4sp- I Rab speelde gelijk tegen Gamma 2 Problemen voor SV Texel Jdiende overwinning xelse Boys JE iand dcompetitie basketball Welke i Nostalgische tocht oude rijwielen met hulpmotoren Catharina voor vijfde keer nationaal kampioen Oosterend/Z laat punt liggen Cocksdorp lijdt nederlaag ZDH niet opgewassen tegen Kreileroord Klaverjasclub Den Burg Voetbaluitslagen Voetbaltoernooi bij Texelse Boys Anjo Kikkert M-dressuur LsDAG 20 OKTOBER 1987 een uitstekend bespeelbaar ei- i terrein hebben de Boys een diende overwinning behaald op itzaan. Het zonnige weer had essend veel toeschouwers naar 8oysveld gelokt en die waren uige van een goed spelend ■hi dat echter verzuimde de rwlnning met nog een paar Ipunten meer glans te geven. jat de spitsspeler Alfred Bakker en ik de Grave nog steeds geblesseerd de kant stonden, was Eric Schnei- van de A-junioren geleend. Deze ilde als linker spits een uitstekende strijd en gaf meerdere malen zijn lespeters met prima voorzetten Je scoringskansen. Helaas wisten Ii daar echter geen raad mee. Westzaan-verdediging schroomde af en toe met harde middelen in rijpen waartegen de scheidsrechter Rildoende optrad. Schneider liet echter niet intimideren en bleef anks de pijnlijke plekken doorgaan. '3 minuut voor het einde had zijn de werk zeker bekroond moeten jen met een doelpunt. Bert Witte t op twee meter van het Itzaan-doel de bal op een presen- rolaadje aangereikt maar deze zag nog kans deze naast het doel te liven. Mede doordat verdediger de Grave ook door 'n blessure :ek moest laten gaan was good- 'ieter Duin weer opgeroepen de erdediging te komen versterken, if als laatste man goed leiding verdediging en, mede daardoor, Westzaan weinig kans gegeven irlijk te worden. Keeper Kees had dan ook geen al te moeilijke ig maar greep waar nodig wel in. lys begonnen de wedstrijd zeer inijk en hadden twee minuten na igin al een 1—0 voorsprong. Een ;ke uittrap van de Westzaan- lan werd door Boysspeler Jan onderschept waarna de bal hoog doelgebied belandde. Een mee- maar het bleek al spoedig dat I uisclub meer in zijn mars had dan lestzaanse. Het meeste initiatief bij de Boys wat hun goede mo lleden bood de score op te voe- 'ieter Duin die bij hoekschoppen natig in de voorste linie ver was er een paar keer dichtbij tocht met goede kopballen het hoog. Na een half uur spelen Bert Witte in het doelgebied on- gehaald wat een strafschop be- 0 de. Witte nam deze zelf en de stand met een hard schot hand van de keeper van West- op 2—0. Niet veel later kreeg de- speler een unieke kans de voor- nog verder op te voeren. Na in de Westzaan-verdediging bijna op de doellijn staand de an Orlfrs tegen de lat te knallen (geen ie ilukkige middag dusl. De tweede was eigenlijk een tegenvaller. Aan echte verwachting van nog meer te «nten voor de Boys werd door an 0, len in de afwerking niet voldaan, ptreden van Westzaan was te om de spanning er in te houden, junioren zijn door een 4—3 over lig in en tegen Petten nog on- e/7/fen Naas het afstaan van Eric tider aan het eerste waren daar drie af berichten. Dat was geen beletsel om, met assisten- drie B-junioren, de volle winst laar Texel te nemen. TEXELSE COURANT PAGINA 9 aan rlane' 1 noti copen ionn( dt hie? in