U I SI A S OS-Tento on stel'li'n g biedt elk wat wils T :a oofdklasse zaalvoetbal: e Krim verspeelt punt ZEI mwedstrijden in deschild Gamma 1 speelde met tegenstander Off the road-instructie in de modder Indoorspringwedstrijd in manege Akenburg Derde plaats voor TX '71 in Schagen Verkoop handwerk bewoners Gollards V Zwarte Pieten liepen niet hard genoeg Mi Van Heerwaarden klaverjaswinnaars BER SDAG 24 NOVEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 e hoofdklasse kwam De Krim ■n Meermarkt niet verder dan 11 gelijkspel. Gamma 2 had de den vol aan ZDH. In de eerste se speelde Gamma 3 verras- j gelijk tegen Nioz met 1-1. irmarkt had De Krim een punt af- ioept. Het was geen goede strijd waar men op terug kon kij- maar spannend was het wel. De nam wel een 1-0 voorsprong een goal van Roberto Casciola, verder ontstonden er sporadisch en voor de beide goals. Totdat Pe- Irons goed inschoot en deze keer Vonk kansloos liet. Beide teams itten nog de winnende goal te in, waarbij de meeste dreiging van irmarkt uitging. Er ontstond nog e paniek toen twee minuten voor sen Krim-speler voor twee minuten de kant werd gestuurd. De krim rtte veel tijd te winnen door het itant wegtrappen van de bal wat aard veel irritatie opwekte bij rmarkt. Dat er zulke toestanden tonden, heeft veel te maken met ■ek aan zelfbeheersing. Misschien men zich eens realiseren dat op de Europa-cup niet wordt aeeld ima 2 had de handen vol aan dat nog lang niet uit de hoofd- re is verdwenen, gezien het spel- Voor Gamma 2 scoorden Gert lier. Benjamin van Heerwaarde en :in Land. Voor ZDH scoorden Jan Vit en Ton Arnout. s eerste klasse verloor Gamma 3 aren !833 idag 24 november Bden van de Historische Vereni- Texel hebben in dorpshuis d'Ou- JLO een bibliotheekavond; 20.00 Eben Haëzer" wordt een bijbelstu- jeenkomst gehouden voor leden de Baptistengemeente en andere ïgstellenden. Thema: Zoon van zijn. Aanvang 19.30 uur. e Buureton aan de Molenstraat de Vrouwenbond FNV een ia-avond; 20.00 uur. nsdag 25 november 'exelse Sportraad heeft in Het Eier- iche Huis in De Cocksdorp de irgadering; 20.00 uur. O.a. discus ver plaats en taak van de Sport- de Texelse gemeenschap. lexels Verbond van Ondernemers in De Lindeboom een vergade- Na het huishoudelijk gedeelte in- latie over de activiteiten van de groep Toeristisch Aktieplan en lezing van I.R. Baurichter van het IV over het samengaan van land- vbeleid, milieubeleid en recreatie 'exel. leheerscommissie voor dorpshuis iwe ULO heeft een vergadering in gelijknamige gebouw; 20.00 uur. aadscommissie voor ruimtelijk en iestingsbeleid komt om 19.00 uur ienbare vergadering bijeen in het huis. Gesproken wordt over het Staatsbosbeheer gemaakte be splan voor de dennen, renovatie Nutswoningen aan het Schilder en het bestemmingsplan jgebied. derdag 26 november 13.30 uur is er klaverjassen voor iren in De Buureton. 14.00 tot 16.00 uur worden in De rds zelfgemaakte handwerken en «n verkocht. lattelandsvrouwen en het katho- rouwengilde hebben in de RSG- een gezamenlijke avond: dialezing K. Faber over Cornelis Jetses, de tor van Ot en Sien; aanvang uur. Ifdeling Texel van Bloembollencul- heeft in De Lindeboom de na- ttrgadering met informatie over totisering; 20.00 uur. 