Zwemclubleden hadden bruisend kampeerweekend Ifederom doelpuntloos elijkspel S.V. Texel Voetbaluitslagen Ledenvergadering klaverjasclub lijkspel voor ZDH Debacle Oosterend (Z) embadseizoen esloten met baanwedstrijd Oosterend wint verdiend van Hauwert Eenvoudige overwinning na eenzijdige wedstrijd Huisvrouwengym in de Ferrever ISDAG 22 SEPTEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 5 De winnende deelnemers na afloop met de medailles in en bij hun element. Een van de dealnemertjes plonst in het zwembad. De koets Zaterdag 19 september: KNVB, afdeling Noordholland: SVO/Z-BOL 1-9 Cocksdorp-Jisp 9-0 Zwaluwen 3-SVO/Z 9-1 Junioren: Texel B1-Zeemacht B1 2-0 Tex. Boys B1-HRC B2 18-1 HCSC B3-Texel B2 1-2 Go Ahead A1-Oosterend A1 3-1 Oosterend C1-HCSC C2 11-0 Tex. Boys C1-Texel C1 1-6 Texel C2-SRC C3 4-4 Pupillen: Helder D1-Texel D1 3-1 Texel D2-Oosterend Dl 2-6 Tex. Boys El-Oosterend E1 6-0 Tex. Boys E2-De Koog E1 1-3 Texel E1-Texel E2 4-14 De Koog F1-Oosterend F1 0-15 SVC F1-Texel F1 2-0 Zondag 20 september: 4e klasse KNVB: Texel-Helder 0-0 Afdeling Noordholland: ZDH-GSV 1-1 Hauwert-Oosterend 1-2 Koedijk-Tex. Boys 2-1 Texel 2-Wiron 2 1-1 ZDH 2-Tex. Boys 2 2-3 De Koog 2-Texel 3 3-1 Oosterend 2-Helder 7 4-4 JVC 8-Texel 4 8-3 Junioren: Texel A1-ZAP Al 1-1 Tex. Boys A1-DTS A2 6-2 Dames: Tex. Boys-Oosterend 3-2 Recreatievoetbal: Cocksdorp-Tex. Boys 0-3 maal had gescoord kon Oosterend iets terugdoen. Uit een voorzet vanaf de rechterflank kon Erwin Koning de bal vrij inkoppen en redde daarmee de eer voor Oosterend. BOL scoorde nog één keer zodat de eindstand één voor Oosterend en negen voor BOL werd. Voor Oosterend een blamerende neder laag en het heeft nu twee weken de tijd (a.s. zaterdag is SVO vrij) om het goede spoor weer te vinden. Klaverjasclub Eierland begint het sei zoen dinsdagavond 29 september met een vergadering in het Eierlandsche Huis. Zowel oude als nieuwe leden zijn van harte welkom op deze avond, die om 20.00 uur begint en als eerste avond van het nieuwe seizoen telt. r ,je derde achtereenvolgende I moest SV Texel genoegen ne- lfnet een doelpuntloos ge- pel. Waren twee eerdere litrljden al in een 0—0 stand indigd, zondag tegen Helder het al niet anders. j-Helder was een agressieve en af oe zelfs harde wedstrijd, waaraan idsrechter Couwer zijn handen ad Texel was vooral in de eerste ide betere ploeg en wist zich een al goede kansen te scheppen. Na- in de tiende minuut een doelpunt piet Monster wegens buitenspel j afgekeurd, werd het spel steeds sr en werden over en weer veel adige overtredingen gemaakt. In lertigste minuut maakte Klaas Dirk Jf vedstrijd ZDH tegen GSV eindigde lag in een gelijkspel. Direct na de Ul ip slaagde de technisch bekwame ploeg erin ZDH van de bal af te 1 |en. De aanvallers strandden ech- leeds weer op de sterke verdedi- van de Zwaluwen. Een doelge- schot van GSV vanaf de zestien >1 a lijn leverde geen problemen op doelman Stolk. Na tien minuten gde ZDH brigade via de vleugels ruimte. De gemaakte voorzetten ten echter niet benut en in de vijf- Ie minuut deelde scheidsrechter gland zijn eerste boeking uit aan 02 wegens ruw spel. Daardoor ver- de ploeg de greep op de itrijd, waarvan Bram Brouwer in ie minuut profiteerde door vanuit moeilijke hoek te scoren. De twee- slft had ZDH met de wind mee de deze voorsprong verder uit te ren. Veel kansen gingen echter en door slechte voorzetten, i achtste minuut van de tweede kreeg GSV de tweede boeking Hee onsportief gedrag