Vooral konijnen en katten op huisdierenkeuring Gamma boekt winst op Tafelberg Rustig weekend bij zaalvoetbal oeizame winst psterend/Z are dag voor Tetak Snertrit MAB had last van mist Steen door ruit Klaverjasclub Den Burg Eilandcompetitie basketball Judoka's succesvol in Den Helder Onderlinge wedstrijden GVT :r ISDAG 3 NOVEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 en vliegend eerste helft itin sn kwalitatief slechte wedstrijd osterend/Z er afgelopen zater- |n geslaagd om de punten is te houden. Tegen Vitesse '22 Castricum werd een 0—1 ach- Itand tien minuten voor tijd om- raaid in een 2—1 winst. Voor terend scoorden Martin Land Hen Brouwer. Door deze winst tlnAosterend losgekomen van de rtgroep, de eerstvolgende heeft verliespunten meer. ntra liStl ,VI lerend begon de wedstrijd, zoals ds de afgelopen weken, veel op de van de tegenstander. En zo ont- ioolden er toch enige kansen. Een jal van Erwin Koning werd door verdediger van de lijn gehaald en kopbal van Martin Land belandde naast het doel, onbereikbaar voor reeper. Ook waren er enkele scho- die of onnauwkeurig waren of de keeper werden gestopt. Toch het niet zoals het zou moeten lo- i De bal werd te lang vastgehou- I of de passes waren verkeerd, door ontstond veel balverlies, zo- Vitesse kon uitbreken, overigens lier succes. In de tweede helft het- beeld. Oosterend veelal op de van de tegenstander en Vitesse iterend. Aan het spel was weinig eterd, veel balverlies en gepraat in veld. Het publiek moest tot twintig jten voor tijd wachten op een punt. Niet voor Oosterend maar Vitesse. Rien Brouwer kreeg de op de middenlijn en wachtte veel mg met het afgeven. Hierdoor kon iog maar één kant op, het eigen Vanaf de middenlijn schoot Brou- le bal veel te zacht terug, zodat Vitesse-aanvaller hem kon oppik- naar het doel lopen en scoren. :t na de aftrap was het al weer door een fout in de verdediging Oosterend maar dit doelpunt werd ens buitenspel afgekeurd. Tien mi ll voor tijd kon Oosterend de d gelijk trekken. Na een aanval op- II door de invaller Jaap Vlaming, Martin Land een doorgeschoten ret van Rien Brouwer in de uit hoek schuiven. Bijna direct daar- rerd het 2—1 voor Oosterend. Brouwer kreeg de bal op de rand het strafschopgebied recht voor doel. Hij werd naar buiten ged- gen maar in plaats van af te spe- irobeerde hij de bal voor te zetten, mislukte en de bal zeilde over de ■se-keeper in de verste hoek. Hier- as de wedstrijd snel af en had lerend weer twee belangrijke pun- iinnen. afoltennissers van Tetak had zaterdag een zware dag tegen sport uit Schagen. enioren Fred Mosk, Frans Room lartin Janssen moesten het opne- tegen de nog ongeslagen koplo- 'olisport 1Mosk begon sterk, hij de eerste set met 21 18, de de set had hij drie matchpoints 1-17, maar hij verloor met !3. In de derde set was hij kans in verloor met 13—21. Frans was in zijn eerste partij goed op Hij wisselde de mooiste topspin- echter af met simpele balletjes rloor in twee sets. Martin Jans- speelde ook goed maar had wat ie met de snelheid van zijn tegen- der en verloor. Janssen en Mosk, ooit met elkaar dubbelen, hadden an ook zwaar te verduren en ver met 8—21 en 18—21. Room ver zijn tweede partij in twee sets. stond nu met 5—0 achter, wist zijn tweede partij in een driesetter in winst om te