'ereniging GOS uit Oudeschild woensdag onderlinge wedstrij- Clubkampioen werd Arjan Hemel- ërdere uitslagen: groep 3 t/m 5: 1. Colette «ld, 2. Gaby van Aperlo; 3. Alice ies groep 6 t/m 9: 1. Judith Ï2. Mala Zwieringa; 3. Anita lans: 1. Arjan Hemelrijk; 2. Je- Hemelrijk; 3. Emiel Boom. een punt aan Nioz. Een wedstrijd die model kan staan qua sportiviteit en zeer het aanzien waard was. Nioz be perkte zich tot het verdedigen en counteren, voornamelijk omdat Gam ma 3 een hoog tempo ontwikkelde en een goede wedstrijd speelde. Dat kwam niet tot uitdrukking in goals en gezien de gevaarlijke counters van Ni oz kwam Gamma 3 uiteindelijk niet slecht weg. Het punt was, gezien het veldoverwicht, wel verdiend. Alkema 2 won zeer ruim met 7-2 van De Muy. In de tweede klasse was er een 3-3 gelijkspel te noteren voor Ver enigde Schilders 2 tegen Oosterend 5. Winst was er ook voor Texel 2 op Ca sino 5 en voor De Krim 2 Ook koplo per Verenigde Schilders 3, won zeer ruim van Nissan met 6-0. In de derde klasse won Gamma 6 van De Krim 3. Texel 4 won met 8-2 van Nioz 2 en ZDH 2 en Oosterend 6 speelden 3-3 gelijk. Deze week De Texelse seniorenselectie speelt deze week tegen het Alkmaarse A.V. Jan 3. Het zal interessant zijn om te zien of er nog spelers zijn geselecteerd die in de Texelse competitie uitkomen, naast de grote Gamma-kern. Woensdag om half acht. Vrijdag om 20.55 uur Alke ma tegen Gamma 2 als topwedstrijd in de hoofdklasse. Programma: Woensdag 25 november 16.45 u. Gamma 2-Oosterend2 17.25 u. Texel 2-Oosterend 1 18.10 u. Casino 3-Casino 1 19.00 u. Casino 2-ZDH 19.40 u. Tex.Selectie-AV Jan 3 '0.15 u. Jelleboog-Mantje 1.10 u. Casino-Rab 2.00 u. Casino 3-Alkema 2 Zaaldienst: Meermarkt Donderdag 26 november 17.00 u. Texel 7-Oosterend 4 17,30 u. Texel 8-Texel 9 18.00 u. Nissan-Texel 1 18.45 u. De Muy-Oosterend 4 19.35 u. Nissan 2-Casino 7 20.25 u. Ver.Schilders-Oosterend 3 21.15 u. Tex.Lamsvlees-Texel 4 22.05 u. Jelleboog 2-Albert Heijn Zaaldienst: Nioz Vrijdag 27 november 16.45 u. Casino 3-Texel 3 17.30 u. Casino I-Gamma 1 18.20 u. Nioz-Gamma 4 19.15 u. ZDH-Oosterend 2 20.05 u. Texel 2-Casino 6 20.55 u. Alkema-Gamma 2 21.45 u. Texel-Citroën 22.35 u. Casino 2-Gamma 3 Zaaldienst: Veeschilders Uitslagen: Hoofdklasse: Gamma 2-ZDH 3-2; Meermarkt-De Krim 1-1. Eerste klasse: Nioz- Gamma 3 1-1; Casino 2-Meermarkt 2 3-3; De Muy-Alkema 2 2-7; Albert Heijn-Gamma 4 3-3. Tweede klasse- Ver.Schilders 2-Oosterend 5 3-3, Casino 5-Texel 2 0-3; Texel 3-De Krim 2 0-3; VerSchildèrs 3-Nissan 6-0, Casino 6-Mantje 2 1-5, Casino 4-Meermarkt 3 1-3, Gamma 5-De Koog 6-2. Derde klasse De Krim 3-Gamma 6 1-4; Texel 4-Nioz 2 8-2; De Koog 2-Rab 2 2-1, ZDH 2-Oosterend 6 3-3, Ver. Schilders 4-Casino 7 7-1, Lamsvlees Texel-Gempo 1-3 Dames: Ca sino 2-De Krim 2 5-1; De Krim-ZDH 4-2. Junio ren: Nissan-Oosterend 7-0, Oosterend 2-Casino 2 1-3, Texel-Texel 3 2-6, Texel 4-Casino 4 4-1; Texel 5-Texel 6 2-3 ZDh 2-Texel 6 3-3, Casino 5-Texel 7 2-3 De Krim 2-Oosterend 3 0-1 Gamma- Gede Verpakkingen was een doelpuntrijke wedstrijd die snel was beslist. Meteen vanaf de aftrap zette Gamma Gede onder druk. Al na vier minuten spelen stond Gamma op een 3-0 voor sprong. Een beter begin kon Gam ma zich niet wensen „het heerlijk avondje was eindelijk gekomen". Het eerste doelpunt van Gamma kwam tot stand uit een combinatie tussen Simon Brand en Rob v/d Stap. Brand scoorde 1-0. Een halve minuut later was het V/d Stap die zelf een schot op het doel loste. De keeper werd weer verrast en kreeg ook nu weer het nakijken; 2-0. Amper een mi nuut later werd de wedstrijd beslist door Rob v/d Stap die ook nu weer hard inschoot. Hierna kwam Gede en kele malen goed weg, kansen van de kant van Gamma werden, jammer voor het publiek, onzorgvuldig afgemaakt. Pas ruim in de tweede helft kwam de scoringsmachine van Gamma weer op gang. Een schot van John List beland de, via de rug van de op de doellijn staande Rob v/d Stap, in het doel: 4-0. Tijdens het uitzitten van een 2 minrstraftijd van een Gede speler, wist John List met een hard schot de stand op 5-0 te brengen. Gamma, dat