binnenburg schoot een oogenblik een grillige oogverblin dende vonkenreeks. Een aantal percee- len aan de Koogerweg, ook de schouwburg raakten verstooken van licht. Als een bijzonderheid mag gel den, zoo verklaarde ons de acteur Van Dijk, dat het licht juist wegkroop toen ik het laatste woord voor de pauze had uitgesproken". De storing herhaal de zich enkele malen en de kermisac- teurs spelen in het donker verder. De krant bouwt een mooie epiloog: „Elec triciteit is een wonderlijk artikel en het zal vermoedelijk nog wel een paar jaartjes duren, voor men tot haar diepste wezen is doorgedrongen". Rellen Wat betreft het buitenlandse nieuws haalt de omstreden terechtstelling en vonniswijzing van Sacco en Vanzetti de voorpagina. De volgens velen in de USA onschuldig veroordeelde Italianen krijgen tóch de electrische stoel en de krant doet verslag van binnenlandse rellen: „De Sacco en Vanzetti-storm is spoediger bedaard dan aanvankelijk wel verwacht werd. Wel hebben er in Rotterdam gedurende eenige avonden relletjes plaats gehad, waarbij de poli tie van gummiestok en sabel gebruik moest maken en werden ook uit enke le buitenlandsche steden nog opstoot jes gemeld". Veel vermakelijker is het recht dicht bij huis. De Texelaars voor de balie worden in de kolommen goed bedacht, en een tikje redactionele mo raal ontbreekt niet. „In het midden ge laten of een Ford al dan niet een auto is, een vaart van 50 km gaat hem wel eenigzins boven zijn macht en niet on gestraft kan men hem op deze wijze mishandelen", is de inleiding van een baliebericht over „eenige opgeschoten Texelaars", die het gaspedaal te diep indrukten en dat voor de kantonrech ter mochten verdedigen. De boete van 750,— is niet mals en dat geldt ook voor een andere hardrijder, die de wa gen van zijn baas voor dit doel ge bruikt. „De electriciën J. kwam op het onzalige idee een tochtje te maken met de auto van zijn patroon. J. had nog nooit in een auto gezeten en het verging hem op zijn eerste tochtje als bootsman Arie op zijn eerste fietstocht." De kantonrechter vonniste 760,—, of een dag hechtenis. Die mocht J. snel uitzitten, omdat hij van zijn weekloon van 79,— geen boete kon betalen. De cellen stonden toen nog wel eens leeg. Per 1 november moet iedere automobi list in het bezit zijn van een „rijvaardigheidsdiploma". Op 21 september maant de TC haar abonnees tot spoed bij het halen van het diploma, dat moet worden over legd als men een rijbewijs wil hebben. Ook wordt een overzicht gegeven van de eisen voor het diploma met als voornaamste onderdelen: goed rechts houden, zonder schokken wegrijden en de bediening van de „remorganen, zulks zowel bij rustig verkeer, als ook op onverwachte order van de adviseur". „De heer Bolt, hoofd der school, noemde het een groote zegen een der gelijk schoon gebouw met ruime loka len, zoo goed voorzien van licht en lucht te mogen betrekken". De Ooste- renders die onlangs bezig waren met de viering van 100 jaar christelijk on derwijs in hun dorp, weten waar we het over hebben. Op woensdag 26 ok tober opende de Vereniging tot Stich ting en instandhouding van Scholen met de Bijbel een nieuw onderkomen. Tevens herdacht men het 40-jarig bestaan van de vereniging. Burge meester W. B. Oort was ook present en maakte geen geheim van zijn instel ling: „Eerlijkheid gebiedt mij te zeggen dat ik geen voorstander ben van bij zonder onderwijs. Eén school op dit dorp zou zeker meer tot heil van de jeugd strekken; kennis, karakter en iets hoogers voor de strijd van het bestaan zouden zeker meer bevorderd woi Oort wilde het feestje niet helers bederven en bracht hulde aan de wijding van de vereniging. Ex-hu der school, dhr. Lievaart schonk) school een opgezette sperwer, J de kast geplaatst zal worden". d> is groot dat de ex-onderwijzers, j, bij de reünie cadeautjes meenerr bil else geen voorkeur zullen hebben voet gelijke stofnesten. Wekenlang wordt de TC gevulds ^en dé manifestatie van het jaar: dei iu:: mene Handelstentoonstelling. D( beurs in hotel Texel is georganisrj j8 door de Amsterdammer J. Cohei maar getuige de reeks aan adveij met volle support van de Algemj Middenstandsvereeniging. „Wijd maakten er ons een voorstelling de AHT zou een feestelijke gel nis zijn, die Texels zakenleven kleur en fleur zou bijzetten. Zen zakenlui wakker schudden." Tii bedrijven doen mee en de krant voor iedereen uiteraard een pluim beurs heeft echter nog een wran; staartje als het „feest van de hat fotograaf Sibo boos maakt. Sibo mocht foto's maken van alle star op verzoek van de middenstands De fotograaf rekende 73,50 pert en dat vond de middenstand ach ,s| te duur. Sibo beklaagt zich in de krant: „Ik heb voor ongeveer 7S1 werk op de AHT gemaakt. De kosten bedragen ongeveer 760, heb ik een