Recital Hannie Roos voor herhaling vatbaar Goedheiligman veilig op Texel aangekomen Vleugel mocht niet op podium Bakkerij niet meer te koop Nü 89,- Nieuw plan: meer parkeerplaatsen aan Bernhardlaan NIOZ op Tros-Televisie Niet gezien Bloembollencultuur geeft informatie over speciale computer Sint Nicoiaas-idee? Texelaars gooider schol overboord R. Koopman win veldrit in Dennen Tentoonstelling „Op Eigen Wieken" Ook volksdansgroep voor de jeugd? Baken op strand 0_ PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 24 NOVEMBER Sieraden mei diamant hoeven mei duur te zijn 14 Krt De trouwe schimmel Raspoetin vervoerde de goedheiligman veilig door Den Burg vormd door het fanfare KTF, een old timer automobiel en leden van pony club de Kleppertjes. Om half vier arri veerde de goedheiligman met zijn ge volg bij De Lindeboom, waar de Sint door burgemeester Schipper werd ont vangen. Deze had voor de gelegenheid helemaal officieel zijn ambtsketen om gehangen. De burgemeester heette de Sint hartelijk welkom en zei aan hem te hebben gedacht de afgelopen da gen met die harde wind. Hij consta teerde tot zijn opluchting dat de oude man een goede reis moet hebben ge had, want hij zag er goed uit. ,,ln het boek zult u weinig slechte dingen over Sportzaalplannen worden anders De naast dorpshuis 't Skiltje staan de bakkerij van Dros is niet meer te koop en de zeer onlangs door de raad goedgekeurde plannen om op deze plaats een sportzaal te bouwen kunnen daarom niet door gaan. ,,We hebben een nieuw plan in de maak waar we weer over moeten onderhandelen", aldus Gré Zegers van de Oudeschilder bouw commissie. Wethouder P. Zegers was gisteren nog niet officieel op de hoogte gesteld van deze ontwikkeling. ,,We laten de kop niet hangen", aldus Gré Zegers. Vorige week woensdag kreeg de bouwcommissie te horen dat hun plannen geen doorgang konden vinden. Dros, die zelf niet meer had gerekend op goedkeuring van de loka- tie bij het dorpshuis door de raad, na dat eerder het college voorkeur voor een gymzaal bij de school had uit gesproken, nam na het raadsbesluit meteen contact op met een makelaar, omdat hij graag het al geruime tijd te koop zijnde pand Arcadia" aan de Schilderweg bij Den Burg wilde heb ben. Dat bleek inmiddels verkocht en nu heeft Dros zo gauw geen alterna tieven op het oog. ,,De teleurstelling van Dros was groot, want hij had er erg op gehoopt Arcadia te kunnen ko pen. Het kan lang duren voor hij iets anders heeft gevonden waar hij zijn me ditatiecentrum kan vestigen, maar daar kunnen wij niet op wachten, aldus het bouwcommissielid. Men heeft een weekje stilte in acht genomen om alles Niet 58, maar 74 parkeerplaatsen langs de Bernhardlaan. Met deze wijziging in de plannen voor de voorgenomen re constructie van deze straat, zijn B en W tegemoet gekomen aan de wensen van de bewoners, zoals die bij een hoorzitting naar voren kwamen. Mo menteel biedt de Bernhardlaan nog ruimte aan het parkeren van 110 au to's, maar het college wil de straat vei liger maken voor voetgangers en fiet sers, waardoor parkeerstroken moeten Een team van het actualiteitenpro gramma Tros Aktua was gisteren op Texel om bij het NIOZ opnamen te maken. Vraaggesprekken werden onder meer gevoerd met de heren J.J. Beu- kema en C. Swennen. Onderwerp was de zeevervuiling. De Tros besteedt hier aandacht aan naar aanleiding van de Noordzeeconferentie die vandaag be gint. De reportage wordt vanavond uitgezonden. Ondanks het slechte weer stond de kade in Oudeschild vol met jui chende kindertjes om de grote kin dervriend binnen te halen. Zater dag om kwart voor twee was het zover. Een rubberboot met daarin twee zwarte pieten schoot de ha ven in en werd gevolgd door de stoomboot .Spanje", die Sinter klaas had