comare 'leverde' 100e eehond aan Waddenzee Vaste data preksgroep bij itschappelijk werk W es Maritiem museum Lange termijn agenda 1987 loss BE| iDAG 9 OKTOBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Donderdag 8 oktober In dorpshuis d'Oude ULO heeft de Stichting Ondersteuning Welzijnswerk een openbare vergadering; 20.00 uur. In ,,De Buureton" wordt om 14.30 uur een modeshow voor ouderen gegeven. In „De Schakel" houdt de vrije school-leraar Eric Gunnar Gijbeis een lezing over „Onverschilligheid, agres sie, vandalisme en drugs; entree f4,—. Zaterdag 10 oktober Om 13.00 uur begint op een stuk land bij de Hallerweg de jaarlijkse ploeg- wedstrijd van de oud- leerlingenvereniging van de landbouwschool. Van 10.30 tot 15.30 uur wordt in de nieuwe noodslachtplaats aan de Mari- coweg (achter het gebouw van Velt- kamp) open huis gehouden. de Doopsgezinde kerk een vergade ring, 14.00 uur. Dinsdag 13 oktober De gemeenteraad vergadert, aanvang 19.30 uur. In dorpshuis d'Ouwe ULO heeft de af deling stamboomonderzoek van de Historische Vereniging Texel een bij eenkomst. Belangstellende niet-leden zijn ook welkom; 20.00 uur. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: Het Groene Kruisgebouw, Wit te Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw drs M. van Dessel-van Leeuwen, tele foon (02220) 5611. Spreekuren college van B en W: bur gemeester Schipper maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wet houder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. 9 MAB-puzzelrit. 18 De Plattelandsvrouwen afd. Den Burg hebben jaarvergadering in de kantine van het L.B.O., 20.00 uur 2 Voor de Doopsgezinde zusterkring Den Burg worden dia's vertoond door de heer J. C. Bruin over „In de hof van Gethsemane", 20.00 uur 10 In de L.B.O.-kantine houdt Hanny Roos een lezing voor de Plattelandsvrouwen Den Burg over „De vrouw in de muziek", 20.00 uur. 17 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft federatie-avond. Ds. Knipscheer spreekt over Nobelprijswinnaar Eli Wiesel, 20.00 uur. 24 - Mevr. Jansen, voorzitter van de Provincia le Bond Noord-Holland geeft een lezing over on veiligheid, voor de Plattelandsvrouwen Den Burg in De Schakel, 13.30 uur. 27 toneeluitvoering St. Jan. MAART 1 Voor de Doopsgezinde zusterkring Den Burg houdt mevr. N. Harting-Duvekot een boek bespreking, 19.45 uur. 5 toneeluitvoering 't Amateurtje in Dorpshuis De Waal 12 Winterconcert van K.T.F. om 20.00 uur in de De Koninghal. 17 de heer A. Brand verzorgt een avond voor der Planelandsvrouwen Den Burg in de kantine van het LBO., 20.00 uur. 19 Winterconcert van K.T.F. in het Eierland- sche Huis, 20.00 uur. 30 - De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft een paasmaaltijd. 31 In de expositieruimte van het raadhuis in een tentoonstelling van S. Kauz t/m 14 april. APRIL 2 uitvoering UDI in De Lindeboom, „De logé" 5 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft een avond met als onderwerp Neeltje Klumper en haar werk, 20.00 uur. 21 Planelandsvrouwen Den Burg hebben een creatieve avond in de kantine van het L.B.O 20.00 uur. MEI 3 De Doopsgezinde zusterknng Den Burg heeft voorjaarsavond, 20.00 uur. 6, 7, 13 en 14 uitvoering musicalvereniging Geen C te hoog in De Lindeboom. 21 Proloog Olympia's Tour. 22 1e etappe Olympia's Tour 28 en 29 Waddentoemooi op Texel JUNI 18 Ronde om Texel voor catamarans. 24 In het Raadhuis is een Tour-in expositie (tot 20 juli). JULI 21 Giuseppe Medagli exposeert in het raads huis (t/m 4 augustus) 30 en 31 Visserijdagen in Oudeschild. AUGUSTUS 4 H. Beekman exposeert in het raadhuis (t/m 18 augustus) 4, 5 en 6 Oosterend Present. SEPTEMBER 17 en 18 Sportuitwissefing naar Koudekerk a/d Rijn. ijaar start het Algemeen Maat- ipelijk werk met een aantal iksgroepen en cursussen. js opkomen voor jezelf cursus is bedoeld voor mannen luwen die merken dat ze in da- se situaties moeilijk voor zichzelf sn opkomen. Dergelijke situaties lin de cursus van 10 bijeen ten uitvoerige aandacht in de van spel, groepsgesprekken en irkopdrachten. Het gaat dan o.a. ir zelfvertrouwen op te bou- je niet meer in een hoek laten in en leren omgaan met kritiek, eerste bijeenkomst kan men ren om de cursus