rugl swaait eit ging De Koa skbaa !8 it. lerste wedstrijd van vrijdag- speelde Vespertina tegen Para- i. In de eerste helft wist tina nog aardig partij te geven i de tweede helft was de aanval racentrum zo sterk dat de winst atstgenoemde partij ging. Daar- slde Team XI tegen Samen 'ds, dat weer op volle sterkte Ze hadden geen enkele moei- Team XI. GVT speelde tegen outineerde Wombats. Na de helft stonden de Wombats voor 4. In de tweede helft werd aangevallen door GVT en de sts kwamen niet meer tot sco- ch wonnen ze de wedstrijd. De m tevens laatste wedstrijd tus- eJump en Sportshop Texel de eerste helft al beslist, want 'op Texel had een enorm over- len: iaa-Paracentrum 21 —39 S1-Gollards 4—31 Wombats 11 18 ap-Sportshop Texel 12—44 mma 23 oktober: 00 Vespertina-The Wombats nu ft 1.30 The Jump-S1-Gollards !.00 Mantje Sport-Sportshop nu f oerd, na zes weken: nu f'4-8 ken Bntrum 58 nu f ill0P Texel 5—8 istiek - Sport 4—6 nu f I 'Hards 5-6 "4-4 'ombats 5—4 ina 4—2 XI 4-2 4-0 lump 4_g De nostalgische bromfietsers in jaren vijftig-look. In de hoofdklasse zaalvoetbal was er afgelopen week winst voor Texel. Mantje speelde gelijk tegen Alkema evenals Gamma 2 tegen Rab. In de eerste klasse werd de topper Gamma tegen Casino 2 ge wonnen door Gamma. In de junio ren 1 klasse won Nissan van Gamma. Afgelopen maandag werd op de zaal voetbalvergadering van het rayon Texel het voorstel ingediend om de hoofd klasse in tweeën te delen. Dit om het sterkteverschil te compenseren. De rayoncommissie achtte een tweedeling onnodig omdat het sterkteverschil niet zo groot was als werd verondersteld. En deze week werd dat nog eens be vestigd. Woensdag werd Meermarkt compleet verslagen door Texel met 4—0. Texel pakte daarmee de eerste overwinning van dit seizoen. Vrijdag was het helemaal raak. Eerst was het Alkema dat moest erkennen dat bovenaan staan niet altijd per definitie winst betekent en al kwam Alkema met 2—0 voor, men moest toch aan zien dat Mantje langszij en zelfs nog voor kwam. Mantje kon daarna op de counter spelen en deed dat niet Op initiatief van het Texelse lid Bart Boon hield de Rijwiel met Hulpmotor Club (RHC) zondag een nostalgische toertocht over Texel. Om half elf stap ten de overkantse leden op de boot en na aankomst op Texel werd koers ge zet naar Oudeschild. Nadat men daar koffie had gedronken ging de tocht naar De Cocksdorp, naar het paviljoen van Piet Zijm bij paal 28. In drie groe pen verdeeld werden de deelnemers aan de toertocht met een busje naar Catharina Witte is zondag eerste geworden bij de Nederlandse kam pioenschappen powerliften in Alk maar. Het was de vijfde keer in successie dat zij de titel op haar naam bracht. Catharina deed mee met 34 andere vrouwen, verdeeld over tien gewichts klassen. Ondanks dat de wedstrijden een strenger en zwaarder karakter krij gen, werd ook nu met kniebuigen, bankdrukken en deadliften het kam pioenschap royaal binnengehaald. Catharina Witte ziet deze keer echter af van deelname aan de Europese kampioenschappen die in Zweden wor den gehouden omdat zij daar geen ho ge ogen denkt te kunnen gooien. Ze heeft al meer dan een half jaar prak tisch niet getraind waardoor ze geen partij is voor medekandidaten van Eu ropees