zetten, n Janssen kon zijn laatste twee m niet in winst omzetten. Ook Room verloor zijn laatste partij i's Mosk die in drie sets verloor mee de eindstand 1—9 voor Po- werd. Tetak kan zich hierdoor opmaken voor degradatie. inioren speelden tegen Polisport itsk was tot nog toe ongeslagen 'lop in de strijd om het kampioen- 1. Alex Bakker, Bram Spitzer en 'Roest deden allen goed hun Bakker won vrij makkelijk zijn Partij in twee sets. Ook Spitzer in twee sets. Roest kwam in zijn i partij net iets te kort. Bakker en ''brachten Tetak op 3—1 door 'dbel in drie sets te winnen. Spit test gelijk weer spelen en kwam "et iets te kort. Hij verloor in 'Is. Alex Bakker maakte 4—2 Tetak door met 21-8 en 21-15 'oen. Vervolgens liep Polisport ir een 4—5 voorpsrong, door >van Silvio Roest en Bram Spit- "ex Bakker bracht de stand op 'oor de laatste partij met 21—5 -3 te winnen. Alex Bakker ste- 'ohtstreeks op de tienkamp af. spelen de spelers of speelsters de competitie het beste resul- 'bben behaald. Alex Bakker is a9en, evenals de junioren van Ze hebben tien punten uit ze estrijden. spelen beide teams in Bree- tegen Be Fair. Het waren vooral konijnen en katten die zaterdagochtend door hun jeugdige eigenaar naar het Kotex-gebouw wer den gebracht om daar aan de huisdie renkeuring ,,Kind en dier" te worden onderworpen. Niet gezegd kan worden dat de belangstelling voor deze ter ge legenheid van het 45-jarig jubileum ge organiseerde keuring overweldigend was, want er waren maar zeventien in zendingen, dus veel minder dan het aantal dat zich bij soortgelijke mani festaties in het verleden aanmeldde. Misschien heeft een soortgelijke keu ring die zeer onlangs ter gelegenheid van Dierendag op de stoep van een supermarkt in Den Burg werd gehou den (overigens ook met medewerking van Kotex) concurrerend gewerkt. Kort na elkaar twee keer meedoen aan iets dergelijks doet men blijkbaar niet zo gauw. Het voordeel was dat er zater dag ruimschoots tijd was voor een ge degen beoordeling, uitgevoerd door dierenarts J. Beekman en zijn vrouw en Kotex bestuurder Klaas van der Veen. Ook kon met elk eigenaartje een praatje worden gemaakt, zodat een goede indruk werd verkregen van de omgang met het dier, terwijl veel nutti ge verzorgingstips konden worden ge geven. Voor alle inzenders was er een herinneringsvaantje en de eigenaars van de best verzorgde dieren kregen een bekertje. Het best verzorgde konijn was van Nelleke Knipscheer, Kogerstraat 17 in Den Burg. De beste cavia was van Fia In een spannende wedstrijd heeft de ZVV Gamma in Huizen tegen Tafelberg een belangrijke overwin ning geboekt. Door de zeer goede inzet van Gamma kon na een 1—0 achterstand de stand tot 2—1 winst worden gewerkt. Deze uitslag had Gamma hard nodig om niet te ver af te zakken op de ranglijst. Nu kan de aansluiting met de midden moot behouden worden in de In terregionale B-klasse. Gamma moest het deze wedstrijd zon der aanvoerder Nicol Schermer en Rob van de Stap doen. Ook Louis Uriot, die vanwege zijn ernstige blessure, de coaching op zich neemt, was deze wedstrijd verhinderd. Zijn werk werd gedeeltelijk overgenomen door grens rechter Sieme Jan Rijk. De wedstrijd begon een kwartier later dan gepland doordat de reis naar Huizen gehinderd werd door files. Gamma had hierdoor geen tijd