wel of nret te volgen. H reksgroep voor stiefmoeders jroep is bedoeld voor vrouwen, en samenwonen of die reeds sa- onen of gehuwd zijn met een i die al kinderen heeft uit een relatie. onder meer kennis verschaft specifieke kenmerken van Binnen, zodat eventuele pro- situaties duidelijk worden. Daar liet onderling uitwisselen van in van belang om elkaar steun men van elkaar te leren, onzekerheden en teleurstellin gen uitvoerig aan de orde. Bij "de aanmeldingen start de eind oktober. Er zijn zes ikomsten. •ksgroep voor gescheiden #n isspreksgroep is bedoeld voor "die reeds zijn gescheiden, »k voor hen die gescheiden le wder dat officieel echtscheiding sproken. Door het uitwisselen dringen kunnen de deelnemers (ot steun zijn. Thema's en ^onderwerpen kunnen door de lers zelf worden bepaald. Er bijeenkomsten die elk twee uur luren. wkomsten vinden plaats in Den 'n Schagen. De cursussen en ^groepen staan open voor in- uit het hele werkgebied van de waar ook Texel onder valt. blende deelname (minimaal unnen ook plaatselijk groepen 'geformeerd. Van de deelne- 'Wdt slechts een kleine bijdrage 5koffie gevraagd. 'aer informatie en aanmeldingen P" contact opnemen met het fhtoor in Den Helder, telefoon l« ■I®4, of met het regiokantoor li lfjen, telefoon (02240) 17044. Ml»het bureau voor maatschappe- ïiin de Ouwe ULO kan men ij8' informatie terecht. Aanmel- 10 oktober. NOVEMBER 40.000e in 3 Drs G. Lely houdt een lezing door de Doopsgezinde zusterkring Den Burg. 5 I.B.O.Prproef voor pony's en paarden in de manege. 7 „Kaarsenaktie door kinderen van de zwemclub. Toneelvereniging Sint Jan heeft een uitvoering in De Lindeboom 8 De sportvissersclub houdt wedstrijden bij 't Horntje van 8.30-10.00 uur; 's middags jeugdmiddag. 13 Instructiedag van fanfarekorpsen o.l.v. P. Bakker in de Burg. De Koninghal. 14 't Amateurtje geeft uitvoering in Dorpshuis De Waal. Instructiedag Burg. De Koninghal. 17.00 uur uitvoering van het geleerde in het openbaar 15 MAB estafettecross op crossterrein Eierland. 16 Kantine L.B.O avond plattelandsvrouwen afd. Den Burg, met S. E Leijstra 18 De doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft een Federatie-avond 20 In de expositieruimte van het raadhuis heeft de S.O.S. Wereldwinkel een tentoonstelling t/m 4 december. 28 Toneelvereniging UDI voert in de Linde boom het stuk „Schat, ik ben er hoor" op. 29 Sinterklaaswedstrijd sportvissersclub. MAB puzzelrit „Sinterklaasrit". DECEMBER 1 L. Schouten uit Oudeschild verzorgt een le zing over muziek van kerkorgels in de Doopsge zinde kerk te Den Burg. aanvang 20.00 uur 15 50-jarig bestaan Plattelandsvrouwen. Feestavond in De Lindeboom. 16 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg houdt adventsavond. 1988 JANUARI 5 De Doopsgezinde zusterkring Den Burg heeft jaarvergadering bingo, aanvang 20.00 uur. Het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild verwelkomde vrijdag de veertigduizendste bezoeker van dit sei zoen. Dat is een record, want niet eer der in de geschiedenis van het succes volle museum werd de 40.000e nog vóór de herfstvakantie gehaald. Ook de andere Texelse musea hebben over bezoek niet te klagen gehad. De meest voor de hand liggende oorzaak is het overwegend slechte weer van de afgelopen zomer waardoor veel meer toeristen dan gewoonlijk hun heil zochten in de musea. Maar het mari tiem en juttermuseum kreeg ook meer toeloop wegens de daar gehouden speciale tentoonstellingen en door het wegvallen van het scheepvaartmuseum in Den Hoorn. De veertigduizendste was de 12-jarige Bimla Sitaram uit Amsterdam. Zij hoorde tot een groep van 250 kinderen (de elf brugklassen) van de scholengemeenschap „Reiger- bos" die op Texel een werkweek door bracht. Zoals gebruikelijk werd ter ge legenheid van het bereiken van de mijlpaal een plechtigheidje gehouden. Consenvator Biem Lap overhandigde het boekje „Moete ze eruut Burge meester" (Texelse verhaaltjes) en enke le stickers aan Bimla en Cor Ellen gaf namens de jutters een handdoek. Voor de bibliotheek van de school was er het boek „Zuiderzee in beeld" en een set oude landkaarten van Texel. Zondag 11 oktober Van 9.30 tot 17.30 uur worden in ma nege Akenburg dressuurwedstrijden