niveau. Bovendien wordt de reis niet vergoed omdat er alleen geld is voor de vier grootste kanshebbers en twee officials. In een sportieve wedstrijd is Oosterend/Z er zaterdag niet in geslaagd om de eerste uit- overwinning te realiseren. In Me- demblik tegen MFC ging Ooster end met 2—0 ten onder. Oosterend speelde een slechte eerste helft, die werd gevolgd door een betere tweede. De wedstrijd begon al slecht voor Oosterend. Na slechts enkele minuten kreeg MFC een vrije trap mee op de rand van het Oosterender strafschop gebied. Deze werd over de muur gelift waarna keeper Drijver de bal niet kon verwerken. Dit was een zware domper voor het team van Oosterend dat de laatste tijd toch al niet zo goed draai de. Toch probeerde Oosterend het heft weer in handen te nemen, maar door gebrek aan beweging en overtuiging bij enkele spelers kwam hier weinig van terecht. Kleine kansjes kwamen er wel maar de afwerking liet nog te wensen over, waardoor MFC met een 1—0 voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft werd er door Ooster end meer gevochten om de bal, waar door er meer op de helft van MFC werd gespeeld. Door deze speelwijze kreeg MFC meer ruimte voorin en be tere kansen dan Oosterend. Hierbij voorkwam keeper Drijver een grotere achterstand door enkele goede reddin gen. Vijf minuten voor tijd kwam toch de genadeslag voor Oosterend. Verde diger Jack Rammers dribbelde gevaar lijk voor doel langs en werd omverge lopen door de MFC-spits. Doordat de warrig leidende scheidsrechter Hooge- veen niet floot kon de MFC-spits al leen op de keeper afgaan en de bal naar een op de rand van buitenspel staande medespelers schuiven, die hard in het lege doel schoot. Al met al een wedstrijd waarin Oosterend een punt had verdiend maar dit vooral door eigen schuld liet liggen. de vuurtoren gebracht, waar hoofdzee- verkeersleider Piet Stam de rondleiding verzorgde en de nodige informatie gaf. Na de lunch vertrok het gezelschap in de richting van De Koog, waarna men via het bos richting de boot ging. De stralende dag maakte het geheel tot een alom hooggewaardeerd evene ment, niet in de laatste plaats door de toeschouwers die zich vergaapten aan de goed onderhouden „eitjes", „mos quito's" of andere oldtimers. Al in de eerste minuut keek Cocks dorp tegen een achterstand aan. Vanaf de aftrap en met wind mee haalde de aanvoerder van KFC op dertig meter van het doel ver woestend uit. Nog geen vijf minu ten later was het 2—0, en na een kwartier door een prachtige kopbal van Leen den Braven in eigen doel 3-0. Ondanks dat Cocksdorp na dit kwartier toch enige redelijke scoringskansen kreeg, werden deze niet benut. Nog voor rust wist het goed en snel spe lend KFC de stand op 5—0 te bren gen, dit mede met behulp van de deze middag zwak spelende doelman Rob Vonk. Hoewel de Zaanse koeken in de rust goed smaakten, bakte Cocksdorp er in het begin van de tweede helft weinig van. KFC bleef de betere ploeg en Cocksdorp had weinig verweer te gen de beweeglijke voorhoede. Na acht minuten werd het 6—0 en enkele minuten later 7—0. Toen werd Cocks dorp gevaarlijker voor KFC en in de twintigste minuut was het Van der Linde die voor 7—1 zorgde. KFC, toch wat geïrriteerd door deze