meer voor een warming up De door Peter Daalder uitgezette sner trit van de MAB-club had, behalve de duisternis, een extra handicap in de vorm van een dichte mist. Van de ze ventien starters reden er vijftien de rit uit. Uitslag: 1. Anne de Vries 49 strafpun- ten, 2. Henk Gieze/Peter Ran 54; 3. Dirk Westerlaken 63; 4. Paul van Heer waarden 75; 5. Peter Hin 87; 6. Nan Westerlaken 114; 7. Bert Barhorst 147; 8. Jan Grisnigt 161; 9. Simon van Ta- tenhove 163; 10. Bert Keijser 178. De stand na vier van de vijf ritten luidt: 1. Bert Barhorst 50 punten; 2. Peter Daalder 46 punten; 3. Peter Hin 44 punten; 4. Wim Mets 36 punten; 5. Paul van Heerwaarden 32 punten; 6. Bert Keijser 22 punten; 7. Anne de Vries 20 punten; 8. C. Kooiker 18 pun ten; 9. Henk Gieze/Peter Ran 18 pun ten; 10. Dirk Westerlaken 16 punten. De volgende rit is de sinterklaasrit op 29 november die niet meetelt voor het clubkampioenschap. wat kon betekenen dat de ploeg niet in een goed wedstrijdritme zou komen. Dus een ongeconcentreerd Gamma trapte af tegen Tafelberg. De eerste tien minuten waren duidelijk voor Gamma. Al snel werd er door Wilke Wassenaar gescoord uit een vrij trapT maar de scheidsrechter keurde om on begrijpelijke redenen het doelpunt af. De eerste helft ging nog gelijk op zon der dat er werd gescoord. De tweede helft kwam Gamma snel op een 1—0 achterstand. Een speler van Tafelberg kon de bal uit de rechterhoek voorge ven. De goed keepende Bart Heer schap zag de bal via zijn voet het doel invliegen. Gamma wist dat er nu nog meer uit de kast moest komen en met nog meer inzet begon de ploeg beter te draaien. De Gamma-verdediging, onder leiding van de goed spelende Simon Brand, kon de tegenaanvallen van Tafelberg vakkundig afstoppen en zo een grotere achterstand voorkomen. Daar tegenover begon de voorhoede ook sterker te spelen en ontstonden er kansen voor o.a. Martin Koorn en Jan Hein Studulski. Na vijftien minuten in de tweede helft kreeg John List enige ruimte om een schot op doel te wa gen. Hard en zuiver werd door List uit gehaald en de bal belandde in de net ten. Gamma, dat er nog niet genoeg van kon krijgen en niet voor één maar voor twee punten naar Huizen was ge komen, drukte na de gelijkmaker nog meer door. Maar pas drie minuten voor tijd kon Gamma scoren toen Mar cel Uriot na goed stoorwerk de bal in het doel kon plaatsen. Daarmee be reikte Gamma de welverdiende over winning. Vrijdag speelt Gamma in sporthal Ons Genoegen tegen Swager- man (aanvang 19.15 uur). Dit belooft een spannende wedstrijd te worden omdat de Gamma-spelers gebrand zijn op een overwinning voor het thuispubliek. In Oosterend is in de nacht van zater dag op zondag een steen door de ruit van een 45-jarige Oosterender winke lier gegooid. De politie heeft de zaak in onderzoek. Kooiman, Emmalaan 68 in Den Burg. Dit dier werd tevens uitgeroepen tot overall kampioen, dus de beste van al le inzendingen. Bij de poezen was het jureren wat moeilijker omdat de dieren zich vaak nogal schuw gedroegen. Topper in deze categorie was een kat van Diana Kooiman, Emmalaan 68. Een bijzonderheid vormde de Chinese dwerghamster van Jelte Nieuwland, Zeebries 6, waarvoor ook een prijs werd toegekend. De prijzen kunnen worden afgehaald tijdens de jubileum tentoonstelling die woensdag a.s. wordt