en de tweede zij, was nog maar een kwartier oud de scheidsrechter de wedstrijd ■ij) ie omdat de gemoederen te hoog did liden. Na een afkoelingsperiode lijf minuten werd de wedstrijd hervat en kort daarop scoorde eis de gelijkmaker door te profiteren de m onoplettendheid van ZDH. iem rrije trap van Henk de Ruyter en laverend schot van Wilco Bakker utj en de Hoornder ploeg niet meer I te in en ook Frans Stolk benutte zijn ecj niet voldoende. Vijf minuten voor latste signaal wees de scheids- er een speler van GSV naar de gge Ikamer en deelde nog een vierde Kjjt ing uit. Na deze onsportieve itrijd speelt ZDH volgende week 0tl i Petten in de hoop dat dat meer ief vermaak zal opleveren. t te Koorn zich goed vrij in het strafschop gebied van Helder, maar hij kon de bal net niet voldoende raken om te sco ren. Vijf minuten later verlengde Piet Monster een dieptepass, maar keeper Fred Bos wist de bal met een schitte rende actie uit het doel te houden. In het begin van de tweede helft was Joost Brouwer dicht bij een doelpunt. Geheel vrijstaand kreeg hij een voorzet van links, maar zijn harde schot ging rakelings langs het doel van Helder. In de zestiende minuut van de tweede helft kopte Martin Koorn een hoek schop in de handen van keeper Bos en nog geen twee minuten later schoot de voor Paul van Exel in het veld gekomen Rob van de Stap hard in het zijnet. Texel raakte duidelijk ont moedigd door het wegblijven van het eerste competitiedoelpunt en Helder kon het spel steeds meer gaan contro leren. De laatste tien minuten zette Helder zelfs aan voor een slotoffensief waardoor Texel op moest passen voor een tegendoelpunt. Keeper Bart Heer schap heerste echter in het strafschop gebied en gaf Helder geen enkele kans. Als SV Texel aansluiting wil hou den met de kop van de vierde klasse, zal met aanvallend spel de nul op het scorebord moeten worden veranderd. Wie zaterdag aanwezig was op het SVO-veld heeft duidelijk kunnen zien hoe het voetballen niet moet. Na een eigen doelpunt bleef Oosterend tegen BOL constant achter de feiten aanlopen. Het ge volg: een 9—1 nederlaag. Oosterend begon de wedstrijd net zo als het de vorige twee wedstrijden be gon, dus vrij aanvallend en de tegen stander op eigen helft houdend. Hier door ontstonden er enige kleine kans jes voor Oosterend. Toch kwam de thuisclub op achterstand, toen Aart v.d. Brink bij het uitverdedigen geen vrije man kon vinden en hij de bal „blind" terugspeelde op keeper Drij ver. Deze was al enkele meters uitgelo pen. Hierdoor kon hij niet meer bij de bal die heel langzaam in het Oosterend-doel rolde. Oosterend pro beerde de draad weer op te pakken, maar doordat het op het middenveld niet klopte, bleef het team achter de feiten aanlopen. Vóór rust scoorde BOL nog tweemaal. Met twee wissels begon Oosterend aan de tweede helft, maar dat bleek geen zoden aan de dijk te zetten. Vrij snel kreeg Oosterend een (ietwat onterechte) strafschop te gen die goed werd benut. Hierna volg den al snel weer twee tegentreffers zo dat Oosterend na een kwartier spelen in de tweede helft al zes doelpunten tegen had. Pas nadat BOL weer twee- lilegenheid van de afsluiting het seizoen van zwembad Mo- oog werd zaterdag een glij- iwedstrijd gehouden. Het ging vï larbij om om zo snel mogelijk Ie waterglijbaan in het zwem- l» belanden. De glijsnelheid is alleen afhankelijk van het II- magewicht maar ook van een e9e aide houding van romp, armen msS oaten. Er kan dus invloed op lan