nu ruim op voorsprong stond, kreeg een strafschop toegewezen wegens hands van de keeper buiten het straf schopgebied. De strafschop werd door Simon Brand naar Nicol Schermer gespeeld. De poging om deze straf schop in tweeën te nemen, mislukte doordat de bal die Schermer te rugspeelde naar Brand onderschept werd door de Gede-keeper. Vlak voor tijd kreeg Rob v/d Stap nog 2 min. straftijd en kon Gede eindelijk scoren. Vrijdag speelt Gamma uit in Schagen tegen Scagha '66. Scagha staat op de tweede plaats, maar volgens coach Uriot moet het mogelijk zijn om de punten mee te krijgen naar Texel. Maarten Hoogenbosch geeft aanwijzingen in de stromende regen. Onverstoorbaar onder de regen die met bakken tegelijk uit de hemel viel, werd door enkele enthousiaste motor fanaten zondagmiddag op de cross baan van de MAB-club geoefend in het ,,off the road"rijden, onder leiding van Maarten Hoogenbosch. Het eerste deel van de instructie bestond uit een lezing waarbij Hoo genbosch niet alleen inging op tech niek en vragen beantwoordde, maar waarbij ook zijn motor werd getoond. Na de koffie kregen de aanwezigen buiten een kans het geleerde in de praktijk te brengen. Er moest onder meer met het voorwiel over een balk worden gereden, van een steile „af grond" af en door een diep uitgegra ven smalle geul. Alle deelnemers wa ren enthousiast over de middag. Het overvloedige hemelwater had van de crossbaan een ware modderpoel gemaakt. Zondag werd, onder grote publieke belangstelling, een officiële in doorspringwedstrijd van de federa tie gehouden. De organisatie was in handen van de manege, in sa menwerking met ponyclub De Kloppertjes en rijvereniging De Waddenruiters. Parcoursbouwer de heer M. H de Hoon had gezorgd voor een mooi par cours met lange „lijnen", zodat het voor de meeste combinaties geen pro bleem was om goed rond te komen. In de categorie B-springen behaalden bijvoorbeeld 13 van de 21 gestarte deelnemers één of twee winstpunten. De punten voor stijl, gegeven door het jurylid de heer E. Molenaar, waren be palend voor de prijsverdeling, omdat elf combinaties na twee verreden man ches foutloos bleven. In deze klasse werd Ellis van Egmond met haar nieu we pony Bianca eerste, met 67 punten voor haar stijl. Bij het L-springen voor pony's werd Lieneke Roeper met Patty duidelijk eerste. Zij waren de enige combinatie die zonder strafpunten de rijbaan kon verlaten. Het aantal paar den dat deelnam was niet zo groot. Er kwamen drie combinaties aan de start, waarvan Annemarie van der Linde als eerste eindigde door foutloos te blij ven, met 55 punten voor stijl. Na de officiële wedstrijd werd er door zeven beginnende ruiters nog een oe- fenparcours gesprongen. Vera Blom met Fyona werd hierbij eerste met 5% fout en 58 stijlpunten. De volgende wedstrijd in manege Akenburg is op zaterdag 12 december. Dan wordt weer een dressuurwedstrijd gehouden. Uitslagen. B-springen voor B-pony's Jaco- bien de Wit met Isabel 2 winstpunten, Ie prijs; Marleen roeper met Belinda 2 winstpunten. B- springen voor C-pony's: Marieke van der Blaak met Polly 2 winstpunten, 1e prijs. B- springen voor D-pony's: Ellis van Egmond met Bianca 2 winstpunten, 1e prijs; Saskia Koopman met Wibo 2 winstpunten, 2e prijs; Marieke Dros met Lucky 2 winstpunten, 3e prijs; Lieneke Roe per met Arabei 2 winstpunten, 4e prijs; Tineke Kossen met Pascal 2 winstpunten; Marian van der Geest met Patty 2 winstpunten; Caroliene van der Geest met Misty 2 winstpunten; Sigrid Collou met Dandy 2 winstpunten, Sandra Bak ker met Brigitha 1 winstpunt; Jacqueline Jim- mink met Windy 1 winstpunt. L-springen voor pony's: Lieneke Roeper met Patty 2 winstpun