treffer, trok herhaaldelijk aan de noodrem en voor al Frans Stark was hierbij meestal het* lijdend voorwerp. In de 25e en 28e minuut werd het door de midvoor van KFC 8—1 en in de 34e minuut door de rechtsbuiten 9—1. Kort na deze treffer kwam Cocksdorp terug door een treffer van Dennis Vonk en een prachtig lobje van Peter Schol. KFC liet het hier niet bij zitten en zorgde voor nog twee treffers waarvan één uit buitenspelpositie. In Kreileroord liep ZDH na een op gebouwde 1—0 voorsprong alsnog tegen een 3—1 nederlaag aan. ZDH, met invaller Dirk Wijngaarden onder de doellat, toonde zich het eerste half uur een gelijkwaardige te genstander van Kreileroord. Beide ploegen kregen enkele scoringskansen die nog onbenut bleven. In de der tigste minuut kwam ZDH op voor sprong via Wilco Bakker die Jan de Wit goed de diepte instuurde. Zijn voorzet draaide via de paal onhoud baar het doel in. ZDH slaagde erin de voorsprong te vergroten zodat de num mer 11 van de thuisploeg zeven minu ten later zijn kans schoon zag. Hij plaatste de bal over de ZDH-linies op de vrijstaande spits. De wegglijdende keeper kreeg diens schot niet onder controle, zodat het in de rebound ge lijk werd. Na rust kwam ZDH verder op achterstand doordat de spits van de thuisploeg de bal onder de handen van keeper Dirk Wijngaarden wegtikte. De scheidsrechter oordeelde tot onge noegen van ZDH dat van een overtre ding geen sprake was en keurde het doelpunt goed. ZDH probeerde via flit sende aanvallen nog op gelijke hoogte te komen, maar was ongelukkig met de afronding. Halverwege de tweede helft zette de aanvoerder van Kreile roord goed door en bracht de eindstand op 3—1. Door de 1—0 nederlaag van SV Texel tegen VZV uit 't Veld komt Texel nu wel angstig dicht bij de onderste plaats in de vierde klasse. Iedere week laten de wedstrijden van Texel hetzelfde spelbeeld zien. Een groot veldoverwicht. diverse kansen, maar geen punten. En wanneer de ploeg achterin een steekje laat vallen, betekent dat onmiddellijk een tegendoelpunt. De eerste helft gaf een goed combine- rend Texel te zien dat een groot veld- Op de afgelopen competitieavond van de klaverjasclub Den Burg wisten weer enkele koppels tot een zeer hoge score te komen. De ze keer waren het Piet Buysman en Jaap Zijm die maar liefst 7669 punten bij elkaar wisten te spelen, waarmee zij winnaars van de avond werden en hun positie in het klassement aanzienlijk verbeter den. Zij stegen van de negentiende naar de vierde plaats. Ook de dames Fenny Hopman en Ruth de Ruwe kwamen met 7404 pun ten uitstekend voor de dag. Na een wat moeizame start in deze competitie wisten ook zij hun plaats sterk te ver beteren. Zij staan nu als dertiende ge noteerd. Het koppel Wil Maas en An Bakker wist ook voor het eerst tot een hoge score te komen en werd met 7208 punten derde. Peter en Maarten van Heerwaarden werden met 6671 punten vierde en het koppel Frans Witte en Richard Kleinveld (6669) vijf de. Boven in het klassement zijn de onderlinge verschillen op het ogenblik zeer klein. Stand 1e periode na 12 partijen: Echtp. J. van Heerwaarden 19979 11 C. Zijm-M. Eelman 19978 5 F. v.d. Gracht-M. Boogaard 19814 7 J. Zijm-P. Buysman 19593 6 Echtp. B. Ofrein 19551 6 G. Douma-L. Bessels 