verlies van 710,—. Hief komt nog, dat m'n zaak een wed gesloten is geweest en ik iedere, jyj de foto's klaar moest maken. Ik I geen nacht op bed geweest omi cliëntele te gerieven." Sibo hadf leenrecht om foto's op de beurs maken, maar geeft tegenover sing, voorzitter van de middensh vereniging, te kennen dat die volgende keer naar een ander ra Ook bedankt bij als lid van den denstandsclub. De AHT trekt 28 bezoekers. Wil een hoofdredacteur heden gen nog weieens uitroepen: „Wr ook is, je brengt het morgen ten als hij vermoedt dat één zijner danen een fiets cadeau heeft in ruil voor publiciteit (kleinere ve peringen worden in regel geaccq en onder de TC-medewerkers ver deeld), in 1927 maakte men meS ,ger De netji van cadeau's en de uitwerking.! het kopje „Origineel" verschijnt I volgende bericht: „Dezer dagen aj|el De het, dat op onze redactietafel ee werd gedeponeerd, een echte ,an sche", zorgvuldig in verdicht papi pakt" en tenslotte gehuld in een omslag met gele band, zoodat a frisch geheel werd verkregen. En, het prettigst was, de inhoud was de mooie buitenkant geheel in t» j eenstemming." De koek maaktej g na gaat het artikel verder en de naa» de maker wordt ook vermeld. W dat de aandacht voor deze krukt andere ondernemers op ideeën k )jng, brengen volgt echter ook een sa cuus: Uit vrees nu van diverse ri meer koek te ontvangen, willen hier opmerken, dat we getroffen■rerz; door de originele verpakking. Vu el dit bericht." Als het blok van zeven in de ras: september wordt geïnstalleerd en oude wethouders met 10 tegen t stemmen opnieuw het beleid moj aangeven kan burgemeester Ooit niet laten, vlak voordat een vinnig We r discussie over de wethoudersverï losbarst, te wijzen op de takenirijw een raadslid. De burgemeester u> fiorij dat de volksvertegenwoordigersWei hun „preutsheid" opzij moeten» ied „Laat de preutschheid verre enri «aal vraagstukken, die u voorgelegd» Isej worden flink onder oogen. Mens ange me zich niet om zijn gedachten' baar te maken. Sprekende en om al, fc gende kan veel worden bereikt ii seizi men mis, welnu: men erkennedl openlijk. De pers zal in zulk een) wel discreet zijn, en zoo niet, wë timmert aan den wegh is seldenl ten opspraeck De hoge bomen vangen veel wW werd in 1927 al voorgehouden, h het kwam natuurlijk nooit heler»: goed met de haat-liefde verhoud" «cc politiek en pers. En zo hoort het iel buiten tijd en, vooral itas Is zeer •eft er niet vondjurkje I tc kiezen d lijfje, In ts, die wij dat model afgebeeld i licht Reel icstaat uit die onder uke kraag, de schou- t strak en Jclingsche te van het nc plooien gemaakt neerd met malzilvcr- dt gelegd, lille zorgt vijdte van iccr modl- cht wordt ilj de pols nor helde GEBOREN GUSTA MARIE, dochlei van M. KEIJSER-Eetman. S KEIJSER Jbz. Hoogeberg, Texel, 25 Jan. 1927 Heden overleed fot onze diepe droef heid, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig lijden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante, LEENTJE BU1JS, in den ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam, E. BUIJS. De Cocksdorp, Texel, 23 Jan. 1927. Eenige kennisgeving voor Texel. Dankbetuiging Schipper D Vlas Wz. bctuigt'mcdc namens zijn broer J. Vlas zijn hartelijke dank aan de bemanning van de „Dorus Rijkers" en die der reddingvlet van Wijsmuller voor de moedige daad, waardoor zij beiden gered werden van de gevaarlijke zandbank, de .Razende Bol". Ook onze innige dank aan onze mede visschers en in het bijzonder aan de Op- ztatier Vliegen en zijn bemanning van het Politievaarluig voor de krachtige hulp waar door wij onze schuit T X 15 behouden in de haven konden brengen. Dagelijks kan jong en oud naar tè* Want om 2 uur gaat de handel bi En om 5 uur kunnen wij gaan: Dan moet de maag versterkt w°r' En om zeven uur is ieder weer pt® 8Ven in i ik ei De entree is laag, dat kost maar En zeker en gewis, gaat U tevrêe Naar huis toe van de A. H. T. Want als 100ste bezoeker wordtU" En een nuttig cadeau gratis vo Speciale autobussen zullen op yJ<)i\ Zeker zal U dat allen verblijden. Dus U weet op 15-16-17-18-19 ea Dl <J( Moet men van 2—5 en van 7"~'ü£ Men heeft daar keuze voor groot Algemeene Vergadering voor leden, donateurs en belangstellenden van de Gymnastiekvereniging -Texel' op Vrijdag 28 Januari a s 's avonds 8 uur in café Den Burg Agenda Bestuursvergadering Aankoop brug Jaarverslag, enz. Vereenlging tot Ultkeerlng bij Overlijden „Vooruitgang Is ons Doel." A 1 it Am nonn TTan/rn «1 «wlf woe het r v ee c med bo wel in ng w ong te r nel gen, in I art pai sail Be >ervc !-C e ee 'exel Win il op gedi jw c We al 01 Cc ver\ ij wi (ng it in in e bote de igiei mot van ft gij «IOC na lort trijdi h J ("Di «hei end trouv Ooi ik or dec Sea 100

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 8