(jroen jwarti- tOOjaar jong van lïarö .ogiesverstrekkers: drie jrocent meer contributie Ü„R Aannemerscombinatie verbouwt ,,Opduin ,,Van uitstel mag afstel komen geen Geen beslissing over locatie gymzaal 2 'erplichtingen anders niet na te komen 39 35 UW rsonal voor f2950.- ff FF Texelse Courant in ,,Van Gewest tot Gewest" Laatste weekend Herfstexpositie TX 30 liep vast op gezonken jachtje ^gericht 15 september 1887 - Nr 10.226 VRIJDAG 30 OKTOBER 1987 advertenties, abonnementen, etc. ngeveld De Rooy B.VPostbus 11, 1790 AA Den Burg. efoon (02220) 2741, na 18 00 uur 4881 dactie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741 iten werktijd deze week tot en met dinsdag a s.- Harry de Graaf, Pelikaan g 75, De Koog, telefoon 02228 - 266 Verschijnt dinsdags en vrijdags Abonnementsprijs ƒ19,20 per kwartaal; los 90 c°nt Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr 46 99 17 636 Rabobank nr 36 25.01 742; NMB nr 67 34 6r ">98 »is v n vai n me 1041' sma mei Texelse Vereniging van Logies- rstrekkers heeft de contributie jt 3% verhoogd. Het bestuur van 499 leden tellende vereniging zich gedwongen met een der- ijk voorstel te komen, omdat jers de financiële verplichtingen ens de Stichting VVV Texelpro- Itie niet kunnen worden nageko- in. ir het afgelopen boekjaar zit de ver- |ing met een tekort van ongeveer omdat een aantal leden in ge le blijft bij het betalen van de con- itie. Per 1 oktober hadden 45 leden contributie voor 1987 nog niet be- d. ondanks herhaalde aanmanin- Met het versturen van die aanma- jen is het bestuur overigens rijkelijk begonnen, nadat de nota's ook al de deur waren uitgegaan. De no- werden in februari verstuurd en in ustus kregen de mensen die niet den betaald pas een herinnering, e woensdagavond in Rebecca" ouden jaarvergadering van de vere- ïg heerste over de gang van zaken temming. Het bestuur beloofde de nota's voortaan rond de jaar- ieling naar de leden worden luurd en dat wanbetalers vervol- staal 4-13 S i krachtiger zullen worden aange- Wie weigerachtig blijft om te be- op 4 oktober j.l. is de laatste schuwing verzonden) wordt ge- apt als lid. mkaas vet, Klassificatie j^aenstelling tot wat herhaaldelijk is lekondigd, is het niet gelukt om loeristische onderkomens op Texel ja! I aan ANWB-klassificatie te onder- Blijkens mededelingen van litter Harry Wuis waren de men- lie de keuringen moeten uitvoeren nood geraakt, maar was er ook ik aan medewerking van eige- dïe hun bungalows voor keuring en voordragen. Maar liefst 60 le- ladden de betreffende aanvraag ngezonden, in een aantal gevallen het om accommodaties ging een zg. sterrenkeuring hadden rgaan, maar verder was ook hier van onwil. Het bestuur had en besluiten, conform de afspra- om de accommodaties van deze niet meer in de VVV-publicaties nemen en er ook niet meer voor middelen, maar dat zou hebben tot het bedanken van die leden iarvoor was men teruggeschrok- Besloten was nog een jaar respijt »en en de betreffende bungalows, e.d. zonder keuringscijfers in icommodatielijsten te vermelden, «stuur achtte deze opmerkelijk ile houding gerechtvaardigd om- oit is afgesproken dat alle TVL- nmodaties ,,vóór 1989 geklassifi- moeten zijn." Bovendien achtte tichzelf medeschuldig aan het lem omdat men er nogal laat ichtergekomen dat een deel van xommodatiebestand nog niet lekeurd en er daardoor geen tijd was om in actie te komen en de ilsnog te herstellen. 'L-leden stelden die soepelheid rg op prijs, maar namen er mor- lenoegen mee nadat het bestuur eloofd ook in dit opzicht een en consequenter beleid te gaan gram ssorti, laksist jokte s gesn doorti jerecW 'raster na nog' >ven, in ar keu: jerookk iswijze esnede Deze ereiden it van Weeldeprobleem langstelling van adspirant toe voor Texel is het afgelopen jaar i besie imaak ixbinnen ieders (hand)bereik! lag documentatie en/of demonstratie Parkstraat 10, Postbus 11, Den Burg - Texel tel. (02220) 2741 'prijs excl btw, hm'V3na'ca 23 9) in volgorde van bestellir Ni- ied enorm gegroeid. Door het toegeno men aantal verzoeken om informatie is het TVL-blad Waddeneiland Texel" al halverwege het jaar uitverkocht ge raakt. Bestuurslid Martin Warnaar, de TVL-vertegenwoordiger in het bestuur van de Stichting WV Texelpromotie, noemde dit