geleend van Leo Visser. Veilig kwam de goedheiligman aan wal. Sinterklaas werd opgewacht door een delegatie van de winkeliersvereniging, die zoals altijd de oude heer graag ziet komen. Hij werd vervoerd naar het Schilderend waar het paard „Raspoe tin" stond te wachten. Even tevoren was op t.v. te zien geweest dat een domme piet het echte paard van de Sint niet had meegenomen omdat het vorig jaar zo zeeziek was geweest. Van daar dat de familie Leijstra hun schim mel beschikbaar stelde voor de rond gang van de Sint door Den Burg Hoewel de regen steeds hardnekkiger viel, was Den Burg druk bevolkt met kinderen die een glimp op wilden van gen van de stoet, die behalve door Sinterklaas en zijn pieten werd ge- Een 54-jarige man uit Doesburg stopte gisteren op de kruising Driehui zen/Hemmerkooi en reed na te heb ben uitgekeken door. Hij had echter een 28-jarige vrouw uit Oudeschild in haar auto niet gezien. Beide wagens raakten zwaar beschadigd maar er de den zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bloembollencultuur, afdeling Texel, houdt donderdag haar najaarsver gadering met na de pauze een in leiding en een demonstratie van een speciaal voor de bloembollen teelt ontwikkeld computerprogram ma. De avond wordt gehouden in De Lindeboom, aanvang 20.00 uur. Er zal uitleg worden gegeven over de werking en de mogelijkheden die de computer kan bieden bij de bedrijfs voering in zoveel mogelijk facetten, o.a. verkoopadministratie, teelt, oogst en plantoverzichten, kostprijs per ras e.d., alsmede loonkostenverwerking. Het programma is mede ontwikkeld in samenwerking met de KAVB, de voor lichtingsdienst en de fa. Mikroland te Heerhugowaard. Gezien het belang van vooral de administratieve en boek houdkundige kant van het bloembol- lenbedrijf zijn ook de vrouwen van har te welkom. De inleiding en demonstra tie worden verzorgd door mevr. Beste- vaar van de betrokken computerfirma. gouden ring met diamant Van Jeunesse Juwelier MARTIN TROMP 02220 - 2912 Dat dit niet tot concentratieverlies de toeschouwers leidde kwam doo er een interessant afwisselend ged. volgde. Fraaie tempowisselingen ei veel sfeer sprak uit „Dichterliebe" Schumann. Na deze zuidelijk- romantische klanken konden de aa wezigen kennismaken met de muzi van de Fransman Gabriel Fauré. Di bewondering steeg bij het aanhore van de moeilijke tekst die prachtig werd gezongen. Als luchtige afslui en als welkome afwisseling op alle matiek werden Engelse volksliedjes Benjamin Britten vertolkt. De af en toe iets te harde, maar n overheersende pianobegeleiding vj Fred Jansen was een compliment waard. Als toegift werd „Seligkeit' van Schubert gedaan. De algemene inspectiedienst A trad vrijdagmorgen op de visaf in Den Helder op tegen twee v sers uit Den Helder en één uit die „verboden" schol aan land brachten. De Texelaars hielden schone lei: zij hadden geen scl aan boord. Een week geleden den wel vier Texelse vissers ge baliseerd voor het aan land bre gen van schol. Hans Groen, inspecteur bij de AID was er zeker van dat er schol ove< boord is gegooid door de Texelse kottervissers „Men is wel wat gerichter op ton; aan het vissen, maar het is onveri delijk dat er schol als bijvangst aai boord komt. En omdat de Texelaai met lege ruimen aankwamen is he wel zeker dat de schol overboord gegaan". Groen kon niet zeggen o al op zee was gebeurd of in het i van de haven. Vorige week was d wel duidelijk. „We zagen vanaf de kant dat de vis overboord ging en de kotters aan de kant kwamen lit het vislijn nog uit de kisten. Hart: jammer eigenlijk, maar het is niel ders", aldus Groen. Doordat er bomen zijn gekapt - de Dennen was het parcours v - de wielerveldrit van zaterdag j drastisch gewijzigd. Er zat nu - hele lange klim in door