eel renners sneller an 40 km per uur Gamma 2-Casino: onbeslist gelijk Gamma verdiend Boks/Houwing kampioen na diskwalificatie Pool and) rote deelname aan Texelse tijdrit ngi weinig wind or surfers dmintonteams innen de slag jrn Basketball op hoog niveau Drenth nog steeds snel op 400 meter Alkema aan de leiding bij zaalvoetbal Sponsorloop leverde GVT /5.700r- op Henk Broekman snelste renner in Zaandam Training Gyvo Ledenvergadering GAS. Honkbalcompetitie met nederlaag afgesloten TEXELSE COURANT PAGINA 7 lalt 'laat ietd alt uurb I OVI pil* ruik (dag werd op het traject tus- >B Oudeschild en De Cocksdorp Noordhollands kampioenschap jden over 40 kilometer onder inder gunstige weersomstan- nden verreden. Onder de 51 ntmers waren er verschillen- die met professioneel materi- ian de start verschenen zoals It wielen en de zogenaamde laframes", dat zijn frames die «oren lager zijn zodat met een voorwiel en een ossekopstuur den kan worden om zo weinig «lijk wind te vangen. In de A- was het Jan van der Vaart inga al cu reap! I-I*! rtgan met! gebt at us )e ci ld ij t rti ank mi ken, tel. htei Ireezand die met de tijd van 57 *m en 55 seconden als snelste niddi if g kilometer volbracht; dit komt op een gemiddelde snelheid maar liefst 42 kilometer per tveede eindigde de revelatie uit de Lasalle Tjalling Kramer uit Den met een tijd van 58.05 min. De Texelaar was junior Bas Vaars hetj ie| een tijd van 59.59 min. ook c '•net onder het uur bleef. Bij de was de opkomst helaas zeer Alleen Nel Bruining vertegen- "de™ ijigde deze categorie en finishte een tijd van 1.10.51. Bij de B- Stiéh! is (boven 40 jaar) was het Cees roten elaken (Brabant) die met een tijd .00.14 Dirk Vinke ruim een mi- voorbleef. Tijdens de prijsuitrei- io het clubschip van de wa- ortvereniging, werden ook de prij- Bnd"ian het Duvekot-klassement door e Mij. mos id: edeex ok, ten (V C. J. atsen it 12, arage. de sponsor zelf uitgereikt. Met ruime voorsprong werd Rob Wassenburg uit Den Helder hiervan winnaar. De lange tijd op de tweede plaats staande Dirk Vinke werd op het laatste moment nog net door Hans Boks (ook uit Den Helder) gepasseerd. Het aantal deelnemers lag beduidend hoger dan bij voorgaande edities van de tijdrit. Vooraf was ditmaal meer pu bliciteit gemaakt en dat was de voor naamste reden. Er werden advertenties geplaatst in het tijdschrift Wielerrevue en in het Noordhollands Dagblad, het geen in een grotere deelname van de overkant resulteerde. De winnaar in de B-klasse, Cees Hoevelaken was er zelfs speciaal voor uit Noord-Brabant geko men. Voor de categorie recreanten worden in Nederland zelden of nooit tijdritten van een dergelijke grote af stand gehouden, zodat ook uit dit ge geven de aantrekkingskracht van de Texelse wedstrijd kan worden verklaard. Jeugdleden Vrijdagavond werd voor de jeugdleden van de wielervereniging Texel al een grote tijdrit gehouden. Door de kleinste jeugd werd 10 kilometer gere den en Jasper Braam wist met 20.07 min de winst naar zich toe te halen, tweede werd Roald van der Slikke met 20.26. Bij de oudere jeugd wist Jordi Vinke nu eens Frans Witte achter zich te houden. Jordi wist op zijn speciali teit een tijd te realiseren van 32.18 min. Dit was slechts 27 seconden sneller dan Frans met 32.45. e Kot, egend jmims m een matie' •etarit, vanaf i afgelopen weekeinde werd bij 17 gestreden om de titel Is kampioen Brandingsurfen. snige moeite werd deze titel laid door Klaas Jan van