ten, Ie prijs B-springen voor paarden: Anne marie van der Linde met Vadim 2 winstpunten, 1e prijs; Kees Timmer met Mister 1 winstpunt. Oefenparcours: Vera Blom met Fyona Ie prijs; Gidion Boogaard met Robin 2e prijs. Met 11 leden van Z.P.C. TX 71 werd zondag deelgenomen aan kringzwemwedstrijden voor niet- startvergunninghouders in zwem bad „de Wiel" te Schagen. Het programma duurde in totaal ruim 3 uur wat niet bepaald ten goede kwam aan de concentratie van de deelnemers. Toch trokken de TX '71 deelnemers zich er weinig van aan. Marieke Hut wist bij de meisjes van 0 tot 10 jaar zelfs een eerste plaats te behalen op schoolslag. Edwin van Lubek behaalde een derde plaats bij de jongens van 0 tot 12 jaar, eveneens met de schoolslag. Ook met de schoolslag wisten Debbie Mosk en Ingrid van Lu- bek een eerste plaats te behalen bij resp. de meisjes van 0 tot 16 jaar en de dames. Norbert Eelman zwom zich met de schoolslag naar een tweede en met de vrije slag naar een eerste plaats. Debbie Mosk werd met de vrije slag keurig 2e. In totaal deden er 12 verenigingen mee uit heel Noord- Holland. Dat TX '71 niet onderdeed voor al die andere verenigingen bleek toen de einduitslag werd bekendge maakt en men hoorde dat TX '71 op een uitstekende 3e plaats was geëin digd. E.Z.V. uit Enkhuizen werd 1e en D.A.W. uit Alkmaar 2e. Wie op zoek is naar origineel kerst- of Sint Nicolaas-geschenk doet er goed aan de tentoonstelling te be zoeken die gisteren in het raadhuis van start ging. De SOS- wereldwinkel toont daar in samen werking met de plaatselijke Novib- groep een zeer uitgebreide collec tie artikelen uit de derde wereld: kunstnijverheid, gebruiksvoorwer pen, eetbare zaken en zelfs kleding. Het is allemaal voor zeer schappelijke bedragen te koop en wie iets aan schaft weet dat de baten goed terecht komen. Alle artikelen zijn afkomstig van projekten die tot doel hebben de levensomstandigheden te verbeteren van de producenten zelf en niet van buitenlandse handelaars. Vorig jaar was in het raadhuis ook een dergelijke expositie. Deze keer ligt het accent wat minder op wandkleden en wat meer op de artikelen die ook in de be kende Novib-catalogus zijn vermeld. Opvallend is verder dat de kwaliteit van bepaalde artikelen nog aanzienlijk is verbeterd. Dat geldt bijvoorbeeld voor het houten speelgoed uit Indone sië, dat er nu zo fraai uitziet dat het ook leuk is om er alleen maar naar te kijken. Wat er uitspringt is de collectie sieraden uit Mexico: zeer fraaie en ar tistiek uitgevoerde versieringen die te koop zijn voor een gulden of dertig per stuk. „Dure dingen zijn er ook: een schitterende olifant met jong (Sri Lanka) voor ƒ250,—, een 70 cm hoog houten beeld uit Indonesië voor ƒ150,— of een schaakspel van zeepsteen voor ƒ175,—. Het overgrote deel van het geëxposeerde hoort ech ter tot het vaak verrassend fraaie „kleine spul", waarvan men voor een klein bedrag eigenaar kan worden. Het is dan leuk te weten dat het allemaal met de hand is vervaardigd en dat er dus van geen voorwerp een tweede exemplaar bestaat dat precies hetzelf de is. De gebruiksvoorwerpen, zoals het houten en hoornen bestek uit In donesië, zijn maar weinig duurder dan dé plastic massa-artikelen die je in ge wone winkels koopt. Een aparte stand is gewijd aan Zuid Afrika waar de be kende kaarsenactie wordt gevoerd. Verder worden boeken, brochures en andere publicaties verkocht over derde wereld-landen en de daar heersende problematiek. Verder is er een speciale expositie over het dagelijks leven op het platteland van Tanzania. De hoogste klassen van de basisscholen zijn uitgenodigd de expositie in school verband te komen bezichtigen. Toelich