uitgeoefend, zodat het wa- jden niet alleen kansspel maar behendigheidsspel is. >nW uw waren de jeugdige deelne- erachter dat het glijden kon wor- I versneld door de billen te ontblo- ledereen stroopte dus zijn of haar tbroek en stuk omlaag na de glij- oren te hebben beklommen om Sens in pijlsnelle vaart naar be- rte suizen. Aan het eind van de in hing de bel waar de deelne- en klap tegen moest geven, wat loeziend badmeester Nico Erwich «n was om op de stopwatch te tn. eterglijwedstrijd werd in de cate- 6, 7 en 8 jaar gewonnen door Kooger, tweede werd Jeroen en derde Hedwig Terpstra. Bij en 10-jarigen: 1. Sjors Takes; 2. l,is van Es; 3. Ronald Marreveld. '2 jaar: 1. Jana Visser, 2. Esther d, 3. Harold Hutjes. 13 jaar en 1 1. Mike Dijker, 2. Simon Koop- 3. John van der Zwaag. 'deden dertig kinderen mee. De Wtijd (7.04 seconden) werd ge hoor Mike Dijker. Wij zijn vanaf 5 t/m 10 oktober met vakantie. „De volgende keer moeten we misschien wel pampers meene men!" riep zwemclubvoorzitter Dik Haker zondagmiddag tot de ouders tijdens de slotmanifestatie van het jaarlijkse kampeerweekend van de zwem- en poloclub TX 71. De actieve zwemorganisator doel de daarmee op het feit dat steeds jongere leden deelnemen aan dit weekend, dat als feestelijke afslui ting van het openluchtzwemsei- zoen kan worden beschouwd. De ze keer waren 78 leden (allemaal houders van het B-diploma) van de partij, in leeftijd variërend van 6-17 jaar. Allemaal waren ze weer met eigen ten ten gekomen naar de speelweide van het zwembad, de uitvalsbasis voor al lerlei speelse activiteiten gedurende drie dagen. Het is perfect verlopen, niet in de laatste plaats dank zij de zeer grote ervaring die in vorige jaren is opgedaan, het mooie weer en de prima medewerking van de goed op elkaar ingespeelde 14 „kader" men sen. Dik Haker probeert elk jaar weer verrassingen in het programma in te bouwen zodat het geen sleur wordt. Het begon vrijdagavond na het opbou wen van het kampement met een ken- nismakingsspel, bedoeld om de acht leden van de tien groepen met elkaar vertrouwd te maken. Dat is nodig om dat de groepen willekeurig worden sa mengesteld. De kinderen mogen elkaar niet uitkiezen, om te voorkomen dat vriendjes, vriendinnetjes en buurtbewo ners elkaar opzoeken wat ten koste zou gaan van de sfeer. Er was onder meer een dierengeluidenspel en om tien uur 's avonds werd het kampvuur ontstoken en vertelde Jaap Bakker (met harmonica) mooie verhalen. Kleine Wampex Het eerste deel van de zaterdagoch tend werd gebruikt voor zwemtraining. Na de koffie ging voor de kinderen vanaf elf jaar een avonturentocht van start, een soort Wampex. Met niet meer dan een kwartje zakgeld moest een trektocht door het gebied rond Den Burg, De Koog en in de dennen worden gemaakt, waarbij allerlei op drachten worden uitgevoerd. Van het treintje van Bruining, één van de aangename verrassingen van dit weekend, werd gebruik gemaakt om naar het strand te rijden. In de keet van Daalder werd gegeten. Voor de kleintjes was er een aangepast pro gramma. Zij werden met auto's naar de dennen gebraqht voor een bosspel en ook zij waren passagiers van de strandexpress van Bruining. Terug in Den Burg was op het zwem badterrein de barbecue, gevolgd door een bonte avond, die helemaal door de leden zelf was bedacht. Er werden toneelstukjes opgevoerd, er werd ge musiceerd en traditiegetrouw werd ook een kamplied gemaakt en gezongen. Bl.ubberbak Zondag, na zwemtraining en koffie, was er een „zeer speciaal" zwem- badspel. Het bleek een spelcircuit te zijn, een soort hindernisbaan met een sjoelbak van vijf meter, een „blubber- bak", een balk waarin spijkers moesten worden geslagen een zeepglijbaan, steltlopen en skilopen met zes perso nen tegelijk, e.d. Het was de laatste dag dat het zwem bad open was en er werd dus gele genheid gegeven om nog wat te zwemmen nu het nog kon. Het week end werd zondagmiddag afgesloten met de traditionele huldigingsbijeen komst, waarbij ook de ouders waren uitgenodigd. Er waren vijf clubkampi oenen te huldigen van de verschillende leeftijdscategorieën: Henk Pennings, Nona Keijser, Patricia den Brok, Sander Schouwstra en Olivier de Koning. La ter bleek dat bij de puntentelling een fout was gemaakt, waardoor de overi gens zeer goede zwemmer Olivier de Koning als kampioen vervangen moest worden door Ingrid van Lubek, terwijl Dennis Schouwstra als kampioen moest worden toegevoegd. De laatstgenoemde twee zaten dus niet in de erekoets waarmee de kam- Oosterend heeft de uitwedstrijd te gen Hauwert terecht gewonnen met 2 1. De eerste helft hielden beide ploegen elkaar nog in even wicht en de 0—0 ruststand gaf dan ook precies de verhouding weer. Na de rust sloeg Oosterend toe via goals van Gerard Legierse en Ralph Koning. Een kwartier voor tijd bracht Perry Boots de spanning in de wedstrijd terug door vrij onver wacht tegen te scoren. De gelijk maker zat er voor Hauwert echter niet meer in. Geschrokken door twee fikse nederla gen op een rij ging SVO in de uit wedstrijd tegen Hauwert uiterst voor zichting van start. De nadruk werd ge legd op de verdediging met als centra le man Jitze Beintema. In verdedigend De zondag gespeelde thuiswedstrijd van Cocksdorp tegen Jisp was een eenzijdige vertoning. De Texelaars wa ren over alle linies de betere en als de spits van Cocksdorp zijn medespelers wat meer in de afwerking had betrok ken was er met dubbele cijfers gewon nen. Na tien minuten spelen scoorde Bas Hardeveld op goed aangeven van Bep Vonk. Vijf minuten daarna was het Frans Stark die uit een lange solo voor 2—0 zorgde. Kort daarom werd het door Piet Postma 3—0 toen een schot op doel via een verdediger bui ten bereik van de doelman net trof. In de dertigste minuut was het Roberto Casciola die voor 4—0 zorgde door een kopbal. Jisp kon tegen dit doel- puntenfestijn weinig inbrengen ook omdat de spits te weinig steun kreeg van het middenveld. Cocksdorp bleef doorgaan en wederom was het Bas Hardeveld die op het middenveld sa men met Bep Vonk voor de vijfde tref fer zorgde. In de veertiende minuut was het Piet Postma die over een af stand van dertig meter de doelman van Jisp met een lob verrastte en en kele minuten voor de thee zorgde Ro berto voor een 7—0 ruststand. Wie gedacht had dat Cocksdorp ver volgens zou doorstomen naar een nog hogere score kwam bedrogen uit. Hoewel er voldoende kansen voor het doel van Jisp werden gecreëerd was het Peter Stolk die na vijf minuten voor 8—0 zorgde en even later plaatste Frans Stark het laatste doel punt en had De Cocksdorp een ge makkelijk overwinning behaald. pioenen het veld werden opgereden om de hulde in ontvangst te nemen. Die koets, eigendom van Gerrit Coe- vert en gereden door Willy Zijm, was één van de verrassingen van dit kam peerweekend. Traditiegetrouw werd ook hulde gebracht aan de zwemmers die er tien jaar lidmaatschap hadden opziten: erna Kuip, Jante Heethuis, Maarten Dijker en Peter Haker. Laatstgenoemde kreeg ook