der «el het in de bedoeling van de or- idt v! atoren ligt om deze titel elk jaar sar it it spel te zetten, waren er dit jaar wat tegenslagen te verwerken, (aal strijden zo'n 20 tot 25 surfers et Texels kampioenschap, maar nwei ar deed de ontbrekende wind ook stisch ededingers wegblijven. Slechts surfers waagden zich op de zee, eigenlijk niet over een echte itrijd kan worden gesproken. Voor lieten de weergoden het af- De wachtende deelnemers kranttten na verloop van tijd onverrich- Eénvi teweer huiswaarts keren, de en het zeil onder de arm. Zon- maaifvas sr iets meer wind, zelfs meer 'oorspeld, maar toch nog maar enoeg om vooruit te kunnen ko- Het onderdeel wave performance maken van figuren op het water, (es) moest zelfs helemaal worden >rn sla elaten in de strijd om het Texels en, M (oenschap en de deelnemers kon- ich beperken tot het varen van grii JalomAl na vier manches was indresultaat bekend en kon het ik huiswaarts keren. Klaas Jan Itr Vis mag zich dit jaar Texels >oen brandingsurfen noemen. twai en D« moes' luis elijk lensi dori ilf drs wee badmintonteams van ■lag wonnen beiden hun ont leg met een team van de ver eg Dorus Rijkers uit Den Hei- Jet 5—3. Texelslag 1 won van L 1 Rijkers 4 en Texelslag 2 van Rijkers 11. ts de wedstrijd van het eerste eg Marius Witte zijn tegenstan- 'ik Bosch in drie sets (laatste set Of ?'in bet heren enkelspel. Ruud «s verloor zijn partij kansloos, Nelly Witte en Margriet Reij zet- «e enkelpartijen gemakkelijk in Egrw' om. Ook in het dubbelspel wa- >m' s dames succesvol, in tegenstel- D'" et de heren. Het eerste gemengd oto'f^l gaf een winst in drie sets 12—15 en 15—5), terwijl het I® net verloor (laatste set 16—17). !1 tweede lieten de heren het af- maar kwamen de dames sterk de dag. A, Bokma slaagde erin tan a' tegenstandster met tweemaal jüühti a,le'toeven. Het gemengd 'I bracht de overwinning aan zijde. enberg aars van dz dacht :je in ch rsiZHRk 'nd weekend speelt Texelslag ide ao „H l99en Flinters 4 in Groote- vertd Texelslag 2 speelt uit tegen '"•t 5 in Den Helder. Ook in een wedstrijd zonder wind en met maar zes mededingers, nog een waardevolle prestatie. De uitslagen. 1. Klaas Jan van der Vis; 2. Men- no Loning; 3 André van der Berg; 4. Niels Kos- sen; 5. Willem Vinke; 6. Kees Bakker; 7. John Sluis. De wedstrijden basketball die vrijdaga vond in de De Koning-hal werden ge houden waren al van een hoger ni veau. ledereen toont veel inzet maar de conditie laat af en toe te wensen over met als gevolg dat enkele spelers het gevoel hebben dat hun hart overu ren maakt. Lengteverschillen tussen de spelers geven de wedstrijden soms iets lacherigs, maar ook irritatie bij de kor tere spelers. De eerste wedstrijd ging tussen Team XI en The Jump. Hoewel The Jump over meer techniek beschik te won Team XI. Afstandschoten von den hun weg niet en een mogelijkheid om van dichtbij te schieten was er niet. In de tweede wedstrijd kwam Pi laar I uit tegen Vespertina. Vespertina, het team met de meeste dames, gaf zich niet gauw gewonnen, maar wist dat de winst uiteindelijk naar de te genstander zou gaan. Veel persoonlijke fouten moesten eraan te pas komen om de score van Pilaar I binnen de perken te houden. De derde wedstrijd tussen Pilaar II en Mantje Sport werd fel gespeeld. Mantje was fel op balbe zit en het minder technische team van Pilaar II liet de winst aan eerstgenoem de. De laatste wedstrijd ging tussen Sportshop Texel en het Paracentrum. Het Paracentrum deed z'n naam eer aan, want het team vloog als gewicht loos door de zaal. Sportshop Texel was dan ook geen probleem, maar ook dit team wist een paar keer schit terend te scoren. Uitslagen: Team Xl-The Jump 24—9 Pilaar l-Vespertina 25—15 Pilaar ll-Mantje Sport 12—19 Sportshop-Paracentrum 16—30 Programma 25 september: 20.00 u. Samen 1 Gollards-Paracentr. 