Scouting in de ether r Hissen dijk en duinenrij Expositie Tielemans een week verlengd De bonte hond Opbrengst collecte Diefstal uit woning Meningen over seizoen '87 Verleende bouwvergunningen Kindertheater in De Twaalf Balcken Kerkdienst met applaus Plaatschade Bejaarde hulpeloos na val Foto's nostalgievlucht .ondernemers-aktiviteiten Fysiotherapie in Oudeschild Vaste data PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 20 OKTOBER *2 door Klaas Bonne De expositie van olieverfschilderijen van Harry Tielemans in het raadhuis wordt een week verlengd en duurt dus nog tot en met volgende week vrijdag. Gespannen aandacht van de Scouting/eden bij de 2-meter apparatuur tijdens de vierde Jota Leden van Scouting Texel legden zaterdag en zondag via de ether vele contacten met geestverwanten in binnen- en buitenland. Dat gebeurde tijdens de manifestatie ,,Jota", wat een afkorting is van „Jamboree on the air". Dankzij medewerking van plaatselijke zend amateurs die hun apparatuur hadden opgesteld in het Scoutingge- bouw aan de Bernhardlaan werden vanaf 12 uur in de nacht van vrijdag op maandag tot en met zondagmiddag ongeveer honderd gesprekken gevoerd. De omstandigheden zaten deze keer een beetje tegen. Het aantal scouting- leden dat belangstelling had voor deze manier van contact leggen was in ver band met andere beslommeringen nogal klein en in het begin was er iets mis met de antenne waardoor de re sultaten aanvankelijk erg tegenvielen. Het verste contact was zaterdagmid dag toen via de 20 en 15 meterband werd gesproken met scoutingleden in New Jersey in de Verenigde Staten. Het werken met een amateur- radiozender vergt enige ervaring, voor al bij hoogfrequente SSB-apparatuur. Die iaat een enigszins vervormd stem geluid horen en het duurt even voor dat men dat heeft leren verstaan. Veel makkelijker is de FM-apparatuur op de 2 meterband en daarmee werd dan ook voornamelijk door de jongere scoutinoleden gewerkt. De ..hoogst" gekwalificeerde zendamateurs die aan de Jota meewerkten waren Gerrit D. Keijser (roepletters PH3-CDTI en zijn zoon Gertjan (PH3-EJR). Beiden be schikken over een A-machtiging. Ver der was Gert-Jan Moens (PDO-OMS) actief met zijn D-machtiging op de 2 meterband en Pieter Jan Zutphen (PE1-DTU) die met zijn C-machtiging bevoegd is te zenden op 144 en hoger. Zo was men het hele weekend op al lerlei golflengten bezig. Deze keer was ook luisteramateur Biem Lap bij het evenement betrokken. Hij de monstreerde onder meer de ontvangst van Slow Scan televisie, waarmee amateurs stilstaande beelden naar el kaar zenden. Het was de vierde keer dat Scouting Texel meedeed aan de Jamboree on the Air. Gaat Stapersma straks als agent De uitlaat controleren Van Pluto die in hoge nood Zijn hoop wil deponeren? Want, zo constateert de raad Het wordt toch echt een zootje Want zelfs de netste juffershond Licht illegaal zijn pootje En, zo zegt milieubeheer Bij het zien van uniformen Houdt de slinkse hondenbaas Zich beter aan de normen Want het gevreesde bonnenboek Kan wonderlijk genezen Al is dat wetenschappelijk Door niemand ooit bewezen Maar Pluto scharrelt in de nacht Door het verlaten straatje En kromt zijn moegestreden rug Op buurmans tegelpaadje En denkt ziezo, laat Stapersma Het nou maar eens bewijzen Want in 't donker is een bonte hond Hetzelfde als een grijze. Woensdag werd uit de keuken van een woning aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp een mapje met vier betaal kaarten, betaalpas, paspoort, kente kenbewijs en rijbewijs gestolen. Het mapje werd later in de buurt van Nieuw Breda" in Eierland terugge vonden met alleen het kentekenbewijs er nog in. De dader moet via de ach terkant van de woning de keuken zijn ingegaan. In de krant heeft de gemeente een oproep gedaan om schriftelijke reacties ter evaluatie van het seizoen 1987. In de gisteravond gehouden commissie vergadering te Oosterend drong burge meester Schipper erop aan dat men sen die nog opmerkingen, klachten of suggesties hebben, een briefje sturen naar de gemeente. „Mondeling heeft men vaak geen moed om te zeggen wat op het hart ligt", aldus Schipper. