Voor het weekend 1 Betsema en Gieles openen spuitbedrijf ■yiEMiHüwi '8S GEMEENTE §3 den heldek De agenda's voor 1988 Stroper gestrikt Bowlingteam wei zonder punten AVONEDtRLA van 24 en 25 oktober 1987 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Gezinsverzorging Alcohol en drugs Dierenartsen Noodslachtingen Rijkspolitie Kustwacht Eierland Kerkdiensten Brand/ambulantl UNICEF I R0TARYL00P hartelijk dank! „Children of a lesser God" Toneel uit Schagen in De Vergulde Kikkert Steiger voor onderhoud binnensportaccommodaties VLEESKEURINGSKRING DEN HELDER PvdA-fractie maakt Rondje Texel Even in Uw agenda noteren! Onderlinge wedstrijden Kleppertjes en Waddenruiters Tennisbanen in Oosterend? PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 23 OKTOBER klimtouwen, ringen, wandrekken, enz. en voor onderhoud van de plafonds en de hoge wanden, bijvoorbeeld voor schilderwerkzaamheden. Tot nu toe werd altijd een steiger geleend of door een aannemer beschikbaar gesteld. Men kan echter efficiënter en adequa ter werken als men zelf een steiger heeft. Bovendien is het veel veiliger onderhoudswerkzaamheden te verrich ten op zo'n steiger dan op een lad dertje van vijf en zelfs zeven meter. Het snel in kunnen spelen op noodza kelijke reparaties aan gymnastiekinven- taris bevordert ook de veiligheid van de huurder. Er is documentatie van diverse leveran ciers aangevraagd en naar aanleiding daarvan is gekozen voor een steiger van de firma Vectur. In totaal gaat het f4860,— kosten. De kosten wil het col lege uit de pot „onvoorzien 1987" dekken. Een jachtopziener hoorde zondag schoten in De Slufter en die bleken af komstig van een 25-jarige inwoner van De Koog. Toen deze zag dat hij was opgemerkt, koos hij het hazepad. De politie hield hem later alsnog aan, daar hij geen machtiging tot jagen had. Na onderzoek bleek in een keet in De Slufter zijn buit in de vorm van twee geschoten konijnen te hangen. Deze werden in beslag genomen evenals het wapen. De man uit De Koog heeft bekend. Het nationale leagueteam van Bowling De Koogel speelde in lendam voor de competitie. De eerste game tegen het toptea; Egmond werd een 0—3 nederlaag danks een 182 game van Klaas man. In de tweede wedstrijd tege Amstelveen zette Peter Veldman een mooi 196 game op papier en nieuwste speler van De Koogel, I Hagedoorn, gooide 141. Toch wei ook deze wedstrijd met 0—3 verk In de laatste game, tegen koplop Alkmaar, zetten de Texelaars nog op alles maar de scores van de ti stander waren hoger. Het Koogel staat nu onderaan en om degradr voorkomen zal er hard geknokt m ten worden. De daggemiddelden de spelers waren: Max Hagedoon Mieke Flens 137, Klaas Veldman Peter Veldman 165 en Piet Kok 11 EEN EIGEN BEDRIJF BEGIN' KUN JE OOK MET 2 KRUKK AVO Nederland bemKldeli b>| ontplooien Bi| oen en icokt werk voor mensen als stanendo ondc- mot een handicap Al 60 iaar Daarnaast geel AVO Jaarli|ks kunnen vole gehandi land finanooie ond- capton zich via AVO Neder- voor bepaalde aar.j. land maatschappoii|i< rocroahe on opleid HM de Koningin Postb„- X-»- 3800 AWA- Vraag nadere inlichtingen tcj 033c Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter L. Barnerd, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 02223-234 Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Zr. Marlies de Visser, telefoon (02230) 23024. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Op de werkdagen van 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men op zaterdag en zondag om 18.00 uur terecht in het Tandheelkundig Centrum, Witte Kruislaan, Den Burg. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur en zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. In het weekend kan op zaterdag, zondag en maandag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, tel. (02223) 832. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Alleen voor spoedgevallen telefoon (022201 2527. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM-centrale. De bureau van de groep Texel van de Rijkspolitie in Den Burg is dagelijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Het politiebureau te De Koog is alleen op donderdag middag geopend tussen 14.00 en 18.00 uur. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. Zondag, 25 oktober 1987 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar Den Hoorn 9.30 uur ds. Glastra uit IJmuiden De Koog 9.30 uur ds. Verbeek De Waal 11.00 uur ds. Verbeek Oosterend 9.30 uur ds. De Jong doopdienst Oudeschild 11.00 uur ds. De Jor De Cocksdorp 11.00 uur ds. Glas GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur: ds. L. J. Boeyinga, Abbekerk 19.00 uur ds. L. J. Boeyinga, Abbekerk m.m.v. Soli Deo Gloria Uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. C. Meij Heesch 19.00 uur ds. C. Meijer, Heesch GEREFORMEERDE GEMEEN! Kerkgebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Koger Den Burg 11.30 uur en 16.30 Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Knipsch ole im itr Uitzending via De Lichtboei Kerkbusje Den Hoorn BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat lil Den Burg 10.00 uur voorganger Joh. Tensen Iedere zondag kinderoppas. hui ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur, Dameskoor zondag 10.45 uur, Herenkoor Tijdens de mis kindercrèche zondag 19.00 uur Marialof Den Hoorn: zondag 9.30 uur De Cocksdorp: zondag 10.00 uu'| Woord-Gebedsdienst JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 10.30-11.20 uur Openbare lezing: „Hoe geestelijk wakker te blijven". 11.20-12.30 uur: Wachttorenstudi Blijft u onderwerpen aan geest die levengevend is". bahAt Iedere maandag bestuderen vand lezen uit de Bahé'i Heilige Gesclï| ten, van 20.00-22.00 uur. Thema: „Gods Verbond met i mensheid" Adres: Hollewal 13, Den Burg. Bij brand en voor spoedeist| ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor I 02230-22222. Voor niet spoedeisend ambulance- iu vervoer: 02230-12888, bij ge'flt gehoor 02230-22222. zijn verkrijgbaar bij Parkstraat 10, Den Burg, tel. (02220) 2741 Allen die de hebben gesponsord Betsema en Gie/es voor hun bedrijf aan de Maricoweg. ondememers-aktiviteiten De heren C. J. Betsema en A.P. Gieles openen vrijdag officieel de deuren van hun autospuiterij aan de Maricoweg in Den Burg. Dat betekent dat Texel er dan een tweede autospuitbedrijf bij heeft. De tot dusver enige was Graaf's Spuiterij aan de Slingerweg, waar Betsema 19 en Gieles 24 jaar heeft gewerkt. Het tweetal wilde echter voor zichzelf beginnen en meende dat er op Texel ruimte is voor nog een spuiterij. In De Vergulde Kikkert draait donder dag, vrijdag, zondag en maandag om 20.30 uur de film „Children of a lesser God". Hoofdrolspeelster Marlee Marlin kreeg hiervoor een Oscar. Zondag is om 14.30 uur matinee met Walt Dis ney's Taran en de Toverketel. In tegenstelling tot andere films waarin problemen van dove mensen worden behandeld is „Children of a lesser God" de eerste film die echt is ge maakt met dove acteurs. Het verhaal is ontstaan uit een ontmoeting tussen schrijver Mark Medoff en Phyllis Freuch in 1977. Zij was een dove actri ce en hij besloot een toneelstuk te schrijven rond haar problemen. Het to neelstuk was een doorslaand succes en werd bekroond met een Tony Award (beste toneelstuk van het jaar). De film is zeer indringend en rea listisch geworden. „Taran en de Toverketel" gaat over een jonge varkenshoeder die in allerlei avonturen terecht komt waarbij het draait om een toverketel. Drie heksen (stemmen ingesproken door Carry Tef- sen, Adèle Bloemendaal en Tonny Huurdeman) spelen een grote rol in deze tekenfilm. Dat laatste werd bevestigd door een marktonderzoek dat uitgevoerd moest worden om de benodigde kredieten en garanties te kunnen krijgen. Bovendien zit er nog altijd