20.30 u. GVT-Vespertina 21.00 u. Team Xl-Mantje Sport 21.30 u. Wombats-Sportshop Texel Nico Drenth uit Den Burg eindigde vo rige week als vijfde op de 400 meter hardlopen bij het Nederlands atletiek- kampioenschap van de Politiesport- bond. Door deze prestatie werd de bij na 41-jarige Drenth eerste in de vetera- nenklasse, al moet gezegd dat hij in die klasse de enige deelnemer was. Drenth's tijd was 57.1 sec. wat redelijk goed te noemen is. In zijn beste tijd (halverwege de jaren zeventig) was Drenth driemaal achtereen tweede op de 400 meter bij het NK van de Poli- tiesportbond. In 1973 werd hij op deze afstand kampioen bij de marine. de klok, die hem een tweede De Texelse fevor/et Dirk Vinke stert voor zijn eenzeme rit pleets In de B-klesse zou opleveren. Uitslagen Tijdrit 40 km: 1 Jan v.d. Vaart 57.55; 2. Tjal ling Kramer 58.05; 3. Harm Danenberg 58 24, 4. Jos van Dorp 58 27; 5. Hans Boks 58.37; 6 Bart Ruyter 58.53; 7. Rob Wassenburg 58.54; 14. Bas Vaars 59 59; 16. Leen va Elk 1 00 43; 19. Edo Kooiman 1.01.36; 23. Bram Bruin 1.01.58; 25 Loek van Vliet 1 02.18; 27. Theo Boom 1.02.25; 32. Willem Trap 1.04.38. B-Klasse: 1. Cees Hoevelaken 1 00.14; 2. Dirk Vinke 1.01.23; 3. Piet Roeper 1.03.37; 4. O Ooi- In een goed gevulde sporthal speelde Gamma 1 vrijdagavond voor eigen publiek tegen Hovocu- bo uit Hoorn. De topper eindigde in een terecht gelijkspel: 1—1. De thuisploeg, die een week eerder in IJmuiden onnodig onderuit ging, kwam voortreffelijk uit de startblokken. Binnen vijf minuten was een voor sprong van een of twee doelpunten mogelijk geweest, maar Wil Wasse naar tikte de bal, na een aanval over Van der Stap en Brand, net naast de paal. Schoten van Schermer en Brand werden goed verwerkt door doelman Cees Mol en een goede actie van Mar cel Uriot miste net de juiste afwerking. Dat bij zaalvoetbal op hoog niveau het Het trainings-kampeerweekend van G.V.T. is wederom weer zeer succesvol verlopen. Na het opbouwen van de tenten en de nachtspeurtocht kwam zaterdagmorgen de sponsorloop. Iede re loper had een kwartier om zoveel mogelijk rondjes over het zware hin- dernisparcours af te leggen. Joost Brügemann, Emile Keyser en Robin Verduyn eindigden bovenaan met ee nenveertig rondjes. In totaal leverde de sponsorloop 75700,— op. Dit bedrag zal de komende jaren worden gebruikt om de wedstrijdkosten te dekken. De terugtocht van de gymzaal aan de Beatrixlaan naar camping Kogerstrand werd afgelegd met het treintje van Brutex uit De Koog. Na een keur van trainingen en spelle tjes werd zondagmiddag met stralend weer het weekend afgesloten met een zeer goed verzorgde barbecue. Tijdens de zondag verreden jeugd wedstrijden in Zaandam heeft Henk Broekman bij de 14-jarigen de winst naar zich toe weten te halen. In een wedstrijd met enkele vergeefse uitloop pogingen waarbij Henk ook meestal betrokken was, kwam het uiteindelijk aan op een pelotonsprint. Met zeker een fietslengte voorsprong kwam Henk over de finish. Bij de 13-jarigen was Jordi Vinke minder gelukkig. In de laatste bocht voor de finish was