ting zal dan worden gegeven door Jaap Vlaming, ex-vrijwilliger van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers, die in Kameroen heeft gewerkt. De ten toonstelling in het raadhuis is open tot en met 4 december, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.30 In het bejaardenhuis Gollards aan De Zes wordt donderdagmiddag van twee tot vier uur een Sint Nicolaas- verkoping gehouden Spullen, zoals kleding en poppen, die door de bewo ners zelf zijn vervaardigd tijdens de be zigheidstherapie, worden ter verkoop aangeboden. Twee knechten van de Sint luisterden de boscross op. Nog maar een dag op Texel of ze moesten al in actie: twee zwarte pieten waren zondagmorgen aan wezig bij de boscross in de Den nen. Ze kwamen het startpistool brengen, maar dat liet het afwe ten, misschien wel door het vele hemelwater dat was gevallen. De belangstelling was groot, niet al leen voor het lopen, maar velen waren ook afgekomen op de knechten van de goedheiligman. Deze liepen echter lang niet hard genoeg. Het parcours was veranderd in een modderbad. Ondanks dat wisten zo'n zes lopers hun tijden te verbeteren. In totaal deden 43 mensen mee. Dat dit iets minder was dan de vorige keren kwam door de maraton in Den Oever. *^"4=3 Medewerksters van de SOS-wereldwinkel bij een deel van de uitgestalde artikelen. Minne Goënga viel uit met een gebles seerde enkel. Ingrid van Lubek liep een veel mindere tijd dan iedereen van haar is gewend, maar dat kwam om dat ze zich spaarde voor de zwem wedstrijd waar ze die middag ook nog aan deelnam. Daar haalde ze een eerste plaats. Mark Pijper verbeterde zijn tijd met bijna een minuut. Bij de heren-veteranen verbeterde Dirk Scha gen zijn tijd met maar liefst 1.53 minu ten. De uitslagen: Meisjes t/m 12 jaar 1 Miranda van Bavel 6.37; 2. Natasja Koopman 6.47; 3. Chantal Mosk 7 03; Jongens t/m 12 jaar- 1. Rob Schraag 6.26; 2. Jeroen Huizinga 6.50; 3. Martijn Schrama 6 57; Meisjes 13 t/m 16 jr: 1. Nicole Bakker 21.09; 2. Ingrid van Lubek 28 40; Jongens 13 t/m 16 jr: 1 Richard Stevens 19.01; 2. Jeroen Takes 19 29; 3 Pascal Veeger 19.44; Dames 4.2 km: 1. Erna Kuip 22.27; 2. Janny Tijsen 23.14; Dames 8.5 km geen deel neemsters, Heren veteranen. 1. Dik Bakker 33 13, 2 Cees Vinke 38.40; 3 Jan Huijdink 41.47; Heren. 1 Jan Zijm 32.17; 2. Nico Kikkert 32 21; 3. John Boogaard 34 19 Op de competitieavond van de kla- verjasclub „Den Burg" waren het deze keer Peter en Maarten van Heerwaarden die winnaar werden. Met een score van 7878 punten, de op één na hoogste van dit seizoen, bleven zij alle andere koppels ver voor. In het klassement, waarin zij op de 24e plaats stonden, maakten zij een grote sprong omhoog en staan nu als 14e genoteerd. Het koppel Jan en Corrie Spaans, dat vorige week ook al zeer hoog scoorde, werd nu tweede met 7076 punten. In het klassement bleven zij op de 2e plaats staan. Met 6844 punten werden Freek en Gerda Veeger derde; zij spe len dit seizoen met nogal wisselvallig resultaat en staan in het klassement nu op de 13e plaats. Met 6685 punten werden Henk Bakker en Cees Vinke vierde en Harm de Vries en Carolien Moonen, die de laatste weken steeds goed scoren, werden nu met 6679 punten vijfde. Zo als te verwachten viel werden Bertus en Gerda Ofnein de winnaars van de eerste periode. Totaalstand na 32 partijen: Echtp. B.Ofrein 52.526; Echtp.J.Spaans 52.085; W.Maas-A Bakker 51.125, F.Hopman-R de Ruwe 50.579; H. de Vries-C.Moonen 50.554, G Festen- G.Smit 50.415, H.van Katwijk-B.Witte 50.411; G.v.d.Slikke-J.Witte 50.311; W.Koomen-H.Snoek 50.211; R.Caspers-K.van Heerwaarden 50.125. i

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7