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend: H. Daalder Zn, b.v., Langeveldstraat 10, De Cocksdorp voor het bouwen van 8 woonhuizen in De Mars aan het Paelwerck, Den Burg; R. P. Hornby, Boodtlaan 5, De Koog voor het ge deeltelijk vergroten van een hotel/pen sion; A. C. van der Gaag, Herenstraat 59, Den Hoorn voor het gedeeltelijk vergroten van een garage aan het Ach terom, Den Hoorn; J. Keizer, Schoor- wal 15, Den Burg voor het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis; Zeeman Vastgoed, Westerkoogstraat 47-48, Oosthuizen, voor het bouwen van 5 premiekoop A-woningen aan het Pater Witteplein 32 t/m 40, Den Burg; A. Stiggelbout, Schoorwal 13, Den Burg voor het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis; A. Backer, Buytengors 56, Den Burg voor het plaatsen van een volière; H. van Splunter, Dorpsstraat 39, De Koog voor het veranderen van een bijkeuken/wasserij tot personeels- verblijf; W. Kuiper, De Ruyterstraat 91, Oudeschild voor het plaatsen van een houten garage aan De Wittstraat 8 te Oudeschild; J. M. Dijkman, War moesstraat 67, Den Burg voor het ver anderen van twee woonhuizen tot één woonhuis, Warmoesstraat 67-69 te Den Burg; M. Bik, Julianastraat 1, Den Burg voor het gedeeltelijk veran deren van een woonhuis; T. van Hat- tum, Kogerstraat 96, Den Burg voor het gedeeltelijk veranderen en vergro ten van een woonhuis. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Zaterdagmiddag 24 oktober wordt in De Twaalf Balcken een uitvoering ge geven door de „Bloembollenband', een drie personen tellende formatie uit Hilversum. Gebracht wordt „De bib- bershow", muziek en tekst met als thema kinderen die bang zijn in het donker. Initiatiefneemster Jeannette Korff: ,,lk vind dat er op Texel niet zo veel gebeurt voor kinderen. Ik was al lang van plan om eens wat voor hen te organiseren. De mensen van Bloem bollenland zijn „kennissen van kennis sen" die onder gunstige condities wil den optreden". De toegang is gratis; aanvang 14.30 uur. Zondag wordt zowel 's middags als 's avonds in de Gereformeerde kerk in Den Burg een bijzondere kerkdienst gehouden. Beide kerk diensten worden voorgegaan door ds. Boeynga. De ochtenddienst begint om 10.00 uur en zal als thema hebben: Zoekers. Hierbij zal worden ingegaan op het feit dat iedereen wel op zoek is naar iets of iemand. Organist bij deze dienst is Kees Prins en verder zal de blazers- groep onder leiding van Piet Bakker haar medewerking verlenen. De avonddienst begint om 19.00 uur en zal als thema hebben: Een kerk dienst met applaus. Organist bij de dienst is Peter Zwart, verder hebben het koor Soli Deo Gloria en Piet Bak ker en Fem van Dijk (trompet) hun medewerking toegezegd. Beide diensten zullen worden opgenomen door Radio Bloemendaal en later wor den uitgezonden. Een Volvo-bestuurder uit De Cocks dorp draaide vrijdagochtend achteruit vanaf de parkeerplaats bij de apotheek aan de Weverstraat en botste daarbij tegen een andere auto, die voor de bakkerij van Timmer stond. Laatstge noemde wagen liep daarbij een flinke deuk op in de linkerflank. De schade werd onderling geregeld. De politie kreeg vrijdag het bericht dat in een woning aan de Schorrenweg in de polder Het Noorden een bejaarde man op de grond in zijn huiskamer lag en geen tekenen van leven meer gaf. Wachtmeesters spoedden zich naar het adres, drongen binnen via een raam waarna bleek dat de 89-jarige man nog in leven was. Hij verklaarde dat hij de avond tevoren was gevallen en niet meer in staat was geweest overeind te komen. Hij maakte het nu weer goed. Dat vond ook de dokter die bij de man geen afwijkingen of let sel constateerde. Enkele deelnemers aan de „nostalgie vlucht" per DDA Dakota naar Amster dam hebben foto's gemaakt, die mo gelijk voor andere deelnemers interes sant zijn. Voor het bekijken en eventu eel nabestellen van deze foto's kan men vanaf heden terecht aan de balie van de drukkerij van de Texelse Cou rant, Parkstraat 10, Den Burg. Fysiotherapeute Henrietta Timmer mans is gisteren begonnen met een praktijk aan de Heems- kerckstraat 24 te Oudeschild. Al leen particulier verzekerden krijgen de kosten van een behandeling bij haar vergoed, ziekenfondspatiënten moeten het zelf betalen. Zaterdag houdt Henrietta Timmermans open huis met koffie en gebak. In 1986 rondde Henriette Timmermans haar opleiding aan de academie voor fysiotherapie te Amsterdam met suc ces af. In het groothandelscentrum (bij sportschool Texel) begon zij een prak tijk. De uit Veldhoven in Brabant af komstige Timmermans was de zevende fysiotherapeute op Texel