geopend. Op de vijfde competitieavond van de klaverjasclub Den Burg waren het An Bakker en Wil Maas die met 7166 pun ten winnaars van de avond werden. Nadat dit koppel ook op de twee voor gaande avonden hoge scores wist te realiseren, zijn ze nu de nieuwe leiders in het klassement, waarin zij gelijk een flinke voorsprong op hun achtervolgers hebben genomen. Met een goede sco re van 7016 punten werden Annie-Ver- muë en Marie Timmerman tweede. Hiermee maakten zij een flinke sprong in het klassement waarin de onder linge verschillen nog niet groot zijn. Zij stegen van de zeventiende naar de zesde plaats. Met 6934 punten werden Gerard Festen en Gerrit Smit derde. Ook vorige week wisten zij flink te scoren zodat zij na een matig begin weer flink in de lift zitten. Arend Dijker en Nel Komen werden met 6869 pun ten vierde en met 6754 punten werden Jelle Wiersma en Johan Vinke vijfde. Stand 1e periode na 20 partijen: W. Maas-A. Bakker 33020 19 R. Caspers-K. v. Heerwaarden 32151 14 G. v.d. Slikke-J. Witte 31954 7 Echtp. B. Ofrein 31911 10 C. Zijm-M. Eelman 31860 7 A. Vermué-M. Timmerman 31721 14 W. Koomen-H. Snoek 31642 12 H. van Katwijk-B. Witte 31600 13 Echtp. J. van Heerwaarden 31573 13 G. Douma-L. Bessels 31548 10 Bij de gespeelde basketball- wedstrijden van vrijdagavond wa ren de winnaars van de eerste drie al bekend. Dit was jammer, want van enige spanning was dan ook geen sprake. In de eerste partij wist het gerouti neerde Pilaar 1 met ruime cijfers van Team XI te winnen. In de tweede wedstrijd moest The Wombats tegen het Paracentrum. Paracentrum, vlug als altijd, stond na de helft al met 25—10 voor. En ze hadden er zin in. Zodoende zetten ze de hoogste score tot nu toe op het bord. The Wombats kwam later wel iets meer tot scoren omdat ze wat ruimte kregen. Ook de daaropvolgende wedstrijd tussen Pilaar 2 en GVT had geen spanning. GVT opende de score maar kwam verder niet meer in het spel voor. In de laatste wedstrijd werd het toch nog spannend tussen Mantje Sport en Samen 1-Gollards. Er werd ontzettend fel gespeeld, wat resulteer de in een enorm aantal persoonlijke fouten. Bij Samen 1-Gollards moest een speler het veld verlaten. Hoewel Mantje Sport in totaal meer ,,P's" had, namelijk 14. Mantje Sport won maar moest er wel voor vechten. Uitslagen 30 oktober: Team Xl-Pilaar 2 14—43 Paracentrum-The Wombats 63—35 GVT-Pilaar 2 11-37 Mantje Sport-Samen 1-Gollards 21 18 Programma 6 november: 20.30 u. Vespertina-Pilaar 2 21.00 u. The Jump-Pilaar 1 21.30 u. GVT-Team XI 22.00 u. Sportshop Texel-S1-Goll. In de hoofdklasse zaalvoetbal was het geen verrassende week. Alke- ma won met 6—2 van Rab, koplo per Casino met 5—0 van Texel en Gamma 2 met 4—2 van Citroën. In de eerste klasse won Oosterend 3 van Alkema 2 en Gamma 3 van al- bert Heijn. Bij de dames speelden Gamma en Casino gelijk. Deze week was een rustige voor de hoofdklasse. Er waren geen zware wedstrijden voorspeld en ditmaal had den de theoretici gelijk. Geen van de teams onderaan in de hoofdklasse kon het de hoger geplaatsten moeilijk ma ken. Al had Gamma 2 toch weer vrij veel moeite om zich Citroën van het lijf te jouden. Lang stond het 2—2 maar Gamma 2 haalde toch de ver diende winst met 4—2 binnen, Alkema won regelmatig met 6—2 van Rab en koploper Casino bevestigde zich met een 