19475 7 G. v.d. Slikke-J. Witte 19402 3 T. Huisman-T. Witte 19238 5 J. Wiersma-J. Vinke 19188 6 W. Maas-A. Bakker 19056 12 overwicht had. In de twintigste minuut werd Texel een duidelijke penalty ont houden toen een VZV-verdediger de bal met de hand wegtikte binnen het strafschopgebied, maar scheidsrechter Van Eeken deed of zijn neus bloedde. VZV kon slechts door individuele ac ties van de spits enigszins gevaarlijk worden, maar keeper Heerschap be hoefde slechts sporadisch in actie te komen. Tien minuten voor rust onder schepte Piet Monster een terugspeel bal maar zijn lob ging net over het VZV-doel. Na rust speelde de wedstrijd zich voortdurend af op de helft van VZV. Tot het strafschopgebied speelde Texel prima, maar wist daarna geen vuist meer te maken. Texel mist momenteel een speler van het type Uriot, een doelgerichte speler die voor actie in het vijandelijk strafschopgebied kan zorgen. In de twintigste minuut groef Texel zijn eigen graf, doordat Nicol Schermer verzuimde direct te spelen en zo een situatie mooi voetballend trachtte op te lossen. In plaats van de bal terug te tikken op keeper Heer schap, probeerde bij VZV-spits Ton Groen uit te spelen. Hij verspeelde de bal waarna Groen eenvoudig keeper Heerschap kon passeren. Schermer werd onmiddellijk door trainer Assel- man gewisseld en Texel ging achterin één tegen één spelen om zodoende meer druk op VZV uit te kunnen oefe nen. Ondanks het inzetten van Rob de Veij en Jan Hein Studulski als extra aanvallers kwam Texel niet aan scoren toe en ging met een flinke kater huiswaarts. Zaterdag 17 oktober 1987 KNVB. afdeling Noordholland: MFC-SVO/Z 2-0 KFC-Cocksdorp 11—3 SVO/Z 2-WMC 2 3-3 De Texelse Boys houden donderdag middag een vier tegen vier voetbal toernooi. Jongens en meisjes tussen 6 en 12 jaar kunnen gratis hieraan mee doen. Inschrijven kan tussen 13.30 en 13.50 uur op het veld van de Texelse Boys aan de Haffelderweg te Den Burg. Er wordt gespeeld in verschillen de leeftijdscategorieën, terwijl er tus sen de wedstrijden door wat te drin ken is voor de deelnemers. Met de 5-jarige merrie Amber is Anjo Kikkert dit weekend tijdens een wedstrijd in manege Noorderlicht te Den Helder M-dressuur geworden. Zij haalde 121 punten. Anjo Kikkert heeft haar merrie zelf beleerd en haalde in twintig wedstrijden vijftien winstpunten. Junioren: Oosterend A1- Dirkshorn A1 Reiger Boys A1-Texel A1 ZDH B1-Texel B1 W.meer C1-Oosterend Cl Texel C2-Reiger Boys Cl Texel C1-HRC C2 SVAP B1-Texel B2 Pupillen: WGW Dl-Texel D1 Zondag 18 oktober 1987 KNVB, vierde klasse: VZV-Texel 1-0 KNVB, afdeling Noordholland: afgelast 6-0 afgelast afgelast 0-8 2-1 afgelast afgelast DeKoog-ALC Kreileroord-ZDH Oosterend-Zuidermeer Tex. Boys-Westzaan Callantsoog 3-ZDH 2 Tex. Boys 2-Helder 5 DTS 8-De Koog 2 Texel 3-ZAP 6 Texel 4-HRC 10 WGW 6-Oosterend 2 Junioren: Petten A1-Tex.Boys Al Dames: Tex.Boys-Wiron Oosterend-Watervogels afgelast 3-1 2-3 2-0 9-2 1-7 2-5 3-1 12-1 afgekeurd 3-4 4-1 1-6 slecht, al werden de kansen niet in punten omgezet. Ook Gamma 2 vond deze avond een ploeg tegenover zich die niet bij voorbaat bereid was om zich bij een verlies neer te leggen. Na vijftig minuten zaalvoetbal stond er 2—2 op het scorebord