los zan dat was voor de meeste renne: een zware opgave. Tot ongeveer halverwege de koeis ven drie renners vrij dicht opeen: chard Koopman, Evert Koopman i Theo Boom. De eerste Koopman slaagde erin een klein gaatje te si de twee achtervolgers bleven tot i laatste ronde gelijk opgaan. Debu Leen van Elk haalde een vierde pi Hans van Osch en Jacco Vinke moesten helaas voortijdig opgevei Uitslag: 1. Richard Koopman, 2.1 - Koopman, 3. Theo Boom, 4. Leei - Elk, 5. Jos Huisman, 6. Willem üfl Zo'n 45 mensen hebben zaterdag in de muziekschool genoten van een voor Texel nieuw muzikaal evenement: een liederenrecital, ge geven door Hannie Roos met pianobegeleiding van Fred Jansen. Alle aanwezigen waren het er na afloop unaniem over eens dat het voor herhaling vatbaar is, maar dan misschien met iets meer varia tie, want nu was het programma hoofdzakelijk romatisch-lyrisch. even rustig te laten bezinken en met nieuwe ideeën te komen. ,,Er is nu een plan in ontwikkeling voor een gymzaal in en aan het dorpshuis, waar zowel de bouwcommissie als het dorpshuisbestuur achter staat, maar ik kan er nog niet meer van zeggen. Al les zal opnieuw aan de gemeente wor den voorgelegd", vertelt mevrouw Ze gers, die verklaart dat de bouwcom missie zich sterk zal blijven maken voor de lokatie bij 't Skiltje. Onzeker ,,lk heb wel geruchten gehoord, maar daar kan en wil ik verder niet op af gaan", aldus wethouder Zegers, die zegt af te zullen wachten tot de bouwcommissie hem benadert met een nieuw voorstel. ,,lk heb indertijd gekozen voor de lokatie bij de school omdat ik die bakkerij toch een onzeke re basis vond. Men kon er immers geen optie op krijgen", aldus de wethouder. worden opgeofferd. De meeste van de nu erbij gekomen parkeerplaatsen be vinden zich tussen de Thijsselaan en de tweede zijstraat vanaf de Wilsterstraat, aan de westzijde van de Bernhardlaan. Op de vorige tekeningen waren daar in het geheel geen par keerplaatsen gesitueerd. Voorts zijn er ter hoogte van de ,,99" enkele bijge komen, tussen de Lieuwstraat en het Schilderend. Het gewijzigde plan wordt besproken tijdens de vergade ring van de raadscommissie voor ruim telijk en huisvestingsbeleid, woensdag avond in het raadhuis. De vogelvereniging „Op eigen wieken" houdt woensdag vanaf 10.00 uur een keuring in d'Ouwe Ulo. Donderdag avond zijn leden en genodigden wel kom bij de opening van de ten toonstelling die vrijdag, zaterdag en zondag voor iedereen toegankelijk is. De openingstijden zijn van 10.00 tot 22.00 uur, behalve op zondag, dan sluit men de tentoonstelling om 17.00 uur af. door Hannie Roos met haar warme altstem. Ze wist sfeer te scheppen en haar verstaanbare tekstbehandeling boeide het publiek. Echte hoogtepun ten waren de nummers „Früh- lingstraum", „Litanei", „An die Mu- sik" en „Romanze". Johannes Brahms ging op een heel andere manier met tekst en muziek om en daarmee konden Roos en Jansen ook goed uit de voeten. De stijl was veel directer en minder „hemels". De serieuzere liederen werden aangrijpend vertolkt. Zo'n „overdosis" romantiek gaat na een aantal liederen verstikkend werken, daarom was het misschien be ter geweest als na het speelse element in „Vergebliches Standchen" een pau ze was ingelast. Men ging echter door. De volksdansgroep Texel heeft plannen om in het nieuwe jaar te beginnen met een volksdansgroep voor de jeugd. Gedacht wordt aan kinderen van de leeftijdsgroep van de bovenbouw van de basisschool of de lagere klassen van het voortgezet onderwijs, dus on geveer van 8 tot 13 jaar. Het is de be doeling om in het dansuur volksdan sen te leren uit verschillende landen. Vooral populair zijn dansen uit de Bal- kanlanden zoals Roemenië, Bulgarije en Joegoslavië en verder ook uit Grie kenland en