een op het parcours loslopende hond er de oorzaak van dat hij zijn op dat mo ment gunstige positie moest prijsge ven. Hij moest flink in de remmen. Een vijftiende plaats was toen het resultaat. Gyvo De Koog begint weer met de training. De tijden zijn als volgt. Volleybal: maandag 19.00-20.15 uur dames Gymnastiek: vrijdag, 14.15-15.15 u. dames; 15.30-16.30 u. groep 1 en 2; 16.30-17.30 u. groep 3, 4 en 5; 17.30-18.30 u. groep 6, 7 en 8. Door de geringe belangstelling komen de groepen meisjes voortgezet onder wijs en de herengym te vervallen. Bij voldoende belangstelling kunnen deze uren in het rooster ingepast worden. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich tijdens de trainingsu ren opgeven. Inlichtingen V. van Beek, 02228-729. De Oudeschilder Gymnastiekvereniging G.O.S. houdt donderdagavond 24 sep tember haar jaarvergadering in het Skiltje. Alle leden worden vanaf 20.00 uur verwacht om deze vergadering bij te wonen. evaar 1.05.04; 5. Jan Buis 1.05.17; 6 Daan Wei- boren 1.06.16. Willem Duvekot-klassement: 1. Rob Wassen burg 83 pnt.; 2. Hans Boks 61; 3. Dirk Vinke 59; 4 Jan v.d. Vaart 46, 5. Johan de Waal 45; 6 Michel Hydra 29, 7. Leen van Elk 27; 8 Hans Baltus 27; 9 Theo Boom 25; 10. Harry v.d. Laan 24. Jeugd B 10 km: 1 Jasper Braam 20.07; 2. Ro ald van der Slikke 20.26. A-jeugd 20 km: 1. Jordi Vinke 32.18; 2. Frans witte 32.45; 3. Denhard van der Slikke 35.23; 4. Udo Visser 36.50 benutten van kansen noodzakelijk is, bewees Theo Mooyer in de elfde mi nuut toen de eerste echt gevaarlijke uitval van „Hovo" direct een doelpunt opleverde. Balverlies in de voorhoede van Gamma werd onmiddellijk benut door een snelle counter van ex- international Seitner en Peter Vissie, waarna Mooyer vrij spel had. Na dit doelpunt wist Gamma een veld- overwicht op te bouwen, maar werd zelden echt gevaarlijk. Hovocubo speelde „West-Fries": op balbezit zon der aanvallende bedoelingen. Dit flau we spel hielden de beide ploegen vol tot vijf minuten voor het eindsignaal. Pas toen een speler van Hovo voor twee minuten uit het veld werd ge haald, ging Gamma meer druk uitoefe nen op het doel van keeper Mol. Twee minuten voor het eind zette coach Uriot veldspeler List in voor keeper Heerschap. Met de speler meer kon Gamma de druk op de ketel hou den, waardoor Van der Stap vlak voor het eindsignaal de verdiende gelijkma ker kon scoren. Dit 1—1 gelijkspel had Gamma zeker verdiend en kan een be langrijke ruggesteun zijn voor de nog lange landelijke competitie. Een diskwalificatie tijdens de eerste manche van de Texelse kam pioenschappen catamaranzeilen, heeft het duo Dirk en Eddy Pool de titel gekost. Nu gingen Herman Boks en Willem Houwing na een weekend op het water bij paal 33 met de hoogste eer strijken. Vader Dirk en zijn 7-jarige zoon Eddy Pool moesten met de tweede plaats genoegen nemen. De Texelse kampioenschappen werden dit jaar geheel volgens de reglementen van het KNWV gehouden. De eerste dag gaf weinig strijdlust te zien. Bij de start van de eerste manche stond er een zeer zwakke wind (2 Beaufort). Op een gegeven moment draaide de wind waardoor de koplopers (Tornado's en Supercats) in een windstilte kwa men te liggen. Als eerste kwam het duo Andreas en Gerard Monen over de finishlijn, gevolgd door Pool, Boks en Jacob den Houting. Pool werd na berekening van de Texel Yardstick eerste. De zege werd door de protest commissie echter weer ongedaan ge maakt, na een protest van