een .weeldeprobleem" omdat het tekort is ontstaan door een op zichzelf verheugende ontwikkeling, maar vond het niettemin betreurens waardig. Er was al over gesproken en van de nieuwe editie van het blad zul len 5000 exemplaren méér worden ges- rukt. Het probleem is echter dat Waddeneiland Texel" een enorme kostenpost vormt waar (voor de WVI geen baten tegenover staan in de vorm van provisie van reserveringen. Dat ligt anders bij de „Vakantiereis- gids". Daarin staat uitsluitend accom modatie die via de VVV wordt ver huurd en daarmee kan dus worden „gescoord". De Vakantiereisgids is ver vaardigd in een oplaag van 125.000 stuks. Van „Waddeneiland Texel" zijn er slechts 45.000 gemaakt. Dat ver schil is er omdat de Vakantiereisgids op een heel andere manier wordt ver spreid. Van dit blad gaan er alleen al zo'n 40.000 naar de reisbureau's in het land, waar men „Waddeneiland Texel" niet wil hebben. Achterstelling? In de vergadering heerste het gevoel dat de belangen van de TVL-leden die niet via de VVV verhuren en dus af hankelijk zijn van de reacties op hun accommodatievermelding in „Wadden eiland Texel" onvoldoende worden be hartigd. Ook voor de adverteerders in „Waddeneiland Texel" is het niet best dat het blad al halverwege het jaar niet meer was te krijgen. De discussie hierover werd opgeroepen door een brief van Jan Dekker uit De Koog die zich had verbaasd over VW- advertenties met een aanvraagcoupon waarmee alleen de Vakantiereisgids kon worden verkregen. Die aanvragers worden dus niet geconfronteerd met het accommodatie-aanbod van de TVL-leden, terwijl zij toch ook meebe talen aan de promotie. Warnaar legde uit dat hij er namens het TVL op heeft gehamerd dat de consumenten zoveel mogelijk beide gidsen krijgen. Overi gens is na het uitverkocht raken van „Waddeneiland Texel" wel een over druk van de daarin opgenomen ac- commodatielijst verkrijgbaar gebleven. De vergadering eiste min of meer dat de gids „Waddeneiland Texel" het hele jaar beschikbaar blijft voor de aanvra gers; desnoods worden de advertenties maar wat duurder om de extra kosten daarvan te dekken. Schadeclaim Er waren - traditiegetrouw - meer klachten te beluisteren op deze TVL- vergadering. De heer M. J. den Boer vertelde dat de computer van de WV had gefaald door niet in staat te zijn juiste bezettingsgegevens te verschaf fen als het gaat om verhuurobjecten van meerdere eenheden. Hij had ont dekt dat het apparaat al zijn huisjes „vol" had gemeld, terwijl er slechts één bezet was en dat had hij ook dui delijk kunnen merken aan het slinken de aantal aanvragen. De computer was ook een paar keer defect geweest Den Boer had over het een en ander steeds keurig en vriendelijk uitleg ge kregen, maar daar was hij weinig mee opgeschoten. Dergelijke manco's lei den tot inkomstenderving en hij vond dat in zulke gevallen het indienen van een schadeclaim mogelijk moest zijn. Scherpe klachten waren er in de ver gadering ook over de ontoereikende verwerking van het telefoonverkeer bij de WV. De VVV geeft vaak „geen gehoor", zodat de klant denkt dat het kantoor niet bemand is. Irene Schuijl vond dat tenminste een bandje zou moeten draaien met het verzoek even geduld te hebben, maar ze had ook geconstateerd dat informatrices met elkaar staan te kletsen terwijl de tele foons onophoudelijk rinkelen. Warnaar vertelde dat het telefoonpro bleem inmiddels is geïnventariseerd, op het kantoor komt een nieuwe tele fooncentrale waardoor aan de grieven een eind zal komen. Hij wees er echter ook op dat het onjuist is om de indruk te wekken dat er bij de WV niets deugt. Het gaat daar zelfs beter dan ooit tevoren. „Het is waar dat het hier en daar nog rammelt, maar we zijn op de goede weg". Waarbij hij herinnerde aan de enorme drukte die is ontstaan door het explosief gestegen aantal aanvragen om informatie. De nieuwbouw voor Opduin is el in voile gang. De foto toont het bijna voltooide betonwerk van de onderste verdieping van de nieuwe vleugel aan de noordkant van het bestaande gebouw. De 4,2 miljoen kostende uitbreiding en vernieuwing van hotel „Opduin" in De Koog is in handen gegeven van een „half Texelse" aannemers combinatie. Bouwbedrijf Duin uit Den Burg en de firma Van Westen en Van der Leek uit