Israël. Het volksdansuur is gepland op de vrijdagmiddag van vier tot vijf uur in De Ferrever. Het eerste dansuur is op de eerste vrijdagmiddag na de kerstvakantie (8 januari). Wie meer inlichtingen wil hebben of zich zou willen opgeven voor de volksdans groep voor de jeugd kan terecht bij Yvonne Grose, telefoon 02220-4806. De kosten bedragen f5,— per maand en op de eerste twee middagen zijn gratis kennismakingsuren. Voor het dansen heeft men slechts gewone gymschoenen of balletschoenen nodig. De volksdansgroep voor volwassenen is na de verbouw van de zaal weer te ruggekeerd in De Wielewaal in De Waal. Wie mee wil dansen is van har te welkom op de woensdagavond. De beginnersgroep is van 19.45 tot 20.45 uur en de gevorderden dansen van 21.00 tot 22.00 uur, bij beide een inter nationaal programma. Voor inlichtin gen: Kees Veth, telefoon 02220-3516. Tijdens de noordwesterstorm die van vrijdag op zaterdag woedde, werden letterlijk de bakens verzet. Markerings- boei MG2 werd van zijn plaats bij de ingang van het Molengat geslagen, om tenslotte op het strand bij paal 9 aan land te worden geworpen. De ro de boei, die dient om de scheepvaar troute aan te duiden, heeft een hoogte van circa zes meter en een diameter van 3V4 4 meter. Via Rijkswaterstaat Texel werd de DGSM (Directoraat Ge neraal Scheepvaart en Maritieme za ken) op de hoogte gesteld. Deze in stantie gaf aan aannemer Daalder op dracht om de boei naar een veilige plek te brengen. De boei werd in eerste instantie hoger op het strand gesleept. De boeiverlichting, een ge wild juttersartikel, werd alvast door de aannemer verwijderd om te voorkomen dat die in andere handen zou vallen. Vandaag werd de boei naar Oudeschild vervoerd, waarna de DGSM het ge vaarte over zee zal wegslepen. Twee zwarte Pieten in een rubberboot gingen de stoomboot vooraf. Hoog en droog ligt de MG2 op het strand bij pee! 9. Ifoto Pieter de Vries). Texelse kinderen kunnen vinden, dat weet ik zeker", zei de burgemeester, die ook wel zo'n boek zou willen heb ben. Ook de mijter leek de burge meester een begerenswaardig bezit. Hij had alleen een burgemeestershoed. Sinterklaas dacht dat de gemeentelijke computer makkelijker werkte dan het boek van de Sint. Hij kwam tegemoet aan de wens van de burgemeester door hem een extra meegebrachte mij ter te laten passen. In D'Ouwe ULO zaten kleuterschoolleerlingen klaar en om kwart voor vier kwam de Sint naar hen toe. Tot en met zijn verjaardag op vijf december zullen de goedheiligman en zijn knechten zich vast nóg wel een paar keer vertonen. Een liederenrecital vergt veel van de uitvoerenden, want men moet gedich ten, die door een componist op mu ziek zijn gezet, steeds van de passen de sfeer voorzien, waarvoor alleen de stem mag worden gebruikt. De piano is slechts ter ondersteuning. De leiding van de muziekschool had er bezwaren tegen dat de vleugel op het podium zou worden gezet. Maar omdat oog contact tussen de zangeres en pianist beslist nodig is, moest Hannie Roos naast de vleugel op de begane grond staan. Hierdoor kwam de akoestiek van de zaal niet helemaal tot zijn recht en klonk het gebodene wat dof. Als de zaal overvol was geweest had dit zeker problemen opgeleverd. De muziekschool heeft slechte ervarin gen met het verplaatsen van de lood zware vleugel. Nadat het instrument bij een dergelijke manoeuvre schade had opgelopen, is de afspraak ge maakt dat het voortaan op zijn plaats moet blijven staan. lemke Roos hield een humoristische inleiding en hij legde uit dat het niet de bedoeling was om na ieder num mer te applaudiseren. Intiem De recital begon met een negental lie deren van Franz Schubert. De intieme stukjes muziek werden mooi vertolkt

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2