groei in het aantal au to's dat op Texel rondrijdt; er zijn er momenteel zo'n 4000 en volgens de officiële statistieken loopt elke wagen eens in de drie jaar schade op. Die statistische gegevens helpen een be ginnend bedrijf echter weinig als prijs en kwaliteit van de geleverde diensten niet deugen. Gieles en Betsema, die beiden 39 jaar oud zijn en een ven nootschap onder firma hebben ge vormd, realiseren zich dat terdege. Betsema: „Met het vakmanschap zit het wel goed. We hebben beiden veel ervaring met dit werk. Ikzelf ben gespecialiseerd in spuitwerk en mijn compagnon is het meest ingevoerd in tectyleren. Omdat we jaren samen hebben gewerkt weten we precies wat we aan elkaar hebben". Om een zaak te beginnen is niet alleen ondernemingslust en krediet nodig maar ook een vakdiploma. Betsema haalde de benodigde papieren in een jaar. Een stuk grond van 1000 m2 werd van de gemeente in erfpacht verkregen en naar een ontwerp van Nico van Hee- ringen werd daar door Meijert Boon een functioneel gebouw opgezet van 21 x 16 meter. In deze rondom geïso leerde bedrijfsruimte die voorzien is van vier meter hoge deuren zodat ook de grootste vrachtwagens naar binnen kunnen, staat een spuitcabine van 7 x 4 meter, een afzuigwand van 4*3K meter en verder is er een verfmengka- mer, brandvrije kluis voor het opbergen van verdunningsmiddelen e.d., een tectylruimte, een hefbrug en een kan toortje. Volgens de initiatiefnemers is sprake van een technische inventaris die aan de hoogste eisen beantwoordt en waar elk spuit- en tectyleerkarwei onder perfecte condities kan worden uitgevoerd. Het is niet de bedoeling uitsluitend personenauto's te spuiten. Ook vracht wagens, landbouwwerktuigen, plezier- Theatergroep OZOS uit Schagen treedt zaterdag om 20.30 uur op in De Vergulde Kikkert met het stuk „De vrouwen van Troje". OZOS heeft al twee keer eerder in de Vergulde Kikkert opgetreden, maar toen met „De klucht van de koe" „De vrouwen van Troje" is van een ander kaliber dan de klucht. De keuze is op dit stuk gevallen door de impo sante zelfgemaakte kostuums en de cors. Dit professioneel uitgevoerde stuk is tot stand gebracht door 23 mensen. De regie is in handen van Jos van Dijk, op Texel bekend als lei der van de amateur-regiecursus en als coördinator amateurtoneel Noordhol land. Hij zal bij aanvang van de avond een uiteenzetting geven over hoe hij te werk is gegaan bij dit stuk. Omdat veel publiek wordt verwacht is reserve ren gewenst. De entree is /10,— Leden van de theatergroep OZOS uit Schagen In actie. Drie personeelsleden van de ge meente moeten zorgen voor het beheer van de sporthal Ons Genoe gen. sportzaal De Ferrever en het gymnastieklokaal aan de Beatrix- laan. Voor het onderhoud van de minstens vijf meter hoge gebou wen krijgen zij een speciale steiger. Doordat er minder leerlingen zijn in het onderwijs, wordt minder gebruikt gemaakt van de binnensportaccommo daties en zijn dus minder beheersuren nodig. Het aantal beheersuren voor verenigingen is vrij stabiel. Omdat de gebouwen en de inventaris inmiddels vrij oud zijn is steeds meer onderhoud nodig. Het aantal onderhoudsuren stijgt dus. De steiger die er zal komen is nodig voor onderhoud en vervanging van de verlichting, inspectie en onderhoud van de gymnastiekinventaris zoals Het dagelijks bestuur van de Vleeskeuringskring Den Helder maakt bekend, dat vanaf heden, gedurende drie maanden, voor een ieder op de gemeentesecretarie van de deelnemende gemeenten van de kring, te weten de gemeenten Anna Paulowna, Barsingerhorn, Callantsoog, Harenkarspel, Den Helder, Sint Maarten, Niedorp, Schagen, Texel, Wieringen en Wieringermeer, ter lezing is neergelegd de door het algemeen bestuur van de Vleeskeuringskring Den Helder in zijn vergadering van 2 juli jl. opnieuw vastgestelde Verordening van de Vleeskeuringskring Den Helder op de destructie van materiaal van