en het zieken fonds bepaalde dat er met het oog op de landelijke norm al genoeg op Texel waren, dus mocht zij geen zieken fondspatiënten behandelen, althans, deze krijgen een behandeling door haar niet vergoed. „Dat is natuurlijk jammer", aldus Henriette Timmermans. „Ik werk namelijk ook met haptono mie en omdat ik geen fondspatiënten mag hebben krijgen die zo'n behande ling bij mij ook niet vergoed. Verschil lende doktoren op Texel waren ervoor dat er nog een praktijk bijkwam, want de fysiotherapeuten die er nu zijn heb ben het vreselijk druk, maar ja, het ziekenfonds zei nee, dus heb ik alleen particuliere patiënten". De praktijk aan de Heemskerckstraat 24 is prachtig om te zien. In drie maanden tijd is van een voormalige meubelshowroom een rustige lichte ruimte gemaakt door Peter Jan Kuip met hulp van Drijver bouw BV. en Arend Witvliet installaties. Henriette Timmermans behandelt niet alleen li chamelijke klachten. „Soms komen er mensen met klachten en dan is er li chamelijk helemaal niets te vinden. Dan probeer ik erachter te komen wat de oorzaak van de klachten is en die te verhelpen. Vaak blijkt dat dan psy chisch te zijn", aldus de erkende thera peute. Mensen met vragen kunnen altijd bij haar terecht. Het telefoonnummer is 02220-5423. De fysiotherapeute In haar nieuwe praktijkruimte. De onlangs gehouden collecte voor de Nierstichting bracht f6607,85 op. Den Burg f3267,50, Den Hoorn, 't Horntje, P.H. Polder, Noord- en Zuidhaffel f659,05; Oosterend en 't Noorden f841,60; De Koog f917,05; De Cocks dorp f328,60; Eierland f384,80, Oude schild f495,45; De Waal f233,55; Ger- ritsland, De Westen en De Dennen f480,25. Dinsdag 20 oktober In De Buureton komen de FNV- vrouwen bijeen; 20.00 uur. In de Hervormde kerk van De Koog wordt om 20.00 uur een dia-avond over Texel gegeven. In het raadhuis komen de gezamenlijke raadscommissies bijeen voor de eerste (voor)behandeling van de gemeentebe groting 1988; aanvang 19.30 uur. Woensdag 21 oktober Om 20.00 uur begint in het Eierland- sche Huis de najaarsvergadering van tennisclub Herie Hodie. Donderdag 22 oktober Van 10.00 tot 20.00 uur wordt in de kerk van De Waal de jaarlijkse bazaar van de Hervormde vrouwengroep ge houden. Kaarten voor de „ouderenbingo" van vrijdag 30 oktober kunnen om 14.30 uur worden afgehaald in De Buureton bij mevrouw Wassenaar-Wilmink. De raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid verga dert om 19.30 uur in het raadhuis. On der andere wordt gesproken over de vergoedingen voor de brandweer en over het financieel beleid ten aanzien van Ecomare. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: Het Groene Kruisgebouw, Wit te Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw drs M. van Dessel-van Leeuwen, tele foon (02220) 5611. Spreekuren college van B en W: bur gemeester Schipper maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wet houder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt op het adres Schilderend 39 in Den Burg spreekuur: maandagochtend 8.30-9.30; dinsdagavond 18.30-19.30 uur; woensdagochtend 8.30-9.30 en vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur. Spree kuur Dienst Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg (bereikbaar op hetzelfde adres (telefoon (02220) 4185 b.g.g. (02230) 15805) elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt ge houden hebben de raadsfracties van CDA, PvdA en WD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang en de PSP houden dit frac tiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO-groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Spreekuur voor uitkeringstrekkers iede re tweede en vierde woensdag van de maand van 10.15 tot 11.15 uur. Trombosedienst. Iedere maandag- en donderdagochtend bestaat van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisge bouw in Den Burg (ingang tandartsenpraktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Geminiziekenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opnemen met het laboratorium van het Geminiziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgege- vens en verzekeringspapieren (zieken- fondskaart) bij zich te hebben. Iedere tweede maandag van de maand komt er in het Groene Kruis-gebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg, een praatgroep voor borstkankerpatiënten bijeen. Aanvang van