5—0 overwinning op Texel. In de eerste klasse kan Gamma 3 kampioen worden en gezien de kwaliteiten van dit team dat zal geen probleem zijn. Al moet wel worden gesteld dat men erg onzorgvuldig speelt. Daardoor kon Al- bert Heijn afgelopen week lang bijblij ven. En zelfs nog aanspraak maken op een punt. Oosterend 3 en Alkema 2 maakten er samen weer een prima partij zaalvoet bal van die door Oosterend 3 werd ge wonnen. In de tweede klasse verloor Verenigde Schilders 2 een halve mi nuut voor tijd de wedstrijd tegen Texel 2. Nadat de bal al drie keer van de lijn was afgehaald schoot Martin Bakker Texel naar de volle winst. Gamma 5 en Mantje 2 deelden de punten in een 1—1 gelijkspel. Dames Bij de dames twee gelijke spelen. Op vallend was natuurlijk het gelijke spel van Casino tegen Gamma maar ook het gelijke spel van De Krim tegen Ca sino 2 met 5—5. In de junioren 1-klasse won Nissan met 5—0 van Ca sino 3. Casino 1 wist raad met Casino 2, getuige de 13—0 overwinning. Oosterend 2 had bijna de volle winst behaald op Oosterend 1. Twee minu ten voor tijd scoorde Arjan Kievit 4—3 voor Oosterend 2. Vier seconden voor tijd wist Kees Daalder Oosterend 1 verdiend met een mooie kopbal op 4—4 te brengen. In de junioren 3 klas se verloor Oosterend heel ongelukkig van Casino 5, eigenlijk door een eigen doelpunt. Op maandag speelt de Texelse C- juniorenselectie hun eerste oefen wedstrijd tegen Casino. Op woensdag spelen de A-junioren een wedstrijd die zeer beslist de moeite waard zal zijn. Dit allemaal als voorbereiding op de diverse Noordhollandse kampioen schappen. Vrijdag komt Gamma 1 weer in actie tegen Swagerman. Als Gamma lering heeft getrokken uit de fouten van de laatste thuiswedstrijd dan zal winst mogelijk zijn. Daarna de topwedstrijd van de eilandelijke hoofd klasse: Gamma 2 tegen De Krim. Of leiver gezegd zal De Krim nu echt in staat zijn om helemaal bovenin mee te draaien. Uitslagen: Junioren 3: Casino 5-Oosterend 3 1 0 Texel 8-Oosterend 4 0 11 Junioren 1: Texel 3-De Krim 2—1 Texel 1-Texel 2 2—18 Nissan-Casino 3 5—0 Oosterend 1-Oosterend 2 4—4 Gamma 1-Gamma 2 5—1 Casino-Casino 2 13—0 Dames: De Krim-Casino 2 5—5 Gamma-Casino 0—0 Derde klasse: De Krim-Nioz 2 1—2 ZDH 2-Casino 7 6—5 Ver.Schilders 4-Oosterend 6 1—3 De Koog 2-Texel 4 5—3 Casino 4-Nissan 4—0 Tweede klasse: Ver.Schilders 2-Texel 2 1—2 Oosterend 5-Ver.Schilders 3 2—6 Op 1 november j.l. organiseerde de Helderse judovereniging ,,Dun Hong" haar jubileumtoernooi. Hiervoor wer den verenigingen en scholen uit Ne derland, West-Duitsland en Frankrijk uitgenodigd. Het totaal aantal deelne mers bedroeg meer dan zeshonderd. De afvaardiging van judovereniging Shima Texel telde zestien judoka's, die tijdens deze kampioenschappen de vol gende resultaten behaalden: Bleda Du ring en Albert ten Wolde ieder één winstpartij. Paul Hin en Joris Vlas ie der twee winstpartijen. Tolka During drie winstpartijen. Hans Kraau, die uit eindelijk in de kwartfinale van zijn pou le werd uitgeschakeld, vier winstpartij en. In de categorie dames, jonger dan 16 jaar, wist Dunja Grose beslag op de derde plaats te leggen in de gewichts klasse tot 56 kg. Gamma 5-Mantje 2 1 1 Casino 5-Casino 6 9—3 Texel 3-De Koog 2—4 Eerste klasse: gamma 3-Albert Heijn 5—1 Gamma 4-Casino 3 0—3 Nioz-Meermarkt 4—8 Jelleboog-De Muy 2—3 Casino 2-Ver.Schilders 3—2 Oosterend 3-Alkema 2 5—4 Hoofdklasse: ZDH-Jelleboog 3—6 Casino-Texel 5—0 Alkema-Rab 6—2 Gamma 2-Citroën 4—2 Programma: Woensdag 4 november 16.45 u. Casino 4-Texel 5 (j) 17.25 u. ZDH-Casino 3 (j) 18.10 u. Selectie A-jun.