de zg. „doordouwersprijs", een trofee die ook nu beschikbaar werd gesteld door de familie Van Trigt. De doordouwersprijs wordt toegekend aan een clublid dat blijk geeft van een voorbeeldige vereni gingsmentaliteit. Peter Haker ontving bovendien een herinnering aan zijn deelname aan de zwemprestatietocht De Schans-Dijkmanshuizen. De zwem- en poloclub TX '71 groeit nog steeds. Men zit nu „in het luwtje" van de 160 leden. Ook nu het zwem bad zijn deuren heeft gesloten, liggen de activiteiten niet stil. Er wordt deel genomen aan diverse zwemevenemen- ten in overdekte baden op het vaste land en zestig tot zeventig leden gaan maandelijks naar Den Helder om daar te zwemmen in het overdekte bad. Of dat laatste in de toekomst op Texel zelf kan, in het zwemparadijs bij De Koog, moet nog worden afgewacht. opzicht werkte dat perfect. Hauwert, dat aanvankelijk een duidelijk veldover- wicht had, slaagde er nauwelijks in doelman Doede de Vries in moeilijkhe den te brengen Ralph Koning kwam slechts enkele centimeters te kort om een voorzet van Jan de Vries in te tik ken en ook Arnold Kaercher maakte het de tegenstander voortdurend lastig In de eerste helft werd echter niet gescoord. De tweede helft gaf aanvankelijk eenzelfde spelbeeld te zien. Hauwert koos nadrukkelijk voor de aanval, maar iedere poging liep stuk op de hechte Oosterender verde diging, waarin ook Klaas de Vries een rol voor zich opeiste. Na ongeveer een kwartier sloeg SVO toe. Gerard Legier se vond het gat bij de tegenstander en scoorde beheerst. De thuisploeg ging vervolgens nog aanvallender spelen en kreeg een paar goede kansen om langszij te komen. Doelman de Vries voorkwam erger door enkele goede in grepen. Juist in deze fase greep Oosterend zijn kans. Ralph Koning maakte dankbaar gebruik van het beetje extra ruimte en schoot zijn ploeg beheerst naar een kleine voor sprong. De wedstrijd leek beslist maar een kwartier voor tijd bracht Perry Boots vrij onverwacht de spanning te rug. Een afstandschot werd door een speler van Oosterend van richting ver anderd en verdween onhoudbaar in het Oosterender doel, Hauwert rook zijn kans en SVO kreeg het nog even heel moeilijk. De beste kans om de winst veilig te stellen was wel voor Gerard Legierse weggelegd. Legierse reageerde attent op een dieptepass en kon alleen op doelman Slagter afgaan, maar zag vervolgens zijn inzet rake lings over de lat verdwijnen. In de stand zou dan ook geen verandering meer komen en SVO haalde terecht de eerste winstpunten van de nieuwe competitie binnen. Traditiegetrouw start na de sluiting van het zwembad weer een uurtje huis- vrouwengymnastiek in sportzaal de Ferrever. Vijfentwintig weken lang zijn geïnteresseerden welkom in het kleine zaaltje aan de Elemert. De lessen du ren een uur en zijn verdeeld in een half uur grondoefeningen, gevolgd door een half uur bewegen op muziek. Dit laatste is vooral gericht op het uit houdingsvermogen, hoewel er ook le nigheidsoefeningen worden gedaan. De lessen worden gegeven op woens dagochtend tussen 9.00 en 10.00 uur. De eerste les op woensdag 30 septem ber. De kosten bedragen f62,50 ineens of f3,50 per keer. Als men lessen mist, hoeft men deze niet te betalen. met de kampioenen rijdt voor Op de voorgrond Dennis Schouwstra lllnksj ook zij kampioenen waren en die nu dank zij een fraaie truc. tóch op de foto In da an Ingrid van Lubek Irechts), waarvan pas later bleek dat krant staan.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5