Hoogkarspel werken samen om de klus volgens een uiterst krap tijdschema te kla ren, zodat de oplevering per 1 mei I988 kan plaatsvinden. Het vierster- renhotel in zijn vernieuwde ge daante heropent op 19 mei, dus voor Pinksteren. De „krapte" van het tijdschema blijkt vooral uit het feit dat er geen onwerk bare dagen in zijn opgenomen. Er wordt dus vanuit gegaan dat de hele winterperiode wordt doorgewerkt, weer of geen weer. Dat betekent dat het dak van de vijf etages tellende nieuwbouwvleugel er half december Het college heeft zich uitgesproken voor een gymzaal bij de school in Oudeschild. Dit kregen de leden van de raadscom missie voor welzijnsbeleid woensdagmiddag te horen tijdens een extra vergadering over dit onderwerp. Ook aanwezig was de bouwcommissie en de dorpshuiscommissie van Ou deschild. Het merendeel van de raadscommissieleden wilde zich pas uitspreken over deze zaak in de komende raadsver gadering van 10 november. Tijdens deze raadsvergadering zal moe ten worden gekozen voor een gymzaal bij het dorpshuis 't Skiltje of bij de ba sisschool De Bruinvis. In het eerste geval is de bakkerij van Dros nodig die dan dus moet worden aangekocht. In kosten maakt het weinig uit: in beide gevallen zullen de exploitatielasten zo danig zijn dat de toegezegde maximale gemeentelijke bijdrage van 730.000,— per jaar niet helemaal toereikend is; het scheelt zo'n 74000,—. Eén en ander blijkt uit een haalbaarheidsonderzoek, waarin de voor- en nadelen van beide locaties tegenover elkaar zijn gezet en het ambtelijke commentaar erop erbij staat. Belangrijk feit is dat de bevol king van Oudeschild duidelijk de voor keur geeft aan een zaal bij het dorps huis. Om die reden is de zelfwerk zaamheid van de bevolking waarop kan worden gerekend bij de realisering groter als bij 't Skiltje een gymzaal komt. De Oudeschilder bouwcommis sie heeft de gemeente dan ook ge vraagd daarvoor te kiezen. Garantie Wethouder Zegers vertelde tijdens de extra commissievergadering wat het besluit van het college was over deze zaak. Hij stelde daarbij duidelijk dat het echte besluit pas zal worden geno men tijdens de komende raadsvergade ring en dat dit wat nu besproken werd ter advisering zou zijn. Het college wil de de raad voorstellen voor de locatie bij de school te kiezen en een eventu ele overschrijding van het gestelde maximum van 730.000,— niet te ac cepteren. Daarnaast wilde het college geen garantie geven voor het aanko pen van de bakkerij van Dros. Bouwcommissievoorzitter R.Boom leek het moeilijk om nog meer geld boven tafel te brengen als de gemeente maar tot 730.000,— wilde gaan. Hij noemde het niet haalbaar. Jaap Bakker was aanwezig namens de dorpshuisstich ting. Hij vertelde dat het 120 jaar oude dorpshuis nogal geleden had van de storm en het onweer onlangs en dat er water door de gevel was gedron gen. „Het feit is dat we moeten den ken over een nieuwe gevel en daarna is onze kas leeg. Dan kunnen we niet ook nog eens de tekorten van een sportzaal in Oudeschild aanvullen", al dus Bakker, die het een kwestie van geld vond. „Het zou ideaal zijn bij het dorpshuis, maar wij zijn goedwillende amateurs en hebben geen idee hoe we zoveel geld bijeen moeten krijgen". Erna Eelman (VVD) verzocht om een onderhoudsrapport van 't Skiltje voor ze een beslissing zou nemen. Ook miste zij de inbreng van het onderwijs in het rapport van de bouwcommissie. Ze wilde zich houden aan het absolute maximum van 730.000,—. „Daar zitten we dan en we willen heus wel wat", aldus Tine Krijnen-Baijs van Texels Be lang. Zij had graag een taxatierapport gezien van het dorpshuis en de bakke rij. Ook zij wilde zich aan het maxi mum bedrag houden. Terpstra (PvdA) vond het een moeilijk probleem. „Uit het rapport blijkt dat je de voor- en nadelen van beide locaties eigenlijk te gen elkaar kunt wegstrepen. Maar we moeten een besluit nemen om verder te kunnen gaan. Het lijkt me toe dat de locatie bij het dorpshuis in de toe komst extra problemen geeft", aldus de PvdA-man, die vond dat pas een Lees verder pagina 2 moet opzitten en dat de koziinen en ramen in de eerste week van januari moeten zijn geplaatst. Na dat tijdstip is men niet langer vorstgevoelig. Texels Dat een Texelse en een overkantse aannemer samen