zeiler Bart Boon. Die had geconstateerd dat Pool had verzuimd om voorrang te verlenen aan Den Houting, met een lichte aan varing als gevolg. Pool werd terugge zet naar de 18e plaats. Winnaar van de eerste manche werd de als vijfde gefinishte Hobie 16 van Leo en Arjen Saai. Voor de tweede manche was het nog niet veel harder gaan waaien, waardoor werd besloten de baan te wijzigen in een driehoek-traject. Door de kortere afstand die daarvan het ge volg was, duurde de drijfpartij nu één uur. Alle boten finishten binnen zes minuten van elkaar. Dus ook de een- mansboten bevonden zich daartussen en dat was een goede prestatie. Als eerste finishte Boks, voor Pool, Lange- veld en Warnaar. Na omrekening werd Pool wederom eerste en ditmaal was er niemand die daar aanmerkingen op had. Zuidema werd tweede, Vis derde en Van Unen vierde. Tijdens de derde manche was er wel voldoende wind, zodat de Tornado's, Supercats en Stampedes konden uitlopen. Boks en Houwing werden eerste, voor War- naar/Rienks en Langeveld/van Zon, hetgeen ook na omrekening de uitslag was. Een sterke zesde plaats was weg gelegd voor Leo Saai en zoon Arjen. De eerste topper in de Texelse zaalvoetbalcompetitie tussen Gam ma 2 en Casino is onbeslist geëin digd. Alkema neemt nu de leiding, gevolgd door Jelleboog. Verdere overwinningen waren er te noteren voor De Krim, Oosterend 2 en Jelleboog. Na de wedstrijd Gamma-Hovocubo (die in een 1 1 gelijkspel is geëin digd) stond afgelopen week Gamma 2 tegen Casino op het programma. Vo rig seizoen was Casino de enige ploeg die Gamma 2 kon bijbenen op weg naar het kampioenschap. Algemeen werd verondersteld dat Casino die prestatie niet meer zou kunnen herha len. Eerder werd hen een rol in de middenmoot toegedacht. Met de rui me overwinning vorige week op Oosterend 2 leek Casino dit te lo genstraffen. Gamma 2 verscheen zon der Charles Ipenburg in het doel, maar met de jeugdige Ronald Biesboer. In de eerste helft leek Casino op een re gelrechte overwinning af te koersen, door een 2—0 voorsprong te nemen. Het is vooral de verdienste van Gam ma 2 dat men niet in paniek raakte, maar met degelijk, gedisciplineerd zaalvoetbal de achterstand weg werkte tot een zeker verdiend gelijk spel: 2—2. Mede door deze uitslag en de overwinning van 5—2 op Texel heeft Alkema nu de leiding in de hoofdklas se genomen. Een 5—2 winst uiteinde lijk nadat men met 2—1 achter heeft gestaan. Ook Jelleboog heeft nog geen enkel puntverlies geleden. Ci- troën kon ook niet anders dan het hoofd buigen. Einduitslag 4—1. Voor Mantje gaat het moeilijk worden om zich te handhaven. Deze maal verloor Mantje met 6—2 van Oosterend 2. Uitslagen: Junioren 3: Casino 5-De Krim 2 2—0 Junioren 1: Casino 2-Texel 2 2—7 Nissan-Gamma 2 4—2 Casino-Oosterend 2 7 1 ZDH-Texel 2-1 Texel 3-Oosterend 1 2 1 De Krim-Casino 3 5—1 Dames: Gamma-De Krim 1 —0 Casino 2-Casmo 1 1—6 De Krim 2-Nissan 1 1 Derde klasse: Texel 4-Ver,Schilders 4 3—1 De Koog 2-Gamma 6 0—4 De Krim 3-ZDH 2 2-3 Rab 2-Nioz 2 19-1 Tex. Lamsvlees-Casino 6 0—1 Nissan 2-Oosterend 6 3—1 Tweede klasse: Gamma 5-Ver.Schilders 2 0—1 De Koog-Casino 4 1 —3 Nissan-Oosterend 5 3—4 De Krim 2-Mantje 2 2—2 De weergoden waren de zeilers zondag beter gezind, 's Morgens stond er windkracht 4 5, later afnemend tot 3 4, zodat de baan driehoek-lus- driehoek kon worden gevaren. Door de krachtiger wind kwamen de grootste boten voorop, maar vlak achter de kopgroep nestelde zich Dirk Pool