-Casino 19.00 u. Nissan-casino 3 19.40 u. De Krim 2-De Krim 1 20.15 u. Casino 5-De Krim 2 21.10 u. Rab-Oosterend 2 22.00 u. Mantje-ZDH Zaaldienst: Gamma Donderdag 5 november 17.00 u. Oosterend 4-Casino 5 (j) 17.30 u. De Krim 2-Texel 9 (j) 18.00 u. Gamma 1-Casino 1 (j) 18.45 u. Nissan-Gamma 5 19.35 u. Meermarkt 2-De Muy 20.25 u. Jelleboog 2-Ver.Schilders 21.15 u. Meermarkt 3-Casino 6 22.05 u. Oosterend 4-Casino 3 Zaaldienst: ZDH Vrijdag 6 november 16.45 u. Gamma 2-Texel 2 (j) 17.30 u. Casino 4-ZDH 2 (j) 18.20 u. Citroën-Oosterend 2 19 15 u. Gamma-Swagerman 20.05 u. De Krim-Gamma 2 20.55 u. Jelleboog-Alkema 21.45 u. Casino 2-Gamma 4 22.35 u. Meermarkt-Casino Zaaldienst: Ver. Schilders Maandag 9 november 17.20 u. Oosterend 2-De Krim (j) 18.05 u. Selectie B-junioren Zaaldienst: De Krim De onderlinge wedstrijden voor zo wel de recreatieve groepen als de wedstrijdgroepen zullen dit jaar ge houden worden in de week van 2 t/m 6 november '87 in de Beatrix- zaal in Den Burg. Maandag, dins dag en donderdag zullen de recrea tieve groepen strijden om de beste drie plaatsen waarna vrijdag voor de nummers 1 en 2 van deze wedstrijden een finale zal plaatsvinden. In deze finale zal blijken wie zich het komende jaar clubkampioen mag noe men en een jaar lang de Heerschap- beker" in huis mag hebben. Tevens zal na deze finale de aanmoedigingsprijs 1987 worden uitgereikt. Deze prijs is bestemd voor een jong talent binnen de vereniging, om hem of haar te sti muleren door te gaan met de turnsport. Woensdagmiddag en -avond zal in het teken staan van het turnen. De jongens en meisjes van de extra training zullen dan hun best doen om op het ereschavot te komen. En 's avonds om ongeveer 21.00 uur zal bekend zijn wie van de wedstrijdgroe pen clubkampioen is geworden, lede reen die belangstelling heeft om bij één of meerdere uren te komen kijken of aan te moedigen is van harte wel kom. De kleuters 4 en 5 jaar hebben géén onderlinge wedstrijden maar hou den in deze week open huis of eigen lijk open gymzaal. Dat wil zeggen dat alle oudere en belangstellenden van harte welkom zijn om op de les te ko men kijken. Als gevolg van de onder linge wedstrijden zullen er in deze week een aantal lessen uitvallen of sa mengevoegd worden. Rooster onderlinge wedstrijden: Dinsdag: 15.45-16,30 u. open huis kl. 5 jaar 17.00 u. Meisjes 6 jaar 18.00 u. Meisjes 8 jaar 19.00 u. Meisjes 10 jaar. Woensdag: 14.30 u. Meisjes/jongens E.T.C. 16.30 u. Meisjes/jongens E.T.B. 18.30 u. Meisjes/jongens E.T.B. Donderdag: 16.00-16.45 u. open huis kl. 4 jaar 17.00 u. Meisjes 7 jaar 18.00 u. Meisjes 9 jaar 19.00 u. Meisjes 11 jaar Vrijdag: 17,00-19.00 uur; finale recreatieve groe pen nummer 1 en 2. Roosterwijzingen i.v.m. de onderlin ge wedstrijden: Maandag: 19.30-20.30 uur meisjes 13+14 jaar vervalt. Dinsdag 19.30-20.30 uur meisjes 14+15 jaar vervalt. Woensdag 20.00-21.00 uur springuur vervalt. Donderdag 20.00-21.00 uur dames vervalt. Vrijdag vervallen alle lessen i.v.m. de finale.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7