gehouden. De Hervormde gemeente van Den Burg is te gast in de kerk van Oude schild; voorganger Ds. J. ter Haar, aanvang 10.00 uur. Tot eind oktober houdt Niek Welboren „uitverkoop" van Texelse landschap pen in zijn Scholerie aan de Postweg in Eierland. Maandag 12 oktober De Lokale Omroep heeft een openbare vergadering in dorpshuis d'Ouwe ULO. Om 20.00 uur is een vergadering over wijziging van de statuten en om 20.30 uur volgt de jaarvergadering. Het Overkoepelend orgaan van Vrou wenorganisaties heeft in het zaaltje bij Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt op het adres Schilderend 39 in Den Burg spreekuur: maandagochtend 8.30-9.30; dinsdagavond 18.30-19.30 uur; woensdagochtend 8.30-9.30 en vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur. Spree kuur Dienst Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg (bereikbaar op hetzelfde adres (telefoon (02220) 4185 b.g.g. (02230) 15805) elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. SEPTEMBER 12 Triathlon, start 13.30 uur. 14 Dia-avond in Herv. kerk te De Koog om 20.00 uur. 18 Zwemclub heeft kampeerweekend bij het zwembad. 20 Sluiting Zwembad Molenkoog. MAB clubcross op crossterrein, aanvang 14.00 Biem Lap (tweede van rechts) en Cor Ellen overhandigen de cadeaus aan de Amsterdamse 40.000ste De kisten worden vanuit de rubberboot aan boord van de Phoca'' gehesen. Woensdagmiddag zijn vijf zeehon den die deze zomer zijn geboren in het kraambassin van „Ecomare" in het reservaat „Eierlandse gat" los gelaten. De dieren werden oud en sterk genoeg geacht om het harde leven in de vrije natuur van de Waddenzee aan te kunnen. Het loslaten van de zeehonden had een enigszins feestelijk karakter omdat het totale aantal dieren dat de af gelopen jaren op deze wijze door Ecomare aan de Waddenzee is 'ge leverd' nu de honderd passeerde. Van die honderd dieren zijn er on geveer 60 in Ecomare zelf geboren. De anderen werden als vondeling bij het museum bezorgd. Met een rubberboot vertrokken de ver zorgers met de kisten waarin de zee honden zaten vanaf het strandje van paal 33 naar het bewakingsvaartuig „Phoca" en voeren daarmee naar de banken van het zeehondenreservaat. Daar werden de kisten, om door het ondiepe water te kunnen varen, weer in de rubberboot overgeladen en van daaruit op het droge gezet. Zoals altijd was het voor de verzorgers, die maan denlang met de dieren zijn omgegaan een ontroerend ogenblik om de robben hun natuurlijke element te zien binnen trekken. Enkele dieren maakten geen haast en bleven nog een half uur in het water liggen wachten, alsof ze he lemaal geen zin hadden in het vrije le ven en eigenlijk best terugwilden. Met een paar stimulerende duwen werden ze echter onverbiddelijk naar de andere richting verwezen. Een van de zeehonden was de door de Daalderschool uit Oosterend gea- dopteede Janet". Schakel. 16 t/m 18 Rotary organiseert Unicef loop. In de Kotex-ruimte aan het Marsplan is een S.O.S. wereldwinkelmanifestatie „Honger hoeft niet" 18 MAB clubcross, crossterrein Eierland, 14 00 uur 19 Dia-avond in de Herv. kerk te De Koog om 20.00 uur. 30 Toneelgroep „Project 80" uit Wageningen speelt het toneelstuk „Lading" voor de platte- landsavrouwen in de L B.O.-kantine 31 MAB puzzelrit, „Snertrit". Zo bleven ze een heel tijdje liggen, voordat ze begrepen dat ze echt niet mee terug mochten. (Foto's Pieter de Vries) de Jonge robben in zijn reishut op weg naar een vrij maar zwaar leven. Texelaar stond woensdag auto stil op de Bernhardlaan te laten uitstappen, lij van achteren werd aangereden een 29-jarige Texelaar, die niet oplette. De wagen van de laatste hierdoor total-loss, de stilstaan- to had achter plaatschade. uur 21 en 28 Dia-avond in Herv. kerk te De Koog om 20.00 uur OKTOBER 3 MAB puzzelrit „Herfstrit" 5 Dia-avond in de Herv. kerk te Den Koog om 20.00 uur. 6 Mevr. v.d. Eyk-Bierens houdt lezing door de Doopsgezinde zusterkring te Den Burg. 9 In de expositieruimte van het raadhuis ex poseert Harry Tielemans t/m 22 oktober. 12 Dia-avond in de Herv. kerk te De Koog om 20.00 uur. 14 Mevr. M. Wieten verzorgt een middag voor de plattelandsvrouwen afd. Den Burg in De

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7