met zijn zoon Eddy. Zij werden op de voet gevolgd door Donald Kenbeek met diens zoon Remco. Kenbeek had vlak voor de start ontdekt dat zijn versta- ging bijna doormidden was, maar slaagde erin die nog te repareren. Het duo Boon/Eenhoorn ging nu beter overweg met hun Supercat en eindig de verdienstelijk als vierde, slechts ze ven seconden achter Warnaar/Rienks. Uitslag: 1. Boks, 2. Langeveld; 3. War naar. NA omrekening: 1. Boks, 2. Pool, 3. Langeveld. Hoofdkla«»e: Texel-Alkema 2—5 De Krim-Rab 5—1 Gama 2-Casino 2—2 Mantje-Oosterend 2 2—6 Jelleboog-Citroèn 4—1 Programma: Woensdag 23 september 16.45 u. Texel 6-Casino 4 17.25 u. Texel 5-ZDH 2 18.10 u. Casino 3-Casino 2 19.00 u De Krim 1-Nissan 19.40 u. De Krim 2-Gamma 20.15 u. Ver Schilders 2-De Krim 2 21.10 u. ZDH-Texel 22.00 u. Casino 4-Gamma 5 Zaaldienst: Gem po Donderdag 24 september 17.15 u. Texel 8-Oosterend 3 17.45 u. Oosterend 2-gamma 18.30 u. Mantje 2-Nissan 19.25 u. Jelleboog 2-Meermarkt 2 20 15 u Casino 3-Nioz 21 10 u. Gamma 3-De Muy 22.00 u Rab 2-Gamma 6 Zaaldienst: Mantje Vrijdag 25 september 16.45 u. Texel 2-Casino 1 17.30 u. Casino 2-Nissan 18.20 u. Ver Schilders 3-Texel 3 19.15 u. Alkema-Meermarkt 20.05 u Oosterend-Casino 20.55 u. Gamma 2-Mantje 21 45 u. Oosterend 2-Jelleboog 22.35 u Citroèn-Rab Zaaldienst: De Muy Maandag 28 september 17 15 u. Gamma 2-Casino 1 18.00 u. Gempo-Nioz 2 Zaaldienst: De Krim Texla heeft de honkbalcompetitie afgesloten met een onverwacht grote nederlaag. In Purmerend werd met niet minder dan 19—1 van Flying Petrels verloren. Hoewel Texla niet in de sterkste opstelling aan de wedstrijd begon, was het team erop gebrand om met een goed resultaat thuis te komen. De praktijk leerde al snel dat dat er deze middag niet inzat. Flying Petrels speel de sterk en gaf geen enkele kans weg Verdedigend kon Texla het spel maar niet naar zich toe trekken en moest uiteindelijk tien honkslagen accepteren. Ook het totaal van zeven fouten was te hoog voor een goed resultaat Aan vallend kwam Texla kracht te kort om door de verdediging van de tegenpartij heen te breken. Het gevolg was dat Texla te weinig lopers op de honken kreeg. Yvo Zutphen redde de eer, door in de eerste inning te scoren. Al met al een slechte generale repetitie voor het eigen toernooi dat het komend weekeinde gespeeld gaat worden. In de vijfde manche (de tweede van zondag dus) wist Pool zich als enige tussen de Stampedes te zeilen, het geen hem na omrekening de eerste plaats opleverde, voor Langeveld en Boks. Langeveld was als eerste gefi nisht, voor Boks en Warnaar. Door de afnemende wind nam de laatste man che één twee uur in beslag. De uit slag was niettemin gelijk aan die van de vijfde manche. Kenbeek en Saai zorgden voor een „close-finish", een onderling verschil van 77 honderdsten van een seconde. Uitslagen overall: 1. Herman Boks/Willem Houwing 14,5 pnt.; 2. Dirk Pool/Eddy Pool 14,5; 3. Arie Lange- veld/Sidny van Zon 20,75; 4. Andreas Mo- nen/Gerard Monen 21; 5. Leo Saai/Arjen Saai 22,75, 6. Donald Kenbeek/Remco Kenbeek 29; 7. Martin Warnaar/Wop Rienks 31, 8. Hans Zuidema 32; 9. Martin Vis 45; 10. Martin Maat/Yolanda Maat 47 Bij degenen met hetzelfde aantal punten gold: wie de meeste eerste, tweede of derde plaatsen bezette is winnaar Herman Boks had één keer een derde plaats meer dan Dirk Pool en werd dus winnaar. kampioensduo: Willem Houwing fokkemaeten Herman Boks.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7