dierlijke herkomst. Deze verordening treedt in werking op 26 oktober 1987. vaartuigen, motoren en zelfs kasten, stoelen en keukenblokken e.d. worden in behandeling genomen. De hele werkruimte baadt in een krachtig licht door 65 meter tl-buis, zo danig opgehangen dat alle werkstuk ken rondom in licht van de juiste kleur staan. Het spreekt vanzelf dat de spuiterij voldoet aan milieuhygiënische eisen. Door toepassing van diverse filters kan de hevel van de verspoten verf- en an dere stoffen geen schade of hinder in de omgeving veroorzaken. Naast de hoofdaannemer werd aan de bouw meegewerkt door IBS (electra), Veltkamp (loodgieterswerk), Westerla- ken (grondwerk) terwijl de firmanten ook veel in eigen beheer deden. Met het oog op de komende begro tingsbehandeling maakt de PvdA- afdeling Texel zaterdag een tocht over Texel om met verschillende mensen te praten. Van 9.30 tot 10.30 uur is men in de school te Midden-Eierland om met het schoolteam en de medezeg genschapsraad te praten over het leer lingenvervoer. Op dezelfde plaats wordt tot 11.45 uur met het school team en een afvaardiging van de Schoolbegeleidingsdienst (S8D) en de onderwijsvakbond gepraat over de SBD. In het Maritiem Museum te Oude schild is men van 11.30 tot 12.30 uur aanwezig om de beleidsnota's van de musea en de laatste voorstellen van het college te behandelen, evenals het overhevelen van alle gebouwen aan de Stichting Texel Museum. Het kamperen bij de boer komt aan de orde in de kampeerboerderij „De Stolp" van Kees Commandeur van 13.30 tot 14.45 uur. De PvdA-afdeling praat daar met afgevaardigden van de Recron en GroeT. Als laatste begeeft men zich naar d'Ouwe ULO waar met de jeugdwerkers en het bestuur zal worden gesproken over het jeugd- en jongerenwerk. Aanstaande zaterdag houden de ponyclub De Kleppertjes en rijvere- niging De Waddenruiters de twee de onderlinge wedstrijd van 1987 aan de Rozendijk (nabij Heidehofl. Deze wedstrijd bestaat uit de drie onderdelen dressuur, wegparcours en springen. Om 9.30 uur wordt begonnen met de dressuur. Direct daarop volgt het weg parcours. Dit parcours gaat over de ruiterpaden in de Dennen, waarin on derweg posten zijn opgenomen waar de deelnemers vragen over paar densport zullen moeten beantwoorden of een behendigheidsspel op pony of paard moeten doen. Om 12.30 uur be gint het springen. Met de kleinste po ny's wordt begonnen met hindernissen van 40 centimeter die daarna steeds verder verhoogd zullen worden tot 110 centimeter als de laatste paarden star ten. De resultaten van deze drie on derdelen vormen de uitslag van de wedstrijd. Voor het clubkampioen schap wordt daar het resultaat van de dit voorjaar verreden onderlinge wedstrijd bijgeteld. Het uitreiken van de prijzen zal, na de afsluitende para de, plaatsvinden om ongeveer 15.00 uur. Voor het eerst in de geschiedenis van de club doen drie minder-validen mee aan de dressuur-wedstrijd. Zij rij den al enige tijd onder leiding van Ber nard Wolf. Hun aangepaste dressuur- proef zal worden beoordeeld door Anjo Kikkert, die zelf afgelopen weekend twee winstpunten behaalde met haar paard Amber in de klasse L2. Een comité, bestaande uit S. Bremer, F. Joustra, B. Weijdt en G. Koot, wil de haalbaarheid onderzoeken van het aanleggen van tennisbanen in Ooster end. De afgelopen week hebben deze vier mensen huis aan huis een enquê teformulier bezorgd om de interesse in tennisbanen te peilen. Volgens het co mité zijn ongeveer 100 belangstellen den nodig om twee banen te kunnen realiseren. Bij voldoende belangstelling zal op een nader te bepalen datum een vergadering worden belegd. Men sen die geïnteresseerd zijn, worden verzocht het enquêteformulier zo spoe dig mogelijk in te leveren of contact op te nemen met één van de initiatief nemers, via één van de telefoonnum mers: 221, 440 of 283.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2