de bijeenkomsten 14.00 uur. Belangstellenden kunnen in lichtingen inwinnen op werkdagen tus sen 16.30 en 17.30 uur: 02220-3241. Milieuklachten (over b.v. stank of la waai, bodemverontreiniging, e.d.) kun nen op werkdagen worden ingedie bij de afd. Milieubeheer van de G» meente Texel, tel. (02220) 3041. Dj en nacht kan men ook terecht bij provinciale klachtentelefoon (023I 310200. De privacy van de indienen wordt gegarandeerd en elke klager krijgt antwoord. De afdeling wijkverpleging van het Groene Kruis Texel kent sinds 1986 vrijwilligersgroep, waarvan de lede voor alle mensen die daar behoefd aan hebben klaar staan voor een praatje, boodschappen doen, een deling maken, etc. Aanvragen daa voor kunnen worden ingediend bij leden van de groep of bij het Grot Kruis tussen half vijf en half zes 'i middags op werkdagen, telefoon 02220-3241. Het Natuurrecreatiecentrum is gei pend van maandag tot en met zal dag van 9.00 tot 17.00 uur. Entret f4,— voor volwassenen en f2,501 kinderen. De speel-o-theek is elke woensdi dag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00i geopend in de voorspeelzaal van dorpshuis aan de Wilhelminalaan Iedere eerste dinsdag van de maai kunnen leden van de diabetesvere ging spuiten en testmateriaal kopt de zusters J. B. Mannessen en J. Schoorwal 45, Den Burg (tel. 02220-3242) tussen 16.00 en 19.00 Bewijs van lidmaatschap meebrenj In dringende gevallen kan telefoni een afspraak gemaakt worden. De club Texelkoers speelt elke dii middag koersbal van 13.30 tot 15; uur voor mensen die al langer lid Nieuwe leden zijn welkom van 1! tot 17.30 uur. Gespeeld wordt in Buureton aan de Molenstraat in Burg. De Texelse AA-groep (Anonieme holisten) komt elke dinsdagavonr 20.00 tot 22.00 uur bijeen in De kei bij de Hervormde kerk in Dei Burg. leder met alcoholproblemi vrijblijvend welkom voor een of dere gespreksbijeenkomsten. De dam- en schaakclub En Passai komt elke maandagavond, aanvar 20.00 uur bijeen in hotel De Lindeboom. Postzegelvereniging „De Postzeg beurs" houdt iedere tweede donr van de maand een ruilavond in bouw „De Schakel" aan de Binr J™ burg om 20.00 uur. j1er Het orkest Musica Texla oefent dinsdagavond vanaf 19.45 uur voorspeelruimte van dorpshuis ULO. Degenen die een instrumen bespelen en mee willen doen kur contact opnemen met J. Veenb* tel. 02220-5180. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een dansavond in De Wielewaal in I Waal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe a| c den welkom. Informatie: C. Vethf (02220) 3516. Elke donderdagmiddag van 14.00 17.00 uur is er sjoelen in de Burr 111 e Spreekuur Buureton. Praten over lei vragen en problemen die te hebben met ouder worden, kan woensdag-; donderdag- en vrijde dag van 14.00 tot 15.00 uur. haal riet ege wai 'n. rmkr Meldingen vorstverlet en werkorielhei breking van werknemers in de ïj sche sector en bouwnijverheid op maandag, woensdag, dondejoe zt en vrijdag van 11.00-12.00 uur bij van IJsseldijk-Smith, Gasthuisst 60, Den Burg. de on: wi is )rr vr spral Bibliotheek en bibliobus. De optjten a bibliotheek, Drijverstraat 7 in Ds is geopend: Maandag 10.00-12.00 uur; dinsd; 14.30-17.00 uur en 19.00-21.00» e woensdag 14.30-17.00 uur; doni ig gesloten; vrijdag 14.30-17.00 uur 19.00-21.00 uur; zaterdag 11.00-1 aatse de Standplaatsen en openingstijden de Bibliobus elke dinsdag: 9 10.00-10.30 uur 't Horntje, De Dl le' in raad 14/16; 10.45-12.00 uur Den Hoorn, basisschool; 12.45-14.00 Oudeschild, basisschool; 14.16-K mdijk uur Zuid-Eierland, Postweg; 14.' !»veli uur Midden-Eierland, basisschol 15.30-16.15 uur De Cocksdorp, E landsche Huis; 16.30-17.15 uurD !r Koog, Nikadel; 17.30-18.00 en 18.30-20.30 uur Oosterend, dorp 'ete r Lokale omroep. Tips inzake spon andere gebeurtenissen die inters ren zijn voor de radio-uitzending bij 1 Oudendag, Zeebries 20 in Den telefoon (02220) 3972. Elke vrijdagavond wordt in d'Oin 'Hen d ULO van 19.00 uur tot 20.30 UV den r beurs gehouden door In Aqua \f Elke vrijdag van 18.00 tot 21.00 er jeugdsurfen bij het surfstrant) ki Dijkmanshuizen. Kinderopvang Texel. Geopend dag - vrijdag 8.00 tot 17.00 uur. manstraat 62, Oudeschild (voorn elijks i kleuterschool). ""lest de i 00 en orl D gin K>g v\ dik drieta ve Banm ot ver leruim sch< 9ron< vortel sne betre tart tegde ne

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 6