zodat ook Gamma 2 een punt meer achter komt op Casino, dat met 3—0 van ZDH won en steeds sterker aan de leiding gaat. Oosterend moest tegen Jelle- boog en won met 4—2. Een overwin ning die in de tweede helft werd be haald, met vooral een sterk spelende Erwin Koning. Jelleboog gaat het nog moeilijk krijgen om zich in de kop groep van de hoofdklasse te handha ven. De Krim is de verrassing van het seizoen. Deze ploeg staat op een ge deelde tweede plaats, na de overwin ning op Oosterend 2, die zeer regelma tig werd behaald. De eerste klasse stond deze week in het teken van de wedstrijd Gamma 3 tegen Casino 3. Deze topper werd door Gamma 3 ge wonnen zodat deze nu alleen aan de leiding gaat. In de junioren 1 klasse waren Gamma, Nissan en Casino aan de leiding zonder puntverlies. Het was voor Gamma en Nissan deze week om te zien wie zonder puntverlies zou blij ven. Nissan, dat toch gehandicapt aan de start verscheen doordat keeper Mark Hessel Huizinga niet aanwezig was, won zeer verdiend met 3—0 door een veel grotere werklust dan hun tegenstander. Deze week Deze week speelt Gamma weer thuis. Om 21.00 uur speelt de vaandeldrager van het Texelse zaalvoetbal tegen Zek- veld Sport. Het is voor Gamma wel geboden om de volle winst te behalen. Eerder op de avond het duel tussen De Krim en Oosterend, oftewel tussen de nummer twee en drie van de hoofdklasse. Een wedstrijd waar beslist het een en ander in zal gebeuren. Bei de wedstrijden op vrijdag. Programma: Woensdag 21 oktober: 16.45 u. Texel 6-Texel 5 (j) 17.25 u. Texel 4-ZDH 2 (j) 18.10 u. Casino 6-Gamma 6 19.00 u. Casino 2-Gamma (d) 19.40 u. Casino-De Krim (D) 20.15 u. Tex. lamsvlees-Nissan 2 21.10 u. Oosterend 4-Albert Heijn 22.00 u. Ver.Schilders-Meermarkt 2 Zaaldienst. Meermarkt Donderdag 22 oktober: 16.45 u. Oosterend 3-Texel 9 (j) 17.15 u. Texel 7-Texel 8 (j) 18.30 u. De Koog-Meermarkt 3 19.25 u. Texel 3-Oosterend 5 20.15 u Casino 5-Ver.Schilders 2 21.10 u. Casino 4-Mantje 2 22.00 u. Oosterend 3-De Muy Zaaldienst: Albert Heijn Vrijdag 23 oktober: 16.45 u. Texel 3-Oosterend 2 (j) 17.30 u. Gamma-ZDH (j) 18.20 u. Alkema 2-Nioz 19.15 u. Gamma 5-Texel 2 20.05 u. Oosterend-De Krim 20.55 u. Gamma-Zekveld Sport 21.45 u. Gamma 2-Meermarkt 22.35 u. Citroën-Mantje Zaaldienst: Texel Maandag 26 oktober: 17.15 u, Nissan-Casino 3 (j) 18.00 u. Casino 4-Nissan Zaaldienst: De Krim Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend-Jelleboog 4—1 Texel-Meermarkt 4—0 Casino-ZDH 3—0 Gamma 2-Rab 2—2 Oosterend 2-De Krim 1 —3 Mantje-Alkema 3—3 Eerste klasse: Albert Heijn-Meermarkt 2 4—5 Gamma 3-Casino 3 4—1 De Muy-Ver.Schilders 2—5 Tweede klasse: Texel 2-Meermarkt 3 6—0 De Krim 2-Nissan 7—2 Derde klasse: Ver.Schilders 4-Nissan 2 2—0 Casino 6-Rab 2 5—2 Gamma 6-Gempo 0—6 De Krim 3-De Koog 2 2—3 Oosterend 6-Nioz 2 5—3 Dames: De Krim 2-Casino 3 1 —4 ZDH-NIssan 3-1 Junioren 1: Oosterend-Casino 3 4—1 Texel 2-Oosterend 2 17—4 Nissan-Gamma 3—0 Gamma 2-De Krim 0—0 Casino-Texel 3 6—1 ZDH-Casino 2 1 1 Stand hoofdklasse: Casino 5—9 Oosterend 6—9 De Krim 5—8 Alkema 6—8 Gamma 2 5—7 Jelleboog 6—7 Meermarkt 5—6 Oosterend 6—4 Oosterend 6—4 Texel 5—3 Rab 5—3 Citroen 4—2 Mantje 5—1 ZDH 5-1

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9