een bouwwerk tot stand brengen is op Texel waarschijn lijk uniek. Volgen hotelier Harry Wuis is de samenwerking voortgekomen uit de nadrukkelijke wens om de hoteluit breiding zoveel mogelijk door Texelse bedrijven tot stand te laten brengen. Aannemers die een dergelijke gecom pliceerde en omvangrijke klus in zo'n korte tijd kunnen volbrengen zijn op het eiland echter zeer dun gezaaid. Bij het polsen van aannemers en de daar op volgende gesprekken kwam van Kees Duin van het gelijknamige bouw bedrijf het voorstel dat hij het werk sa men met Van Westen en Van der Leek zou uitvoeren. Dit bedrijf met onge veer 100 werknemers heeft in Noord- holland een gunstige reputatie opge bouwd op bouwtechnisch en vooral ook organisatorisch gebied. Het sa menwerkingsverband was snel gere geld en sinds 5 oktober zijn de bouw activiteiten in volle gang. Het beton werk voor de benedenverdieping van de nieuwe vleugel is voor een groot deel reeds voltooid. De onderaanne mers die bij het voor Texel grootscha lig bouwprojekt worden betrokken ko men ook van Texel: Installatiebureau Schuijl voor de electra en Veldkamp voor het loodgieterswerk. Onderhande lingen met de CVI over de aanleg van de centrale verwarming zijn nog gaande. Eerste steen De eerste steen van de nieuwe vleugel wordt zaterdag 7 november om 14.30 uur gelegd door de 13-jarige Dirk-Jan, zoon van het eigenaarsechtpaar Wuis. Daar wordt een feestje van gemaakt in aanwezigheid van zo'n 100 vaste gasten van het hotel die voor deze ge legenheid een speciaal „eerste steen" arrangement hebben geboekt voor de helft van het gebruikelijke tarief. De gasten werden op deze mogelijkheid attent gemaakt door het huisorgaan „Opduin in druk" waarvan onlangs het tweede nummer verscheen. Bij de eerste steenlegging zullen de architec ten J. Visser (exterieur) en H. Ouden dorp (interieur) de bouwtekeningen toelichten en de gasten zullen worden uitgenodigd suggesties te doen die mogelijk ook nog in de plannen ver werkt kunnen worden. Het eerste steen-feest wordt 's avonds afgesloten met een diner dansant. Zoals bekend betreft de nieuwbouw niet alleen uitbreiding van het bestaan de hotel met een vleugel van 30 zeer ruime kamers maar komt er ook een nieuwe entree, een ruimere lounge en vrij uitgebreide faciliteiten voor verga deringen en congressen. „Opduin" heeft mensen in dienst genomen om de markt te bewerken zodat de nieuw te bouwen kamers ook inderdaad een behoorlijk deel van het jaar worden be zet. De nieuwbouw wordt gefinancierd door de Nationale Investeringsbank en voor een bescheiden deel ook door de Amrobank. In de NOS tv-rubriek ,,Van Gewest tot Gewest" wordt uitvoerig aandacht besteed aan de 100-jarige Texelse Cou rant. Maandag en dinsdag was redac teur Dinne van der Vlis met Hans de Ruiter (camera) en Aart Verheul (ge luid) op Texel om de opnamen te ma ken. Vraaggesprekken werden onder meer gemaakt met de burgemeester, de redactie en mensen op straat. De elf minuten durende reportage wordt woensdag 4 november uitgezonden via Nederland 2, aanvang 19.20 uur. Na zondag is atelier De Scholerie van Niek Welboren gesloten voor de win ter. Bezoek is in de wintermaanden al leen mogelijk na telefonische afspraak, 02225-214. Dit weekend dus de laatste kans de herfstexpositie met Texelse te keningen te bekijken. Medio mei '88 gaan de deuren weer open voor een nieuwe expositie en een nog boeiender collectie oude schoolspullen. Dan wordt tevens een beetje het tienjarig jubileum gevierd. Het Duitse kajuitjachtje „Waanzin" dat op 16 oktober als gevolg van storm lossloeg van zijn ligplaats bij De Cocksdorp, strandde en tenslotte spoorloos verdween, blijkt in het Rob- bengat te zijn gezonken. Zondagmid dag liep Theo Eilander er met de net ten van zijn TX 30 op vast, waarbij aanzienlijke schade ontstond aan de spullen van Eilander. Laatstgenoemde wist het scheepje met touwen boven water te krijgen en op het strand te zetten. Vandaar is het door Herm van Beek met zijn kraanwagen vervoerd naar het bedrijventerrein aan de Lan- geveldstraat. De rijkspolitie te water zal contact opnemen met de eigenaar en de verzekering. Eilander zoekt nu uit hoe hij de schade vergoed kan krijgen.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1